» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
30 / 45
»»

Gandalfar ::

Ok, bomo pripravili bolj strukturirane teme ter pogosta vprasanja in odgovore. Samo potrpite par dni da pregledamo celo temo in locimo pomembne stvari od manj pomembnih.

CaqKa ::

laibachnsk vsi playerji podpirajo ac3.. in ne ni tišine.

tha_Kalis ::

no jaz bi pa prosil za informacijo, iz katerih predvajalnikov bi lahko speljal digitalni DD zvok (AC3) do zunanjega dekoderja(DD recieverja) preko opticnega ali koaksilnega kabla.

Na kratko: katere enote omogočajo passthrough digitalnega signala?

2. moznost (manj zeljena) pa je odkodirnik v sami enoti in 6 analognih izhodov(za vsak kanal posebej)

Katere enote ustrezajo vsaj enemu izmed nastetih kriterijev?

Najlepsa hvala ! :)
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

CaqKa ::

ZABOGA poglej tabelo na prvi strani!

laibachnsk ::

Caqka hvala za odgovor.Včeraj ko sem bil v Harvey Normanu mi je prodajalec povedal da redko katera divx/xvid komponenta predvaja AC3 8-O .
Kupil sem Philipsa dvp 630 in vse dela kot treba razen črk š in ž(č,ć,đ dela),ostalo vse dela.Komponenta je bila tudi regijsko zaklenjena,odklene se čisto enostavno preko daljinca.

Caligula ::

OK, mogoce bo zdej clo za kupit ta Yamada-se pred tem pa-a je kdo probal tisti tapoceni DIVX player iz Leclerca za okoli 20 jurjev? Se ne spomnim firme zdele.

tha_Kalis ::

CaqKa: Oprosti, ampak iz tabele je razvidno le, ce ima naprava dekoder in podatka o digitalnih izhodih. Kako lahko od mene pricakujes da bom iz tega razbral ali po digitalnem kablu tece digitalni 5.1 zvok, ali pa ga predvajalnik zniza na stereo? zraven tega je dekoder manj zeljena resitev pa se podatek je prisoten le pri 2 napravah. mogoce pa se je v teh 30 straneh pojavil kateri izmed manjkajocih podatkov? ce se pri vseh napravah cez digitalni izhod pretaka 5.1 zvok pri ac3 filmih je to krasno, vendar se bojim da to ne drzi.

Ce pa ni se nihce tega preizkusil pa tudi prav, se bom pac obrnil na bolj osvescene ljudi:\

Hvala za (ne)razumevanje:)
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

CaqKa ::

>>>Ce pa ni se nihce tega preizkusil pa tudi prav, se bom pac obrnil na bolj osvescene ljudi :\


ti kr.. jaz vem da imamo na slotechu trenutno največ inforamcij kar se tega tiče... v trgovinah pa so zaposleni PRODAJALCI in ne uporabniki takih naprav. :)

in ziher se pretaka.. v bistvu lahko grem na svoji komponenti takoj sporbat.. samo en ac3 divx morem najt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

loop ::

laibachnsk;Caqka hvala za odgovor.Včeraj ko sem bil v Harvey Normanu mi je prodajalec povedal da redko katera divx/xvid komponenta predvaja AC3 .
Kupil sem Philipsa dvp 630 in vse dela kot treba razen črk š in ž(č,ć,đ dela),ostalo vse dela.Komponenta je bila tudi regijsko zaklenjena,odklene se čisto enostavno preko daljinca.
kiss DP-1000 podpira ac3, pa tudi sumniki delujejo
sumniki rabis firmvare iz http://www.acomp.cz/kiss/cz/dp1000/firmware.asp:)
kako odklenes predvajalnik
http://www.regionfreedvd.net/player/kiss.html
1. Open the player's tray.
2. Using the remote control, key in the following:
Eject, Clear, 2, 7, 6, Enter.

3. The tray should close and the player will be region free.
Yes

gpavlo ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, če obstaja kakšna stran s samo *.srt podnapisi, ker moj predvajalnik Yamada DVX-6600 drugih ne predvaja.
Ali pa je magoče kakšen program z pretvorbo podnapisov iz drugih formatov v .srt format.

HVALA!!!

laibachnsk ::

official site od subtitle workshopa
subtitle workshop

to je najboljši program za predelavo podnapisov.

Zgodovina sprememb…

gpavlo ::

OK, hvala.

Samo lahko še malo razložiš, ker mi ta program ni znan.

