» »

Se kdo tukaj spozna na CD playerje?

Se kdo tukaj spozna na CD playerje?

«
1
2 3 4

glinik ::

Kupujem en CD player, v mislih imam neko bol poceni zadevo, da jo malo predelam.

Zdaj me zanima od česa v sega je odvisen zvok CD pl.? Predvsem me zanimajo mnenja o raznih elementih v samem Cd pl. Kaj bi se dalo vse zamenjat, da bo dobil ven bolši sound.

Mislim, da den od teh elementov ramdac (ne vem če sem prav napisal).
Potem še izh. ojač. stopnja.
Kaj še ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Poldi112 ::

ramdac??? mogoce DA konverter?

Dr_M ::

najboljsi zvok bos dubu vn iz koaxialnega izhoda...gre mimo vseh D/A pretvorb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Enkrat moras pretvorit. Kam bi pa peljal koaksialni izhod?

Dr_M ::

v ojacevalec? :)
ce mas kolikor toliko dobrega, ma boljsi D/A kot pa poceni cd player...pa se izgub ni pri prenosu iz playerja v ojacevalec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Moj ojacevalec je bil skoraj 400k, pa nima koaksialnega vhoda.

Cosmo ::

Digitalne vhode in izhode imajo A/V ojačevalci oz. receiverji.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

nere ::

nisem še nikoli predeloval, nekaj o tem je tukaj

glinik ::

Kateri ojačevalec te ima D/A konverter? Ma ne ga srat, takšni ojač. stanejo nad XXXXXXX EUR!!! Samo za enega vem, ki ima to in to je BURMESTER. Pa še tega ni več v prodaji, saj ... kdo bo ga te kupil?

Vidim, da tu ne bom nobenih pametnih podatkov, šment:| .

Hvale vseeno.

Poldi112: Kaj imaš ti za en sistem (katere komponente)?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

OnTheMic ::

Težko je na splošno govort o modifikacijah CD-playerjev, ker imajo modeli lahko zelo različne notranje strukture. Lahko imaš kakšno one-chip varianto, kjer so D/A, filtri in končni ojačevalnik že v enem čipu... tu pač nimaš kaj spreminjat. Pri drugih pa lahko menjaš praktično vse.
Zelo popularna modifikacija je menjava kablov za povezavo med vezjem in izhodnimi konektorji. Kupiš meter Van Den Hul-a, pa ga razrežeš. Vendar ima veliko playerjev konektorje kar onboard, tako da kablov sploh ni.
Lahko razmisliš tudi o menjavi izhodnih operacijskih ojačevalnikov s kakšnimi ultra low-noise.
Glede D/A konverterja pa je stvar še najbolj komplicirana, saj je na tip le-tega vezano tudi celotno vezje okoli njega in moraš ob menjavi D/A naredit kar velik poseg v celotno vezje. Dvomim pa, da boš sploh dobil D/A, ki bo s tvojim PIN-kompatibilen, hkrati pa tudi boljši (če ni boljši, pač nima smisla menjat, ane...).

Obilo uspehov pri modifikacijah, pa poročaj o rezultatih...

LP

Dr_M ::

Ma ne ga srat, takšni ojač. stanejo nad XXXXXXX EUR!!!

a ti misls da bi te pa predelava kej cenej prsla?? dej ne ga srat poba....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

OnTheMic: hvala ti lepo si povedal.

Dr_M: Me ne razumeš ti? Jaz sem samo vprašal, kako bi se dal en player porihtat. Jaz že nebi vsega menjaval. Na malenkosti sem mislil. Menjava C ali tranzistorjev in podobno. Madona eni ste res trdi. Za inf. takšen Burmester te price 20000EUR. Tako da veš, predvidevam da tega nisi vedel prej!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

ma trd si ti, sam ne tm k bi mogu bit....
in ja...ful bos pridobil na kvaliteti zvoka z menjavo uporov in kondenzatorjev...tok o trdoti...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

glinik a to je za ono tvojo diplomsko o cdplayerju?
če ja.. potem vso srečo.

