» »

Kateri kavni apart?

Kateri kavni apart?

TheBlueOne ::

Pac ni tako velike razlike, da pades po tleh. Jaz drugace reguliram vse parametre cisto malo sproti. Ampak ceprav samo jaz poznam optimum, vseeno zna tudi moja prakticno vedno stisnik kar ok espresso. Mi ni treba razlagat v stilu "daj malo vec kave" ali pa "verjetno bos imela nekoliko daljso ekstrakcijo".

Spiti kg v enem mesecu za espresso je ca. 4 kave na dan. Ce porabis dva kg imas v povprecju 8 kav na dan. To je morda malo pretirano. Ceprav ko gledam ti delas duple, kjer je 18g v bstvu se vedno nadpovprecno dosti.

Ne razumem pa kaj zelis povedati s tem "ko si enkrat zadovoljen z Barcafe in avtomatom za 50eur i......"? Kaj kao, da se spoznamo tako slabo, da predvidevas, da pijemo Barcafe?

tonttu ::

Meni gresta v povprecju 2kg na mesec, zares se malenkost vec, nisem pa nikjer napisal da pijem kavo pri hisi samo jaz. Glede priprave pa je kot sem napisal. Eni so zadovoljni z Barcafe in avtomatom za 50eur, eni pa imajo malo drugacne standarde pri kavi. In zame je razlika pri tem kar sem pisal. Je razlika da pades po tleh? Verjetno je, ampak ce delam eno stvar zaradi uzitka, jo bom naredil tako da bo uzitek cim vecji. Velika vecina nas kavo vseeno, vsaj po moje, pije zaradi uzitka in ne zaradi zeje.

TheBlueOne ::

2 kg je ca 8 espressov na dan. Vas je pac zelo dosti?

Pri nas je vecinoma dva na delovni dan in nekoliko vec, ce so obiski, kar pa ni tako zelo statisticno relevantno.

Sem pa tudi jaz startal kot perfekcionist, sedaj pa imam masinerijo tako dolgo, da b.p. delam deloma po obcutku. V glavnem konstante tako ali tako nimas, ker drugace bi moral zelo pazit na zrnje, vkljucno s tem kdaj je bilo prazeno. Sicer se zavedam razlik, samo me ne ganejo, ker moram delati primerjave, da jih zares opazim.

Se pa ja pogovarjamo samo o kavi? Mi drugace tudi dosti perfekcionisticno kuhamo in ce bi na vsako malo nianso gledali tako kot ti na kavo, bi celo zivljenje bilo en velik QC hrane.

MH0 ::

Jazon je izjavil:

tonttu je izjavil:


V najboljsem primeru za silo drzi, ce pijes vedno isto kavo. V resnici pa niti takrat ne drzi povsem, ker se kava, ki jo odpres ta moment, obnasa drugace, kot tista, ki je odprta (hranjenje v ne vem kaksnih vse posodah pomaga malo ni pa isto) recimo en teden. In tudi isto kavo meljes enkrat tako, drugic drugace, kar posledicno pomeni drugacne kolicine (na izgled) v rocki. In ja je razlika med 18 ali 19g kave in/ali med 30 ali 35g ekstrakta.


Right.
Sem šel čez faze kupovanja "sveže pražene" kave iz Etiopije, Arabije, Ekvadorja in Azije. Nimam se časa ukvarjati s tem. Našel sem svojo mešanico, ki trenutno ustreza. Obiskovalci ponavadi poudarijo, da sem pripravil dobro kavo in to mi zadostuje.
Pa si zamenjal sito pri tek espresso mašini?

tonttu je izjavil:

@TheBlueOne no ce puscas kavo v hopperju potem se ti stvar pozna se precej bolj kot se meni pri single dose in kavi spravljeni v ustrezni skatli (vecinoma imam isto 1kg pakiranje, ki gre po odprtju v skatle). In kot sem napisal, razlika med ravnokar odprto kavo in tisto cez 2 tedne (dosti vec mi 1kg ne zdrzi) je precejsna. Najbolj se opazil pri casu potrebnem za ekstrakcijo in potem posledicno tudi pri okusu in vsem ostalem. In pri isti kavi in isti nastavitvi mlincka je razlika 5sec ali celo vec.
Tako da ja, seveda kompenziram to, najlazje s tem, da spreminjas grobost mletja. In ko spremenis grobost mletja, se posledicno spremeni kako tistih 18g izgleda v rocki. Pri bolj grobem mletju je kup precej vecji kot pri bolj finem. In za to pravim, da je edina prava stvar vaga.
Se pa po drugi strani strinjam... ko si enkrat zadovoljen z Barcafe in avtomatom za 50eur imas od kave malo drugacna pricakovanja kot takrat ko imas (z razlogom, pa ne Instagram showoff razlogom) na pultu za 5000eur in vec masin.
Imaš popolnoma prav. Brez vage ni kave. "Staranje" pa je seveda odvisno od tega kako staro kavo imaš. Torej če imaš nekaj iz trgovine kar je bilo praženo pred meseci, se več ne bo nič spreminjalo, ker je večina co2 že šla rakom žvižgat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

MH0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pac ni tako velike razlike, da pades po tleh. Jaz drugace reguliram vse parametre cisto malo sproti. Ampak ceprav samo jaz poznam optimum, vseeno zna tudi moja prakticno vedno stisnik kar ok espresso. Mi ni treba razlagat v stilu "daj malo vec kave" ali pa "verjetno bos imela nekoliko daljso ekstrakcijo".

Spiti kg v enem mesecu za espresso je ca. 4 kave na dan. Ce porabis dva kg imas v povprecju 8 kav na dan. To je morda malo pretirano. Ceprav ko gledam ti delas duple, kjer je 18g v bstvu se vedno nadpovprecno dosti.

Ne razumem pa kaj zelis povedati s tem "ko si enkrat zadovoljen z Barcafe in avtomatom za 50eur i......"? Kaj kao, da se spoznamo tako slabo, da predvidevas, da pijemo Barcafe?
Jaz sploh ne znam narediti single espresso. Vedno gre nekam med 17 in 18g kave. A za single kupiš nek manjši portafilter in melješ bolj fino?

tonttu je izjavil:

Meni gresta v povprecju 2kg na mesec, zares se malenkost vec, nisem pa nikjer napisal da pijem kavo pri hisi samo jaz. Glede priprave pa je kot sem napisal. Eni so zadovoljni z Barcafe in avtomatom za 50eur, eni pa imajo malo drugacne standarde pri kavi. In zame je razlika pri tem kar sem pisal. Je razlika da pades po tleh? Verjetno je, ampak ce delam eno stvar zaradi uzitka, jo bom naredil tako da bo uzitek cim vecji. Velika vecina nas kavo vseeno, vsaj po moje, pije zaradi uzitka in ne zaradi zeje.
Dokler ne spoznaš "z ljubeznijo" pripravljenega espressa, ti je pač "barkafe" ok. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

MH0 ::

TheBlueOne je izjavil:

2 kg je ca 8 espressov na dan. Vas je pac zelo dosti?

Pri nas je vecinoma dva na delovni dan in nekoliko vec, ce so obiski, kar pa ni tako zelo statisticno relevantno.

Sem pa tudi jaz startal kot perfekcionist, sedaj pa imam masinerijo tako dolgo, da b.p. delam deloma po obcutku. V glavnem konstante tako ali tako nimas, ker drugace bi moral zelo pazit na zrnje, vkljucno s tem kdaj je bilo prazeno. Sicer se zavedam razlik, samo me ne ganejo, ker moram delati primerjave, da jih zares opazim.

Se pa ja pogovarjamo samo o kavi? Mi drugace tudi dosti perfekcionisticno kuhamo in ce bi na vsako malo nianso gledali tako kot ti na kavo, bi celo zivljenje bilo en velik QC hrane.
Pa saj, ko naštimaš mlin, vidiš koliko sekund teče en dvojni. Ko se začne ta čas krajšati, pač dodajaš po 0,1g kave.

TheBlueOne ::

MH0 je izjavil:

Jaz sploh ne znam narediti single espresso. Vedno gre nekam med 17 in 18g kave. A za single kupiš nek manjši portafilter in melješ bolj fino?


Ni cel portafilter, je portafilter basket. Lahko jih menjas, praviloma ga drzi majhna vzmet. Gre pol manj v njega, ce je masina stelana pravilno, potem deluje oboje. Je pa pogosto, posebej pri domacih baristah, da ni vse dovolj optimalno, da deluje oboje brez stelanja.

MH0 je izjavil:

Pa saj, ko naštimaš mlin, vidiš koliko sekund teče en dvojni. Ko se začne ta čas krajšati, pač dodajaš po 0,1g kave.


Ja lahko to, lahko malenkost prilagajas cas ekstrakcije, potem morda malo bolj potlacis ... Razmerje med g kave in ml ekstrakta mora biti podobno za single in double pri isti granulaciji.

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

TheBlueOne je izjavil:

MH0 je izjavil:

Jaz sploh ne znam narediti single espresso. Vedno gre nekam med 17 in 18g kave. A za single kupiš nek manjši portafilter in melješ bolj fino?


Ni cel portafilter, je portafilter basket. Lahko jih menjas, praviloma ga drzi majhna vzmet. Gre pol manj v njega, ce je masina stelana pravilno, potem deluje oboje. Je pa pogosto, posebej pri domacih baristah, da ni vse dovolj optimalno, da deluje oboje brez stelanja.

S portafilter sem imel seveda v mislih le košarico/sito.



TheBlueOne je izjavil:

MH0 je izjavil:

Pa saj, ko naštimaš mlin, vidiš koliko sekund teče en dvojni. Ko se začne ta čas krajšati, pač dodajaš po 0,1g kave.


Ja lahko to, lahko malenkost prilagajas cas ekstrakcije, potem morda malo bolj potlacis ... Razmerje med g kave in ml ekstrakta mora biti podobno za single in double pri isti granulaciji.
No, meni je večanje teže po 0,1g pač najbolj priročno. Samo to pravim.

Mi pa nikakor ne gre v glavo kako boš v sistemu kjer je zmleta kava edini upor vroči vodi, s pol manj kave dosegel enak upor, brez da jo zmelješ precej bolj fino. Single basket je spodaj v konus z manjšim fi-jem.

tonttu ::

Meni osebno single basket ni vsec ravno zaradi tistega konusa, tudi z najmanjsim double basketom (manjsega od 14g jaz se nisem nasel) pa ni opcije da naredis spodobno kavo s 7-9g kave... vsaj jaz ne. Ampak kot sem napisal prej... smo razlicni. Enim dobra kava ne pomeni nic, nekaterim veliko in to se pozna potem zares v vsem. In jebiga zame "saj je samo kava" ne velja. V mojem zivljenju je par stvari, pri katerih sem hudo picajzlast... in kava je ena od njih. Je to dobro ali ne? Kakor za koga :)

TheBlueOne ::

Moralo bi biti priblizno enako glede omusa ce delas dvojno ali enojno. Sem ze stelal masino pri nekomu, ki je naredil ok samo iz dvojnega.

Drugace verjetno velika vecina v temi uziva v kavi, tako da v tem smislu tukaj nisi kaj posebnega . :)

zuz3k ::

meni se je zaradi malo več kave v 1,5 l posode mrežica filtra malo strgala

zalepil sem z sekundnim, vse skp se bo strdilo. a mislite če gre potem skozi filter
vroča voda 100 stopinj, še zmeraj užitno za pit?

ker tudi filter je nekako zlepljen z plastiko že z strani proizvajalca

a se da kje samo filter kupit, aparat je ECG KP 2115

lp
Life is a psychological game.

tonttu ::

Sicer je verjetno lepila hudo malo, pa vseeno... ko imas vmes hrano, te se posebej vroco hrano in namakanje, se jaz ne bi spilal s stvarmi, za katere si skoraj 100% preprican da niso food safe. In navadno lepilo sem skoraj preprican da ni food safe. To da je ze originalno zlepljeno ne igra nobene vloge, saj ne ves s kaksnim lepilom je zlepljeno. Je priblizno isto kot bi rekel da je olje pac olje in namesto olivnega das na solato motorno.

TheBlueOne ::

zuz3k je izjavil:


zalepil sem z sekundnim, vse skp se bo strdilo. a mislite če gre potem skozi filter
vroča voda 100 stopinj, še zmeraj užitno za pit?


Ce se ne motim je sekundno food safe in primerno za taka popravila. Poglej za lepilo, ki si ga uporabil, ce se sme uporabljati za s hrano povezanimi zadevami. Sekundno ponavadi b.p. gre do 100 stopinj.

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

Uporabi papirni filter.

zuz3k ::

sekundno je kemikalija, nobeno ni za zaužitje, bom probal če se kaj stopi ko gre voda skozi

kaj pa te kavne filtre, drugo mrežico je za kje dobit sem zgorej napisal model, alpa nek univerzalen filter
Life is a psychological game.

tonttu ::

To da je lepilo kemikalija je jasno. Ampak imas "kemikalije" ki se lahko uporabljajo v prehrambeni industriji in tiste, ki se ne smejo oz. nimajo certifikata/podatka da so food safe. Poglej za doticno lepilo ali je food safe. Ce dobis podatek da je, potem je ok. Ce ga ne najdes, ga jaz osebno ne bi uporabil.
Glede teh filtrov pa na zalost nimam nobene informacije, ker mi je ta kava za popizdit zanic in nisem nikoli gledal tega, tako da glede tega ne morem pomagati.

jobers2 ::

Zdravo
Sprasujem za mnenje kavnega avtomata
https://www.trico.si/izdelek/hibrew-h11...
Pri hisi sam pijem kavo iz đezve sem se je prenazrl rad bi dobro kavo kremasto z cimvec okusa. Je omenjeni avtomat ok ? Kavo bi posebej mlel z mlinckom. Budget tam do 190 eur oz. 200. Hvala

rimljan ::

sem tudi sam gledal enako firmo samo 4/1 espresso avtomat (dolce gusto, Ese, mleta kava, Nespresso), pa sem dobil mesane obcutke zaenkrat

drugace ga pa dobis na aliju za 126€

TESKAn ::

Zanimivo, zgleda skoraj identično kot deLonghi dedica, ki jo imam doma in mi je ok.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jobers2 ::

rimljan je izjavil:

sem tudi sam gledal enako firmo samo 4/1 espresso avtomat (dolce gusto, Ese, mleta kava, Nespresso), pa sem dobil mesane obcutke zaenkrat

drugace ga pa dobis na aliju za 126€

Ja kako je pa kaj na alixpress z originalnostjo nisem se tam kupoval zato vprasam

TESKAn je izjavil:

Zanimivo, zgleda skoraj identično kot deLonghi dedica, ki jo imam doma in mi je ok.

Ja res je sicer sem oba gledal samo ne vem se odlocit
Saj po moje vsi ti aparati nardijo dobro kavo ce je le kava prava pa pravilno zmleta vsaj kolk jst mislim. Sam tesko je neki na hitro se odloct.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

rimljan ::

rimljan je izjavil:


Ja kako je pa kaj na alixpress z originalnostjo nisem se tam kupoval zato vprasam

.


link je od originalne Hibrew trgovine, narocilo bi bilo poslano iz Poljske brez dodatnih stroskov...edina razlika z nakupom pri nas je garancija...ki se resuje razlicno od prodajalca do prodajalca...

MH0 ::

jobers2 je izjavil:

...
Saj po moje vsi ti aparati nardijo dobro kavo ce je le kava prava pa pravilno zmleta vsaj kolk jst mislim. Sam tesko je neki na hitro se odloct.

Mislim... to je pa res daleč od resnice.

libreus ::

Ima kdo tega:Sage Bambino? V primerjavi z Delonghi Dedica?

jobers2 ::

rimljan je izjavil:

rimljan je izjavil:


Ja kako je pa kaj na alixpress z originalnostjo nisem se tam kupoval zato vprasam

.


link je od originalne Hibrew trgovine, narocilo bi bilo poslano iz Poljske brez dodatnih stroskov...edina razlika z nakupom pri nas je garancija...ki se resuje razlicno od prodajalca do prodajalca...

Se pravi k mi odpre v aliexpresu in ce narocim tam bo poslano iz poljske ce prav razumem ker nebi iz eu ven naroceval

Sem videl ja hvala saj garancijo lahko uveljavlam v slo. Al moram posiljat nazaj ce bi slucajno kaj blo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

rimljan ::

jobers2 je izjavil:


Se pravi k mi odpre v aliexpresu in ce narocim tam bo poslano iz poljske ce prav razumem ker nebi iz eu ven naroceval

Sem videl ja hvala saj garancijo lahko uveljavlam v slo. Al moram posiljat nazaj ce bi slucajno kaj blo


ja, ta na linku je iz Poljske, pise dostava v 5 dneh..

Garancija se ne uveljavlja v Slo, za predmete kupljene v tujini..Nazaj mores posiljat v tujino, v tem primeru verjetno ne na Poljsko ampak na Kitajsko..

Ce ti je to odvec oz. nisi navajen resevat reklamacij, kupi raje pri nas...
rimljan

jobers2 ::

Evo sem narocu danes mislim da bo ok
https://www.bigbang.si/de-longhi-dedica...

libreus ::

Jaz pa tega. Naj bi prispel v petek. :) Začel bom z nakupom že mlete kave (predlogi?), kasneje pa nabavil še grinder in raziskoval še to vertikalo. :)

HitraSperma ::

Dolce Gusto Mini Me :D
fgdsfjk

MH0 ::

jobers2 je izjavil:

Evo sem narocu danes mislim da bo ok
https://www.bigbang.si/de-longhi-dedica...

Brez žage in da dokupiš prava sita, ne bo.

Twixz ::

Tole bi kupil za v službo. A je za kej?
Pač primarno mi je, da lahko dam noter kapsule od Petrola, drugo mi je useen.

blaz5 ::

libreus je izjavil:

Jaz pa tega. Naj bi prispel v petek. :) Začel bom z nakupom že mlete kave (predlogi?), kasneje pa nabavil še grinder in raziskoval še to vertikalo. :)


Sam jo kupujem zrnih Lavazza ali Segafredo. Včasih si privoščim tudi kako bolj specialno, ki mi je sicer predraga za vsak dan (30e/kg in več). Poskusil sem tudi eno iz Lidla, ki je po eni skodelici romala v smeti.

Za kavomat v linku pa boš na internetu našel ogromno "modov". Eden izmed prvih je drug basket (non-pressurized).

Zulf ::

Kje pa kupujete kavo v zrnju, pa da je čim sveže pražena in ne predraga?
Nanni barista espresso je probal kdo, oz. je katera od njihovih kav dobra?

Morm pa povedat da z espresso mašinco se treba kr mal potrudit da rata dobra kavica, jo je treba kr mal naštudirat, predvsem temp, mletje in pa priprava puck-a, se pa splača. Kave iz avtomata, v službi, ne morm več pit, mi je ogabna za ko...t.

darkotri ::

Mi od vedno (Primorska pač)

kava pa v večini primerov Lavazza Crema e Gusto Dolce

http://www.etrading24.pl/media/products...
darko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkotri ()

MH0 ::

Zulf je izjavil:

Kje pa kupujete kavo v zrnju, pa da je čim sveže pražena in ne predraga?
Nanni barista espresso je probal kdo, oz. je katera od njihovih kav dobra?

Morm pa povedat da z espresso mašinco se treba kr mal potrudit da rata dobra kavica, jo je treba kr mal naštudirat, predvsem temp, mletje in pa priprava puck-a, se pa splača. Kave iz avtomata, v službi, ne morm več pit, mi je ogabna za ko...t.

V Mariboru na Belokranjski ulici.

jobers2 ::

MH0 je izjavil:

jobers2 je izjavil:

Evo sem narocu danes mislim da bo ok
https://www.bigbang.si/de-longhi-dedica...

Brez žage in da dokupiš prava sita, ne bo.

Mislis mlincka in pa odprtega sita da tece direkt skozi sito v skodelico da ni tistega kanala po katerem gre kava?. Ja sm reku da bom dokupil. Prej pa moram se pribat dokler ne kypim mlincka kaksno fino mleto kavo resbdobro nimam rad citrusnih kav. Bolj cokoladne in kakavove arome. Upam da sem peav napisal

darkolord ::

Eureka mlinčki so OK?

rs1975 ::

libreus je izjavil:

Jaz pa tega. Naj bi prispel v petek. :) Začel bom z nakupom že mlete kave (predlogi?), kasneje pa nabavil še grinder in raziskoval še to vertikalo. :)

Imaš tudi opcijo nakupov blazinic...

jobers2 ::

Evo dobil sem naroceno delonghi dedica arte 885 model in moram rec kava za prvic men osebno vrhunska sem pa vzel illy za zacetek samo je pregrobo mleta ampak ok. Je pa aparat pred prvim zagonom treba nekak prav zalaufat in sem se zafrkavu do amena. Se ne vem ce sem vse prav naredil. Ko penis mleko ko ugasnes moras pocakat da se ohladi malo dokler lucke ne nehajo utripat. Sam problem je da sem cakal 3 minute pa se kr niso nehale nikjer pa ne pise kako in laj. V glavnem zaenkrat sem zadovoljen samo je pa tezek za uporabljat vsaj prvic pa meni osebno

MH0 ::

Vsak termoblok lahko ohladiš s spuščanjem vode, da ne čakaš... dokler se pač ne naučiš, da prvo espressi in potem mleko.

jobers2 ::

Ok saj logicno je da prvo kave skuhas in potem mleko segrevas. Ampak ko jst pač mleko segrejem zaprem paro in potem se on kao ohlaja sam to res dolgo traja.
No san se bom navadu sam se kupt morm non pressurized rocko da tece direkt cez sito dol

darkolord ::

Zakaj bi pa čakal, da se ohladi?

Ko spečeš štrudelj, tudi ne čakaš pred pečico, da se ohladi, ampak raje greš jest štrudelj.

jobers2 ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi pa čakal, da se ohladi?

Ko spečeš štrudelj, tudi ne čakaš pred pečico, da se ohladi, ampak raje greš jest štrudelj.

Ja pise not da se moea blo ohladit .... Ne vem. Pa tud temperaturo vode lahk rihtas sam je tk zakomplicirano do amena .

MH0 ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi pa čakal, da se ohladi?

Ko spečeš štrudelj, tudi ne čakaš pred pečico, da se ohladi, ampak raje greš jest štrudelj.

Ker ne more z vodo krepko nad 100°C narediti naslednje kave.

darkolord ::

Ampak saj je napisal da prvo kave skuha, potem pa mleko speni :)

DaLemuroso ::

jobers2 je izjavil:


Ja pise not da se moea blo ohladit .... Ne vem. Pa tud temperaturo vode lahk rihtas sam je tk zakomplicirano do amena .


Kaj ne mores samo spustiti vode skozi brez rocke? Bolj natancno:
1. Nimas montirane kosarice
2. Vklopis pumpo
3. Pustis, da malo tece

Te masine pravilo grejejo sproti in temperatura pade takoj, ko je kaj pretoka.

jobers2 ::

DaLemuroso je izjavil:

jobers2 je izjavil:


Ja pise not da se moea blo ohladit .... Ne vem. Pa tud temperaturo vode lahk rihtas sam je tk zakomplicirano do amena .


Kaj ne mores samo spustiti vode skozi brez rocke? Bolj natancno:
1. Nimas montirane kosarice
2. Vklopis pumpo
3. Pustis, da malo tece
Ja lahko brez rocke bom probal sam ko izklopim šobo utripajo lucke za kavo in kao ni dobro pritiskt dokler ne neha samo bom probal kljub temu da vidim kolk bo dalo ven in ce bo ok

Te masine pravilo grejejo sproti in temperatura pade takoj, ko je kaj pretoka.

libreus ::

Očitno sem dobil Dedico z napako ... rezervoar z vodo pušča, čeprav je pravilno vstavljen s prepričljivim slišnim klikom. Je imel kdo podobne težave? V ponedeljek vrnem ...


Edit: še video: https://www.dropbox.com/s/btp909arnqyca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

jobers2 ::

Jst nisem mel tega problema je pa res da not v navodilih pise da se lahko zgodi da bo malo mokro znotraj plastika zarad vode sam to je mnogo prevec tako da uveljavlaj gatancijo. Pa si pogledal ce se spodaj zatici ki so na fedrih lepo premikajo?

libreus ::

Vse je bzgledalo BP, tudi "click" je lepo naredilo, ko si postavil posodo gor ... danes sem prejel vrnjen denar. Zdaj gledam tega: https://www.amazon.de/dp/B09RR1C9FB?ref... Ima kdo izušnje?

m0LN4r ::

Pozdravljeni,
a ve kdo slucajno kateri kavni aparat se vrti zdaj v hoferjevi reklami na TV?

Vceraj mimobezno videl pa ne najdem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101182 (1545) Pithlit
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360764 (1606) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892765 (1170) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405378 (4235) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489940 (8796) karosha

Več podobnih tem