» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
31 / 45
»»

mrTwelveTrees ::

Zakaj za vraga so podnapsi pri yamadi 6600 tako višje in poravnani levo ?? se to ne da nastavit na sredino pa spodaj ? ;(( to sux BIG time !

probal sem že updejtat firmware od ELTE na Waitecov divx predvajalnik.... se da to narest tud za Yamado ali je drug čip ?

LexLuthor ::

:P
Se da flešat Elto na Yamado, samo potem baje daljinc ne dela. Čip je isti, ostalo drobovje pa menda ne. Potrpi še z podnapisi, popravki prihajajo. Sicer pa, kot vem, so na Elti podnapisi identični kot na Yamadi.

LP A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

tai ::

Za one koji nisu bili hrabri i nisu pokusali staviti flash na 3016.311 Amstrada
imam flash koji provjereno radi na 311 i 401 posto obadva imam doma,
naravno eltin preradjen.
ako koga zanima eto ovdje se nalazi
http://www.geocities.com/tai001hr/dx301...
Pozdrav

LexLuthor ::

@tai:

Poglej si nekaj postov nazaj na prejšnji strani. Za Amstrada smo že zrihtali FW, tako da sedaj podpira šumnike. Če ne najdeš, potem pojdi na temo Amstrad DivX predvajalniki.

tai ::

Eto oprosti nisam znao, nisam niti
dugo bio ovdje, a kako mi se nije listalo unazad,
zato sam i to napisao, samo jedna stvar 3.07 preradjeni
sam probao ali umjesto šđžćč se pokazuje _ tako da bas i ne funkcionira,
a ovaj radi provjereno dobro na oba posto sad imam doma obe verzije i na obe sam
probao, a ako je ono fakat pozadinska slika od 3.08, ruzna je pa taj fw ne bih stavio
iskljucivo zbog toga jer ne vidim cemu trud kad nista novo osim te slike i hr/slo slova
ne nudi, a i nekako sumnjam da bi ti garanciju priznali kad bi vidjeli onakav Amstrad natpis,
mislis da im ne bi bilo cudno ;)

U svakom slucaju hvala sto si mi kazao da ima vec nesto jer ja nisam gledao postove od prije,
a znam da je bilo pitanja jel radi ovaj eltin fw na 3016.311, sad imam taj uredjaj probao sam ga
na njemu za sve one koji se nisu usudili i tvrdim da radi.

Eto pozdrav od mene.

tai ::

Za sve zeljne rizika novi Amstradov firmware 3.09
A evo i slikica za znatiželjne 1 i 2

Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

krneki ::

Če koga zanima, že nekaj dni uporabljam Pioneer DV-575A in zadeva predvaja vse divxe , ki sem jih do zdaj utaknil v player (na cd in dvd). Zadevo imam priklučeno preko RGB scarta in kvaliteta je bolša kot pri TV-outu (s-video), ki sem ga uporabljal do zdaj saj ni trzanja zaradi interference fps filma in televizorja. Zaenkrat še ni mogoče predvajati podnapisov, baje pa bo enkrat. DVD-A/sacd še nisem sprobal ker pričakujem pošiljko dvd-a/sacd plošč v kratkem.

mrTwelveTrees ::

Jest jih ne razumem, a je toliko težko sprogramirat, da so podnapisi na sredi, spodaj ?

kaj uni kekci v (nemčiji ? UMAX ?) se praskajo po riti ? :D ;((

se ne morejo usest za računalnik in to "sprogramit" in vsi bomo happy...

jaoooo lenobe lene
;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

v zadnjem big bang katalogu sem celo videl da ima tudi JVC svojga dvdjča ki podpira "MPEG4 (simple)" kot pravijo :)
tak da se očitno premikajo stvari na tem področju in bomo kar kmalu deležni vseh dobrot pomojem.

pivmik ::

Vseeno podnapisi bodo po moje še dosti časa problem, ker podnapise večinoma rabijo manjše, nepomembne države, kot je recimo Slovenija. Ostale večje pa itak imajo sinhronizacijo in uporabniki nikoli ne gledajo filma v originalnem jeziku. Ali pa država razume angleško (USA, Anglija,...).
Čeprav bi bilo implementiranje podnapisov stvar tedna dela(še manj).
LP, Gregor GRE^

Caligula ::

A predvaja kak player WMV format?

