» »

Cestninske postaje

Cestninske postaje

«
1
2

Mare2 ::

Bodo cestninske postaje le še za služenje na kaznih in izživljanje nad vozniki?

klik!!!

Po mojem je že čas, da jih podrejo.

SaXsIm ::

cestninske postaje obstajajo zato, ker na njih vsa vozila, ki niso A in B kategorije, plačajo cestnino. Omejitve pred cestninsko postajo so tam zaradi večje varnosti. A je tako težko zmanjšati na 40?
SaXsIm

Hardstyle ::

Ja, ker začneš bremzat 1km pred postajo in se ti en z BMWjom prilepi na rit.

Good Guy ::

Ja, ker začneš bremzat 1km pred postajo in se ti en z BMWjom prilepi na rit.


če se mi kšn tak na rit nalep še bl zaviram
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Gregor P ::

Zavirat na 40 km/h na avtocesti kar tako je nesmiselno; ampak saj niso na vseh postajah table s takšno omejitvijo, v večini so table, ki omejujejo hitrost na 60 km/h.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ABX ::

Dovolj da se najde kak pijan Janez z lopato in bojo šli tej radarji po gobe.


P.S: Ima kdo kakšen link od nesreč na cestninskih postajah?
P.S.S: En pravilno postavljen ležeči policaj bi 100% uredil hitrost na cestninskih postajah, ampak očitno je to boljši pristop. :/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ahac ::


Po mojem je že čas, da jih podrejo.


Vinjete so totalen fail, država je brez denarja, satelitsko obračunavanje cestnine bo zamudilo 10 al pa 20 let.
Boljš, da cestninste postaje ostanejo, ker jih bomo kmalu spet rabil!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

zee ::

Se en glas za lezece polozaje, prav tako bi morali postaviti lezece policaje na vstopu v krozisce Tomacevo, ker je to edini nacin, da bodo ljudje zmanjsali hitrost, pac utopicno je pricakovat popolno avtomatizacijo merjenja & printanja poloznic na cestninskih postajah (tehnologija za to je na voljo ze ~10 let).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

Zavirat na 40 km/h na avtocesti kar tako je nesmiselno; ampak saj niso na vseh postajah table s takšno omejitvijo, v večini so table, ki omejujejo hitrost na 60 km/h.



Ne pozabi talnih označb ;)

P.S.S: En pravilno postavljen ležeči policaj bi 100% uredil hitrost na cestninskih postajah, ampak očitno je to boljši pristop. :/ .

A ti veš, da preko ležečih policajev ne morš recimo z večjo hitrosto kot (max.) 40? Da ne omenjam vseh spuščenih avtov, ki gredo preko ležečih položajev z 20kmh ali manj. Slaba ideja, bi jaz temu rekel. Slaba ideja!
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

A kar ležeče policaje na avtoceste?!? A pa vi to resno?

Ali talne označbe veljajo? Kako pa tisti, ki je za menoj, ve, da moram jaz zavirati na 40 km/h?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

T0RN4D0 ::

Eh, še ena stvar ki je namenjena izključno polnjenju proračuna... fino.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Ali talne označbe veljajo? Kako pa tisti, ki je za menoj, ve, da moram jaz zavirati na 40 km/h?!?

Tole zanima tudi mene (na splošno) ker v slabem vremenu (recimo takem dežju kot je trenutno) ni šanse da vidiš....

T0RN4D0 ::

Načeloma tam kasirajo kot da je omejitev 60, afaik.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

Na omejitev hitrosti te opozarja en kup znakov, če jih ne vidiš dovolj zgodaj, tvoj problem.

Gregor P ::

In kako vidi tisti za menoj talno označbo oz. kdaj to postane tudi njegov problem? Ko kar naenkrat vidi, da jaz zaviram na 40 km/h (on seveda ne ve tega, vidi samo moje zavorne luči), ne da bi kjerkoli bila kakršnakoli tabla z neko omejitvijo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

trnvpeti ::

brez table omejitev 40 ne velja

bluefish ::

In kako vidi tisti za menoj talno označbo oz. kdaj to postane tudi njegov problem? Ko kar naenkrat vidi, da jaz zaviram na 40 km/h (on seveda ne ve tega, vidi samo moje zavorne luči), ne da bi kjerkoli bila kakršnakoli tabla z neko omejitvijo?
Opozorilo za zmanjšanje hitrosti je že veliko prej. Poleg tega bi moral povprečen voznik že zdavnaj opaziti hišice, da lahko prične z zaviranjem.

