» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
6 / 93
»»

Valentin ::

Teli zadnji fonti so kar OK. Je pa tudi res, da bi bili bolj berljivi, če bi bili za spoznanje širši.
In če vse skupaj prav razumem, bi se sedaj moral povečati tudi maksimum znakov na vrstico, tako da do izpisa podnapisov v treh vrsticah verjetno sploh ne bi več prihajalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

CaqKa ::

fini: če se ne motim se dela to z neki "MTKtool"om.. torej prav program je za te divx čipe... menda.. naj pyps več pove.

podtalje ::

Na voljo je nova verzija DirectSub, ki vsebuje podporo za PYPS in moj prejšnji firmware,
seveda pa tudi za običajnega.

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=113494

ks78 ::

Spet se jaz oglašam.
Sinoči sem spet naložil PYPS-ov FW na mojo yamado in še enkrat poskusil z obema tipoma fontov.
Rezultati so sledeči:

Normal: Podpirajo šumnike in so (vsaj men so se zdeli) taki kot podtajlovi - večji in bolj berljivi od originalnih. Take kot sem v prejšnem (mojem) postu želel.

Vzhodnoevropski: Ti so Yanezovi.

Tko da če je še kdo takega mnenja, da so podtajlovi bolj berljivi, naj samo preklopi na Normal in stvar je ocvrta.

Novega načina centriranja pa še nisem sprobal. Vglavnem, sem zelo zadovoljen s tem FW. Še enkrat hvala in čestitke skupini PYPS.
LP vesoljec K

Yanez ::

Vsem uporabnikom Yamade, ki se lovite okrog podnapisov !
Kot že večkrat rečeno in še enkrat:
Yamada v meniju podpira (Yakumo z zadnjim FW še ne) možnost izbire med dvema tipoma (in dvema velikostima) fontov. Normalni in vzhodno evropski:
- Za normalne so nastavljeni fonti velikosti 30 (moji fonti), ki pa v celoti ne podpirajo kodne tabele 1250 (oškodovani Poljaki in Čehi), medtem ko so naši čšž-ji kompletno pokriti, kakor tudi balkanski preostanek nabora (ć in đ). Fonti so lepo čitljivi, dokaj ozki in privzete velikosti 30, kar omogoča razvrstitev v 3 vrste podnapisov, oz. po želji tudi zapis v samo spodnjih dveh vrsticah, kar dejansko pomeni napise vrstico nižje. To pa seveda v primeru, če si podnapise ustrezno uredite s programjem DirectSub od Podtalja (centriranje in pomik nižje)
- Vzhodnoevropski fonti večje velikosti (mislim da 45), ki so precej večji in bolj čitljivi, vendar pa zato imajo hibo, da se jih ne da urejati v treh vrsticah in zato tudi ne vrstico nižje od prejšnjih. Centriranje teh fontov se uredi s Pikijevim programom.

Vrstni red pisav sem (smo) zato tako določili, ker Yamada jemlje 'normalno' pisavo tudi za menije, kjer se veliko bolje obnesejo fonti normalne velikosti.

Seveda si lahko zraven filma na CD zapečete ustrezno pripravljene podnapise v srt formatu.
Sam imam trenutno takole prakso. Na DVD si zapečem do 6 divx filmov v vsak direktorij posebej. Zraven priložim podnapise:
ime_filma.cen.srt (normalni podnapisi [normalni fonti] centrirani s programom DirectSub)
ime_filma.cv.srt (vzhodno evropski [veliki fonti] centrirani s Pikijevim programom)
in pa še
ime_filma.slo.srt (nepopravljeni podnapisi za prihodnost)
ime_filma.sub (sub podnapisi za prihodnost, ko bo (če bo) tudi moj ploščosuk to podpiral)

Tako so potem (zaradi abecednega reda [cen,cv,slo]) podnapisi 1/3 normalni, 2/3 veliki in 3/3 nepopravljeni, kar lepo izbiram z daljincem po želji.


Bodi dovolj in upam, da je tudi dovolj razumljivo...
Omnia mea mecum porto

nagec ::

nevem a je blo o tem ze kej govora al pa nism zasledil. zakaj ne delajo center in zadnja dva zvočnika? izklopu sm downmix pa mi se vseen ne dela...

LP
naked is nature

dzarog ::

Pri predvajanju enega filma mi po nekaj sekundah izginja zvok (podnapisi so v redu), pa tudi če
hočeš film prevrteti naprej ali nazaj se zgodi, da Yamada zamrzne tudi za 1 minuto, potem pa
film predvaja naprej..pač z napako da izginja zvok. Prilagam sliko uporabljenih kodekov (GSport). Klikni na sliko za prikaz večje.
Ni podpisa

podtalje ::

Z VirtualDubom nastavi Audio interleave (I/L v GSpotu) na every frame in bo delalo.

dzarog ::

Hvala za odgovor.
Ali to pomeni, da moram vsak film prekontrolirati z GSpot-om (I/L), pred peko na CD, da mi bo na Yamadi normalno delovalo?

LP
Ni podpisa

piki64 ::

Hi, če koga zanima: NOVE verzije FW za Yamado

Zgodovina sprememb…

ks78 ::

Ojla!

za PYPS:
Kakšna je razlika med FW:

Yamada FW04-10-06a
Yamada FW04-10-06b
Yamada FW04-10-06c

Men je uspel pozegnit dol samo C varianto, pri B pa vrže ven error.

Lep in produktiven dan želim vsem.
LP vesoljec K

piki64 ::

@ks78 poglej saj piše kakšna je razlika. Ne vem zakaj ti ne gre DL npr. b verzije in zakaj ti napiše error, sem si sam DL, in je bilo vse OK

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piki64 ()

Valentin ::

@piki64
Hvala za novo verzijo FW-ja.
Samo nisem prepričan, če je C varianta kaj drugačna od B, ker se mi zdijo BIN-i enaki tako po datumu, času kot po dolžini ?

piki64 ::

@Valentin: Imaš prav da sta velikosti enaki, časa enaka, ampak tvoja domneva je napačna.

Windowsi ne kažejo sekund, jaz pa sem tako hiter, da delam z svetlobno hitrostjo. Če ne verjameš pa preveri in boš videl razliko.

LP

kRazi ::

ime_filma.cv.srt (vzhodno evropski [veliki fonti] centrirani s Pikijevim programom)

@Yanez
Sam uporabljam directsub in pa nastavitev P.Y.P.S EE
A je kakšna razlika napram Pikijevem programu? Kaj je boljše uporabljat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kRazi ()

Yanez ::

Še za bralce Yamade foruma, ki ne berete foruma od bratranca Yakuma ;):

Sprobal sem cepljenje ruske Fortune 151 na Yamado.
Opažanja:
MINUSI -----------
Zvoka praktično ni. Displayu se zrola. Prav tako porezuje višek črk v podnapisih (mislim, da je 60 znakov max). Ne prepozna podnapisov katerih podnapisi imajo dve končnici (npr.: ime_filma.slo.srt), zato mislim, da so možni samo eni podnapisi ?!
PLUSI +++++++++++++
Kar je dobro (odlično) oziroma to kar že zelo dolgo iščemo pa je centriranje podnapisov po defaultu, pa še obrobljeni so. Vstavil sem naše večje fonte, izpis je super.
Prav tako deluje MP3 ID Tag kar lahko vidite TULE!
Mislim, da so do sedaj uradno podpirali centrirane podnapise z obrobo le ploščosuki bazirani na čipu Mediatek 1389GE (ruski Fortune 151, romunski Bode, avstralski...). To pa je dokaz, da delujejo tudi na 1389DE (yamada, yakumo, bellagio...). Le lego kocke bo počasi treba skupaj zložiti ob veliki meri božje masti, kar potrpežljivost je.

@kRazi sprobaj in se odloči, kajti že stari Rimljani so rekli: de gustibus non est dispuntandum (o okusih se ne razpravlja)...

dzarog ::

Tole sem napisal že v temi "Delo s programom CenterSub"

Želja!?

Kar nekaj nas ima Yamado in uporabljamo DirectSub program za urejanje podnapisov. Včeraj pa smo trije testirali tudi CenterSub in ugotovili naslednje;
DirectSub:
- ima veliko več možnosti za urejanje podnapisev
- na zaslonu v oknu vidiš kako so se podnapisi uredili..še vedno jih po programski ureditvi lahko ročno spreminjaš
- sam prebere nastavitve za Frame rate
- ima predvajalnik filma s prikazanimi urejenimi podnapisi
- enostavna sinhronizacija podnapisov s filmom

Ne mislim kritizirati CenterSub-a, zadostuje namenu..pri njem mi je všeč (velikost, obroba,..) fontov za Yamadino nastavitev EE.

Ali mogoče obstaja možnost, da združite oba urejevalnika oz. lastnosti CenterSub-a dodate DirectSub-u z novo nastavitvijo?

LP
Ni podpisa

dzarog ::

Število podnapisov

Ima kdo informacijo koliko (število) različnih podnapisov podpira predvajalnik. Nisem 100% prepričan ampak po mojih testiranjih mi jih prikaže samo 5.
Je mogoče kakšna fora v številu pik v imenu podnapisa?
Naredil sem kar nekaj primerov pa mi ni vseh prikazal
npr.
PF-The Wall.srt
PF-The Wall.sl.srt
PF-The Wall.hr.srt
PF-The Wall.hr.pyps.srt
PF-The Wall.hr.pypsee.srt
PF-The Wall.hr.yorg.srt
PF-The Wall.original.srt
PF-The Wall.pypsee.srt
PF-The Wall.pyps.srt
Ni podpisa

JanezH ::

eno vprasanje..... nekaj filmov mi zelo "trokira" ob gledanju (kot da bi diapozitive gledal - ni tekoče). Tukaj so podatki (Avicheck.exe) za en tak film, mogoče kdo ve zakaj?

File: F:\Filmi\Open Water\owa.avi
Total Streams: 2
Running Time: 1:19:27
Index Chunk: Yes
Interleaved: Yes
Max Bytes Per Sec: 0
AUDIO: 0 - MP3 (0x55)
Average Bitrate Per Sec: 141 kb/s
Samples Rate: 48000 Hz
Channels: 2
Bits Per Sample: 0
SuggestedBufferSize: 480
Sample Size: 0
Variable Bitrate: Yes (128, 160)
VIDEO: XVID
B-VOP: Yes
S(GMC)-VOP: No
QuarterPixel: No
Frame Size: 576 x 304
Frames Rate: 23.976
Color Depth: 24
Total Frames: 114304
SuggestedBufferSize: 57657

Elapsed Time 00:00

podtalje ::

@dzarog: >> Ne mislim kritizirati CenterSub-a, zadostuje namenu..pri njem mi je všeč (velikost, obroba,..) fontov za Yamadino nastavitev EE.

Saj program CenterSub samo centrira podnapise, obrobe in ostalo pa so stvar firmware-a.
DirectSub pa tudi podpira vse firmwar-e od PYPS group, tako da če žiliš uporabljati DirectSub, ga lahko brez problema.
Če pa kdo uporablja kakšen drug firmware pa za DirectSUb lahko brez problema dodam tudi podporo zanj.

Pri podnapisih pa predvidevam, da se prebere "language code", ki je pred končnico in tako pride,
(primer: PF-The Wall.hr.pypsee.srt; PF-The Wall je različen od PF-The Wall.hr, kjer se odreže pypsee)

PF-The Wall.hr.pypsee.srt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

bergers ::

dzarog Hvala to sem ravno iskal in deluje
Bergi

salik ::

Jaz sem naložil že dva firmwara na mojo Yamado, pa izgleda, da bomzdaj še tretjega. A lahko to neprestano nalaganje novih firmwareov kak škodi playerju? Nisem strokovnjak, zato sprašujem

CaqKa ::

ja... samo se nimaš bat... dokler neboš playerja vsaj 50x zaflešal ni panike.. čeprav mislim da se cifra giblje bolj okrog 1000x prepisovanj

dzarog ::

Definitino (testirano danes) Yamada podpira največ 5 podnapisov.
Test; 10 različnih podnapisov, katerim sem na začetek dodal vrstico z imenom datoteke in zapekel poleg filma na CD. Vrstni red podnapisov mi je prikazal po vrsti (po abacedi), kot so urejeni na CD-ju.
npr.
film.srt
film.de.srt
film.en.srt
film.hr.srt
film.pl.srt
-- ostalih (film.sl.srt ...film.sr.srt) mi ni več prikazal v izbiri preko gumba
Subtitles na daljincu
Ni podpisa

gregy ::

ojla

tale tema postaja maratonska, zato bi zastavil preprosto kmečko vprašanje .. profiji ga boste zlahka izlušili iz te gužve :D

Yamada 6600 je kupljena v avgustu potemtakem ima tudi avgustovski FW .. je možno da je 4?

Question.
Kateri update FW lahko uporabim, ker se je v tej temi govorilo že o "milijon" FWjih :))
Želim samo večje podnapise centriorane na sredo ... glede zginjanja podnapisov (AC3) sem prebral vse probleme, zanima pa me ali je ta napaka stvar FWja, in oz. ali to proizvajalci vedo?, ali pa je to na vas profijih da to porihtate .. če se da seveda ... :D :D

Hvala lepa za odgovore

PhotoBlaz ::

hm hja hm hja,...se nisem zasledil podobnega vprasanja, zato sprasujem: A se na vasi Yamadi 6600 ce gledas .mpg filmcek tudi ne da naprej pa nazaj previjat(razen z GoTo tipko), ne da se niti pocasneje ali hitreje vrtet filma,..skratka nobena od teh tipkic ne deluje (ko pritisnes se zgoraj izrise znak da ne gre...precrtan krog).

Se da to stvar resit, ali je to pac tako pri temu playerju glede mpg-ja?

Stepni Volk ::

gregy - vsa tvoja vprašanja so že odgovorjena, poglej prvo stran te teme in izveš kako se preveri trenutno verzijo FW... za FW z veliki črkami imaš prav tako povezavo nekaj mest višje..
AC3 / proizvajalec = ja vedo... ker jih n-kupcev o tem obvešča >:D.

Valentin ::

@piki64
>Če ne verjameš pa preveri in boš videl razliko.

Preveril. Dela kot je treba. Lepo. Hvala za novo verzijo !

ge ::

Zanima me, kak veš kateri podnapis je naložen saj so oštevilčeni, torej ni vidnih imen.
To sprašujem, ker sem na CD dal pet različnih inačic podnapisov narejenih s programom DirectSub 1.35. Ko s tipko Subtitle
izberem kateri od podnapisa se mi zdi kot bi bili vsi enaki, kljub različnim nastavitvam (Firmware-Character) ?!
Je potrebno film staviti preden izbereš podnapise ali kaj podobnega ?
Ge

podtalje ::

Kolikor vem, grejo podnapisi po abecedi.
Drugači jim pa daj imena .eng. ali pa .de. in ti izpiše English oz. German.

Razlike med firmwari so pa vglavnem v številu presledkov za centriranje in dolžini znakov na vrstico.

Katera imena si dal podnapisom in kateri firmware si izbral?

ge ::

Na Yamadi imam FW P.Y.P.S 06c, imena pa so bila New York Minute.a.srt, New York Minute.b.srt... do New York Minute.e.srt, .
Prav tako sem imel na Yamadi pod opcijo Mpeg4podnapisi izbrano "VzhodnoEvropski".

Pri kreiranju podnapisov sem uporabil prvih pet opcij v Firmware/Charachter. Ne glede na izbiro podnapisa, s tipko Subtitle, mi
vsak podnapis zgledi enak.
Ge

podtalje ::

Razliko boš težko opazil, še posebej zato, ker uporabljaš PYPS 06c firmware,
ki je, kar se tiče centriranja znakov, popolnoma združljiv z ostalimi priredbami firmwareov.
Razlika pa boš lahko opazil edino pri zelo dolgih vrsticah, ker firmwari uporabljajo različne dolžine
znakov na vrstico in bo drugačne deljenje besed.
Pri navadnem firmwaru bi bila razlika precej bolj očitna.

Zanima pa me, kako si kaj zadovljen z 06c firmwarom, kako se kaj vidi na beli podlagi?

Dr.S ::

KAKO je pa kaj z glasnostjo branja CD-jev pri Yamadi 6600?

Moja je precej glasna, kdaj še kaj zaškriplje, drugače se pa sliši vrtenje plošča (ckckckckck).
TAKO DA ME KR MOTI!
Mogoče je samo pri meni tako, DA NI KAJ POKVARJENO?

jos69 ::

.Večino filmov mi yamada prebere brez težav.Sem si pa zapekel DVD na katerem mi en film prebere z veliko težavo.Potem pa ko se film začne predvajati mi po nekaj sekundah Yamada zmrzne.Ne pomaga nič drugega kot power off.

ge ::

Z novim FW sem zadovoljen.Velikost črk je OK, črna obroba črk bi bila pika na i .

Sem pa pri "testiranju" tipke Subtitle doživel opoved prikaza podnapisov, namesto tega sem imel izpisano "0:14,984", verjetno napaka
same Yamade.
A ja, krivec za neprebiranje vseh podnapisov je že rahlo zdelani RW, saj sem preštimal, da se je Yamada zelo mučila pri poskušanju
prebiranja podnapisov. Drugi RW in podnapisi so res bili različno postavljeni.
Ge

Klemenn ::

ve kdo zakaj mi yamada 6600 predvaja določene filme črno bele? ni narobe naštimano recimo na televiziji, tv programi so kul....

se sanja komu?

grem zdele pogledat s katerimi kodeki mi to zajebava :\

p.s.: mam zadnji uradni firmware :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

joze ::

V meniju izberi reset pa bo spet vse v barvah.

Klemenn ::

sem uštimau,....

na ntsc sem meu pa ni delalo

še neki bi prašau....a se da kako podnapise potegnt mal bol dol?

ker zdej mam tak; divx film mi odreže..malo na vrhu pa malo spodaj...podnapisi so pa glih v tistem 10centimeterskem območju predvajanja filma....pol ekrana je praznega, pa se podnapisi postavijo točno tam kjer je film???!!!???

se da to popravt?

drgač pa..kul player ;) :\

wragec ::

Sem zapekel na CDl FW 04-10-06a. Ko sem vstavil cd v Yamado mi je pisalo pres play to upgrade pritisnemin čakam. Ko sem naložil EW verzija 5 mi je cd samo vrglo ven nakar sem počakal nekaj časa in yamada je delala brez problemov. Pri tem FW pa mi CD ostane v predvajalniku in ga ne izvrže, razen če stisnem tipko OPEN. Zanima me če je še kdo imel takšen problem, ker mislim da upgrade ni uspel.

ivica21 ::

Mene pa zanima ce ima se kdo probleme z gledanjem filma in sicer doloceni filmi pocasi delujejo.?Na racunalniku delujejo tekoce na yamadi pa kokr da bi upocasnil sliko zvok pa normalno dela ne zaostaja.

ge ::

Eno ?
Kljub izključenem SPIDF Output-u mi še vedno sveti ledica na Yamadi. Ker na izhodu ni nobene zaščite-prekrivala mi ledica "projecira"
rdečo svetlobo na steno za sabo. Rahlo moteče.
Je to normalen pojav na Yamadah ?

P.S. saj bo izhod prekril z salotejpom (barvnim) v upanjo, da mi ga dioda ne zažge, hehe
Ge

CaqKa ::

a to da optimča miška ko ej računalnik izklopljen sveti je normalno?

mja.. pač so se proiuzvajalci tako odločli.. pa nihče ne ve zakaj..
flikni kos selotejpa čes.

