» »

Kavni aparat

Kavni aparat

GregiB ::

darkolord je izjavil:

Poskusi, koliko pare gre ven brez priključenega penilca.

Sliši se, kot da je linija za paro nekje zamašena. Čiščenje vodnega kamna bi moralo pomagati.


Zmetal noter že par čistilnih tablet (razmaščevanje), zmetal noter že par vrečkic praška (proti vodnemu kamnu)... ni pomagalo...
Sicer malo več pene uspem narediti kar s nastavkom, ki gre na priključek... a nisem najbolj vešč :(
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

uomostolto ::

Jaz delam tako že dosti let:



Mi je pa čudno, da s časom zmanjka pare, ker je praviloma vezano na temperaturo, kar pa se težko pokvari. Oziroma vsaj pri meni se za penjenje ne vključi črpalka.

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Si Slayer kdaj probal ali je boljši ker je ameriški in dražji, ker vemo da so ameri izumili cappuccino...;)

Sem probal ja in vsaj zame ne nima veze ali je ameriski ali kaj drugega. Zares je pa verjetno v danasnjih casih plus ce masina ni italijanska (ceprav moja je). Italijani imajo precej problemov z zgodovino, tradicijo in nesposobnostjo sprejemanja tega, da gre zivljenje naprej in da se stvari razvijajo ter mogoce cez leta razvoja postanejo celo boljse kot original izpred 100 let. In ce je bilo 100 let nazaj nekaj, ne pomeni da se to ne more razviti naprej in da je danes 50 ali 100 let kasneje, lahko stvar drugacna in boljsa, pa ceprav je bil originalen espresso 120 let nazaj tak. Ampak drugace je princip pri 90% teh masin enak, razlike so potem v malenkostih, ter izgledu masine, ki konec koncev ni tako nepomemben, glede na to, da so masine dokaj velike in precej opazne v kuhinji. Drugace pa glede tradicije itd., flow control ni bil uporabljen v cisto nobenem "original" receptu za espresso 100 let nazaj, pa nihce ne more reci, da espresso s pravim flow control receptom ni boljsi, kot tisti "tradicionalni".


Jaz bi rekel,da deluje princip, enako kot kolesa, če je kolo tri krat dražje, je samo kilo ali dva lažje...Super za profi osebo,za normalno pač shujšaš!
Enako tukaj, da boš z enakimi zrni dosegel deset krat boljši rezultat ker je mašina 10 čukov je smešno in je bolj nekaj kar bi se nekdo ki ima to mašino pohvalil kot da ima več kot navadni ljudje....

Ne vem kje si ti 100 let našel...Mi bomo kupili to kar danes delajo in če kupiš njihovo za 400 in ta za 10000 tudi če nima flow control, pa daš enaka zrna v oba, da bo razlika astronomska,kar bi v okusu moralo biti, kot je v ceni, je smešno...

Zgodovina sprememb…

uomostolto ::

Lahko doseže dosti boljši rezultat, ker je sam del enačbe. Če ima flow control se v teoriji lahko kalibrira sama, če je zraven še mlin.

Če pa stroja ne zna kalibrirati, pa bodo nejdražji aparati iz Italije še največje razočaranje.

nokken ::

@Scaramouche3 nikjer nisem napisal da bos z isto kavo na Slayerju dosegel 10x boljsi rezultat kot recimo na moji Bianci (kar se funkcionalnosti tice sta si obe masini precej podobni). Razlike med tema dvema masinama so precej precej manjse, si pa upam staviti, da je pri istih zrnih, kava iz recimo Biance oz. Slayerja neprimerno boljsa kot tista iz recimo Philips/Jura avtomata. Sem popil precej kav tudi iz Philips oz. Saeco masine, zato vem kaksne so.
S 100 leti sem pa mislil na to kdaj je espresso zacel obstajati. In v teh 100 letih se je par stvari, vkljucno z okusom pri ljudeh, spremenilo, tako da ni nujno da se je treba drzati originalnega 100 let starega recepta kot pijanec plota, ampak gre stvar lahko tudi naprej.

Scaramouche3 ::

nokken je izjavil:

@Scaramouche3 nikjer nisem napisal da bos z isto kavo na Slayerju dosegel 10x boljsi rezultat kot recimo na moji Bianci (kar se funkcionalnosti tice sta si obe masini precej podobni). Razlike med tema dvema masinama so precej precej manjse, si pa upam staviti, da je pri istih zrnih, kava iz recimo Biance oz. Slayerja neprimerno boljsa kot tista iz recimo Philips/Jura avtomata. Sem popil precej kav tudi iz Philips oz. Saeco masine, zato vem kaksne so.
S 100 leti sem pa mislil na to kdaj je espresso zacel obstajati. In v teh 100 letih se je par stvari, vkljucno z okusom pri ljudeh, spremenilo, tako da ni nujno da se je treba drzati originalnega 100 let starega recepta kot pijanec plota, ampak gre stvar lahko tudi naprej.


Mislim da bi morali za recimo objektivnost narediti blind rest, kjer ne veš katera kava je iz boljše mašine.
Ljudje radi hvalimo to kar kupimo.
Drug blind test bi moral biti da daš veliko dražje in bolj sofisticirano zrno v aparat za 400 in normalno v 10000 pa da vidimo razliko...

nokken ::

"Testi" ko se gre za okus, in pri kavi se gre izkljucno za to, so vedno precej osebni. Sem pa doma z druzino in prijatelji naredil kar nekaj taksnih blind testov, pa je bil rezultat vedno in povsod enak. Saeco je vedno popusil. Pa kot sem rekel, je bil bolj kot ne do maksimuma skalibriran na tisto kavo (kavo zares se vedno vecinoma pijem enako tud na tej masini, kot sem jo prej).
Drugace pa ne hvalim tega kar sem kupil, hvalil sem Slayerja :)

mat xxl ::

Ja Juro F serijo, clasic linija še sprobaj recimo F9 model , boš presenečen .

Glede kav je, pa kot si napisal, osebna stvar okusa in nujno je malo kolobariti na par mesecev, ker ko se navadiš okusa je tebi samo še OK, znanec bo pa rekel Vrhunska .

Sicer je name največji vtis naredila v zrnju ILLY pakirana v plinu v alu dozi 1,8 ali 2,8 kg nekaj takega, tista je bila res NE POZABIŠ, dobil sem pa od enega
pleskarja, ki je v Illiyu belil in so mu dali nekaj teh piksen z pretečenim rokom.

nokken ::

Illy je precej povprecna kava s precej nadpovprecnim marketing oddelkom ;) Ja ce kdo kupuje kavo v Mercatorju potem je Illy definitivno dalec najboljsa opcija, drugace pa je ze "navadnih" kav za v kafice (so "malo" drugacne kot tiste za v stacuno), precej boljsih, pa s tem nismo niti blizu malo bolj specializiranih.

uomostolto ::

Mi lovimo Italianski espresso okus in ga dosežemo z dosti kavami, ki stanejo do 20€ kg. Meni so eksoti zgolj deviacija od optimuma. V stilu, da bi za pizzo namesto moke tipo 00 uporabil bio polnozrnato. Morda na nek način bolše, samo praviloma ni klasika.

nokken ::

Kot sem napisal prej... v 100 letih odkar espresso obstaja se je razvilo in spremenilo malo morje stvari, vkljucno z okusom. Ostajati pri "klasiki" zgolj zato ker je to klasika, pa naj stane kolikor hoce, je precej podobno kot se v letu 2023 in pri + 35c voziti s Ficotom brez klime. Da se, obstajajo pa precej prijetnejsi nacini potovanja ;)
In "italjanski espresso okus" je hmm... no ja. Tudi v Italiji se moras pomatrati da dobis dobro kavo. Je lazje kot pri nas in procent kaficev, kjer imajo dobro (ali vsaj zadovoljivo kavo) je precej visji kot pri nas, se zdalec pa ne pomeni da je dobra povsod.