Cosmo ::

Kateri ojačevalec te ima D/A konverter? Ma ne ga srat, takšni ojač. stanejo nad XXXXXXX EUR!!!


Kot sem že rekel, ga ima vsak A/V receiver ali ojačevalec. Stanejo pa od cca 200€ naprej. Tu ga imaš že za 170€, je pa res da moreš za spodoben A/V receiver odštet 3x več kot za Stereo, če želiš imeti enako kvaliteto.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

glinik ::

Ok, pa bom napisal za vse tiste "pametne" , ki ste me nekaj napadali , kaj natančno sem misli s to temo.

Danes sem malo hodil okrog in dobil par zanimivih informacij.

En tip je tako predelal svoj CDplayer, da je menjal signalne kable, naredil externo napajanje, utežil player in menjal par elementov.

Zvok se je pobolšal za 200%. Tako, zdaj veste za kaj sem vas spraševal.

Cosmo: Če bi že kaj menjaval, bi seveda hotel bolši in ne slabši konverter. Ok, BURMESTER je extrem, ampak hotel sem povedat da so externi konverterji dragi.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Poldi112 ::

Gotovo se modificiranje pozna, glede na to koliko ljudi to dela. Meni je enkrat en razlagal, kaj je delal z Marantzom 63ki, ampak vem bolj malo o vezjih, tako da se nisem skoraj nic zapomnil.

Obteziti da pa prakticno vedno pomaga. Pac hranis slovarje na cd-playerju.

glink: densen dm10, primare d20, sonus faber concerto, van den hul.

Gandalfar ::

glinik: a ni kvaliteta zvoka dost subjektivna stvar in lahko tudi osebno prepricanje poslusalca dosti vpliva na kvaliteto?

glinik ::

G. Gandalfar: Brez dvoma se pozna takšna modifikacija, ki sem jo opisal. Enostavno povedano, preveč komponent se izbolša, da ne bi bilo slišne razlike. To mi lahko verjameš.

Danes sem bil 3 ure v Big Bangu, v nedeljo imajo fajn prazno in lahko vse stestiraš kaj te zanima. Še svoje zvočnike sem si tja peljal, bilo je res fino. sem pa predvsem CD playerje testiral in še test med ojačevalci Music Fidelity (pred+končna) in Cyrus (model 5 ali 3) sem naredil. Cyrus igra res bol prijetno, ni tako svetel kot je Musical Fidelity.

CD playerji pa so tako, imeli so nekega novega Maranza za 55k (5400?), pa še nekega za 100k, pa še SACD sem poslušal od Sonyja. Najbol pa mi je bil Cyrusov CD player všeč. Trenutno ta player stane 70k (prej je to stalo 150k). Če bi imel denar ... :8)

Poldi112: Hmmmm , lep sistemček :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

da zvok je zelo subjektivna stvar...
signali pa ne.. signale se da izmerit in jih opisat.

kakorkoli.. da rečeš da je bil zvok 200% boljši... to ne gre..
lahko samo primerjaš.
lahko pa dva zvoka priklopiš na osciloskop ter nato primerjaš kateri je imel bolj idealno obliko (osnovni in višji harmoniki združeni itd lala jada jada)

poleg tega mi sploh ni jasno na osnovi česa bi lahko rekel da je zvok 200% različen.. to ne gre.
da je nekak komponenta zelo dobra lahko sklepaš samo potem za koliko se razlikuje vhodni in izhodni signal iz take kompontnte.

ampak očitno je fora vseh avdiofilistov v tem, da jim čimveč višjih harmonikov porežeš...
jaz nevem no? normalno da ko višje harmonike vun porežeš, da je tak zvok čistejši.. saj vsebuje neprimerno več osnovnoharmonskega signala...
ampak če si nekaj vun porezal potem to več ni enak signal kot si ga dal noter.. a štima?

