» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
«
1 / 34
»»

WildTHink ::

V Jae sm zasledil ugodno ponudbo Verbatim DVD+R Datalife 25 KOSOV za 10.563,00 SIT tko da pride en okol 422 SIT.:))
Ve kdo kej boljšega?

Mam pa NEC-1300A.
So... are you red or blue?

piskot ::

WildTHink poglej ZS.

LP

Dr_M ::

Benq (sony) za 2x pecenje dvd-r 10kom za 3590sit u harveyu. delajo z liteon 411s bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Raw ::

@WildTHink: Slisi se kar kul, si jih ze sprobal? Se kje drugje podobne ponudbe?

.raw

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

WildTHink ::

@Raw: Nism še sporbal. So pa baje 100% vredu za peko... tud na NECovi strani pravijo da jih pekač podpira (PDF povezava).

Lahko pa povem da Emtec DVD-R noče zapečt. Mam pa firmware 1.08
In zdej vem tud zakaj:))
What media should I buy?
Take this advise:

When it comes to recordable media, you usually get what you pay for!

NOT recommended discs:
Princo 1-4x or any clones
: They often only work at 2x and their quality seems unreliable.
Nashua: Their quality varies a lot. Often the discs don't work at all (power calibration error).
Emtec: Their quality varies a lot. Often the discs don't work at all (power calibration error).
SK© 1-2x: They are not burnable at all!

Cheap media often have problems near the end of the disc (after 4,1 GB), this is because this is the hardest part of the disc to produce. A stable process is hard to achieve!

In general you have to be lucky with very cheap media. Their quality often varies from batch to batch.

Therefore I would recommend middle class media or even the 'expensive' ones :)

Media that are good in general:

RitekG04 (sold under various brands, beware that there are also B-grade media!).
Verbatim, TDK, Fuji, HP, Taiyo Yuden, Mitsubishi, Mitsui.
With firmware version 1.09 for the NEC 1300A (1.0A for the TDK), all discs should work, although some might not work at full speed.

DVD+R media seem to be better quality then DVD-R media in general! Even the cheap ones!

So... are you red or blue?

Raw ::

Sporoc ko bos probal. Podpirajo 4x hitrost snemanja?

.raw

dady ::

Ti Verbatimovi so zelo dobri. Sicer sem jih dobil iz Nemcije, ampak so isti. Sprobal sem oba, + in - in oboji delajo BP (LG gsa 4040b)

WildTHink ::

Ko bom probal sporočim... ja podpirajo 4x hitrost snemanja.

Se strinjam z dadyem da so vredu... jih je ze več rekl da niso mel problemov s temi mediji.

OmaDesala ::

Nekateri na zalost ne verjamejo vec Verbatimu, odkar je zacel uporabljati CMC s Taiwana da mu dela medije. Opis storije
Najboljse je da preveris s tem...bo ze bolj jasno kako in kaj-imas MCC ali CMC.

Dr_M ::

ja CMC res ni najboljsi proizvajalec.... bo res treba zadevo nastudirat, predn bomo sli u stacuno po plate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WildTHink ::

Da se spet mal javm... zapeku sm ze ene 5 DVDjev na Verbatime in delajo BP tako v moji komponenti(DVD/DivX) kot tudi na navadnih DVD komponentah. Tako da je ocena zelo dobra... samo JAE nateguje s svojo ceno.. na ceniku piše da so mediji 10500 (z davkom) potem pa prideš v trgovino in plačaš 11800 SIT. ;((
So... are you red or blue?

Caligula ::

Sky Media DVD-R po 350 SIT na komad. Pece jih z 4kratnohitrostjo. Delujejo brezhibno povsod. Probano z Liteon 811s in NEC 2500. Verjetno najboljsi nakup.

OmaDesala ::

Tako da je ocena zelo dobra... samo JAE nateguje s svojo ceno.. na ceniku piše da so mediji 10500 (z davkom) potem pa prideš v trgovino in plačaš 11800 SIT.


IMHO ne gre za nategancijo, pac pa za to da je v ceniku cena za medije s hitrostjo zapisovanja 2X, visja cena pa je za 4X.

mile ::

Juras:

Kje jih prodajajo po taki ceni?

