» »

letne gume - kombinacija

letne gume - kombinacija

1 2 3
4
»

Miha 333 ::

stara mama je izjavil:


20. člen

(zimska oprema vozil)

(3) Glavni kanali dezena pnevmatik, ki štejejo v zimsko opremo, morajo biti globoki najmanj 3 mm. Zimske pnevmatike, ki imajo glavne kanale dezena globoke manj kot 3 mm, prištevamo k poletnim pnevmatikam.

Torej le lahko zimske sfuram poleti do konca.
Nekdo me je farbal, da jih ne smem.

Drži, možno pa, da je kdaj prej bilo drugače, tole zgoraj velja od 2013.

theBill ::

šernk je izjavil:

@fikus_:
71. člen
(1) Globina kanalov v dezenu pnevmatik se meri v glavnih kanalih prečno, po obodu dezena. Izmerjena vrednost v mm se za posamezno kolo vpiše na eno decimalno mesto natančno.


na michelin.si dodatno še pišejo, da mora biti globina profila dovolj velika na 3/4 tekalne površine, kar robove skoraj spet izniči. na tehničnem pa za robove preverjeno težijo. Pritožit se je možno a naknadno pomoje nesmiselno. Pritožit bi se moral takoj na mestu meritve, saj policaj za slednje ni usposobljen ampak takšna pritožba te pelje direktno na izredni tehnični pregled, tako da če nisi 1000% prepričan v svoj avto več izgubiš kot pridobiš.

Glej človek, ne vem kaj se repenčiš, fikus je postavil spodnje vprašanje in sem mu odgovoril.

Sem v dveh sezonah (~45+ kkm)zradiral robove Dunlop Sport Bluresponse 205/60/16 na ~2mm, na sredini bi bila še ok, ~4 mm. Polnjene spredaj 2,8 zadaj 2,5 bara. Sedaj mi ni jasno, ali so bile že nove s tako razliko profila ali ne?!



Po stvareh ki jih sam omenjaš ni noben spraševal, to da ti veš kakšen je zakon (kot vemo vsi ostali) pa res nikogar ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777925 (48707) slemarko
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541666 (27001) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297856 (70269) gruntfürmich
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216725 (15107) GrimReaper
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534756 (32349) GrimReaper

Več podobnih tem