» »

Izdelava zvočnikov

Izdelava zvočnikov

1
2
3

glinik ::

Ti sam opazi , da ne boš bajte zrušil :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BlazP ::

@T_u_m_b_l: Podatek o izkoristku zvocnika pove povprecno vrednost v t.i. linearnem obmocju zvocnika.

@filtr: za izkoriscenost zvocnikov na dolocenem ojacevalcu bos moral primerjati njuni povprecni moci (RMS, sinusna moc...), sam js na tvojem mestu ne bi "do konca" izkoriscal takega ojacevalca in zvocnikov, jih je skoda.

Vsak decibel niti priblizno ne pomeni 2x vecje glasnosti. Dvakrat vecja zvocna moc je 3dB razlike u glasnosti, za dvakrat vecjo glasnost bo treba pa kr 10dB razlike naredit. 1dB razlike se skoraj ne opazi. Za preprost preizkus lahko v Winampu probas kaj se zgodi, ce gain(preamp na equilizerju) povecas za 1dB, 3dB, 10dB.

filtr ::

ja ql tenx...stekam zj kva hoces povedat s telm decibelm...zj saj vem zakva prblizn se gre ane...am...drgac pa a je tko ce mam stereo za zacetk, pa da ma en zvocnik prostostojec 90dB, pa da mam 15 kvadratno sobo....pa tm pise da lohka prklops na 100w moci zvocnik...frsterkr ma pa 8ow na satelit( 6x80w pise..zj nevem kva je to...a so rms al sinus al kaj je???) no tko ja....:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

BlazP ::

Ja to najbrz pise sinusno moc ja. Sam je pa ena marketinska finta tuki noter najbrz, ker dvomim da imas v ojacevalcu 6 locenih koncnih stopenj.. Res je, da je vsak od 6 kanalov sposoben spraviti 80W ven (bolj al manj), nikakor pa ne vsi naenkrat. Pri ozvocenju za doma, najvecja moc niti ni tako pomembna. Razlika med 100W in 80W je 1dB. 90dB/W zvocnik v 15m2 sobi pri 80W ojacevalcu je cisto zadosti, razen ce nisi mahnjen na glasno musko;)

r0b3rt ::

Živjo.
A ma kdo mogoče kšn link zvočnikov, pomožnosti basovcov vgradnih (ne avto zvočnikov).
HvalA

filtr ::

aha tko poj....drgac sm mahnen na glasno musko, sam jes bi pa rd se kvaliteto zravn ane...am..duma ma fotr en sony dav-150 al kva je...nevem cist tocn receiver/dvd/zvocniki. Pa pise da ma 45w na satelit, pa 80w woofer....pa ce das do konca je recmo tko za satelite kr dost, sam je zloooooo popačen, to pa jes nocm...sam bi rajs se mal vec no...tko da ce je receiver z 6x80w priblizno se enkrat vec kot 5x45w?? sam ce pa tko gledam, je biu tist sistem ene pol leta al pa se vec nazaj ene 100jurjou....kle bom pa za dva zvocnika dau 75, pa za receiver 80, tko da pomoje da je je to kr uredu? Pa se to a mogoce ves kolk je to mocno v primerjavi z z-5500?sm jh slisu pr frendu, pa so kr gut no, sam ni cist taprau zame...sam glasn je pa tko kr dost no...a teli moji bojo mocnejsi?>:D >:D
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

IDIOT ::

mene pa samo zanima ce je vredu ce dan na 6ohmski ojacevalnik8ohmske zvocnike


pa kaj bi se zgodlo ce bi to naredu ???

BlazP ::

filtr: nism se slisu niti prvih niti drugih, sam po stevillkah sodec bi naj Z5500 bili vec kot 2x mocnejsi. Pa tud ne mors glih spregledat dejstva, da Z5500 imajo subwoofer, ki najbrz posteno trese 15m2 sobo. Najbrz je pa cisto druga zgodba, ce bi primerjal kvaliteto zvoka u obeh primerih.

IDIOT: vredu je. Muska bo spilala, to se bo zgodil. Problemi ratajo, ko je impedanca zvocnika nizja od impedance ojacevalca.

filtr ::

no zdj sm nek zasledu da nj bi to pomenil 80w RMS na kanal...ali je to velik za tako sobo, ker jes bi res rad nekaj takega da bo spilal fejst bl naglas kokr ud fotra un sony...sam zj ce primerjamo z-5500, k pise da ma na kanal 69w center, ostali pa pon 62w rmsa na kanal. Tko da ce tukaj pise 80w rmsa na kanal, bi pomoje moral to bit kr zlo naglas, ce so to isti vati??? Tko da ce je to tko, je cist dobr, zadost naglas>:D >:D >:D Ubavu bi pa marantz sr4400, edin ce mi kdo priporoca da pogledam se kakega rotl-a, ali nad-a...ter kasne so kaj cene in ce ste zadovolni znjimi.>:D, kajti marantz sr4400 sm ze slisal, pa igra fenomenalno...poslusal sem gor hip hop, pa rap, pa tako musko k se vrti po pubih, in morem rect da je zlo lep zvok. Priklopjen je pa bil na zvocnike dali 5005.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

filtr ::

Am ja pa se eno primerjavo bi dau no...mislm bi vprasaou... Zanima me ce recimo ubavm mission m33 kot sm ze rekel prej, in receiver marantz sr4400, kolk bo to mocnej kokr pa ksn stolp v rangu 100jurjou?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Pa se neki bi prasu...am, kva je razlika med marantz sr4300 in sr 4400?? cist sta si podobna use mata isto, sam da je un 4400 10jurjou drazi.

Pa se to, sm mal gledu harman kardon receiverje, pa me zanima zj to, k pr ush pise tm od ene 45w naprej na kanal da majo, pa dragi so ko prasica....a so to isti vati kokr pr recmo marantz, k ma pa 80w na kanal, pa isto kesa sta...???
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

OnTheMic ::

Vsak decibel pomeni enkrat višjo glasnost.
Napaka! Ne vsak decibel, ampak kot je tudi BlazP zgoraj lepo razložil, vsakih 10 dB.

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

glinik ::

filtr:
Daj zdaj pa prosim malo samoiniciative, za vsako malenkost nas tukaj "moriš". Če pride en model 10k več, potem ziher ne, ker piše na njem višja št. Al ima večjo moč ali več funkcij, kaj pa veš ... Za Harman Kardon, primerjaj jih z Marantzom in boš vedel zakaj so toliko dražji. Jaz ne poznam ne enega ne drugega modela, ampak samo predvidevam, da boš takoj slišal razliko med njima, še posebej če je en model toliko dražji od drugega ... Harman Kardon za svojo ceno ponuja "dosti muzike".

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

filtr ::

am sori ce murim, sam rd bi cimbols za eno dokaj nurmalno ceno skoz prsu:D ja no drgac pa hvala
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

NP, o teh stvareh se moraš sam prepričat kaj je pravi nakup zate. Leti v trgovino in ti naj tam vse to priklopijo, potem boš lahko primerjal, kaj ti bol odgovarja. Tukaj te lahko zaslepi 100 mnenj in kaj boš vedel na koncu? NIČ ! Zato pravim, da idi sam v trgovino in primerjaj zadeve. Če razlik ne boš slišal, kupi najcenejšo varianto. Če bodo razlike zelo opazne, pol se pripravi na šparanje :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

IDIOT ::

torej ce je na ojacevalcu prevlka impedenca pol se bo iz zvocnikov pokadil?

Dr Evil ::

Jaz sem slišal harman-kardona,pa menim da je marantz bolši.


No vsake oči majo svojega malara.

glinik ::

Če je zvočnik manj impedeančen, kot ojačevalec zna prit do problemov. Če imaš vsaj malo občutka za naprave, takoj slišiš kdaj pretiravaš. Za to ne rabiš bit noben "maher".

Jaz osebno nisem primerjal Marantze z Harman Kardoni. Sem pa dostikrat poslušal Marantzov sistem v BB. Meni Marantz ni všeč, saj je preanalitičen. Tu več ni uživanja v prijetnosti glasbe, nepovezani detalji itd... Marantz je bol primeren za mlajšo populacijo. Starejši se ga ponavadi izogibajo. Je pa dejstvo da imajo vsake oči svojega malarja :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

Ce ima zvocnik deklarirano vsaj 4 Ohmsko impedanco,potem ni problema, vecina pa jih ima vsaj 4. Je pa res na da nekaterih Onkyo receiverjih pise 6, vendar tudi na tak receiver priklopljeni 4 Ohmski zvocniki delajo brezhibno. Itak pa se impedanca med delovanjem spreminja. NAD ojacevalniki zdrzijo tudi 2 Ohmsko breme.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

filtr ::

Ja jes sicer nisem poslusal harman kardon, sem pa poslusal marantz sr???? za 90 tisočakov, pa me je zvok zelo presenetil. Ja pa marantz lepše igra r&b,rap pa tako muzo..., saj za moje pojme no....takrat sem poslusal tudi yamaho rxv650. Pa je leps igral na stereo z marantzom na dali 5005 2 zvocnika, kot na yamaho rxv650 na dali suite 1.7, s centrom in se zdanjima dvema. tko da zaenkrat mi je se zmer bl pr srcu marantz.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

Poslušal si stereo zvočnike in home theater sistem in boš zdaj rekel, da lahko daš kakšno oceno. Brez zamere, ampak jaz bi se na tvojem mestu malo vprašal ???!!!! Ne mešaj jabolk in hurušk.

Glasba igra neprimerno bolše v stereo sistemu, kot pa nekem home cinema ... Ljudje poslušamo večino časa glasbo, zato pravim da je bolše nabavit stereo sistem, kot home cinema. Vidiš, še sam si potrdil moje trditve.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

filtr ::

Ja na receiverju je bilo nastimano na dolby prologic 2, vendar sta bila prikljucena le 2 zvocnika, saj pravim, poslusal sem na vse mozne nacine, stereo, 2.1, 5.1 in tako....vendar na enem receiverju pa sta bila le dva speakerja in nisem imel kaj dosti izbire...tudi dam ko sta bila le dva zvocnika gor, je bilo nastiman na neo6, dolby prologic 2, tako da nej bi igralo 5.1, vendar nimoglo ker so mankali 3 driverji in en subwoofer....
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

Ti je res tako važno da imaš home cine sistem? Stereo ojačevalniki imajo dosti bolši zvok, kot večkanalni surround reciverji (za enak $). Plus tega sta stereo zvočnika dosti bol kvalitetna, kos komlplet 5.1 zvočnikov (za enak $).

O tem premisli in povej, kaj misliš o tej ideji.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

filtr ::

Ja to se cisto strinjam, samo meni je kar pomemben 5.1 zvok. Ker so mi vsec ucinki pri filmih, ter zelo veliko gledam filme doma... Pa glede na to da imam sedaj dokaj dober stolp, bo 5.1 sistem brez wooferja za 300jurjou, zame pooje cisto vredu.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

Če gledaš dosti filmov, je res bolša izbira home cinema sistem.

Pomisli, kako bi šele stereo sistem za 300k igral ? >:D Na stolp bi hitro pozabil ... >:D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

filtr ::

jao glinik...ti zej men hoces na usak nacin uturit stereo sistem.:>

Hehe...sej jes pomoje gledam filmou mn kokr pa musko poslusam, sam se zmer si mislm projektor ubaut ane, k zj cez pocitnce bom mu en fensi siht za velike denarce in bom mal stvari si kupu:> tko da nevem..stereo sistem morm en poslusat za 300 cukou ane..., pa se enga 5.1 za 300 brez wooferja...poi bomo pa vidl...sej vrjamm da je kvaliteta res zlo bolsa ampk da ej tolk ful drgac pa nevem....ja lej kpa ce ubavm tko da postopoma ubavlam...da bi kupu dvakrat mission m54 k je en 100jurjou, pa en hut marantzov receiver za 200kekou 6.1 ali 7.1, saj itak ni vec toliko dobrih receiverjou za 5.1, potem pa postopoma se ostale ki zraven passejo(center pa sourround zvocnike)???>:D >:D samo potem projektor odide papa:'(

Bom prou enkrat su poslusat ta stereo za 300 jurjou da vidm ce je res tolk ugromn razlike...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

glinik ::

Heh, ... jaz pač gledam da bi dobil za čimmanj $, čimbolši zvok. Jaz gledam bol na kvaliteto, kot na kvantiteto :D .

Samo ti veš koliko denarja imaš oz. koliko ga misliš porabit za audio. Pretiravat pa tudi ne. Nekaj še vedi, steber audio sistema je ojačevalec, če ni ta soliden, potem je vse bol "!##$%&&//()

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

filtr ::

ja no ja...to vem ja...sej sm se ze pozanimu, tko da pomoje za mission m33 je marantz sr 5400 zlo dobr frsterkr, k so mn u bigbangu rekl da ta receiver najleps pogana te zvocnike. pa se ene gut kable bi mogu ubavt.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

glinik ::

Če to rečejo v BB, bo že držalo >:D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

filtr ::

ql ql:>
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

A ma mogoce od vs kle monitor audio zvocnike? Zanima me ce se dobr obnesejo?

sm gledu bronze serie....pa so tko ene 5-10 jurjou cnej od mission m3 serie! a so ql drgac tko?
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

A mogoce kdo ve kasn woofer bi biu fajn za zravn:
marantz sr 5400
dali 5005 sprednja
dali 2002 zadnjadva
dali c1000 centrer

Neki sm gledu za jbl 250E?
A je dobr, a je premocn presvoh...
sobo mam pa 20kvadratou! rd bi pa neki taga tko da ga bom recmo do pou udpru pa bo ze prevec...zato ker mi je usec da vem da mam se dost rezerve....pa musko tut rd poslusam naglas....se prau da me zanima kolk rmsa woofer rabm za zravn m,arantz sr 5400 z 90w rsma na kanal? Oziroma koliko dB nej bi vn vrgu? rd bi mu pa zlo mehke base....
hvala
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Zdravo, mene pa zanima kaj je z temle wooferjem->a bi to dost prbijal u 12kvadratni soib...? rabim ga za prijatelja, in ga bo priklopil na nek tehnicsov ojačevalec! ali je to dobro? ojačevalec ima ločene visoke ter nizke!

mogoce tale
mogoce tale
mogoce tale
?????????????????

Mimogrede, clovek poslusa hard tehno schranz(whatever) pa trance, pa hoce da se basi dobesedno cutjo....zdj ma neke zvocnike, k ma notr ze mejhn woofercek, in morm priznt da je bas zlo udarn, sam ga hitr poreze, on bi pa rd se mal zravn, se prau da se ga se bl cut...uglavnm sam da cim bl prbija!!!

prosm za pomoc!

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

maticm ::

a ni tema mal zašla....

Skratka fantje kupte si nekaj kvalitetnega...ne "šparat"...Jest predlagam NAD...dobiš 320BEE (zelo dober stereo) za 60k al pa sdruga varianta za 150k sistem 5.1: reciver NAD T743 (130k redna cena) + sistem 5.1 zvočnikov....Marantz / onkyo se lahko samo skrije...

filtr ::

ej cak... a nis ti zj cist zasu kar sm prasu:) jes sm sam prasu ane ce je ksn woofer dobr za na stereofrsterkr, en tehnics, je zelo mocn, in vem da bo gnal woofer za đabe, samo to bi pa rd vedu ker woofer se kle splaca nabavt!

Drgac pa men ni treba guvort kva nej nabavm pa kva nj sparam, k jest mam ze nabavlen mnkata sam se center!

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

Zdravo, mene pa zanima kateri trafnsformator bi moral dati npr. za en ojacevalec v avto:P

LP matej
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

ReBi ::

čim močnejši. primerni so okrog 30k, če imaš kolokirtokliko dober ojačevalec

filtr ::

Aja seveda, pa se to sem pozabil navesti...mislil sem ta ojacevalec priklopit na 220 doma, zato sprasujem.

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

buta ::

ojla mojstri
kaj kej mislte o wooferju Mission 7as2?http://www.hifiprix.com/produits_detail...
pa se to me zanima ce ni ta stvar mogoce mal premocna za mojo studentsko sobico??:\
a se splaca kupt rabljen woofer??

filtr ::

Zdravo:>
Ja premocn ni no, bos mu saj base da se rece:)ć
150RMS za v tvojo sobco bo cist fajn. Zdj je sam se problem kolko mislis odsteti zanjga, ter za kaj ga bos uporabljal.
Seveda se splaca kupt rablenga:) Samo mors mejckn slisat, ce je kj narobe z njemu.

LP Matej
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

r0b3rt ::

LP, "kolega" si je naredil ozvočenje in mi dal link, pa me zanima, če je komu ta zadeva kaj bolje poznana?

1024 ::

Ne, od tvojga kolega ozvočenja ne poznamo. Kaj te pa o riboncih in elektrostatih zanima?
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

r0b3rt ::

ubistvu se model ukvarja s profi ozvočenjem in si je naredil ribonce... razmišljal sem, da bi si jih naredil in vgradil v avto, pa bi rabil kakšen vir, ki bi mi bolj podrobno razložil delovanje riboncev...

Mare3 ::

Lahko malo pomoči pri izdelavi kretnice. Na sliki je prikazano kakšno bi rad sestavil potrebujem pa vašo pomoč za potrebne kondenzatorje in tuljave. Kje in katere kupiti?
http://shrani.najdi.si/?39/mr/RAcV5Wr/s...

gorilla ::

Zdravo, izdelal bom zvočnike CT 193 (https://www.acoustic-design-magazin.de/..., pa iščem ustrezen crossover za SPH-60 X (30W 8 ohm 3-20.000 Hz) + RT7040-03 (15W 8ohm 1,5 - 40 Khz).

Ogledujem si spodnja, in ne znam izbrati. Dovolj znanja za lastno izdelavo crossoverja nimam. Za dodatne nasvete bom hvaležen.

https://www.conrad.si/p/monacor-dn-1-2-...
https://www.conrad.si/p/visaton-frekven...

TheBlueOne ::

Kaj ni to potem single driver zvocnik? Potem menda ne potrebujes crossoverja?

Ce pa bos delal zvocnike z vec driverji, pa raje kupi komplet in vzemi kaksno poznano zasnovo, drugace nimas sans, da bo kaj pametnega. Upostevaj vse volumne, razmake itn.

gorilla ::

Res je, v originalu je širokospektralni single zvočnik, vendar mu menda zmanjka pri visokih tonih, zato želim dodati tweeter, ki se mi valja okrog. Sem si predstavljal, da bi lahko bilo tako enostavno, da pač dodam eno kretnico, ki preusmeri signal na nekem cut-offu na tweeter in je to to.

A. Smith ::

gorilla je izjavil:

Zdravo, izdelal bom zvočnike CT 193 (https://www.acoustic-design-magazin.de/..., pa iščem ustrezen crossover za SPH-60 X (30W 8 ohm 3-20.000 Hz) + RT7040-03 (15W 8ohm 1,5 - 40 Khz).

Ogledujem si spodnja, in ne znam izbrati. Dovolj znanja za lastno izdelavo crossoverja nimam. Za dodatne nasvete bom hvaležen.

https://www.conrad.si/p/monacor-dn-1-2-...
https://www.conrad.si/p/visaton-frekven...


Obe znamki sta še kar ugledni, Visaton mogoče malo bolj. Cena Visatonove kretnice je višja, ker zmore usmerjati 160W RMS, Monacorjeva pa samo 60W. Oboje je zate več, kot dovolj.

Ostane samo analiza obeh zvočnikov, kje bi najbolj ustrezalo imeti prehod med enim in drugim. Za SPH ne najdem frekvenčne karakteristike, odziv RT7040 pa je videti pod 3kHz precej šibek.

Iz tega razloga bi jaz vzel Visatonovo kretnico, ki razmeji signal med enotama na 3kHz. Zgolj moje mnenje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

floyd1 ::

Kretnico naj naredi nekdo, ki resnično ve, kaj dela. Ne moreš kupiti kar ene kretnice, ker to ne bo OK. Najprej pa vsekakor premeriš enote (tiste "papirnate" karakteristike velikokrat lažejo).
Če ti je glede zvoka vseeno pa... ...igralo bo v vsakem primeru.

Ales ::

gorilla je izjavil:

Res je, v originalu je širokospektralni single zvočnik, vendar mu menda zmanjka pri visokih tonih, zato želim dodati tweeter, ki se mi valja okrog. Sem si predstavljal, da bi lahko bilo tako enostavno, da pač dodam eno kretnico, ki preusmeri signal na nekem cut-offu na tweeter in je to to.

Na tvojem mestu ne bi toliko skrbel glede visokih tonov, če le lahko te zvočnike dobro postaviš in ustrezno usmeriš proti poslušalcem. Ni slab projekt tole! Razmeroma poceni, enostaven in kar dobro bodo špilale tele zadevice! Ne perfektno, ampak presenetljivo dobro.

Če pa nimaš dobrega prostora za postavitev, pa raje izberi kak drug projekt, žal.

Z dodajanjem visokotonca bi namreč popolnoma podrl zasnovo tega projekta. Uporaba te širokopasovne enote ne bi imela več nobenega smisla. Čisto napačna bi bila tudi geometrija in zasnova škatle. Skratka, vse bi narobe hodilo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073301 (5264) MaStr
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546330 (27795) Anney
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187378 (52521) Janac
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634032 (16803) josko674
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534581 (4124) filtr

Več podobnih tem