HVALA!!!

laibachnsk ::

trenutno sem v službi pa ne vem točno...
tako na pamet v programu odpreš podnapis in ga pol posnameš (save as ) kot.srt
čisto enostavno

gibson ::

gpavlo: v meniju file klikneš Load subtitle, naložiš podnapis ki je v v katerem koli formatu, nato pa v istem meniju shraniš podnapis z save as. V oknu, ki se ti prikaše, izbereš format SubRip. To je vse.

matias ::

Pomemben je še frame-rate torej FPS število... Npr. v BS Playerju preveriš število FPS filma (23,9; 25 itd...) in podnapise pretvoriš na to hitrost - levo spodaj samo izbereš številko :)
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

gpavlo ::

Še nekaj me zanima:
kako naj postavim zvočnike 5.1, kateri je levi in desni, npr. ali je levi po vuferju ali po smeri gledanja TV.

Tugo ::

glede na to kako gledša TV.

lp, T.

Jago ::

Če je slučajno kateri nesrečnik "zaflešal" svojo elto, amstrada oziroma katerega drugega na MTK chipu.

Tu je stran z navodili kako se to popravi:)

http://amstrad3016.altervista.org/downl...

Na dvdboardu porocajo da deluje. (Navodila so uradna Guangdond comic, ki proizvaja vse te izdelke).

Mr.Q ::

Tudi jaz sem sem elto 8883 nadgradil s češkim firewirom (šumniki) .
Začelo se je dogajati, da je po 14 minutah izginil podnapis. še enkrat sem jih priklical s tipko step. Ko pa so po naslednjih 14 minutah zopet izginili, mi je Elta "zmrznila" in sem jo moral ugasniti in ponovno prižgati. Ker me je to motilo sem zopet naložil stari firewire z podnapisi (izdan na eltini uradni strani ), vendar se dogaja isto - prej pa je bilo vse ok. Kaj naj naredim, saj to postaja že kar malo moteče?? :O

sergejp ::

češki in uradni firmware sta enaka, razen da ma češki dodanih par šumnikov.

to se vedno dogaja, malo je filmov ki jih lahko v miru pogledaš brez da bi zaj.ebavali podnapisi. včasih tudi step ne pomaga. tudi film frizne, pač na novo vžgeš player in 2× stisneš tipko A-TIME in vneseš čas pri katerem si ostal. načeloma se to dogaja pri filmih na 2 cdejih oz. na dvd-r, ko je film iz dveh delov (kekec.cd1.avi in kekec.cd2.avi)

podtalje ::

Že NEKAJKRAT je bilo povedano, da se to dogaja samo s kombinacijo XVID+AC3.

Zalufaj VirtualDUb, pretvori zvok v mp3 in podnapisi ne bodo več izginjali.

pivmik ::

Tudi jaz sem sem elto 8883 nadgradil s češkim firewirom (šumniki) .

A kar preko firewire? ma so pa res napredni tile divx playerji!
LP, Gregor GRE^

danielka84 ::

pri yamadi dela brez problema xvid+ac3+srt cel film...
je pa res da jih kdaj zmanjka, vendar samo takrat, ko previjas naprej/nazaj, das pavzo ali kaj takega, ce pa pustis film od zacetka do konca pa deluje BP..
ni-da-ni

snajper-slo ::

Mene pa zanima kater predvajalnik se splača kupit ?
Zanima me za nakup darila in v mislih sem imel Yamada DVX-6600.
A se ta predvajalnik splača kupt al mi priporočate kerga druzga?

Sm gledal po straneh pa nism dobil odgovora

WildTHink ::

@snajper-slo: Ni univerzalnega odgovora kateri je najboljši... vsak ma nekaj pomanjkljivosti! Zdej se mors pa sam odločit kaj želiš!

Že dolg časa sm iskal en programček k bi mi povedal a je film kodiran s qpel al ni.. najdu sm ga.. dost oz. PRECEJ uporabna stvar.

Še link na programček.
So... are you red or blue?

marsovcek ::

Ima kdo informacije o predvajalniku Grundig GDP 1100? Na uradni strani je samo neka suhoparna tabela...

Zanima me predvsem, kako se obnese pri DVD in DivX. Koliko pomeni, da ni DivX certified?

joze ::

Mislim da z yamado ne boš zgrešil, zadeva je uporabna, za ostale pa ne vem.

LexLuthor ::

Zanima me, zakaj se na mojem Amstradu 3016 pri filmih z AC3 zvokom slišijo samo zvoki ozadja, glasovi igralcev pa ne. Če DOWNMIX nastavim npr. na stereo, potem pa se glasovi pojavijo, a po moje izgubim prostorske zvočne efekte. Glede na to, da je player identičen Elti 8883, me zanima, če ima še kdo takšne probleme.

Je tu kako zdravilo?

@ Caqka: tvoj odgovor me je le delno zadovoljil. Glasov nisem našel na centru.