Primoz78 ::

Uporabljam Verbatim DVD+R medije tiste barvne ki so po 5 kosov pakirani pa se obnesejo super, tako da DVD komponenti kot tudi na PC-ju...izdelovalec plosckov je pa Tayo yuden ( nevem ce sem prav napisal ;) ) ...pecem pa z Sony DRU-510A, preverjeno delujejo tudi z NEC 1100.

Lp Primoz

CaqKa ::

sky dvd-r 4x hitrost imajo v dvdinfo tako oznako:
Media code/Manufacturer ID VDSPMSAB 01
nec1300a mi jih peče na 4x pa še tudi normalno delajo.. imam pa 1.08v2 herijev hollidaj firmware.
kupil sem jih v powerplusu.. cene ne vem točne..
imam pa še dobre izkušnje z dvd+rw od philipsa 4x in od verbatima 2,4x dvd+rw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

WildTHink ::

IMHO ne gre za nategancijo, pac pa za to da je v ceniku cena za medije s hitrostjo zapisovanja 2X, visja cena pa je za 4X


No ja.. sm šou pogledat še enkrat na cenik in še vedno ista cena 10.563,00 SIT.. res pa da ne piše nikjer a so to 2x ali 4x... v trgovini imajo pa samo 4x in na ceniku ni nikjer cene 11.800 da bi lahko to prveru tko, da je to zame nateg!
So... are you red or blue?

Cosmo ::

Thorn78? Te si mislil?

Kje jih pa kupuješ?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Dr_M ::

u jae jih majo...a se ni blo tuki omenjeno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sky Media imajo najceneje Tukaj

Samo vzami DVD-R, ker se te pecejo z 4kratno, ce pa vzames DVD+R pa le z 2.4kratno.

Pa lahko se zmenis, da jih poberes v kaki njihovi stacuni pol ko narocis. BTC, pr mlekarnah pa dost koncih po Sloveniji. Skratka prakticno.
Pa priporocam, da jih se takoj po narocilu poklices, da vids, ce je vse kul pa kdaj jih lahk prides iskat. Ponavad ze cez par urc,.. seveda pa lahk tud po posti.

Dr_M ::

jest bo opozoru se to... NIKAKOR kupovat skymedia dvd+r, ne une za 2.4x ne une za 4x. to so najslabsi mediji kar sm jih do zdej meu.
dvd-r se pa nekak primerjajo z Benq (sony) dvdji ki jih majo tut v harvey normanu po 3590sit za 10kom cake. pac nekje se sprejemljiva kvaliteta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Meni je se tiste DVD+R od Sky media zapecene na Liteonu povsod normalno bralo samo so pa DVD-R res boljsi. Tako NEC kot Liteon jih dobro pisetain bereta. Prav tako jih dobro potem berejo DVD ROMi od Toshibe, Pioneerja pa tko dalje.

TribesMan ::

Cosmo:

Tile mediji na sliki so zakon. Proizvaja jih TaiyoYuden... tako da o kvaliteti ni dvoma, cena pa je nadvese ugodna za tak medij, 5-pack pride 2300SIT, in glede na to da se jih da z prisilo pečt tudi z 8* in pri tem ne ustvarjajo nobenih bistvenih napak mislim da je tole best buy. Teh medijev sem zapisal vsaj že 20 pa z nobenim še nisem mel nobenihtežav, pa jih večinoma vse pečem z 6* speed. Skratka z LiteOnom se razumejo več kot odlično. Sej bi postal kakšen error scan iz K-Probea, pa mi ta iz nepojasnjenih razlogon ne dela več...

