» »

Celoletne gume

Celoletne gume

profii ::

Pozabljate še ceno drugega kompleta platišč, shranjevanja, premontaže, dodatnih TMPS ventilov,....
Potem si pa hitro na tem, da lahko po dveh/treh letih mirne vesti vržeš "še mal dobre" celoletne v kanto, pa nisi nič izgubiil.

FoxKnox ::

Moje mnenje je,da na območju Slovenije je velika diferenca temperature in voznih razmer med letnimi časi in zaradi tega je najbolj pametno in varno uporabljati pneumatike letnemu času primerne. Celoletne nikakor ne morejo pokrivati zadovoljivega procenta učinkovitosti v tako različnih razmerah in v vseh pogojih uporabe.
Primerne pa so recimo za primorsko, kjer se tudi občasno ohladi ali pa pade par cm snega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

profii ::

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je,da na območju Slovenije je velika diferenca temperature in voznih razmer med letnimi časi in zaradi tega je najbolj pametno in varno uporabljati pneumatike letnemu času primerne. Celoletne nikakor ne morejo pokrivati zadovoljivega procenta učinkovitosti v tako različnih razmerah in v vseh pogojih uporabe.
Primerne pa so recimo za primorsko, kjer se tudi občasno ohladi ali pa pade par cm snega.


Preselil sem se iz relativno snežnega okolja v Lj, pa v zadnjih ~5 letih skoraj da nisem videl snega na cesti. Tisti, ki se se vozi po celotnem območju Slovenije, pa definitivno potrebuje namenske pnevmatike.
Še vedno pa imam lahko verige (ali nadomestek) v prtlažniku, če me kje ujame.

Lonsarg ::

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je,da na območju Slovenije je velika diferenca temperature in voznih razmer med letnimi časi in zaradi tega je najbolj pametno in varno uporabljati pneumatike letnemu času primerne. Celoletne nikakor ne morejo pokrivati zadovoljivega procenta učinkovitosti v tako različnih razmerah in v vseh pogojih uporabe.
Primerne pa so recimo za primorsko, kjer se tudi občasno ohladi ali pa pade par cm snega.
Mi imamo velke temperaturne razlike tudi ZNOTRAJ letnega casa. Mrzla jutra poleti, vroci popoldnevi. Srednja temperature pomladi/jeseni. To so vse situacije kjer celoletna guma premaga letne/zimske v varnosti.

LeQuack ::

Dobil sem nove Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, ki bodo zamenjale stare isti model. Sicer te stare so bile Made in Slovenia, nove pa so Made in Poland, če koga zanima. Pri testih sem videl sicer da so imeli tudi ta isti model Made in Germany, samo mogoče druga dimenzija.
Quack !

Horas ::

jaz imam zimske za celo leto sava s3. 3je različni vulkanizerji so potrdili mojo tezo da je bolje imet zimske kot celoletne. zdaj jih imam 3. sezono in so še zelo dobre. vrjetn jih bom menjal 2023 jeseni.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bobby ::

Zdele bo tretja zima od kar imas s3 na piciklih pa si se kar navdusen?
Pa kaj, a se sploh kaj vozis z njimi?!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lonsarg ::

Horas je izjavil:

3je različni vulkanizerji so potrdili mojo tezo da je bolje imet zimske kot celoletne.
Logicno, noben normalen vulkanizer se ne bo odrekel biznisu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bobby ::

Ce sem ga jaz prav razumel, je kupil zimske in sedaj jih ima ze zacetek tretje zime, kar pomeni, da jih konstantno vozi ze cca 730dni?!

Vulkanizer nima nobenega prodita id njega,, ker ne menja gum, sploh, med letom, ali dvema,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

nejodagreat ::

Jaz sem prejšnjo zimo šel po snegu edini dan ko ga je vrglo s cca pol leta starimi Continental AllSeasonContact, ni bilo nobenih težav, tudi po ovinkih v hrib. Nazaj v dolino je bilo malo bolj zvoženo, tudi brez problemov.

