» »

Letne gume

Letne gume

««
3 / 10
»»

Sparkxl ::

feryz je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Ekonomska računica je edino, če zdržijo 4 leta. Tako kot letne in zimske zdržijo 4 sezone.
Zdržijo celoletne 4 leta?
Moja ekonomska računica je, da zdržijo od marca do novembra. In od novembra do marca.
Letne so šle lani na nož. Pri treh milimetrih profila, ni nobena več varna.


Imam kolega s podobnimi problemi. W12 pač žere gume :)
Torej, pri naših kantah z mlinčki, držijo te gume, npr mišelinke 4 leta? Ima kdo izkušnje iz prve roke?

energetik ::

darkolord je izjavil:

A če maš šajni lite feltne, maš pa pozimi grde jeklene, po možnosti še brez pokrovov?

To je tako, kot da imaš poleti Armani obleko, pozimi pa hodiš okoli zavit v deko ...
Ne vem, jaz imam 2 kompleta jeklenk poleti in pozimi. Z istim pokrovom. In to 14". Budget, kot je le lahko. Vlagat denar v velike lite feltne se mi zdi ena največjih bedarij na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

buttcrack ::

večina novejših vozil jih ima serijsko zraven... sicer pa ja, se povsem strinjam.

če nisi ravno tipični bmwjaš :D

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz bi edino dodal, da so celoletne dovolj dobre za povprecna lazja vozila in defenzivne soferje.
Polek izkusnje Ghost7 sem imel jaz vec slabih izkusenj poleti v vrocini, po kaksni daljsi voznji. Direkt se spomnim in vem, da z letnimi nisem imel nikoli nobenih presenecenj. Takrat pa, so se mi celoletne tako omehcale, da so zacele cviliti po ovinkih in po 400km do cilja so bile kot cigumi in zvoscene, kot da bi dirkal znjimi. Z letnimi pa sem enako relacijo poleti vozil kot za salo in tudi pri zaviranju svetlobna leta narazen.

Pa kvalitetne dobre letne so v dezju tudi boljse od celoletnih, ker imajo boljsi dizajn profila, medtem, ko je profil celoletnih prilagojen, da zagrabijo v sneg in manj izpodrivajo vodo.
Jaz sem stem zakljucil in tudi prihranek ni nic kaj velik, ce menjas celoletne na vsakih 20kkm.


S celoletnimi yokohamami delam tam okoli 70k (2 do 3 leta so na avtu). Vsakih 10k jih rotiram, da se enakomerno obrabijo. Vožnja poleti 800 kilometrov v enem kosu ni predstavljala nobene ovire, gume so držale tako kot morajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Verjamem, defenzivna voznja lahko podaljsa zivljenjsko dobo gume za x2, pa tiste z vecjim obsegom majo vec centimetrov profila glede na opravljeni kilometer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

d4vid ::

energetik je izjavil:

darkolord je izjavil:

A če maš šajni lite feltne, maš pa pozimi grde jeklene, po možnosti še brez pokrovov?

To je tako, kot da imaš poleti Armani obleko, pozimi pa hodiš okoli zavit v deko ...
Ne vem, jaz imam 2 kompleta jeklenk poleti in pozimi. Z istim pokrovom. In to 14". Budget, kot je le lahko. Vlagat denar v velike lite feltne se mi zdi ena največjih bedarij na svetu.


Problem je, ker ma čedalje več vozil serijsko že kar 17 ali celo 18", kjer je pa že kar težko železne felge dobit.

Jaz mam na mojem serijsko 18", pa sem za zimske kupil 17" alu felge za 50€ za vse 4. Niso sicer najlepše, škoda jih pa tud ni.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

energetik ::

Serijsko 17 ali 18 imajo vozila v višjih nivojih opreme ali pa že sami modeli v višjih razredih. Tisti, ki imajo denar za taka vozila, se jasno ne bodo ukvarjali s ceno felten, gum in premontaže.

m0LN4r ::

Jaz nevem kako mate to doli, ampak pri vecini lahko v konfigoratorju kliknes +zimski paket, odvisno od avta med 400-700eur dobis komplet orginal felg z zimskimi gumami.
No brainer, ce imas avto vsaj 10 let in potem s kompletom prodas naprej. Se pa dobi tudi en kup rabljenih stvari dandanes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sparkxl ::

Doli večina kupuje odslužene gare od gori in ekstra felne ne pridejo zraven

m0LN4r ::

