» »

Se kdo tukaj spozna na CD playerje?

Se kdo tukaj spozna na CD playerje?

1 2
3
4

Dr_M ::

Dr_M: Kaj smo spet malo preveč pametni? Take opazke drugič obdrži zase! Jaz ti nisem kriv, da nisi imel nikoli možnosti to sprobat in tudi zi nisem kriv, da imaš kosmata ušesa. Ni pa mi všeč, da kar nekaj bluziš, in me tukaj napadaš!

kr verjem, da sm ze kej slisu, v demo sobah, tko da das svoje neumestne idiotske izjave na stran.
ampak vem pa, da smm prov glede tega, da ti ne locis digitalne in analogne tehnologije, pa se se razpocis.:)
tisti razliko, ki jo ti "slisis" je plod tvoje ocitno bujne domisljije.

o tisti zadevi, ki je pisal Gandalfar, pa sm bral celo v neki audiofilski reviji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Veš kaj si ti poslušal v tako imenovanih demo sobah? Ti si poslušal neke cenene stolpeke, ker če bi se kaj spoznal na audio, potem ne bi klobasal takšnih bedarij. Glavo lahto greš ti solit nekomur drugem, meni sigurno ne! Ti si očitno eden od tisti ljudi ki reče: "saj je vse isto". Če je, si pa kupi pol stolp in bodi tiho! Nekaj tukaj pametuješ ... Pogovor s tabo je enak, kot bi se pogovarjal s prvošolčkom o integriranju! Jaz res ne bom jezen, če boš priznal da "tako visoko ne sežeš". Dečko ne se preforsirat, to te lahko v življenju drago stane.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

Fanta, ustavta konje pa se lepo normalno zacnita pogovarjat. Drugac bo treba brisat zacet.

jRk0 ::

glinik:
ti si prevec ofenzivna osebnost za moje pojme. saj lepo da dosti znas pa razumes, ampak ljudi pa prevec napadas in si ne das nic dopovedati vcasih, ceravno se _mogoce_ motis. ne smes vsega tako resno jemat.

pa ce si clovek nekaj vtisne v glavo, je neizogibno dejstvo, da se bo tisto res tako obnasalo kot pricakujes. ce si kupis nov sistem in pricakujes (in "ves") da bo boljse spilal kot prejsnji, je klub mogoce slabsi kakovosti to prepricanje v glavi tako mocno da tvoji cuti mozgane ves cas slepijo da je stvar res boljsa. v tem je problem vas, audiofilov. vse je prevec subjektivno in ce si nekdo zamisli da to pa more ziher boljse spilat, ker on to ve, pol bo njemu normalno da spilalo veliko boljse. ce pa das nekomu ki nima nekega predsodka o stvari bo cisto drugace.

prav tako bos ti svoje mozgane tezko preprical da nekomu za manj dnara spila bolje kot tebi, ker se ti itak trudis cimvec dobit iz robe.

pomoje nekaterim audiofilom spila za njih domac sistem se bolje od zivega koncerta, ker majo tako predstavo o svojem sistemu pac... :)

al pa se motim ;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Poldi112 ::

Se eden, ki namesto, da bi se sel prepricat, razlaga nam, da si vse namisljamo.

glinik ::

pomoje nekaterim audiofilom spila za njih domac sistem se bolje od zivega koncerta, ker majo tako predstavo o svojem sistemu pac... :)

Pa še kako imaš prav!

Jaz sem to šolo že zdavnaj dal skoz, eni je nažalost nikoli. Sem pa 100% realen in razumljiv človek. Čeprav štejem komaj 24 let, imam v audiu ... mirno lahko rečem, da imam ogromno izkušenj. Veliko se naučiš in spoznaš preko znancev, ki imajo enak hobi. Takšnih ljudi pa je prekleto malo, zato je dejstvo, če si avdiofil taki "bau bau". Ljudje stvari ne poznajo, takoj si naredijo neko mnenje in te že imajo za "#"$#%&/. Človeško uho se lahko neverjetno natrenira, ko se to zgodi ... joj boga denarnica. Na koncu te samo nekaj ustavi - $$$ :D.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

AngelOfDeath ::

Mislim da je problem v tem da vsak posluša drugačno zvrst glasbe nekako dvomim da audiofili nabijajo kake techno in rave komade na tistih mašinah (mogoče se pa tudi motim). In verjamem da pri kakšnih klasičnih skladbah hitreje slišiš napake kot pri "nabijanju".


Lep Pozdrav

Firebat ::

Audiofili poslusajo bolj ali manj resno glasbo in ne nabijanja, ker bi jim takoj elektronke pregorele. >:D
Sam sem poizkusal slediti navodilom audiofila kaksne stvari naj si naj kupim, toda na koncu sem porabil toliko $ da me se danes glava pece. Tako si dandanes lastim receiver onkyo tx 601 in par jamovih ter magnatovih zvocnikov, kjer so slednji zelo obremenjeni z "nabijanjem" da audiofilskih sumov skorajda ne slisim, niti na mojem prenosnem mp3 playerju zvezanem na receiver.:\
Res pa da se zdaj tudi jaz odlocam za nakup cd-playerja ali pa dvd komponente in sem preizkusil v trgovini pioneer dvd 454s ter nekega yamada playerja. Na preizkusnji nisem zasledil kaksne vecje razlike ker sta bila oba na opticnih povezavah. Yamada pa mi se mi je se posebaj prikupila zaradi moznosti predvajanja divx filmov. :)
Tako mislim, da so audiofilski cd/dvd-playerji sestavljeni iz podobnih cipov kot cenena roba, le kvaliteta povezave in delov je visja od "cheap playerjev", ki so tudi po zunanjosti zelo kicasti in se skorajda ne prilegajo audiofilskim komponentam, cesar pa audiofili nocejo.:\

Brane2 ::


Gandalfar ima delno prav. Ce ima original napake v smislu prask, ki rezultirajo v preskakovanju ali da tu in tam zahresci, potem se zna zgoditi, da jih kopija ne bo imela. Ampak tu nas ne zanima tak tip napake. Zanima nas kaj se dogaja z zvokom. Zakaj cinela ne zveni enako (sem si posnel en cd danes, in sem testirat, in je razlika).


Tako ne boš zvedel zakaj se to dogaja, pa lahko poslušaš svoje kopije vsak dan še dvesto let. Merilno tehniko v roke in na delo !


Je pa pri predvajanju tako, da ko pride do napak, ki jih ni mogoce popraviti (avdio ima manj zascitnih bitov kot data, pa se v skoraj realnem casu gre (oziroma ne more brati veckrat kot N), ker potem mora odspilat, za razliko od podatkov, ki navadno lahko cakajo) player poiskusa interpolirati. In napak je na presnetem cdju vec...


Že, ampak saj ne presnemavaš audiocdja v realnem času. Valjda prej narediš imagefile. Kot vem, pozna cdparabnoia (Linux) precej trikov na to temo. Med drugim se zna zapeljati čez poškodovani sektor N+1 krat in izpovprečiti vsak bit posebej, pa še kaj bi se našlo...


Glede na to da pricakujem par obtozb, da se mi razlika samo dozdeva, evo en link in en kratek citat od tam:
Yet another obstacle to good "anti-jitter" engineering design is engineers who don't (or won't) listen. The proof is there before your ears!
http://www.digido.com/portal/pmodule_id...


In ta "proof" po vsem nakladanju lepo priznava v boldu, da je edina točka, kjer jitter lahk0o dejanjsko resničnoi vpliva na record ali playback, je na clock signalu D/A ali A/D pretvornika. Dokler je signal v digitalni obliki, nima jitter ama nobenega vpliva (v predpisanih mejah)...

Poldi112 ::

Nisva se razumela. Pri predvajanju si casovno omejen. Pri presnemavanju sem rekel, da je mozno popraviti napake. Imel sem celo en cd, ki je original preskocil na enem mestu, presneti cd pa ne. Ampak ko pride do napake pri predvajanju je player casovno omejen in presneti cd ima naceloma vec napak (predvidevamo da sta oba enako spraskana). To je pac ena moznost.

Tist link res ne razlozi napake pri presnemavanju, je pa precej zanimiv in tist stavek ki sem ga citiral se mi je dopadel.

Meriti pa jaz ne rabim. Jaz merim z usesi, tisti ki mi ne verjamete pa rabite instrumente ali pa prepricanje, da si domisljam. Niti ni prevec pomembno, vazno da jaz uzivam v glasbi.

Med drugim se zna zapeljati čez poškodovani sektor N+1 krat in izpovprečiti vsak bit posebej, pa še kaj bi se našlo...

A ni tole potem ze tudi izvor napake?

Brane2 ::


Nisva se razumela. Pri predvajanju si casovno omejen. Pri presnemavanju sem rekel, da je mozno popraviti napake.


Gandalfar je rekel, da bi znala imeti kopija manj ECC napak od originala, ti pa praviš da tu ne govorimo o krpanju posnetka, ko je lahko na kopiji manj šuma ali pa ne preskakuje.

To sta dve RAZLIČNI stvari. Na vsakem CDju je nekaj paritetne informacije. Če imaš original, ki je malenkost spraskan, potem bo vse napake pri predvajanju originala moč popraviti z ECC kodo (če jo tvoj predvajalnik seveda uporablja) in napak na izjodu ne bo. Vendar bo redundanca podatkokv zmanjšana. Vsaka dodatna praska lahkko preobremeni ECC sistem, ko napake ne bo več moč 100% odpraviti.

Če tak CD presnameš na drugi CD, se presname samo glasbena vsebina. V njo stkana ECC koda se zračuna znova in posvsname na kopijo. Tako je na kopiranem CDju ob nepoškodovani glasbeni informaciji tudi regenerirana ECC koda in tako bo tudi skpoirna CDjka lahko prenesla kar nekaj prask, preden prideš do limitov njenega ECCja...

Ko torej ptimerjaš frišno, nespraskano kopijo s spraskanim, a še vedno 100% uporabnim originalom, je kopija boljša, saj ima nepoškodovani ECC.

O tem je govoril Gandalfar, pa se mu laiki smejejo.


Imel sem celo en cd, ki je original preskocil na enem mestu, presneti cd pa ne. Ampak ko pride do napake pri predvajanju je player casovno omejen in presneti cd ima naceloma vec napak (predvidevamo da sta oba enako spraskana). To je pac ena moznost.


Najkprej preberi literaturo in se spusti v tehnikalije. Folk ki zaupa samo lastnim ušesom in ničemur drugemu je tako kot pes, ki zaupa samo svojemu nosu in ušesom pri prečkanju prometne ceste. Saj mu rata, samo ne vedno.


Tist link res ne razlozi napake pri presnemavanju, je pa precej zanimiv in tist stavek ki sem ga citiral se mi je dopadel.

Meriti pa jaz ne rabim. Jaz merim z usesi, tisti ki mi ne verjamete pa rabite instrumente ali pa prepricanje, da si domisljam. Niti ni prevec pomembno, vazno da jaz uzivam v glasbi.


Z ušesi ne veš ZAKAJ se to dogaja. TEzafrkava pekač ali player. Si pozabil aktivirat kako opcijo? Je CD zaščiten na poseben način ? itd itd itd.
Lahko slišiš razliko, a se težko orientiraš glede vzroka.


Med drugim se zna zapeljati čez poškodovani sektor N+1 krat in izpovprečiti vsak bit posebej, pa še kaj bi se našlo...

A ni tole potem ze tudi izvor napake?


Če žw imaš poškodvoani sektor na originalu in bi rad po vsej sili kopijo, že imaš izvor napake, se ti ne zdi ?
Program se trudi pač razpoko čimbolj zmanjšati. Kaj pa naj bi naredil ? Metal kocko in ugibal vsak byte posebej ?

glinik ::

Tako ne boš zvedel zakaj se to dogaja, pa lahko poslušaš svoje kopije vsak dan še dvesto let. Merilno tehniko v roke in na delo !

Brane, ne še ti s tem začenjat. CaqKi smo dopovedal, da to (z meritvijo) ne bo prava pot. Zato predvidevam in upam, da tudi tebi ne rabimo :) . Praviš, da ne moremo zaupat našim čutom. Komu pa lahko pol, meritvi? Saj ne kupujemo dražje feršterkerije, da jo bomo merili, temveč da jo poslušamo in uživamo. Kaj mislimo v prihodnosti naša čutila čisto nadomestit z merilnimi instrumenti? Po tvojih besedat človeško uho ni zmožno ločiti slabega od dobrega sistema (površno povedano)?

Firebat: Skoraj teško verjamem, da igra DVD enako kot CD player :\ . Si pa lepo napisal, da nisi opazil neke bistvene razlike.

Vsi moramo priznat, da je na tem forumu zelo malo ljudi, ki ima takšen sistem, ki suvereno prikaže razliko med kopijo in originalom. To sta Poldi, Tranceedeejay, pa še keri bi se našel. Jaz še nimam CD playerja, pa se še ne štejem k njima :D . Zato smo lahko bol tolerantni do nasprotnomislečih.

Kaj mislite da jaz ne bi trdil, da je vse enako če ne bi slišal na lastna ušesa? Človek mora sam slišat razliko, šele potem pride resnica na dan :) .

ZEMLJA JE OKROGLA IN NE PLOŠČATA ! :D Čez par XXX let so ugotovi, da je to res :D . Audio ni nič drugačen ;) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Brane2 ::


ZEMLJA JE OKROGLA IN NE PLOŠČATA ! Čez par XXX let so ugotovi, da je to res . Audio ni nič drugačen .


Pozabljaš pa na majhno in nepomembno podrobnost,d a so jo za poščato imeli tisti, ki so zaupali svojim očem, da je okrogla so pa dokazali fantje, ki so zaupali znanosti in inštrumentom (sekstant, kompas itd)... :D

perci ::

glinik: Ne bi rad bil nesramen, ampak men se zdi, da je tole primerjanje posnetih in originalnih cdjev bolj zato, da lahko "audiofili" rečete, kolk dobr slište in se mate za nekaj več.

Dej povej mi kaksna je razlika med posnetim in originalom? Ima kopija vec suma? A ti si sposobn povedat, ker je original in ker posnetek al si samo sposobn slišat, da se razlikujeta?

Kaj pa audio pekači?

Dr_M ::

Veš kaj si ti poslušal v tako imenovanih demo sobah? Ti si poslušal neke cenene stolpeke,

ce je zate sistem za 10 mio sit ceneno, si pa ocitno res bogat preserator...

Glavo lahto greš ti solit nekomur drugem, meni sigurno ne! Ti si očitno eden od tisti ljudi ki reče: "saj je vse isto".

jest se vsaj ne dela da vse vem in da sm oh in sploh car... ne, zame ni vse isto. vem kdaj slism dobr sistem...za razliko od tebe.

Pogovor s tabo je enak, kot bi se pogovarjal s prvošolčkom o integriranju!

hehe...brcnu v temo...pa vsak poznam razliko med analognim in digitalnim.

Dečko ne se preforsirat, to te lahko v življenju drago stane.

hehe...kdo se oglasa :) zelenc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::


Vsi moramo priznat, da je na tem forumu zelo malo ljudi, ki ima takšen sistem, ki suvereno prikaže razliko med kopijo in originalom. To sta Poldi, Tranceedeejay, pa še keri bi se našel. Jaz še nimam CD playerja, pa se še ne štejem k njima . Zato smo lahko bol tolerantni do nasprotnomislečih.


Ja, res je. Ne morejo si vsi privoščit audio sistema za par kEUR. Ne brez posega v vladne rezerve. :D

To, da pri omenjenih proizvajalcih MERILNIH sistemov za ta denar ne dobiš dostikrat niti nasmeha prodajalke in da se cene poštenih merilnih komponent zasučejo dostikrat tudi do 100 kEUR in čez očitno ne pomeni nič.

Pa bi si človek misliil, da se audiofili naravno palite na drage sisteme... :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

ubistvu audiofili kupujejo opremo, ki najlepse interno equliza zvok in je posledicno navdusena nad kvaliteto :]

Dejte mal manj agresivn ton uporabit.

Poldi112 ::


O tem je govoril Gandalfar, pa se mu laiki smejejo.


Napisal si tocno to kar sem pred teboj jaz. Jaz sem rekel, da Gandalfar govori o teh napakah. Se kar ne razumes, ane. Glej, vezje na novo izracuna tisto svojo redundancno zascitno kodo. Ampak ko se to na novo zapece, se zapece tudi z vec napakami kot pri originalo, poleg tega ja je odbojnost manjsa in pride veckrat do napake. In potem tvoj cdplayer pac ne naredi luknje ampak racuna kaj bi pasalo vmes. OK? Ampak ne vem ce je to razlog, je samo edina meni trenutno znana opcija, ki bi znala vplivati na zvok. Ce ni prava se ne bom sekiral. Itak sem sel to iskat samo zaradi drugih. Jaz ne rabim vedeti zakaj. In primerjava s psom je neprimerna. Bolj so na mestu primerjave, ki jih daje glinik.
Pa dokaz za to da je zemlja okrogla je bil prvi z ocmi (kako ladja izginja za horizontom).

Dr_M, sistem za 10mio ni nujno da dobro spila. Lahko se komponente ne ujamejo, lahko je akustika sobe zanic, lahko so zvocniki slabo postavljeni, lahko so komponente drage a nevredne denarja... in nenazadnje, lahko da ti nisi imel dovolj reference glede na zivo glasbo in ostale sisteme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jRk0 ::

Za audiofile je zemlja okrogla. Za tehnike ni cisto okrogla, je bolj sploscena. Ce razumete kaj mislim :)

lahko nardite test. Jaz ti takoj placam pivo ce slisis razliko med Orginal CD-jem in kopijo le-teh! enih 10 random not mecem, bomo vidli kako bo. Oci zavezane.

(vmes pa dam se kak dober VBR mp3 pa ogg za pokusino)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

Dr_M, sistem za 10mio ni nujno da dobro spila. Lahko se komponente ne ujamejo, lahko je akustika sobe zanic, lahko so zvocniki slabo postavljeni, lahko so komponente drage a nevredne denarja...

se popolnoma strinjam, sam dvomim, da bi audiofili tako napako nardil...nevem, mors bit ze hudo.... da nardis tako neumnost :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Brane2 ::


Napisal si tocno to kar sem pred teboj jaz. Jaz sem rekel, da Gandalfar govori o teh napakah. Se kar ne razumes, ane.


O.K. Greva še enkrat. Bom tokrat bolj pazljiv.


Glej, vezje na novo izracuna tisto svojo redundancno zascitno kodo.


O.K....


Ampak ko se to na novo zapece, se zapece tudi z vec napakami kot pri originalo,


ZAKAJ TO ? Zakaj se zapece z vec napakami ?


poleg tega ja je odbojnost manjsa in pride veckrat do napake.


To bi imelo smisel samo, če bi bila verjetnost za napako na CDRu toliko večja, da bi to NUJNO zjebalo ECC.

To pa je možno samo pri marginalnih primerkih.

Poleg tega, to ne bi imelo smisla pri igranju tako zajetega posnetka s hard diska. Ker tega ne bi zapekel na CDR in bi ga igral direkt s harda, napak ne bi smelo biti.

Pa vendar un tvoj poslušalec travorasta trdi da jasno loči posnetek, predvajan s harda od tistega z original CDja.
Zakaj to ? Zaradi jitterja ? Saj timp sam priznava da je ta (dokler je v mejah specifikacij) totalka nepomemben na digitalnih medijih in ti lahko nagaja SAMO pri A/D ali D/A pretvorniku.
Ta je pa pri PCju v obeh primerih isti- DAC na tvoji zvočni.



In potem tvoj cdplayer pac ne naredi luknje ampak racuna kaj bi pasalo vmes. OK?


Ni O.K. To sploh ni več ECC, ampak druga linija odbrane: interpolacija itd. Tam pride do izgube informacije. Ampak to ni ECC.


Ampak ne vem ce je to razlog, je samo edina meni trenutno znana opcija, ki bi znala vplivati na zvok. Ce ni prava se ne bom sekiral. Itak sem sel to iskat samo zaradi drugih. Jaz ne rabim vedeti zakaj.


In to je O.K. Oglašam se samo zato, ker se folku, ki meri vse z ušesi zdijo stvari tako zelo samoumevne. Ko pa začneš postavljat vprašanja, po seriji ne poovsem informiranih odgovorv prideš do: moja ušea mi pravijo, da je tako in sploh ne mislim več razpravljat.
Saj ni treba razpravljat, samo ne trdit da so vse te stvari tako samoumevne.

In ja, pravico imaš, da zaupaš smao svojim ušesom. Vendar nimajo vsi tvojih ušes....


In primerjava s psom je neprimerna. Bolj so na mestu primerjave, ki jih daje glinik.
Pa dokaz za to da je zemlja okrogla je bil prvi z ocmi (kako ladja izginja za horizontom).


Ladje izginjajo za horizontom celo večnost, pa so folku oči govorile, da zemlja nikakor ne more biti okrogla, saj bi vse na drugi strani "dol popadalo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

glinik ::

Brane, to je bil samo primer. Valda, da so morali uporabit tehnologijo, da so to tezo dokazali :) . To imaš prav, 1:0 zate. Nisem še rekel zadnje :D .

perci: Nočem se jaz nič hvalit, samo jezim se če nekdo govori, da je vse enako. Samo za to se gre (meni vsaj). Ni problema, takoj ti napišem v čem se razlikujeta kopija in original. Kopija iga bol prazno, nima odzvena, glasba je bol umetna-prazna. Same glasbe, ki pride iz zvočnikov je preprosto povedano manj. Originalka ima bol pol zvok, igra bol analogno, prijetno, itd... Lajično bi lahko rekel, da je kopija CD player, originalka pa gramofon. To je zelo poenostavljeno! Bolši kot je sistem, bol bo ta razlika slišna. Kot pri avtomobilizmu. Pri Fičeku se ne bo nič poznalo, če mu namontiraš raznorazne spojlere. Kaj pa pri F1? Majhna sprememba krilca, pa že razlika v času in sami vožnji.

Dr_M: Zelenc si ti, ker če ne bi bil, ne bi tega pisal. Kolk si sploh star 21? In kakšnje izkušnje imaš? Kakšne so tvoje reference? Sem imel doma sistem za 15000 EUR, pa sem do dobra stestiral vsako malenkost. Kaj pa ti? Kaj imaš ti? Stolp, komponente, si sploh kaj testiral na lastno roko? Nekaj hodiš sem ter tja in poslušaš pač nekaj, samo da je drago in da se lahko hvališ kaj vse si slišal! Sistem moraš imet doma in ga do potankosti spoznat, šele nato lahko kaj sodiš.

Nisem preserator in se ne hvalim, stvari pač poznam in to tudi povem. Sigurno pa ne vem vse, to ve samo bog :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Brane2 ::


To imaš prav, 1:0 zate. Nisem še rekel zadnje .


Zadetek v gosteh se šteje dvojno... :\ :D

glinik ::

Moderatorji spreminjajo poste. Člen XXX, zakon o prostosti govora :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Gandalfar ::

glinik: a?

perci ::

glinik: Ker sem skeptik (ne morte mi tega zamert :D), predlagam da nardimo test, ki ga zgoraj omenja jrko - ce v 90% ugotovis, ali je cd originalen ali kopija, te castim pico, jrko pa 3 pire - pa na ST-ju seveda potrdiva rezultate.

Brane2 ::

glinik:

Če misliš name, spreminjam samo slovnične napake in to samo v svojih postih.

Zmeraj ujamem kup napakic (črkovanje) šele, ko že počim "Pošlji". :D
Mislim, da sem eenkrat spremenil en post v roku 30 sekund zatem, ko sem ga poslal, a sem doddani stavek jasno označil z Edit:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

Kolk si sploh star 21?

ja sm 21 (oz bom 22 cez par dni).... in ti ki si eno leto starejsi, misls da si zdej boga ja jajca prjel??
sam se nimam za nekega velikega poznavalca, vseeno pa vem tok o tem, da mi ne mores pameti solit :) pa kamorkoli se obrnes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Ne ti Brane, perci je nekaj spreminjal post Dr_Ma :) .

perci: Jaz sem vsekakor ZA! :D Pri Poldiju, se sigurno z lahkoto sliši razlika. Naj še on kaj pokomentira, saj je že nekaj pisal o tem.

Dr_M: Lepo si rekel. Da nisi poznavalec. Potem pa predlagam, da daš besedo poznavalcem in lepo zbrano bereš njihove poste. Se še boš kaj naučil, saj THX je bil na začetku neke debate tudi tako ... (ne bom rekel glasen). Pa smo mu hitro povedali par dejstev, tako da nas zdaj posluša. Na grbu imam več kot leto dni od tebe, pa saj to ni važno. Važne so tvoje reference. Da boš razumel, znanje.

Madona, tukaj se pogovarjam celo noč po slo-techu, jutri pa pišem 2 izpita ;(( ! Znam pa glih za ... :\ !

Gremo se še malo učit :D . Pa lahko noč vsem skupaj, danes je bilo res naporno :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Poldi112 ::

>ZAKAJ TO ? Zakaj se zapece z vec napakami ?

Tako sem bral, in zdi se mi dosti verjento. Pac drug postopek. Naprava za 10k vs naprava za 1M.

>Ni O.K. To sploh ni več ECC, ampak druga linija odbrane: interpolacija itd. Tam pride do izgube informacije. Ampak to ni ECC.

Ja, ampak to vpliva na kakovost glasbe.
Audio CD je tudi bolj obcutljiv na dober odboj. Enkrat sem bral razlago na domaci strani od NAD-a, samo je tam ni vec. Nekaj v stilu da iscejo ravnovesje med kakovostjo branja cdja in kakovostjo predvajanja. Ce mi odpisejo ti napisem kaj vec.

>Saj ni treba razpravljat, samo ne trdit da so vse te stvari tako samoumevne.
Nekatere stvari so popolnoma samoumevne. To da dober sistem igra bolje od slabega. Tu se lahko zanasan ne samo na moja, ampak na precejsnje stevilo uses. A se vedno je polovica ljudi, ki se oglasa v tej temi prepricana, da se nam to samo zdi.
Glede razlike med originalom in posnetkom pa stvari res niso tako zelo ocitne.

>moja ušea mi pravijo, da je tako in sploh ne mislim več razpravljat.
Ni cisto tako, ampak tezko me teorija preprica, da praksa ne deluje. Prej je logicno obratno. Ce mi ti bolje razlozis od kje napake te bom z veseljem poslusal. Ce prides do zakljucka, ki se tepe z mojimi opazanji, pa bolj tezko.

>Pri Poldiju, se sigurno z lahkoto sliši razlika. Naj še on kaj pokomentira, saj je že nekaj pisal o tem.

No, jaz je ravno enostavno ne slisim. Zaenkrat imam samo en cd original in kopijo, samo ni ravno primeren za testiranje. Razliko sem slisal, ampak bi prej raje slepi test ali boljsi cd, preden zacnem o tem govoriti. Ce ne prej si bom cez vikend vzel cas (do takrat si bom govoto ze presnel par cdjev) in v miru poslusal in objavil svoja opazanja.

Brane2 ::


Tako sem bral, in zdi se mi dosti verjento. Pac drug postopek. Naprava za 10k vs naprava za 1M.


Če so to trdili o ECCju, so te lagali. ECC (dokler napake niso prehude) POVSEM 100% odpravlja napake v signalu.

Če so pprasle prehude, je to druga stvar. Tudi če imaš crap enoto, ki ne izkorišča ECCja ali vsaj ne v celoti.
Folk je trdil, da se skopiran CD nujno razliikuje od originala in da je pa to ja samoumevno, ker da je vse odvisno od poliranosti vdobinic in hribčkov.


>Ni O.K. To sploh ni več ECC, ampak druga linija odbrane: interpolacija itd. Tam pride do izgube informacije. Ampak to ni ECC.

Ja, ampak to vpliva na kakovost glasbe.


JA, ampak to nima zveze z vašo trditvijo.


Audio CD je tudi bolj obcutljiv na dober odboj. Enkrat sem bral razlago na domaci strani od NAD-a, samo je tam ni vec. Nekaj v stilu da iscejo ravnovesje med kakovostjo branja cdja in kakovostjo predvajanja. Ce mi odpisejo ti napisem kaj vec.


To verjetno velja za vse ploščke in samo za audio CDje. Razumem da se nekomu mogoče zdijo določeni modeli zanesljivsjši ampak ne verjamem da imajo WInsi bistveno boljše lastnosti, če jih instaliraš z dobrega noname ploščka ali recimo BenQjevega.


Nekatere stvari so popolnoma samoumevne. To da dober sistem igra bolje od slabega. Tu se lahko zanasan ne samo na moja, ampak na precejsnje stevilo uses.


Ponavljanje meritev (če gledaš na ušesa tu kot na merilni inštrument) je fina stvar, ker lahko izfiltrira mnoge šume pri mertivah. Uporaba večjega števila merilnih inštrumentov tudi. A če nimaš nobenih podatkkov o samih merilnih inštrumentih razen statistično pričakkovanega razsipanja karakteristik si lahko s tem bolj malo pomagaš. Nisem rekel da sploh ne, le kredibilnost takega testa sploh ne narašča ustrezno številu poslušalcev.


A se vedno je polovica ljudi, ki se oglasa v tej temi prepricana, da se nam to samo zdi.


JAz nisem prepričan v to, le da je kredibilnost takih testov dostikrat bolj uboga.


>moja ušea mi pravijo, da je tako in sploh ne mislim več razpravljat.
Ni cisto tako, ampak tezko me teorija preprica, da praksa ne deluje. Prej je logicno obratno. Ce mi ti bolje razlozis od kje napake te bom z veseljem poslusal. Ce prides do zakljucka, ki se tepe z mojimi opazanji, pa bolj tezko.


Nimam problemomo s tem. Zaradi mene tudi če se kopija dejanjsko bistveno razlikuje od originala. Imam probleme z meritvami in totalno plitkim načinom, kako se folk tega loteva, ne da bi ga sploh zanimalo kako stvar v bistvu deluje. Če bi to poznal, bi lahko doublechekirali pogoje testiranja, da se ne bi ob primerjalnem poslušanju nategnili s kako trapasto napako.

Samo to me moti. Trapasto lotevanje primerjalnih testov. Tudi če jih opravljajo z ušesi to še ne pomeni, da pa takrat možganov ni treba uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Poldi112 ::

Ce testiras avto, ne rabis vedeti, kako deluje motor. Dovolj je da ves a je dizel ali bencinar (lampe, tranzistorji). Ali pa procesorji. Dovolj je da ves fsb, hitrost (Mhz ali +) in kolicino predpomnilnika. Dolzina cevovoda, razne napredne tehnike, s katerimi pohitrijo delovanje, vse to je zanimivo, ampak nepotrebno za test. Pozenes testne programe in primerjas. Osnovne stvari ti vplivajo na parametre, proces izdelave pa pac ne (na gretje ja, na rezultate ne).

In kje mislis da bi se lahko pojavila napaka pri testiranju cdjev. Imas enak sistem, sedis na istem stolu na istem mestu, vse je enako, samo cd se zamenja. Kje je lahko kaka trapasta napaka, ki je jaz ne vidim, ker ne vem natancno npr. kako se signal v ojacevalcu ojaca (nisem se naredil elektronike:).

krneki ::

Res je da je original CD fizično drugačen od pečenega CD-ja, kar se tiče stanja zapisa na njem ...materiala pa sploh. Pri originalu so res vdolbinice in ravnine, pri pečenemu so pa potemnjeni pa prazni prostori. Zaradi te razlike starejši playerji niso prebavljali pečenih CDjev prav dobro. Načeloma lahko in bi morala novejša enota ne glede na to kakšen CD-Audio bere prebrati isto informacijo. Način branja CD-ROM in CDDA formata je zelo različen tako, da nebi glih to mešal med sabo (različno število parity bitov, velikost frejma, sync bitov, cdda ma interpolacijo, rom ma edc, ...). Kaj je cilj izdelovalcev enot za branje CD-Audio diskov v komponentah ne vem točno, samo lahko špekuliram, da so bolj ciljna skupina medijev pressed CD-Audio in ne pečeni CD-Audio diski. Tle so spet pogruntavščine yamahe (?) audio master, ki dela bolj razpoznavne oznake po organski plasti CD-Rja, potem so tu posebni CDji kot recimo DiamondSilver, ki imajo organsko plast tako močno odbojno kakor originalni CD-ji....kolk je to sploh opazno pri predvajanju je pomoje odvisno od CD komponente. Jaz ne opazim razlike pri mojem 500k sistemu mogoče drugi lahko.

Kar se pa tiče napak lahko kombinacija paritija in interleavinga popravi do 4000 zaporedno neprebranih bitov, če pa še upoštevamo interpolacijo pa ta cifra naraste na okoli 14000 (to je subjektivno ker je odvisno od človeka, ki posluša). To so kar velike cifre, ki v realnem svetu pomenijo več milimetrov dolge praske, ki pa niso nujno vidne, če sploh so praske. Komponente pa tudi ne javljajo, če se pravkar spopadajo v visokim jittrom, sledi interpolacija in efekt je deformacija, ki jo nakateri slišijo, nekateri pa ne. Pri ogromnih napakah pa jasno zadeva odpove in slšimo prekinitev.

glinik ::

Brane, roko na srce. Poldi ti je lepo povedal. Ko kupuješ avto in ga primerjaš ne rabiš vedet kako deluje motor, definitivno BOŠ vedel kateri avto je "bolši".

Zdaj je 1:1 :D

krneki je tudi prvi del posta čudovito interpretiral.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

THX ::

glinik: par dejstev sm že zvedu od vas ja... sam niti slučajno tistih ki jih ti mislš. predvsem gre za to da se je z vami brezveze tle pregovarjat in prepričvat. ker premaknt ne moreš nobenga niti za mm. sploh pa ne z mojimi izkušnjami in znanjem :D. tko da zdj rajš lepo v tišini berem, bom mogoče zvedu kako kej deluje itd. prepričal me pa zaenkrat niste še v nič...

je pa neki mal nesmiselno. tle ste (nekateri) jaki audiofili, zmečete po par k evrov za sisteme. in pol vm je težko vržt še nadaljnih 50-100k za en cd player(glinik) al pa, bog ne daj, vsaj tistik 3-5k za čist navadne originalne cdje. da ne govorim o audiofilskih cdjih, ki so precej dražji. če se že greste neke audiofile bi lohk vedl da je kvaliteten posnetek 1. stvar pri kvaliteti zvoka. sicer pa dvomim da se na bilokterem od vaših sistemov sliši razlika med enim nepoškodovanim cdjem in kopijo(moje mnenje, ki pa nima podlage).

pa še ena stvar. vidm da stvari obvladate, vsak iz svojga zornega kota. sam mate pa redki eno na lastnih izkušnjah temelječo osnovo. in teorija je eno, praksa pa drugo. tko da me zlo zanima kaki bi bli rezultati predlaganega testa. je pa še neki. preizkuševalcev bi mogl bit kej več kot 1. recimo vsaj 2, ki mata dost natrenerana ušesa.

konckoncev, mate kr dobro debato. me pa zanima kaj bo prinesla prihodnost kar se tehnike tiče. naprae ki bodo igrale bolš kot glasba v živo (že zdj nekateri trdijo da elektrone delajo prav to). živi bili pa videli. do takrt pa uživite v tem kar mate. brezveze se je sekerat če ti nekdo reče da mu ni všeč tvoj sistem. važn da si ti z njim zadovoljen.

jRk0 ::

Pa kaj, vi res mislite da lahko orkester v zivo (brez ojacanega zvoka) slabse igra kot posnet in predvajan zvok na nekem ultra sistemu? :)
You fuck up once, you loose two teeth.

glinik ::

THX: Kaj nisem jaz pisal, da sem IMEL doma takšen sisten in da ga več nimam? Sigurno sem to napisal. Stvari pa so se tod takrat močno spremenile, ne bo šel v detalje. Povem samo to, da sem v tisti sistem vložil nek min. $, v tega sedanjega pa gre vse iz mojega žepa. Sem zdaj dovolj jasen? Denarja ne pobiram s tal, pač kupujem nek CD player za X ceno. Jaz pa res ne mislim denarja ven metat za neke originalne CDje. Če ti je ser kakšen všeč ga že kupiš, drugače pa kazaa :D . Je pa dejstvo, ko slisiš posnetek in original (in da ti je glasba všeč), boš dolgo tuhtal ali ne bi kupil originala. Si kaj mene slišal, da sem filozofiral kaj? Lepo sem vse povedal, kaj je bilo za slišat. Torej sem vse praktično povedal, brez neke jake teorije. Štima?

Brez skrbi, slušni test bo. Samo kdaj? Stvari so šle predaleč, da jih ne bi zaključili in potegnili končno črto:D.

Pa kaj, vi res mislite da lahko orkester v zivo (brez ojacanega zvoka) slabse igra kot posnet in predvajan zvok na nekem ultra sistemu? :)
jRk0: Kdo pa je rekel to? Od nas, nobeden. Kaj takega pa si ne rabiš zmišljevat.

Veste kaj bi bilo idealno? Da bi šli vsi do enega ki ima konkreten sistem, dokažemo da kopija špila slabše in se ga pol veni vsi skupaj napijemo :D :D :D :D :D. To bi bil nepozabni dan, vsaj zame :D :D :D :D :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Brane2 ::


Ce testiras avto, ne rabis vedeti, kako deluje motor. Dovolj je da ves a je dizel ali bencinar (lampe, tranzistorji).


Tudi to ni res. Taki testerji praviloma ne bi dobili avtomobila za testirat. Sam vedno brez težav dobim v test hardver za katerega VEM kako dela.

Pri uporabnikih to še manj velja. Najdi mi enega, ki se vneto žene za novim športnim avtomobilom in ki ti bo rekel, da ga sploh ne zanima kaj je pod havbo.


Ali pa procesorji. Dovolj je da ves fsb, hitrost (Mhz ali +) in kolicino predpomnilnika. Dolzina cevovoda, razne napredne tehnike, s katerimi pohitrijo delovanje, vse to je zanimivo, ampak nepotrebno za test. Pozenes testne programe in primerjas.


1. Tudi to ni res. Podrobnosti pri strukturi procesorja ti povedo, na kaj moraš biti posebej pozoren pri testiranju. Je že tako, da za testiranje nimaš preveč časa, zato moraš dani čas čimbolje izrabiti. Za to pa rabiš vedeti, kje pogledati najprej in v katerih pogojih.

2. Tvoja primerjava je tu malo neustrezna. Bolj ustreza temu, da poženeš program in nato poskušaš OBČUTITI pospešek. Torej uporabiti svojo lastno predstavo o času, ne pa meriti čas izvajanja s tehničnim pripomočkom- štoparico ali čim podobnim.


In kje mislis da bi se lahko pojavila napaka pri testiranju cdjev. Imas enak sistem, sedis na istem stolu na istem mestu, vse je enako, samo cd se zamenja. Kje je lahko kaka trapasta napaka, ki je jaz ne vidim, ker ne vem natancno npr. kako se signal v ojacevalcu ojaca (nisem se naredil elektronike:).


1. Če to opraviš tako, potem je to drugače od komentrajev tipa "bil sem pri kkolegu in sv odposlušala original, nato sem si naredil kopijo in ta zveni drugače (vmes pa zamenjal dan, kolega, prostor in opremo)".

2. Tudi če povsem jasno slišiš razliko, nisi naredil nič, če ne veš od kod izhaja. Si mogoče slabo izdelal kopijo ? Gre za slab plošček ?
Kje se TOČNO kopija razlikuje od originala ?
Če tega ne veš, potem je kakršnokoli nadaljnje vlaganje v toavrstno opremo zelo tvegano, saj se ti lahko prav zlahka zgodi da boš reševal napačne vzroke problemov.
Takrat tudi nimaš osnove za trditve da se pri CDjih kopija razlikuje od originala. Lhako rečeš kvečjemu, da si uspel slišati razliko na določenem sistemu v določenih pogojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

glinik:


Brane, roko na srce. Poldi ti je lepo povedal. Ko kupuješ avto in ga primerjaš ne rabiš vedet kako deluje motor, definitivno BOŠ vedel kateri avto je "bolši".


Tako ti kot Poldi sta očitno pobožna želja vsakega avtodealerja.
Kdo si ne želi stranke, ki mu pride na parking, začne na mestu turirat vse avtomobile in posluša zvok motorja vsakega. Po opravljenem slušnem testu vzame primerek z najbolj brezkompormisnim basom, solidnimi srednjimi toni in še ravno kančkom visokih. :D :D



krneki je tudi prvi del posta čudovito interpretiral.


Krneki samo pravi, da napake postanejo slišne šele, ko uidejo ECCju.
Če takih napak pri kopiranju ne zagrešiš, ni razloga da se kopija ne bi ujemala z originalom.

THX ::

glinik: izključno tebi je bil namenjen samo 1. odstavek...
drgač pa: jst tebe ne razumem. po eni strani bi se šel audiofilijo po drugi ti je pa škoda za cdje $$ metat. sj razumem da ne moreš celga sistema na1x kupit. sj jst sm za mojga tud kr pošten cajt denar skupi spravlu. in ko 1x zadevo maš, se sigurn najde tud $$ za cdje.

jRk0:
sicer je mišlen kot provokacija, ampak konckoncev, zakaj pa ne? po moje je dons večina koncertov ozvočenih. pa predvsem prostor ni ravno idealen. ampak ni point v tem (provokacija, remember). sm pa nekje bral enkrat eno razpravo v smislu kaj je fora da ti ojač. na elektronke zašpila neki gladko, mehko itd. če pa v resnici ni tko.

drgač sm vam pa že v prejšnjem postu hotu dopovedat da tisti ki mate neki prekse, nimate teorije. in obratno. ko se bo najdu nekda ki ma dovolj teoretičnega znanja in dost izkušenj na podričju audia, se tale debata ne bo kej bistveno spremenila oz. ne boste pršli stvari do dna.


[edit zard nejasnosti]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX ()

CaqKa ::

CaqKi smo dopovedal, da to (z meritvijo) ne bo prava pot.


to se ni nikoli zgodilo!!!

brane a nisi ti bil tisti, ki mi je svetoval da se naj avdiofilov v velikem loku ognem?

Vsi moramo priznat, da je na tem forumu zelo malo ljudi, ki ima takšen sistem, ki suvereno prikaže razliko med kopijo in originalom. To sta Poldi, Tranceedeejay, pa še keri bi se našel. Jaz še nimam CD playerja, pa se še ne štejem k njima . Zato smo lahko bol tolerantni do nasprotnomislečih.

ZIHER jih je več... samo se ne pederišijo tolko kot nekateri.

Da na kratko povem zakaj so razlike, originalka je štancana, kopija pa pečena. Vsebinski zapis je enak, o tem ni dvoma. Če pogledamo podrobneje, je zapis pri kopiji in originalu drugačen. Če lajično povem, je štancana enica drugačna kot pa pečena.

ne razlika ni v tem da je ena štanca drugo pa pečeno... fora je v tem, da ima pečena manjšo odbojnost.

Ampak ko se to na novo zapece, se zapece tudi z vec napakami kot pri originalo

bulšit.. rajši si preberi kaki tehnični odgovor... za tebe je verjetno audio graber in exact audio copy enako kvalitetno orodje...


Brane, roko na srce. Poldi ti je lepo povedal. Ko kupuješ avto in ga primerjaš ne rabiš vedet kako deluje motor, definitivno BOŠ vedel kateri avto je "bolši".

ma daj no.. sje pa vedno moreš vedet še zraven če je bencinc in če je kaj drugea.. zato da zadevi sploh lahko primerjaš.. če drugega ne da recimo zaključiš da dizlaš za 30% manj goriva porabi kot bencinc...

2. Tudi če povsem jasno slišiš razliko, nisi naredil nič, če ne veš od kod izhaja. Si mogoče slabo izdelal kopijo ? Gre za slab plošček ?
Kje se TOČNO kopija razlikuje od originala ?
Če tega ne veš, potem je kakršnokoli nadaljnje vlaganje v toavrstno opremo zelo tvegano, saj se ti lahko prav zlahka zgodi da boš reševal napačne vzroke problemov.
Takrat tudi nimaš osnove za trditve da se pri CDjih kopija razlikuje od originala. Lhako rečeš kvečjemu, da si uspel slišati razliko na določenem sistemu v določenih pogojih.
takšni odgovori audiofilov in resda roko na srce večino ljudi ne zanima.. oni samo hočejo da stvar dela maximalno.. ne glede na to če so oni krivi da stvar ne da vsega od sebe kar zmore...

CaqKa ::

drgač sm vam pa že v prejšnjem postu hotu dopovedat da tisti ki mate neki prekse, nimate teorije. in obratno. ko se bo najdu nekda ki ma dovolj teoretičnega znanja in dost izkušenj na podričju audia, se tale debata ne bo kej bistveno spremenila oz. ne boste pršli stvari do dna.





mja kriza bo najt takega človeka :) priznam

Brane2 ::


brane a nisi ti bil tisti, ki mi je svetoval da se naj avdiofilov v velikem loku ognem?


Upam, da sedaj vidiš zakaj sem to reku... :D :D

Poldi112 ::

>bulšit.. rajši si preberi kaki tehnični odgovor... za tebe je verjetno audio graber in exact audio copy enako kvalitetno orodje...

Ne bo drzalo. Audio grabber je boljsi. Ko sem hotel enkrat en cd, ki je imel cca 200 ms pk presneti, da bi bil brez, sem probal z nerotom, pa je pk ostal. Audio grabber v wav, isto. Eac, program melje, melje, na koncu 1s takega groznega hrescanja da me je srat prijelo. Spet teorija vs praksa. Na strani vse zivo o tem, kako delati hude kopije, a ko jo naredis je rezultat katastrofalen.


>ZIHER jih je več... samo se ne pederišijo tolko kot nekateri.

Tole pa precej pove o tvojem karakterju.


>Tako ti kot Poldi sta očitno pobožna želja vsakega avtodealerja.
Kdo si ne želi stranke, ki mu pride na parking, začne na mestu turirat vse avtomobile in posluša zvok motorja vsakega. Po opravljenem slušnem testu vzame primerek z najbolj brezkompormisnim basom, solidnimi srednjimi toni in še ravno kančkom visokih.

Spet streljas kozle. Ko kupujes avdio, ga kupujes zato, da poslusas glasbo. Logicno je da ti je edini pravi motiv kakovost predvajanja glasbe. Oz. ce ta tvoj primer prenesem nate kot ljubitelja procesorjev:
Kdo si ne zeli stranke, ki pride na parking, sproba vse mozne nastavitve avtoradia, prebere manual in razdre armaturo, da vidi kaksna elektronika je v ozadju, tezi serviserju da mu pokaze programe za stevec in podobne zadeve, ki jih ima avto, da vidi kateri je bolj dodelan in na koncu kupi tistega, katerega lcd display ima najnizji odzivni cas.

BlazP ::

Ja ne....audiofili...perfekcionisti, ko ne morejo biti nikoli zadovoljni. Zmeri je se nekaj boljsega. Postavis zvocnik na konice, pa spodi na kovance, pa nekje slisis, da je sound se boljsi, ce so kovanci ameriski kovanci za 25 centov. Pa nekje se bo najbrz pol tud najbu nekdo, ko slisi to razliko med tolarskim kovancem in tistim za 25 centov>:D

Aja pa se neki. Ko kupujes res ni treba vedet, kak laufajo bencinski motorji. Tule se gre pa za to, da bi nekdo rad posegu v samo napravo, pa izboljsal njeno delovanje. Tuki bi pa rad vidu junaka, ko se bo zanasu na svoja usesa s segretim lotkolnom u roki pa odprtim CD playerjem:D

HeiJack ::

glinik - Evo, če si tako tumbast, da ne veš, da je 1 1 in 0 0 (na cd-ju seveda), lahko sprobaš pr men na Yamahi 1200, CD playerju Yamaha CDX 660 in B&W Matrix 601. Dal ti bom dva CD-ja original in isti CD našvasan na 52 hitrost. Če opaziš razliko ti dam vse moje komponente in še vodno :D !!


Folk kako se lahko kregate o kakovosti zvoka, če vsak drug sliš do 20.000 Hz?????

HeiJack ::

Aja še to; res je, da je Vinilka boljša za naša ušesa, samo da pa pade taka debata o CD-player-jih 8-O????

Ne govorim kar tako - mi je Kuzma pomagal zvočnike delat (če ne veste kdo je to - KAT gramofoni - še niste slišal a ne?), pa
možakar res ve, kaj dela (je med najboljšimi izdelovalci gramofonov na svetu) in mu zaupam!

Digitalni zapis se s presnemavanjem ne izgubi (0 je 0 in 1 je 1), pri analogiji je svet drugačen.

P.S. Sony je med CD predvajaniki ravno nad Goldstarjem (zdajšnji LG) :D he he; Yamaha roxxxxxx!

Brane2 ::


Spet streljas kozle. Ko kupujes avdio, ga kupujes zato, da poslusas glasbo. Logicno je da ti je edini pravi motiv kakovost predvajanja glasbe.


Povsem primerljivo z nakupom avta. Tudi tam ti je glavni motiv njegova uporabnost. Vendar imaš kupe zaljubljencev, ki jih zanima sam pospešek na ravnem koščku proge (Drag-Racing), neskončna vožnja v krogih brez določenega fizičnega cilja, čimbolj "športen" (če to ni zloraba besede, pa res ne vem kaj je :D) videz itd.

To, da je nekdo zaljubljenec v praksi še ne pomeni da pozna tematiko na nekem zrelem nivoju in očitno še manj da je racionalen.



Oz. ce ta tvoj primer prenesem nate kot ljubitelja procesorjev:
Kdo si ne zeli stranke, ki pride na parking, sproba vse mozne nastavitve avtoradia, prebere manual in razdre armaturo, da vidi kaksna elektronika je v ozadju, tezi serviserju da mu pokaze programe za stevec in podobne zadeve, ki jih ima avto, da vidi kateri je bolj dodelan in na koncu kupi tistega, katerega lcd display ima najnizji odzivni cas.


V precejšnji meri si zadel. Take stranke so mora prodajalcev. Zakaj ? Zato ker vedo, ko jim ponujajo 3x dražji model z zvenečim imenom, da ima ta NATANKO isto drobovje kot kak noname model (dostikrat celo ista serija noname proizvajalca), zato ker poznajo ozadje in kompromise, za katere se je odločil proizvajalec.

Zavedajo se, da avtoradio ni samo škatla, ki jo imajo pred seboj tu in sedaj, ampak škatla ki jo misllijoo uporabljati še bogvekkdaj in kar je še bolj pomembno-bogvekje.
Takrat hočejo od njega pričakokvano, brezhibno delo.
Zato jih zanima denimo tudi občutljivost in selektivnost radia in njegov frekvenčni razpon, sploh pa recimo sposobnost filtriranja napajalnih motenj.
Omenjeni podatki dajo lepo predstavo o tem, kaj bo stvar znala dati od sebe tudi v kakih drugih pogojih.

Ni torej zadosti, da sedaj stvar špila čisto O.K. s temi postajami, ki so trenutno v dosegu.

Kar se odzivnega časa LCDja tiče, si skoraj zadel. Znanec si je pred leti dal vdelat IIRC Pioneerja v avto. Za stvar je plačal bogastvo, vendar se mu je zgodilo, da zjutraj in zvečer LCD sploh ni delal. Izkazalo se je, da je imela stvar kljub visoki ceni vdelan crappy LCD brez temperaturne kompenzacije.
Hude spremembe temperature so ga zjebale.

Ne tako zelo kritično za sobne naprave in totalka bad za kakršnokkoli avtoopremo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Ne govorim kar tako - mi je Kuzma pomagal zvočnike delat (če ne veste kdo je to - KAT gramofoni - še niste slišal a ne?), pa
možakar res ve, kaj dela (je med najboljšimi izdelovalci gramofonov na svetu) in mu zaupam!


NAd temi njegovimi zadevami smo se navduševali še ko sem bil srednješolec (l 85).

To so IIRC masivni gramofoni z bazo iz marmorja itd.

Zanimive zadeve - razumem tovrstne navdušence. Danes verjetno ne tako zagnani zaradi neke razlike v kakovosti (kot je bila opazna včasih) ampak bolj estetike in tradicije.

CaqKa ::

Audio grabber je boljsi


daj iji pa se v zemljo rajši zakoplji no.. če ti ne znaš eacja naštelat da ti bere c2 in podobne fore pol ti jaz ne moram pomagat.. pač uporabi prvo najbljižje one klik orodje.. morebiti še celo z xingovim mp3 koderjem

Tole pa precej pove o tvojem karakterju.

ne o mojem značaju ampak o tem, kak audiofilisti dajete dokazana dejstva v nič

aja.. a mislite da oni pri nadu pa nimajo ljudi kot je brane?
pa navsezadnje.. a nad naredi svoj cd player.. ali nemara vzamejo enega iz tajvanske?
če svojega naredijo potem ziher samo načrt.. izdelava pa ostane spet tajvancem...
pri tem je nad mišljeno kot metafora za vse te avdiofilske naprave.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428500 (13824) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562426 (29250) rs1975
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110766 (8162) Quikee
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514132 (10569) Trancedeejay
»

Hi-Fi sejem v Lj. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
694561 (3497) cryptozaver

Več podobnih tem