Invictus ::

Stvar kilometrov.

Sam imam ene Continental, celoletne kao, ne zimske, pa bodo gor še 1 zimo, zdaj tretjo. Delam malo kilometrov, delo od doma, korona sranje, tako da ni potrebe za letnimi gumami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Horas ::

okoli 8000-1000km na leto naredim.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bobby ::

Hja, to ni nic. To si bo vsak rekel, da je profila doat itd itd ampak guma bo pa trda. Prva runda malo snegabpa ledu pa 50na uro pa na polno po bremzi,, pa ce ti je zadovoljivo,...
Jaz imam sedaj zacetek tretje zime, pa sem v dvomih, ker ima komplet okoli 40kkm za sabo in ni vrag, da jih bom nekje vmes zime menjal (na tem avtu jih menjam, prejsnjem sem kupil jeseni zimske, vozil 2zimi in 2 poletja in prodal na bolhi za cetrt cene. Profil je bil ampak guma pa trda). Za 200km na teden, a sploh rabis avto? Ok ja, to je 40km na dan, voznja iz Grosuplja v Lj v sluzbo. Ajde ok-ish.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Horas ::

pretiravanje kot vedno, so res že nekoliko trde ampak zdaj ko je sneg se je avto peljal, je res da je majhen hatchback, pa vseeno, tudi po plundri in zaledenelem še lepo držijo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bobby ::

se strinjam, pretiravaš v kontrakorist tvoje varnosti, ampak naj ti bo, ti odpustim :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

novaa ::

od kar imamo tako mile zime še avte obuvam samo v celoletne gume.

6bt9hmDwY ::

Na karavanu, ki bi ga že morali prodati, sem menjal zimske letos po preveč letih (sem pogledal production date tag, itak), so pa že bile skoraj slicks, ker se bo veliko vozilo/selilo še do konca tega leta in to, vozil z njimi povsod (no, pač, ta Alpe-Karavanke-vzhod-Adria regija) po reg in ac bp. Je res, da sem star/umirjen (še utrip se je upočasnil) šofer, s home office in z nekje maks 7-10k letno. Sicer zelo odsvetujem podobne eksperimente, še posebej, če ste adrenalinski šoferji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

PINki ::

Pozdravljeni,
Nikjer ne najdem CrossClimate 2 v izvedbi 215/55/17 XL (suv) razen na eni spletni strani. Pa še cena se mi zdi prevec "ugodna" za to drago dimenzijo, se posebej ker je enaka prejsnji generaciji CrossClimate+.

Je ta trgovina legit?
https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...

WizzardOfOZ ::

Ni jih na zalogi nikjer v evropi. Prva dobava bo šele v začetku januarja.

Zakaj pa kupuješ XL, z ojačano bočnico?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Han ::

Cena je sumljivo nizka. Jaz bi jih poklical in preveril dobavo...

https://www.gume-direkt.com/product/Mic...
https://www.as-span.si/izdelek/01357/mi...

LeQuack ::

PINki je izjavil:

Pozdravljeni,
Nikjer ne najdem CrossClimate 2 v izvedbi 215/55/17 XL (suv) razen na eni spletni strani. Pa še cena se mi zdi prevec "ugodna" za to drago dimenzijo, se posebej ker je enaka prejsnji generaciji CrossClimate+.

Je ta trgovina legit?
https://www.gumawebshop.si/podatkovna-s...


Jaz sem svoje trenutne gume in prej že parkrat naročil preko Gumax, so iz Maribora in imajo kar v redu cene. Cene imajo tudi kar ugodne, ponavadi še kak evro cene kot pri kakih Enaa ali Mimovrste. Ta tvoja pnevmatika je tule:
https://www.gumax.si/index.php/default/...

PS: Sem šele zdaj videl da so CrossClimate+ in ne 2, sicer na Michelin se ne spoznam toliko da bi vedel če je kaka razlika.

