» »

Nov Italijanski film(Srce v breznu)

Nov Italijanski film(Srce v breznu)

1
2
»

Thomas ::

Se strinjam Dedalus.

Edino rad bi stišal to, da:

- ubijanje množic ljudi je nekaj zelo naravnega

- western civilizacija (morda komu začuda!) to edina inhibira

- "umetno" je dostikrat boljše kot "naravno"

Tko, ena majhna osebna agenda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

To pa spodbujajo naši mediji.
Eden od vplivov enostranske gospodarske premoči.

Kajti tukaj pa imajo LDS+ZLSD premoč. Vsi osnovnošolski učbeniki govorijo njim v prid (pa tovarišice tudi(groza, ko sem bil v osnovni (nedolgo tega), vsi kličejo "tovaršica!"(al pa "tršica"), učetiljice pa se sploh ne upirajo.))!!

Alexius Heristalski ::

Meni se je pa vedno zdelo zanimivo, kako se da mladim ljudem obremenjevati s konflikti tipa domobranci vs. partizani in kako jim politični agitatorji v Slo. s tem perejo možgane. Sploh ob dejstvu, da je stroka bolj ali manj že dognala svoje... Bi blo IMHO boljše to energijo vlagat v analizo trenutnega stanja, ne pa zgubljat energijo v prepirih okoli več kot 50 let starih dogodkov.
A res? Meni se je pa vedno zdelo zanimivo pizdenje čez ZDA (poglejte si brezštevilne teme na Slo-
Techu!) in ukvarjanje (obremenjevanje) z njihovimi problemi! Namesto, da bi se brigali zase, reševali svoje probleme (ki jih ni malo!) in morda celo koristno sodelovali z Zahodom, predvsem ZDA.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

siegmund ::

pa tovarišice tudi(groza, ko sem bil v osnovni (nedolgo tega), vsi kličejo "tovaršica!"(al pa "tršica"), učetiljice pa se sploh ne upirajo.))!!


Zadeva je taka. Mi smo vzgojiteljice v vrtcu klical "tršica". Takrat nismo imel pojma iz kje to izhaja. Tršice so ostale še prve tri razrede OŠ, nakar se nam je zdelo pametno učiteljice nagovarjati z Gospa [vstavi priimek].
And now for something completely different...

Luka Percic ::

Nisem reku da s(m)o učenci krivi. Tako kot na Gimnaziji zahtevajo da jih kličete Profesor/ica, tako bi lahko tudi v osnovni(Učitelj/Učiteljica).

BTW; tudi jaz sem do 7 razreda osnvne šole klical "tršica" potem pa ko sem začel klicat "učitlca", pa jih je precej mislilo da se norčujem iz njih. Dobesedno.

siegmund ::

Ampak ni mi jasno kaj je narobe če rečeš profesorici tršica.
And now for something completely different...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Brez priznanja ne bo sprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
586418 (5363) imagodei

Sodelovanje z okupatorjem je državljanska dolžnost (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63531009 (24527) Primoz
»

Postaviti Gregorju Rožmanu spomenik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
996352 (4345) Thomas

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532642 (19064) IgorGrozni

Več podobnih tem