» »

Racunalnik -> Reciver

Racunalnik -> Reciver

«
1
2

AnubisOfDoom ::

Kateri reciver kupiti?! Rad bi ob CDjih poslusal tudi glasbo z racunalnika in gledal filme, zvok pa seveda imel na reciverju. Ali obstaja kaksen reciver, ki ima digitalni vhod?! Kako drugace prklopit reciver na racunalnik?! aja seveda mora biti surround, ker bo primarno poslanstvo tega sistema gledanje filmov. btw iscem nekaj do max 150 000 sit.

hm zanima me kako se sploh kupuje zvocnike za surround, ker najprej bi kupil 2 zvocnika in imel pac stereo, cez nekaj cajta pa se kaj vec...

Sorry n00b i am :\

AnubisOfDoom ::

sorry, sem dal temo v HI-FI ... LOCK

DarkHand ::

ce ti povem direktno imajo vsi novejsi recieverji ze digitalni vhod (cinch ali opticni (ponawadi oba))
za 150k dobis ze zelo dober reciever

dobri recieverji so nekje od 100k naprej potem se pa sam odloci kaksen surround sistem mislis imet 5.1, 6.1, 7.1 ali kaj drugega ceprav bi ti priporocav 6.1 ali 5.1 ce se ne spoznas prevec v te zadeve ... ce hoces kvaliteto uzemi marantza ali harman kardona oziroma zadnje case so zelo kvalitetni tudi yamaha recieverji

kar se tice zwocnikov obwezno kupi surround zwocnike in sicer sprednje to so tisti wisoki zwocniki pa cepraw za zacetek za stereo nacin ker kasneje ko bos kupovaw zwocnike ... zadnji morajo biti manjsi center lezeci ... sub woofer aktivni itd itd ... za zwocnike prasaj prodajalca in naj ti pove kateri ti bodo najbol pasali na reciever ki ga bos kupil ... ker moras gledati na RMS (sinusna moc) impedanca (lepo je ce je vsaj 8ohm-ov) max power sicer ni toliko pomemben je pa dobro ce se pogleda in tako naprej ... teh faktorjev je ceu kup


se upravicujem vendar na bol razumliv nacin ti ne morem razloziti
ce te kaj zanima pa prasej :> bo se kdo kaj povedal pa priporocal :>

lep pozdrav:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkHand ()

ReBi ::

to sm sicer naredu za ženske, ampak dobr... klik

upam d boš zvedu kej novga, stvari sm napisu po lastnem prepričanju, ni nujn d vsem odgovarja... te stvari se drugač kupuje tko d greš u bofa in podobno in si mal tečn, pa upaš d bo ql prodajalc. pač poslušaš....

AnubisOfDoom ::

ja saj to vem, glavno informacijo sem zvedel, to da bom iz audigya predvajal preko digitalnega izhoda, pogledal bom za harman kardonom.

Kako je z zvocniki, naj bi imel ojacevalec visjo moc kot zvocniki ali obratno?

Kaj pravite na ta ojacevalec? TOLE v audioclubu ga prodajajo za konkretnih 109 000 sit

Zgodovina sprememb…

ReBi ::

sinusna obremenitev zvočnika naj bi bila okoli 30% višja od ojačevalc, tu nekje so odzivi zvočnika najboljši, in ojačevalec pokaže kaj zna.. če so zvočniki manj močni, jih lahko pri višjih glasnostih skuriš.

onkyo je ql sam se mi zdi, da mi pri marantzu vseeno dobil vež za ta denar. predlakam pa da zadeve ne kupiš preko interneta. bolš poslušat, pa pol primerjaš.

ReBi ::

aha, pa to sm najdu na neki strani o tvojem recieverju: "Extremely complicated to set-up and use - not at all user- frienly. A terrible disappointment!"

mogoče pa je to cena za dober zvok, ne vem.

DarkHand ::

sami zvocniki morajo biti mocnejsi od ojacevalca nekje 30% ... se pravi ce ima ojacevalec 100W sinusne moci na 1 kanal potem more imeti zvocnik wsaj 130W sinusne moci da ne pride do pregretja tuljave (v primeru da je zvocnik preobremenjen) ... vprasaj prodajalca ce imajo na zalogi zvocnike z ferro-fluidom ... to je posebna tekocina za hlajenje katera preprecuje pregretje in posledicno unicen zvocnik...

kar se tice samih nastawitev je pa tako ... pred kaksnim mesecem sem svoj reciever yamaho zamenjal z marantzem SR7500 in sem pri sami nastavitvi imel dosti problemov ... imel sem do sedaj 3 recieverje pa z nobenim ni bilo problemov z samimi nastavitvami ... vse si priklopil tako kot se zagre naredil konfugircijo z zakasnitvami itd itd ... in je spilalo kot se zagre ...

marantz ima pa monitor configuration ... kar pomeni da ko sem ga priklopil sem na TVju dobil ogromno menijev in sem moral za vsak kanal posebej nastavt velikost zvocnika ... moc zvocnika ... impedanco ... velikost ... oddaljenost ... na katerih vhodih naj vzame signal in se cev kup ostalih stvari ... tako da mi je samo to vzelo kako dobro uro ... in sele potem zacelo toliko delovati da sem dobil ven sploh zvok ... tako da se pozanimaj malo kako je s samimi nastavitvami samega recieverja ... ker se znajo stvari zakomplicirat ... seveda ce je nastavljeno vse kot mora biti potem se lahko sele zacne zabava :> in se kolosej in vsi kinoti z THX certifikatom skrijejo (seweda ker je soba razmeroma majhen prostor proti dvorani:> ... pa se ta mora biti akusticna se pravi nobena stena in strop ne smejo biti vzporedni z nasprotno steno oziroma tlemi ... ampak to je ze kompliciranje z moje strani :> )

Trancedeejay ::

Glede omenjenega Onkya - kao prezakompliciran za nastimat - ocitno je receiver kupil kaksen star foter, ki ni najbolj tehnicen tip cloveka. Za omenjeno ceno se dobi ze 602-ka, ki je trenutno v akciji.
Lep pozdrav - enjoy the surround sound

Matt
Music is the key

AnubisOfDoom ::

aha, bom pogledal/poslusal harman kardona, NAD in Onkyo. Poslusal bom DALI, Athena, Energy, sam se skoz mi ni jasno o zvocnikih. Za surround naj bi rabu surround zvocnike?! ja ok stekam, kaj pa ce bi nabavu neke samostojece zvocnike, npr. C-5 (Energy) al pa kej, bi pac nabavu 4 take in center in subwoofer. Sicer nism tolk delec, niti ne mislm kupt takih zvocnikov (200k mi je vseen prevec :D ) ampak tko me zanima, kaksen naj bi bil surround zvocnik?! Povsod enak (na vseh kanalih) al kaj? Sicer pa, zdej mam kes za reciver, pomoje bom pocakal se na kes za zvocnike.

Trancedeejay ::

Oglasi se v HI-FI trgovini, kjer imajo kaj pojma pa bos videl, lahko pa se oglasis tudi pri kom izmed nas in scekiras.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

filtr ::

Lej aves kva se splaca kupt... tko kokr sm jest ane...

U bigbangu sm narajmou en str model harman kardon avr 4550, pred letom in pol ali se kaj manj je bil 290tisocakou spila pa tako da te dobesedno srat prime.... Zanjga sem odstel samo 110 tisocakou, ker je bil star model in ker je v bigbangu nekaj casa bil narazpolago za poslusanje...(18kil, 5.1 oz. 7.1, svasta dekoderjeu....)vendar z receiverjem ni cisto nic narobe in se varnostne nalepke je imel gor tako da tudi poskodovan ni>:D Zraven sem dodal Jamo D507, zvocnika stari 4leta, z njimi ni cisto nic narobe, membrane kot nove, 8 Ohmou, ter 8 Ohmou na izhodu receiverja....Na zunaj cisto lepi brez prask, kot novi! igrajo tko da glava pece...res hudi boksi ni kj...(72litrou, 3way basrefleks>:D ) boksi so bili pred 4 leti okoli 1200-1300€! Dali blue in suite serijo prekosajo 3krat ce je treba....uglavm najhusjsi ane...za njih pa sem dal samo 90tisocakou ter neke hude kable 5 jurjou na meter sem zraven dobu>:D
tako da sem nakoncu prisel skozi za 200tisocakou sistem pa sedaj v rangu (stereo) 400-500jurjou>:D

Pa se to lahko povem da sem mislu od uvoznika ubavt marantz sr 7500 za 168 tisocakou, pa sem ga sel potem posluast na razlicne zvocnike pa se je marantz bolje udrezal le pri missnih, ostalo ga je pa harman kardon prekosil kot za salo....Haraman ima za moje pojme (za moj ukus bolj dinamicen zvok mejckeno trsi bas kot marantz(marantz ima men zlo premehke base) ! Haraman Kardon je zakon ni kj!!!