Han je izjavil:

Cena je sumljivo nizka. Jaz bi jih poklical in preveril dobavo...

https://www.gume-direkt.com/product/Mic...
https://www.as-span.si/izdelek/01357/mi...


Špan in Gume direkt so imeli zmeraj premium cene, za moje celoletne Goodyear bi dal tam vsaj 10EUR več na gumo. Mogoče se za kakšno specifično gumo da dobiti dober deal.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

PINki ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ni jih na zalogi nikjer v evropi. Prva dobava bo šele v začetku januarja.

Zakaj pa kupuješ XL, z ojačano bočnico?

V temu je torej problem… Prejsnja generacija ima okrog 150€ ceno. Kaksno lahko pricakujem pri novi generaciji?

Avto je skoda karoq, naj bi se pri takih vozilih uporabljalo XL razlicico. Ali pač?

LeQuack ::

Premium vozilo (kar SUV-ji so), premium gume, premium cene gum. Tako to gre.
Quack !

PINki ::

Han je izjavil:

Cena je sumljivo nizka. Jaz bi jih poklical in preveril dobavo...

https://www.gume-direkt.com/product/Mic...
https://www.as-span.si/izdelek/01357/mi...

Uf res je visoka cena za taksno ponesreceno dimenzijo. 800€. Zdrzijo 4 leta take gume? Naredim okrog 15kkm letno.

Han ::

Jaz imam na karoqu 94V CC2. XL rabiš le za tipično terensko vožnjo.

Celoletne gume so nekje za 3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Gregor P ::

Za kako dolgo pa so navadne zimske/letne; običajno se jih sicer menja nekje na 5 let oz. dokler ti serviser/vulkanizer tega ne svetuje, ampak ali bi jih morali že vsaj leto dni prej?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

D3m ::

Jaz imam celoletne za cca. 2 sezoni od Michelin.

Letos sem montiral od Goodyear.

Pa bom poročal šele naslednje leto kako so se obnesla letos.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Po 4 letih so letne večinoma že precej trde; na zimskih preveriš profil, lamele, prožnost, razpoke...

WhiteAngel ::

Po 4 letih ali 40kkm je vsaka guma zanič...

Han ::

Daleč od tega. Sem bil na Vranskem (center varne vožnje) s 6 let starimi zimskimi Goodyear, ki sem jih zadnji dve leti vozil tudi poleti, pa so se obnesle zelo dobro.

bobby ::

Han je izjavil:

Daleč od tega. Sem bil na Vranskem (center varne vožnje) s 6 let starimi zimskimi Goodyear, ki sem jih zadnji dve leti vozil tudi poleti, pa so se obnesle zelo dobro.


Zdej se pa se pohvali, da delas 25kkm na leto,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Han ::

Takrat sem delal 20k-25k km, tiste Goodyearke so bile pa posebno dobra serija.

MysticElf ::

Sava HP2 gre povsem dobro 5. sezono, samo gasa do 170 po AC in do 120 izven, tako da to glede 4 let sigurno ne velja. Sploh pa ne za upokojensko vožnjo.

zobnik ::

Šele danes menjal gume, dve gumi letni nokian sta ble spredaj pol brez profila. Kam je izpuhtelo v 10.000km 6mm profila....to so pa res slabe gume pa še dražje so od večina.

bobby ::

Al je pa problem med volanom in stopalkam.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zobnik ::

Niti 10.000km jih nisem prevozil od takrat, prej bi rekel realno 7000km. Nokian ima na profilu cifre tako da veš kolk je profila in gor je bla še vidna cifra 6. Po ovinkih, regionalna cesta in 0 AC

WizzardOfOZ ::

PINki je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ni jih na zalogi nikjer v evropi. Prva dobava bo šele v začetku januarja.

Zakaj pa kupuješ XL, z ojačano bočnico?

V temu je torej problem… Prejsnja generacija ima okrog 150€ ceno. Kaksno lahko pricakujem pri novi generaciji?