Sam nevem če jih majo v Jaetu še kej, ker gredo ko frišne žemlje zadnjič sem komaj naprosil dva paketa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Juras: sej si vidu scan od kprobe k sm ga objavu ze...PI je biu 190-200 povprecno, kar pomeni da je to extremno slabo. seveda zapecen z liteonom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JeBelaCesta ::

jest mam DVD-R Medianca medij 4.7GB 4x, cake box, 10-pk za 2.900 SIT
za data se kr obnesejo, res jih pa nism testiral v kakem dvd predvajalniku.
imam pa sony dvd-rw DW-U14A pecico.

lp klemen

zile ::

Dr_M: 190-200 ni extremno slabo !!!:D

Dr_M ::

zile. ja ok...moj pogon se nekak prebavi, ksn drug pa nebi vec. en dvd je meu povprecno 185 en pa 360....pomoje noben divx ne dela vec gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

No sej ni panike. Bom še sem prilepil tale članek.
V članku je link do standarda od DVD+/-R/RW, kjer je vse podrobno razloženo.
Standard je zelo tehnične narave, zato tisti ki ga zastopijo na dan z besedo 8-)

Caligula ::

Meni jih je enkrat ko sem malo probaval Kprobe kazal do 150. Pa drugace se pa itak splaca predvsem DVD-R od Sky Media nabavljat. So boljsi pa hitrejsi pa enaka cena.

TribesMan ::

A ma kdo idejo zakaj Kprobe meni ne zazna mojega LiteOn pogona. Vse je delalo OK, potem pa sem enkrat izklopil Liteona, ker sem moral priklopiti en drug disk, od takrat pa ne pomaga nič več, sem že maljonkrat reinstaliral Kprobe pa še vedno ne najde pogona. Vmes sem tudi flashal liteona iz 411 v 811, pa tud zdej ne dela... Kakšne ideje?
Ker bi rad spet malo pogledal kako kvalitetni so določeni mediji.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Meni je tudi takrat kar naenkrat nehal delovat. Ga ni vec zaznalo. PArkrat sem se probal pol pa me je minilo. Probaj ga popolnoma odinstalirat v device managerju pa spet instalirat,..

Primoz78 ::

Cosmo Jap tiste sem mislil, kupil sem jih po 540 sit, sam sem pol vidu da jih v JAE majo po 466 se mi zdi....

Lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

zile ::

TribesMan: hja, probaj takole...če imaš winxp pro. Greš v system properties --- (za hiter dostop do sys. properties pritisneš windows tipko+pause) >advanced---> spodaj imaš Environment Variables. Pod system variables dodaš new value, ki ima variable name devmgr_show_nonpresent_devices in variable value 1.
Zapreš celoten system properties in greš potem v device manager. Pritisneš view ---> show hidden devices. Najboljš je da se sedaj sprehodiš po vseh napravah in začneš z brisanjem naprav, ki si jih kdajkoli imel priklopljene na svoj računalnik.
Rebootneš mašino, računalnik bo po ponovnem zagonu zaznal samo trenutno priklopljene naprave. Probaš kprobe in mogoče bo celo delovalo. :D
Jest sem imel sranje z mrežnima karticama. Sprva sem uporabljal onboard, potem pa sem vgradil pci kartico. Gonilniki so se naložili brez problema, delovati pa ni hotela, ker je imela skrita onboard mrežna kartica nastavljen enak IP, kot bi ga morala imeti PCi kartica. Go figure :\

TribesMan ::

Sem že probal tudi to sam nič ne pomaga.

Zgleda da bo treba Winse še enkrat gor dat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

TribesMan,pa nea ga seri,da boš zarad tega programa winse na novo nalagal:\

Caligula ::

Tocno tko.
Se bos cel dan matral zato, da bos videl, ce nek posran medij, ki je 20 SIT cenejsi vredu dela...
Saj mas skor najbolj razsirjen DVD pekac na svetu. Poglej kako kodo ma pa pac malo googlaj in poglej kako deluje drugim.

Winse na novo-sej ne recem, se nabere vsake tolkiko casa sranja v njih samo na novo se jih splaca recmo dajat, ko bo cel SP2 uzuni ne sam beta... Sam zarad Kproba, k ti lahk po 2 dneh spet neha delat,...8-O

zile ::

TribesMan: Preberi še enkrat moj post.
Drugi: Sistem ko je enkrat postavljen z vsemi driverji se ga "zduhca" :D in če je frka se ga "zgosta" nazaj v 5 minutah.8-)

Dr_M ::

uceri sm u jae kupu cake 10 dvd+r od verbatima. narjeni so v tajvanu, majo pa naslednje podatke...

--------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+R:MCC-002-000]
--------------------------------------------------------------------------
Disc Type : [DVD+R]
Manufacturer ID : [MCC]
Media Type ID : [002]
Product Revision : [Not Specified]
Disc Application Code : [General Purpose]
Recording Speeds : [2.4x - 4x]
Blank Disc Capacity : [Not Supported By Method 2]
--------------------------------------------------------------------------
[DVD Identifier - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com]
--------------------------------------------------------------------------

kot se iz podatkov lepo vidi, je proizvajalec mitshubishi,deklarirani pa so za 4x.
zarad pohekanga firmware jih lohk pecem tut z 8x, ampak jih se nism probu zapect.

je pa zanimivo, da so verbatimovi dvd-r 4x narjeni v indiji majo pa naslednje podatke... (proizvajalec je pravtako mitshubishi)

Unique Disc Identifier : [DVD-R:MCC 01RG20 ]
--------------------------------------------------------------------------
Disc Type : [DVD-R]
Manufacturer ID : [MCC 01RG20 ]
Disc Application Code : [Unrestricted Use : Consumer Purpose]
Recording Speeds : [1x - 2x - 4x]
Blank Disc Capacity : [2,298,496 Sectors = 4,489.3 MB = 4.38 GB]
--------------------------------------------------------------------------
[DVD Identifier - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com]
--------------------------------------------------------------------------
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

TribesMan: probi novo verzijo kprobe link
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

Kje dobiti kakšne kvalitetne 2x DVD-R za MAX 300sit?

[saj ni treba capsat,zaenkrat še dobro vidimo-boštjan]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Probaj Rhino. Najdi kje oglas oz na netu na najdi.si pa vprasaj. So kar dobri. Ze na prvi pogled in tako.

MEDENA ::

Najdel!
BIG BANG Intenso 1-4x 2490sit spindle 10kom

Super so!
Brez napak pečejo 4x.... baje delajo tudi 8x w000tt :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

MEDENA ::

BIG BANG

Imajo pa DVD-R in DVD+R... ista cena 2490sit

norooo

[bi lahko naslednjič tipkal male črke in ne capsal-boštjan]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

OPA!!!

Bo treba probat.
Zgleda, da se obeta nov best buy. :D

Pa je to trajna ponudba ali samo za dolocen cas?

pingo76 ::

Imam na voljo DVDinfoPRO rpm speed teste 4-h medijev (Benq DVD-R, Traxdata DVD-R in Medianca DVD-R ter Verbatim DVD-R) spečenih z NEC 2500A ter z Teac W50 (Pionner A06). Če ma kdo plac za jih kam uploadat mu jih pošljem.
Zaenkrat lahko rečem le to:
Benq - krš (disc manufacturer sony)
Medianca - medij slabše kakovosti
Traxdata - zlata sredina
Verbatim (TY01) - verjetno najbolj kvaliteten medij na tržišču

Dr_M ::

Benq - krš (disc manufacturer sony)


npr moj liteon jih cist solidno zapece pri 4x, ceprov so deklarirani za 2x :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Dr_M: Moj nec 2500a ga tudi "solidno" zapeče, malo manj pa pioneer 106. Če se medij zapiše še ne špomeni da je dober. Postaj en kprobe scan tega medija, če lahko.

frikec() ::

Upam, da se hecate s tistim Sky-ji. Tisto je en tak crap, da ga ni vecjega. Zdrzijo kvecjemu 2 tedna. Po tem so popolnoma neberljivi.

zile ::

pingo76: postaj ti en scan vseh teh medijev, da vidm to "slabo" kvaliteto, prosim. Pa vse testiraj na 8x, če lahko. Thx. 8-)

Dr_M ::

pingo76: bom, takoj ko jih dubim nazaj :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
«
1 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527079 (12030) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100914 (25423) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282298 (1589) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131646 (1450) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009169 (6793) AtaStrumf

Več podobnih tem