» »

Kavni aparat

Kavni aparat

zuz3k ::

a kdo dela tu kave v aparatu recimo 1 liter, da je za več dni

a potem pijete to kavo usak drugi dan al ni več ok? jo segrejete?

jaz imam navaden aparat za 30€ pa si naredim kavo 1 L da ni potrebno usako
jutro kuhat ker ima človek še 10 stvari za naredit
Life is a psychological game.

Gregor P ::

V takih primerih potem uporabljam termovko; kave pa ne pogrevam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zuz3k ::

se pravi spiješ kavo od prejšnjih dni

jaz sem dal v termovko amapk kava 3 dcl ni topla naslenje jutro
Life is a psychological game.

Gregor P ::

Ne, isti dan jo popijem ali na koncu zlijem proč. Torej isti dan še toleriram hladno kavo. Naslednji dan pa mora biti skuhana na novo.

Izjema bi bila kava za kakšen "ice coffee", ta je pa lahko dlje v hladilniku, da jo imaš pri roki, ko si delaš ta napitek.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

c3p0 ::

Hmm, jaz pa preferiram hladno kavo.

joze67 ::

Ali lahko svoj 1l kave aparat nastaviš na urno stikalo, da ti začne variti 5:50 in ko vstaneš, je kava sveža (no, voda je stala čez noč, ampak gre tako ali tako skozi termoproces) in topla? Vse, kar potrebuješ, je stikalna ura in aparat, ki zna začeti z delom, ko dobi elektriko.

Sicer po nesreči razbij posodo svojega kavomata in ga nadomesti s takim, ki pozna urnik.

Buggy ::

Tudi sam popijem kar nekaj kave, sploh ko delam od doma.
Zdej si jo pac kuham na sporhetu, pijem pa bolj faus kofe na pol litra dve majhne niti ne zvrhane zlicki kave...skratka bolj tista ameriska brozgica ;)

Sem pa razmisljal o nekem avtomatu, pa me zanimajo vase izkusnje

...recimo tale je bolj na isti nacin kuhanja kot se ga grem zdaj:
https://www.mimovrste.com/kavni-aparati...

Sem pa gledal tudi aparate na filter a bi najraje vzel takega, ki ima pralni filter, ker papirnatih bi mi verjetno zmanjkalo ravno takrat ko ni treba

recimo nekaj takega:
https://www.mimovrste.com/kavni-aparati...

Kaksen predlog?

Badwolff ::

To ni za v rubriko o kavi >:D

negot ::

wind je izjavil:

Katera Jura aparat je sedaj aktualen? aka naslednik F50.


https://jurastore.si/index.php?route=co... :)

joze67 ::

Buggy je izjavil:

Tudi sam popijem kar nekaj kave, sploh ko delam od doma.
Zdej si jo pac kuham na sporhetu, pijem pa bolj faus kofe na pol litra dve majhne niti ne zvrhane zlicki kave...skratka bolj tista ameriska brozgica ;)
Kaksen predlog?

Ne moreš mimo tega:
Enostavno upravljanje
Kopirni aparat za espresso je zelo preprost za uporabo. Vse, kar morate storiti, je, da v posodo nalijete kavo, nato pa v posodo nalijete vodo, pri čemer pazite, da ne presežete črte MAX. Nato postavite posodo v aparat za kavo, ga priključite in pritisnite gumb za zagon. Ko je kava pripravljena, se aparat samodejno ustavi in indikator LED ugasne. Poleg tega posebna sonda nadzoruje nivo vode.

Kopirni aparat. Naliješ kavo, naliješ vodo in dobiš kavo. Enostavneje ne gre. (Edino na tisti MAX pa je potrebno paziti.)

c3p0 ::

Kateri aparat za te male Nespresso kapsule je zdaj "in"? Ali pa je čisto vseeno?

Dobivam kar nekaj teh kapsul pa jih moram nekako porabit.