Poldi112 ::

Heh, CaqKa, spet tvoji osciloskopi. Meritve ti lahko sluzijo samo kot izhodisce, ampak edino z usesi lahko dejansko izmeris kakovost. Res je subjektivno, ampak to ni problem, ker kupujes zase.
Btw, a ti recimo kupis cd na podlagi lepega signala, ki je gor? In ga potem hvalis okrog: Ej, poslusi to, ves kera lepa slikca se narise na osciloskopu. :D

CaqKa ::

eh ne ne kapirate...
če sta zvokova identična.. torej osciloskop pokaže enake signale.. potem je signal nič popačen, kar pomeni da ga poslušaš takega kot je..
če pa ni tak pa ga poslušaš takega kot to naj ne bi bil... torej ne poslušaš več orginala.. ampak očitno je ta še vseeno nekaterim všeč..
podobno kot imaš pri kodekih...
če na hitro čekneš lahko rečeš da je nero digital kodek pune dober...
no potem pa vidiš da v bistvu zabrlurira sliko in je zaradi tega vse "lepše".
sej res.. subjektivno je lepše..
če pa na stvar pogledaš objektivno pa stvari manjkajo detajli.. a kapiraš?
ne... ok... bom dalje predaval ko se mi bo spet lublo. trenutno je bolj jalovo trem 4 razlagat o nečem kar itak nočejo poslušat saj so itak zaverovani v nekaj čist nasprotnega...

Poldi112 ::

Kaj pa napaka osciloskopa in mikrofona? Kakovostno mora biti oprema za merjenje precej boljsa od merjenca, ce hoces neke vsaj priblizno zanesljive rezultate.
Vsekakor so odstopanja od zivega zvoka. Ga se ni sistema, ki bi bil zmozen reproducirati zvok, identicen originalnemu. In tu potem sklepamo kompromise. Koliko si pripravljen dati, da bos malo blizje. In ti si s svojimi meritvami prav smesen. Kako bos vedel, kaj ti bolj odgovarja, iz signala. A si kdaj pogledal kako izgleda? Ker meni ne pove nic (nimam osciloskopa, samo Cool edit pro). Pac precej sirok spekter, ki skace. Ali bi ti samo ene frekvecno cez spustil in gledal, kako se popaci???

Gandalfar ::

Sem mislu, da se ponavadi testi zvoka opravljajo tako, da se da zadeve ljudem, ki slepo poslusajo in potem se odlocajo kateri je boljsi in na podlagi tega potem ocenijo. Iz tega stalisca posameznik, ki ve kdaj kaj poslusa ne more objektivno oceniti kateri je boljsi.

Je pa tudi argument zakaj ti nobena elektronika ne pomaga pri merjenju

glinik ::

Če ne bi imel CaqKa osciloskopa, bi še rekel da stolp za 50k igra bolše od sistema za 500k :D :D :D :D

CaqKa: Vse meritve tukaj odpadejo, samo slušni test govori o kakovosti neke komponente ali sistema.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

ne ne ne.. ni res
o kakovosti sploh ne. ni šans.

p112:
še tretjič si narobe razumel zato bom še enkrat razložil:
torej. muzika na cdju je posneta kak je posneta.
komponenta jo v takšni in drugačni meri spravi čimbolj enako na zvočnike in ti v našo uho...
če signal cdja pomerimo z signalom iz zvočnikom (in se ta signala maximalno skladata) dobimo kakovost vseh teh vmesnih naprav (to je tudi tebi glinik namenjeno na zadnji post)
to je objektivno. to se zmeri.
nato, pa ima vsak drugačen slušni spekter, pa je že šlo nekaj objektivnosti po gobe (zaradi tega ne moreš nečeša objektivno - samo s tem, da to deset, magari dvajset, magari sto ljudi posluša - ocenit), pa še en kup drugih odstopanj, vse subjektivnega značaja (tak kot je nekomu tehno všeč drugemu pa jazz, je nekomu bolj všeč mehek bas drugemu trdi). s tem pristopom (subjektivnim/slušnim) ne moreš ocenit kakovosti komponente. lahko pa rečeš: ta komponenta pa MENI najbolj ugaja.

osciloskop: hmm če boš šel na SERŠ Šloseru rečt da ti kaj zmeri boš res pomojem v temo brcno... če pa boš mel tapravi profi osciloskop... hmm pol pa tvoje uhice več ne dosegajo takih kakovosti.

gand: beri zgoraj

glinik ti tudi.

predvsem pa si razjasnite pojme objektivnost, subjektivnost, kakovost...

Gandalfar ::

CaqKa: ce je tolk simpl.. zakaj se pol se zmer slusni testi uporabljajo?

BlazP ::

CaqKa: Ko ti vzorcis originalni signal, da ga posnames na CD nastanejo ob tem visjeharmonske komponente(preslikave osnovnega frekvencnega spektra). Tak da na CDju niti priblizno ni enak signal kot na originalu. In ko iz CDja beres je treba te visjeharmonske komponente porezat stran, da dobis samo osnovni frekvencni spekter in s tem nazaj originalni signal. Tak da ce tam porezes neki stran kar je zraven na CDju se ne pomeni da ni vec originaln. Je reprodukcija originala (kopija ce hoces). In ja...vec visjeharmonskih ko porezes, bol je signal podoben originalu. Ni to nekaj kar so si audiofili zmislili.

CaqKa ::

gandalfar:
posameznik/subjektivnost
kakovost/objektivnost

odgovor na tvoje vprašanje pa je "zaradi potrebe posameznika"

blazp: v bistvu nisem o teh višje harmonskih govoril, ampak bolj nasplošno o tem da se popači signal.

Gandalfar ::

Kaksnih potreb posameznika. Ne rabis slusnega testa, ce lahko racunalnisko izmeris vse. Skoda denarja.

CaqKa ::

gandalfar.. glej jaz drugače slišim kot ti..
in imam zaradi tega recimo drugačno preferenco do zvoka kot ti..
recimo da je meni bolj všeč mehki bas... tebi pa trši.
in zato pač poslušaš kater zvok ti bolj pade.

glinik ::

CaqKa: Tu ni vprašanje kateri bas ti je bol všeč? Bas mora bit takšen, kot mora bit! Ko mora bit mehak je mehak, ko trd pa trd.

Točno o takih svareh smo se mi pogovarjali, ko sem vstopal v svet hi-fija. To je bilo pred 6-timi leti. Tukaj se vidi, da si v "tem svetu" čisti novinec brez izkušenj.

Saj sem že napisal, ne mislim se več s tabo ubadat. Dokler ne prideš do nekih izkušenj in določenih spoznanj ostajam pri svojem stališču.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

ti sam sebi nasprotuješ :)

Gandalfar ::

CaQka> saj ni vprasanje kateri ima lepso artisticno reprodukcijo zvoka ampak tisti, ki ima najbolj podobno originalu

CaqKa ::

gand: če si takega mnenja potem si na moji in še na strani koga drugega...
drugače bi bil na strani glinika in tDJa, ki sta za moje pojme malo preveč audiofilska :)

Sims ::

samo en instert na to temo.
Ko sem prišel do Ginika in videl kable ki so jih podpirale vzmetnice(da fedre8-O ), zvočnike ki so stali na kovancih in skozi katere sm lahko gledal ... Sem si milsil svoje in v miru poslušal glasbo :D Takratne komponente pa naj glinik napiše kere je imel.
Moje misli: "tile audiofili, so malo vsekani":\

LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

glinik ::

Takrat si gledal MARTIN LOGANE. Tisti s fedrami, pa je bil samo nek test :D.

A je špilalo? No povej malo...

CaqKa, a ni malo čudno, da sva midva z Transdeejayem istega mnenja? Tudi Poldi112 je najinega mnenja, samo da se lepo modro izogiha tega pogovora. Ne mislim, temveč vem da imamo mitrije daleč največ izkušenj v hi-fi svetu. Zato bodi vesel, da sodelujemo v takšnih forumi in širimo razsvetljenje. :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

CaqKa ::

glej v večini primerov kaj se zvoka tiče imate prav.. samo na čase preveč verujete v mistiko.
morda nebi bilo slabo če thomasa pripeljemo sem in nam on vsem skupaj razloži kako možgani dovzemajo zvok... morda ima kaj za povedat kar še nihče od nas ne ve..
ali pa bo potrdil kake vaše avdiofilske izjave z kakšnimi matematičnimi ali pa experimentalnimi dokazi. jaz ga bom poslušal. sem pa ziher da je nekaj na tem da človeški možgani znajo bolje sprocesirat zvok kot bilokateri komp na tem svetu v realtimeu.

Poldi112 ::

Ni da bi se izogibal teme, vsak dan parkrat preberem nove poste v tej temi in se zabavam. Sej bi se kaj napisal, ampak sem prisel do zakljucka, da je CaqKi dopovedat da osciloskop ni to nekako tako, kot da bi Icemana skusal prepricat, da Windowsi imajo konkurenco. Ce rabi Thomasa da mu dela analize, potem sta samo 2 mozna vzroka za to. Ali ne slisi razlike, ker nima te priloznosti (oziroma jo ima preredko), ali pa ne zeli slisati razlike. In v nobenem primeru jaz z besedami tega ne morem spremeniti. Sistema mu pa pac nisem pripravljen posoditi za par tednov, da bi se navadil in videl spremembo, ko bi spet stolp priklopil.

Cosmo, tale je pa globoka :D

CaqKa ::

no in katere razlike jaz ne slišim?

to da bi "rabo" thomasa, je zaradi tega ker se mi zdi zelo pametno prti stvari do dna..
torej da predelamo čisto vse.. od cdja. preko cd predvajalnika in DAja v njem, do ojačevalca, kabla, zvočnikov ter na koncu ušes in "vizualizacije" v možganih.
in za tale zadnji del bi pomojem rabli koga drugega z znjanjem na tem področju..
tega bi se vi avdiofilisti morali veselit saj bi s tem lahko dokazali kaj vi dejansko slišite in bi morebiti ugotovili da je vaš možganski del za zvokovno sprejemanje dosti bolj napredn?
a se ti ne zdi to dovolj zadosten razlog da bi prišel kdo kaj o tej stvari povedat?

glinik ::

CaqKa, ti si na napačnem faksu. Ti bi moral it za filozofa, ker toliko klobasaš. Mi vemo o čem "klobasamo", ti pa očitno ne. Saj mi smo tisti, ki nekaj vemo o tem, kar za nekatere ne bi mogel trditi...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Poldi112 ::

Mene prida ne zanima zakaj kabel vpliva na zvok. In kaksne vse napake se pojavljajo v DA konverterju, kaj je jitter,... Ce bi me to zanimalo, bi mogoce se lahko vprasal Thomasa. Ampak mene zanima samo koncni efekt, ostalo pa samo toliko, da vem kako in zakaj vpliva na koncni efekt. Ne poslusam glasbe zato, da bi studiral kaj vse je narobe, ampak nasprotno, to zelim pozabiti oziroma ignorirati in se osredotociti na glasbo.

