» »

Kateri kavni apart?

Kateri kavni apart?

Kripto mesi ::

Ne gledamo mi RTL Zwei.

m0LN4r ::

Na slovenskem kanalu je bilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gogo ::

Kaj pa kaki kitajski aparati za kavo? Rabim za espresso in capuccino predvsem.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

</head> ::

m0LN4r je izjavil:

Pozdravljeni,
a ve kdo slucajno kateri kavni aparat se vrti zdaj v hoferjevi reklami na TV?

Vceraj mimobezno videl pa ne najdem.


Mogoče ta:

Twixz ::

Iščem nekaj do 150€ za mleto kavo in sem naletel na TOLE.
Fino je, ker ima možnost za visoke skodelice.
Tistega penilnika ne mislim uporabljat, ker ponavadi pijem espresso.

matogato ::

Twixz je izjavil:

Iščem nekaj do 150€ za mleto kavo in sem naletel na TOLE.
Fino je, ker ima možnost za visoke skodelice.
Tistega penilnika ne mislim uporabljat, ker ponavadi pijem espresso.


Živijo,

jaz priporočam tega, sicer malo dražji, ampak je dober:
https://www.coffeefriend.de/p/kaffeemas...

Twixz ::

matogato je izjavil:

Twixz je izjavil:

Iščem nekaj do 150€ za mleto kavo in sem naletel na TOLE.
Fino je, ker ima možnost za visoke skodelice.
Tistega penilnika ne mislim uporabljat, ker ponavadi pijem espresso.


Živijo,

jaz priporočam tega, sicer malo dražji, ampak je dober:
https://www.coffeefriend.de/p/kaffeemas...


Hm, koliko pa ima po defaultu to garancije od Delonghija?

matogato ::

Twixz je izjavil:

matogato je izjavil:

Twixz je izjavil:

Iščem nekaj do 150€ za mleto kavo in sem naletel na TOLE.
Fino je, ker ima možnost za visoke skodelice.
Tistega penilnika ne mislim uporabljat, ker ponavadi pijem espresso.


Živijo,

jaz priporočam tega, sicer malo dražji, ampak je dober:
https://www.coffeefriend.de/p/kaffeemas...


Hm, koliko pa ima po defaultu to garancije od Delonghija?


Uff, tega pa ne vem. Verjetno 2 leti, kot vse ostalo.

rs1975 ::

Lahko samo potrdim, da je Dedica res fajn, enostavna uporaba in čiščenje.

Imaš na bolhi novo za 150 in pa rabljeno za 95.

JanK ::

Se en glas za Dedica. Imam doma 1 leto in deluje brezhibno. Kolega, ki je tudi gurman jo ima ze nekaj let in pravi isto. Vsec mi je tudi, da dobis zraven posodico za ESE "cialde".
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Arey ::

Dedica je absolutno edina izbira v tem price-pointu. Za manj ne bos dobil nicesar uporabnega.

andro23 ::

Sedaj pijem Dolce Gusto kavo in me zanima kakšna je razlika v kavi med DG in kavo iz Dedice z npr. Illy kavo? Ali je boljša? Meni je DG super, nikoli pa nisem poizkusil kave iz drugig domačih kavnih aparatov razen DG

Arey ::

Dolce gusto sploh ne vem ce ima svezo kavo notr, vse kar sem od njih pil je bilo ogabno instant sranje. Moja izkusnja se eda, ce ti odgovarja by all means uzivaj, mislim pa da ze fake nesprsso pods ponujajo dosti boljsi okus dejansko sveze skuhane kave.
Dedica pa ti pusti da das notr vnaprej mleto kavo (ne za tursko, pazite da je "espresso" ali "moka pot" mletje, debelejsa zrnca) in z njo naredis nekaj precej podobnega espressu. Lahko gres se korak naprej in kupis mlin za kavo (ne unega z nozi ki se vrtijo) in si pol z njim pripravis svezo kavo. Ce kupis se navaden espresso basket (in mlin) pa lahko naredis ze skoraj zaresen espresso. Sam to ze stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

Klamzi ::

Ko si ravno omenil mlinček za kavo... Kateri bo OK za "moka pot" mletje? Valda se za 50€ že dobi kaj solidnega?

Twixz ::

Zdaj sem šel delat "domačo nalogo" in primerjal Ariete in DeLonghi.
Razen Thermoblocka ni opazne razlike po specifikacijah.
Ker bo pa to moj prvi aparat (in tudi ne mislim potem menjat), ki ga rabim za dvojni espresso in moja za penjenje mleka za svoj kapučino je fajn od kakega experta slišat mnenje.

Za kavo pa, a se splača kupit mlinček ali je mogoče že kaka mleta kava vredna svojega denarja? Ker drugega kot Barcaffeja v življenju še nisem pil (razen Illy enkrat, to je bilo ogabno).

rs1975 ::

Klamzi je izjavil:

Ko si ravno omenil mlinček za kavo... Kateri bo OK za "moka pot" mletje? Valda se za 50€ že dobi kaj solidnega?

jaz sem na bolhi za majhen denar našel mlinček od DeLonghija. Novi so sicer dragi, približno tolk kot kavni aparat.

Pri Dedici je fajn uporabljat tudi blazinice, potem pa sploh ni veliko dela z čiščenjem.

Twixz ::

rs1975 je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Ko si ravno omenil mlinček za kavo... Kateri bo OK za "moka pot" mletje? Valda se za 50€ že dobi kaj solidnega?

jaz sem na bolhi za majhen denar našel mlinček od DeLonghija. Novi so sicer dragi, približno tolk kot kavni aparat.

Pri Dedici je fajn uporabljat tudi blazinice, potem pa sploh ni veliko dela z čiščenjem.


Je opazna razlika v kvaliteti med blazinicami in mleto?

koyotee ::

Twixz je izjavil:

Zdaj sem šel delat "domačo nalogo" in primerjal Ariete in DeLonghi.
Razen Thermoblocka ni opazne razlike po specifikacijah.
Ker bo pa to moj prvi aparat (in tudi ne mislim potem menjat), ki ga rabim za dvojni espresso in moja za penjenje mleka za svoj kapučino je fajn od kakega experta slišat mnenje.

Za kavo pa, a se splača kupit mlinček ali je mogoče že kaka mleta kava vredna svojega denarja? Ker drugega kot Barcaffeja v življenju še nisem pil (razen Illy enkrat, to je bilo ogabno).


Če ti je illy ogabna napram batkafeju, pol je vseeno, če si kuhaš na džezvo najcenejše kafe, ki ga dobiš, do konca življenja :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Twixz ::

koyotee je izjavil:

Twixz je izjavil:

Zdaj sem šel delat "domačo nalogo" in primerjal Ariete in DeLonghi.
Razen Thermoblocka ni opazne razlike po specifikacijah.
Ker bo pa to moj prvi aparat (in tudi ne mislim potem menjat), ki ga rabim za dvojni espresso in moja za penjenje mleka za svoj kapučino je fajn od kakega experta slišat mnenje.

Za kavo pa, a se splača kupit mlinček ali je mogoče že kaka mleta kava vredna svojega denarja? Ker drugega kot Barcaffeja v življenju še nisem pil (razen Illy enkrat, to je bilo ogabno).


Če ti je illy ogabna napram batkafeju, pol je vseeno, če si kuhaš na džezvo najcenejše kafe, ki ga dobiš, do konca življenja :))


Kuham z kafeterijo ampak nevem, ne dela tako kot bi mogla, mogoče je kriva indukcija, ker ali je prevroče ali pa premal toplo in ne da se mi več zarad ene šalce kave zabavat pou ure zjutraj, zato sem začel razmišljat o nekem ličnem, majhnem kavomatu na sistem kot je Ariete ali DeLonghi.
Prej sem imel kavni aparat na filter ampak mi je crknil, pa se niti nisem potem poglabljal v te zadeve, ker sem kuhal na džezvo, potem sem si pa ob selitvi namislil kafeterijo.

Arey ::

Klamzi je izjavil:

Ko si ravno omenil mlinček za kavo... Kateri bo OK za "moka pot" mletje? Valda se za 50€ že dobi kaj solidnega?

Na youtube pojdi pogledat Lance Hedrick, je ravnokar dal vn en tak splosen video s priporocili. Za ta denar sicer ne dobis nic, za manj kot 100€ pa ze dobis odlicen rocni mlin. Ce ti to ni dealbreaker, in za moka pot ne bi smel bit ker dober rocni mlincek hitro zmelje kavo take debeline. Bos prised skozi za cca 70€. Elektricni so pa vec, verjetno vsaj 2x toliko. In seveda v nebo.

Arey ::

Twixz je izjavil:

Zdaj sem šel delat "domačo nalogo" in primerjal Ariete in DeLonghi.
Razen Thermoblocka ni opazne razlike po specifikacijah.
Ker bo pa to moj prvi aparat (in tudi ne mislim potem menjat), ki ga rabim za dvojni espresso in moja za penjenje mleka za svoj kapučino je fajn od kakega experta slišat mnenje.

Za kavo pa, a se splača kupit mlinček ali je mogoče že kaka mleta kava vredna svojega denarja? Ker drugega kot Barcaffeja v življenju še nisem pil (razen Illy enkrat, to je bilo ogabno).

Vsi kavomati v tem rangu imajo thermoblock. In delongi je absolutno najboljsi nakup pod 200EUR. Naslednji korak bi bil Sage Bambino, ampak pri nas prodajajo zgolj “plus” varijanto ki pa je precej draga. Je pa dober nakup v svojem razredu.

Glede mletja kave je tko da je kava pac dalec najboljsa sveže mleta. Mleta kava iz vrecke ni zanic, se pa zgubi ogromno ene arome. Tko da ce imas denar in, seveda, voljo, absolutno priporocam mlin. Rocni so za vse razen espresso (ne espresso iz delongija, pravi espresso) res ugodni. Med 70 in 150EUR in tudi uni v spodnjem rangu so super. Sam da je sveze mleto.
Ce hoces komot pa pac kupis elektricnega ampak kot sem rekel so to potem nakupi od cca 150EUR naprej, verjetno prej 200. Sam ne kupovat poceni mlinov ker meljejo ful pocasi (rocni) al pa so glasni in zanic (elektricni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

nokken ::

Mlincek je zares vsaj toliko pomemben kot sam aparat. In ne za 50 ali 100eur na zalost ni nic uporabnega. Normalni se zacno tam pri 300eur in potem navzgor. Prvi pogoj so cim vecji "nozi", ki se morajo nastavljati v cim manjsih korakih. Ter seveda da nozi niso tipicni nozi, ampak "diski" oz. plosce. Takoj ko hoces nekaj takega si pa v rangu 300eur in vec.
Ampak dokler je nekdo srecen z Barcafe in dzezvo ali kafetero, potem je realno skoda karkoli vec investirati v to.

Twixz ::

nokken je izjavil:

Mlincek je zares vsaj toliko pomemben kot sam aparat. In ne za 50 ali 100eur na zalost ni nic uporabnega. Normalni se zacno tam pri 300eur in potem navzgor. Prvi pogoj so cim vecji "nozi", ki se morajo nastavljati v cim manjsih korakih. Ter seveda da nozi niso tipicni nozi, ampak "diski" oz. plosce. Takoj ko hoces nekaj takega si pa v rangu 300eur in vec.
Ampak dokler je nekdo srecen z Barcafe in dzezvo ali kafetero, potem je realno skoda karkoli vec investirati v to.


Če bi bil s tem zadovoljen ne bi zapravljal časa za iskanje in pisanje po forumih. Očitno si želim nekaj boljšega. Če pa moj okus kave sodite po tem, da sem napisal da je Illy ogabna, je pa drug problem, ki pa ni povezan s kavo.

uomostolto ::

Ce ti je Barcaffe boljši kot Illy, potem ti ni všeč espresso. V tem primeru niti ne glej espresso mašinc, ker boljša bo kava manj ti bo dobra. :D In ja za espresso bi potreboval mlin, ker granulacijo usklajuješ glede na to koliko ekstrakta pride v določenem času. Mleta kava je v tem primeru igra na srečo.

Verjetno iščeš kaj takega:

https://www.amazon.de/Arzum-Okka-OK0012...

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

uomostolto je izjavil:

Ce ti je Barcaffe boljši kot Illy, potem ti ni všeč espresso. V tem primeru niti ne glej espresso mašinc, ker boljša bo kava manj ti bo dobra. :D In ja za espresso bi potreboval mlin, ker granulacijo usklajuješ glede na to koliko ekstrakta pride v določenem času. Mleta kava je v tem primeru igra na srečo.

Verjetno iščeš kaj takega:

https://www.amazon.de/Arzum-Okka-OK0012...


Govoril sem o kavi, kuhani v džezvi oz. kafeteriji :))
Všeč mi je, da se norca delaš iz nevednega človeka, velik pove o tebi to.

Klamzi ::

Čakaj a ni kafeterija enako moki?
Ker klasični Barcaffe pa moka ne greta nikak skupaj. Že Lavazza (crema e gusto, qualita rossa) je velik korak naprej.

bezerk ::

Sage barista express + Illy Ethiopia monoarabica = best espresso ever

uomostolto ::

Twixz je izjavil:


Govoril sem o kavi, kuhani v džezvi oz. kafeteriji :))
Všeč mi je, da se norca delaš iz nevednega človeka, velik pove o tebi to.


Pa te niti nisem. Samo premalo prebral. :)

Jaz še nisem preizkusil dobre poceni espresso mašince. Praviloma niti približno ne uspejo držati temperature in predvsem tlaka. Tiste, ki pa to znajo, pa se tudi grejejo par minut. Verjetno imaš največ šans z Nespresso zadevami.

bezerk je izjavil:

Sage barista express + Illy Ethiopia monoarabica = best espresso ever


Če se ne motim sem jo nekje preizkušal. Če je to to me je motilo, da ima "pressurized portafilters", ne vem kako je slovensko. Potem pridejo ven mokri kolački. Pa vseeno presenetljivo OK, če je to to. Drugače se mi zdi, da jo nekje v cenovnem rangu že zelo nesejo budget LELIT mašince. Res konsistentno dober espresso pa je tam pri mašincah za 1000EUR+.

Zgodovina sprememb…

Arey ::

Klamzi je izjavil:

Čakaj a ni kafeterija enako moki?
Ker klasični Barcaffe pa moka ne greta nikak skupaj. Že Lavazza (crema e gusto, qualita rossa) je velik korak naprej.

Moka pot == kafetiera. Barcafee ni zanic kava, je malo predraga za to kar ponuja ampak generalno je solidna za to kar placas. Tudi v moka potu (kafetieri) lahko pride precej okusna barcaffee kava, problem je samo v mletu, ker vecina pri nas kupi mleto kavo za tursko, ki pa je mnogo prefina za espresso.


Glede sentimenta mlinckov se ne strinjam, rocen mlin za espresso stane manj kot 250€ in za ta denar dobis res higer-end izdelke. Za moka pot ali pour over je timemore c4 pa se par podobnih za okoli 100€ stvar ki bo dobro sluzila mnogo mnogo let.
Espresso elektricni mlini so pac drazji ja.

Klamzi ::

Arey je izjavil:

Tudi v moka potu (kafetieri) lahko pride precej okusna barcaffee kava, problem je samo v mletu, ker vecina pri nas kupi mleto kavo za tursko, ki pa je mnogo prefina za espresso.

Ja, to že zmleto Barcaffe sem mislil, je enostavno prefino mleta za moka pot. Barcaffe Espresso ni napačna, ampak še vedno nekoliko prefino mleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Flexon ::

uomostolto je izjavil:

Twixz je izjavil:


Govoril sem o kavi, kuhani v džezvi oz. kafeteriji :))
Všeč mi je, da se norca delaš iz nevednega človeka, velik pove o tebi to.


Pa te niti nisem. Samo premalo prebral. :)

Jaz še nisem preizkusil dobre poceni espresso mašince. Praviloma niti približno ne uspejo držati temperature in predvsem tlaka. Tiste, ki pa to znajo, pa se tudi grejejo par minut. Verjetno imaš največ šans z Nespresso zadevami.

bezerk je izjavil:

Sage barista express + Illy Ethiopia monoarabica = best espresso ever


Če se ne motim sem jo nekje preizkušal. Če je to to me je motilo, da ima "pressurized portafilters", ne vem kako je slovensko. Potem pridejo ven mokri kolački. Pa vseeno presenetljivo OK, če je to to. Drugače se mi zdi, da jo nekje v cenovnem rangu že zelo nesejo budget LELIT mašince. Res konsistentno dober espresso pa je tam pri mašincah za 1000EUR+.


Priložena sta oba filtra, navaden in pressurized.

Arey ::

Drgac ce koga zanima tudi sam priporocam Lelit. Drazji so kot bi vecina bla pripravljena dat za kavomat ampak kar se tice p/p so res izvrstni stroji.

bezerk ::

uomostolto je izjavil:

Twixz je izjavil:


Govoril sem o kavi, kuhani v džezvi oz. kafeteriji :))
Všeč mi je, da se norca delaš iz nevednega človeka, velik pove o tebi to.


Pa te niti nisem. Samo premalo prebral. :)

Jaz še nisem preizkusil dobre poceni espresso mašince. Praviloma niti približno ne uspejo držati temperature in predvsem tlaka. Tiste, ki pa to znajo, pa se tudi grejejo par minut. Verjetno imaš največ šans z Nespresso zadevami.

bezerk je izjavil:

Sage barista express + Illy Ethiopia monoarabica = best espresso ever


Če se ne motim sem jo nekje preizkušal. Če je to to me je motilo, da ima "pressurized portafilters", ne vem kako je slovensko. Potem pridejo ven mokri kolački. Pa vseeno presenetljivo OK, če je to to. Drugače se mi zdi, da jo nekje v cenovnem rangu že zelo nesejo budget LELIT mašince. Res konsistentno dober espresso pa je tam pri mašincah za 1000EUR+.


Portafilter je stvar v vatero vtakneš košarico. Zraven aparata dobiš normalne in košarice z dvojno steno/pressurized za lene, ki se jim ne da ali niso sposobni nastavit mlina in količine kave... SAGE by Heston Blumenthal je blagovna znamka Breville v evropi. LELIT je pa v last Brevilla. Breville/Sage Barista Express je zmagovalec 90% testov espresso aparatov do 1000€. Z njim si že več kot 4 leta pripravljam konsistentno perfekten espresso.

c3p0 ::

Klamzi je izjavil:

Arey je izjavil:

Tudi v moka potu (kafetieri) lahko pride precej okusna barcaffee kava, problem je samo v mletu, ker vecina pri nas kupi mleto kavo za tursko, ki pa je mnogo prefina za espresso.

Ja, to že zmleto Barcaffe sem mislil, je enostavno prefino mleta za moka pot. Barcaffe Espresso ni napačna, ampak še vedno nekoliko prefino mleta.


Prefino mleta je, ja. Zraven tega, če greš skozi ves trud priprave v moka potu, pa bi not tiščal neko tretjerazredno kavo?

Niti ni 100% arabica, niti ni v zrnu, kaj šele sveže pražena, dejstva.

nokken ::

Arey je izjavil:

Drgac ce koga zanima tudi sam priporocam Lelit. Drazji so kot bi vecina bla pripravljena dat za kavomat ampak kar se tice p/p so res izvrstni stroji.

Kar se mene tice definitivno dalec najboljsi price/performance. To kar imas pri njihovi Bianca za 3000eur ne dobis drugje za najmanj 2x vec denarja. Ja se strinjam, Bianca je narejena malo slabse kot recimo Rocket, ampak pri masini je vsaj zame precej bolj vazno kako dela, kot pa to ali je ohisje spolirano tako, da ga lahko uporabljas namesto ogledala, ali pa imas malo popacen odsev. Absolutno bi rekel, da ko das 3000eur za masino, bi pricakoval tudi top of the line izdelavo, ampaj jebiga, Italijani so vseeno Italijani. :)) Ampak dela pa vrhunsko.

bezerk je izjavil:

Breville/Sage Barista Express je zmagovalec 90% testov espresso aparatov do 1000€. Z njim si že več kot 4 leta pripravljam konsistentno perfekten espresso.

Breville je pac kupil Lelit dve ali tri leta nazaj, to je pa vse. Masine so vseeno taksne kot so bile prej in nimajo veze z Breville/Sage masinami... vsaj zaenkrat.

uomostolto ::

bezerk je izjavil:


Portafilter je stvar v vatero vtakneš košarico. Zraven aparata dobiš normalne in košarice z dvojno steno/pressurized za lene, ki se jim ne da ali niso sposobni nastavit mlina in količine kave... SAGE by Heston Blumenthal je blagovna znamka Breville v evropi. LELIT je pa v last Brevilla. Breville/Sage Barista Express je zmagovalec 90% testov espresso aparatov do 1000€. Z njim si že več kot 4 leta pripravljam konsistentno perfekten espresso.



Kdo je lastnik Lelita vem, samo jih niso ustanovili. Kupili so jih (2022), da pokrijejo hipstersko nišo, ki je točno ljudje tukaj. :) Tako, da načeloma dobiš recimo bolj pravo mašinco. Jaz sem testiral obe, pa mi je LELIT Anita bil boljši. Barista Express bolj plastik fantastik, tako, da mi že to ni sedlo.

bezerk ::

Moj je iz nerjaveče pločevine, skoraj nič plastik fantastik. Bolj kot kaj si ti testiral me zanima zakaj kuhaš kavo z džezvo?
Daj se ne blamiraj, še to ne veš kaj in zakaj je double wall basket pa si izvedenc. Spakiraj EGO, jutri je nov dan.

uomostolto ::

Kdo pravi, da kuham iz džezve? Ti pa imaš rad svojo mašinco? :D

Pa kdo pravi, da sem nek izvedenec, samo sem jih pa kar nekaj imel in testiral. Jih pa menjam na ca. dve to tri leta.

Plastik fantastik mi deluje, ker je v družini teh s potrošniškim izgledom. Meni je kul design recimo od Rocket, Lelit, potem kakšni Pavoniji ali Elektre, če si oldschool. Lelit Anito sem omenil, ker dizajn dejansko vleče k tem večnim klasikom za ceno najbolj potrošniških. Drugače seveda vem kaj je "pressurized portafilter", napisal sem, da ne vem kako se reče slovensko.

uomostolto je izjavil:

Če je to to me je motilo, da ima "pressurized portafilters", ne vem kako je slovensko.


Mimogrede, tu pa ste vročekrvni. Lol. A vas je dosti iz tega časa?

Zgodovina sprememb…

bezerk ::

Ja rad ga imam, Ker sem imel veliko drugih, ki jih nisem maral.
Ko tega ne boom več "maral" ga bom imel v zelo lepem spominu.
Tema je kaj kupiti in "svetujem" po vesti in predvsem izkušnjah.

Ti si pa nekaj testiral in testiral in testiral...:D

Misliš da nek apart po defaultu dela samo z double wall baskets in ga ocenjuješ, ker si ti testiral!? LOL
Folk zmerjaš s hipsterji pa ocenjuješ kofe avtomate po designu...

Napiši imam blahblah aparat 3 dni ali 3 leta in je crap ali super.

Kako pripravljaš espresso!?

uomostolto ::

Pa sej sem svetoval po izkušnjah. Kot testiral sem imel v mislih naročil in vrnil, takrat sem iskal za v pisarno.

Nisem mislil, da po defaultu dela z double wall basketom, samo praviloma so zraven kjer kvaliteta ni tako dobra, da bi zmogel b.p. brez. S kakšno boljšo mašino nisem dobil teh gimickov.

Kateri aparat imam ne bom pisal, sem pa imel tudi od Lelit. Delam ga pa kakor vsi. Prilagajam granulacijo dokler ne štima g ekstrakcije na g kave v določenem času. S tem, da to delam že tako dolgo, da mi ni več treba merit in da znam malo prilagoditi.

bezerk ::

uomostolto je izjavil:

Kateri aparat imam ne bom pisal


Emo Celje Dzhezva deluxe🤣

uomostolto ::

Kaj imaš ti malo problem? Pa veš, da lahko napišem karkoli?

koyotee ::

uomostolto je izjavil:

Kaj imaš ti malo problem? Pa veš, da lahko napišem karkoli?


In zakaj bi napisal karkoli? Rabimo fotko in zraven na papirju napisan današnji datum 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

uomostolto ::

Dejnako velja brez priloženega osebnega dokumenta? :D

Pa še nekaj za nazaj, sem spregledal in me bega:

bezerk je izjavil:


Folk zmerjaš s hipsterji pa ocenjuješ kofe avtomate po designu...


Kje sem koga zmerjal? A je OK "behemian"?

Dzuro10 ::

Pozna kdo kavni avtomat ki ima dve ločeni posodi za zrna in je cenovno do max 1500eur?

zrno ::

Melitta

bezerk ::

koyotee je izjavil:

uomostolto je izjavil:

Kaj imaš ti malo problem? Pa veš, da lahko napišem karkoli?


In zakaj bi napisal karkoli? Rabimo fotko in zraven na papirju napisan današnji datum 8-)


Zadel si žebljico na glavico. Fukfehtarji smo včasih rekli takim, obdelali so čist vse, videl ga pa res nikoli nisi z nobeno. Danes so očitno punce out in so kofeavtomati in...jebiga to each his own I guess :D

uomostolto je izjavil:

Dejnako velja brez priloženega osebnega dokumenta? :D

Pa še nekaj za nazaj, sem spregledal in me bega:

bezerk je izjavil:


Folk zmerjaš s hipsterji pa ocenjuješ kofe avtomate po designu...


Kje sem koga zmerjal? A je OK "behemian"?


Kaj pa je to "behemian"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

bezerk ::

Dzuro10 je izjavil:

Pozna kdo kavni avtomat ki ima dve ločeni posodi za zrna in je cenovno do max 1500eur?


Kaj je poanta tega? Iskreno ne razumem. Ali ima tudi ločena mlina za vsako posodo? Sam včasih uporabljam različne kave in ko zamenjaš moraš kar nekaj nove namlet da stara izzveni?

</head> ::

Verjetno fully automatic mašina s kofeinsko in brezkofeinsko kavo.
Če mlina nista ločena, bo tole neuporabno.

Se bo treba stegnit precej dlje za tak setup. Jura Giga 10 recimo. 2800€.

red_baron ::

če denar ni problem se kupi pri "mojstrih" espreso kave:

https://rocket-espresso.com/cronometro-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101561 (1924) Pithlit
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360891 (1733) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892890 (1295) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405405 (4262) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem