» »

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ...

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ...

««
2 / 19
»»

CaqKa ::

poldy: glej da si dopovedat to kar trancedejay zgoraj povedal.
zvok je veren edino takrat ko je enak izvoru. oziroma čimbolj enak izvoru.
in če imaš tak in tak kabl, potem ponavadi ti kabli vnesejo samo motnje v signal. in signal več ni enak izvornemu. zato kvalitetno gledano več ni ok. če z različnmi kabli slišiš različne zvočne slike, potem so tudi te slike kvalitetno različne glede na izvor. in z ušesom in možgani ti ne moreš vedet kak bi se naj slišal izvor..
to lahko narediš samo z napravo. osciloskop na vhod in izhod. nato primerjaš signala. enega čez drugega. in vidiš razlike.



Uho je dokaj obcutljivo (vendar ne dovolj da cuje 0.1dB razlike)

evo to je meni bil pomemben podatek.
aja pa še neki. je možno uho natrenirat do teh 0.1 dB?



.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Poldi112 ::

poldy ? Cauka?

Seveda kabel spreminja zvok. Ampak zakaj je to slabo? Ti seveda ne ves kako se je slisal koncert, ki je posnet na cd-ju. Ves pa kako zvenijo zivi koncerti. In to ti je referenca. Ne pa kaj pokaze osciloskop. Ce ti kabel tako popaci zvok, da je blizje zivemu, potem je to pozitivno popacenje. In je bolje da tako popaci, kot da nic ne popaci.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

Zakaj potem tega ne izmeri? Saj ne recem, verjetno me tvoja masina premaga pri enofrekvencnem signalu, ampak ko imas pa ti nekaj tako kompleksnega kot je klasika pa izgleda da poklekne.

Jst nisem reku, da tega ne izmeri. Morda izmeri morda ne - nimam izkusenj s tem. Niti nimam nekih super duper hifijev doma niti nekih super duper kablov, da bi lahko zadeve primerjal, konec koncev tut merilca nimam. A to pomeni, da ne obstaja?

Tisti, ki mislite, da naprava ne more zmeriti razlike, ki jo vi slisite, zivite ene 30 let v preteklosti in se res ne mislim vec z vami ukvarjat. Verjemi, ce hoces, ce noces pa zivi v zmoti. Kaj me briga.

Poldi112 ::

>Kaksne so zice od trafo postaje ali celo elektrarne do hise? Ali lahko meter audiofilskega prikljucka kompenzira vse to?

Ocitno lahko vpliva. Ampak ce raje pametujes kot poslusas pac ne ves.

>Kaj ce je nevestni instalater zamanjal fazo in nulo?
Kako pa to sploh lahko naredis?

Perci
Ne vem ce sem te prav razumel. Ampak ali ne mores dopustiti moznosti da je razlika, pa je naprava ne izmeri? Je lazje reci, da smo avdiofili naivni?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

Poldi, dopuscam moznost, da je kaksna razlika, ki je vsaka naprava ne zmeri. Torej bi moral imeti za izmeriti vse parametre naenkrat vec merilnih naprav (recimo).

In ob takem merjenju sem prepričan, da ni mozno slisati razlike, ce je merilec ne zazna.

glinik ::

perci: Če pa smo z CaqKo merili signale z ULTRA drago napravo in ni nič pokazala. Nobenih razlik, slišali pa smo jih. Kje je zdaj napaka? V napravi ali v naših ušesih?

Kako boš to komentiral? :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Oldi ::

En povprečen zvočniški kabel gre tja nekje do par 100 MHz, tako da je teh par kHz zanje mačji kašel. Niti teoretično na parih metrih kabla ne more priti do razlike - mislim glede na strukturo, obliko, lego ... Vse kar slišite je plod umišljanja, tu so pa možnosti neizčrpne.

Še huje je pri koaksialnih audio povezavah, da omrežnih kablov ne omenjam. Sicer pa to kar vi tule slišite še nič ni, imam kolega, ki sliši če na CD plejerček postaviš feritni obroček, sliši razliko ko je zamenjal hišno varovalko - prejšna mu je pregorela, sliši kdaj laufa nuklearka, da je ponoči, ko je omrežje manj nasvinjano zvok boljši, tega sploh ne omenjam.

Glede motenj, obračanja faz, čistosti omrežja.. pa le tole: Če bi to kaj vplivalo, bi se to slišalo v času tišine, kar se pri dobrem sistemu ne sliši in lepo vas prosim, da bi ob normalni glasnosti slišali vpliv neslišnih motenj, ki jih ne slišite pri absolutni tišini - ne ga svirat.

Hi-Fi je zame cerkev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Stepni Volk ::

17.12. 15:11, število prijavljenih za double blind test:

0 >:D

perci ::

glinik:
Več je možnosti:
1)razlike dejansko ni bilo, vi pa ste jo vseeno slišali
2)niste imeli dovolj dobre naprave
3)niste pravilno merili

Sicer pa, če si tok confident, zakaj zaboga se ne prijaviš na test? >:D Dej žrtvuj se mal za znanost, no :).

Sicer je pa že Sergio povedal - OBECALP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

cryptozaver ::

Hi-Fi je zame cerkev

??? 8-O

glinik ::

S tem postom se javno javin na slušni test, kdajkoli pač bo :D . S. Volk, zapiši si, da ne bo kakšnih dvomov.

Pa vi ste mi prave ruske glave, če se lahko malo pohecam :D . Res mislite, da teh vseh pojavov nisem slišal in si jih samo izmišljujem? Kaj me mate za norega, da se bom nekaj brezveze izpostavljel, če ne bi slišal tega? Dajmo čimprej naredt takšen test, da vam zavežem goflje :D . Da ne bo kdo kaj zameril, malo se moram pošalit na vaš račun.

Oldi: Točno tako je, omrežje ima ponoči manj moten, zato igra muzika tedaj bolše. Tvoj kolega je pravi det, da ti to jasno in glasno pove. Nekaj mi še povej, na kakšnih aparaturah si ti poslušal te pojave? Če jih sploh si? Točno se ti vidi, da si načitan in poln podatkov. Ampak realnost je malo drugačna.

perci:
Več je možnosti:
1)razlike dejansko ni bilo, vi pa ste jo vseeno slišali
2)niste imeli dovolj dobre naprave
3)niste pravilno merili

1) Razliko je še CaqKa slišal, to torej odpade :D
2) CaqKa mi je zagotovil, da bolše naprave ni za denar :D
3) Merila sta CaqKa in njegov oče

Komaj čakam na ta test, ker mi je vseeno kaj bomo ugotovili. Zahtevam samo, da se bojo točili bambusi !!! :D Veliko bambusov !!!!

Na koncu se bomo vsi "vtopili" v višjo raven zavesti in poslušali kako trava raste :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Gandalfar ::

Komaj čakam na ta test, ker mi je vseeno kaj bomo ugotovili. Zahtevam samo, da se bojo točili bambusi !!! [:D] Veliko bambusov !!!!


Ah. To marsikaj pojasni o tvojih 'objektivnih' testih :D

glinik ::

Malo šale pa res ne škodi :) Daj veseli se malo z mano. Danes sem dobil rezultate enega izpita in sem ga naredil. Do konča še imam 4 izpite diploma in sem glavni na vasi:). Gandalfar, daj malo se razveselij z mano :D .

Na audio moraš gledat kot na hobi, ki združuje ljudi in ne da jih spravlje v konflikte :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BigWhale ::

Je bil kje kak link, kjer pise kaksna je minimalna sprememba v dB, ki jo se slisimo?

Naj mi nekdo argumentirano zagovarja nasprotno stran, pa malo pokomentira tiste moje linke.

PS: Jaz tudi slucajno ne slisim razlike med kabli, da ne bo kdo mislil kaj... :P

Poldi112 ::

Pa sploh imas kake kable, ki kjer bi lahko pricakoval razliko? Ker drugace je normalno da ne slisis, tako kot vecina tu.:D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Ne, ker nimam ne zvocnikov, ojacevalca, gramofna... Kaj mi bodo kabli ;>

Ne slisim pa zato, ker tudi nisem slisal razlik med razlicnimi gramofonskimi glavami in rockami... :)

No, najbrz bi slisal razliko med bremz zajlo pa cim bolj kvalitetnim, to bi.. ;)

cryptozaver ::

Ej, a je sploh kasna razlika med ficotom in BMW-jem? Jest ne vem, ker se vozim z busom. Vozis se glih tko z enim kot drugim :\ .

Trancedeejay ::

Pa sploh imas kake kable, ki kjer bi lahko pricakoval razliko? Ker drugace je normalno da ne slisis, tako kot vecina tu.

HI
Poldi kako pa naj bi clovek vedel ali ima take kable pri katerih lahko pricakuje razliko? Ponavadi se sproba, lahko je UTP kabel in je razlika al pa kaksen drug drat. Bigwhale probaj kaksne trde kable.Probaj kaksno klasicno musko al pa nekej in ta komad poslusej ene desetkrat, da bos ze v nulo vedel kako je zvenelo in potem zamenjaj kable. Sicer pa: kaksen sistem imas?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Cak Bigwhale, kaj pa sploh imas ce nimas zvocnikov......?
A musko poslusas k jo sosed nabije al pa k pride kaksen kombi mim z ozvocenjem8-O
Have a nice Day

Matt
Music is the key

BigWhale ::

> Sicer pa: kaksen sistem imas?

Nimam ga. :) Nisem nek audiofil, dalec od tega, nikoli ne bom, imam pa enega v druzini, ki sam dela svoje rocke za gramofon, gramofone kupije pri kuzmi in za eno komponento se je pripravljen prevoziti tudi pol evrope ;) (Po moznosti, da jo potem domov priplje, sproba in ugotovi, da z ostalimi njegovimi komponentami sploh ne spila tako dobro...)

Jaz bi samo nekaterim rad dopovedal, da razlika med kabli sigurno nastane, da nekateri to celo slisijo. Vse to sem pa tudi podprl s konkretnimi linki, ki to potrjujejo.

To, da nimam sistema je irrelevant.... ;)

PS: Musko poslusam takrat, ko sem v avtu (kjer imam radio za 20 jurjev (kar se meni zdi ze posastno drago) in ko prizgem tv na VH1 Classic, pa se to je bolj redko. MP3jev pa nimam. CDjev pa toliko, kot semjih uspel nakupit v srednji soli. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Stepni Volk ::

BW - v temi o HI-FI zvočnikih sem podal linke o protiargumentih in slišnih razlikah...

CaqKa ::

glinik. razlika ki sem jo slišal je bila med telefonsko parico (ki ima pri teh signalih hude pogreške) in ostalimi kabli..
2. da se ne da dobit boljše naprave nisem nikoli rekel!
3. kje moj oče dela je popolnoma irelevanto za to temo. če želiš podajat osebne podatke od koga, si izberi ljudi od katerih si dobil dovoljenje da lahko.

spet znova: ne laži.

glinik ::

Ok, mogoče sem malo drugače definira. Ampak si mi sam zagotovil, da tako natančnih naprav nimajo na celem FAXu. Bo to držalo.

P.S. Za tisto drugo o očetu, se pa opravičujem, če te je prizadelo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

na faxu so primerljive naprave če gremo v en boljši laboratorij. ziher se najdejo tako natančne tudi.
samo jih je manj ker vsaka taka naprava stane.. in jih zato ne moreš met 100 ampak se morš z nekim manjšim številom zadovoljit.

sparc49 ::

Kaj sta sploh merila na kablih?

CaqKa ::

frekvenčno karakteristiko je meril ata. mene ni bilo zraven.

zlabo ::

No, da malo obudim temo.
Namreč, teško že čakam rezultate testa. A bo sploh kej?
Al so se zagovorniki razlike med kabli ustrašl?

glinik ::

He he, jaz sem dal svoj glas :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

26.12. 00:17, število prijavljenih za double blind test:

0 >:D

Gandalfar ::

a je kaksen smisel, da se prijavim? :)

Stepni Volk ::

JE... eden je nobeden.. >:D

glinik ::

S. Volk mene ne šteješ zraven? Jaz sem se že prijavil :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

27.12. 17:20, število prijavljenih za double blind test:

0 >:D

BigWhale ::

Volk, nevem, a se norca delas al kaj? Tam se je clovek prijavil. Postavi sistem, da bo sel poslusat....

Al kaj zdaj?

Stepni Volk ::

BigWhale - navedeni podatki držijo. Preberi moj post. Veljajo le prijave preko email-a. Glinik mi je sicer že pošiljal email, vendar ne takšnega s prijavo za blind test.

27.12. 2004 13:57, število prijavljenih za blind test = 1.

S tem tempom, bo zadostno število prijavljenih ravno do leta 2008 >:D

Zgodovina sprememb…

glinik ::

S. Volk, sem ti hotel poslat mail za prijavo, pa sem dobil povrjeno pošto. Tak mail, ki si ga dal ne deluje, če lahko tako rečem.

Saj smo mladi, do naslednjega novega leta boste že vsi spoznali, da so razlike med kabli. Tale tema je že veliko pripomogla, da vsaj poznate kako zelo je obučutljivo (ali zna bit občutljivo) naše uho :) . Čez dve leti pa bote vsi šli med avdiofile :D :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Stepni volk morm potrdit to kr je reku glinik ...men tut ni uspel poslat prijave na mejl ki si ga dal!

lp

Stepni Volk ::

glinik - en email si mi že uspel poslati... torej ti bo tudi v drugo :)
(brišeš NO SPAM... in gre)

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Kak zdaj, brišeš nekaj!!! :D :D Daj takšen naslov, da bo špilalo. Deluje pa tale mail, ko stisneš na osebno npr. S. Volk.

Senzacija!!! Dva sva že prijavljena :D . Če bo šlo tako naprej, nas bo čez mesec dni 100 :D . Potem bo problem najema hale, ki bo imela takšno kapaciteto ljudi :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

codegen ::

(brišeš NO SPAM... in gre)...Stupid me :8) evo sm se enkrat poslou!

gildo ::

No, sem se pa še jaz na tale test prijavil in moja prijateljica, tko iz firbca. Ko sem jaz izbiral svoj sistem, se mi je zdelo, da med kabli razlike so, pa da vidimo. :D Za prijateljico pa mislim, da si zasluži čestitke - če prav vidim, ni tuki na forumu nobene ženske.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gildo ()

glinik ::

gildo, prav se ti zdi :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Neja ::

Živjo, folk!

Mislim, da rabte žensko okrepitev. Jest bi tud poslišala kable :D. Men se zdi, da obstajajo ful velke razlike. Pa pejmo na test, ne!

Pozdravček, Neja!

hokuto ::

Blind test napajalnih kablov tukaj.

Po pricakovanjih so hi-fi verniki, ki naj bi slisali razliko med navadnim napajalnim kablom in takim s hifi pedigrejem pogoreli na blind testu. Vsi tisti, ki vztrajate, da slisite vse mogoce se morate zavedati, da clovek poslusa z usesi, slisi pa z mozgani, kar pomeni, da je tukaj zelo veliko interpretacije na delu in je zato edini relevanten blind test.
doke!

