» »

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

««
5 / 28
»»

Stepni Volk ::

Bellagio-vci so bili res pametni... takole piše v UPDATE-U:

YAD2710.BIN and YAD2710G.BIN is recent upgrade file.
D2710.BIN is English OSD , YAD2710G.BIN is German OSD.

1. Burn the accessory file YAD2710.BIN and YAD2710G.BIN into the disc ,pay attention to capital letter.
2. If the upgradeing disc is ok. insert it into dvd tray.
3. After dvd play find upgrade file. press enter key to affirm upgradeing.
4. Then the dvd tray will open. remove the disc ,Don't power off ,wait around one minute ,upgradeing finished.

how to check version.
steps: 1) Open the tray.
2) Press setup key to enter setup menu. then press left key to enter Preference Page.
3) Press '1' '3' '6' '9' key orderly, version page will appear on screen.

Samo opozorilo... angleški prevod jih malce matra... originalno zveni takole:

YAD2710.BIN und YAD2710G.BIN sind die Update-Dateien
D2710.BIN ist Englisch , YAD2710G.BIN ist Deutsch.

1.Brennen Sie die beiden Files auf eine CD in ISO Format ohne Unterordner und achten Sie
darauf das Sie Großbuchstaben verwenden.
2. Legen Sie die CD in den Player.
3. Das Update startet automatisch. Drücken Sie Enter um das Update zu starten.
4. Der DVD Schacht öffnet sich. Entnehmen Sie die CD. Schalten Sie den Player nicht aus !!
Warten Sie ca. ! Minute bis das Update vollständig durchgeführt wurde.

So lassen Sie sich die Version anzeigen.
1) Öffnen Sie den DVD Schacht.
2) Drücken Sie die Setup-Taste. Drücken Sie die Taste < auf der Fernbedienung.
3) Drücken Sie '1' '3' '6' '9' der Reihe nach und die Version wird eingeblendet..


ODGOVR je torej v ISO... :D tako kot smo domnevali... javite uspešnost postopkov... predvsem za vas z novimi ploščkosuki.

pitagora ::

Torej na CD-R zapecem YAD2710.BIN in imam centrirane podnapise ter sumnike ter slovenski meni?
Lp

pitagora ::

Zapekel sem YAD2710.BIN in YAD2710G.BIN in javi mi disc neprepoznaven..
kaj narediti..
lp

Stepni Volk ::

Nisem še preizkusil uradnega FW, toda dvomim, da so centrirani in s slovenskim OSD. Ime datoteke navaja korekcijo napake pri previjanju MPEG2 datotek in večjezično podporo za podnapise... karkoli že to je.>:D

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

@ pitagora

Zapeči kot ISO image.. sporoči kateri MIšMaš progam imaš... če ti ne bo šlo... in uporabljaj raje CD-RW... je ceneje :D

Voila! Še v slovenščini:
YAD2710.BIN in YAD2710G.BIN sta datoteki za nadgradnjo.
YAD2710.BIN je angleška , YAD2710G.BIN je nemška (G kot German).
1. Zapečite obe datoteki YAD2710.BIN in YAD2710G.BIN na tlačenko (CD) v ISO formatu brez map (Folder) in pazite na to, da so vse črke velike!!
2. Vstavite tlačenko v ploščkosuk.
3. Postopek nadgradnje se bo začel avtomatsko. Pritisnite tipko ENTER, da potrdite nadgradnjo
4. Ploščkosukov pladenj se bo odprl. Odstranite tlačenko. Ne ugašajte ploščkosuka! Počakajte nekaj minut, da se nadgradnja nemesti v spomin ploščkosuka.

Na sledeči način lahko preverite vašo verzijo nadgradnje (Firmware):
1) Odprite pladenj ploščkosuka.
2) Pritisnite tipko SETUP, nato tipko < (levo), da pridete do: Preference Page (v Yanez-ovem OSD-ju zna pisati v slovenščini).
3) Pritisni tipke '1' '3' '6' '9' zaporedoma in verzija se bo prikazala na ekranu.

P.S. Yanez... ponovno boš lahko vstavil tvojo verzijo OSD-ja in črk...

Zgodovina sprememb…

piki64 ::

Če kdo rabi večje fonte (velikost enaka kot pri POP-TV) naj mi pošlje email na ZS, pa mu jih pošljem.


LP

piki64 ::

pa še to nov FW podpira 3 vrstice podnapisov, je pa še vedno poravnano na levo

sergejp ::

lahko prilepiš kako slikico, da vidimo kako pa kaj?

lp
sergej

Stepni Volk ::

@ piki64
Now Yakumin FW ima 3 vrstice? To si na Bellagio.u testiral?
ČŠŽ mi lahko pošlješ na moj email, da jih dam na Internetno stran.
Aja, kakšna slika povezave PC na motherboard? Enak razlog kot zgoraj... :D

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

še slučajno odpove zgornji email, mi pošlji na rezervnega... hotmail ima neke butaste limite ;((

Zgodovina sprememb…

pitagora ::

Imam nerota 6.0 in fila sta .bin kako ga speces potem v iso formatu?!!!
Lp

piki64 ::

Sem malo računal koliko gre v eno vrstico in gre okoli 568-570 pixlov. Sedaj bi bilo treba napisati en program na PC-ju da lepo scentrira podnapise glede na širino črk, ki je pa tako znana. Sam trenutno nimam toliko časa, tako, da če bi ga kdo imel se priporočam za končni izdelek.

Yanez ::

Takole nekako izgledajo centrirani podnapisi z novim 3 vrstičnim FW-jem in pomočjo DirectSub programa, ki jih centrira in pomakne za eno vrsto nižje (preberite si forum o DirectSub), ki ga je sicer za Yamado spisal Podtalje, vendar prav lepo deluje tudi na Yakumojih.

Vgradil sem nove fonte, ki so nekoliko višji in ožji od obstoječih in mislim, da lepo čitljivi.

V razmislek: ali bi se splačalo oz. je možno poenotiti se na enih fontih (najlepših, najberljivejših...)? 8-O
Omnia mea mecum porto

Miki_Miska ::

@Yanez
Omenil si, da bi bilo za razmislit, glede na podobnost med RIMAX-om in Yakumotom.

Kako oz. ali bi bilo to možno nadgraditi tudi RIMAX-e. Prevesti menije in dodati potrebne podnapise ter citanje razlicnih podnapisov. (sub,srt,....)
Hvala in LP
* * Pomagajmo si, saj bomo le tako vedeli VSI VEČ * *

fancy ::

Ja zadnji FW ima podnapise v tri vrste smo ČŠŽ nagajajo...Yanez ali nisi ti to popravil?

Zadnji tvoj FW sem dobil po mailu....mi lahko še ta popravek pošlješ.....?


Ravnokar sem si zapekel tisti FW z nemške strani , ki naj bi podpiral txt..pa da vidim...

pitagora ::

Kako speces te file na cd v nerotu, ce pravite da morajo biti v iso formatu.
pomoc??? nimam se casa zajebavat imam drug teden izpit tako da please help
lp

kreki ::

Ali je že kdo nadgradil FW pri novejšem Yakumo predvajalniku. Tistem ki imajo na displeju črko P.
Sam sem se mučil cel dan pa mi ni ratalo. Če ima kdo kakšen predlog naj napiše da probam. Ali je mogoče, da imajo kakšno tovarniško napako?

smonito ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem veseli lastnik Yakumovega predvajalnika. Zanima me če ima kdo e-mail od Yaneza. Trenutno uporabljam njegov firmware vendar verzijo 05.00.03.05 torej prejšnjo verzijo.

Kot sem videl na slikah je Yanez kar veliko spremenil pri novem firmwaru, vsaj pri črkah saj so sedaj bolj skupaj in so majnši razmiki med njimi tako da ne reže več podnapisov. Kolikor sem prebral nov firmware podpira podnapise v treh vrsticah tako kot Yamada.

Zato bi vas prosil če že ima kdo od Yaneza nov
"firmware", če bi mi ga lahko poslal na email.
gregorsmon@email.si

Že vnaprej se zahvaljujem in kar tako naprej.
Mislim da ima Yakuma trenutno najboljši forum na Slo-techu

Lp

Gregor

pitagora ::

Upam da v tretje gre rado a mi lahko kdo pove (glej zgoraj pa ne dalec nazaj) , ker bom izgubil zivce s tem nerotom!!!
saj veste kaj??
lp

Luc ::

Zgleda se teh "novih" Yakum ne da upgrajdati.. sramota, šlamparija.


Na Comtronu so samo pač rekli da naj prinesemo nazaj in vrnejo denar.. da pa so zavajali kupce se kaj preveč ne sekirajo.


Zdaj ne vem al naj vrnem ali počakam da mogoče to rešijo nekako..tudi upgrade za te novejše modele. Al sem si res sam kriv ker grem kupovat ene leve firme...

Ne vem..

pitagora ::

kreki @ "Ali je že kdo nadgradil FW pri novejšem Yakumo predvajalniku. Tistem ki imajo na displeju črko P."
Pa kaksno crko P jaz imam tudi DX 4 Yakumuta pa ni nobene crke P kje ti to vidis.
Al mas kaksen listek na ekranu kjer je crka p pa tri pikice...

Se vedno me zanima in me se bo nekaj casa kako speces te .BIN file v nerotu, ce pravite da morajo biti v ISO formatu peceni.
lp
lp pitagora

reibenkopf ::

Hello again.

I bought IT today and because iam Czech nationality I have to upgrade firmware. I tried it three times,but it always says: UNKNOW DISC ; i used my only 3 cd-rw , do you think that there is something wrong with my player or it is problem of cd.

ps: Which firmware is best.. with these features: bigger font(because my mother cant read so small letters) and support for central europe letters(czech,slovenia..) .

thnx alot

Frame ::

@reibenkopf

The new series of player cant be upgradeble!Thare is something wrong with firmware that is on the machine!It have some kinde of protection or it have some difrent name for firmware!And because of that it allways shows UNKNOWN DISC!!
So we are traying to find the write way to upgrade the new series!

Stay tuned for more!!

Frame

reibenkopf ::

:(

well that means that this player is useless for me!! i dont have any dvd,ive got only divx movies and i need support of subtitles in czech.

When do you thing that will be this problem solved? it is question of days or weeks? or years :-( ?

ps: this could happen only to me..now i should throw it out of a window.;((

Stepni Volk ::

@ reibenkopf, pitagora...

The new Yakumo DVD MAster DX4 players from Yakumo are apperently not as easy to upgrade. Non of the users with the latest players was able to upgrade it. There must be a different procedure to burn CD.
With my old one, I just burn an ISO CD (name of CD unimportant, CD ROM (ISO) is first icon in Nero when choosing New Compilation) with FW Upgrade and CAPITAL LETTERS : YAD2710.BIN & YAD2710G.BIN... if you burn them for example with just one or few small letter like: YAD2710.bin, YAD2710g.BIN... CD is not recognizable to player.
Did you check your LETTERS on both files on CD?
If letters on files are CAPITAL as they should be and your player still says that DISC IS UNKNOWN... I suggest you to
* write email to Yakumo service, to explain you the procedure, if still unsuccessful:
* bring player back to the store where you purchase them and DEMAND to upgrade player with the OFFICAL Firmware that you can get on Yakumo site. DON'T TAKE NO FOR AN ANWSER!!!

You can check Yamada or My Yamada how they do it.

If you are successful, please post the procedure to this Forum, so all the other users will benefit from your experience... in meanwhile I'll check other Forums if they encounter similar problems with new players.

Stepni Volk ::

@ Luc

Verjetno tudi sami pri Comtronu ne poznajo postopka za te nove ploščkosuke... zato, bo potrebno malce potrpljenja, da se email-i prebijejo do kitajske in nazaj... Medtem si dobro oglej sam ploščkosuk, če ima kakšne oznake na zadnji strani... serija... serijska itd... v svojem emailu Yakumi.. sporoči tudi to...
oz.vrni DVD Master DX4... vzami Yamado 6600 (cca. 1'500 SIT dražja) imajo veliko boljši support.

Zgodovina sprememb…

pitagora ::

Hvala Stepni Volk.
Upam da jih z emaili napademo in da popravijo te Update file na njihovi strani....
Jaz sem ze napadel!>:D
lp

Stepni Volk ::

@ pitagora, luc

Sami trgovci verjetno niso popolnoma krivi... robo so kupili od večjih Dealerjih, ki pa tudi sami ne vedo, da so pravzaprav različne serije DVD Master DX4 zunaj...
Glavni pri vsem je Yakumo... ali vi sami, če file za FW pišete z malimi črkami...

prikliči tudi piki64.. njemu je uspela direktna povezawa PC - Mtk1389 na Bellagio - bratu dvojčku Yakume... če ne drugega ti lahko on s svojim kablom direktno flesh-a FW.

Stepni Volk ::

@ Pharaoh, Yanez in ostale zainteresirane

Mi o volku... volk na email... tole sem pravkar prejel... in takole odgovoril:

Hvala za ponudbo, bom obvestil oba izdelovalca slovenskih nadgradenj...
Namesto nagrade za moje bolj uredniške prispevke, bi vas zaprosil za posredovanje pri vašemu dobavitelju Yakumo DVD Master DX4 oz. Yakumi sami, da opišejo podroben postopek za nadgradnjo FW pri zadnjih DVD playerjih, ki kljub trudu lastnikov vedno izpiše "DISC UNKNOWN".

LP,
Stepni Volk


*From:
*To: stepni_volk@hotmail.com
*Date: Thu, 16 Sep 2004 13:24:04 +0200
*
*&reg;ivjo!
*
*Ker si se tako lepo potrudil za stran za yakumo, ter posredoval FW na internet, sem se dogovoril z na&sup1;im direktorjem (ne vrhovnim :-) ), da dobi&sup1; ti, ter PharaoH se mi zdi, da sta edina, ki sta posredovala svoj trud za FW? Pa janez se mi zdi da je &sup1;e bil a ne?
*
*Ne vem to&egrave;no, te pa prosim da mi po&sup1;lje&sup1; podatke od vseh treh, da boste prejeli darilo na ra&egrave;un firme Comtron :-)
*
*Hvala ter brez zamere,

emaile in naslove sem odstranil, da ne bi prihajalo do zlorab...
Pharaoh, Yanez... vajino delo ni bilo nespregledano... niti moje malenkosti :D
Pharaoh-nu sem email z vsemi podatki že posredoval.. YANEZ... tvojega nimam ;((
COMTORON... lepo od vas...

Zgodovina sprememb…

reibenkopf ::

2 Stepni Volk :

I have wrote email to Yakuma support before I wrote here..so we will see what will they say.
And Iam absolutely sure that I burned files(from your site) with all CAPITAL letter.
Your idea with upgrading firmware in store is great! i will try it at monday.
I will also check Yamada or My Yamada sites.

thank you very much
ps: if you will have any new informations please write it here or on your site and in english please,because i can hardly understand every third word from your language ;-)

aljo00 ::

reibenkopf:

If you want BIG and CENTERED subtites (and you dont have player with support for eastern europe character) try burning subtitles in divx
Its very easy...
2 steps...
here is link :
http://www.divxland.org/permanentsubtit...


The encoding process last for about 1 hour (for 1 CD)

A.

Stepni Volk ::

Avstrijska primerjava Yakumo DVD Master DX4 vs. Yamada6600: click

defko ::

GLEJ, GLEJ JODLARJE! RABILI SO SICER NEKAJ DNI - AMPAK VSEENO! CELO MOTI JIH MALO "PANIKE". JBMBP! NATO PA ŠE TO:


We send you an Update but the movies should be in SRT format.

Please enclose your previous correspondence with following mails. This makes the processing of your request easier for us.
In case of further questions you can of course contact us again.

Yours sincerely

---------------------------------
Yakumo Service Team


Phone: 00800 - 92586600 ( 0,00 euro/ min) Office hours: Monday - Friday from 9 am - 8 pm
Fax: 0049 (0)1805 - 925867
E- mail: service@yakumo.com
Internet: www.yakumo.de
---------------------------------

Yakumo GmbH
Carl-Giesecke-Str. 5
38112 Braunschweig / Germany


IN POTEM VSE TIHO JE BILO....ALI? STEPNI....?

ervinja ::

po vsem tem nam z novimi yakumo slabo kaže ali je že komu uspelo naložit to novo čudo

kreki ::

Kolega, ki ima trgovino ( pri njem sem kupil tri Yakumo predvajalnike) je danes telefoniral na Comtron kjer jih nabavlja, ko jim je zagrozil z zvezo potrošnikov so mu zatrdili, da sedaj dajo zraven tudi CD z novim FW . Če ne bo delovala nadgradnja bom sigurno vrnil vse tri in se odločil za kakšne druge predvajalnike. Ne smemo pozabiti, da na reklamnih letakih zatrjujejo, da ima predvajalnik podporo za SLO podnapise. To je čisto zavajanje potrošnika. Bom videl kaj bom jutri dobil za en FW ampak sumim, da bo delovalo.

Bom poročal jutri.

reibenkopf ::

aljo00: thanks..it is possibility, but i hope that problem with upgrading firmware will be solved soon.

piek ::

@Yanez:
Po slikah sodec je tvoj predelani FW majka. Mi lahko posljes predelani FW? Ali pa ga objavis na spletni strani?

Sam imam Yakuma se iz "prve" Comtron serije, pa sem ga sedaj flashal z novim Offical - podnapisi delujejo v 3 vrsticah, od nasih znakov pa je podprt le š. Č in Ž pa imata pac svoje nadomestke. Tako da komaj cakam, da se to odpravite in bo ta predvajalnik spica konica. Aja, pa ideja o nekoliko visjih in ozjih fontih mi je zelo vsec - glasujem zanjo.

Aja pa se komentar FW, ki sem jih izkusil kot uporabnik.

PharaOH FW: dela BP, le majhni podnapisi
Yanez v1.0 FW: lepsi podnapisi, a se velikokrat zgodi, da izginejo ali pa da zadeva kar zmrzne in jo moram ugasniti, ponovno prizgati in prevrteti do iste tocke. Zamrznitve so "random".

Lp,

piek

smonito ::

Pozdravljeni!

Sam imam Yakumo iz Comtrona iz prejšnje serije torej ko se je še dalo nadgrajevat firmware.
Vendar pazi sedaj, danes zjutraj sem dal official firmware, ki podpira 3 vrstični podnapis ter š vendar ne pa čž.
Naredilo se je naslednje firmware se je uspešno nadgradil vendar se je na displayu pojavila črka P kot pri tistih uporabnikih ki ne morejo nadgajevati firmware (unknown disc piše). Sprobaval sem vse da se edino nadgraditi prejšnji firmware torej verzija z 2 vrsticama podnapisov prav tako ne morem več nadgraditi najnovejši firmware.
Je imel kdo iste probleme?

Yanez

Prosil bi te če bi mi lahko poslal svoj firmware ko si ga popravil ter centriral podnapise, če bo bog dal da bo zadeva delala.
gregorsmon@hotmail.com

Lp

babylon9 ::

ce mas firmware version 05.00.02.08 in sub-version 00.00.00.03 ali lahko zdej tega nadgradim al ne.
Pa ce to je se starejsi firmware ali novejsi kjer so problemi pri nadgrajevanju ..

ceboy ::

Pozdravljeni Stepni Volk, Pharaoh, Yanez in pa vsi, ki ste tukaj.
Tole rubriko spremljam od samega začetka in sem najbrž eden izmed prvih lastnikov te Yakume pri nas. Probal sem različne FW-je, tako tistega čisto prvega od Pharaoha, kot tudi kasneje od Yaneza in sedaj še tiste "uradne", itd. Razlog, da tole pišem pa je čisto preprost. Danes obstaja kar nekaj različnih popravkov in na tem foromu je že vse skupaj malo zapleteno najdit pravo pot, če zadeve ne spremljaš od samega začetka pa še potem imaš teževe, kot jih imam sedaj jaz. Katera je torej najboljša verzija in kdo je avtor.

1. Yanezova verzija (ki ima ubitačno ozadje, brez zamere rad imam zgornjesavinjsko dolino, toda tiste Luče sem si moral malo zamenjati z drugo sliko) drugače pa zadeva deluje zelo lepo,
2. Potem se je pojavil namig kako podnapise dati na sredino z Direcsubom, to je še ena super zadeva,
3. In sedaj je rezultat sledeč: podnapisi so, šumniki so, poravnava je sredinska, skratka vse deluje lepo, ampak (ta ampak mora slediti..)
4. Kaj je s tistimi FW-ji, ki naj bi bili "uradni"? Probal sem oba pa nič od njih?
5. Nekje sem zasledil da je nekomu uspelo povečati pisavo, no to je še edini problem, kajti fonti so še vedno premajhni, torej če komu uspe še to, potem je zadeva optimalna. Ali je komu že?
In pa še nekaj vprašanj o MTK-ju. Tam so štiti različne pisave, katere player dejansko uporablja (1,2,3 ali 4)? Vsak font ima napisano velikost in širino ali je v tem fora za povečavo ali se morajo na novo pisati (111222111...) oziroma obstaja kakšen program ki bi kar TTF spremenil v format, ki bi ha MTK prebavil? Kako bi fonte malo bolj povdaril s črnim robom in pa kako določiš ozadje podnapisa. Tale rahlo siva je uredu ampak, če je slika zelo svetla je pisava skoraj nevidna.

No če ima kdo kakšen odgovor ali nasvet mu bom zelo hvaležen in hvala vsem zgoraj naštetim za vaš trud.

Stepni Volk ::

@ smonito

Mali modri kvadratek s še manjšo malo črko P sveti na vseh ploščkosukih in nakazuje evropski TV standard PAL (P, kot PAL).
Za vsako sporočilo je pomembno, da nam sporočiš tvojo sedanjo verzijo FW... glej na vrhu strani, kako to narediš.
Iz tvojega sporočila mi ni jasno, kaj ti sedaj ne dela?

Stepni Volk ::

@ babylon9

Poglej na začetek te teme in se vprašaj še enkrat>:D

smonito ::

Pozdravljeni!

Stepni Volk sem pogledal na forum in sem opazil da črka pomeni P kot Pal.

Potegavščina je bila v tem da mi je pisalo unknown disc zaradi tega, ker sem spreminil končnico bin že v Windows Commander - ju in ko sem šel v Nero so bile končnice majhne.
Zato vsem svetujem da velike črke spremenite v Nerotu.
Verzijo imam pa tvojo, ki si mi jo poslal 05.00.03.05 sub-ver pa 00.00.00.02 tako da zdaj vse dela.
Stepni Volk si že mogoče ti v nov firmware dal podporo za črke čžš. Če si že bi bil toliko prijazen pa bi mi poslal na mai.l
gregorsmon@hotmail.com

Za pozitiven odgovor se ti že vnaprej zahvaljujem

Lp

pitagora ::

@smonito
imam verzijo
05.00.03.05 -Version
0C.00.00.02 -SUB Version
ti pa pravis da imas 00.00.00.02 -SUB Version
kje si si snel FW in kako si ga spekel ker mislim da tale moj 0C....- Sub..
nekaj nagaja!
Mail ki sem ti ga poslal ignoriraj ker ni prava verzija SUB!!!!1
lp

smonito ::

Pozdravljen!

Pitagora pošlji mi svoj e-mail pa ti bom poslal ta firmware.
gregorsmon@email.si
Lp

ervinja ::

ma kdo kak firmware za podnapise za ta novi yakumo da bi vsaj to delalo boljše drugače bom znoru ker ti v komtronu samo lažejo

reibenkopf ::

Are there any news about upgrading firmware in "newest version" of DX4 ?

I also asked in store where I bought it and they've said that they've got no information about this problem and they can do only the same procedure as I.

Stepni Volk ::

DRAGI UPORABNIKI TEGA FORUM-a

1 Nehajte spraševati vprašanja, ki so bila že odgovorjena... večkrat. PREDEN SE ODLOČITE POSTAVITI VPRAŠANJE; PREBERITE TO TEMO OD ZAČETKA DO KONCA!!!!:\
2 Nehajte se potem opravičevati... ker iz teme z namenom pomagati uporabnikom delate vedno daljšo klobaso!!!

3 UPOŠTEVAJTE NAVODILA... ČE VAM PIŠE; DA MORAJO BITI VSE ČRKE V DATOTEKI VELIKE, POTEM STORITE TAKO!! yad2710.bin, YAD2710g.BIN = NAROBE... VSE, PRAV VSE ČRKE MORAJO BITI VELIKE...
TAKOLE = YAD2710.BIN, YAD2710G.BIN... in preverite, če so velike tudi na tlačenki (CD) oz. natlačenki (DVD)... marsikateri program vam zna črke pomanjšati nazaj ;((

In če ne gre... sporočite verzijo FW nam, pod pogojem, da takšne verzije še niste zasledili na tej temi in predvsem DOBAVITELJU vaše opreme, ter YAKUMO-u na njihovi spletni strani. Povejte kaj ne dela in kaj ste poskusili storiti, da bi delalo... prosite vse svoje prijatelje, naj storijo enako= email terrorizem>:D Kitajci se bodo premaknili šele pri večjem pritisku...8-O

