» »

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer

1
...
3 4
5
»

krneki0001 ::

Še malo pa bodo satelitsko cestninili vsak premik avta.

nekikr ::

Kar bi bil edini res pravičen sistem razdeljevanja stroškov. Seveda s tem, da potem ukinejo ostale dajatve, kar se pa ne bo zgodilo. KW in litrov tudi ne plačujemo kar tako, malo pavšalno, ampak po porabi, pa tam ne slišiš ST zelencev kako je to nepravično do njih, ker bi radi več porabili a ne bi plačali tega.

Smurf ::

r3dkv1c4 je izjavil:


ne potrebujem via michelin, se kar lepo usedem v avto in se zapeljem po celi evropi, ko se mi zazdi.

Nekateri tu ne pametujemo preko viamichelin ampak gremo in si v realnosti pogledamo stanje o cestninah, cenah goriv, kvaliteti cest in vse kar je s tem povezanega.

Via michelin ima cisto lepo azurne cene cestnin.

Pithlit ::

Smurf je izjavil:

Via michelin ima cisto lepo azurne cene cestnin.

Nak. Nima jih. Via michelin od mene hoče 15€ cestnine za pot iz Nove Gorice do Trsta. Cestnin na tej trasi je točno 0€ (razen če zadeva preračunava takse ki se jih plača ob registraciji avta - kar je pa spet en tak golomazen fail).

Torej ne se zanašat na Via michelin.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

Smurf je izjavil:

Via michelin ima cisto lepo azurne cene cestnin.

Nak. Nima jih. Via michelin od mene hoče 15€ cestnine za pot iz Nove Gorice do Trsta. Cestnin na tej trasi je točno 0€ (razen če zadeva preračunava takse ki se jih plača ob registraciji avta - kar je pa spet en tak golomazen fail).

Torej ne se zanašat na Via michelin.

Upošteva tedensko vinjeto za Slovenijo. Tako da je kar prav ;). Avtoceste v Sloveniji niso zastonj ...

Kar se pa tiče satelitskega cestninjenja, je pa to najbolj butasta zadeva. ZDA se lahko odločijo, da bodo pokvarile GPS signal, kaj bomo pa potem?

Čisto dovolj bi bilo da bi izboljšali avtomatizirali ABC sistem (brez človeškega faktorja), ter na vsak uvoz/izvoz dali en čitalec. Skupaj z eno induktivno zanko, ki bi ugotovila velikost vozila. Če pač kak tovornjak nima škatlice.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Upošteva tedensko vinjeto za Slovenijo. Tako da je kar prav ;). Avtoceste v Sloveniji niso zastonj ...

Pa res! Fakerji... a se hecajo?!? Zakaj gre tam čez trasirat?!?

Se opravičujem... ampak mi res na kraj buče ni padlo da bo šla trasa tja čez (ker se nič ne pridobi, ne udobja, ne časa, ne kilometrine, ne denarja...).
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

ZDA se lahko odločijo, da bodo pokvarile GPS signal, kaj bomo pa potem?
Uporabljali Galileo, GLONASS in COMPASS/BeiDou. Vsi novejši sprejemniki to že imajo.

Invictus ::

Seveda so ostale tehnologije brez vpliva svojih vlad? In bodo vedno delale natančno? ker se ne da pokvariti signala?

Madžarska varianta je še vedno najboljša. Kamere, branje registracije, in to je to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Štirje popolnoma neodvisni sistemi so, od katerih enega upravlja EU.

A kamer se ne da pokvariti ali pa zamenjati tablic?

Invictus ::

Seveda se da.

Sam to lahko rešuje lokalna policija, v ostalih primerih si pa pečen. Kaj boš šel predsednika ZDA prosit na za slovensko cestnino omogoči boljšo natančnost?

EU ima ravno tako svoje interese. Zakaj pa ne bi pokvarili signala ? Če bi jim to ustrezalo ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Upošteva tedensko vinjeto za Slovenijo. Tako da je kar prav ;). Avtoceste v Sloveniji niso zastonj


napačen podatek, ker iz gorice do trsta je najhitrejša trasa po italijanski strani in plačilo ac od vilesse do monfalcone sigurno ni 15€....se strinjaš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

darkolord ::

Invictus: če bojo vsi (EU, ZDA, Kitajska in Rusija) naenkrat pokvarili signal za navigacijo, imaš precej večje probleme od zaračunavanja cestnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WarpedGone ::

Madžarska varianta je še vedno najboljša. Kamere, branje registracije, in to je to ..