Gregor P ::

Vendar na omejeno hitrost, ki je označena s tablo, talna označba je zgolj priporočena hitrost.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Brezveze. Na avtocestah je relativno malo nesreč, pa tudi avtoceste so pri nas kar solidno urejene. Ne vem zakaj je potrebno umirjati promet. 90kmh po regionalkah se mi zdi smiselna omejitev (no ja, večinma), 130 na AC je pa IMHO premalo.

Naj podrejo cestninske (za tovornjake lahko še vedno pustijo zadnji 2) in dvignejo splošno omejitev na 160 ali 180. Tam kjer cesta ne dopušča pa lepo table.

Gregor P ::

Ali kot je dejal naš rally voznik Brane Küzmič (vsaj mislim, da je bil on), "kdor ni sposoben voziti skozi cestninsko postajo s 60 km/h, potem naj rajši ne vozi" (ali nekaj podobnega).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Mah, 60 ni problem. Pri 130 je pa že kr mal strašno :)

M-XXXX ::

Na omejitev hitrosti te opozarja en kup znakov, če jih ne vidiš dovolj zgodaj, tvoj problem.

Moje vprašanje je letelo na splošno in ne samo v tem primeru...

Isotropic ::

Brezveze
Naj podrejo cestninske (za tovornjake lahko še vedno pustijo zadnji 2) in dvignejo splošno omejitev na 160 ali 180. Tam kjer cesta ne dopušča pa lepo table.

ze tko vsi jamrate, da policajev nikoli ni, ko jih rabis, zdaj bi pa radi se, da bi jih bila polovica po ac, kjer bi ahtali na razne cehe, ki bi se svercali prek cestnine?
pa nekako si ne predstavljam, kako bi zgledalo vkljucevanje kamionov, medtem ko bi avti sibali 160 mimo (no ok, podaljsan izvozni pas kot pri vkljucevanju na ac, ampak vseeno to ni to)

IceIceBaby ::

ze tko vsi jamrate, da policajev nikoli ni, ko jih rabis, zdaj bi pa radi se, da bi jih bila polovica po ac, kjer bi ahtali na razne cehe, ki bi se svercali prek cestnine?


Imamo tiste DARSove kontrolorje vinjet. Lahko oni pazijo na Čehe. Ali pa enostavno uvedemo cestnino za tovornjake že na meji. Pri prehudu plačajo nek pavšal in to je to.

pa nekako si ne predstavljam, kako bi zgledalo vkljucevanje kamionov, medtem ko bi avti sibali 160 mimo (no ok, podaljsan izvozni pas kot pri vkljucevanju na ac, ampak vseeno to ni to)


Podobno kot izgleda vključevanje na avtocesto na priključkih. Pač zmanjšaš hitrost na tistem delu na 130 pa je. Tam kjer pa ni priključkov pa pišiš naprej 180 brez problema.

bluefish ::

Hm, 180km/h in slovenska kultura v prometu? Res je, da je statistika na avtocestah v prid temu, pa vseeno.

T0RN4D0 ::

Ma kaj ti nuca omejitev 150, če se moraš pa na cestninskih postajah praktično ustavit. Vinjete majo svoje prednosti in slabosti, ena prednost naj bi bila ta, da se ti ni treba ustavljat na cestninskih postajah...

Poleg tega, 180 se tako težko pelješ po AC, desni pas je večinoma ~100, levi 130-150. Po prazni AC se pa tako al tako lahko tud zdej voziš 180, sej lokacije stacionarcev so znane.


PS; tud 130 mim cestninske se pelat ni noben baubau. Probu parkrat dokler nism ugotovil da plavce največkrat z radarjem srečam ravno tam.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Hm, 180km/h in slovenska kultura v prometu?

Tisti ki ne zna vozit pri 180, ne zna vozit niti pri 130, tako da kašne večje razlike niti nebi bilo... Bodimo pa realno- 180 je pretirana številka, posebno zato ker kar lepo število avtomobilov kaj takega nebi dosegla, oziroma bi potrebovali prestopno leto, da pospešijo:)

Zorro ::

vir: 24ur

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

T0RN4D0 ::

Ma veliko avtov na naših cestah ne zmore 180. Potem jih je nekaj ki to zmorejo, niso pa niti slučajno namenjeni za takšne hitrosti. Že 150 je preveč za večino malih gajbic ki se vozi po naših cestah. Poleg tega se večina folka ne vozi niti 130. Že zaradi porabe če drugega ne. Poleg tega tudi če pride do naleta je kar konkretna razlika med 130 in 180.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

Danes praktično vsak nov avto leti 170, 180kmh. OK, obstajajo počasnejši avtomobili, ampak omejitev ne pomeni, da je treba vedno vozit z najvišjo hitrostjo.

Prav tako ni treba vedno in povsod voziti 180. Pred večjimi mesti in na bolj prometnih odsekih se enostavno postavi table za 100, 130 oz. kolikor je pač tam primerno.

Hm, 180km/h in slovenska kultura v prometu? Res je, da je statistika na avtocestah v prid temu, pa vseeno.


Enkrat se bo treba naučit normalno vozit :)

ABX ::

 vir: 24ur

vir: 24ur



LOL

Samo ta dva pa sta težka asa, ne en ne drug ni popustil 1 cm.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SaXsIm ::

ustavljanje != zmanjšanje hitrosti
SaXsIm

Tomay ::

Obstajajo ležeči policaji, ki so do določene hitrosti mehki in ne "ruknejo" če pa voziš hitreje pa pač poletiš.

Kolega je imel spuščenega mercedesa pa smo se sigurno enih 80 na uro čez policaje vozli. Seveda ne čez vse, ker so nekateri morilski.

Po drugi strani pa je debata čisto mimo, ker čez dve leti bomo spet imeli neke tablice in podobno pa se bo spet treba ustavljat ali pa vsaj počasneje vozit ker drugače ne bo delovalo. Vinjete pač so kar so, volilno darilo SDS z napako. Še večji primanjkljaj pri financiranju avtocest, pa še SDS je na volitvah popušla. Razliko pa je pač potrebno poklit iz "alternativnih" virov kot je ta.
Voodoo 4Ever

bluefish ::

V nekaterih evropskih država imajo za elektronsko cestinjenje podoben sistem, kot je bil pri nas ABC, le da zadeva dejansko deluje in ni predvideno drastično zmanjševanje hitrosti.
Za nas se mi zdi še najboljša rešitev, ker je preprosta in ni odvečnih strahov glede zasebnosti ipd.

ABX ::

Če ne drugo bo bolj prijazen sistem do tistih kot jaz, ki naredi 200km na avtocesti letno in moram plačat 100E / leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T0RN4D0 ::

Zmanjševanje na 40 sred avtoceste je precej podobna reč kot ustavljanje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ziga Dolhar ::

Če ne drugo bo bolj prijazen sistem do tistih kot jaz, ki naredi 200km na avtocesti letno in moram plačat 100E / leto.


Ti si zihr en izmed tistih tujcev, ki grejo čez Slovenijo samo enkrat letno. Presnet tranzitni promet! :>

(No, mogoče bodo enkrat pogruntal, da trenutni sistem ni diskriminatoren "le" do presnetih tujcev.)
https://dolhar.si/

ABX ::

Če šteješ Primorce kot tujce, potem ja. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

IceIceBaby ::

Jaz praktično ne gledam TV Slovenija pa moram plačevat prispevke. Za pokojnino tudi šparam v lastni režiji, za tistih nekaj 100EUR mesečno, ki jih bom mogoče dobil mi je povsem vseeno, pa moram plačevati kar konkretne prispevke. Shit happens.

Vinjete so zakon. Še boljše bi bilo, če bi cestnino za avtoceste všteli v cestnino, ki jo plačamo pri registraciji avtomobila.

Tomay, primankljaj nastaja predvsem zaradi nesposobnih in požrešnih ljudi pri koritu. Denarja za ceste je sigurno dovolj, samo steka se na napačne račune.

ABX ::

Jaz praktično ne gledam TV Slovenija pa moram plačevat prispevke. Za pokojnino tudi šparam v lastni režiji, za tistih nekaj 100EUR mesečno, ki jih bom mogoče dobil mi je povsem vseeno, pa moram plačevati kar konkretne prispevke. Shit happens.


Že že, ampak vsaj jezen sem lahko ne? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Avenger ::

Zakaj pa ne bi uvedli satelitskega spremljanja vseh vozil in bi za vsako prekoračitev hitrosti plačal kazen? Freude am Fahren in to....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

šernk ::

Opozorilo za zmanjšanje hitrosti je že veliko prej. Poleg tega bi moral povprečen voznik že zdavnaj opaziti hišice, da lahko prične z zaviranjem.


opozorilo je do 60km/h, potem pa je ponekje le talna označba za 40. Če trdiš da bi moral povprečen voznik videti hišice veliko prej se mogoče zadnji mesec nisi nič vozil čez cestninsko postajo Nanos. Tablo si zagledal ko si bil praktično mimo nje, vse ostalo pa tudi, 30m prej si videl pa le utripajoče luči...megla za rezat z nožem bi lahko rekli.

Zakaj pa ne bi uvedli satelitskega spremljanja vseh vozil in bi za vsako prekoračitev hitrosti plačal kazen? Freude am Fahren in to....


zasebnost? pa menda mi ne bodo pisali kazni kjer je omejitev 10km/h, in se bom jaz peljal sredi noči 40...vsaj 500m okoli pa razen enega čuvaja ni žive duše? Na satelitsko cestninjenje sam ne pristajam! Lahko uvedejo kakršnokoli elektronsko cestninjenje...vendar naj me označi ko grem na oz. iz avtoceste, vsekakor pa nočem, da vejo za vsako tisočinko do milimetra natančen moj položaj...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IceIceBaby ::

ABX, seveda si lahko :) Saj se strinjam s tabo. Ni fajn, če plačuješ za nekaj brezveze. Samo avtoceste niso edina taka stvar. Če bi blo po moje bi nabili cene tranzitnem prometu, še posebej tovornjakom, za slovence pa bi bile cestnine brezplačne ali vsaj zelo poceni :) Mogoče malo radikalno, ampak za nas bi blo super :)

Avenger, zato ker zadeva ni kul z vidika zasebnosti. Poleg tega domnevam, da bi tak sistem shekali praktično čez noč, pa smo spet na istem.

MadMicka ::

Ne da se mi zdele iskat, ampak res me zanima. Koliko je torej dovoljena hitrost skozi cestninske postaje, 60 ali 40 km, če je samo talna označba 40 km? Pomoje po logiki štejejo tudi talne označbe med prometne znake, vem pa ne, ker je že dolgo, kar sem naredu izpit za avto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Gandalfar ::

ce bos dobro pogledal imajo danes prakticno vse cestninske postaje tudi tablo za 40 postavljeno. Sicer na robu, ampak ce potrudis jo vidis.

BigWhale ::

Ja, te vinjete so kr neki! Sama zguba casa, ko moras na 40km/h zmanjsat hitrost!!! Dejmo nazaj tastar sistem, tist je blo ful boljs!

zee ::

Stetje kovancev v poletni koloni pred cestninsko postajo: neprecenljivo 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

brez table omejitev 40 ne velja


Za osvežitev spomina. V eni temi dolgo tega je bila debata. Poslano je bilo vprašanje na policijo , dobili pa s(m)o odgovor z Dars-a. No, BW ga je dobil. Odgovor:

Spoštovani g. David Klasinc,

med prometne znake sodijo tako talne označbe, kakor tudi t. i. vertikalna signalizacija, semaforji… Po Pravilniku o prometni signalizaciji in prometni opremi so torej talne označbe, kot tudi sami omenjate v vašem sporočilu, povsem veljaven prometni znak.


Za celoten odgovor kliknite tu.
@ Pusti soncu v srce... @

Ziga Dolhar ::

Ne da se mi zdele iskat, ampak res me zanima. Koliko je torej dovoljena hitrost skozi cestninske postaje, 60 ali 40 km, če je samo talna označba 40 km? Pomoje po logiki štejejo tudi talne označbe med prometne znake, vem pa ne, ker je že dolgo, kar sem naredu izpit za avto :)


MadMicka, ko sva s kolegom zadnjič letela čez zakon in pravilnik, so bile table za omejitev hitrosti kategorizirane kot "znaki za izrecne odredbe", talne označbe [tudi ta za omejitev hitrosti] pa kot "obvestilne". Med kazenskimi določbami je zgolj kazen za kršitev "izrecne odredbe".
https://dolhar.si/

Tear_DR0P ::

vem pa ne, ker je že dolgo, kar sem naredu izpit za avto

tole je zeloooo lame izgovor - ko je moja babica delala izpit za avto tud krožih križišč niso obravnavali, pa se mora danes vseeno znat vozit po njih. promet se spreminja, zakonodaja tudi - go with the flow ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naše avtoceste

Oddelek: Na cesti
334259 (2413) Miha 333
»

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7724460 (21714) LordPero
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511374 (9837) Valvoline
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717547 (15170) darkolord

Več podobnih tem