LexLuthor ::

@tai:

Verzija 3.08a, ki sem jo sam popravil ima spet originalni logotip. Vsebuje vse izboljšave, znane iz 3.07 + podnapisi s CE znaki. Meni dela lepo, brez problemov.

3.09 je še čisto preveč nesigurna za uporabo, mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

boko34 ::

Lastniki DP-1000

Zanima me,ce ima kdo izkusnje s popravljanjem/modificiranjem firmwareji.
Pobral sem en firmware,ki deluje zelo lepo (vecji fonti,sumniki - razen Č),yato bi rabil koga ki bi znal to popravit,ter s tem omogocil vsem sodoben firmware in s tem tudi sam Player.

tai ::

@LexLuthor

Hvala majstore svaka cast.
za 3.09 svakako se slazem s tobom.
Ali ako je netko sprzio svoj uredjaj, imam
shemu i program za spajanje dvd-a na pc direktno,
te ponovno reflashanje, kazu cak kada je i skroz mrtav.
Ja ga nisam probao.

Pa ako nekoga zanima.
I ako vec netko nije vec davno ovdje o tome ljude obavijestio.
Pozdrav

tai ::

@LexLuthor

Da te pitam nesto, sta ima novo u odnosu na eltin
5.0.3.5_2 osim hr titlova u 3.08a.

Samo se pitam jer ja imam doticnu eltinu preradu na hr
slova pa se pitam jel ima nesto zbog cega mi se isplati
skidati taj fw.

silver123 ::

a zna kdo na tem svetu pomagat. Kupu sem philipsa lx3900sa dvd/divx sistem z zvokom. A je to ista osnova kot dvp630. za slednjega namreč najdem na naslovu www.p4c.philips.com vse za mojga lx3900sa pa nič. tudi sem probal postopek posodobitve tko kot piše v navodilih za dvp630 pa nič mi cdja z posodobitvami sploh ne prepozna. tudi sem poskušal kontaktirat z philips slovenija pa očitno sploh ni nikjer prave cifre ker 477 88 00 je nedosegljiva nonstop. plis help ker drugače bom to sranje vrnu od tam kjer je prišla in zahteval svoj denar nazaj.

cekr ::

lx3900

Probej tole
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

marsovcek ::

Pozdrav! Nekaj vprašanj za Philips dvp-630:

1. ima kake težave s predvajanjem xvid?
2. zmrzuje med previjanjem?
3. podpira custom pan & scan?
4. podnapisi: kaka je velikost pisave in poravnava? Ali zanj tudi velja omejitev 60 znakov/vrstico? Je potrebno isto ime filma in podnapisa (npr: dela The_mighty_kekec.avi / kekceve_ukane.sub)?
5. je razporeditev tipk na daljincu vsaj približno logična?

Caligula ::

Je kdo probal Gericomov DIVX player is Leclerca? (18.000 SIT). Ima podnapise?

LexLuthor ::

@tai:

Mislim, da med FW za Amsrad in Elto ni bistvene razlike, ker je 3.08 pravzaprav Eltin FW z Amstradovim logotipom. Hrošči so pri obeh isti.

Mislim, da so vse skupaj zdaj samo malenkosti, dokler se ne najde car, ki bo popravil FW tako, da podnapisi:
- ne bodo občasno izginili
- ne bodo oderezani pri n-tem znaku
- bodo imeli povečan font
- in imeli črno obrobo.

Ta dan pa misli, da je še daleč. Za vse MTK playerje!

laibachnsk ::

Marsovcek
kar se tice philipsa dvp630
1. nima problemov z xvidom(zaenkrat)
2.ne zmrzuje med previjanjem,edino podnapise zgubiš za kaksno minuto ,dve
3.ce mislis na divx pan scan,mislim da ne obstaja,film lahko gledas v tistem formatu v katerem je posnet
4.podnapisi so majhni,bele barve brez podlage kar je zelo motece...ce je v ozadju kaj belega.Za podnapise ni vazno da ima isto ime kot film.
5.daljinec je dober.

tai ::

@LexLuthor

Nekako sam i mislio da ces to reci, nego da te ja jos malo zagnjavim,
ovako surfajuci netom naisao sam na Rimaxov MTK.BIN koji kaze sljedece

Version 05.00.03.06
SubVersion 00.00.00.01
8032 05.00.03.06

e sad meni to zvuci dosta novije od onog eltinog, probao bi ga ja vec davno
posto je Rimax baziran na Mediatek 1389DE chipsetu, ali uredjaji ne izgledaju isto,
a bome niti daljinski, pa radje ne bih probao, inace informacije sam izvadio sa MTK Remakerom.

Vidim da se tu i tamo pojavis na onom talijanskom forumu, pa ako oni mozda znaju preraditi fw
da nam bude od neke koristi, naravno ako ima sta dobro u njemu i naravno ako se isplati.

I kad sam se vec raspisao, sta kazes na to da li bi se mogao staviti Hrvatski ili Slovenski osd,
preko MTK OSD Language Tools-a i MTK Remakera, a naravno da se nakon toga uredjaj probudi.

Eto znam da gnjavim ali ako ulovis slobodnog vremena odgovori na koje pitanje.

Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

tai ::

Za sve sretnike Xoro HSD 400+ uredjaja izasao je novi firmware

brezza1 ::

Imam DUAL DVD 800 DIVX player.
Zaenkrat mi je prepoznal vse divx in xvid filme. Kot pri mnogih pa je problem s podnapisi.
Ali morda kdo ve kaj o tem playerju, ali morda obstaja nadgradnja firmwareja?

LexLuthor ::

@ tai:

Rimax firme ne poznam. Lahko, da player bazira na Mediatek čipu, vendar pa se zna zgoditi, da so kake komponente drugačne. Načeloma so kompatibilni le playerji iz Cosmiteca (Yamada npr. niz te tovarne, ne vem kako je z Rimaxom). Nekaj strani nazaj nekdo piše o tem, da je Yamado flashal z Eltinim FW. Vse je sicer delovalo razen daljinca, ki je bil mrtev.

Jaz osebno ne bi poskušal s FW, ki ne izhaja iz ene od Cosmitecovih mašin (Elta, Amstrad in še ena, pa se ne spomnim).
Osebno se ne bi spuščal v predelavo OSD-ja, bog ve, kaj se lahko zgodi. Pol stvari pa itak ne bi znal prevesti, sicer pa je v angleščini, pa me ne moti. :P

Mislim, da je še najbolje, če počakamo na kakšne novosti za Elto. Italijanom je namreč bolj malo mar za FW s podnapisi, ker oni bolj gledajo sinhronizirane filme. Ko pride kak dober popravek, samo zamenjamo logotip, pa je!

Na žalost se z raznimi MTK orodji ne da popravit vsega. Določene stvari je potrebno preprogramirati v izvorni kodi. Moslim, da smo v končni fazi še vedno odvisni od Kitajcev. Kdaj pa se bodo oni zganili, pa je odvisno predvsem od njih in od Elte/Amstrada. Več jim bomo težili, večja je verjetnost, da kaj dosežemo.

tai ::

@LexLuthor

Da znam koji su trojca kompatibilni, a onom liku koji je stavio na yamadu eltin fw treba reci
da uzme univerzalni daljinski, jedan lik je probao i uspio je vratiti yamadu na njezin stari firmware,
mislim da je radila samo play tipka i jos 2 ili 3 ako se ne varam, bilo je opisano na bivsem lnx.pcsport.it forumu.

Slazem se s tobom svasta se moze dogoditi, iako znam Engleski i Njemacki, bilo bi zgodno imati Hrvatski fw za mene,
ili mozda i slovenski, cisto da se ljudi pitaju :-)))

Izvorni kod jos nitko nije objavio, bar ne u potpunosti, tako da smo zasad svi ograniceni na ovo što imamo.

murphyboy11 ::

zanima me kje bi lahk dobu popravek za gran prix 404 nikjer ne najdem ;(( >:D ;( :\ :(

tai ::

Rusi su dodali podrsku za ID Tag na svojim DIVX uređajima 4tune MP151,
e sad ako netko zeli riskirati (u sto nevjerujem link je nize u tekstu),
ovaj tekst satvio sam i talijanima da citaju pa mozda i oni nesto iskemijaju.
Inace uredjaj je MTK 1389 baziran, dakle slican nasima.

Link
http://mpeg4player.ru/download/FortuneM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

LexLuthor ::

Novica za vse, ki ste na MEDIATEKU!!

naš dragi kolega Tai je našel eno rusko stran, kjer je predstavljena 4TUNE DivX komponenta, ki podpira:

- CENTRALNO POSTAVLJENE PODNAPISE
- ČRNO OBROBO PRI PODNAPISIH
- ID 3 TAG DISPLAY ZA MP3

Več nisem uspel dešifrirati, vendar je to dobra novica za vse nas. Eltarji, pišite na support in zahtevajte te bonbončke. Več nas bo, prej bomo kaj dosegli!!!!!!

Ogled strani: http://www.ixbt.com/dvd/4tune-mp151.shtml

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

LexLuthor ::

juhej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

tai ::

@LexLuthor

Dobro znas ko i ja da je na kraju ispalo da je to za MTK1389FE a nas je DE
iako netko kaze da bi i moglo proraditi, ja nebi riskirao da sam na vasem mjestu,
prvo zbog toga jer sam jedan uredjaj uspio unistiti kad sam flashao 3016.311 sa 3.06
firmwareom, iako je doticni bio za Amstrada DX 3016 dan kasnije ispalo je da bas radi na svima
osim revizije 311, a to je bilo za isti chipset, a sad zamislite sta tek moze biti kad bi se stavio
fw za FE na DE uredjaj (mozda sam paranoican i radilo bi sve, a mozda i nebi , shvacate sta zelim reci).
Zasad neka talijani probaju.

Pozdrav

sergejp ::

ja, full dobro zgleda nimaš kaj! upam, da bo kaj od elte supporta! vendar bo prej kdo to sam naredil kot pa tajvanci->elta in ostali!

tai ::

Izgleda da je neki francuz poceo nesto kemijati sa spajanjem 2 firmwarea,
ali jos nista korisno. Ako se nesto pojavi reci ce am sigurno ili LexLuthor ili ja.

LexLuthor ::

FE ali DE, stvar je še vedno dokaj sorodna. Mislim, da bi lahko Tajvanci samo malo prilagodili kodo, pa bi šlo. Saj so tudi računalniške igre napisane za PC, prilagojene za PS2, Xbox itd. Verjetno je pa res, da bomo težko sami kaj dosti storili. Ljudje, pišite na Elto in jim težite!

Tai - kot si že opazil, uradni support za Amstrada sucks, pa je bolje, da pritisnemo na Elto. BTW, popravil sem češki Eltin FW - zamenjal sem logo z originalnim od Amstrada in dela kar lepo.

tai ::

@LexLuthor

Slažem se treba pritisnuti Eltu, ako rusi mogu to napraviti,
zašto jedna Elta isto ne bi mogla, samo im treba pokazati link kao dokaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

tai ::

@LexLuthor

Ma Amstradov logo nije za prave muškarce, kome treba garancija, ma vidi ove logoe.
Radije garanciju nemam i i mam ove logoe (mislim da su fantasticni, a ti???)
Pogledaj na link, nađeš di piše carolivier (treći post od dna stranice), ilite onaj ko postavi te logose.

Ovo moras vidit koliko je dobro :D :D :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

LexLuthor ::

@tai:

Morda veš, kako se izdela mpg logo file. V katerem programu?

tai ::

@LexLuthor

Nemam pojma ali mogu saznazti.
Mislim da bi se uz pomoć Photoshopa ili Phaint Shop Pro-a te nekog MPG pretvarača (možda VirtualDub-a)
moglo i to srediti.

tai ::

Ej Lex počeo sam prevoditi sučelje na Hrvatski, i probao sam već dio koji sam preveo i radi (ali dok sve prevedem trebat će još dosta vremena pošto sam sada blizu 300, od 1600 i nešto
riječi koliko ih ima), pa ako netko poželi prevoditi na slovenski ja mu mošaljem datoteku koju treba prevesti pa uvrstim i hr i slo jezik osim engleskog za naše uređaje, naravno samo
ako se nekome da pisati slovenski, jer ako ga ja napišem neće baš najbolje zvučati. :D
Stavit ću i neki ljepši logo sa nekim tetama 8-)
Pozdrav

LexLuthor ::

@ tai:
:P :P :P :P
Mislim, da ti bo to le še bolj zabasalo pomnilnik. Čehi so namreč kar nekaj tega izbrisali, da so dobili nekaj spomina za dodatne kode.
V katerem programu pa to počneš?

Meni se gre bolj za ureditev podnapisov.

tai ::

@LexLuthor
Brisao ništa nisam, čak sam i povećo nešto preko 1MB, ali sve za sad radi dobro (OSD nešto, neda mi se sad po disku kopati, ako te bas bude stvarno zanimalo,
mogu ti kasnije odgovoriti).
Podnatpisi, da da, znam, ali jedna stvar mi nije ipak kod toga jasna, jesi li primjetio da su zapravo podnatpisi svi u firmwareo obrubljeni,
da to je točno jesu obrubljeni što bi značilo da bi treali biti i nešto veći usput, ali uređaj iz nekog razloga ne pokazuje obrub.

cekr ::

Problem je ravno v tem, da so pri prevodih pravih DVD-jev pravi obrobljeni in večji podnapisi. Ne vem zakaj niso mogli uporabiti kar teh tudi za druge formate.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tugo ::

DVD ima podnapise sam in niso v firmwareu. zato tut ne zripaš črk, ampak v resnici izluščiš slike vn, ki jih pretvoriš v znake. vsak DVD ima svoje fonte (oblika) - ker so slikce.

lp, T.

cekr ::

Sej ravno to sem hotel reči, da bi lahko uporabili malo znanja od DVD-ja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LexLuthor ::

Meni tista ruska mašina ne da miru in temu moramo priti do dna. Jaz trdim, da je player sposoben prikazati obrobljene podnapise, saj take uporablja tudi za OSD. Prav tako sem prepričan, da se jih da postaviti sredinsko. Na ruski strani piše, da gre za DivX podnapis v srt formatu, torej bo nekaj na tem.

To, da ne prikazuje obrobe je stvar FWarea. Mislim, da bi dober programer stvar uredil v kake pol ure. Mamujim tajvansko in še nemško zraven.

A kdo pozna kak dober češki forum sajt, da jih malo zrajcamo s tem?

pivmik ::

Prevod opisa unega ruskega DivX playerja
(player ni ne vem kej, podnapise podpira samo SRT z novi firmawareom, so obrobljeni in centrirani)
LP, Gregor GRE^

tai ::

@LexLuthor

Nisi jedini kojega to muči, evo ako nisi pogleado onj moj post kod talijana, da napism to i ovdje, onaj ruski firmware radi na mom amstradu, samo što onda ne pročita niti jedan cd ili dvd,
ako se netko sjeća 3016.311 i 3.06 firmwarea od amstrada bila je ista stvar, e sad ja imam 311 pa mozda je ovdje pre nova verzija serva u firmwareu pa zato, kad bi netko probao na 3016.410 mozda
bi i radilo kako treba, ali ne probavajte nikako ako nemate serial intefrace, za slučaj da nešto krene po zlu, isto tako jedna jako čudna stvar glede fw-a je da ima glavni logo iako se ga nigdje ne može vidjeti sa ovim mtkviewer ili remaker programima, tamno plavi i po mom mišljenju prekrasan, ali o ukusima nećemo. Dakle sta radi, daljinac ikao su tipke na drugim mjestima, meniji rade ali dalje od toga nisam ni došao pošto cd-e ne čita je rimam 311 vjerojatno, slika je tu, vratica se redno otvaraju i zatvaraju na dvd-u, e sad sta sam vidio da neradi, ekran na dvd uređaju, čini mi se da su i bile tipke na dvd uređaju, za zvuk neznam jer nisam mogao doći do tog testa, pa onda niti za titlove pa niti za mp3, ali čini mi se da su titlovi par oni open/close malko drugačiji.

Pozdrav

LexLuthor ::

Spodbudno!

tai ::

@LexLuthor
ako želiš probati moj novi fw, iako je još u razvoju možeš ga skinuti sa
http://www.geocities.com/tai001hr/dx3016/firmware/
datoteka koju trebas skinuti je tai_22_07_04_MT1389de.zip, imam obrube na slovima ali nažalost ne u filmu (tj imam na neki način u filmu, slova su malko veća nego inače i prozirna, a obrub je bijeli),
nešto je čudno s tim firmwareima koje koristimo. Pazi sad

font1 titlovi u filmu plus glavni izbornik
.- prozirno
* bijelo

font 3
.prozirno
-bijelo
*crno

Napominjem da su fontovi 1 i 3 isti te bi trebali i tako izgledati, ali ne izgledaju.
Iako firmware radi normalno ne preporučam da ga testiraju ljudi bez serial interfacea, sigurnosti radi.

Pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tai ()

sergejp ::

@tai

lahko prilepiš kako sliko, da vidimo kaj ustvarjaš?


lp

sergej
««
31 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54858070 (14171) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724769 (9383) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524658 (5156) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922627 (10436) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531412 (14665) Stepni Volk

Več podobnih tem