GregiB ::

K nam je pa Dedek Mraz letos (oz. lani...) prinesel Krupsov bean to cup aparat EA817... Gospa rada pije Latte, jaz Cappuchino z malo mlečne pene... Oba zelo zadovoljna. Precej eksperimentirava z različnimi kavami, če iščema tisto... idealno.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Buggy ::

@joze67: verjetno si zelel samo malce poduhoviciti, kakorkoli meni pac pase piti zlabudro in to v vecjih kolicinah, zato iscem nek tak drip aparat, ki je v US prisoten v vsaki bajti.
Tudi v ostariji vedno narocim podaljsano brez cukra in mleka, pac sto ljudi sto cudi.
Res nihce ne uporablja teh 1l vrc aparatov pri nas in vsi pijete tiste male saljcke?

tega tudi hvalijo ima pa se timer, tako da te zjutraj ze caka liter in pol tople kave ;)

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

joze67 ::

Buggy je izjavil:

@joze67: verjetno si zelel samo malce poduhoviciti
Jaz sem smrtno resen. Duhovitost lahko očitaš samo sestavljalcem opisa kavnega (kopirnega) aparata "slomart HiBREW Turški aparat za kavo" na mimovrste=), povezava na katerega se skriva pred opisom (tega).
Res pa je, da imajo smeškota že v logotipu podjetja.

Gregor P ::

c3p0 je izjavil:

Kateri aparat za te male Nespresso kapsule je zdaj "in"? Ali pa je čisto vseeno?

Dobivam kar nekaj teh kapsul pa jih moram nekako porabit.

Jaz imam to za trenutke, ko ne želim piti kave, ampak "kavne napitke", ali pa za goste:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

koyotee ::

Te aparate bi morali prepovedati. Upam da vsaj barcaffe vsipas notri, drugace skoda kave.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Buggy ::

koyotee je izjavil:

Te aparate bi morali prepovedati. Upam da vsaj barcaffe vsipas notri, drugace skoda kave.


joze67 ::

c3p0 je izjavil:

Kateri aparat za te male Nespresso kapsule je zdaj "in"? Ali pa je čisto vseeno?
Čisto vseeno ni, znanost pa tudi ne.
Če želiš spenjeno mleko, je po mojih izkušnjah težko preseči Nespresso Aeroccino penilec mleka. Ki ga pa dobiš tudi ločeno (dodaten kabel). Ali podobnega drugih znamk. Spenijo pa v 0.

Potem so modeli, ki imajo penilec mleka s paro. Ti so bolj avtomatizirani, ti rečeš Latte machiatto in on speni melko in potem doda kavo. Pri Aeroccinu moraš spenjeno mleko preliti sam.

Če ti je vseeno za mleko (vključno, če si pripravljen peniti z ločenim penilcem), je vsa razlika samo pe v lepoti, vzdržljivosti (menda, samo kako boš vedel?) in pa programih. Vsi podpirajo espresso in lungo, nekateri pa še ristretto in morda še kaj. Meni, ki pojma nimam, se zdi, da gre samo za to, koliko vode spusti skozi.

V Švici, ki živi od takih kav (tako proizvodnja kot potrošnja), so najbolj priljubljeni menda Delongi Lattissima One (to brez zardevanja postaviš na pult ali kamorkoli že), Krups Pixie (pecej osnoven model, ampak dela) in pa DeLongi Citiz, z ali brez penilca. Meni je bil slednji zakon, samo je začel puščat in imam sedaj generacijo ali dve starejšo Lattissimo, ki je ok, če imaš dovolj časa (1m za segrevanje, Citiz 30s, in še dodatno minuto za segrevanje elementa, ki bo penil mleko.)

c3p0 ::

Sem kupil DeLonghijev citiz + milk, torej z Aeroccino v kompletu za 160 EUR, neka akcija v MM, še zadnji kos dobil. 2 leti garancije, upam da ne spusti.

Aja, dajo še 20EUR bonusa, ki ga lahko kar porabiš doli v trgovini, tako da IMO dober nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Twixz ::

A obstaja kak kavni avtomat, da se da nastavit timer (da zjutraj ob 5 skuha kavo), skuha tudi večje količine kave (rabim 2 deci "čiste" zjutraj :))) in skuha tudi več kav (če so obiski)? :))

(malo me je čas povozil, vem...)

Hvala!

bastadu ::

V službi smo ravnokar kupili kavni aparat Philips EP22xx s penilcem mleka LatteGo in sem navdušen kako dober kapučin naredi, ala Dolce gusto in tiste kave iz samostoječih avtomatov se lahko skrijejo, pa še ceneje je (verjetno) na dolgi rok ... in seveda sedaj razmišljam o nakupu avtomata še za doma. Smo predvsem ljubitelji napitkov z mlekom, ala kapučin, bela kava, latte macchiato, seveda pa mora aparat znati skuhati tudi dobro kavo ...
Zanima me, kater avtomat bi priporočali, da ima dobro kavo in da ima čim boljši sistem za penjenje mleka in da je na dolgi rok z njim čim manj fuzla ter čiščenja? Investiral bi kakih 500€, tudi še kakega stotaka več, če se res splača.
Pa tisto s skuhano kavo na tajmer bi bilo res vrhunsko :)

darkolord ::

Philips EP22xx? :)

Gregor P ::

Kako je zanimivo, kako vsi ti kavni avtomati več kot desetletje držijo praktično enako ceno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Novi že, dobijo kak nov bombonček, višjo cifro modela, pa cena ostane ali se zviša.

Gregor P ::

Tko kot FIFA igre :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nokken ::

bastadu je izjavil:

V službi smo ravnokar kupili kavni aparat Philips EP22xx s penilcem mleka LatteGo in sem navdušen kako dober kapučin naredi, ala Dolce gusto in tiste kave iz samostoječih avtomatov se lahko skrijejo, pa še ceneje je (verjetno) na dolgi rok ... in seveda sedaj razmišljam o nakupu avtomata še za doma. Smo predvsem ljubitelji napitkov z mlekom, ala kapučin, bela kava, latte macchiato, seveda pa mora aparat znati skuhati tudi dobro kavo ...
Zanima me, kater avtomat bi priporočali, da ima dobro kavo in da ima čim boljši sistem za penjenje mleka in da je na dolgi rok z njim čim manj fuzla ter čiščenja? Investiral bi kakih 500€, tudi še kakega stotaka več, če se res splača.
Pa tisto s skuhano kavo na tajmer bi bilo res vrhunsko :)

Saj se bo verjetno slisalo cudno, ampak vseeno... ce imas 500eur za kavni avtomat, potem verjetno tudi 1500eur ni problem (ljudje ki jim je, ne dajo oz. niso sposobni dati niti 500eur za avtomat). In ko potem namesto enega Philipsa vzames eno pravo masino, sele vidis kaj je zares prava kava in ne tista rjava voda iz avtomata. Torej mogoce pomisli malo se v tej smeri. Zacetni strosek je seveda precej vecji, ampak ce ti denar ni tak strasen problem in ti je dobra kava precej visoko na spisku prioritet, stopiti korak ali dva visje ni tako zelo napacna poteza ;)

c3p0 ::

Če piješ kapučinčke in latteje, izdatno sladkane, verjetno ne opaziš neke razlike.

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

ce imas 500eur za kavni avtomat, potem verjetno tudi 1500eur ni problem (ljudje ki jim je, ne dajo oz. niso sposobni dati niti 500eur za avtomat). In ko potem namesto enega Philipsa vzames eno pravo masino, sele vidis kaj je zares prava kava in ne tista rjava voda iz avtomata. Torej mogoce pomisli malo se v tej smeri. Zacetni strosek je seveda precej vecji, ampak ce ti denar ni tak strasen problem in ti je dobra kava precej visoko na spisku prioritet, stopiti korak ali dva visje ni tako zelo napacna poteza ;)

In kaj je najboljša mašina?

nokken ::

@Scaramouche3 zares kar se mene tice vse kar je dual boiler in ima flow control. Ce budget ni omejen, potem Slayer Single group :) Ker pa vsaj jaz na zalost nimam neomejenega, sem precej zadovoljen z nekajkrat cenejso Lelit Bianco.

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

@Scaramouche3 zares kar se mene tice vse kar je dual boiler in ima flow control. Ce budget ni omejen, potem Slayer Single group :) Ker pa vsaj jaz na zalost nimam neomejenega, sem precej zadovoljen z nekajkrat cenejso Lelit Bianco.

Si Slayer kdaj probal ali je boljši ker je ameriški in dražji, ker vemo da so ameri izumili cappuccino...;)

OldSkul ::

Imamo Philipsa tudi mi v pisarni. Odlična naprava za ta namen. Je pa zelo pomember izbor prave kave, razlike so ogromne.

darkolord ::

To je tako kot v Matrix, kjer je izbira med rdečo in modro tabletko.

Modra tabletka: kupiš superavtomatika, pritisneš na gumb in dobiš kapučin, s katerim si zadovoljen, in ne razmišljaš več o tem.

Rdeča tabletka: podaš se v čudežno deželo kuhanja kave in vidiš, kako neskončno globoka je ta zajčja luknja.

Zgodovina sprememb…

nokken ::

Scaramouche3 je izjavil:

Si Slayer kdaj probal ali je boljši ker je ameriški in dražji, ker vemo da so ameri izumili cappuccino...;)

Sem probal ja in vsaj zame ne nima veze ali je ameriski ali kaj drugega. Zares je pa verjetno v danasnjih casih plus ce masina ni italijanska (ceprav moja je). Italijani imajo precej problemov z zgodovino, tradicijo in nesposobnostjo sprejemanja tega, da gre zivljenje naprej in da se stvari razvijajo ter mogoce cez leta razvoja postanejo celo boljse kot original izpred 100 let. In ce je bilo 100 let nazaj nekaj, ne pomeni da se to ne more razviti naprej in da je danes 50 ali 100 let kasneje, lahko stvar drugacna in boljsa, pa ceprav je bil originalen espresso 120 let nazaj tak. Ampak drugace je princip pri 90% teh masin enak, razlike so potem v malenkostih, ter izgledu masine, ki konec koncev ni tako nepomemben, glede na to, da so masine dokaj velike in precej opazne v kuhinji. Drugace pa glede tradicije itd., flow control ni bil uporabljen v cisto nobenem "original" receptu za espresso 100 let nazaj, pa nihce ne more reci, da espresso s pravim flow control receptom ni boljsi, kot tisti "tradicionalni".

Okapi ::

Preden se lotiš kupovanja drage robe je koristno narediti en dobro nadzorovan slepi test, da vidiš, koliko dejansko čutiš razlike. Ker možgani nas na veliko goljufajo in če veš, da piješ drago kavo, oziroma kavo, narejeno z drago napravo, se ti bo zdela boljša.

A so tak poskus naredili za kave sicer na pamet ne vem, vem pa, da so jih naredili kar precej za vina in vedno znova potrdili to, kar sem zgoraj napisal. S prijatelji smo parkrat naredili tak poskus z oljčnim oljem - rezultat enak.

Tu in tam se sicer najde kdo, ki mu je na slepem testu všeč najdražja zadeva - taki imajo pač smolo.

Da ne govorimo, da je marsikomu okus turške kave iz džezve boljši od vsake italijanske afnarije;)

Okapi ::

Tule je recimo en znanstveni članek, kjer so ugotavljali, ali ljudje čutijo razliko med kavo dveh verig kavarn (Starbucks in 7-11, na Tajvanu).

Kratek povzetek - če so vedeli, kaj pijejo, so dali boljšo oceno bolj znani verigi (Starbucks), če niso vedeli, niso čutili razlike.
In the blind test, the overall taste score of men was significantly higher than that of women, however, there was no difference between two brands. In the non-blind test, the taste score of Starbucks was much higher than that of 7-11, this may imply that the scores reported were markedly influenced by the assimilation effects of coffee brand.


https://www.researchgate.net/publicatio...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

OldSkul je izjavil:

Imamo Philipsa tudi mi v pisarni. Odlična naprava za ta namen. Je pa zelo pomember izbor prave kave, razlike so ogromne.

Meni je predstavnik znamke JURA povedal, da tam nekje od 400 evrov se bistvene razlike v komercialnih masinah, za navadno kavo prakticno koncajo.

Vsak Philips, Deloghi za ca. 300€ bo naredil spodobno kavo, ce mu das spodobna zrna, nastavis temperaturo in mletje, ampak to je stvar okusa spet.

Kaj je potem razlika med eno juro za 1500€ ga vprasam, pa rece, nic kaj dosti. Masina je ista, kot v juri za 600€ in v bistvu kava pride ven plusminus isto, kot iz cenejsih masin od konkurence za 300-400€.

Ja ampak, zakaj je potem tolk drazje? Placas za:
- tisja masina, manj ropotajoca plastika
- 12-18 razlicnih programov
- prilagajanje nastavitev, shranjevanje priljubljenih blablabla
- touch display
- wifi connect
- ponavadi vecja posoda al za vodo al za zrna
- oh in sploh mlecni sistem, ki ga pa moras vsak dan cistit, ce noces da se mleko skisa v ceveh
- in jaz dobim provizijo od jure

Ce hoces in pijes obicno kavo z mlekom, si kupis masin za ~30-400€ razliko pa das v drazja zrna, to je to. Tudi jure za 1500€ se kvarijo na veliko, ker jih ljudje ne cistijo redno, potem pa adijo papa 1500€ al drag servis seveda.

Pri zrnih je pa tudi spet stvar okusa. Enemu bo boljsa tista Cafe Crema moc 3/5, drugi pa rabi Espresso 5/5.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Okapi je izjavil:

Tule je recimo en znanstveni članek, kjer so ugotavljali, ali ljudje čutijo razliko med kavo dveh verig kavarn (Starbucks in 7-11, na Tajvanu).

Kratek povzetek - če so vedeli, kaj pijejo, so dali boljšo oceno bolj znani verigi (Starbucks), če niso vedeli, niso čutili razlike.
In the blind test, the overall taste score of men was significantly higher than that of women, however, there was no difference between two brands. In the non-blind test, the taste score of Starbucks was much higher than that of 7-11, this may imply that the scores reported were markedly influenced by the assimilation effects of coffee brand.


https://www.researchgate.net/publicatio...

Mja sej to je to.
Malokdo se upa javno predstaviti z resnicnim, nereziranim blind testom, ker je prevec provizij, podkupnine v ozadju, pa na koncu se se kdo uzali in bo fasal pritozbno.

Jaz sem si kupil v diskontih ze skoraj vse kave. Schümli, Lavazza, Barista, Melitta, Jacobs, Gorilla pa se kako ko se imena ne spomnim. Nekih razlik v 10€ na kilo segmentu ni oz. jaz ne opazim. Potem tam vse do 20€ na kilo na internetu je en kup zvenecih imen z lepim pakiranjem, cisti marketing.
Edino kar sem ugotovil, da meni pac ne sedejo zelo poprazena "crna zrna"
Za escobar lahko edino recem, da je res drugac, to se vidi ze na prvi pogled na zrna, vsa lepa, velika, temno rjava in ne crna.

Najbolj fucked sem pa bil, ko sem pozabil sprazniti posodico, kamor pade "polpet" pa so cez 3 dni, nevem tocno kr zaziveli crveki. Take majhne bele "gliste" so dirkale ven iz tistih polpetov. Takrat sem malo zvisal temperaturo na masini in tiste kave vec definitivno ne kupim nikol.

Ampak ja, tak pac to je. Cenena zrna tretjega razreda, stara po par let, kjer je treba spraznit silose za novo, se potem prodajajo naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sejalecx ::

Nekateri se precej spoznate vidim. Kaj pa če to je vseeno za vse zgoraj in bi rad spodobno kavo pil iz mašine, ki jo je daleč najhitreje in najenostavneje spucat? Ali pa da je to potrebno samo nekajkrat na leto? Za budget 300-800eur. Je kaj takega na trgu?

Ker iz mojih izkušenj je spucana mašina v lokalu bolj pomembna od vsega (izbire kave, flowa ipd).

sejalecx ::

Z drugimi besedami, kako dobri so self-clean programi na teh mašinah?

m0LN4r ::

Ce bi mal znamko, je JURA E6 za 600€ cez mejo zelo dobra masina. Pijem kavo iz nje v pisarni z neko kavo, ki jo kupuje sodelavec.
Meni osebno, dela slabso kavo kot moja DELONGHI Magnifica S ECAM za pol manj te cene, ker sem jaz sel in jo nastavil od mletja do temperature, takorekoc z lastnim blind testom doma in si pac kupujem tista zrna, ki so meni dobra. Espresso je odlicen, ampak vecinoma pijem navadno kavo.
Kapucinotov ne pijemo. Spijemo pa doma vsaj 6-12 kav na dan, ce so obiski pa se vec.

Tako da se se bos moral sam odlocit glede tega, al 350€ prisparat ali ne. Ce preracunam, sem skozi njo spustil ze 3000 kav, pa se kr dela. Sicer zdaj me jebe termostat, ampak to zamenjam sam, par evrov na ebayu.

Najvecji hudic ti je vodni kamen, ker sem prvo leto zanemarjal s tem, sem jo moral komplet razstaviti na dele, da sem spucal eno zastopano cevko. Od takrat naprej zalaufam program proti kamnu vsake 4 tedne. Mamo res zelo dosti kamna v vodi, da to ni normalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

sejalecx je izjavil:

Z drugimi besedami, kako dobri so self-clean programi na teh mašinah?

Self cleaning je povsod enak. To samo splakne stvari, da spuca kamen. Bolj pomembno je, da s tem ne cakas do zadnjega. Ko aparat kaze, da je treba nardit, potem je treba nardit. Od takrat, ko sem jaz s tem zavlaceval in se mi je ena cev znotraj zabasala, naredim vcasih, 2x na leto postopek 2x en za drugim. Tudi servisi ne delajo kaj drugega, tako dolgo laufajo program z vecjo koncetracijo entkalkerja, dokler ni spucano.
Generalko sem v 5 letih naredil 2x.

Posodico, kjer so polpeti, voda, bi ti predlagal da spraznis vsak dan, razen ce bi rad mel notri plesen in gliste. Doli kjer tece voda, je se najmanjsi problem, za to imam jaz vedno eno skodelico spodaj, da mi tistega spodaj ni treba tako pogosto spucat.

Tam ko kava ven pritece, lahko pobrises vsak dan, ce nisi prevec len, ce pa ne bos pa tudi ni problem. To je stvar higiene pac.

Znotraj, kjer je cilinder, bos tudi moral rocno spucat na vsake tolko, ni avtomatike, ki ti to mehanicno spuca. Lahko zanemaris tudi do enga leta, ampak me ne vprasaj kako bo to potem zgledalo. Jaz pac vedno spucam isti dan, ko delam program proti kamnu.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Kot lahko vidis, se boljkone vedno gre za funkcije, ki se prodajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gregor P ::

Saj v bistvu je skoraj povsod tako, ker ostalo že težko izboljšajo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Če iz vodovoda teče "trda" voda, jo je koristno pred uporabo za kavo ali čaj "zmehčati". Jaz uporabljam


6 evrov dodatnega stroška na mesec, za precej manj dela s čiščenjem kamna v grelniku vode (jaz pijem čaj). Za vpliv na okus pa ne upam nič reči, nisem delal slepega testa.;)

m0LN4r ::

To je tudi proti kamnu? A ni to samo proti umazaniji v vodi?
Jaz sem proti temu kupovanju in metanju plastike, ce ni potrebno.
Eine einfache Methode zum Entkalken von Wasser ist das Abkochen. Beim Erhitzen fallen Kalk- und Magnesiumverbindungen als Ablagerungen (Kesselstein) aus.
Jaz ponavadi zavrem v grelniku vodo za naslednji dan, kamen se zaradi vretja potem do dolocene mere izloci iz vode in ostane v grelniku.
Grelnik pa gre pod deci kisa, ko je kamen ze par milimetrov :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gregor P ::

Mehčalec v pomivalnih strojih je sol, tako da morda če vodo posolite :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

m0LN4r je izjavil:

To je tudi proti kamnu? A ni to samo proti umazaniji v vodi?

Pomaga.
The BRITA MAXTRA PRO water filter provides up to 4 weeks and 150 litres of freshly filtered water. Its ion exchange resin reduces both carbonate hardness (limescale) and metals such as copper and lead. The activated carbon reduces substances that can impair taste, such as chlorine and chlorine compounds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

DaLemuroso ::

Okapi je izjavil:


Pomaga.


Nekomu zaslužit. :D
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

GregiB ::

GregiB je izjavil:

K nam je pa Dedek Mraz letos (oz. lani...) prinesel Krupsov bean to cup aparat EA817... Gospa rada pije Latte, jaz Cappuchino z malo mlečne pene... Oba zelo zadovoljna. Precej eksperimentirava z različnimi kavami, če iščema tisto... idealno.

Evo, po 9 mesecih uporab krupsove kafe mašine naj povem... kava je super, ampak... zraven aparata pride penilec mleka (Krups XS6000). Od začetka je napenil kar konkretno količino pene, o kakšnih 2 mesecih pa je bilo pene vedno manj do tega, da jo je bilo zgolj toliko, da je pokrilo površino. Najprej sem na netu kupil penilno enoto, nič ni bilo boljše... Poslal na servis. Pride nazaj, lepo peni... en mesec, nato spet slabo... Ne vem, ali ga naj spet na servis pošljem ali na nabavim ločeno enoto za penjenje? Mnenja? Thx
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

darkolord ::

Poskusi, koliko pare gre ven brez priključenega penilca.

Sliši se, kot da je linija za paro nekje zamašena. Čiščenje vodnega kamna bi moralo pomagati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640171 (421) nokken
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101544 (1907) Pithlit
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892885 (1290) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405405 (4262) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem