» »

Yamada 6800 X PLUS

Yamada 6800 X PLUS

Dave Snake ::

Pozdravljeni:

Kupil sem si YAMADO 6800 X PLUS in prepozno prebral opozorilo, da jo ne smem nadgraditi
s FW za 6800. Uporabil sem FW Y6800_lex_V1B.zip in sedaj lahko gledom sliko Supermana,
to je pa tudi vse. Ne prime nobena tipka niti na ohišju niti na dalincu.

Ali obstaja kakšna rešitev iz te zagate ali sem vse skupaj z****** ? ;(

Stepni Volk ::

Obstaja. Imenuje se direktna povezava PC-predvajalnik. Tema o tem obstaja [divXvid] Popravilo zaflashane divx komponente in flashanje

Dave Snake ::

Hvala za hint. Upam, da bom našel enga "štromarja" da mi naredi kabel ...

Dave Snake ::

Programček MtkTool v.1.29 sem našel. Kje bi sedaj dobil ustrezen Firmware za YAMADO 6800 X PLUS ?

mirkuma ::

Tukaj Imas sreco originalni fw je dumpnil New Age ter ga celo popravil da Nero Digital format tudi deluje.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Dave Snake ::

Hvala obema. Sedaj mi manjka še kabel in nekaj sreče ...

bomber111 ::

meni je šlo upam da ti bo ratalo

bomber111 ::

pa tudi šumnike sem zrihto

_sparrow_ ::

Zio!
Js bi pa prasu ce je kaka razlika med Yamada 6800 in Yamada 6800 Plus. K sm pac predvajalnik meu namen kupit pa je nedobavljiv na enaa (Yamada 6800) tako da mi ostane samo se tisti plus. Cena je prakticno ista, karakteristike so tudi vecinoma iste, le da o podprtih formatih ni nobenega podatka (na enaa.com ni). Hvala za kakrsenkoli info in LP

Izi ::

Preštudiral sem vso dokumentacijo in pregledal vse furume in razlike med 6800x in 6800x plus so samo tri.

Novejša verzija plus je grša, večja in težja. :D
Vse ostalo je popolnoma isto.

Uporabljeni so drugi elemeti, toliko, da firmware ni kompatibilen med obema verzijama.
Po višini je sedaj skoraj še enkrat višja, tako, da je notri precej več prostora in so verjetno lahko naredili manj natlečena vezja in uporabili večjo DVD enoto, kar bo precej pocenilo proizvodnjo.
Funkcionalnost je ostala popolnoma ista.
Ohišje je bolj kalasično in popolnoma škatlaste oblike, vsaj za moj okus neprimerljivo grše od prejšnje verzije.

Po mojem mnenju so hoteli narediti cenejšo verzijo 6800, ampak problem je, da je cena v trgovinah trenutno popolnoma ista :\

Tako, da če bo cena padla pod 10k SIT potem bo priporočljiv nakup, drugače pa raje pobrskaj po trgovinah za normalno 6800x za 12k SIT

bomber111 ::

saj bi človek nabavo 6800x če bi jo kje dobil. meni so rekli v trgovini da paše fw od 6800 na 6800x plus in sem jo kupil. ugtovil sem da ne paše tako, da mi je zmrznila in potem nekaj truda za odmrzavanje

eales ::

Na mimovrste jo imajo še zmeri.

Bond_007 ::

Jst pa mam en problem. Kupu sem to Yamado 6800 plus in pač vse narihtal. Sam zdj me pa zanima kak se fw da drug gor. Ker zraven nism dobil nobenih navodil kako se to nardi ne nič. Fw sem potegnu dol iz neta, sam zdj pa ne vem kaj nardit da bo prepoznal predvajalnik fw. Ali ma kdo kak postopek kak se to nardi?
They who will die solute you

Dave Snake ::

Kabelsko povezavo sem vzpostavil vendar ne morem naložiti FW.

MTKTool mi izpiše:

LOG: Start to upgrade
LOG: Flash Type - Unknown Flash Memory
LOG:Check & Backup...



Potem se ne dogaja nič ...

Kje sem ga polomil ???

bomber111 ::

imaš jamado priklopleno na štrom?
al pa maš zamenjan rx in tx

Dave Snake ::

Yamada je na štromu. Sem RX in TX zamenjal na
2 in 3 na COM portu (GND imam na PIN 5) pa zopet ni nobenega efekta. Začne se upgrade,
potem pa tudi po eni uri ni nič. Ko potem Cancelam mi napiše

LOG: Flash Type - AMD(AM29F010)/NEX(NX29F010)
LOG: Check & Backup ..
LOG: Erasing
LOG: Erasing
LOG: Erasing
ERR: terminate upgrade/backup flash


????

bomber111 ::

kateri kabel si vzel za povezavo

Dave Snake ::

Mislim, da je napajanje za CD rom.

Na Yamadi so nacinjene žičke na GND, TXD in RXD
in povezane na COM port:

GND = PIN 5
TXD = PIN 2
RXD = PIN 3

TXD in RXD sem na računalnik vezal tudi obratno.

Ker se na same kable in cinjene ne spoznam preveč sem to zaprosil nekoga, ki ima o tem več pojma ...

bomber111 ::

kabel moraš vzet od enega telefona ki ima priključek COM port, kajti tam noter je integriran comunicator 232 ki omogoča komuniciranje računalnik-komponenta. jaz sem vzel od nokie 3310 sem dal 2000 sit. saj ni tak važno od kerega telefona je kabel najboljše pa je če dobiš takega ki ima samo tri žice-večina je takih. pa naj se ti ne smili dat kakega jurja za kabel saj verjetno komponente nisi zaflešal zadnjič tako da ti bo še prišel prav.ž
aja pa nek madžar je nardil FW skoraj tak kot pri navadni 6800 tako da zdaj tudi 6800 plus dela ko šus

Zgodovina sprememb…

Dave Snake ::

TNX bomber111. Bom sprožil akcijo za nov kabel.
Po treba zadevo precint |O

Dave Snake ::

Končno mi je uspelo oživiti mojo Yamado 6800 X Plus in jo nadgraditi z madžarskim FW.
Najlepša hvala vsem, ki ste pripomogli k temu !

Imam pa eno vprašanje. CD-ji kjer so DIVX filmi s podnapisi, ki se v imenu ne ujemajo povsem z imenom filma mi ne delajo. Ko je CD v enoti piše na ekranu PLAY in vrti plošček neskončno dolgo. V primeru kjer ni podnapisov, zadeva deluje OK.

Ima kdo kakšno idejo ?

bomber111 ::

v meniju mislim, da tam ko so podnapisi maš za nastavit koliko črk v podnapisu ti naj primerja z naslovom filma. Lahko izbereš 0 pa ti bo naložo vse podnapise ki so v tisti mapi, pol pa z tipko subtitle izbereš ustrezen podnapis.

bomber111 ::

tudi meni je danes nekaj štekal.
očitno ne prebavlja da imaš v eni mapi več filmov z različnimi podnapisi. tako da je najbolje dat vsak film z ustreznim podnapisom v svojo mapo, pri meni pol ne dela več problemov.

Dave Snake ::

Imam primer ko je na CD-ju samo en AVI in en podnapis:

Na računalniku dela BP, Yamada pa ne spelje. Pokaže sicer film,
ko pa pritisnem Play melje in melje, ... (brez uspeha)

podtalje ::

Rok_Kr ::

Isti problem imam kot Dave Snake in sicer Superman ob priklopu Yamade 6800x + in noben gumb ne funkcionira. Zdaj me pa zanime nekaj glede kabla. Kupil sem kabel od Nokie 3310 in ne vem ali moram konektor (ta ki se priklopi na GSM) oščipniti in povezati žičke na Yamado ali pustim konektor gor in nekako povežem zYamado.

LP, Rok_Kr

bomber111 ::

težko boš naredo brez da ne bi odščipno konca kabla. najbolje če si en kratki kabel nalotaš na vezje in nanj daš kakšen tripolni konektor in na kabel od telefona nardiš isto. tako da kadar boš flashal samo priklopiš komponento. to sicer pride v poštev ko zadevo večkrat flashaš. jaz jo flasham samo še prek com kabla, brez cd-jev

Rok_Kr ::

Zdaj se je pa tudi meni ustavilo.
- kupil podatkovni kabel za Nokio 3310
- na Yamadi prilotal tri žice (Tx, Rx, GND)
- priklopil na COM1
- Yamado priklopim na štrom
- na MtkTOOL kliknil na Upgrade in nič
- po 1 uri kliknem na Cancel in mi napiši

LOG: Start to upgrade
LOG: Flash Type - AMD(AM29F010)/NEX(NX29F010)
LOG:Check & Backup...
LOG: Erasing....
LOG: Erasing....
LOG: Erasing....
ERR: terminate upgrade/backup flash!

Med sabo zamenjam žičke Tx in Rx in je stvar ista!!;(
Koliko časa naj bi delelo upgrade??
Kaj bi lahko še probal?

placki ::

Lep pozdrav,
Kupil sem Yamado 6800x plus sedaj me pa zanima kako nadgraditi FW. Na tem predvajalniku bom to storil prvič, zato prosim da mi nekdo podrobneje pove postopek.

Hvala za odgovor.

Dave Snake ::

Rok_Kr tudi sam sem imel kar nekaj čase težave, na koncu mi je pa le uspelo.

Najprej smo nacinili tri žičke na nastavek za COM port. Na spodnji strani so oznake
GND, TX in RX. Kupil sem kabel za Nokio 3210 (Delko - Ljubljana).

Kabel od Nokie sem odščipnil poiskal ustrezne žičke in jih zvezal s tistimi, ki
so nacinjene na tiskano vezje. Tukaj glej da bo kontakt res dober.

Nato poženeš upgrade in če po parih sekundah ne začne flashat zamenjaj RX in TX.

Meni je stvar na ta način speljala. Flasha pa cca 3 min.

Rok_Kr ::

Dave Snake hvala! Vse to sem naredil in nič!!;(
Koliko žičk pa ima kabel od nokie 3210?

Kako bi sprobal, če je kabel dober?

Dave Snake ::

Žičke so tri. Črna je GND ostali dve sta pa Rx in Tx.
Sam sem imel najprej en eksotičen kabel z več žičkami in tudi ni delalo.

Rok_Kr ::

A more na display-u kaj pisati, ko začne z upgrejom?

Dave Snake ::

Trak levo od gumba "Upgrade" se v modri barvi pomika od leve proti desni, na sredini
pa se spreminjajo odstotki.

Rok_Kr ::

Ja, ja tolk pa vem, da bi moral modri trak potovati iz leve v desno in da bi se morali odstotki večat. V mislih sem imel display od Yamade.:)

Sicer sem pa že živce zgubil in me zanima, če bi bil pripravljen da mi zamenjaš FW? Dogovorimo se lahko na zasebnih sporočilih!

LP, Rok

Dave Snake ::

Mislim, da bo bolje da poiščeš enga bolšega stručkota, ki jih je na tem Forumu kar nekaj.
Sam sem moral iskati pomoč za cinjenje in preverjanje kablov pri drugih, ker nimam
izkušen iz štromarije, nimam Ohm metra, itd.

Bojim se, da bi bilo v tem primeru isto kot če bi neplavalec reševal utopljenca :))

Rok_Kr ::

Dave Snake!
Vseeno hvala za tvoj trud. Malo bom še poskušal sam kaj narediti.

Če pa je kdo na tem forumu, ki bi bil pripravljen zamenjati FW na Yamadi 6800 X PLUS se naj javi!:)

Lp, Rok_Kr

Dave Snake ::

Rok_Kr na linku Popravilo zaflashane komponente boš sigurno našel kakšen koristen nasvet (vsaj jaz sem ga), na forumu pa je tudi kar nekaj "maherjev", ki ti bodo lahko pomagali.

wildhearted ::

Živjo!!!!!

Problem!!! Vem, da se tole vprašanje ponavlja kr nekajkrat pa vseeno....rabim firmware za YAMADA DVD PLAYER 6800X PLUS! Kje ga dobim in kako poteka postopek za nadgradnjo??? Najbolj se mim gre za šumnike in nastavitev velikosti podnapisov.

hvala

lp

Dave Snake ::

Pri enem filmu mi na Yamadi 6800 X Plus podnapise
kaže zrcalno od desne proti levi. Na računalniku so podnapisi OK in tudi pri ostalih filmih so podnapisi na Yamadi OK. A je kdo že doživel kaj podobnega ??? Čudo tehnike !!!

LP

PS: imam madžarski FW

apachee ::

lp,

jaz imam pa sledeč problem s tole yamado in sicer:

na TV je priklopljena preko SCART kabla. Vsakič ko prižgem TV mi preklopi v AV način, četudi je yamada v standby načinu. Tudi vsakič ko jo priklopim s SCART kablom v TV mi avtomatsko preklopi na AV način, to je na TVju.

A ima mogoče še kdo enak oz. podoben problem?
You can't win without The Finn!

MTm2H37rqt7B ::

Pozdravljeni,

sem novopeceni lastnik yamade 6800x plus (druge nisem mogel dobiti), pa me zanima kje bi lahko staknil kaksen slovenski fw za tole zadevscino:)

Hvala za odgovore in LP!

pingec ::

Mene pa zanima ce bi mi lahko kdo povedal kaksne so moznosti, da bi region 1 DVD gledal na tem playerju in kako to doseci.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yamada predvajalniki (strani: 1 2 3 490 91 92 93 )

Oddelek: Zvok in slika
4609540994 (51877) GaS
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724304 (8918) bizi72
»

[divXvid] Popravilo zaflashane divx komponente in flashanje

Oddelek: Zvok in slika
128533 (2796) podtalje
»

Nastavitev zvoka pri Yamada 6800x Plus

Oddelek: Zvok in slika
51315 (1050) deepo
»

Modificiranje MTK1389 firmware-a

Oddelek: Zvok in slika
143246 (2566) podtalje

Več podobnih tem