Jaz sem jih naročil v dimenziji 225/55/17, ampak ne XL, ker na cestnem avtu ne rabim ojačane bočnice, avto za na teren ima pa drugačen tip gume. Naročil sem jih prejšnji teden in pridejo zadnji teden v decembru ali prvi teden v januarju. Nimajo jih pa v nobenem skladišču v sloveniji. Cena bo pa okoli 175€ na komad.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

LeQuack ::

Nabavi Continental ali Goodyear, ki sta obe enako dobri gumi kot Michelin, in so dobavljive v tvoji želeni velikosti.
Quack !

WizzardOfOZ ::

Niso vse. Tudi vector (goodyear) je zmanjkalo v skladiščih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

LeQuack ::

Zakaj je tako pomanjkanje gum, saj ne vsebujejo čipov?
Quack !

Han ::

Živic jih ponavadi dobavi v 3-4 dneh, tudi ceno imajo ok.

WizzardOfOZ ::

Če jih generalni uvoznik ne more prej kot v treh ali štirih tednih dobavit v Slovenijo, jih ostali še manj lahko. Z dobavo je letos resen problem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj je tako pomanjkanje gum, saj ne vsebujejo čipov?


Kitajci so pokupili veliko zalogo kavčuka za naslednjih 20 let.

Tak, da bo treba mal počakati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

Danes čas za testiranje celoletnih gum. Jaz sem dal včeraj gor noce Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, sem sprobal malo danes na mokrem in na snegu kolikor je zapadlo, zaenkrat še kar. Vsaj v primerjavi s prejšnjimi 4 leta starimi isto Goodyear so kar dosti boljše na mokrem. V snegu primerljive, danes je tudi malo bolj zoprno ker niso še nič solili in peskali, tako da je spodaj kar ledeno že. Tako da na trenutke je malo zdrsaval na kakšnem krožnem v BTC, pa če sem na polno stopil po bremzi, ampak to je za pričakovati. Nisem pa probaval v kak hrib ali kaj podobnega.
Quack !

D3m ::

Jaz sem šel normalno v klanec. :D

So pa letos ceste lepo splužene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Jaz sem šel normalno v klanec. :D

So pa letos ceste lepo splužene.

Na katerih gumah?
Quack !

Badwolff ::

Men je žena mal v prazno zalaufala, ampak pol prišla do vrha. Kratek klanc včeraj zvečer.

D3m ::

LeQuack je izjavil:

D3m je izjavil:

Jaz sem šel normalno v klanec. :D

So pa letos ceste lepo splužene.

Na katerih gumah?


CC+ (službeno vozilo)

Danes probam še Vector Gen.3 (osebno vozilo)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Blinder ::

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je,da na območju Slovenije je velika diferenca temperature in voznih razmer med letnimi časi in zaradi tega je najbolj pametno in varno uporabljati pneumatike letnemu času primerne.


Se strinjam.
Najcenejse pa je imeti nonstop gor zimske. Saj krnekaj avto ima nonstop zimske.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LeQuack ::

Blinder je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je,da na območju Slovenije je velika diferenca temperature in voznih razmer med letnimi časi in zaradi tega je najbolj pametno in varno uporabljati pneumatike letnemu času primerne.


Se strinjam.
Najcenejse pa je imeti nonstop gor zimske. Saj krnekaj avto ima nonstop zimske.


Saj ravno to so celoletne gume, so dosti bolj zimska guma, ki se poleti manj obrabi kot navadna zimska.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S katerimi gumami se vozite z avtom pozimi (zimske, celoletne, letne)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
644047 (2295) Zimonem
»

Katere gume priporočate celoletne ali zimske in letne posebej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
535608 (3794) ZveeZ
»

Celoletne gume 165 65 15

Oddelek: Na cesti
416120 (4916) KAVINSKY
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833997 (28894) m0LN4r
»

Celoletne gume

Oddelek: Na cesti
298328 (7536) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem