» »

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1...

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1...

«
1
2 3 4

traceur ::

Zanima me, kakšna je kvaliteta hišnega kina in sicer:

YAmaha RXV357 + DVDS557 + NSP100
http://www.avland.co.uk/yamaha/rxv357/r...
http://www.unbeatable.co.uk/CatalogueIt...
http://www.petertyson.co.uk/offeronnsp1...

Phillips HTS3500
http://www.agdrtv.com/kino_domowe/phili...

zdej nism dobu nobene slo strani o teh zadevah...

se splača kupt ktero od teh dveh? al pa če mi priporočate ahm, kšn drug HK za max. 100k SIT

ali pa če mi svetujete kakšn drug hišni sistem?

bi blo pa fajn, če bi bil receiver zraven!

lp

traceur ::

res ne zna noben pomagat?

OwcA ::

Pojdi v kakšen BigBang aki BOF in malo poslušaj/glej. Specifikacije ne povedo kaj dosti o kvaliteti zvoka in slike.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tomaz27 ::

Pozdravljeni, imam naslednje tezave:

Imam receiver Technics ki ima 5 x 100 W moci oz po enih podatkih 5 x 80 W, zdaj pa me zanima kaksne zvocnike si naj kaj kupim za ta sistem.
Kaj more met ojacevalec vec moci kot so zvocniki, al morejo bit zvocniki malo mocnejsi od ojacevalca, da jih ne skuris. Zasledil sem razlicno, eni pravijo da je boljse prvo, drugi da drugo.
Sedaj imam:

- sprednji center Eltax( 70 W sinus),
- vzadaj 2 Eltax mala zvocnika (tudi nekje 70 W),
- spredaj pa na tleh 2x vlki kisti iz Conrada( Cat 4 sistemski zvocnik, 30 cm bass, 2x
srednjetonec, visokotonska troblja)

Center in zadnja zvocnika se nekak vrei spilata, ker niso tak obremenjeni, sprednji dve kisti pa sta full bogi ze. Nekaj poka notri in hresci ze, ceprav pise gor na njih 180 W rms, mi ni jasno kak bi jih lahko z 80 ali 100 W receiverjem po kanalu prekuro.

Zdaj bom dokupil se woofer sedaj nekje 150 W dinamicni, ker nima za 6 kanal receiver ojacevalca..
Zdaj pa me zanima, ker bom imel aktivni subwoofer, torej sprednja 2 zvocnika vec ne bosta rabla imeti vloge za bas, to pomeni da lahko tudi spredaj dam 2 mala zvocnika, recimo Eltax kot jih imam vzadaj? Kaksne funkcije imajo potem ti sprednji zvocniki sploh, center prevzame govor in petje v pesmi, vbistvu visoke in srednje tone, subwoofer na tleh prevzame base, kaj se potem vbistvu sploh predvaja preko sprednji 2 zvocnikov?
Ker potem bi se jaz teh obeh kist resil, dokupil lepo 2 normalna satelita za spredaj, obdrzal oba satelita vzadaj, obdrzal center in dokupil aktivni subwoofer.
Glede na moj sistem me zanima, kaksne zvocnike naj kupim, vec kot 100 W, manj kot 100, kako vlke, kolko sistemske, in pa kaki aktivni woofer. Je 150 W Pioneer za 60k vrei izbira, al rajsi kaki Jamo, pa kolko W je dovolj za subwoofer, da vrei razbija, poslusam bolj rave muziko, vendar tudi ostalo in pa za filme.

Hvala za pomoc

Tomaz

OwcA ::

Moči pri zvočnikih so bolj ali manj nekoristen podatek, v dobršni meri zato, ker so podane precej konzervativno, torej najmanjša je prevelika, največja premajhna, ne vznemirjaj se z njimi. Ni pa (skoraj) nikakršne korelacije med glasnostjo igranja in največjo močjo, ki jo zvočnik lahko prebavi. Če že kaj, potem glej občutljivost.

V sistemu kjer imaš namenski nizkotonec se trosistemskih zvočnikov ne splača kupovati.

Glede ostalega pa malo poskusi, torej poslušaj različne stvari.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Trancedeejay ::

Naprodaj imam Jamo E6SUB, za sliko mi poslji mail(nova cena je bila 90 jurjev) in pa Chario audiofilske zvocnika katerih nova cena je 630 eur+cena stojal, torej 185 jurjev, jaz jih prodam za 75, tudi za to posljite mail.
Leyko vidim da imas trenutno bolj tako tako sistem, mislim, da bi za ta denar, ki si ga vlozil v ta sistem dobil lahko veliko boljse stvari. Kontaktiraj me, ce zelis izboljsati sistem. Tudi sam imam veliko elektronske muske in imam celo gramofone - lahko se oglasis in scekiras.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Border ::

No pa nadaljujmo tukaj... tudi jaz se odlocam med nakupom.

- YAMAHA RX-V357 Home Cinema Receiver
- YAMAHA DVD-S557 Home Cinema DVD šlayer
- YAMAHA NSP-100 Home Cinema Speaker package
= 99.900 SIT


- PHILIPS HTS 3500
=70.000 SIT

Kaj priporocate... oziroma imate kaksne izkusnje...

Border ::

Aja pa se kaksna stojala bi rabu za zadnje zvocnike...



V BigBangu jih majo za 18.000 SIT, predrago.... rabu bi nekj edo 10.000 SIT.

Dejancek ::

Enkrat naslednji teden se bom odal v nakup Hišnega 5.1 sistema. Denar na voljo mi je cca. 200k sit.

Najbolj me pa zanima, kje v Ljubljani, se da dobit, sposobno, urejeno, pregledno in kupcem prijazno trgovino ?

P.S.: Ne mi omenjat mogoče kakega BOF-a ali Big Banga, ostali predlogi pa so dobrodošli ...

Hvala Vam...

Stepni Volk ::

Svetujem ti lahko le procentualno, v primeru, da boš nakupoval po komponentah:
50% bi dal za zvočnike
30-40% za receiver
20-10% za DVD/Divx predvajalnik.

Dejancek ::

Ne iščem nekih sestavljenih kompletov, ker tega ne maram.

Rabim pa receiver + zvočniki, ostalo pa že mam. Upam da je v Ljubljani res kaka trgovina s tem, katera ko vstopiš noter rečeš: waaaw ;)

OwcA ::

Vklop, samo večina stvari tam je onkraj tvojega proračuna.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dejancek ::

Owca tnx

A je še kaj razen tega ?

Proračun ni tolk problem, to je sam trenutni denar ki je na strani, zna prit tud do 300k ali še kak dinar več.

Rabim pa vsaj 2 ali 3 alternative, da si ogledam, poslušam, odločim in kupim ;)

OwcA ::

V Stari Ljubljani je še Pear Audio, ampak oni imajo bolj stereo in čuden odpiralni čas. Najlažje se je predhodno naročiti, potem tudi pripravijo relevantne stvari.

Drugače imaš v Kranju še Intek in Audio Club, potem pa se, vsaj kar se bližnje okolice tiče, konča.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Dejancek ::

Hvala ti. Sedaj pa mam neki za pogledat.
Ker v bofa in big banga mi res ni it, ker tam je tko tko.

OwcA ::

Sam sem dobil kar dober vtis tako o BB kot BOF. Pri BOF-u je treba le paziti, da greš v "audiofilski" del (rdeče tapecirana soba na koncu dvorane), drugače je tam res bolj ubogo. Sem pa točno vedel kaj želim in tja prišel dejansko le poslušat. Po nekaterih pripovedih tudi sklepam, da sem imel srečo, da je bil vsakič tam prodajalec, ki se je na HiFi vsaj do neke mere spoznal, torej toliko, da je brez večjih težav stvari pravilno priklopil in razpostavil.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Dejancek ::

Vem točno ja kje misliš. 1x sem imel v BOF-u probleme in čakanja in kreganja, da tega mi res ni treba več trpet, za njihovo neznanje in nestrokovnost ...

Če grem v tja, grem samo za kako primerjave cen in take stvari, pa potem mal špekuliram glede cen, saj 5% popusta se pozna ;) , če znaš vrtet jezik :P

IgorM ::

Prosim za nasvet glede kompleta Mission 77.
Oglas je na bolhi http://www.bolha.com/oglas1387744
Zanima pa me če je kdo izmed vas že poslušal ta sistem?
In seveda ali se splača za ta denar 3 leta star sistem???
Igor

Dejancek ::

No 4 dni nazaj sem nabavil komplet hišni sistem, ki ga sestavljajo :

Front : Jamo E680

Center : Jamo E 7CEN

Rear : Jamo E700

Sub : Mirage OMNI S8

Receiver : Onkyo TX-SR601 E


Cena je bla cca. 400k sit in mi jih ni bilo žal dat ...

3 dni se nisem umaknil iz dnevne sobe, ker sem bil tolko naudušen ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

Stepni Volk ::

Čestitam, čeprav nisem ljubitelj Jamov. Onkya malce bolj.

Dokaz, da niso idealni, je dejstvo, da si se spet prikazal na forumu :)

Dejancek ::

:D

Zdej veš zakaj me ni bilo tolko časa >:D

Majmune ::

Kje si pa kupil Mirage OMNI S8 ter koliko si odštel zanj? Že nekaj časa isčem pravi sub pa me ta in Omni S10 najbol navdušil. Če pa se najde kdo, ki pozna kakšno cenejšo pot do S8 ali S10 modela, lahko tudi rabljenega, naj mi poslje ZS.
Lp

Dejancek ::

Komplet zvočniki so bili kupljeni v Audio-Club-u u Kranju...

Cena je odvisna od tega, koliko poznaš šefa, zato cene ne bom povedal ;)

Meni je S8 čist dovolj, saj mi že tko trese vse, kar je v dnevni, pa v sosednji sobi, pa sosedi so imeli kar neki povedat, ...... :P

Buggy ::

Zdravo!

prejsni teden sem kupil Eltax HT-153 home cinema. ker nisem prevec zahteven se mi je za to ceno zdel kar dober nakup. Sedaj pa me zanima ce ga kdo ze ima in je uspel najti kaksno stran z podporo pri update-u firmware-a. nekako nikjer na najdem nic o njem. Sam sem zadovoljen po pricakovanjih, moti me le to ker daljinec lovi toliko da mo ne mores recti daljinec :( . na 2 metra ze strajak ce ni pod pravim kotom...nic jasno.
No ce ga kdo ima in ima kaksne informacije glede firmwarea bi bil zelo vesel. Morda kdo ve ce je to eden tistih predvajalnikov katrih nov firmware je odvisen od firme ali jih lahko modificirajo tudi drugi (nekaj baje povezano z cipom katri je v predvajalniku)

se link Eltax HT-153

clemense ::

Dobro jutro!
Ker me je Stepni "skenslal" s teme kaj kupiti, se prijavljam za nasvet in sicer: "Sistem za malo denarja največ muzike!"
Gledal sem Fidelity zvočnike v kombinaciji s kako Yamaho, Onkyo-em mogoče Marantz-em?

kampdany ::

Mene pa zanima če ima kdo ta hišni kino PHILIPS HTS 3500.
Ali ima ta hišni kino tudi avdio video vhod, tako da lahko poslušaš zvok igralne konzole preho njegovih zvočnikov.

Hvala
dany

janc ::

Pozdravljeni! Zanima me če ima kdo ta sistem ELTAX, ki ga prodajajo v Comtronu, za 69.000 SIT? Na pogled zgleda kar dober. Ali se splača da ti denar za te zvočnike, ali je bolje dati več? Kaj priporočate za sistem 5.1? Denarja bi dal max 150.000 SIT - 160.000 SIT.

tengo ::

Rad bi vprašal je komu poznan Hišni kino Yamaha, ki je sedaj v Big Bang katalogu za 100 Jurjev. Se to splača za ta denar, al se dobi kaj boljšega za ta denar??
Prosim za nasvet!
Lp
McLaren Mercedes se ve...

tengo ::

Vidm da nima očitno tega nobeden....;(
McLaren Mercedes se ve...

tengo ::

Kaj pa pravite o tem setu?
McLaren Mercedes se ve...

Trancedeejay ::

Priporocam da si kupis en receiver in DVD player ter par zvocnikov, kasneje pa dokupis vse ostalo. Za povezavo uporabi coax kabel in ne optike.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Nevihta ::

Trancedeejay: zakaj coax in ne optiko?

LP
Nevihta

glinik ::

Ko smo pred leti sprobavali optiko, ni pokagala nič dobrega oz. presenetljivega. Lepo je slišat besedo "optični kabelj", to pa je tudi vse.

Optiko ljudje v glavah radi povezujemo z nečim neverjetnim, naprednim ... vsaj preden ne sprobaš razlike ... :D

Coax je še vedno zakon.

Obstajajo tudi drugačne povezave - npr. KRELL je naredil pred leti CAST (če se ne motim) povezavo med svojimi komponentami, s katero se pridobijo ogromno na zvoku. Ampak to je druga zgodba ...

Ena malenkost še. Komponente oh Yamahe se izogibajte ... Kak Onkyo je precej boljša izbira.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Amaterček ::

Kateri receiver (s HDMI izhodom) predlagate v cenovnem razredu do 600 EUR?
Kateri DVD snemalnik(s HDMI izhodom) predlagate v cenovnem razredu do 500 EUR?
Kje je trenutno to najbolj ugodno nabavit?
Vsaka pomoč je zelo dobrodošla!

All ::

Komponente oh Yamahe se izogibajte


kaj je narobe z Yamaho?

glinik ::

Malo bolj zavzeto poslušaj, boš takoj ugotovil ...

Če ne boš slišal nič neprijetnega, potem je vseeno kaj kupiš.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

All ::

glih zato k nč motečga ne slišm...me zanima na kaj naj bi biu pozorn?

glinik ::

Hehe, ti bom razložil.

Yamahe igrajo zelo trdo, neprijetno, nemelodično, hladno, ... V tem ne more človek uživat ob poslušanju glasbe oz. večina ne.

Domnevam, da imaš kakšno Yamaho. Za štos si sposohi kakšno drugo komponento, boš videl da bo stanje bistveno drugačno.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Cveto ::

Kaj pa Kenwood, recimo 5100 ali 6100 model, kakšen približno rang je to (boljše od yamahe?)

glinik ::

Kenwood, nimam pojma ... Že ime mi ni všeč :D

Nič ne fališ, če se držiš standardnih firm kot so: Onkyo, Denon, HK, Marantz, ... Te so pri nas nekakor najbolj zastopane.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Cveto ::

Mah ja, sej vem, zato sm pa tud naročil Denona...

Enkrat sem se že zafrknil z Sony-em, ki je na papirju ponujal ravno toliko kot recimo moje prejšnji ojačevlaec (en prastari Marantz), v samem zvoku je bilo pa potem precej razlike...

glinik ::

Dobra odločitev :)

Uživaj z njim, Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

tengo ::

Mi lahko kdo svetuje so Tile 5.1 zvočniki vredni tega denarja? Ali se splača malo več dodati pa kaj drugega kupiti? Prosim za kak nasvet.....

Lp Tengo
McLaren Mercedes se ve...

DenIIs ::

Lep pozdrav!
V Big bangu sem zasledil tale komplet:

Komplet domači kino
Yamaha RXV459 + DVD S557 + Infinity Primus HCS (set zvočnikov)

Cena tega je 710€ (169.990 sit). Zanima me če je komplet vredem tega denarja ali se da dobiti kaj boljšega za ta denar.

Hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DenIIs ()

danix1 ::

Ta komplet ima res super ceno, za finto preveri koliko stane, če si posamezne komponente kupiš posebej.... Seveda to ne bi bilo nič, če ne bi zvenel v redu. Zato ga pojdi poslušat v kak večji Big Bang in videl boš, da za ta denar res zelo težko dobiš kaj boljšega. In od danes je 699€.
Za piko na i pa je tu še fantastičen divx player, ki nadgrajen, dela res tako kot treba, se pravi ima velike podnapise (5 različnih pisav), nima problemov z Packed Bitstream-om, bere tudi neenako poimenovane podnapise... Nadgradnjo dobiš na www.bigbang.si - posodobitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

zenith1 ::

En znanec prodaja marantza SR9300 za 1000€, če koga zanima naj se javi na ZS.

LP

frenkb ::

Zdravo, odločam se za nakup hišnega kina, pa se nikakor ne morem odločit med dvema resiverjema in sicer Yamaha RXV459 in Denon AVR 1507.Uporaba 70% filmi , 30% muska.
Soba ni preveč velika, tako da velike izhodne moči ne rabim.
Kaj mi poznavalci predlagate ?
Hvala , LP

danix1 ::

Podobna stvar, Yamaha ima edino mogoče malenkost bolj dinamičen in čistejši kino zvok.
V glavnem, zadovoljen boš z enim ali drugim.
Katere zvočnike pa imaš?

frenkb ::

Ja, z zvočniki je pa še kriza, zaenkrat bom uporabil kar stare stereo od radia.Mogoče bom zravn vzel še 5.1 od yamahe ( cca 150€), da bodo otroci filme bolj z užitkom gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenkb ()

Trancedeejay ::

Za 200eur vzames Onkyo tx-sr504 (mas na bolhi dealerje - drugace je cena pri nas vec kot 400 eur), pa za zacetek kupis se dva konkretna zvocnika a la Jamo E825 ali kaj podobnega in solidne kable a la Profigold za okoli 2eur/m. Brezveze je vrzt 150 eur samo zacasno, potem je bolje da kupis dva boljsa zvocnika za zacetek, ker bo boljsi zvok. S slabimi zvocniki, pa tudi ce jih je vec clovek nima obcutka surrounda, ampak samo praska levo in desno.
Have a nice Day

Matt
Music is the key
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230423 (21962) p|X|
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546017 (27482) Anney
»

Izbira receiverja

Oddelek: Zvok in slika
214514 (3550) St235
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416610 (5716) misek

Več podobnih tem