» »

Radarji in kazni avtocesta Francija Italija

Radarji in kazni avtocesta Francija Italija

River0123 ::

S punco greva poleti za 1 mesec na road trip po Italiji, Franciji in Španiji. 85% poti bova naredila v ITA in FRA,
zato me zanima predvsem za ti 2 državi in predvsem za avtocesto.
Kakšno kazen lahko pričakujem, če me recimo dobi radar v teh 2 državah na AC pri 160-170?

Obstaja kakšen app za stacionarne radarje, tako kot je v sloveniji aplikacija od AMZS?

Hvala za odgovore!

PacificBlue ::

V Italiji so visoke kazni, ze za 5km/h prekoracitve jo fases. Tudi na avtocesti belezijo tiste, ki se vmes ustavijo na pocivaliscu, ker merijo cas voznje med cestniskimi postajam in tako dobijo hitrost voznje.
Za Francijo tocno ne vem, v Italiji se pa striktno drzi omejitev ker je radar na vsakem vogalu.

Utk ::

When in Rome...
V Franciji se vsi kar držijo omejitev na AC, 5 km gor dol, tako da bi reku, da se ni za hecat. Jaz vozim tako kot lokalci, kjer oni žgejo, grem tudi jaz, ker res nočeš, da te stalno prehitavajo (izven AC), ampak v Franciji po AC so se kar držali omejitve. Praktično nobenga padalca da bi priletel s 150, kaj šele več. 170 kar pozabi. Tuneli so pa itak polni kamer.

tonttu ::

V Italiji je Tutor na precejsnem delu avtocest, tako da ga bos s 160-170km/h fino najebal (izjema je seveda Feryz, ker zanj te stvari ne veljajo in njemu tudi nikoli ne posiljajo nicesar, ce pa ze, pa seveda odkanta tistih par jurjev drobiza, medtem ko dnevno potuje s prstom po zemljeviduj)... sploh ker ne bos dobil ene ampak 10 kazni. Ter seveda, Tutor ni merjenje na eni tocki, ampak sekcijsko. Tako da toplo priporocam, da po AC vozis precej po predpisih in tudi ce si v Italiji in je tam vse tako tako, ta sistem kar dela in kazni niso lustne, se posebej ko se zacno sestevati. Sicer so odseki oznaceni, ampak jih je toliko, da realni nimas druge opcije, kot da se vozis po predpisih.

Magic1 ::

Če bi raje žgal avto, kot punco, pejdi raje v Nemčijo:)).
Magic

ales85 ::

Jaz iz Italije še nisem dobil kazni z vožnjo 150-155 (po GPS). Redno na odsekih s Tutorjem. Po Franciji pa nimam izkušenj.

Magic1 ::

V Franciji je bilo že 10 let nazaj polno radarjev in so te hitro ocolali. Zato pa večina vozi po predpisih.
Magic

feryz ::

Ne verjemite za Italijo. Tam ni nobenega tuturja. Pol so stran pobrali, pol pa še nekaj opozarja, ampak ni nič od tega.

Paziti moraš le stacionarce po tunelih in podobno. Za to imaš aplikacije.
Drugače ga mirne duše žgeš okrog 200 km/h, tudi domačini ga ne šparajo.

Jaz imam CamSamPlus. Nije baš nešto, ampak stacionarni so vsi noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

River0123 ::

feryz je izjavil:

Ne verjemite za Italijo. Tam ni nobenega tuturja. Pol so stran pobrali, pol pa še nekaj opozarja, ampak ni nič od tega.

Paziti moraš le stacionarce po tunelih in podobno. Za to imaš aplikacije.
Drugače ga mirne duše žgeš okrog 200 km/h, tudi domačini ga ne šparajo.

Jaz imam CamSamPlus. Nije baš nešto, ampak stacionarni so vsi noter.


Hvala za app! Poznas se kaj za Francijo?

Odgovor uporabniku zgoraj pa: zakaj ne bi zgal obojega? (:

River0123 ::

Aja, pa ima res vse stacionarne pa tutorje? Nekateri reviewi pravijo da ne, ceprav zgleda pokrije vecino (:

delavec44 ::

Čudno da modra riba tega ne pobriše. Aktivno pomagate z nasveti kako kršiti predpise. Kaj je tako težko po omejitvah voziti?

feryz ::

Sem zdajle iz Milana. Ob petih sem krenil, popolnoma prazna cesta.
180 na tempomatu, gas odvzameš le pri stacionarcih in tutor tablah. Vam bom povedal, če se bo kaj prikazalo.

link_up ::

kolkr jst vem imas pozicija vrisane v guglu. Meni Android Avto javi...so pa f petaliji res gosto nasejani, bliskajo pa skoraj nikoli.
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri radar detektor kupiti

Oddelek: Na cesti
142426 (1728) scipascapa
»

Novi radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513036 (10859) BlueRunner
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511514 (9977) Valvoline
»

Končno prve koristi od nadzornih kamer v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23719034 (15109) Jux

Več podobnih tem