Še eno vprašanje: kako na Amstradu preveriš vrsto Flash memorije? Rad bi ga flashal z češkim FW-jem od Elte, pa nočem stvari uničiti.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

moj odgovor te je le delno zadovoljil le zato ker ga nisi razumel :)

še enkrat: neumnost delaš ko pri 5.1 filmu izklopiš downmix hkrati pa poslušaš zadevo na stereo zvočnikih namesto na 5.1

CaqKa ::

@ ostali.. jaz sem tak srečn s playerjem ko se ne rabim ubadat s podnapisi.. nevem zakaj vam tolko leži do teh podnapisov?

LexLuthor ::

@CaqKa:

Finta je v tem, da zadevo IMAM priklopljeno na 5.1 sistem. Me zdaj razumeš, v čem je problem? Zvezano je 100% vse pravilno. Torej pri AC3 pri izklopljenem downmixu slišim le zvoke in efekte ozadja, če pa preklopim na Virual surround ali stereo downmix, pa slišim vse, le efekti so slabši. Četudi preklopim na stereo, še vedno delajo subwoofer in zadnja zvočnika ter center. To me čudi, sicer bi bilo vse skupaj dokaj logično, mar ne? Mislim da je nekaj strani nazaj nekdo postavil podobno vprašanje.

Tugo ::

poglej, če imaš dobr kable od centra v wooferju!
mal jih premikaj, ko film dela!

lp, T.

CaqKa ::

če imaš 5.1 zvočnike in če imaš 5.1 film, zakaj sploh hočeš downmixat?
imaš povezano preko digitalnega izhoda iz playerja al preko 6 analognih?

sergejp ::

probaj se še malo z nastavitvami (setup) za zvočnike (speaker) poigrat. mogoče large, medium, small speaker (rear, center, front)... in pa oddaljenost le-teh.

LexLuthor ::

@CaqKa:

Pa kdo pravi da HOČEM downmixat? MORAM downmixat, če sploh hočem slišat vse kanale. Sem po moje poskusil že vse možne nastavitve na playerju. Mogoče je problem v 5.1 zvočnikih. Imam analogno povezavo.

Jago ::

Lex: odpret moras player in pogledat kaj pise na flash modulu. Katera dva sta prava pise na ceski strani (Fujitsu pa se en...)

CaqKa ::

pa zakaj bi downmixal če imaš 5.1 zvočnike? ne razumem te. to je nonsense

še enkrat opiši zelo podrobno problem.

zile ::

Moraš pustit raw signal, ne PCM.

LexLuthor ::

NOVA FW verzija za Amstrad 3016DX

Na italijanskem forumu so objavili novo FW verzijo za Amstrad 3016dx, ki je v bistvu povzet češki FW za Elto 8883.

Verzija 3.08 poleg vsega iz verzije 3.07 vsebuje še:
- Special character support (ä,ö,ü, č, š, ž)
- DVD starts with adjusted DVD-Audio/DVD-Menu/DVD-Subtitle-Language automatically

DL na naslovu: http://amstrad3016.altervista.org/Files/05.00.03.08beta1%20Amstrad.zip

LexLuthor ::

@CaqKa:

Mislim, da sem zadevi prišel do dna. V končni fazi je bil "problem" res v zunanjem 5.1 zvočnem sistemu, ki ima posebno funkcijo 3D, ki vhodni stereo signal pretvori v virtual surround (super za MP3 filme in glasbo ter in CD-je). Če je ta funkcija vklopljena, isto stori tudi z vhodnim AC3 5.1 signalom, torej upošteva samo FL/FR input. To je razlog, da izginejo SL/SR in CENTER. Ko sem funkcijo 3D na zvočnem sistemu izklopil, so se pojavili tudi ostali glasovi. Včasih je prava rešitev res najbolj očitna, pa ne pomisliš na njo. Vseeno hvala za nasvete, ki so me pripravili do razmišljanja.

Torej: če ima kdo podobne težave, naj preveri zvočni sistem, da ni tam slučajno vklopljena kakšna virutal surround funkcija!

karma ::

Lexluthor..si poflešal Amstrada s tanovim beta 3.08 fwareom???....sicer Italijani pravijo da je zadeva "sigurna" za vse revizije playerja, ampak......

cya
k.

LexLuthor ::

@karma:

Poflešal sem mašino. Na začetku je nova slika, pri šumnikih pa na žalost podpira samo črko š, na pa tud č ini ž. Ne vem, če sem kaj storil napačno, ampak jaz sem poimenoval file s podnapisom "imefima.si.srt". Ali misliš, da je tu kaka finta? Sicer FW dela v redu, v bistvu gre za verzijo 3.07, samo da naj bi podpirala šumnike, pa jih očitno ne. Mogoče niso vzeli prave kodne tabele. Čudi me to, da pravijo, da je to v bistvu kopija FW od Elte, samo ljudje pravijo, da na Elti vse lepo teče. Tudi FW od Elte na Amstradu baje lepo deluje, zato ne vem, kje je sploh problem. Bom pisal stricu na forum. Poskusi še ti, če ti bo uspelo. Mislim, da playerja ne boš uničil.