Jup.
Vse to laufa brez ustavlanja in brez posebnih hišic in pasov in jadada. HW za odčitavanje v rangu par jurjev na postajo izvoz/uvoz, vsa vozila so pa že opremljena z vsem potrebnim (registracijska tablica).

Ampak seveda to ne gre, lokalni prijatli bi premalo zaslužili.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Invictus: če bojo vsi (EU, ZDA, Kitajska in Rusija) naenkrat pokvarili signal za navigacijo, imaš precej večje probleme od zaračunavanja cestnine.

Skoraj ne uporabljam GPSa (in ostalih), tako da nimam problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Upošteva tedensko vinjeto za Slovenijo. Tako da je kar prav ;). Avtoceste v Sloveniji niso zastonj


napačen podatek, ker iz gorice do trsta je najhitrejša trasa po italijanski strani in plačilo ac od vilesse do monfalcone sigurno ni 15€....se strinjaš.

Ja to je tudi mene streslo... ampak ima Invictus prav. Trasa na viamichelin pelje čez vrtojbo! Torej tistih 300m slovenske hitre ceste (kar znese 15€). Pol te pa na regionalko vrže... in nato pred Tržičem (direkt za cestninsko) na italijansko avtocesto.

Ja, 15€ naračuna za uporabo slo "avtoceste".

Invictus je izjavil:

Skoraj ne uporabljam GPSa (in ostalih), tako da nimam problemov.

Marskido (in marsikaj) kar ne vpliva direkt nate uporablja te sisteme. Tko da če crkne... bo štala (tudi zate, pa čeprav nimaš te 'škatle' doma).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

videc ::

Na viamichelin klikneš options in izbereš "avoid vignettes" in "avoid tolls" pa prideš na 6,48€. Po italijanski strani.
Čez Vrtojbo pelje "Michelin recommended" samo, če ne vklopiš zgoraj omenjenih možnosti.
Verjetno pogojeno z algorimom računanja, če ne vklopiš dodatnih možnosti.
Samo malo je treba pogledati in ne zavajati. Saj ni težko.

Pithlit ::

Sem se opravičila že.
Life is as complicated as we make it...

r3dkv1c4 ::

ampak ima Invictus prav


seveda ima, viamichelin nima prav.Ker spelje traso napačno oz. vsaj v korist uporabnika ne.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

videc je izjavil:

Na viamichelin klikneš options in izbereš "avoid vignettes" in "avoid tolls" pa prideš na 6,48€. Po italijanski strani.
Čez Vrtojbo pelje "Michelin recommended" samo, če ne vklopiš zgoraj omenjenih možnosti.
Verjetno pogojeno z algorimom računanja, če ne vklopiš dodatnih možnosti.
Samo malo je treba pogledati in ne zavajati. Saj ni težko.

Tukaj je nekaj hudo narobe, če je avoid, naj bi te peljalo mimo plačljivih cest, je tako?

Kakorkoli, iz gorice do trsta znese cestnina okoli 2,40€.
Žal je izračun viamichelin napačen.

Kar se tiče uvajanja satelitskega cestninjenja naj vas to ne skrbi preveč.
Zadeva se vrti okoli tovornega prometa, se pravi za vozila težja od 3,5t.

Za osebna vozila bo še naprej ostala vinjeta in z njo povezane dajatve, kot je povračilo za uporabo cest pri registraciji vozila, itd....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

jalovec09 ::

Za tistih parkrat greš po regionalni. Itak pa tja proti Tolminu, Bovcu ni avtoceste.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334314 (29913) Invictus
»

Nizozemska testira satelitsko cestninjenje vseh cest (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23142189 (35433) krneki0001
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220790 (18283) sirotka
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322728 (18852) MrBrdo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635558 (32720) pegaso

Več podobnih tem