Uglavnm sm hotu povedat da se kj taga splaca kupt ce ke narajmas, sam se pa mors prepricat ce je znjim res vse uredu....jes sm si to ubavu pa sem bi lohk reku da prevec zadovoln:D


LP Filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

AnubisOfDoom ::

sj vem, MOREM it poslusat, sam ne morem kr uletet v starcuno (bigbang or wadewah) in rect "poslusal bi vse do 200k" ;)

OwcA ::

Seveda lahko.

Da ne porabiš preveč časa lahko malo oklestiš izbiro s tem, da poveš kaj pričakuješ od zadevščine in kaj največ poslušaš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

filtr ::

lohk ej to sm jes naredu ane....poi sm pa vidu tale moj receiver ane, pa sm reku da je zih predrg zame, je pa reku da je sam stodeset jurjou ker ze spila tm, pa str mudel ane...ja..sam prasj ce lohka ksnga ze nacetga kups pa bo cena dost nizja...upj!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

AnubisOfDoom ::

ja hm sj jst bom su tja pa bom poslusu kokr se bo dal, btw kater pa naj bi mel dober surround, ker sem slisal da je Onkyo za surround, kje se prodajajo harman kardona, oziroma kje na netu lahko vidim modele

AnubisOfDoom ::

ok malo smo zasli, vendar me to res matra :D . Naprimer, enkrat sem poslusal C-3 zvocnik in mi je bil zelo vsec, boljsi od mojega celestiona, ki spila na denon reciverju. Ali se ponavadi kupuje zvocnike za surround le tiste "surround zvocnike" ali lahko vzamem na primer C-3 ali pa kaksen drug Athena morda ali pa DALI?!

ok zanima me se ce lahko na AVR230 priklopim audigy prek digitalnega vhoda?

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

btw kater pa naj bi mel dober surround

Standardni repertoar je Harman Kardon, Marantz, Onkyo, NAD, Rotel.

Ali se ponavadi kupuje zvocnike za surround le tiste "surround zvocnike" ali lahko vzamem na primer C-3 ali pa kaksen drug Athena morda ali pa DALI?!

Bolj ali manj vseeno je. Dokler za tvoja ušesa lepo igra, je vredu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

AnubisOfDoom ::

aha pol tu ni nekih dolocil, da bi npr. samostojeci zvocniki slabo igrali itd. v surround sistemu, pol je fora sam da so vsi zvocniki podobnega ranga, najbols od iistega proizvajalca.

zanima me kje se da kupiti znamke Rotel in JBL. Koliko se splaca porabiti za zvocnike v nizjem razredu?

OwcA ::

zanima me kje se da kupiti znamke Rotel in JBL.

Oboje mislim, da ima Vklop.

Koliko se splaca porabiti za zvocnike v nizjem razredu?

Toliko (seveda znotraj cenovnega okvira, ki si si ga zastavil), da ne slišiš več razlike, do opazno dražjih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

okej hvala, btw zanima me se kaksen nacrt, kako naj bi zgledal popolni surround sistem (5.1), razdalje in usmeritev zvocnikov, ker najprej bom mogel predelati sobo ;)

AnubisOfDoom ::

hm, kaksne so cene za rotel-a? JBL nimajo v vklopu, no saj nima veze za zvocnike bom pogledal v audioclubu... Sploh Energy so mi res fajni, res pa je da takrat nisem mogel primerjat

ah sorry :P zakaj pri vseh teh reciverjih pise da majo digitalni izhod, nikjer pa da majo vhod, ali je to kak drug vhod? upam da ne bom zagonu 100k in na koncu ugotovil, da ne morem na digital priklopit

Zgodovina sprememb…

DarkHand ::

jah kar se tice 5.1 Surround sistema je nekak tko ... center mora biti direktno pred tabo se pravi najbolje je ce je pod telewizijo, sprednje 2 zwocnika sta postawljena desno in levo pred teboj obrnena proti tebi .... zadnja pa v visini usesa in sicer direktno na levi in desni strani glave ... se pravi ce ti gledas v TV imata kot 90°. sub-woofer je pa najbols ce je na tleh in to nekje v kotu ...

kar se tice sobe je pa tako ... nobena stena ne sme biti wzporedna z nasprotno ... strop je dober ce rahlo pada tako da ni vzporednosti s tlemi ... dobr je ce so koti spredaj nekoliko narejeni pod kotom (malo tesko to napisat kako naj zgledajo) na zadnji strani pa v nasprotno smer ... potem je potrebna izracunati kje se frekvence najbol odbijajo in tam dati nekoliko vec izolacije vendar ravno prau ... zato da glih prov vpije zvok in da ga glih prov odbije ... stropa ne smes nikol izolirat samo stene ...

kako naj bi soba izgledala poisci malo po googlu akusticne sobe ... ali pa studijske sobe kako izgledajo


lep pozdraw

AnubisOfDoom ::

hm, ne sej ne mislem delat akusticne sobe, ampak bom svojo zdejsno mal preuredil, ker zdej je racunalnik in stolp (sony microcomponent ;) ) v kotu in res ni glih optimalno, zdej pa bom lepo vse prot sredini postavu in si dal delat omarice, da bom lahko gor postavu zvocnike.

Kaj drugace pravte, na zvocnik Energy C-3 ali C-1, kaj pa Athena AS-F1 in AS-B2, Mirage pa sploh se nisem poslusal, te modeli omni-50 in to... Rad bi poslusal se JBL, ce je produktivno ;) . Reciver bo gotovo harman kardon, ali rotel.

btw kje se nahaja Vklop, da slisim Rotel-a... Zanima me ce lahko na kateregakoli od teh dveh priklopim audigy prek digitalnega (ja vem siten sem sorry :\ ) - RSX-1067 (rotel) in AVR235 (harman kardon), ali mi priporocate se kaksen konkretni model ojacevalca za pogledat in se kje lahko izvem cene za rotel-a (mogoce sploh ni v mojem financnem dosegu).

Najprej bi si seveda kupil ojacevalec in sprednja dva zvocnika, ubistvu bom imel stereo, ko pa pridejo naslednje pocitnice (in kes ;) ) pa se ostale 4.

AnubisOfDoom ::

aha zdej sm vidu da imajo vsi moznost priklopa na digitalni vhod, zdaj jih grem poslusat, s cim naj jih pa poslusam? Prinesem svoj priljubljeni CD ali kaj? Kje pri nas prodajajo JBL?

filtr ::

Ja sabo prnes ja....al pa si tm ksnga zberes, sej lahko, pa ga poi nazaj zapakirajo:8) ni panike...
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

AnubisOfDoom ::

zdaj me zanimajo samo se okvirne cene za rotel-a tistega zgoraj omenjenega in kje prodajajo JBL... :D

Trancedeejay ::

Si ti siguren glede omenjenega rotla - ne vem namrec ce je v tvojem financnem dosegu - namrec za enega tega rotla bi dobil vec omenjenih receiverjev - pomoje je bolje da pogledas kater drug receiver kot 1067 - Ce ga kje staknes za 400 jurjev, bi ga zelo poceni dobil - samo za info. Pa se nekaj - gledal si omenjeni receiver in JBL - k takem receiverju bi jaz priklopil kaksne boljse zvocnike.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

AnubisOfDoom ::

hm ;) ok pol sm se zmotu, sm mislu da je kej podobnega, ker model pa je od rotel-a tak okol 150k, drugace napadem samo harmana in onkya, pa marantz (ki mi sicer ni vsec, ampak bom poskusil) in NAD. hm pri zvocnikih bi pogledal JBL, athena, mirage in energy (par, nekje do 130k). Tko da me pride okol tko (reciver: ~130k, zvocniki(sprednji par): ~130k)

OwcA ::

Poslušaj še Dali-ja
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

ok pol sem pa vse zvedu, hvala ;) mogoc mi se poveste ce se mi ne splaca porabit samo 100k za zvocnike? ali bo kul

AnubisOfDoom ::

kaj pa pravte na tannoy, mission, infinity zvocnike? ali so vredni ogleda, v podobnem cenovnem razredu (~130k)

OwcA ::

So. Če imaš dovolj časa. Drugače je boljše nekako zožiti seznam in se izbranim bolj posvetiti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

aha, katere mi pol priporocate, athena, dali, energy, JBL?

Fukomuko ::

B&W:))

AnubisOfDoom ::

jah B&W in BOSE mislim da niso v tem cenovnem rangu...

Trancedeejay ::

Bi te prosil da vsaj pogledas po internetu, ne pa da klamfas bedarije - bi se lahko sam vsaj malo potrudil preden izjavis da B&W ni v tem cenovnem rangu - mislim, da je cas da se ze enkrat odpravis po trgovinah in vidis in slisis zadeve. Glavno je kako spila, ne v kaksnem cenovnem rangu je, tudi karakteristike ti bolj malo povedo o zvoku. Pa tudi ne se prevec ozirat po karakteristikah receiverjev, ker ti deklarirani wati in podobno bolj malo oz. nic ne povedo kako dobro bo receiver poganjal zvocnike. Pri nekaterih receiverjih je moc podana kao na vseh petih kanalih, ko pa jih dejansko obremenis spravi receiver veliko manj kot je deklarirano.
Have a nice Day

Matt
(no, sedaj pa le v trgovino in pa preden kaj izjavis to preveri online ali pa skoci do nekoga, ki o stvari nekaj ve)
Music is the key

AnubisOfDoom ::

:\ hvala vseen 8-) i owe you guys

AnubisOfDoom ::

hoj,

nekej me se zanima, tukej v drugih temah nekateri tako fejst opevajo stereo ipd., ali je za filme tudi kul, ce imas stereo in neke dobre samostojece zvocnike? Malo me bega, ker vendarle rad poslusam tudi musko... ne bom imel samo za filme

OwcA ::

nekej me se zanima, tukej v drugih temah nekateri tako fejst opevajo stereo ipd., ali je za filme tudi kul, ce imas stereo in neke dobre samostojece zvocnike? Malo me bega, ker vendarle rad poslusam tudi musko... ne bom imel samo za filme

Je.
Zvok seveda ni prostorski je pa še vedno lahko bolj kvaliteten. Če nameravaš vsaj enakovredno časa poslušati glasbo se ti vsekakor splača razmišljati tudi o kakšni stereo rešitvi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

hm ja na to sploh nisem pomislil, ker v bistvu res mislem skorej vec casa namenit glasbi, v nacrtu imam celo gramofon (mam eno lepo zbirko plosc od fotra...). Kaj bi mi priporocal za stereo, zanima pa me kaksni naj bi bili priblizno zvocniki (stereo) v sobi 3.5 x 4 metre. Recimo nekej v rangu Energy C-3. S tem mislem predvsem velikost in moc zvocnika... Ne toliko dolocen model

AnubisOfDoom ::

na primer NAD C352

AnubisOfDoom ::

ali ima NAD C352 digitalni vhod, kako bi drugace resil zadrego s priklopom racunalnika... in kaksni naj bi bili priblizno zvocniki? Ne mislim model, ampak glede jakosti

OwcA ::

Pojem "jakost" zvočnikov se pri kvalitetnih zvočnikih bolj ali manj ne uporablja. Imaš le neko minimalno potrebno moč in največjo, ki jo še prebavi brez poškodb.

Najprej se moraš odločiti ali boš vzel prosttoječe, ali polične (pri teh lahko seve uporabiš stojala in posanejo, vsaj kar se tiče zasedbe prostora, prostostoječi).
Naslednja stvar je cenovni razred.
Kakšno glasbo boš predvsem poslušal, oziroma kakšen zvok ti je všeč?
Kakšne preference glede izgleda.
Še kakšne dodatne omejitve in/ali pogoji?

Ko si odgovoriš na vsa ta vprašanja, bi moral imeti kakšne tri ali štiri potencialne kandidate, potem ti preostane le še poslušanje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

Najprej se moraš odločiti ali boš vzel prosttoječe, ali polične (pri teh lahko seve uporabiš stojala in posanejo, vsaj kar se tiče zasedbe prostora, prostostoječi).

ok naceloma je vseeno (prostor in podobno ni omejitev), ampak zdi se mi da so prostostojeci mocnejsi (morda se motim, ne vem)
Naslednja stvar je cenovni razred.

kot sem rekel ¨150k za par ...
Kakšno glasbo boš predvsem poslušal, oziroma kakšen zvok ti je všeč?

poslusal bom klasiko, jazz, rock, hard rock (ne metala in stanca). Vsec mi je tak mehak zvok, brez popacenj in podobnega, ne rabim mocnega basa niti nekih izrazitih linij. Rad bi usklajeno po vseh frekvencah, da so toni natancni.
Kakšne preference glede izgleda.

v bistvu vseeno
Še kakšne dodatne omejitve in/ali pogoji?

ja, enkrat bi si rad k temu ojacevalcu dokupil gramofon (se vedno sem v dilemi z ojacevalcem).
Najprej bom imel kot izvir zvoka racunalnik (prek DIGITALNEGA :( ce se da na stereu, ali kako drugace, nagibam se k NAD C352 ali je se kaj podobnega). Potem bom uporabil od fotra CD predvajalnik (nic posebnega SONY za 60k), nato pa bi si rad sam kupil nek gramofon (vec ali manj ideja, ker imam lepo zbirko LPjk od fotra).

Mogoce je zadnja postavka brezvezna :D ampak to so posebne zelje, ki se sicer ne ticejo zvocnikov. Soba je velika priblizno 3.5x4 metre, na eni strani je posevna streha (mansarda), poslusalec (jaz) sem lahko kjerkoli, ker bom prav v ta namen na novo razporedil pohistvo.
EDIT: sm dal prevec presledka...

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

No vidiš, saj ni bilo tako težko. ;)

Do 150k imaš kar nekaj izbire. Moj predlog bi bil Dali (ali bolje rečeno, sam bi to izbral), ampak obvezno poskusi še kaj drugega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

ne, ubistvu je kul ja, tudi sam sem imel v mislih DALI, kaj pa pravite na ENERGY kaksen zvok ima? tko objektivno "mehak", "trd" ;) kako bi ga opredelili, ker DALI je zelo tak mehak mi je vsec...

BTW, prosim pomagajte se pri ojacevalcih, NADi so mi zelo vsec, nekako izpolnjujejo zgornje zahteve po zvoku. Kako ga lahko priklopim na racunalnik (imam audigy 2 ZS)

OwcA ::

Stereo ojačevalci ponavadi nimajo digitalnih vhodov, seveda pa lahko uporabiš analogen izhod iz zvočne.

Od ojačevalcev (za okoli 100k, ne?) poslušaj še kakega Mrantza PM7200 (čeprav tu moraš paziti s čim ga boš sparil, ker je že samo zelo mehak), Harman Kardon HK970 (trd, hiter) in Cyrus 5 (natančen in zelo neobarvan/nevtralen).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AnubisOfDoom ::

do okoli 100k, no dobro, bom pac uporabil analogni izhod, ni problema. Poslusal bom torej Harmana, Marantz in NADa (omenjene modele in kar mi bo predlagal prodajalec poleg), probal bi tudi yamaho, saj naj bi bile dobre, vendar za moje pojme delajo prevec metalen zvok. Vsaj pri surroundu. Po zvocnikih se bom pa dobro razgledal, predvsem s svojim ojacevalcem ;) . Najprej grem v lov na ojacevalec. Hvala za vse nasvete :*

OwcA ::

V tem razredu z Yamahami, vsaj kar se mene tiče, zgublaš čas. HK je po značaju podoben, ampak bolj natančen in poslušljiv.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073130 (5093) MaStr
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318906 (16616) car100
»

Pomoč pri izbiri sorrund sitema oz. mnenje o izbiri lokalnega hi-fi razturača

Oddelek: Zvok in slika
103386 (2988) PeterII
»

DALI serija Concept in NAD 743 ali H/K 230

Oddelek: Kaj kupiti
81463 (1296) gildo
»

Kateri receiver?

Oddelek: Zvok in slika
142629 (2213) link_up

Več podobnih tem