» »

Podražitev življenko pomembne tekočine - Bencina.

Podražitev življenko pomembne tekočine - Bencina.

1 2 3
4
»

username ::

No, se opravičujem, če sem komu preveč stopil na rep....

Sicer pa tudi jaz nisem nikjer rekel, da se "smejem ubogim bakicam in revežem s kolesi". Mislim da je iz prejšnjega mojega posta razvidno, da sploh ni tako.

Saj ti nažalost verjamem, da se boš res na cesti tako obnašal, kot si napisal. Jaz se ne, še manj tako nevarno početje odobravam. BTW, kaj hudiča pa je XC90? Najbrž kak hud športni avto... me ne zanima, avto je zame predvsem uporabni predmet.

Skratka tudi če si ti lahko privoščiš avto, to ne spremeni dosti. Si se pač odločil, da ga ne boš kupil. Prav, me sploh ne moti. Večina se nas je pač odločila drugače. A imaš kak problem s tem?


Vikking, saj nisem rekel da golf 4 ni precenjen. Ne morem pa tudi trditi, da je. Res je relativno kar drag, ampak sem ga enkrat vozil in sem bil navdušen. Bolj kot recimo nad renault meganom II.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

XC90 je en ogromen volvo, ki sem ga zadnjic videl stlacit en drug avto, ki ga nisem znal identificirat. Ne spoznam se na avtomobile ampak zadaj je pisalo XC90 in zgledal je zelo tezek terenec, tak, ki ga imajo vsi radi, ker je tako varen. No, za druge udelezence v prometu najbrz ni najbolj varen. Skoda, da je vecina voznikov "for pleasure" takih egoistov in jim je potem za to vseeno.

Tisti odstavek o tem kako bom jaz vozil je bil misljen sarkasticno. Sem pa preprican da ko bom kdaj vozil po cesti, mi bodo vsi trobili, ker bom vozil 40 tam kjer je omejitev 40. Jaz se zelo rad drzim prometnih predpisov, ce se le da. Vcasih se ne da (recimo ce hoces cez cesto na prehodu, pa TOCNO na prehodu stoji avtomobil in caka da se bo zbasal v krizisce).

Kot je ze povedal BigW, moznosti, da postanes statistika, se z nakupom avtomobila povecajo. Mene nic ne veseli zadet na loteriji slovenskih cest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

JOKER ::

Mislim, da je šla debata malo predaleč fantje. Strinjam se, da tisti, ki imajo zelo zelo dobre avte si jih kupujejo samo zaradi tega, da se pokaže pred drugimi, doma pa nimajo kaj za jest, kar pa ne pomeni, da ni izjem ki imajo denarja kot maka in si takšen avto kupi zaradi imiđa.
Tukaj bi še dodal nekaj. Avto danes sploh ni več luksus (razen tistih, ki pretiravajo in bi dali za PLEH tud zadnji denar).
Ne vem ali že imate, ampak ko boste imeli otroke boste videl, da je avto nujno potreben v vsakdanjem življenju.
Otrok ti ob dveh zjutraj zakašlja, ter ima temperaturo 38*C !! 8-O Kaj boš čakal na dežurnega zdravnika ?? Kje pa ! V našem mestu čakaš dežurnega 4 ure in več, sedaj si pa zamisli Ljubljano, kako dolgo rabi dežurni zdravnik da te obišče.Boš mogoče ob 2.00 poklical prijatelja ali boš morda posadil otroka na kolo in ga odpeljal v zdravstveni dom ?? Pa zima in ostale okoliščine. Ko nastane družina, je avto nepogrešljiv član vsake družine kjer so otroci.
Podpiram pa seveda vožnjo s kolesi, saj smo ljudje zaradi tehnike,ki nas obdaja vse bolj komot in vse manj zapuščamo svoja bivališča, saj nam tehnika dopušča, da naročamo iz naslonjača ...itd. Prav je, da se človek vsede na kolo in se zjutraj po "svežem" zraku odpelje v službo brez zastojev in ostalih prometnih zamaškov.
Tud jaz imam svoje vozilo, ampak ga sploh ne uporabljam saj imam službenega s katerim se vozim domov oziroma ga imam nonstop v lasti.
To je moje mnenje. Nima pa smisla, da se eden drugega prepričujete kateri avto je boljši, kateri ne.Vsak si pač kupi kar mu pač finančno stanje dovoljuje, čeprav obstajajo tudi takšni, ki gredo z glavo skozi zid, čez par mesecev pa jih obiščejo izterjevalci.
Lep pozdrav ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Binji ::

in smo seveda tudi taki, ki nimamo nekih ultrih drage avtov z V8 motorji, ki bi nam jih kupili starsi, ampak mamo stara jajca ki sevede ne vedo da so stara jajca in pijejo pri 60KM okoli 8l/100km. In to z mirno voznjo.
Da ne govorim o tem kako ne zivim sredi Ljubljane, kjer bi mel vsake par minut trolo ampak v vasi kjer je sam do najblizje trgovine par kilometrov, da ne govorim o avtobusni oz. zelezniski postaji.
Tudi do Ljubljane (faks) je z avtom dosti bolj udobno (ja, avto si delimo), ker mi ni treba cakat na razne vlake, avtobuse, trole,... in tudi smer lahko spremenim brez vecjih problemov.

Aja da mi ne bo kdo ocital lenobe..vsak dan hodim (no sem hodil do tega tedna) 2km pes do faksa.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jype ::

Ja, ampak vse kar sta nastela (joker in binji) je normalna uporaba avtomobila in nikakor ni zlorabljanje le-tega.

Tudi mi imamo druzinski avto. V bistvu so pri bajti trije avtomobili za 5 ljudi (od tega se dva vedno voziva s kolesi, kar pomeni en avto na eno osebo), kar se meni zdi perverzno, ampak jaz drugace kot tako da poskusim nekoga prepricat, naj ne kupi vozila, ce sta dve vozili ze pri hisi, ne morem posredovat. Zivimo v Ljubljani, zato je taka kolicina vozil se toliko bolj bedasta. Pri vsem tem ljudje se vedno obravnavajo avtomobil kot svojo pravico. Jasno je, da mora vsak, ki ima avto, placat tudi strosek zagotavljanja dezurnega zdravnika ob dveh zjutraj tistim, ki avtomobila nimajo, za to pa mora poskrbeti drzava. A ker je drzava sestavljena iz ljudi, ki imajo vsak svoj avto, morda se soferja, in namesto infrastrukture ki je nujna za skladen razvoj regij in udobno zivljenje ljudi gradi avtoceste, je stanje tako, kakrsno je. Divjas lahko iz Ljubljane v Maribor in nazaj, namesto da bi lahko imel dobro sluzbo blizu svojega doma in zagotovljen kvaliteten javni prevoz. Ce zivis v vasi in imas star avto, te ta avto stane isto, kot ce zivis v centru ljubljane in imas avto, ki je namenjen izkljucno postavljanju pred brhkimi mladenkami. To je tisto, kar jaz obsojam in bi rad, da se spremeni. Ampak najbrz se to ne bo spremenilo, ker se tisti, ki se radi postavljajo z avtomobili, glasneje derejo kot vsi ostali udelezenci v prometu skupaj.

username ::

ker se tisti, ki se radi postavljajo z avtomobili, glasneje derejo kot vsi ostali udelezenci v prometu skupaj.
Jih tudi jaz ne cenim, ampak če je nekomu fajn postavljat se z novim Audi TT, je to njegov problem. Mene to ne gane, si pa mislim svoje. Dokler to počne za svoj denar in ne moj, mi prav dol visi. Naj ima človek veselje. Drugo je, če vozi nevarno in s tem ogroža druge (tudi mene).

Sicer pa me je danes izsilila kolesarka. Gospodična je s kolesarske steze mirno zapeljala pred mene. K sreči sem bil pazljiv, ker sem glede na njen attitude kar pričakoval kako neumnost. Tako sem lahko varno zabremzal, prav lahko pa tudi ne bi. Sicer bi najbolj najebala ona (fizično, pa še formalno bi bila ona kriva) ampak tudi meni bi zelo pokvarila dan.
In zakaj je zavila pred mene? Levo od kolesarske je vozišče, desno pa uradno označeni parkirni prostori. Na kolesarski stezi je bil avto, ki je ravno tedaj bočno parkiral. Je pač moral biti tistih par sekund na kolesarski stezi, kaj je pa mogel. Tista frčafela na biciklu pa seveda ni mogla počakati 5 sekund, da človek parkira. Najbolj je pa s svojim prekrškom (!) ogrožala sebe. Trapa neumna. ;(
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

JOKER ::

.... da si grem oziroma dam vse svoje prihranke, da bi se lahko "kurčil" pred bejbami ?? 8-O Kam pa pridemo ? Če me bo imela me bo tudi s kolesom.
V mojih mladih cajtih ni bilo tega.Imel si ali kolo ali pa APN 6 in to je bilo vse.
Pa še nekaj ; če vidiš fanta starega med 20 in 25 let lahko predvidevaš, da je avto fotrov ali pa mu ga je foter kupil, ker takšen šmrkavec nima takšne službe še manj pa plače, da bi lahko najel takšen kredit ali leasing. In kako ugotoviš, da takšen nima službe ? Preprosto. Izredno dosti oziroma vsak dan sem v drugem kraju v Sloveniji včasih celo na večih v enem dnevu. Ponavadi grem skozi takšne bolj premožne kraje. Ena takšnih relacij je: skozi LJ v Logatec -> Idrija -> Tolmin , nato preko NG po stari cesti (kjer so nasadi breskev) do Sežane in potem v Koper nazaj čez Kozino -> Podgrad in Il.Bistrico spet nazaj na avtocesto in čez Lj obvoznico spet nazaj proti domu. Hočem reči, da grem skozi take kraje, kjer vidiš te fante ob 9. 10 ali ob 11.00 uri v kafičih na pijači. Takšen ne more imet službe, da lahko poseda v kafiču ob takšni uri, zraven pa stoji ali BMW ali pakšen drug stroj.
V nemčiji so si za takšne omislili nalepko za na avto.Jaz sem to že videl. Piše pa na njej : Sponsored By Deady.:D Je pa res in se popolnoma strinjam, da je plehovja res preveč.
Tako kot je jype napisal, trije avti pri hiši. Veš koliko je takšnih primerov ?? Uhhhh... No saj tud pri nas je blo tko. Foter svoje mašine ni hotel dat materi, pa je mela svojo, jaz sem pa za 19 roj. dan dobil od ta starih, fotrov stroj.
Držim pa se načela, zdrav duh v zdravem telesu.
________________________________________________________
Ka te češ ....

jype ::

Ce bocno parkiras cez kolesarsko stezo, ali pa ce gre kolesar po robu ceste po tvoji desni mimo, ima kolesar PREDNOST in mu ne smes zapreti poti, ampak moras pocakat, da gre mimo.

Jaz bi ustavil in pocakal, ker sem strpen in zato se vedno ziv. OK, mogoce bi pogledal nazaj in ce ne bi bilo nikogar prehitel po levi, to pogosto naredim. Seveda bi pri tem razmisljal kok bi blo fino ce bi skocil z bicikla in ga zabil v njegov avto, potem pa hloda tozil, ker tako neuki pac nimajo kaj delat na cestah, sploh pa ne kadar upravljajo s tono plocevine, ki je ocitno ne morejo nadzorovati. Ampak v nasi dezeli tega ni pricakovat, ker je tista veja oblasti nesposobna izvajat preproste zakone, kakrsni so prometni.

Nikakor pa ne trdim, da so kolesarji pri nas kaj boljsi, kot tisti za volani. Edino kar me tolazi je dejstvo, da ce stara mama prleti vame s kolesom imam vec moznosti za prezivetje kot ce se vame zabije z avtom. Pa to da so izpusni plini manj strupeni, manj obrablja cestisce in povzroci manj zastojev na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Keyser Soze ::

OK, pa če gremo nazaj na topic.

Ravnokar sem slišal, da naj bi se naslednji teden diesel podražil še za cca. 10SIT. OK, a zdej lahko uradno rečemo, da se je folku odfu..... Kaj naj grem danes kupit ene 2000 litrov dizla, pa bom lepo tankal par mescev. Pa še količinski popoust bom morda dobil.

Al naj na uran prešaltam?:\ Bo kmalu cenejši.

Tody ::

hja folk nima z tem nič kej dost, če se cena na trgu tako oblikuje bodo pač trgovci dvignil ceno...kdo komu bombandira vrtine in kdo črpa zadnje kapljice in komu se jebe za vse skupaj pa si oglej v poročilih :D

Gemm ::

Nafta bo postajala vedno dražja, ker se je Kitajska začela motorizirati. Tuki nam pa ni spasa.

DSmidgy ::

namesto infrastrukture ki je nujna za skladen razvoj regij in udobno zivljenje ljudi gradi avtoceste, je stanje tako, kakrsno je

Pomojem bo ravno zaradi avtocest razvoj regij boljši, saj ti ne bo treba vztrajati na slabo plačanem delovnem mestu, ker bi se drugače v službo vozil dve uri. Davek se pa pomojem tako plačuje v občini, kjer živiš. Pa tudi podjetja se bodo bolj odločala potem za nerazvite regije zaradi cenejše delovne sile, če bodo prometne povezave dobre.

Keyser Soze ::

Ceste so zelo pomembne. In ni jih za zanemarjat. Jaz se vsako jutro peljem v Ljubljano. In me pred avtocesto čaka en tak zje... odsek, kjer je luknja pri luknji. In mi prav srce para, ko avto tam poskakuje. Potem pa ko pridem v Lj in peljem parkirat avto na drug konec Lj, ker pri službi ni placa in še tam iščem parplac, ker folk ne zna parkirat. In vse to me navadno naredi tako živčnega, da traja kar nekaj časa, da se umirim. KAr se pozna tudi pri delu.

Drugače pa... Že, že Kitajska. Samo koliko pa ona trenutno porabi v svetovnem merilu?

LoneWolf ::

Že, že Kitajska. Samo koliko pa ona trenutno porabi v svetovnem merilu?

Klik.
Ampak vecina podatkov sega v leto 2001/2002. Kitajska ima v zadnjih letih zelo opazno rast porabe.

Keyser Soze ::

Ima, mislim, da okrog 40% v letošnjem letu. Sem poslušal bolj na levo uho pred par dnevi in se ne spomnim.

Ampak je bilo rečeno, da to nima tako močnega vpliva(primerjava z US) kot se odraža v zadnjem času.:\

Tody ::

Pa dejte mal logično razmišljat a ? Kitajska ma MILJARDO !! ljudi in do nedavnega so se vsi vozil z kolesi in konji in rikšami. Predstavljajte si čez 10-15 let ko bo vsaka družina imela 2 auta. To je pol miljarde ljudi bo uporabljal avto, mislim da ni tole kapla v morje...

Phil ::

Kitajska (&Indija) se pač razvija, tega jim ne moreš zameriti. Edina rešitev je načrpanje več nafte in manjšanje porabe z izboljšavo tehnologije. OPEC se sicer nekaj izmika samo je razumljivo, ker pri trenutnih cenah pač bajno služijo :\.
LP
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927218 (17304) jb_j
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130639 (25040) BigWhale

Boste menjal avto zaradi podražitve goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
629101067 (90167) Ziga Dolhar
»

Po vzoru Londona 'obdavčiti' vožnjo z avtomobilom po centru Ljubljane (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28818870 (13791) noraguta
»

Vlada napoveduje velike omejitve prometa v mestih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18210427 (10427) kekz

Več podobnih tem