» »

Kavni aparat

Kavni aparat

««
7 / 7
»
»»

zuz3k ::

sem si pogledal danes u trgovini te aparate
kavo moraš zmeraj na novo ustavit, sem mislil oz. fino bi bilo da je večja količina oz. bi aparat sam dodajal

pol je še boljše oz. ista pašta đezva

oz. ni treba đezve umivat spereš ročko
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Arey ::

Ne vem točno kaj si gledal ampak vsi bean to cup (oz superautomatiki) imajo t.i. hopper kamor streseš kavo in ti jo potem melje ko stisneš knof za kavo. Kapaciteta hopperja je sicer odvisna od velikosti naprave ampak v resnici niti nočeš met tam notr več kot za dan ali tri kave ker to pomeni kavo v toplem in vlažnem okolju kar ni ravno blagodejno za okus.
Če si pa gledal kavomate na kapsule je pa zadeva še bolj simpl, sam kapsulo vržeš notr in ti naredi kavo. Sicer pol pridejo na plan vprašanja o temu kok smeti se s temi kapsulami naredi, izbire pri kavi maš ful manj, vsekakor pa sta obe vrsti kavomatov bolj simpl kot dzezva.
S tem da tle niti ni tok zlo kok je simpl, ampak kvaliteta kave. Jaz recimo nisem nek velik ljubitelj turške kave, si pa komot vzamem 5 minut za pripravo espressa, kljub temu da to traja dlje kot kuhanje turške.

deco16 ::

MOKA ;)

c3p0 ::

Zadnje čase mi je najboljši french press, strošek cca 15 EUR.

Pithlit ::

Arey je izjavil:

Ne vem točno kaj si gledal ampak vsi bean to cup (oz superautomatiki) imajo t.i. hopper kamor streseš kavo in ti jo potem melje ko stisneš knof za kavo. Kapaciteta hopperja je sicer odvisna od velikosti naprave ampak v resnici niti nočeš met tam notr več kot za dan ali tri kave ker to pomeni kavo v toplem in vlažnem okolju kar ni ravno blagodejno za okus.
Če si pa gledal kavomate na kapsule je pa zadeva še bolj simpl, sam kapsulo vržeš notr in ti naredi kavo. Sicer pol pridejo na plan vprašanja o temu kok smeti se s temi kapsulami naredi, izbire pri kavi maš ful manj, vsekakor pa sta obe vrsti kavomatov bolj simpl kot dzezva.
S tem da tle niti ni tok zlo kok je simpl, ampak kvaliteta kave. Jaz recimo nisem nek velik ljubitelj turške kave, si pa komot vzamem 5 minut za pripravo espressa, kljub temu da to traja dlje kot kuhanje turške.

Mja... Zna bit đezva absolutno najbolj simpl način priprave. Vse ostalo zahteva vzdrževanje, če drugega ne.

Najbolj simpl priprava v đezvi: zavreješ vodo (po želji s cukrom), odstaviš, vržeš not žlico kave in pomešaš. Done. Tega sicer ne zagovarjam, niti priporočam... Ampak poznam ljudi ki tako delajo in jim tako paše.

deco16 je izjavil:

MOKA ;)

Iz tega so tudi že celo znanost naredili. Boge italijanske none v resnici pojma nimajo :))
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Eduardo ::

Kvaliteten espresso aparat je perfekcija. Za moj okus dobiš ven najboljše arome, priprava pod eno minuto za dve kavi. Late drinki na drugem planetu v primerjavi s samo mlekom.

Na drugem mestu moka.

Daleč na tretjem turška.

Twixz ::

zuz3k je izjavil:

sem si pogledal danes u trgovini te aparate
kavo moraš zmeraj na novo ustavit, sem mislil oz. fino bi bilo da je večja količina oz. bi aparat sam dodajal

pol je še boljše oz. ista pašta đezva

oz. ni treba đezve umivat spereš ročko


Kup rabljeno, da vidiš če ti je kul. Če ti ni, boš zgubu 20€ v enmu mesecu.
Če ti je, boš pa cel lajf odvisn od tega. Za ene je, za ene ni, simpl.

zuz3k ::

ne saj vem kaj dobiš

kako si drugi zjutraj pripravite kavo ko se vam mudi na šiht?
a kuhat usako jutro, al aparat, pa ker

ker aparat je ta moka?
Life is a psychological game.

Pithlit ::

zuz3k je izjavil:

kako si drugi zjutraj pripravite kavo ko se vam mudi na šiht?

Jo spijem na šihtu. Drugače je pa petrol odprt. Oziroma sta 2 na poti, en se pa gradi.

zuz3k je izjavil:

ker aparat je ta moka?

Kafetjera.
Life is as complicated as we make it...

Gregor P ::

Sam si zjutraj naredim "french press" tako kot sem nekje tu na forumu že slikovito prikazal.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Arey ::

zuz3k je izjavil:

ne saj vem kaj dobiš

kako si drugi zjutraj pripravite kavo ko se vam mudi na šiht?
a kuhat usako jutro, al aparat, pa ker

ker aparat je ta moka?

Lahko se zbudis 3 minute prej ce je cas problem. Al pa jo spijes v sluzbi, ce prvo ne gre v postev.

Badwolff ::

Vstanem, skret, ščetka, prizgem masšino, mal podrgnem po zobeh, pritisnem espresso, skočim nazaj v kopalnico, še drznem, sperem zobe, zagrabim hlače, spijem espresso, grem. Ene 6,7 minut, odvisno kok drgneem zobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Twixz ::

zuz3k je izjavil:

ne saj vem kaj dobiš

kako si drugi zjutraj pripravite kavo ko se vam mudi na šiht?
a kuhat usako jutro, al aparat, pa ker

ker aparat je ta moka?


To sem prakticiral v prejšnji službi, kavni aparat na filtre in na časovnik. Nastaviš kdaj bo zjutraj kava kuhana in termo lonček za kavo, nalil in na poti v službo počasi spil in užival v vožnji.

Zdaj me načeloma v službi pričaka kava oz. imamo avtomat.

nokken ::

Glede na to kaj vse "moram" postoriti preden grem v sluzbo (ko pac grem tiste enkrat ali dvakrat na mesec v pisarno), je kava se najmanjsi problem. Brez zajtrka ne operiram (pa po vseh letih pro sporta so moji sklepi in hrbet tudi v takem stanju da rabijo kaksnih 15min jutranjega razgibavanja da imam potem normalen dan), tako da ce imam cas za to, imam tudi se 3min casa da si pripravim normalen espresso. Tistih dobrih 30min kolikor se masina greje pa resi pametna vticnica, ki masino prizge se preden jaz odprem oci :)
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640176 (426) nokken
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101552 (1915) Pithlit
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892887 (1292) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405405 (4262) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem