» »

Cestninske postaje

Cestninske postaje

«
1
2

drejc ::

A loh sploh še kej bl neumnega obstaja?

[ Cestninske postaje so ocitno tvoj problem. Dalec od problema clovestva. ;) Loza. -- BigW ]

mkonci ::

Ja 2 cestninski postaji!:D

Thomas ::

Če mene vprašaš, težko!

Nekaj tolarčkov od bencina gre za DARS, pa fertik. Če kuriš več, tvoj problem. Če kuriš manj, toliko bolje za vse.

Nobenih problemov s pobiranjem, ustavljanjem, gradnjo teh objektov, vzdrževanjem ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mihc ::

Drejc me pa res zanima kaj te je razjezilo, da si idprl to temo!
Noben stvar v državi ni zastonj, še posebej pa komfort ne! Avtocesta je komfort in ga je treba plačat, če pa nimaš denarja za komfort, pač uporabljaš magistralke! Glede ustavljanja na cestninski postajah, pa obstajajo ABC kartice, kjer se ne ustavljaš, ampak se pelješ čez cestninsko in če bi imela večina Slovencev ABC, bi tudi promet hitreje tekel skozi cestninske postaje! Kar se pa tiče Avstrijskih vinjet in takih podobnih stvari, je pa to samo stavr prehodnega obdobja, ker povsod po svetu težijo k zaprtim cestninskim sistemom in tako je tudi pri nas!
Sicer gre pa razvoj cestninjenja v to smer da cestninski postaj ne bo, ampak te bodo beležili na posameznih določenih mestih s pomočjo videonadzora in ti bodo s tvojega računa lepo odbijali cestnino! Nič ustavljanja, a ni to lepo!:D
Pa še to, ne se čudit, da bodo nekoč začeli cestninit v središču mesta Lj., ko bodo hoteli malo spucati promet po središču! Treba se bo navadit na javno prevozno sredstvo, drugače nas bo to drago stalo!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

snow ::

ABC je samo za vozila prve kategorije.

Cestninska postaja je ravno nasprotna logika kot pa avtocesta.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

misso ::

Ali se je sploh kdo vprašu koliko ljudi dela na teh cestniskih postajah.

Mislim da veliko.

largie ::

brez cestninskih postaj še teh avtocest ki jih imamo/bomo kmalu imeli ne bi bilo, te zadeve niso poceni, in veliko tega denarja se vrača nazaj v izgraditev in vzdrževanje. ABC pa bi lahko naredili še bolj priljubljen z večjimi bonusi, ne pa da delajo ravno obratno. :\
se mi pa zdi da je slovenija že zdaj površinsko premajhna za vso to plehovje in ceste ki jih le to potrebuje.

Mihc ::

Snow, naj te razveselim z novico, da že preiskušajo sisteme, ki bodo identificerali tip vozila tudi na število osi, velikosti,... kar omogoča cestninjenje z ABC tudi ostale kategorije vozil! To je samo še vprašanje časa!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

drejc ::

na uč: 100 rednih, 20 čistilk, ostalo so študentje. Je država že večje fabrke zapirala, oziroma dala ukaz, da tok pa tok ludi se more zaposlit tam, pa tam.

Mihc: maš avto? Se kej voziš po neslovenskih avtocestah? Kolikokrat tam prideš do cestninske postaje?

Thomas ::

Tale "zaposlitvena logika", češ koliko ljudi da dela tam, je standardna perverzija. MANJŠI GDP imamo za vsako delo ki se ga opravlja, pa zato ni nobene potrebe. Ceneje bi bilo tem ljudem pošiljati plačo na dom, da lepo gledajo v zrak ali karkoli, kot da se njihove plače obremenjujejo še s postajami in ostalo opremo. Več denarja bi potem ostalo za produktivne zaposlitve.

Tista logika, da "če nimaš denarja, se pa vozi po magistralkah" je pa tudi sprijena. Ker magistralke bi realno moral plačevati še dražje. Zakaj in po kateri logiki so pa te zastonj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> se mi pa zdi da je slovenija že zdaj površinsko premajhna za vso to plehovje in ceste ki jih le to potrebuje.

Milijon avtomobilov, ki so veliki po 10 kvadratnih metrov (recimo) je 10 kvadratnih kilometrov. Ergo pokrivajo 1/2 promile Slovenije.

Avtoceste, ko bodo dolge 1000 km (kar se ne bo kmalu) in 30 metrov široke, bodo pokrivale pa 1,5 promile Slovenije.

Zanemarljivo oboje. Če znamo poštevanko seveda, če nismo totalni pesniki.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cosmo ::

Saj niso zastonj. Plačaš jih kot cestnino ob registraciji avta.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Gavran ::

Mihc, tole o magistralkah povej Dolenjcem, ki jim je avtocesta to magistralko požrla.
Deli število cestninskih postaj z dolžino avtocest in primerjaj rezultat s katerokoli državo. Poročaj. Kolikokrat te že ustavijo, ko greš iz MB v Koper?

[-=Jaka=-] ::

Mihc, largie: ok ce so cestnine zato da se gradijo ceste nimam nic proti, zakaj je pa potem bencinski tolar ? Zakaj sem jaz moral vceraj placati 20.000 SIT za uporabo cest, ko sem registriral avto, ce pa se ceste gradijo z denarjem od cestnin ? In ce zadeve malce skalkuliras cisto po kmecki logiki, vidis da za isto stvar placas 3x in sicer, pri cestnini, pri bencinu in pri registraciji ... zato pa se kar naprej volite LDS ker tako fino zivite v nasi demokraticni drzavi (nateg.press).

;( ;(

dejanrus ::

A misliš da če ne bo več LDS, se boš pa zastonj vozu.....ne se bat, vsi ti bojo zaračunal. To znajo najbolš.

[-=Jaka=-] ::

Ne ne bom se zastonj vozil, sam se mi zdi da je cajt da proba se nekdo drug u red drzavo spravt, LDS je mel casa 8 let, place so pa se kar naprej podobne tistim pred 12timi leti, stem da je bila tedaj kupna moc vecija ... zalostno kajneda ...seveda ce izzvzamemo managerske place ki mesecno znasajo po nekaj milijonov ... prasice lopovske ...

dejanrus ::

wellcome to kapitalizm...
Veš kaj je zanimivo. Da večina t.i. desničarjev (tud oz. predvsem na tem forumu), ki brezglavo zagovarjajo zahodni kapitalizem v bistvu živijo v delavskem razredu. Majo daleč plače pod povprečjem EU, pa zagovarjajo EU do onemoglosti. Logika.....jaz je ne vidim. G. Cankar bi reku: "Hlapčevska logika"

snow ::

Plačal gor dol, jaz bi se rad peljal brez da se ustavljam ali po možnosti čakam v koloni SREDI AVTOCESTE!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

dejanrus ::

:\ kupi si ABC

[-=Jaka=-] ::

Jst mam ABC, pa kaj mi pomaga, ko vecino casa ne dela, al mam pa samo jst tako sreco, da vedno naletim na pokvarjen sistem ... fuck it, nobena stvar u tej drzavi ne dela tko k treba ...

drejc ::

Cestninske postaje NIMAJO VEZE Z KAPITALIZMOM. Ma kaj se vam trga?

Prvo se mi zdi neumno imeti cestninske postaje sploh, ker ni nobene logike (oziroma je, balkanska). Zato so pumpštele.

Napaka, ki jo jaz vidm je v pobiranju cestnine. Normalne (beri zahodne) drzave imajo to poslihtan tako, da zadevo placas enkrat letno.

ergo. Naredis simulacijo, koliko dobis letno od cestnin, delis s stevilom avtov in sebveda razdelis proporcionalno... motorjem, nekaj vec avtom, mnogo vec tovornjakom.

Ker dejansko cestninske postaje odvracajo tranzitni promet z avtocest - kar ni logicno. Ni cudno da mamo potem lokalne ceste tolk zrite, ce pa tovornjak 1000X bolj kuri asfalt kot osebni avtomobil.

dejanrus ::

na Balkanu ne more bit drugačna logika kot balkanska, žal, pa se lahko še tako distanciraš.

Če pa misliš da se naši državniki sekirajo zato, da tebi kamioni pod nosom terajo se pa pošteno motiš. Njim se gre poenostavljeno nekak takole AVTOCESTA = DRŽAVNA BLGAJNA + CESTNINA + BENCINSKI TOLAR . Kolk kamionov se teb čez živce vozi ni v enačbi.

Kolkor pa jaz vem, majo cestnine tud v popolnem zahodnem svetu. Za avstrijo sm sigurn, drugje nevem.

BigWhale ::

Drejc in potem bo tetka Fani placevala isto kot jaz? Ona se vozi na obisk k svoji hcerki enkrat na teden iz vica v sisko, hodi v sluzbo in gre enkrat na leto na morje. Jaz se pa vsak dan vozim iz lj v mb.

Mar ni bolje, da se ona enkrat letno ustavi pri eni hiski, jaz pa sibam skozi ABC pas. Ali pa da si ona kupi enodnevno nalepko za na vetrobran, jaz pa celoletno?

dejanrus ::

:D :D BigWhale...maš pa tud balkansko logiko

BigWhale ::

Aja? Zakaj pa to? Kje sem se pa zmotil?

dejanrus ::

:) ne ne....nisi se zmotu.... g. drejc misli (v enem od prejšnjih postov) da so cestinske postaje balkanska logika

drejc ::

Kdo pa lokalne ceste non-stop obnavlja-flika? Cigav dnar je pa to?

Da ne govorim o kilometrskih kolonah na avtocesti zarad cestninskih postaj (tujci vecinoma nimajo abc).
Ves kaj so viennette?
Ves kako majo zadevo fajn poslihtano v nemciji?
Koliko tovornjakov pa gre na avtocesto, ce ima moznost prevoza po magistralki... ?
Ves koliko stane vzdrzevanje cestninskih postaj?
Mislis da ima drzava bajne zasluzke od tega?
Mislis da majo na vecini postajah profit?
Zdej celo planirajo sistem, ki bi z gpsom obracunaval cestnino...totalno zgresen projekt.
Zakaj moram 3X placat cestnino, ce grem proti mariboru?

Totalno zgresena logika. In ko clovek poslje dopis na MZPIZ dobi napol srpski-napol slovenski odgovor da razmisljajo v tej smeri. Ne vem, takega polozaja (predstavnica na ministrstvu!) ne mores dobiti drugace, kot da ga kupis, ce nisi vsaj polpismen.

Clovek potem podvomi v bistrost teh buteljnov in zakaj ljudje volijo to kar volijo. Ce men (ki res nisn strokovnjak za tovrstne zadeve) zgleda zadeva totalno neumna, nevem kam vse to pelje.

Še celo veliko več bi se dal zaslužit z avtocestami, če bi prijel zadevo "po nemško".

Nasa ljuba drzava NI dober gospodar. Kako je pa lahko, ce majo probleme ze z aritmetko. No ja, sej je neki takih asov tut na tem forumu.

edit: BW: glede premika v ložo... a ni jasno da so cestninske postaje moj problem, problem vecine voznikov in sopotnikov, pa še tujcev in njihovih sopotnikov... sori, nas je pa res malo. Par 100.000 na dan če zadevo trunc-am.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

ahac ::

Vienete = so beda.
Nemčija = za določene nove odseke, ki jih bodo gradil v naslednjih letih, so menda načrtovane tudi cestninske postaje..
z sistemom za avtomatsko preverjanje pri tovornjakih imajo pa itak samo probleme.

Cestnina sama sploh ni problem.. problem je to, da DARS ne postavi dovolj velikih in prav organiziranih cestninskih postaj in zaradi tega nastajajo zastoji.

btw. V Italiji, ko greš mimo Torina pa proti zahodu.. se na par kilometrih avtoceste 3x ustaviš in 3x plačaš!

kot pravi Mihc.. v nekaterih mestih plačaš, ko greš v mesto po katerikoli cesti (npr Trondheim, po novem tudi London) .. z tem, da gre avtocesta tudi delno čez mesto.. tako sploh nimaš druge možnosti, kot da plačaš ali pa greš 100 km okrog.
Je pa zato promet urejen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

[-=Jaka=-] ::

V vecjih evropskih mestih so pa cestnine samo iz tega razloga, da bi razbremenili promet v mestu in s cestnino pac nekako "prisilili" ljudi, da uporabljajo javna prevozna sredstva ....

der_Alte ::

Mene motijo cestninske postaje. Zato se jim izogibam. :D

a) enkrat bi rad videl, črno na belem, po kolikem času začne cestninska postaja sploh "dajat" denar. Se pravi, ko končno povrne začetno investicijo, ki se giblje okoli 300mio SIT na eno (sodeč po izjavah DARS). Tko čez palec stane voznika cestninska postaja 300 SIT (ene več, druge manj). Se pravi, miljon voženj, pa bi recimo bila povrnjena. Problem je... ker treba plačat ljudi, itd.

b) Perverzije DARS, ko plačaš isto ceno, čeprav se tretjino poti pelješ po polovični AC z omejitvijo 80.

c) Zastoji na cestninskih postajah. Se kar smejim kretenom, ki čakajo dve uri v koloni pred cestninsko postajo. Sploh v soboto se mi je režalo na vsa usta, ko sem se po stari cesti peljal v Koper. S počasno vožnjo sem prišel v dveh urah. Če bi šel po AC, bi potreboval skoraj 4 ure. >:D In DARS ima še "jajca" zaračunat za "stoječi promet". Da so AC udobne? Lepo vas prosim.

d) Mislim, da je država objavila, da bi morala cestnino, ki jo plačamo ob registraciji, povečat za 100% (na 40 tisočakov), da bi dobila isto količino denarja. Argument proti je bil med drugim, da bi se potem AC preveč uporabljale?!?!? Hkrati pa tulijo, da naj gre promet po AC?!?!

*) Pravijo, da je drago vzdrževanje AC. Enostavno. Naj tovornjakom prepovedo vožnjo po AC. Sem prepričan, da se v 10ih letih skoraj ne bi bilo treba dotaknit cest. Že tako ali tako se tovornjakarji peljejo mimo cestninskih.

BigWhale ::

> *) Pravijo, da je drago vzdrževanje AC. Enostavno. Naj
> tovornjakom prepovedo vožnjo po AC. Sem prepričan, da se v
> 10ih letih skoraj ne bi bilo treba dotaknit cest. Že tako ali
> tako se tovornjakarji peljejo mimo cestninskih.

Po 'navadnih' cestah ne smejo, sedaj ne bi smeli se po AC, torej, bodo letali? ;>

Azrael ::

> Po 'navadnih' cestah ne smejo, sedaj ne bi smeli se po AC, torej, bodo letali? ;>

Saj je še ena možnost, samo je EU ne mara. Tovornjake na železnico in potem po cesti od železniške postaje, ki je najbližje cilju.

Cestninske postaje so beda, ABC pa tudi. V reklami na tablici piše KR MIMO; samo kako ko pa je pred cestninsko par km dolga kolona ?!? IMO so vijete boljše,seveda pa je spet problem izigravanja in kravjih kupčij.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

freserovski ::

Po mojem mnenju bi bilo treba, če se že gremo neko eu skupnost uvest še pri teh zadevah nekaj enotnega. Zadevo bi plačevali pač "po povzetju" nek čip, ki bi beležil prehod skozi postaje, ki bi bile razporejene po avtocestah. Denar bi šel v skupno blagajno potem pa se bi izplačalo državam po nekem realnem ključu, recimo št. po avtomobilov, ki vozi po določeni avtocesti...
Po moje bi bilo treba težit k neki enotnosti ne pa, da se vsaka država gre nekaj zase in si viša meje, namesto, da bi jih rušila. (Seveda je to zgolj moje mnenje :D )
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

kleDo ::

Jaka: In ce zadeve malce skalkuliras cisto po kmecki logiki, vidis da za isto stvar placas 3x in sicer, pri cestnini, pri bencinu in pri registraciji ...
ok ce so cestnine zato da se gradijo ceste nimam nic proti, zakaj je pa potem bencinski tolar ?


Cestnino plačaš za vzdrževanje ŽE ZGRAJENIH avtocest, del denarja pa gre seveda za plače zaposlenih, pa naj so to redno zaposleni ali študenti, sicer pa ima tudi DARS direktorja(e)...
Bencinski tolar naj bi bil namenjen za gradnjo NOVIH AVTOCEST, vendar se je takratna vlada pri predlogu zakona znašla tako, da denar ne gre direktno DARSu (ki je odgovoren za gradnjo avtocest) ampak gre v proračun, kjer ga potem vlada razporeja in ga žal bolj malo konča pri DARSu. Če bi ves denar, pobran z bencinskim tolarjem bil porabljen tam za kar je namenjen, bi imeli že vse avtocestne odseke, ki so trenutno šele v načrtih že končane...
Pri registraciji pa plačaš "nadomestilo za uporabo državnih cest" - to pomeni cest, za katere skrbi Družba za državne ceste, to niso avtoceste in tudi ne ceste v mestih ampak t.i. magistralke

drejc: Normalne (beri zahodne) drzave imajo to poslihtan tako, da zadevo placas enkrat letno.


Po mojih izkušnjah imajo zahodne države ravno tako cestnine (vsaj zahodno od nas). Cestnina je tako v Italiji kot tudi v Franciji, v Avstriji imajo vinjeto, v ZDA pa se ravno tako kot pri nas plačuje določene avtocestne odseke (predvsem "Interstate"). Po mojem si imel ti v mislih Nemčijo, za katero pa se mi res zdi, da nima cestnin. Se pa EU nagiba, da bi bile vse avtoceste plačljive. V testiranju sta dva sistema cestninjenja:
1. vsako vozilo bi določeni senzorji (ki bi prepoznali tudi št. osi pri vozilu) ki bi bili nameščeni ob AC zabeležili kdaj je vozilo prišlo na AC in kdaj jo je zapustilo. Na podlagi tega bi voznik plačal cestnino. Verjetno bi za to moral imeti odprt poseben račun (kot je ABC) iz katerega bi mu trgali denar, ne vem pa kako bi se to rešilo zunaj države iz katere bi bil voznik)

2. cestninilo bi se s pomočjo GPSja ki bi spremljal avto. Tu pa je problem zaradi dragih GPS sistemov, ki bi jih morali posamezniki ugraditi v svoja osebna vozila...

Cobra: kot sem rekel se načrti za enotno cestninjenje že pripravljajo in EU ima že določeno leto (ki je žal samo na papirju) do kdaj naj bi bile stvari poenotene. Tako bi se lahko peljal od baltskih držav pa do Španije (al pa od Nemčije pa do Slovenije) brez nepotrebnega ustavljanja...

Thomas ::

Ma sploh ni važno, kje je kaj. Važno je kako narest, da bi blo smotrno.

To je po moje najboljš tko, da se od bencina odvaja denar za ceste. Po katerih boš pa potem vozil? Po optimalnih seveda. Kar je naš skupni interes, vseh državljanov (EU).

Ke je pa večina ljudi (in politišnov) prebutasta, da bi ta skupni interes dojela, pač ne gre.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Človek ne sme biti tako neumen, da bi ne iskal najboljših rešitev za posamezne primere, pa kjerkoli že. Če so nacisti imeli dobro zrihtano beljenje pročelij, se splača zadevo proučit, če je še uporabna. Trenutno se sicer ne spomnim nič, kar bi bilo vredno iskati pri nacistih - čeprav ne rečem, da tega ni - se pa spomnim, da so komunisti imeli dobro pošlihtni dve stvari. Ena je prometni davek namesto butastega DDV, samo ta je off topic. Druga je pa "bencinski tolar". Kolikor voziš, toliko boš prispeval za ceste. Ampak to kar za vse. Avtoceste in gorski prelazi - so samo ceste.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

swar ::

Pa kreteni a se vi kej sploh vozte po avtocestah k ste tok pametni s tem abcjem.Pejte kako nedeljo iz morja proti notranjosti pa boste vidl kok ti abc pomaga ko se vse zabase ze 10km pred cestninsko postajo...Aja ce mas abc pa avto kr poleti nad kolono in pristane na abc pasu mar ne?Get a life.Avstrijske vinjete rox tist k se voz po ac bo placu.

BadB0y ::

Drzava se za vinjete 100% ne bo odlocla ker bi s tem dobila premalo denarja! Tisti sistem z stetjem osi pa senzori na AC pa se meni zdi najbolj pametn. Ce se nemotim je to ze tako urejeno za tovorna vozila po avstriji. Imas podobno tablico kot abc s katere ti senzorji pobirrajo denar glede na prevozeno razdaljo ko ti gre denar k koncu se "skatlca" opozori in jo lahko na vsaki pumpi napolnis, cene pac pride za tako kombi al avto in visoka kazen. Pomoje je to najboljsi sistem. Promet pa se nadzoruje preko kamer.

freserovski ::

vinjete so po mojem krneki, še ena zadeva v kateri bodo revni sponzorirali bogatejše, da bodo za svoj luksuz odšteli še manj.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

[-=Jaka=-] ::

Jaka: In ce zadeve malce skalkuliras cisto po kmecki logiki, vidis da za isto stvar placas 3x in sicer, pri cestnini, pri bencinu in pri registraciji ...
ok ce so cestnine zato da se gradijo ceste nimam nic proti, zakaj je pa potem bencinski tolar ?


Cestnino plačaš za vzdrževanje ŽE ZGRAJENIH avtocest, del denarja pa gre seveda za plače zaposlenih, pa naj so to redno zaposleni ali študenti, sicer pa ima tudi DARS direktorja(e)...
Bencinski tolar naj bi bil namenjen za gradnjo NOVIH AVTOCEST, vendar se je takratna vlada pri predlogu zakona znašla tako, da denar ne gre direktno DARSu (ki je odgovoren za gradnjo avtocest) ampak gre v proračun, kjer ga potem vlada razporeja in ga žal bolj malo konča pri DARSu. Če bi ves denar, pobran z bencinskim tolarjem bil porabljen tam za kar je namenjen, bi imeli že vse avtocestne odseke, ki so trenutno šele v načrtih že končane...
Pri registraciji pa plačaš "nadomestilo za uporabo državnih cest" - to pomeni cest, za katere skrbi Družba za državne ceste, to niso avtoceste in tudi ne ceste v mestih ampak t.i. magistralke


Kledo: tocno to kar sem rekel, vse gre za isti namen, za ceste ... moje besede si samo obrnil ... in temu se rece nateg s strani drzave, ah pa sj smo ze navajeni, da nas drzava iz useh strani nateguje ...

BadB0y ::

Samo pri vsem tem pluvanju preko drzave pa je najbolj ironicno prav to da se vedno folk voli isto oblast. Pa nepoznam nobenega ki bi bil zadovoljen z oblastjo katero imamo.

Zheegec ::

Ob registraciji dobi vsakdo en čip, ki si ga mora nalimat na šipo, ko se pelješ mimo te avtomatsko prepozna in ti obremeni račun. Za tujce pa poseben pas ali pa čipi za en odsek.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Tujcem isti režim. Pri nakupu goriva, se ve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Hmm. GPS čip anyone. Ta tehnologija je že tako poceni, da grejo lahko v koš vse ostale ideje... OK, še kakšno leto ali dve fantazija. Ampak. Sicer ideja: imaš čip, ki te določa (tvoj avto, mobi, uho, karkoli) meter natančno, imaš plačljive odseke, imaš položnico na dom...
Tvoj angel varuh, blagajnik in birokrat je satelit. Vse v enem.

Thomas ::

Proti takemu načinu jest nimam nič. Super. Ampak drugi pa imajo, to je pa ena od stvari, ki ga bodo zavlekle. Poleg same tehnologije.

Bencinski tolar je lahko uveden takorekoč jutri.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Pa še policaji te takoj najdejo, pa še tvojo hitrost lahko nadzorujejo preko satelita, pa še ukradene avtomobile lahko locirajo.
All in one :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Seveda. Do tega naj kar pride, čimprej. Bomo imeli precej manj nesreč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Moj uporniški duh, ne bo dobro sprejel ta čip :)

Čeprav je zelo dobra ideja, za ostale :)


Malo bom googlal pa bom že najdel kak hack.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Davek na bencin je najboljsa ideja. Tisti ki ga kupuje se vozi, ta naj tudi placa.

Ne tisti, ki kupi/registrira avta, ta se ne vozi nujno. Ce pa bencin kupujes brez da bi se vozil, je pa to tvoj problem.

Microsoft ::

Ma tale ideja o bencinu se tudi meni zdi zelo dobra. Med drugim bodo ljudje pomislili, da je 15L porabe na 100km mogoce veliko za nek simpl osebni avto.

Drgac pa moje izkusnje z AC. Ce grem iz CE v MB, grem po AC (enkar sm sel cez Škedenj, rovte na kvadrat:P), nazaj izkljucno po magistraliki. Ce pa grem iz CE v LJ, grem skos po magistralki, prav tako nazaj.

Sploh en razumem, kako folk placuje enih 300SIT na cestniski postaji smer LJ - Trojane, potem pa tam caka brezveze na izvozu. Je bil tud obdobje, ko so na koncu avtoceste direkt naredili semafor!! Mislim ej, prej si placal, potem pa lepo cakas na semaforju. Kar ni tako kriticno, samo semafor je postavljen zaradi prometa, ki se vkljucuje iz zastonjske magistralke. LOL

Get real. Get on magistralka. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21949995 (42570) jalovec09
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322896 (19020) MrBrdo
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576736 (5939) WamPIRe-
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637376 (23284) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013837 (9664) Pyr0Beast

Več podobnih tem