VSI s Firmware (FW):
05.00.03.05 -Version
0C.00.00.02 -SUB Version

vedite, da je to tisti Firmware, ki se ga zaenkrat še ne da nadgraditi. Sam nimam te verzije in ne morem preveriti ali je nadgraditev res nemogoča ali samo ne upoštevate danih navodil.
Ker so do mene prišle informacije, da C verzije ne morejo nadgraditi tudi zelo kompetentni ljudje, pomeni, da je ta tako imenovano verzija C verjetno res drugačna od ostalih... in bo potrebno malce potrpljenja, da se ugotovi, kako se nadgradi to verzijo... Prvi lastniki Yakumo- so čakali tudi dva meseca, da je PharaoH naredil prvo podporo za slovenske podnapise!!!
RAZLOGOV zakaj je verzija C tako trdovratna, je lahko več:
Ljudje so pač pekli vse mogoče FW na Yakkuo ploščkosuke... Yamadin pač ne dela na Yakumi itd... verjetno so imeli veliko vračil... in analizirali "okvare"... dali novo verzijo C, ki ima drugačen ali celo Copy-protecion vgrajen FW z namenom, da ne boste skurili svojih ploščkosukov... TO JE SAMO DOMNEVA, da ne bo pomote.
Reštiev je več, URADNA:
Yakumo bo objavil navodilo za nadgradnjo za to C verzijo.. ali na Internet strani ali preko svoje distribucijske mreže..
NEURADNA:
1 Nekje bo nekdo zvrtal "hack", ki bo omogočil navadno nadgradnjo.
2 Povezava PC-ploščkosuk preko RS232 in konektorja na motherboard-u ploščkosuka

K REŠTIVI LAHKO PRISPEVATE TUDI SAMI, če ste lastniki verzije C:
* priskrbite si tlačenko (CD) od nekoga, ki ima prvo verzijo Yakume in mu je upgrade deloval... ali ta disk dela pri vas?
* poskusite zapeči samo en file: recimo YAD2710.BIN... Ali sedaj ploščkosuk prepozna disk?
* zapečite file ravno obratno od navodil = vse z malimi črkami
* poskusite razne kombinacije, bodite inovativni in predvsem uporabljajte CD-RW, ker je tako ceneje (prej prevertite s kakšnim filmom ali vam "grabi" CD-RW)
* dajte upgrade discu različna imena: UPGRADE, FIRMWARE, YAD2710 itd.
* email vsak dan na Yakumo in vašega lokalnega trgovca z verzijo FW in navedbo problema... ne pozabite omeniti še želja:D : CENTRIRANI PODNAPISI, VEČJE ČRKE, ID3 TAG...
* organizirajte mailing listo lastnikov C verzije in pritisnite na proizvajalca, povežite se z ostalimi slovanskimi narodi (zaenkrat imamo ta problem samo na slovanskih forumih)... Nemci in Nizozemci ne vedo nič o C verziji (zaenkrat)...
* dajte prošnje na Yakumo forum na uradni strani
* skratka migajte, Google-ajte in iščite rešitev...

Kako preveriti vašo verzijo FW je obrazloženo na vrhu 5 strani te tematike, glejte moje post-e.

Spremljajte tale FORUM ali yakumodx4.tvheaven.com, dodajajte svoje ideje... ali me kontaktirajte na moj email.

Sem v navezi s Yanez-om, PharaoH-nom in piki64... nekaj se bo že rodilo iz tega:D

LP

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

@ reibenkopf
When procedure for this so called C-version will be known, I'll publish it on yakumodx4.tvheaven.com ASAP :D .

Yanez ::


********** FANTJE ino DEKLETA ! **********

Poslovenjena verzija FW Yakumo 05.00.03.05, SUB 00.00.00.03 JE NA VOLJO !!!
-Spremenil sem ozadje (zaradi ceboya, čeprav se o okusih načeloma ne diskutira ;))
-Spremenil sem fonte (komentirajte, če so podnapisi dovolj čitljivi, imam pripravljenih še 10 drugih pisav)
-Prevod menijev ostaja do nadaljnega le delni; slovenski jezik je na voljo namesto portugalščine.

Aja, še link do obeh datotek YAD2710.BIN in do YAD2710G.BIN, kateri si zapecite na CD in z njo v požiralnik.
Pri meni upgrade dela brez problemov, logično pa je, da si vsak nadgrajuje Yakumo na svojo odgovornost...;((

Naj ima nekdo jajca in sproba ter javi povratno informacijo !
Omnia mea mecum porto
««
5 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870602 (18421) koks2005
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460976 (19390) Caniggia
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194249 (2071) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123818 (12234) piki64

Več podobnih tem