CaqKa ::

glinik če sem jaz na napačnem faksu si ti tudi :) potem bi ti moral it kako trgovstvo ali pa nekaj v tej smeri študirat.. ziher bi vsakega prepričal katero komponento naj kupi :D


poldi: ja to je problem nas tehnikov.. ko hočemo vedet zakaj je nekaj tak.. končnega uporabnika pa ne zanima zakaj je nekaj tak ampak da je kvečjemu čimboljše...
kaj češ takšni pač smo... takšno tematiko smo že meli menda ravno z glinikom in caligulo na temo slike 2d delov grafičnih kartic :)

Poldi112 ::

Problem je samo ker ti svojih ugotovitev ne preveris v praksi, oziroma so tvoji preizkusi polni napak. Ti ves kako naj bi bilo po tvoji teoriji, jaz pa kako je v praksi. S tehnicnimi zadevami se ukvarjam ravno toliko, da vem, na kaj moram biti pri nakupu pozoren. Ti pa se s prakticnim delom ukvarjas ravno toliko, da uspes narediti test, ki potrdi tvoje zgresene domneve. Zivis v temi v kleti in po parih letih filozofiranja ugotovis, da je tudi zunaj tema. Potem gres opolnoci narediti preiskus ki ti potrdi tvoje teorije. In veselo zivis v kleti, ker svetlo je enako kot zunaj, pa se dez ti ne pada na glavo.

Brane2 ::

Ena prvih stvari, ki se jih clovek nauči ob audiofilih je, da jim ne smeš napeosredno oporekat. NIKOLI.

To je izredno pomembno za mentalni mir. Je pa res, da te bodo vedno znova dali na preizkušnjo, da bi se oglasil in jim dal priloznost za "predavanje".

Zato bodi tiho. Tudi če slišiš, da je "zvok iz srebrnih kablov boljši", da je "zvok iz zlatih kablov se boljši" in da "so edina prava stvar pravzaprav kabli iz zobnega zlata pomorjenih židov. Šele ti dajo glasbi potreben čustven odziv", ignoriraj "nasvete".

Ne se pustit. Takega tipa ignoriraj in če ti zmanjka mentalne moči je bolje ce ga kar takoj treščiš na zobe in si prišparaš vmesne dialoge.

Proti mnogim audiofilom so tipi, ki tlačijo plavo LEDico v miško genialci- plave LEDice so vsaj relativno poceni. V bistvu bi zagrizenim primerkom bil enak kvečjemu tip, ki bi v miško namesto LEDice stlačil 1kW CO2 laser za industrijsko rezanje, "ker ti šele ta da taprav občutek v roki"...

Yeah.

Vsakomur svoje veselje... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pudding ::

Zvok dobi tisti pravi 'feel' sele, ko je veckrat rekompresiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

glinik ::

Stvar je samo v tem, da "audiofili" želojo čimbolši zvok. To je vse.

Ista fora ti je pri formuli 1, če se ne bi toliko govorilo o potrbni nastavitev krilcev in pravi izbiri gum, bi tudi folk mislil da je vse enako. Efekt vseh teh izbolšav pri formuli 1 je pač čimmanjši čas prevoženega kroga. Pri audiju, pa žal ne moreš rezultata ali efekta izmerit. Izmeriš ga samo tako, da ga slišiš in nato nekakor oceniš (vsak po svoje).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

V bistvu bi zagrizenim primerkom bil enak kvecjemu tip, ki bi v misko namesto LEDice stlacil 1kW CO2 laser za industrijsko rezanje, "ker ti sele ta da taprav obcutek v roki"...



LOOOOOOOOOOOOOLLLLL


brane2 torej jih naj rajši pustim pri miru?

a lahko razložiš pojme A klasa, B klasa, AB klasa in kaj zaboga je tista na nekatirh komponentah zapisana H klasa?

glinik:
imaš 40m veliko trompeto (iz masivnega materiala)
in na začetek daš 1 W izvor muzike... s koliko W običajnim zvočnikom lahko to primerjaš?

glinik ::

Kaj si spet začel "klobasat" CaqKa? Kaj ti naj dam nor odgovor, na še bol noro vprašanje?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

SurfMan ::

Pa dobro ljudje božji...a mate sploh čas muziko poslušat poleg teh vaših globokih razprav. :))
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428538 (13862) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562462 (29286) rs1975
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110775 (8171) Quikee
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514140 (10577) Trancedeejay
»

Hi-Fi sejem v Lj. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
694565 (3501) cryptozaver

Več podobnih tem