JanezH ::

ivica21: Jaz imam tudi ta problem, da nekateri filmi počasi delajo :(
Mogoce kdo ve kaj je narobe?

podtalje ::

Verjetno packed bitstrem.
Za odstranitev uporabi MPEGModifier.

Klemenn ::

ja

jz mam isto

recimo scrubs ki so danes ven prišli..zapečm z 2x...pa xvid je codec...pa stvar čist mal štekne...sicer se da gledat...sm kak to rešt? tko..zaostaja recimo slika za milisekunde...ampak zvok pa ne prehiteva recimo..zaostaja oboje..

kak to rešt? :\

aljo00 ::

Enako pri meni (pri novejsih filmih)...
Recimo pri White chicks!

Sem probal z MPEGModifier - PODTALJE : kaj izberem Square pixels ? ....potem a dam Packed Bitstream - Unpack ???
(ce dam UNPACK me nekaj opozori da mora biti pravi ime - jaz pustim isti)..ko naredi video file slika dobesedno skace je totalno negledljivo

Ocitno so VELIKI VELIKI poblemi z novimi filmi (trenutno vem za ene 5 naslovov, ki delajo kot da bi gledal malo hitrejse diase)



lp!
A
lp! Aljosa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo00 ()

podtalje ::

Kot sem že velikokrat povedal, ampak bom pa sedaj za tiste, ki se jim ne da malo pobrskati po forumu, povedal vse skupaj še enkrat:

Če hočeš, da se film vredu predvaja na, potem:

Pretoči zadnjo verzijo GSPOTa
Odpreš film v GSpotu in preveriš, ali vsebuje packed bitstream ali pa GMC encoding.
(če vsebuje, potem se ti zgoraj osvetli N-VOP (packed bitstream) ali pa S-VOP (GMC encoding)

Za odstranitev packed bitstream se uporabi MPEG4Modifier
(GSPot včasih napačno zazna packed bitstream, čeprav ga ni. MPEG4 modifier vedno zazna pravilno.
Pri pretvorbi z MPEG4modifier je potrebno nujno spremeniti zadnjo črko p v n (primer:DivX503b959p v DivX503b959n )

Za odstranitev GMC na žalost trenutno ni druge rešitve kot pre-enkodiranje filma.

Tretja stvar, ki je sicer bolje redka, vendar vseeno velikokrat dela probleme, je audio interleaving.
Yamada vredu predvaja samo tiste filme, ki imajo nastavljeno A/I na Every frame.
Tudi to se prever z GSpotom. V kolikor je interleaving napačen, se da to odpraviti brez enkodiranja z
programom VirtualDubMod.

Če se preverijo te stvari, potem bo film 99,9% deloval vredu na Yamadi, čeprav teoretično še vedno obstoja par
stvari, ki znajo povzročati probleme (Custom matrix pa tudi kakšni VBR MP3)

aljo00 ::

PODTALJE : Hvala, mas pir v dobrem!!!!!

Deluje!


Podtalje & all
BTW, nekaj casa je bilo govora glede AC3 in zginjanja podnapisov, da se pretvori v MP3.
A je kdo to ze naredil ? kako ?

lp!
A
lp! Aljosa

CaqKa ::

tak čist btw.. kolko kbps imajo tile filmi ki se zatikajo?

Mobidick ::

Nekaj mi povejte. Yamado 6600 imam priklopljeno na TV preko SCARTa. Zvok v filmih z mp3 zvokom dela brez težav, zvok v filmu Harry Potter And The Sorcerer's Stone, ki ima AC3 zvok, pa ne dela. Igral sem se z nastavitvami v menijih, vendar nič ne pomaga. Ali bi morala zadeva igrati, kljub temu da ni zvočniškega sistema 5.1?

Hvala in lp.
The future is digital!
««
6 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724303 (8917) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870603 (18422) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424983 (3074) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525819 (13154) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302185 (1811) Stepni Volk

Več podobnih tem