Na naslovu http://etchie.szm.sk/Firmware/dx3016_Etc01.zip se je pojavil še en neuradni FW za Amstrada s podporo šumnikov, tokrat narejen s strani Slovakov (avtorjev FW-ja za Elto). Bom poskusil še tega. Drži pesti, da mi ne bo šlo vse v PM.

Sem flashal še z slovaškim FW-jem. Ugotovil sem, da gre za regularno 3.07 FW verzijo brez podpore šumnikov. Sem mu že pisal modelu, da je verjetno prišlo do napake. Bomo videli what happens. In še dobra novica: player še vedno dela!

po mojem bom kmalu popi... in flashal z Eltinim fw-jem, samo da še porezavo podnapisov odpravijo.

Zgodovina sprememb…

danielka84 ::

ime podnapisa ne sme vsebovati pike, torej v tvojem imenu ne bo delovalo!\
probaj: "imefima_si.srt", film tud poimenuj enako... To deluje na Yamadi, tak da je pomoje tud pri tebi. Za sumnike probaj najt v meniju kje eastern europe in izberi.

Sedaj se imam pa jst problem, imam yamado ter mustekov ojacevalec + zvocniki, sedaj pa ko uporabljam daljinec od musteka ( glasnost, basi...) mi "potegne" na yamado in mi naprimer ko cem dat bas glasneje, mi izvrze cd na yamadi;((
kaj naj naredim, zamenjam player za elto 883, samo to bi bil res skrajni primer.

hvala!

Jago ::

Ime podnapisa lahko ima piko.

kekec.en.srt
kekec.de.srt
kekec.hr.srt

med predvajanjem preklapljas med podnapisi s tipko subtitle....

Morda ti sumniki ne delajo, ker nisi v setup/preferences nastavil Eastern Europe subtitles... Predvidevam samo, ker imam drugace elto 8883.

LexLuthor ::

karma,

Včeraj mi je uspelo zamenjati fonte v italijanski verziji FW 3.08 za Amstrada, tako da sedaj PODPIRA ŠUMNIKE! PREIZKUŠENO. Samo ni pa mi všeč nekaj stvari pri tem FW (ni avtomatskega vklopa podnapisov, kar je moteče pri filmih na več CD-jih, zamrzovaneje nekaterih filmov, če med predvajanjem preklapljaš med podnapisi). Danes bom poskušal dodati šumnike še verziji 3.07, ki je sicer v redu. Ko bo preizkušeno, ga objavim.

LexLuthor ::

@Ripper:

:)) :)) :)) :)) :D :D
Jaz sem imel podoben problem, ko mi je daljinec od Amstrada ugaševal subwoofer. Enostavna rešitev: postavih jih dovolj narazen, da signal namenjen eni napravi ne bo osvetlil še druge. Odkar sem jaz to storil, problemov nimam več, za subwoofer pa je čisto vseeno, kje stoji, lahko tudi za kavčem, pa ne boš opazil razlike.

karma ::

@LexLuthor:
very nice:) :)) :D ....a z MTKToolom in MTK Remakerjem delaš to???
Keep on good job!:D

cya
k.

LexLuthor ::

Ja, sem sem malo ubadal z MTK remakerjem. FW sem poslal Caqki, naj ga objavi, pa je šel očitno na dopust. Zato sem se še malo pomatral in objavil verzijo FW 3.08a (tako jo jaz imenujem) TUKAJ. Meni lepo dela, ima originalni Amstrad logo, ko pa pride še kaj boljšega, pa bomo še tisto porihtali.

Samo pazi, še vedno ima istega hrošča kot verzija 3.07. Tika RGB ti resetira vse nastavitve:P

Aja, file bo na voljo samo nekaj dni, potem mi ga bodo pobrisali, zato pohitite!

Enjoy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

karma ::

@LexLuthor:
sej ta tvoj fware je za vse verzije playerja (311.xxx.xxx,402.xxx.xxx.....) sam imam taprvo verzijo 311.xxx.xxxx

cya
k.

LexLuthor ::

@karma:

Glede na italijanski vir, ki pravi, da je 3.08 per TUTTI i lettori , je to res. 3.08a je samo malo popravljena 3.08. Če ti dela 3.07, potem težav ne bo. Mislim, da je tudi originalna 3.07 varna. Poglej si še novi logo, ki so ga dali na 3.08. Nagnusno! Sem kar vrnil starega nazaj za 3.08a!
««
30 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54858070 (14171) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724769 (9383) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524658 (5156) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922627 (10436) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531412 (14665) Stepni Volk

Več podobnih tem