» »

lažni posnetki pristanka na luni

lažni posnetki pristanka na luni

1
2
3 4

BaRtMaN ::

Tale 'mockumenatry' je šel zelo z roko v roki z enim prispevkom iz dnevnika istega dne. Bil je o plakatih ljudi, poškodovanih s kemičnim orožjem, ki so razobešeni po Ljubljani in naj bi bili simbol, kako ljudje slepo verjamejo medijem. Tud sta avtorja priznala, da sta uporabila Photoshop za poškodbe. :))

MadMicka ::

Kakorkolli obrneš, ima ta zgodba le en še kako pomembne nauk: kar je res, je mogoče prikazati kot laž in OBRATNO!

undefined ::

Lahko pa, da je ta štorija o nepristanku Neila na Luni res, pa sedaj s to postavko Kakorkolli obrneš, ima ta zgodba le en še kako pomembne nauk: kar je res, je mogoče prikazati kot laž in OBRATNO! le želijo ljudi dodatno zmesti in jih prepričat, da je res in ne laž. Psihološke finte. :)

Thomas ::

Sej ne vem, a je tole za smejat al je za jokat. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Primer:
Ena skupina ima dobrega hriboplezalca Janeza. Nasprotna skupina pa hriboplezalca Jožeta. Kdor prvi prispe na triglav, zmaga. Gor seveda ni nobenga, da bi preveril, zato je stvar potrebno dokumentirat s kakšnim posnetkom. Ker prva skupina že ve, da bo Janez proti Jožetu izgubil, se raje takoj odpravi montirat skup posnetek, medtem ko Jože že veselo hribolazi in se veseli zmage. Ko Jože prispe do polovice vzpetine, ima prva skupina že zmontiran posnetek, ki dokazuje, da je Janez dejansko zmagovalec. To potem prenašajo po televizijah širom sveta in Janez ter seveda njegova skupina zaslovijo kot zmagovalci. Zdaj pa se pojavijo vprašanja v skupini, kaj če ljudje pričnejo v to zmago dvomit, ako je Jože nasplošno boljši in hitrejši plezalec, saj je leto dni pred tem premagal Janeza na dveh manjših hribih. Nič, si porečejo, bomo naredili še eno montažo kot lažni posnetek in to spremenili v humoristično komedijo. In res jo naredijo, ta posnetek je na videz identičen prvemu, le da so v tem namerno prikazali nekatere napake v montaži in zraven dodali še nekaj "traparij", da bo komedija bolj uspešna in smeh ljudi zagotovljen. To se tudi zgodi. Večino ljudi si prične oddajo gledat in si reče: "prav sem imel, Janez ni bil nikoli na triglavu!" vendar nekaj minut kasneje pokažejo, kako je bilo to zmontirano in je le finta, kako so ljudje lahkoverni, saj v resnici Janez je prispel na vrh triglava. To tudi večino ljudi potem res verjame, le mali procent pa je tistih, ki še vedno dvomi v resnico celotne zgodbe o Janezu na triglavu. Vendar pa je cilj dosežen: kdorkoli bi še javno porekel, da Janez nikoli ni prišel na triglav, se mu bodo javno smejali in mu v nos vrgli tisto poprej na TV objavljeno parodijo in mu rekli, kolk je neumen, ko ni videl fore v tem. S tem so se lepo rešili vseh potencialnih dvomov, da Janez ne bi prispel na triglav. :)

Odin ::

krneki...

xabre ::

Iceman, bluziš:O .

BTW Na Marsu so našli marsovce z Venere zelene barve in z modrimi očmi ki so prišli iz druge galaksije skozi črvino:\ :\.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

undefined ::

> BTW Na Marsu so našli marsovce z Venere zelene barve in z modrimi očmi ki so prišli iz druge galaksije skozi črvino

To že vrabci čivkajo. ;)

pingec ::

res?8-O
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

freejack ::

Mislim, od kdaj je pa že nacionalka mela kaj pametnega?:D

BlackHole ::

Potem je nauk takle: po tejle oddaji (in tudi po drugih) ne smeš spreminjat mnenja, ki si ga imel pred ogledom te oddaje, ker je dandanes že vse zmanipulirano.;)

Super Sonic ::

"hehe, za vse ki niste gledali - fora je v tem da je celotna oddaja nateg :) vsi so meli nauceno besedilo, vsi posnetki so bli fejkani (je kdo opazil da takrat ni blo barvne kamere? ), kubrick tut dvomim da je do konca zivljenja bil zaprt v hisi itd.

na koncu pa kakih 5 minut kaze tiste igralce kako govorijo in se zmotijo in pol berejo text pa pravijo "a je zdaj u redu?" pa ce lahko se mal text dobijo, ker se je tezko vse na pamet naucit itd"

glede na to da jim je umru "glavni govorec" (in to ravno takrat ko jim je mel neki zapovedat) zaradi srčne kapi, bi si spet mislu svoje.
sicer pa dvomim da je bi rumsveld priču kar takole v 3 dni-tipo namreč še ima službo.

nič jim porečem. Na luni so vsekakor bili, neposrednega prenosa pa ni bilo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Thomas ::

Bili so tudi neposredni prenosi. Gledal sem (skoraj˘ž) vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Super Sonic ::

"Bili so tudi neposredni prenosi. Gledal sem (skoraj˘ž) vse."

abosolutno. Jest sm samo mnenja da so američani zrežisiral ta prvi "prenos" (najpomembnejši torej) . Vemo pa, da so bili na luni in to ne samo enkrat, torej je povsem logično da so imeli veliko prenosov z lune in jih je bilo mogoče vidt velik (jest neposredno nism vidu nobenga).

Sam bog ve, kje pa resnica dejansko tudi je.8-)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Tale 'mockumenatry' je šel zelo z roko v roki z enim prispevkom iz dnevnika istega dne. Bil je o plakatih ljudi, poškodovanih s kemičnim orožjem, ki so razobešeni po Ljubljani in naj bi bili simbol, kako ljudje slepo verjamejo medijem. Tud sta avtorja priznala, da sta uporabila Photoshop za poškodbe"

Folk nasrat ni problem. Dejstvo je da se vsi ne spoznamo na vse. Torej nas lahko (kdor koli) nategne na tistem področju, v katerem nismo izobraženi. Ljudem prodajat buče, res ni preveč težko.
Tko da, če nas nekdo nategne, to še ne pomeni, da smo neumni.
Neizobraženi, prej.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Cuoresportivo ::

@ Speacker: kje se da to dobit na oni strani, da vidim. Vidim, daje tema kar obširna postala. Ne se pobit zarad Yankijev.
lep pozdrav(best regards)

TESKAn ::

Radeon power in kako so po tvojem dobili barvne posnetke iz vesoljskega centra, posnete med odpravo? In kako so Nemci med WW2 delali barvne posnetke? Brez skrbi, da je takrat že bila tehnologija za snemanje v barvah.

Kot drugo - mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobit real time posnetek pogovora med nadzornim centrom in astronavti?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BaRtMaN ::

V zaupnem arhivu CIE ali FBI-ja? :)

Thomas ::

Prvi barvni filmi datirajo IZPRED WW2.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

trskan: v ww2 še niso mel tehnologije za snemanje v barvah, ampak črno bele filme retuširajo, da je v barvah.

undefined ::

> trskan: v ww2 še niso mel tehnologije za snemanje v barvah, ampak črno bele filme retuširajo, da je v barvah.

Motiš se. Še daleč pred WW2 so obvladali barvne posnetke, le da so uporabljali 3 različne kamere (za vsako barvo posebej, RGB če se ne motim). :)

Vikking ::

prav maš, sm se zmotu:8)

TESKAn ::

Aja, še nekaj. A niso, če se ne motim, na eni izmed prvih odprav apollo posneli vzhod zemlje? Če se ne motim, je bil v barvah...tako da so na krovu imeli dosti dobre barvne kamere...zakaj je torej prvi korak človeka na luni posnet z eno bolj crappy zadevo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vice ::

Jest pa sem že hotel vprašati če so jih retuširali v photoshopu :D

Thomas ::

Prva barvna fotografija izvira iz 1861, prvi (zasilni) barvni film pa iz 1907. Prvi moderni barvni filmi so pa iz 1935.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

boyan64 ::

Kot je bilo že napovedano, je bila včeraj ponovite. Zanima me le, kako so pripravili vse politike, da so nastopali in nakladali v tej oddaji??
Kar se pa tiče prenosa prvega pristanka na luni, se pa spomnim (imeli smo ČB televizijo), da sta pristanek prenašala dva komentatorja na TV SLO. Eden od njih je bil rosno mlad Boris Bergant.
Upam, da me spomin ne vara (sem bil še otrok). Naj kdo to potrdi.

Nrsimhadeva ::

Na mulo sem dal en zanimiv VCD, v katerem so podani dokazi,... zelo zanimivo za vse znanstveno usmerjene duše.
Iskanje: GremoNaLuno

Thomas ::

Boyan, tako je. Bil je Boris Bergant in bil je tudi Vlado Ribarič, ki je bil bolj strokoven. Je pa imel eno govorno napako, tako da ga je bila kar muka poslušat. Nastopala sta v paru. To je bila PMM (=IMO), najvišja točka kariere Borisa Berganta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

@ljash ::

a lohk da kdo na mulo, pliz. Bi prou rd slišu Berganta pred 50. leti...:D

btw: se je dudo slišal?:))

Avenger ::

Hm. Lahko da so Ameri pofejkal prvi pristanek na Luni, bi bilo čisto v stilu njihovih politikov. Hkrati bi pa z lažnim uradnim posnetkom neznansko veliko tvegali. Imeli so osnovne informacije o sestavi Lune, o gravitaciji, niso pa točno vedeli kakšne barve so kamnine, kakšen je prah, a so drobni kamenčki, kako zgubano je površje, etc. če se torej ne motim, bi bilo zelo težko predvidet točno teksturo tal. Na kocki so imeli ali zmago v vesoljski, rusko-svetovno-politični tekmi, dokaz superiornosti sistema argument večvrednosti in še bi se našlo... če s svojimi predikcijami falili in bi potem Rusi dokazali, da Luna ni taka, kot so jo 'videli' Ameri, bi bila to katastrofa epohalnih razsežnosti ekvivalentna nukanju Washingtona. Da ne omenjam, da so Rusi to vedeli in skrajno resno dvomim, da bi pustili Američanom, da jih nategnejo kot eno prison bitch. Če bi bil jaz Rus, bi noč in dan buljil v Luno, radarje navil na maksimum, vohunil, skratka, opazoval s pokvarjenimi metodami kot C.I.A.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

perci ::

btw: se je dudo slišal?


Zakaj bi se pa dudo slisal?

Thomas ::

Tistega kamenja, ki so ga pobrali po Luni, so polno razdajali vsem možnim inštitutom po celem svetu. Rusi so si ga pa nabrali z avtomatskimi sondami in pripeljali na Zemljo. V njem je relativno ogromno helija tri. Kako so ga spumpali tja noter? Od kod so ga dobili, če niso bili na Luni?

No sej vem. Zdaj smo na področju, ki presega nivo apologetov teorije o "fake moon landing". Ti zagovorniki so bolj preproste duše in za helij tri še niso slišali svoj živi dan. Ne zakaj na Luni je, ne zakaj ga na Zemlji ni ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Tole npr. da so pripeljali iz Lune helij 3 in je potem jasno, da so bili na Luni, je tipičen primer slabega argumenta. Lahko da so ZDA pripeljali ta element na Zemljo tako kot Rusi, ne da bi posadko dejansko izkrcali na Luno. Se pravi, ta argument ne izpodbija fake moon landing teorijo. Tolko o preprostih dušah.

boyan64 ::

Bi prou rd slišu Berganta pred 50. leti...

Tudi jaz bi rad še enkrat videl to. Spomini na otroške dni ter mlad in suh Boris Bergant.
Tomas hvala za potrditev. Očitni si ti tudi iz bolj "stare" garde ali pa si dobro informiran.
Le kje bi razen naTV bi dobili ta posnetek? Morda je kakšen forumovec tam v službi, pa bi morda zrihtal.
Iskanje GremoNaLuno mi na muli ne najde nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

Thomas ::

Hehe Micka is after me! Če bi bilo po teoriji preprostežev, bi Američani rabili robotsko odpravo na Luno, ki bi potekala vzporedno s "fake apollom", ali pa še prej. To so preproste duše pač pozabile vdelati v svoje teorije. No ja, lahko bi kamenje tudi kupili od Rusov. :D

Boyan, otrok sem bil, ko so hodili tja gor. Podobno kot ti. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

@ljash ::

jst sm biu tud še zlo majhen...

(ko so šli na Luno sm biu str - em.... (-28) let:D

Thomas ::

Kako je urejeno s starostjo udeležencev na forumu? A smejo taki pod 13 let sploh sodelovat? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Ja Thomas, malo nas je starejših. Malo. :)

boyan64 ::

Boyan, otrok sem bil, ko so hodili tja gor. Podobno kot ti.

Lepo, lepo, sicer pa se vidi mojo letnico rojstva in mojega nick-a.
Lepo pa je, da je forum tako pisan, kar se let tiče. Sicer pa mladina rastura PC-je in brez njih sam ne bi našel odgovore na dosti težav, katere so na forumu opisane in razrešene.

Super Sonic ::

bla je tole ena zlo čudna oddaja. mam jo posneto, sam jo morm še skonvertirat v divx.

Dubu sm pa občutek da so tile francoski vrtal in vrtal, dokler jim niso koknl "glavnega govorca" Vernona Waltersa, bivšega šefa Cie. Čez noč jim je namreč umru za možgansko kapjo.

Od tam naprej, so se francoski usral in vse skupaj skušal prikazat na en funny način. Ugotovil so, da so šli predaleč.

Škoda.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Nrsimhadeva ::

Jaz imam ta video v VCD formatu in ga lahko zdownloadate preko E-mule. Kot iskalni niz vpišite: GremoNaLuno

Dr_M ::

film
izvorna stran

kaj mislite...je un film tut fake?? :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Ogledal sem si ta dokumentarec na TVSLO. Občutki, kot bi gledal tisti slavni "dokumentarec" JLA, ki je govoril o zlih namenih Hrvaške na začetku 90. let. Manipulacija, spretna montaža, namigovanja... Taki kvazi dokumentarci imajo mogoče trohico resnice (pa še to ne vedno), zakopano pod velikim kupom neresnic ali pol resnic, kaj je res in kaj ni, morajo povedati drugi viri. Dokumentarec razreda mehiških nadaljevank, dober za čvek, kaj več pa ne.

ZDA so v tistem času imele hudo strogega sodnika - SZ in goljufija je izključena. Verjamem, da so bili pripravljeni govori za primer nesreče (tudi Ike je imel pripravljen govor, za primer, če dan D nebi uspel), mogoče so tudi poskusili kaj v naprej posneti, vendar, N. Armstrong je bil prvi gor.

Dvomljivci bodo pa vedno, že K. Kolumb je imel take in podobne težave.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Vice ::

vendar, N. Armstrong je bil prvi gor.

Ah prvi je bil kamerman, ki je snemal kako prvi človek stopa na luno. :D :D

bradek ::

Sem gledal oddajo in morm rect da se mi zdi ena bolj posrecenih, definitivno je pa njen cilj vec kot dosezen. Se posebej ko dajo notr nekoga kot je Donald Rumsfeld ki ga "vsi poznamo iz cnn-a" in se mu da primeren tekst v usta.

Za vse, ki pa se se vedno greste neke ego-fajte tukaj, oddaja je namenjena prikazu kako lahko mediji vplivajo na javnost in kako se da nekoga, ki ni dobro informiran o doloceni temi, zmanipulirat in prepricat v "resnico". In se kako dobro jim je to uspelo (samo preberte mal to temo :) ).

Take oddaje so dobre, da se lahko vsaj ob takih zadevah zavedamo kako je ta vsemogocni in ultra-super razviti clovek ranljiv.


lp

P.S.: Sem edini ki mu v misli stalno skacejo ZDA in njihova psiholoska vojna v iraku?

BlackHole ::

Haha, Brad in podobni, pa menda ja nisi tako naiven. Nič ne trdim, ampak ali ni morda to samo varka za takšne kot si ti (nič osebnega). Kot da ne bi mogli naredit oddaje tako, da bo zgledalo kot da je vse res, na koncu pa pokažejo, (češ, kako ste naivni) kako se vas da hitro nategnit. Na koncu ne veš, kdo je zmanipuliran, ali tisti ki so verjeli da je oddaje na koncu koncev fake, ali tisti, ki so cel čas verjeli oddaji? Mislim pa kaj če so na koncu pokazali, da je oddaja fake. Oddaje nisem gledal, ampak tudi ta varianta bi lahko bila možna.

snow ::

Eni pa še kar po svoje...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

bradek ::

Pa še kako imas lahko prav!

Mislim da je nekje treba met eno zaupanje, ker ce tega nimas (ne govorim o naivnosti) potem se vsakemu slabo pise. Lahko pa je tudi res da sm v tem primeru se kako krepko mimo usekal, kot ti pravis. Kajpavem. Kdo ve?

:)

Jaz ne. :)

klemen1 ::

par dejstev:

1. na koncu res rečejo da je vsaka podobnost z resničnimi osebami zgolj naključna in da na snemanju niso nikogar mučili...
2. dokumentarec je bil v treh delih, prva dva dela dokumentarca sta bila čisto 'resna' ker kažeta polete NASE od začetka...
3. pred kamero so nastopili zelo resni ljudje: DONALD RUMSFELD, HENRY KISSINGER, WERNON A. WALTERS, CHRISTIANE KUBRICK pa še par drugih http://us.imdb.com/title/tt0344160/full...
4. post, ki ga poslal Vikking ni razlaga dokumentarca ampak je le eden od komentarjev naključnih bralcev/gledalcev ( Jean Paul Ceulemans iz Antwerpna)

osebno sem se vprašal:
1. zakaj bi snemali 2 dela čisto resno in zadnjega izmišljenega?
2. zakaj bi nastopili vsi pomembni državniki in akterji tistega časa in pljuvali v lastno skledo?
3. zakaj na koncu rečejo da je vsaka podobnost z resničnimi osebami zgolj naključna in da na snemanju niso nikogar mučili...?

verjetno zato da zasejejo kanček dvoma v vsakem gledalcu. (če že enkrat pride na dan, potem zasejmo dvom v posamezniku - dobra obramba - tudi sam bi verjetno naredil isto v njihovem primeru...)

osebno mislim da je blo sigurno nekaj na tem, čeprav je bilo par stvari res pretiranih, prebral sem kar nekaj teorij zarot kot tudi kontrateorij - zanimivo, kissinger se pojavlja kot glavni akter tudi pri teoriji zarote napada na WTC...
tisti ki pa mislijo da so vse stvari na svetu take kot se zdijo na prvi pogled se pa močno motijo - vsak naj razsodi sam ampak dopustiti mora več možnosti ...
ignorance is bliss!


zanima me tudi kaj več detajlov o smrti generala Waltersa....več kot tole mi ni uspelo....

"Vernon A. Walters, 85, a retired Army Lieutenant General, intelligence officer and diplomat who was a deputy director of the Central Intelligence Agency and ambassador to the United Nations, died February 10, 2002, at Good Samaritan Medical Center in West Palm Beach, Florida. The cause of death was not reported. "

http://www.arlingtoncemetery.net/vawalt...
http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/
http://www.moonmovie.com/15things.html
http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxa...
http://www.galactic-guide.com/articles/...
http://www.clavius.org/
http://science.nasa.gov/headlines/y2001...
http://www.moonhoax.com/

OldSkul ::

Zdaj sem gledaj še en tak dokumentarec, ki ga najdete na Sup*novi.V glavnem tam so lepo predstavljeni prav vsi dokazi .Poleg vsem znane zastave, ki res očitno plapota najdemo v filmu recimo še slike.Na vsakih slikah je križec, ki bi moral prekrivati vsako stvar, ki so jo slikali, ampak ne, celo zastava in astronavt sta prekrivala ta križec kar je zelo čudno.Poleg tega je bilo omenjeno sevanje, ki jo takratna astonavtska obleka nebi mogla zadržati in še mongo stvari bi lahko naštel .
Poglejte si ta dokumentarec.Mene je spravil v dvome.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umrl je zadnji človek z Lune (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8320812 (16752) PrimozR

Ali je pristanek človeške posadke na luni prevara? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24128522 (18075) bluefish
»

Pristanek na luni s 40 letno zamudo (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
72046147 (29122) poweroff
»

Obletnica pristanka na Luni in še česa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
527407 (5582) MrStein
»

Odtisi stopal na Luni

Oddelek: Znanost in tehnologija
455363 (4201) .:joco:.

Več podobnih tem