» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
31 / 34
»»

perci ::

Han: Bemtiš, sem pa že mislu, da bom zaslužu 9 sit na vsakem paketu. Če bi jih prodal enih 20, bi zaslužil celih 180 SIT :D. Za "praktično nič" dela >:D

destiny: 16-ke so. Mislim, da so tako - kot + oboje made in japan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

TheJack ::

Jaz sem dotične DVDje (TYG03) kupil par dni nazaj, in so vse prej kot dobri. Probal sem jih na dveh pekačih (BenQ 1640 in NEC 4571), pri različnih hitrostih in celo z različnimi firmwarei.

Rezultati so skorajda porazni v primerjavi z MCC004. PIF total ne gre pod 1000, raje je dosti več. S PIE je bolje, ampak ne dosti. Po drugi strani mi BenQ MCCje snema s PIF total cca. 250, PIE total od 12000 do 15000.

Skratka, odsvetujem.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Fizikalko ::

Kaj zdaj? Dej, Perci, probaj kje stestirat, jutri grem v LJ in zdej ne vem, al naj kupim par paketov ali ne...

Sploh pa, Jack, si kupil - ali + ?

TheJack ::

TYG03 so minus.
Bonis nocet, qui malis parcit.

schurda ::

TYG03 so 16x, TYG02 so 8x
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

perci ::

fizikalko, nimam kje, moj nec pa ne podpira - upam da niso res tak podn

karma ::

Danes tud jst nabavu V Harveyu 25Xcake minuskov za 2.241 sitnih, na nalepki piše Made in Japan, na obodu diska GH000T25 (tole je napisano zrcalno)...zapekel sem jihz 8X hitrostjo na NECu 4571A z oriđinal fwareom ....in rezultati niso glih nekaj:
SLIKA

aja, pa nalepka zgleda takole
SLIKA

... a to pomeni da tudi japanci niso več to, kar so 1x bili?

lp
k.
...obsolete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

Zorro ::

Mogoče je problem za vašimi pekači in ne mediji! Na primer moj NEC sploh ne mara TYG03 medijev (Plextor DVD-R, 16x), pri Philipsu (sedaj BenQ:D) pa je povsem druga zgodba!



marjans ::

NEC in BenQ so vedno precej bolje pekli na + medije (tudi MCC004 je +), vi pa tukaj vsi poskušate z -

Quikee ::

NEC in BenQ so vedno precej bolje pekli na + medije (tudi MCC004 je +), vi pa tukaj vsi poskušate z -

Precej bolje sploh ni res (precej je odvisno tudi od medija). TY so se vedno dobro pekli na BenQ-ju neglede na to ali so bili - ali +. Prav tako isto velja, v odvisnosti od "sreče", tudi za MCC.

Zorro verjetno imaš prav. Nec že dolgo ni več to kaj je bil.

Pat_MaGroin ::

Fantje, katere medije naj zdaj kupim?

Verbatim majo samo Made in India, Iomega sem zajebal in dobil en paket MCC03, drugega pa TY02. Oboje bom porabil za junk filme.

Se mi splaca (group buy), da bi iz anglije narocili, ne vem 200 komadov TY dvdjev? +r seveda. Kje je najcenejsi online shop za te medije?

Je kdo za skupni nakup, pa si delimo postnino?

LP,
PIC

atomc ::

Danes nabavil Verbatim DVD+R 16x Made in Japan TY-T03, Bing Bang Koper.

Fizikalko ::

Poročaj kvaliteto!

Pat_MaGroin ::

Ola!

Nabavil 50 kom Plextor za 5500 sit. Poceni.

In 30 komadov Verbatim Datalifeplus (komaj nabral) v BB BTC.

Drugje pa katastrofa.

Bring it on, podrazitve :).

LP,
PIC

Zorro ::

Kot pravi atomc, DVD+R 16x Made in Japan 25pack v BigBangu so TY T03, mediji imajo na notranji strani oznako TH000020, nimajo pa na tortici oznake DataLifePlus!

Quikee ::

..nimajo pa na tortici oznake DataLifePlus!
In?.. povsem pričakovano, saj DataLife(Plus) oznako imajo edino le MCC/MKM mediji.

jan01 ::

Preberite si tale test na cdfreaksu. test
Že premišljujem, da bi kupil liteona(11k), oz morda plextorja(20k). Liteoni so pa kar redkost postali v naših trgovinah...

IgorM ::

Poznate mogoče še kakšno drugo firmo, ki bi naj imela kvaliteto podobno verbatimu, ker je le te ta teden zelo težko dobit za dobro ceno.

minime ::

Je kdo iz novega mesta ? Bi lahko pogledal če se v jae-tu dobijo verbatime.DVD+r advanced azo+.:8)

TOP ::

V Ilirski Bistrici sem jih kupu včiraj prav te 10kom.stanejo 999sit

kurjač ::

minime
Verbatim DVD+R Advanced AZO+ imaš v Merkurju za 2700sit (torta 25 kosov)

Arthur ::

zdi se mi da advanced azo+ že pomeni da so datalifeplus. samo da na nekaterih torticah to tudi piše, na večini pa samo advanced azo+.

kurjač ::

Ja na teh iz Merkurja tudi to piše. So pa Made in Taiwan

minime ::

Kaj lahko pogledaš v nerotu če so mcc ?

schurda ::

Ja, če so res, ne?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zorro ::

..nimajo pa na tortici oznake DataLifePlus!
In?.. povsem pričakovano, saj DataLife(Plus) oznako imajo edino le MCC/MKM mediji.


Quikee, ti, ki si s stvarmi na tekočem, to pač veš, vendar marsikdo tega ne ve in bo iskal Made in Japan medije z oznako DataLife(Plus), zato sem to napisal bolj kot opozorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Quikee ::

Quikee, ti, ki si s stvarmi na tekočem, to pač veš, vendar marsikdo tega ne ve in bo iskal Made in Japan medije z oznako DataLife(Plus), zato sem to napisal bolj kot opozorilo.

OK zdaj razumem. Se opravičujem, saj sem tvoj komentar napačno razumel.

Zorro ::

Quikee, opravičilo je povsem nepotrebno, saj tvojega komentarja nisem razumel kot napad ali kritiko, ampak en normalen komentar;). To kar si napisal je tudi meni logično, ampak ker se tu zadnje čase veliko govori o TY medijih pri Verbatimu in o DataLifePlus, kot o vročih žemljicah, bi nekdo lahko napačno sklepal, da sta ti dve stvari povezani.

Npr. Atomc pravi da je nabavil Verbatim DVD+R 16x Made in Japan TY-T03 v BB Koper, dva posta za njim pa PIC pravi, da je komaj nabral 30 Verbatim DataLifePlus v BB BTC, pred tem pa še omenja 50 Pextorjevih medijev, za katere vsi vemo, da so TY. Nekdo, ki ne ve za kaj gre, zna stvari precej pomešat.

Ostalim pa lahko namignem, da BB trgovine niso samo v LJ, MB in KP, ampak tudi kje drugje, kjer se verjetno še da dobiti ene in druge medije.

Pat_MaGroin ::

Zorro: za BB celje lahko povem, da majo PORAZNO izbiro medijev.

Verbatim DLP sem pa vzel v BB BTC, ker pac v Harveyu niso mel nic Made in Japan robe :).

LP,
PIC

minime ::

Zdaj mi ni nč jasno. Nazadnje sem kupu verbatim +r cake 25.(reoder no. 43500 ).
So mcc, na škatli piše advanced azo+.So v redu ali ne zaNEC- a ? :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minime ()

Zorro ::

Ti so TY-T03, drugače pa zaženi Nero CD-DVD Speed in odpri zavihek Disc Info, pa boš videl, kaj imaš (MCC, TY ali kaj drugega). TY naj bi bili dobri, vendar še nihče ni objavil testa peke, z menoj vred:8) , ki imam te medije. Na žalost nima "vsebin" za peko, v bistvu včeraj sem nazadnje nekaj spekel, vendar na RICOH 16x DVD+R (RICOHJPN R03) medije. Teh sem dobil ene par za sprobat in lahko povem, da so dober nadomestek za MCC 004, ki jih sedaj očitno že pošteno primanjkuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

minime ::

Saj sem napisal da so MCC. Aja koliko je pomebno poreklo prizvodnje ? Indija , taiwan....mislim za verbatim medije.Jaz kopujem indijske ali pa taiwanske.
Oz. kateri so dobri za NEC -a ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minime ()

jan01 ::

Kako zanimivo: sem kupil verbatime(made in japan- yuden03) in pif je bilo z mojim nec3540a vedno okoli 1000-zame porazno!
Danes sem kupil v pchandu plextorjeve dvdje(isto dvd+r, yuden003) in pif niti pri enem od skoraj desetih posnetih ni preseglo 400(max 4).
Še primerjava cene verbatim(made in japan-yuden03) s popustom harveynorman okoli 2200/25cake, plextorjev yudni pa 2800/25 oz 5000/50dvdjev.
Še enkrat: vsi, ki imate(oz boste kupili) nec, si preberite test http://www.cdfreaks.com/article/290 ->nec je zdaj bol slab....

Mirč ::

DVD-medij VERBATIM DVD-R 4,7GB 16x 25 PACK
So ti mediji vredu.

perci ::

Kje se kupi plextorjeve judne po tej ceni?

Zorro ::

Saj sem napisal da so MCC.


Se oproščam sem malo bolj na hitro prebral in se "zaletel" v tisto cifro 43500. MCC 004 se pri mojem NEC 4551 dokaj dobro odreže, to pa ne morem trditi za TY G03, kjer je prava katastrofa (par postov višje je scan). Zdi se, da ima moj NEC raje DVD+R kot pa DVD-R medije. Pri MCC 004 je PIE okrog 30.000, PIF pa pod 1.000.

Zorro ::

Kje se kupi plextorjeve judne po tej ceni?


PCHand

karma ::

NEC 4571A
(Vsaj zame) soliden scan z Verbatimi + MMC004 (PIF 860, 97%) SLIKA
Porazen scan z Verbatimi + YUDEN000T03 (PIF 10234, 92%) SLIKA

TY in NEC je zgleda no go...

k.
...obsolete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

Mirč ::

kako pa veš kteri so pravi
YUDEN000T03 oz,MMC004

MEDENA ::

karma nekam visoke cllje imaš...čisto odlična scan-a maš.

BaRtMaN ::

Drugi je precej slab.

Sicer si pa naredte uslugo in si za novo pečko kupte Pioneer DVR-111D ( preizkus na CDFreaks).

MEDENA ::

link ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

AngelOfDeath ::

V Marbiborskem BigBangu se dobijo Verbatimi Made in Japan - TYG03 za 2500 sit / 25 kom
edit: Slovnica

Quikee ::

AngelOfDeath: Thnx... grem danes po njih =)

schurda ::

Jst imam NEC-a in mi delajo OK.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Yossarian ::

In kje v Mariboru se torej da kupit te MMC004 (katera znamka je sploh to)?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Fizikalko ::

BTW, kaj je najbolj pomembno - koliko je vseh PIFailures, povprečje le-teh ali (IMHO je to) največja vrednost ene napake?

Fizikalko ::

Evo, scan Verbatimov iz Harvey-a DVD+R:

Splošni podatki
Pogon: _NEC DVD_RW ND-4550A
Strojna programska oprema: 1.08
Tip diska:: DVD+R (YUDEN000 T03)
Izbrana hitrost: 12 X
PI errors
Maksimum: 181
povprečno: 17.65
Skupaj: 224079
PI failures
Maksimum: 5
povprečno: 0.06
Skupaj: 426
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Statistika pregleda
Pretekli čas: 6:11
Število vzorcev: 17010
Povprečni interval pregledovanja: 8.00 ECC
Motnje odstranjene: 0


Dobro ali ne?

neres ::

V Merkurju imajo kot vedno najcenejše CDje in DVDje no-name znamk. CDji 25kom, Silvercircle, za 990 SIT.
DVD-R (ali +R) 25kom, Fortis, 8x za 1890 SIT. Lahko jih testiram s CD-DVD speed če kdo hoče, ampak mi morate povedat kako. Info pa zgleda tako:


To so pa Verbatimi DVD-R 16x (made in Japan) iz Big Banga (25kom za 2490 SIT):

Fizikalko ::

Testiraj Fortis - kliknim tam gor na kakovost diska, nato pa poženi (Start).
««
31 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527079 (12030) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100914 (25423) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282298 (1589) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131646 (1450) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009169 (6793) AtaStrumf

Več podobnih tem