» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
3 / 34
»»

BigSexy ::

Včeraj sem tudi jaz postal lastnik NEC-a 2500a. Seveda sem takoj probal kako je s peko dvd-jev. Pri roki sem imel samo dvd-r syrotka (Hasan), ki vem da ni nevem kako kvaliteten medij, pa vendar za testno vožnjo bo že, sem si rekel. No od 4ih dvd-jev, ki sem jih zapekel, sta uspela 2, pa še to samo na 2x hitrosti. Pri ostalih dveh primerih pa se je enota (nekje naključno vmes) kar nehala odzivati :\ DVD-ja nisem uspel dobiti iz enote, brez da bi računalnik ponovno zagnal.

Zanima pa me, če je to lahko posledica zelo nekvalitetnega DVD medija, ali pa je mogoče problem z enoto samo ? Če se je komu zgodilo kaj podobnega, bi bil vesel komentarja...

Nameravam pa čimprej seveda probati z enimi "brand name" dvdji..

p.s: sorry za mičken offtopic ;)

WildTHink ::

Glede na to da je to zelo kvaliteten pekač si si že sam odgovoru.:D
So... are you red or blue?

Fizikalko ::

NEC 2500 - Verbatim mediji: odlična kombinacija (ni uničil še nobenega na 4x, spozna jih kot 8x...).

BigSexy ::

Evo sm lihkar zasnel en dvd (Verbatim) na 4x speedu. Prepozna jih res kot 8x.. sm sicer tut probal, če zadeva dela.. pa mi je javlo nek invalid block size arror ? :D Je komu mogoče ratalo te dvdje na 8x speedu zapečt ?

p.s: thx for the tip ;)

Dr_M ::

poglej kodo. ce so mcc002 potem se jih da zapect pri 8x, sam ponavad zadnih 600-800mb ne dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigSexy ::

No, pa sem le ugotovil, da niso krivi dvd-ji :/. Pri snemanju drugega dvd-ja se je zadeva ponovno nehala odzivati... Vse kaže, da je nekaj narobe z enoto.. :(

Caligula ::

V90% primerov gre za software oz slabe nastavitve. Poglej tud za spyware pa probaj se s cim namesto Nerota. Pa lahko, da mas kable slabe,..
Pa kako si to mislu drug DVD? Druga firma al pac se enga istega?
Lahk, da je z serijo kej narobe.

BigSexy ::

Lahko bi bil software, vendar dvomim. Najprej sem poskusil z dvd-ji Syrotka-Hasan - 4 dvdje sem poskusil zapeč-> uspešna 2, pri ostalih dveh je pogon odpovedal. Danes pa sem poskusil še z Verbatim dvd-ji, 2 poskusa -> 1 uspešen, 1 neuspešen, ker je pogon odpovedal (se ni odzival).

Same nastavitve mislim, da niso nevem kako pomembne.. vsaj ne v tej meri, da bi pogon kar odpovedal zaradi nastavitev. Kar se kablov tiče, na istih je bil prej cdr pogon, ki je delal brez problemov.

Nažalost s precejšnjo verjetnostjo sumim, da je napaka v samem pogonu.

Dr_M ::

definitivno so krivi slabi mediji. men se isto dogaja na liteonu, ce dam not ksn gnil ze zapecen dvd. pac hoce ga prebrat, ampak ga ne more, zato se zaklene in pomaga samo reboot.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigSexy ::

Sodeč po postih v tej temi, so Verbatim dokaj kvalitetni mediji in tudi meni jih prepozna kot DvD medij, na katerega je možno pisati z 8x hitrostjo, tako da dvomim, da bi bili krivi mediji.

Dr_M ::

za verbatim delajo medije vsaj 3 firme..
Taiyo Yuden, MCC (mitshubishi) in CMC. kvaliteta gre v tem vrstnem redu. oznake in serije extremno pomembne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigSexy ::

No, sem preveril in ti mediji na katere sem snemal so od Taiyo Yuden-a. Poskusil sem tudi z drugim software-om (namesto Nero 6.x.x sem uporabil Alcohol 120%), pa ni nič pomagalo, pogon se je prav tako nehal odzivati med snemanjem dvd ploščka.

V alcohol 120%, pa sem opazil tudi neko možnost nastavljanja ASPI-ja (1. je od samega programa(privzeta možnost), 2. od windowsov in še nek tretji..), pa me zanima, katera nastavitev je po vaših izkušnjah najbolj zanesljiva oz. če bi to sploh imelo kak efekt, glede na moj problem ?

Lp

p.s: sej bi vse sprobal, samo mi je malo škoda dvdjev.. ker niso ravno poceni ;) Bom moral it po kak dvdrw..

mirkuma ::

Z NECom 2500a peceni:
- DVD-R Traxdata (proizvajalec Raitek) 12 kos vsi 100% berljivi ze 2 meseca
- Verbatim (proizvajalec Mitshubishi) 6 kos 100% vsi 100% berljivi ze 2 meseca Zapeceni so bili 2x hitrosti, brez tezav. Brez vsakih tezav pri branju na vseh DVD enotah, cas kopiranja za polni medij na disk pod 10min!
Tako filme kot igre prebavi tudi Playstation2 povsem brez tezav.
Pecem z freeware DVDdecrypter-jem

Oba medija toplo priporocam...
Raitek so zelo priporoceni za PS2 backupe, vendar se mi tudi Verbatim obnesejo odlicno! Vendar pozor NEC priporoca samo en tip Raitek medijev, z ostalimi se ne razume dobro...Vam se javim katera serijska mora biti odtisnjena na Raitek mediju, da ni tezav z NECom.

firbec ::

Sam imam popolnoma enake probleme, kot ti, in sicer z NEC 1300a pekačem.
Kot si že sam omenil, mi je že kar pošteno žal denarja, saj sem stran zmetal že kar nekaj DVD-jev. Peče, peče, peče, ko pa pride do tam nekje 97, 98, 99 ali pa100 %, zmrzne in na enoti še vedno gori lučka za snemanje, tako da niti ne vem, kaj se takrat dogaja z laserjem. Tako ne pomaga popolnoma nič drugega, kot reset mašine, kar pa je zelo neprijetno.
Poizkusil sem že kar nekaj DVD-jev in sicer TRAXDATA, CREATION, SKY, VERBATIM, vendar se meni to dogaja tudi pri peki navadnih CD-jev. Jaz sem skoraj prepričan, da gre za firmware, vendar ne vem, kako bi se ga lotil (kje bi ga našel), saj sem z mojo angleščino nekje razbral, da lahko pečko tudi trajno pokvariš, če se nepravilno lotiš upgrade-a firmware-a.

Ima kdo izkušnje s tem, kje se da dobiti zanesljivi firmware ???

Dr_M ::

gres na ww.nec.com in najdes najnovejsi firmware, potegnes dol, flashas in reboota, potem pa testiras. pa brez nadalnjega kompliciranja prosim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

firbec ::

kaj pa, če se zgodi, da mi potem še to ne bo več delalo, kar mi zdaj dela ???

Bom lahko vrnil nazaj zdajšnji firmware ?

Dr_M ::

ja zakaj ti pa nebi vec delal? ce sam ne bos zajebu, bo delal. use je od tebe odvisno.
jest sm svojga liteona flashu ze ene 20x, pa se to sm ga modificiru iz 411S na 811S, pa se zmeri dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigSexy ::

No, najprej se zahvaljujem za povezavo do dvd decrypter-ja, saj mi s tem programom zadeva deluje bp. Opazil pa sem, da ne uporablja ASPI-ja oz. kolikor sem zasledil nek drug način (mislm da je SPTI oz. n ekaj podobnega).

Še enkrat, hvala ;)

Lp

Freelancer ::

Js ponavadi v comtronu (traxdata DVD-R) al pa merkurju (Fuji DVD-R), obojni po 590SIT.
Drugace sem pa imel dobre izkusnje tudi s TDK, Princo, Maxell... mozno se kaj drugega, se ne spomnim zele.

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

Cosmo: srček si, pršparu si mi neki €>:D

Caligula ::

A je kdo kupu Verbatime od tega v oglasih?
25 Pack za 9250 SIT?

Kaki so?

laibachnsk ::

Mene samo zanima v čem je razlika med navadnim Verbatim DVD+RW in Verbatim DVD+RW live it ! video ?
Razlika v ceni je 100 sit.
Povedali ste da je najboljše kupiti komplet 5 komadov(DVD+R) od Verbatima.Kaj pa posamezno?A so tudi ti dobri?

Dr_M ::

hm...se mi zdi, da je razlika samo v skatli.

edit: uni Live It so za 2.4x, navadni so pa za 4x pecenje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

A se kdo tuki testira z DVDinfom? Men se zdi zlo vredu zadevca.

Dr_M ::

jest mam DVD Identifier in SmartBurn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

laibachnsk ::

thanx.Samo to je razlika ?
Zanima me še kje se v LJ. da dobiti kvalitetne dvd medije,razen v JAE (tam grem danes) in da so poceni?

Dr_M ::

u bofu se da kej dubuit, sam ni pa ful pocen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaTeMaN ::

jaz sem kupil neke v BB 10 kosov... pa mi jih sploh noče prijet... so pa RW,.. ne spomnim se firme.. prej sem kupil isto firmo (torta 10kos) samo DVD-R pa so normalno delal... GRRRRRRRR
less then zero

Caligula ::

Katere in pa ali so DVD-RW ali +RW?

-RW sploh kupovat ne.

Dr_M ::

dons sm u leclercu vidu Fuji dvd-r 4x 10kom cake za 3500 pa nek drobiz...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

je ze kdo sprobu SoundX dvd-r iz comtrona??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

userc ::

da vas popravim. Na testih pri XBITLABSU se je nec pokazal za slabšega, višji dostopni časi, slaba kompatibilnost ipd, najboljši rezultat ima MSI ki je pa seveda dražji.
link: http://www.anandtech.com/storage/showdo...

userc ::

drgac pa imam medije Platinum ki preverjeno delujejo z 1300ko in 2500 po DVD+R po 420 sit.

Wox ::

userc: Kakšne probleme ma NEC s kompatibilnostjo?

Caligula ::

Userc, v testu nisem zasledil stvfari, ki jih omenjas razen mogoce dostopnih casov.
Kompatibilnost je tam misljena za 8kratne medije, ker NEC z original firmwerom pac noce kar vsega na 8krat pect.

Ste pa lahk brez skrbi, da bodo zdej novejsi pogoni pac boljsi in slej ko prej bo tud NEC papek ratu v primerjavi z najnovejsimi.

Sam zaenkrat pa za svoj denar je najboljsi.

mato22 ::

Men Pioneer DVR 107D peče več kot odlično. Zapekel sem že Sony, Princo, Verbatim(tisti v plavih škatlicah in 5 pack), Sky, Traxdata, Mam in Hasana.
Vse zapečeno brez napak pri 4x hitrosti pred 1. mesecem in še vedno vse deluje brez napak. Spečena tudi dva DVD+RW-ja Traxdata in Verbatim na 4x.
Drugače pa bom sam po ugodni ceni dobil Princo 1-4x, ki se jih da tudi pečt pri 8x, po 170 sit/kom in sem jih že naročil 100 kom. za 17k.

Fizikalko ::

Kje že?

Caligula ::

Jp-kje ze?

mikko ::

jaz sem kupil od intenso v bigbangu, 10kom za 2890sit, pa za 10 škatlic sem dal 1280 sit!

pretty cool

mato22 ::

Kje že?
Brat mi jih bo zrihtal od uvoznika, kjer njihova firma kupuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

MEDENA ::

mikko pajo

COMTRON ma škatlice:

enojne 90
dvojne 100 ...če jih vzameš 10 ...so 800 SIT

malo čekiraj preden kupiš

Freelancer ::

Ja lol no kako lahko das vec kot 10 SIT za en koscek plastike?

Freelancer ::

Dr_M po tvojem koristnem nasvetu sem sel danes malo naokol do leclerca po 20 Fujijev po 350SIT :).

Dr_M ::

Freelancer: upam da je biu res koristen nasvet :)

ker pekac pa mas, pa kako se obnesejo tej fuji dvd-r? pa se proizvajalec me zanima...:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Freelancer ::

OT: Matr... napisem cel post pol mi pa mrkne slo-tech. Res ne vem zakaj se to dogaja, vmes mi pa ostale strani delajo ql.
Anyway... Pekac je LG-jev GSA4040B. Fujiji se obnesejo dobr, zaenkrat nisem mel se nobenih problemov z njimi. Tud moj DVD player se ne pritozuje. Drugace pa sem posnel najvec Fujijev, Traxdata in TDK. Nekaj drobiza imam se od Princo in Maxell. Zaenkat mi se vsi delajo :). Mislim, da ce ne kupujes glih srota po 100SIT, ne mors zgresit.

Dr_M ::

tuki mas en program za ugotavljanje proizvajalca dvdjov...
zanima me proizvajalec...pa se druge podatke napis ce se ti da :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Freelancer ::

Evo, klele so SSji dvdjev, ki sem jih imel pri roki.


Fuji DVD-R (navadni)



Fuji DVD-R (tenpack)



Fuji DVD+RW



Traxdata DVD-R



TDK DVD-R

Dr_M ::

hvala :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

largie ::

novi Smartbuy DVD-R (tisti z oranžno piko) so tudi ProdiscS3, če koga zanima

Dr_M ::

kok $?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
3 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527079 (12030) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100915 (25424) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282298 (1589) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131646 (1450) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009169 (6793) AtaStrumf

Več podobnih tem