Pa se kupis felge gori, jih je kot dreka. Vecina jih prodaja ze zato, ker so popraskane in hocejo drugo barvo. Vcasih dobis orginale za polovico cene ali manj, eno leto stare pa take fore, ampak preden gre na EBAY, se poskusa prodati znotraj Avto skupin na FB/Whatsapp.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chucki ::

A so hankook ventus prime 3 k125 dobre? Vozim se 80% po avtocesti pri hitrosti 110kmh
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

jest10 ::

So

WizzardOfOZ ::

energetik je izjavil:

Serijsko 17 ali 18 imajo vozila v višjih nivojih opreme ali pa že sami modeli v višjih razredih. Tisti, ki imajo denar za taka vozila, se jasno ne bodo ukvarjali s ceno felten, gum in premontaže.


Večina jih ima z vstopnim modelom že 17 col, razen malčkov. Recimo Subaru XV ima z vstopnim modelom že 18 col serijsko. (pa je vstopni model za 23k evrov)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

rosomah ::

chucki je izjavil:

A so hankook ventus prime 3 k125 dobre? Vozim se 80% po avtocesti pri hitrosti 110kmh


so v redu..(215/55R17); mogoče! v dežju malo manj, pri 110 brez skrbi... odvisno, kako voziš ;)

Samsung06 ::

Rad bi nabavil ene letne gume, katere priporočate:

- 205/50 R17 93V
- ne vozim veliko, hitro ali divje
- aquaplaning
- ciljam na okrog 85€

FALKEN ZIEX ZE310 ECORUN
Tle me skrbi oznaka "E" za fuel. Kakšna je dejanska razlika med A in E v evrih(na 1000km)? Jih kdo ima ali ve ali so dobre? Mogoče kaka alternativa zgornjim gumam?

Še eno vprašanje. V h. listu pod dovoljenje pnevmatike piše recimo 93V. Ali to pomeni, da lahko uporabljam le točno te ali pa tudi višji razred recimo W, Y? Predvidevam, da nižjega ne?

Vuli ::

Lahko, isto ali več, je lahko.
16. člen

(dodatne zahteve za pnevmatike)

(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki dovoljene pnevmatike ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila, razen v primeru namestitve pnevmatik z večjo nosilnostjo ali kategorijo hitrosti.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

forplan ::

Verjetno je to vprašanje že bilo...

Zanima me kaj pravi zakonodaja glede hitrostnega razreda za pnevmatike. Kolikor vem mora biti kar je v homologaciji, čeprav bi rekel da se osredotočajo/mišljeno bolj za dimenzije.

V homologaciji imam poleg dimenzije dodan hitrostni razred W - 270km/h
Teoretična max. hitrost avta = 205km/h Ta avto vidi avtocesto do max. 3-krat letno

Mi zna kdo povedati z izkušnjami, da je imel probleme s temi razredi? Glede zavarovalnice, policije...

Jaz bi dal gor H ali pa mogoče V. Namreč če gledam gume enakega proizvajalca je recimo H=80€ V=105€ W=120€ Poleg tega da W imajo samo tri firme...
da se strinjam

korenje3 ::

Po moje to nima veze. Verjetno je serijsko avto homologiran na te gume (ki se prodajajo z avtom).

Če imaš tak avto daj tiste do 190km/h gor, ker so mehkejše, ker več kot 190km/h zihr ne boš vozil konstantno. Oz. pač najcenejše daš gor.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

modelno1 ::

Moraš imeti gume istega hitrostnega razreda, kot imaš navedeno v homologaciji. Izjema so zimske gume, ki so lahko max. 2 hitrostna razeda nižje.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

t3hn0 ::

modelno1 je izjavil:

Moraš imeti gume istega hitrostnega razreda, kot imaš navedeno v homologaciji. Izjema so zimske gume, ki so lahko max. 2 hitrostna razeda nižje.

Točno tako je in nič drugače. Če te spustijo na tehničnem ok. Ko boš imel pa nesrečo, pa verjami da preverijo gume če so po predpisih.
^.^

Bolt ::

t3hn0 je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Moraš imeti gume istega hitrostnega razreda, kot imaš navedeno v homologaciji. Izjema so zimske gume, ki so lahko max. 2 hitrostna razeda nižje.

Točno tako je in nič drugače. Če te spustijo na tehničnem ok. Ko boš imel pa nesrečo, pa verjami da preverijo gume če so po predpisih.


To drgač ni res. Spet eni kr neki na pamet.

Citiram:
"Hitrostni razred
Največja dovoljena hitrost vozila pomeni največjo deklarirano hitrost vozila. Če ima vozilo deklarirano hitrost 210 km/h, mora biti tako vozilo opremljeno najmanj s pnevmatikami hitrostne kategorije H, ki dovoljuje hitrost do 210 km/h."

"Na vozilu je dovoljeno imeti samo tiste dimenzije in kakovost pnevmatik, ki so vpisane v homologacijskem kartončku. Edina zadeva, ki se lahko spremeni je, da so lahko pnevmatike kakovostnejše, torej je dovoljeno povečati nosilnost in hitrostni razred. Zmanjšati pa tega ni dovoljeno, razen v primeru ko gre za zimske pnevmatike z oznako M+S v tem primeru je lahko hitrostni razred za 2 razreda nižji kot je predpisan v homologacijskem kartončku.

Edina možnost za zmanjšanje/povišanje dimenzije , hitrostnega razreda in nosilnosti pnevmatik je da pri generalnem uvozniku za Vašo znamko vozila dobite izjavo s tehničnimi podatki v kateri generalni zastopnik izjavlja da se dotično vozilo(obvezna navedba št. šasije) lahko uporablja tudi z drugimi dimenzijami in v drugi kakovosti, katero navede na izjavo! Na podlagi te izjave se lahko izvede vpis dodatnih dimenzij pnevmatik in platišč v potrdilo o skladnosti."

t3hn0 ::

Bolt je izjavil:

t3hn0 je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Moraš imeti gume istega hitrostnega razreda, kot imaš navedeno v homologaciji. Izjema so zimske gume, ki so lahko max. 2 hitrostna razeda nižje.

Točno tako je in nič drugače. Če te spustijo na tehničnem ok. Ko boš imel pa nesrečo, pa verjami da preverijo gume če so po predpisih.


To drgač ni res. Spet eni kr neki na pamet.

Citiram:
"Hitrostni razred
Največja dovoljena hitrost vozila pomeni največjo deklarirano hitrost vozila. Če ima vozilo deklarirano hitrost 210 km/h, mora biti tako vozilo opremljeno najmanj s pnevmatikami hitrostne kategorije H, ki dovoljuje hitrost do 210 km/h."

"Na vozilu je dovoljeno imeti samo tiste dimenzije in kakovost pnevmatik, ki so vpisane v homologacijskem kartončku. Edina zadeva, ki se lahko spremeni je, da so lahko pnevmatike kakovostnejše, torej je dovoljeno povečati nosilnost in hitrostni razred. Zmanjšati pa tega ni dovoljeno, razen v primeru ko gre za zimske pnevmatike z oznako M+S v tem primeru je lahko hitrostni razred za 2 razreda nižji kot je predpisan v homologacijskem kartončku.

Edina možnost za zmanjšanje/povišanje dimenzije , hitrostnega razreda in nosilnosti pnevmatik je da pri generalnem uvozniku za Vašo znamko vozila dobite izjavo s tehničnimi podatki v kateri generalni zastopnik izjavlja da se dotično vozilo(obvezna navedba št. šasije) lahko uporablja tudi z drugimi dimenzijami in v drugi kakovosti, katero navede na izjavo! Na podlagi te izjave se lahko izvede vpis dodatnih dimenzij pnevmatik in platišč v potrdilo o skladnosti."


Ja in kaj si tu napisal drugače? Pnevmatike morajo imeti enak hitrostni razred (ali višji) kot je navadeno v homologacijskem listu, razen za izjemo zimskih pnevmatik.
To da je lahko višji razred, nisem izpostavljal ker bi rad avtor kupil nižji razred.
^.^

Bolt ::

t3hn0 je izjavil:



Ja in kaj si tu napisal drugače? Pnevmatike morajo imeti enak hitrostni razred (ali višji) kot je navadeno v homologacijskem listu, razen za izjemo zimskih pnevmatik.
To da je lahko višji razred, nisem izpostavljal ker bi rad avtor kupil nižji razred.


Ti znaš prebrat kaj si citiral in kaj si napisal?!

"Točno tako je in nič drugače." meni zveni malo drugače kot:
"ali višji" kar je potem zelo pomemben podatek.
Ali pišite tako kot je treba in ne zavajajte ali se sploh ne oglašajte, ker še kdo drug bere temo kot samo "avtor".

b3D_950 ::

krneki v tri krasne.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Werkzeug ::

Kdaj se običajno najbolj splača kupiti celoletne gume? Ali kar čimprej glede na inflacijo?
https://vivid.money/r/misoJSX/?lt=super_deals

10€+ cashback, dam še 8€ od svoje nagrade.

