» »

katastrofalen zvok mašine. Nov avto. Nočejo priznat napake

katastrofalen zvok mašine. Nov avto. Nočejo priznat napake

coderX ::

Moj focus letnik 2021/9, 22.800km , 1. lastnik, meče katastrofalne zvoke na 2.5k obratov , v 3. , 4. , 5. brzini in tudi cuka vsake tolko.

Na fordu rečejo da je vse ok, da so pregledali in vse ok. Zvok je kot da bo mašina razpadla. Počutim se totalno nategnjenega. Garancija poteče septembra, potem še podaljšano jamstvo 3 leta.

Kakšne so moje opcije v smislu advokati in tržna inšpekcija, sodni izvedenec ? Ena opcija je da ga prodam avtohiši in zgubim lep kupček. Pa še brez avta sem potem. Na avto.net niti ne najdem ničesar pametnega, zdej po tej izkušnji se itak bojim kupovat avte nasploh. Rad bi da mi tega zrihtajo, samo če ima že napake pri tako malo kilometrov, to ne bo prišlo niti do 100k, kje šele kot planirano 6 let da ga bom mel.
  • predlagal izbris: connel ()

Utk ::

Ko je bil nov nov, iz salona, kakšen zvok je imel na 6000 obratih?

coderX ::

Utk je izjavil:

Ko je bil nov nov, iz salona, kakšen zvok je imel na 6000 obratih?

vse normalno, vse je delovalo top, dokler nekje na 20.000km začelo ta katastrofalen zvok začelo metat.
Šli smo še s Pumo k ma ISTO mašino kot moj, pa tega zvoka nima.

darkolord ::

In ko se nekdo s servisa pelje s teboj, tega ne sliši?

D3m ::

Kva pa jamraš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Jakkob ()

coderX ::

darkolord je izjavil:

In ko se nekdo s servisa pelje s teboj, tega ne sliši?

slišijo ja, rečejo da zvok ni okej. Rešijo pa nič, ker ne morejo ugotovit kaj je.

Sc0ut ::

Ne daj sem posnemi, objavi, piši slo hq, piši regionalni hq, znori, obveščaj...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

SambaShare ::

Motor je naj ugibam, svetovni znani 3 kratni motor leta 1.0 ecoboost?

val46 ::

Predvsem pa, ne trolaj shintaro!

coderX ::

Sc0ut je izjavil:

Ne daj sem posnemi, objavi, piši slo hq, piši regionalni hq, znori, obveščaj...

poskušal bom snemat zvok, drugače ostalo kar si napisal, sem že naredil sicer zdej zadnje dni, na kratko znorel, pisal na slo hq poprodaja če so normalni, regionalno itak sm skoraj vsak dan tam in težim...
Nevem kaj bomo rešli, a zna bit da zamenjam te smeti za Puma St , kjer je mašina 1.5 in mogoče naletim na nekaj brez problemov.

SambaShare je izjavil:

Motor je naj ugibam, svetovni znani 3 kratni motor leta 1.0 ecoboost?

1.0 ecoboost, mHEV blagi hibrid, 155 konjev. NIKOLI VEČ!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: coderX ()

c3p0 ::

Shinto si ne bi drznil šinfat "top avta".

njyngs ::

OP: a si se šel skupaj s "prodajalcem"/"serviserjem" zapeljat, da sproducirata te zvoke, vse skupaj posnameš, pa potem vidiš kaj bodo rekli?

Si se z vprašanji obrnil na Ford Slovenija, torej mimo dilerja/servisa? Vem z lastnih izkušenj, da jih držijo na kratkem povodcu, če pride do kakih težav.

Si poskusil z obiskom kakega drugega pooblaščenega dilerja?
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

coderX ::

njyngs je izjavil:

OP: a si se šel skupaj s "prodajalcem"/"serviserjem" zapeljat, da sproducirata te zvoke, vse skupaj posnameš, pa potem vidiš kaj bodo rekli?

Si se z vprašanji obrnil na Ford Slovenija, torej mimo dilerja/servisa? Vem z lastnih izkušenj, da jih držijo na kratkem povodcu, če pride do kakih težav.

Si poskusil z obiskom kakega drugega pooblaščenega dilerja?

1. ja, smo šli z mojstrom iz LJ in iz kopra, zvok se dobro sliši, vsakič ko greš iz 2.5k obratov na 3k.. In vsi pravijo da ni okej.

2. ja sem v stiku z ford slovenija in oni so poslali 'mojstra' iz lj v koper, kjer je bil več ur na pregledu in niso mogli ugotovit nič. Parametri vse ok, ne kaže error na računalniku.

3. nisem še poskusil drugam pooblaščencu , ne, samo če so prišli iz Lj kao mojster pogledat, pol nevem če je upanje.


in kaj sedaj razmišljam, dobim puma st x za 25k, pa bom verjetno tega focusa prodal avtohiši in si nabavil pumo st X, k ma mašino 1.5.

Cveto ::

Jaz sem pred leti kupil novega Superba. Dokaj hitro sem ugotovil, da sklopka pri speljevanju grdo zatrese. Dal na servis in rečejo, da je vse ok. Vzamem avto, težava ostala. Sva šla z prevzemnikom skupaj na vožnjo, pelje on in pravi, saj je ok. Pač je dizel in trese. Ko sem mu rekel, da moj prejšnji avto (Honda Accord) tega ni delal, mi je pokazal na drugo stran parkinga, proti salonu Audi in rekel, da če mi ni všeč, imajo tam bolj ustrezne avte.

Focus je pač "ljudski" avto in dokler dela, se ne bo nihče sekiral za neke občutke ali glasove.

coderX ::

Cveto je izjavil:

Jaz sem pred leti kupil novega Superba. Dokaj hitro sem ugotovil, da sklopka pri speljevanju grdo zatrese. Dal na servis in rečejo, da je vse ok. Vzamem avto, težava ostala. Sva šla z prevzemnikom skupaj na vožnjo, pelje on in pravi, saj je ok. Pač je dizel in trese. Ko sem mu rekel, da moj prejšnji avto (Honda Accord) tega ni delal, mi je pokazal na drugo stran parkinga, proti salonu Audi in rekel, da če mi ni všeč, imajo tam bolj ustrezne avte.

Focus je pač "ljudski" avto in dokler dela, se ne bo nihče sekiral za neke občutke ali glasove.


Ja glej, ta zvok je OBUPEN. Moreš bit omejen v glavi da rečeš da je ta zvok okej. Še 10 letni otrok bi vprašal, ma kaj je ta zvok?

Zimonem ::

Prodaj vse skupaj kupi nekaj z lepim zvokom.

Prodaj vse skupaj , pa kupi nekaj z lepim zvokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

A. Smith ::

A je slučajno tole?

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zimonem ::

Ne šintarovc je.

coderX ::

A. Smith je izjavil:

A je slučajno tole?


Ne...

coderX ::

evo sem snemal zvok, samo moreš met ful naglas da slišiš, bil veter.



dela nekje od 2.5k do 3k, najbolj se sliši pri 2.7-2.9k obratov.

Kapitan Jack ::

Isti problem pri mojem prijatelju. Zamenjali od A-Z tudi motor ja...na koncu je bil menjalnik, skupaj s sklopko in vsemi deli za zamenjat. Po zamenjavi le teh, ni bilo tega zvoka vec. Kaj mu se bo zgodilo cez par deset tisoc km, pa se ne vemo.

d_DJ ::

to je pa to ker si prvi servis delal šele pri 15k km.

val46 ::

Shinto, zate so sam rolarji...prodaj avto, kupi avtobusno karto in nove roces rollerje, boš najbolj srečen otrok dol na obali.

Sc0ut ::

Da tako kategorično zanikajo, morajo vedet kaj je, pa se izmikajo. A to vsak nemehanik ve, da nekaj ne štima. Prijavi jih na tržni inßpektorat, žurnal24, vse.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Horas ::

d_DJ je izjavil:

to je pa to ker si prvi servis delal šele pri 15k km.


trol or...?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

AndrejS ::

Te 3 cilinderske mašine so navadno sranje. Bodi vesel dokler sploh spušča kaki zvok.

kriptobog ::

AndrejS je izjavil:

Te 3 cilinderske mašine so navadno sranje. Bodi vesel dokler sploh spušča kaki zvok.


Tocno to. NA katerih servisih si jih pa imel? Fordovci drugace najraje vozijo na Gorenjsko, Kadivec Sencur, Frlic Lesce.

primar ::

Jaz ko sem reklamiral moj avto sem imel za zaključno presenečenje, če mi ne bi ugodili reklamacije pripravljeno tole. Kupiš pumpico za črpanje olja v lidlu, potegneš olje ven, zakurblaš, počakaš da tak srednje zarible (ne do konca) in potem naliješ olje nazaj in pokličeš servis, da nekaj ruži in da ne upaš peljat, ker se je vmes na kratko prižgala lučka za olje in nekaj tolče.... Tako boš dobil nov motor - če je motor. Glede na to da je pri točno določenih obratih je lahko tudi menjalnik.

LP

asdf_jklc ::

No počasi bo komu jasno, zakaj js razen prvi servis, ne vozim avta na uradni servis. Točno zato - ker znajo samo tester pržgat pa pogledat, potem se pa neha. Motorji 1.0 so na trgu že lep čas in sem prepričan, da tvoja napaka ni unikum, ampak je znana, sam verjetno draga in se izogibajo popravila. Vzami telefon, eden naj pelje, ti posnami kaj se dogaja + vse papirje in jih spravi v digitalno obliko in pojdi na avtomobilizem.com + na facebooku poišči Ford klub slovenija ali nekaj podobnega, joinaj in objavi. Ni hudiča, da en maher ki pozna te motorje, nebo vedel ali imel ideje kaj se. Avto daš kamot pogledat tudi komu drugmu, samo popravljat ne smejo. Razišči tudi kateri servis je odličen v Sloveniji, za vsako znamko se najde (npr. za Peugeot ga imaš na Rodexu). Probaj tudi priti do cene popravila, nato pa imaš 3 opcije:
- daš popravit
- probaš na uradnem servisu popravit
- prodaš avtomobil

alekskac ::

AndrejS je izjavil:

Te 3 cilinderske mašine so navadno sranje. Bodi vesel dokler sploh spušča kaki zvok.

po opisu sodeč bolj menjalnik tole ...

BCSman ::

Kosilnica za park pred hišo ima motor 250ccm, avti pa s 1000ccm 155 konjev?? Kako naj bi tej inženirski heci sploh zdržali več kot 50.000km?

nejodagreat ::

BCS kosilnica ima pri 450ccm 7,5 kW, VW TDI pa (med drugim) ~1900ccm in 96kW, ne vem kako zdržijo več kot 50.000 km.

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

BCSman je izjavil:

Kosilnica za park pred hišo ima motor 250ccm, avti pa s 1000ccm 155 konjev?? Kako naj bi tej inženirski heci sploh zdržali več kot 50.000km?

Ogromno proizvajalcev dela podobne bedarije - tudi Renault je odpravil težave z 1.2 motorjem šele s predstavitvijo 1.33 TCEja, ki ga je Mercedes pomagal urihtat. Podobno Peugeot 1.2 motorček pa ga dajo kot edini bencinski motor v 1.7 tone težkem SUVju? Of course. Ampak vsak se odloči sam kupit, lahko nabaviš Mazdo imajo dovolj velike motorje na voljo :).

D3m ::

VAG 1.0 TSI je OK.

116 KM naprej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kapitan Jack ::

alekskac je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Te 3 cilinderske mašine so navadno sranje. Bodi vesel dokler sploh spušča kaki zvok.

po opisu sodeč bolj menjalnik tole ...

Ce bi bral moj post - zgoraj visje bi videl da sem to ze napisal. In ne samo to, napisal sem da je imel prijatelj isti problem z istim avtomobilom.

d_DJ ::

BCSman je izjavil:

Kosilnica za park pred hišo ima motor 250ccm, avti pa s 1000ccm 155 konjev?? Kako naj bi tej inženirski heci sploh zdržali več kot 50.000km?


F1 ima pa 1.6 literski motor z 800+ kojni. Svojga mlinčka sem pripeljal do 180k km... njegov naslednik ga ima pa že dve leti tako da predvidevam da je že čez 200k km pa za enkrat še ni na odpadu.

sbawe64 ::

d_DJ
800 hp je rikša
BMW M12 @ Wikipedia
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kajtimara ::

Ja današnji 3-cilindraši so zakon.
Mogoče se moramo vrniti nazaj, ko je 6 cilindrov imelo 22,3 litra in 200 konjev?

p.s prodaš isti firmi staro za novi. bodo vzeli?

kriptobog ::

BCSman je izjavil:

Kosilnica za park pred hišo ima motor 250ccm, avti pa s 1000ccm 155 konjev?? Kako naj bi tej inženirski heci sploh zdržali več kot 50.000km?


Saj drzijo 200k km. Toliko je uradno zivljenska doba. Kr je vec je pa ocitno sreca :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za novi avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
42842661 (13963) PINki
»

redni servis na 15.000km al 10.000km ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
665308 (3163) pi pawr
»

vzdržljivost 3-valjnih motorjev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20534133 (13432) pi pawr

1.0 TSI - 3 cilindri (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
624105518 (84833) gddr85
»

3 vs. 4 cilindri v motorju ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
34364824 (53675) tomaz-

Več podobnih tem