Gregor P ::

Ja s tem, da je v Ljubljani morda dobra v treh.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

uomostolto ::

nokken je izjavil:

Kot sem napisal prej... v 100 letih odkar espresso obstaja se je razvilo in spremenilo malo morje stvari, vkljucno z okusom. Ostajati pri "klasiki" zgolj zato ker je to klasika, pa naj stane kolikor hoce, je precej podobno kot se v letu 2023 in pri + 35c voziti s Ficotom brez klime. Da se, obstajajo pa precej prijetnejsi nacini potovanja ;)
In "italjanski espresso okus" je hmm... no ja. Tudi v Italiji se moras pomatrati da dobis dobro kavo. Je lazje kot pri nas in procent kaficev, kjer imajo dobro (ali vsaj zadovoljivo kavo) je precej visji kot pri nas, se zdalec pa ne pomeni da je dobra povsod.


Kaj pa vem. Podjetja se hvalijo, da so recepture ostale, stroje pa sem imel od takih na ročko, sedaj pa moderne.

Kolikor sledim je malenkost drugačna količina ekstrakta na gram, kaj drugega pa mi ni znano, da bi bilo drugače pri klasiki. V Italiji pa sem še vedno imel srečo s kavo. In ko je kakor mora biti je kakor mora biti.

Od starega stroja na modernega se je spremenilo samo koliko kreme je na koncu. Pa ni neka noč in dan razlika.

koyotee ::

Tole za penjenje mleka poseka vse parne penilce. https://www.mimovrste.com/penilniki-mle...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

uomostolto ::

Kako poseka? Za espresso hočeš točno tako peno kot pride s paro. Ni cilj, da je čim bolj trda ampak da je ravno prav.

nokken ::

Za espresso noces imeti prav nobene pene. Espresso je kava brez kakrsnegakoli dodatka mleka. ;)

uomostolto ::

Pardon, za klasične drinke na tej osnovi. :) Pa malo latte art in še kaj.

nokken ::

To se pa strinjam :)

cekr ::

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Vrste avtomat kavnih napitkov:
https://www.pinterest.com/pin/404127766...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

uomostolto ::

Mi dobivama Lavazzo za 13€ po kg iz Avstrije. Cremoso oz. Espresso perfetto, ce se ne motim. Kava mi je zares zadišala v Italji, potem pa sem nekaj let kupoval opremo dokler nismo bili nekje tam kjer so njihovi kafici. Jo pa pijemo dnevno in nocemo neke ekstravagance, dobim pa kar pogosto kaj eksoticnega za darilo. Sicer bi lahko rekel, da je kaj bolj izrazito, samo je vseeno ostopanje od idela.

Si mislim, da je odvisno od definicij. Meni je espresso po definiciji italianska Lavazza po njihovo. Blago pražene variacije so mi po definiciji hipstersko eksperimentiranje, tam se pa ne vidim.

Gregor P ::

Hočeš imeti tisto rjavo fino kavno penico zgoraj (ne dodatno mlečno).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

uomostolto ::

Pri Lavazzi je super. Posebej, ko smo šli na 58mm basket iz 49mm lever stroja.

nokken ::

cekr je izjavil:

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Absolutno. Saj je tofu tudi skoraj isto kot en dober steak iz pravega dela krave. Sicer je, kot sem napisal prej, stvar okusa in zaradi mene lahko pijes tisto "kavo" za 5eur/kg iz Hoferja, ampak lepo prosim ne govori da je istega okusa kot recimo kava za 30 ali 40eur/kg. Toplo ti priporocam da gres enkrat na kaksno taksno kavo, pa bos videl da stvar ni cisto ista.

cekr ::

nokken je izjavil:

cekr je izjavil:

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Absolutno. Saj je tofu tudi skoraj isto kot en dober steak iz pravega dela krave. Sicer je, kot sem napisal prej, stvar okusa in zaradi mene lahko pijes tisto "kavo" za 5eur/kg iz Hoferja, ampak lepo prosim ne govori da je istega okusa kot recimo kava za 30 ali 40eur/kg. Toplo ti priporocam da gres enkrat na kaksno taksno kavo, pa bos videl da stvar ni cisto ista.


Ni ista. Toda za kavo, ki jo zaliješ z mlekom oz. mlečno peno je čisto OK.
Nisem pa rekel, da je to oh in sploh.

Sem v aparat nasul Hausbrandt za 40€ pa jih je zelo malo ugotovilo, da je druga kava kot za 15€.
Vse je stvar od človeka. Nekdo zazna razliko, spet drugi sploh ne ve, da je kaj drugače.
Večina jih je zadovoljna z neko plundro. Samo da je kava, pa čeprav je en pomeden shit.

Ko pa veš, kaj je kava in kaj od nje pričakuješ, pa ne šparaš.
Meni kava to ni, niti ne vpliva name. Mi je pa fajn okus. Ta mora pa biti pravi in si ga ne dam vzeti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

uomostolto ::

nokken je izjavil:

Toplo ti priporocam da gres enkrat na kaksno taksno kavo, pa bos videl da stvar ni cisto ista.


Saj tudi v istem cenovnem razredu niso iste. Vprašanje je, kaj naredi katero vredno več.

Kar bi zanimalo mene je tudi koliko bi stala mešanica podobna recimo boljši Lavazzi, če jo naredi butična pražilnica. Glede na to, da masovka od Lavazze stane po redni ceni 20€ kg, je vprašanje, če po kakovosti ni ravno tam kjer so take za 40€ iz majhnih serij.

Najbolj blizu temu kar praviloma smatramo za espresso pa pridejo ravno uveljavljne znamke iz Italije, ker to je po definiciji to.

nokken ::

Ce je kava ista, kar zelo verjetno vseeno ni, je glavna razlika med malo boljsimi kavami in poceni kavami sama kvaliteta produkcije. V dobrih kavah ni premalo/prevec prazenih zrn, ni pokvarjenih zrn, velikost zrn je podobna itd. Za vec si samo na hitro poglej specifikacije za speciality coffee (vse kar je nad 80 po SCAA), kjer vidis kaj se potrebuje za kaksno stopnjo. Pri tem okus niti ni tako pomemben ker je odvisen od tega kaj kdo zeli in posledicno tudi kaksno vrsto kave zeli. Glavni point je kvaliteta same kave in prazenja. In z visjo kvaliteto oz. manjsim stevilom defektov dobis vecjo ponovljivost.
Razlika med kavo za 5eur in tisto za 20, 30 ali 40eur/kg je pa ze v osnovi v zrnju, od kje je in kaksne vrste je, kar pomeni posledicno okus, aromo, body...
Razlike v samih mesanicah so pa stvar okusa. Tudi "italjanske kave" niso iste oz. enake, ker je vse skupaj odvisno vrste kave (sorta kave, drzava od kje je, plantaza iz katere je, nadmorska visina kjer je gojena). Katerokoli od teh spremenljivk spremenis, ter za povrhu spremenis se razmerje med posameznimi kavami v mesanici in dobis cisto drugo kavo.

Okapi ::

A kdo tule tudi praži doma? Ker če hočeš res najboljše, je tudi to treba početi.

Badwolff ::

nokken je izjavil:

cekr je izjavil:

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Absolutno. Saj je tofu tudi skoraj isto kot en dober steak iz pravega dela krave. Sicer je, kot sem napisal prej, stvar okusa in zaradi mene lahko pijes tisto "kavo" za 5eur/kg iz Hoferja, ampak lepo prosim ne govori da je istega okusa kot recimo kava za 30 ali 40eur/kg. Toplo ti priporocam da gres enkrat na kaksno taksno kavo, pa bos videl da stvar ni cisto ista.