Poldi112 ::

Link na forum ni neka jako huda povezava. Poleg tega pa se tu v glavnem ne pogovarjamo o napajalnih kablih, ampak o zvocniskih in interkonektih. O napajalnih iz osebnih izkusenj ne vem nic, verjamem pa da so razlike, ker poznam par ljudi, ki jo slisijo in katerih verodostojnost je ze bila preverjena.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

glinik ::

Napajlani kabli se poznajo pri najkvalitetnejših sistemih. Takih sistemov v SLO ni veliko, zato je tudi malo znano o tem. Prave hi end sisteme imajo ljudje, ki so stari od 40 let in več. Kaj mislite, da se njim da kregat z nekimi "mladiči", ki trdijo da razlik ni? Eden priznanih forumov je www.audiocircle.com tam sodeljujejo ljudje, ki se resnično spoznajo na avdio.

Me ne preseneča, da ste eni tako skeptični glede napajalnih kablov. Tile kabli se kupijo na koncu, ko je že vse drugo pošlihtano in uigrano. S temi stvarmi se začneš ukvarjat, ko imaš sistem vreden nad 1 do 2 miljona sit. To sem napisal tako, bol informativno.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Oldi ::

Nekej zgoraj sem napisal, da je Hi-Fi cerkev in to se na omrežnih kablih najlepše vidi.
Sem tehnik in sem nekdaj naredil marsikak ojačevalnik, napajalnik .. Če vsaj malo veš o fiziki in elektrotehniki ti mora biti jasno, da omrežni kabel ne more imeti prav nobene vloge. Kdor verjame ali celo sliši razliko (takih v resnici seveda ni) je zame kvečjemu primerljiv z nekom, ki verjame v Boga, ne eno, ne drugo se namreč ne da dokazati in zato vsako vedenje ali spoznanje lahko temelji samo na verovanju.
Še huje, neki stari mamici vere v Boga ne moreš zameriti, enemu inteligentnemu človeku z malo občutka za tehniko pa lahko - sicer pa ne gre za zamero temveč nasmešek.

Stepni Volk ::

glinik - že v tretje: po 40 letu gre s sluhom navzdol... kar pomeni, da 18 letnik sliši veliko večji razpon, kot 40 letnik. Zato ravno po 40 letu ni velikega smisla kupovati HI-END-a... užitki bodo le še nekaj let.

In kot že zgoraj rečeno: poslušamo z možgani... Ušesa, tako zunanji in notranji del imajo svoje fizične limite... druga živa bitja tako slišijo frekvence, ki jih človek ne (netopirji, kiti, psi, mačke...).
A omejitve niso samo fizične, beri HARDWARE-ske... so še SOFTWARE-ske... človeški možgani niso zmožni procesirati vseh signalov, ki jih prejemajo. V primeru dveh hkratnih signalih, možgani tako ignorirajo šibkejšega. To so s pridom izkoristili s ATRAC-om in MP3 codeci, ki se namesto človeških možgan odloča, kaj boš slišal. Do slišnih napak tako pride, ker se codec odloči drugače, kot bi se možgani.
Seveda se ljudje lahko zelo razlikujemo in so možna odstopanja... tako fizična, kot "software"-ska... nekateri možgani se tako odločijo, da bodo lastnika bolj obremenjevali s podatki (beri: so leni in se jim ne da filtrirati)... in tako dobimo nekoga, ki resnično sliši najmanjše podrobnosti v glasbi in zvoku... (recimo podmorničarji, ki prisloškujejo s sonarji)... v zelo redkem primeru, bo to Audio-fil.
Zakaj?
Ker nobena HI-FI naprava ni zmožna reproducirati zvoka v njegovi naravni veličasnosti.

Tako kot imaš enologe, ki s požirkom povedo od kje vino prihaja, letnik, trgatev, sorta... in drugi z nosom zaznajo posamezne sestavine parfumov... prav tako imamo "občutljiva" ušesa... a nihče ne bo zadovoljen z umetnim vinom (avstrijci radi dodajajo antifreez >:D) in umetnimi aromami...

Saj je zvok, ki je posnet na plošči manipuliran... že pri zajetju je problem... mikrofon sam ima omejitev, saj se slišijo tudi trki molekul zraka v membrano (šum)... tega potem s filtri "sčistijo"...
Drug problem je, če se snema najprej en instrumen, potem vokal, potem tolkala... vsak inštrument v drugem prostru... ponavadi so mikrofoni še različno postavljeni... itd... kar dobiš je ZMAZEK.

Zato se tiste plošče, ki se ponašajo z AUDIOPHILE- nalepko ponavadi snemane v enem prostoru, z enim ambientnim mikrofonom, ki zajame vse skupaj.
Tu je spet, kot vedno ovira prostor, ki spet doda svoje značilnosti zvoku.

In vprašanje: kakšen kabel pa uporabljajo mikrofoni v studijih? >:D

GUFY ::

Zanimiva debata moram rečt, tudi sam sem pred nekaj časa kupoval HI-FI sistem in sem imel možnost poslušati razne sisteme cenovno tja do 1 Mio sit, vendar moja ušesa niso slišala razlike med sistemom za 400.000 SIT in sistemom za 1Mio SIT. Seveda sem kupil sistem za 400.000 SIT. Imam pa prijatelja, ki je za HI-FI zmetal že več Mio sit denarja, seveda sem njega prosil, da gre z menoj ko sem kupoval sistem zase. On mi je znal povedati kakšna je razloka v zvoku med tema sistemoma in še prodajalec v trgovini se je čudil izostrenosti njegovega sluha, saj je ločil med posnetim CD-jem in originalom. Sva pa takrat poslušala isti sistem ( oni za 400.000 SIT) z različnimi kabli pa moram reči da ni bilo opazne razlike, med najdražjimi in povprečneimi. Sem si pa namesto najdražjih zvočniških kablov raje kupil malo boljši CD player pa je. Aja kabi so pa Audioquest, sam ne vem pa točnega modela.

Meni se ne zdi smiselno metat denajra stran za to da se boš lahko pre prijateljem hvalil kakšen HI-FI imaš doma, če jaz ne slišim razlike med sistemoma za 400.000 in 1.000.000 SIT bom seveda kupil cenejšega za ostalo pa si bom privoščil kaj drugega.:D

glinik ::

GUFY, zelo lepo si napisal. Nakup kabla je na koncu, ko si že nabavil vse ostale komponente.

Noben ni trdil, da se kabli zelo razlikujejo med sabo. Izjema so kabli nad 150k sit. Tukaj debatiramo ali sploh je razlika med kabli.

S. Volk, vse lepo in prav. Ampak o tem sem že pisal kako je z zvokom in "starimi ušesi" :) . Enemu slo-techovcu sem že napisaj kje je tukaj poanta. Človek me je razumel, zato ti bom ponovil. To je tako kot, če bi star avto peljal k staremu avtomehaniku. On ne sliši tako dobro, kot nek 20 letni mladenič. Ko bosta poslušala motor, mladenič ne bo vedel kaj sliši. Slišal bo razno piskanje, pokanje ... itd. Šlisal bo, ampak ne bo vedel kaj sliši, zmeden bo. stari avtomehanik mu bo takoj dejal kje je napaka. Saj bo slišal kje je napaka oz. okvara. Štekaš? Da ponovim, mladenič sliši bolše, ampak ne ve kaj. Starejša ušesa res morda ne slišijo extremnih višin in nižin. Kaj pa je v srednjem delu? Izostreno "staro uho" ti je dosti bol natančno, kot mlado "zmedeno" uho.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...
««
2 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Fizikalna razlaga pri napajalnem kablu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10010092 (5268) Trancedeejay
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428349 (13673) CoolBits
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769448 (8428) Trancedeejay
»

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1218184 (6205) gumby
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514056 (10493) Trancedeejay

Več podobnih tem