D3m ::

Pri meni je jeseni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Motion ::

Jst sem jih že jeseni kupu.

Stellungnah ::

Če imam avto z različnimi dimenzijami gum spredaj in zadaj, ali sta lahko spredaj in zadaj različna indeksa hitrosti? V homologaciji sta navedena ista indeksa hitrosti.

b3D_950 ::

Hitrostni razred ne sme biti nižji, kot piše v homologaciji, lahko pa je višji.

Vse pnevmatike morajo biti enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (diagonalne, prepasane diagonalne, radialne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).



-Če imaš zimske so lahko 2 hitrostna razreda nižje. Če je vseeno največja konstrukcijsko določena hitrost vozila (ki jo določi proizvajalec vozila) večja od hitrosti, ki ustreza simbolu kategorije hitrosti zimskih pnevmatik, mora biti v vozilu na vidnem mestu pritrjena opozorilna nalepka z določeno največjo hitrostno zmogljivostjo zimskih pnevmatik.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
https://gmt.si/ponudba/10/novi-predpisi...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

m0LN4r ::

Stellungnah je izjavil:

Če imam avto z različnimi dimenzijami gum spredaj in zadaj, ali sta lahko spredaj in zadaj različna indeksa hitrosti? V homologaciji sta navedena ista indeksa hitrosti.

Verjetno imas samo razlicno sirino al?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

voss_ ::

Koliko pride homologacija za kakšno bolj poceni dimenzijo, ker uradno mi samo gume dragih dimenzij pašejo na avto?

In ne, nisem kupil avta in sedaj nimam za gume, le uvožen je in imam štalo.

Motion ::

voss_ je izjavil:

Koliko pride homologacija za kakšno bolj poceni dimenzijo, ker uradno mi samo gume dragih dimenzij pašejo na avto?

In ne, nisem kupil avta in sedaj nimam za gume, le uvožen je in imam štalo.


Če jst prav razumem lahko tako al tako homologiraš samo dimenzije pnevmatik ki so predvidene za tisti model. Naprimer od mame astra ima homologirano samo eno dimezijo pnevmatike, čeprav lahko kupiš različno opremljene astre z različnimi dimenzijami gum.
Sama homologacija predvidenih gum pa naj nebi bla draga (100, 200 evrov mogoče)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

d4vid ::

Če so cenejše dimenzije gum v sloveniji homologirane na istem vozilu, povprašaj uvoznika znamke. Drugače pa druge felge in homologirat (dimenzije imaš v TUV dokumentu).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WizzardOfOZ ::

voss_ je izjavil:

Koliko pride homologacija za kakšno bolj poceni dimenzijo, ker uradno mi samo gume dragih dimenzij pašejo na avto?

In ne, nisem kupil avta in sedaj nimam za gume, le uvožen je in imam štalo.



Sama homologacija je 32€, če imaš homologacijski kartonček. Rabiš pa imet feltne s tuv ki pašejo na tvoj avto in na katere pašejo cenejše gume. Potem to homologiraš in je rešeno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Motion ::

Ja ma a lahko homologira dimenzije ki niso predvidene za model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

WizzardOfOZ ::

Lahko če imajo feltne te dimenzije podprte.

Recimo jaz imam 225-55 R17 in 215-55 R17 gume uradno vpisane v homologaciji. Kupil sem platišča, ki imajo poleg te dimenzije v TUV-u vpisano dimenzijo še 215-60 R17. Ta dimenzija ni predpisana za avto, vendar je obseg gume enak kot 225/-55 R17.
To dimenzijo sem homologiral in na avto sem dal te gume. Ker so višje in imam manj problemov z luknjami na naših kolovozih, ki jih nekateri vstrajno imenujejo cesta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Motion ::

Ker jest mam na kliotu uradno 195/55/16, ki so drage, vsaj napram 205/55/16. Razlika v obsegu in premeru je cca 2%.
Kolikor sm jst razumel te dimenzije nemorem homologirat ker jih renault ni predvidel na klijota (čeprav mi niti nebi bilo treba felten zamenjat).

WizzardOfOZ ::

Kupiš najcenejše feltne, ki pašejo na tvoj avto in imajo v TUV papirju vpisano tudi dimenzijo 205/55/16, pa to potem homologiraš, da se vpiše v homologacijo, potem pa gume prestaviš na svoje stare feltne, nove pa prodaš, pa imaš rešeno.

Al pa si jih od kakega kolega sposodi, ki ima tuv zanje in željeno dimenzijo vpisano v tuvu, pa pojdi na homologacije, potem mu pa vrni feltne in imaš rešeno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

A za 195 in 205 se jemlje isto siroke felne?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Stellungnah ::

m0LN4r je izjavil:

Stellungnah je izjavil:

Če imam avto z različnimi dimenzijami gum spredaj in zadaj, ali sta lahko spredaj in zadaj različna indeksa hitrosti? V homologaciji sta navedena ista indeksa hitrosti.

Verjetno imas samo razlicno sirino al?


Da, samo razlicno sirino imam. Torej ista spredaj in zadaj indeksa hitrosti?

b3D_950 ::

Na sprednji axi moraš imet levo in desno gumo na enakem hitrostnem indexu, pa na zadnji axi morajo bit obe na enakem hitrostnem indexu. Ne sme bit leva guma na Q, desna pa na W.

Sprednja axo imaš lahko na V, zadnjo pa na W, ampak obe morajo bit enako ali več kot ti piše v homologacijskem. Če imaš min. V, potem ne moreš tlačit gor H. Tudi nosilnost moraš upoštevat enako.

"Vse pnevmatike morajo biti enake velikosti (če izdelovalec vozila ni predvidel različnih pnevmatik na različnih oseh), vrste (poletne, zimske, terenske) in zgradbe (diagonalne, prepasane diagonalne, radialne), na isti osi pa tudi iste nosilnosti, kategorije hitrosti ter istega proizvajalca in dezena (vzorec tekalne površine).
"
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

janezvalva ::

jes mam feltne s senzorjem za tlak v pnevmatikah. a lohka kupim druge, lite feltne, pa mi ne bo piskalo v avtu da ne zazna senzorjev?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

b3D_950 ::

Brez TPMS senzorjev bo sigurno javljalo napako ali pa bo gorela kakšna opozorilna lučka.
TPMS senzorje lahko prestaviš iz starih feltn/platišč na nova platišča.

Obstajajo pa tudi TPMS Delete emulatorji, ampak potem avto ni več tehnično izpraven.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

A za 195 in 205 se jemlje isto siroke felne?


6,0 Inch 175 mm	185 or 195 mm
6,5 Inch 185 mm	195 or 205 mm
7,0 Inch 195 mm	205 or 215 mm
7,5 Inch 205 mm	215 or 225 mm


janezvalva je izjavil:

jes mam feltne s senzorjem za tlak v pnevmatikah. a lohka kupim druge, lite feltne, pa mi ne bo piskalo v avtu da ne zazna senzorjev?


Senzorji so na ventilu ponavadi in se samo ventile prestavi na drugo platišče.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Motion ::

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A za 195 in 205 se jemlje isto siroke felne?


6,0 Inch 175 mm 185 or 195 mm
6,5 Inch 185 mm 195 or 205 mm
7,0 Inch 195 mm 205 or 215 mm
7,5 Inch 205 mm 215 or 225 mm


janezvalva je izjavil:

jes mam feltne s senzorjem za tlak v pnevmatikah. a lohka kupim druge, lite feltne, pa mi ne bo piskalo v avtu da ne zazna senzorjev?


Senzorji so na ventilu ponavadi in se samo ventile prestavi na drugo platišče.


Na kliotu so feltne 6.5 tako da vidim da 205 se bo še dalo spravit gor.

WizzardOfOZ ::

Na 6.5 gre tudi 215 širina gume, sam bolj balonasto zgleda.

Sem imel na 15colskih 7J platiščih gume 235/75/15. Sam tisto so bili res baloni. Feltne pa res nisem nikoli popraskal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

b3D_950 ::

Sm moraš potem tud gledat, da guma ne štrli ven iz koloteka/blatnika.
Poleg širine feltne imaš zraven še podatek za offset.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

Motion ::

Ja tisto je za feltno. Samo jst bi uporabu original feltne od klijota. Sam 205 namesto 195 gumo bi dal gor.

WizzardOfOZ ::

to gre, sam homologirat moraš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Motion je izjavil:

Ja tisto je za feltno. Samo jst bi uporabu original feltne od klijota. Sam 205 namesto 195 gumo bi dal gor.

Naceloma lahko, bos pa zgubil nekaj na pospeskih z tezjo in sirso gumo pri tako majhni konjenici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158489016 (20313) Leko
»

Celoletne gume (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29342149 (5955) darck
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298162 (70575) gruntfürmich
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16834016 (28913) m0LN4r
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149495 (39294) theBill

Več podobnih tem