Iz hifra je vsekakor kaka dobra, sam je zlo hit in mis, Nikol ne ves, kaj bos dobil.
Scer smo tud mi na Lavazzi pa Movenpicku...
Kake so pa kave, ki jih imajo v sparu, barista, pa še neki...

Scer pa tko kot povsod, recimo pri vinu, za ene je dobr vse, za nekatere mal bolj izbrane stvari, pravi uzivaci pa najebejo, ker so zadovoljni sam z mašink za 2 jurja in kavo za 60€ po kili.

Je bil kdo v Londonu v njihovi čajni hiši, twinings se mi zdi? Čaji se tam začnejo pri 20£ na škatlo... Js sem se sam smejal...

rozman ::

Jaz sem sprobal kar nekaj kavnih zrn, med 8-20€ na kilogram. Nisem profesionalec, niti se nocem prevec v to spuscat :p
Imam Moccamaster OneCup in mlincek za kavo Wilfa Svart. Za vsako jutro, ko sem se celi zaspan mi je super
Kava, ki jo pijem mi je okusna, ni pa tudi priblizno ne to, kar sem iz Moccamasterja pil v Rooster Coffee (Maribor).
Ce potegnem crto, so mi ble sparove znamke najmanj okusne, so precej grenke in so pekle.
Z Lavazzinimi se nisem nekaj dosti srecal.
Mueller znamka je tak-tak (neke bio majo za 13€/kg).
Najbolj mi ne pa vsec DM kava (eno imajo z 100% arabico, pa eno mešano).

m0LN4r ::

cekr je izjavil:

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Vrste avtomat kavnih napitkov:
https://www.pinterest.com/pin/404127766...

Ce bolj natancno pogledas zrna, to ni sans, da pride ven enako dobra kava.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cekr ::

m0LN4r je izjavil:

cekr je izjavil:

Pri izbiri kave ni treba toliko komplicirat.
Za avtomate je samo važen napis espresso(za višje temperature in tlak).
Potem pa samo, kaj imaš raje.
Bolj okus(5*/5) ali plundro(1*/5).

V glavnem; za 10€/kg se dobi že primerno kavo.
Tudi tista za 5€ iz Hoferja je vredu. Smo kavnim "navdušencem" ne smeš povedat, da je bila tako poceni.

Vrste avtomat kavnih napitkov:
https://www.pinterest.com/pin/404127766...

Ce bolj natancno pogledas zrna, to ni sans, da pride ven enako dobra kava.


To je čisto jasno, da je tako.
Je pa dejstvo, da 99% pivcev kave tega ne opazi.
Primer: kava in čik => čik uniči vse, kava + rum => rum prevlada

Pa še nekaj bistvenega se pozablja.
Pri vsaki pripravi kave morajo biti točno odmerjene količine.
Recimo 18g kave/skodelico. V koliko beznicah se držijo tega?

Avtomati so lahko pri tem bolj dosledni. No, odvisno, koliko sploh dopuščajo nastavljanja. Pri Saecu/Philipsu recimo lahko nastaviš temperaturo, tlak, količino vode, mleka, kave... koliko je zmleta kava, trdoto vode.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Twixz ::

Kako se obnesejo ti kavni aparati s filtri? Ali je bolje na kapsule?
Gledal sem TEGALE ampak nevem kako je s filtri, je to univerzalno združljivo? Koliko časa to zdrži?

Okapi ::

To je za "ameriško" kavo. Filtri so univerzalni.

starfotr ::

Okapi je izjavil:

Če iz vodovoda teče "trda" voda, jo je koristno pred uporabo za kavo ali čaj "zmehčati". Jaz uporabljam


6 evrov dodatnega stroška na mesec, za precej manj dela s čiščenjem kamna v grelniku vode (jaz pijem čaj). Za vpliv na okus pa ne upam nič reči, nisem delal slepega testa.;)


Kaj te moti vodni kamen v grelniku vode za čaj? Itak nima nobenega vpliva in ni škodljiv. Čiščenje grelnika pa je škodljivo.

https://nijz.si/moje-okolje/kemijska-va...

Prav tako odvzem mineralnih snovi iz vode, saj potem jih telo ne dobi.

alajlgja ::

Kava in čaj narejena z nekoliko bolj mehko vodo data čist drugačen okus.
Boljši.

starfotr ::

https://blackinsomnia.us/a/blog/is-coff...

Naključni link z gugla se ne strinja v celoti.

zuz3k ::

zivjo

a ve kdo za kavni aparat do 100eur
ne sme bit plastičen
pa da se naredi kafeta vsaj 0,5-1 liter

pa ne tisti kavomati plastični, tistega mam
ne naredi dobre kave in še plastično use skp nezdravo

zju3 si naredim kavo v žezvi pol litrški
ampak vsako jutro kuhat pa umivat, če je kaka dobra alternativa

kak predlog? kere kavomate uporabljate

lp
Life is a psychological game.

Okapi ::

Največji na sliki je za 18 espressov - 0,8 litra, stane manj kot 100 evrov.



https://lonciinpoklopci.si/ponudba/kava...

zuz3k ::

mam že 3 đezve navadne

ideja je da bi avtomat nadomestil da si ne kuham
vsak dan jovo na novo
Life is a psychological game.

Gregor P ::

To stane potem vsaj 350 evrov. Razen če je kje akcija.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Okapi ::

Odvisno kaj on razume pod "avtomat".

Filterske dobiš za 15-20 evrov, recimo.



Na kapsule za 30-50 €.

undertacker ::

Kopujem nov kavni avtomat do 200€, gledal sem Lavazza na Amazonu, oz katerega predlagate

zuz3k ::

rabim kavomat da ni plastičen (ker ni zdravo tisto)
da je na način mleta kava + voda
kapaciteta vsaj 4 dcl kave

zju3 si naredim kavo v đezvi pol litrški
đezve ne rabim

do 100€
kavomati mimovrste
Life is a psychological game.

starfotr ::

Kovinski so dražji.

Kafetjero kupi.

Arey ::

Do 100€ ne boš dobil ničesar ki nima plastike. Na tvojem mestu bi se manj sekiral za plastiko ker po mojem mnenju ni škodljiva ampak če se ne strinjaš je kafetiera ali pa keramični V60 to kar iščeš.
Sicer se boš moral skeširat 2-3k kjer boš mel kavomat s kovinskim waterpath-om.

zuz3k ::

starfotr je izjavil:

Kovinski so dražji.

Kafetjero kupi.


kaj je to, misliš đezvo, to že mam

a ve kdo kaj o tem
https://www.mimovrste.com/rocni-espress...
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Gregor P ::

Ne, to ni džezva, ker džezvi rečemo džezva:))

"Kafetjera" (Kafetiera) je

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Moka pot je zdaj bolj popularni izraz.

koyotee ::

zuz3k je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kovinski so dražji.

Kafetjero kupi.


kaj je to, misliš đezvo, to že mam

a ve kdo kaj o tem
https://www.mimovrste.com/rocni-espress...


Tudi to ima not plastične cevke po katerih teče.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Arey ::

zuz3k je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kovinski so dražji.

Kafetjero kupi.


kaj je to, misliš đezvo, to že mam

a ve kdo kaj o tem
https://www.mimovrste.com/rocni-espress...

Plasticen, ampak ne kupi tega shita temvec Delongi Dedica. Je drazji (pod 200€), sam je najcenejsi kavomat ki se ga se splaca kupit. Pol bos cez en mesec kupil se en kovinski tamper za 12€ na amazonu in dosing ring za cist pult in bos mel super espresso setup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640176 (426) nokken
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101551 (1914) Pithlit
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892887 (1292) mat xxl
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405405 (4262) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem