» »

Trenja na POP TV

Trenja na POP TV

«
1
2 3

Thomas ::

Kot ateist in v bistvu tudi nasprotnik vseh cerkva menim, da je gonja proti RKC (in Katolikom) v Sloveniji dejstvo in to sramotno dejstvo. Sploh mi grejo na jetra razni "sociologi religije", ki to dejstvo zanikajo. Ki iščejo opravičila za - ponavljam - sramoten odnos do Katoličanov in njihove cerkve v Sloveniji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Slowenc ::

Največja fora te cerkve je da 90% folka, ki hodijo k maši, sploh ne ve zakaj tja hodi. Veliko jih hodi tja samo zato da opravljajo ljudi in si z drugimi izmenjajo informacije kaj se je zgodilo v preteklem tednu. Zelo malo pa jih hodi s tem namenom, da se poglobijo duhovno v vero in zares verujejo v nekaj/nekoga.

Cerkev je mal zabluzila s svojim načino zbiranja ovčic.>:D
Skiny gate.

Thomas ::

Kaj je to važno, kaj TI misliš, da Katoličani (ne)dojemajo v cerkvi? Čisto nič. To je NJIHOVA zadeva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boom-bar ::

Cerkev se prevec vmesava v politiko (oz. se rode vmesava) in zaradi tega jih ''nekateri'' ne marajo.
Jst nisem imel nic proti cerkvi dokler niso zaceli o verouku v cerkvi in o tem kako dzamija ni primerna.

Moje mnenje je da je verjetno za to nestrpnost kriv Rode.
Legalizirajte mehke droge!!!

Thomas ::

Je popolnoma vseeno, kdo je grešni kozel. Rode ali Stres ali kdorkoli. TAKO obravnavanje več kot polovice državljanov je - grozna zadeva. NI civilizirano in spodobno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Cerkvi nič ne manjka. Zaradi banalnih zadev se zgražajo in so užaljeni. Imajo svoje cerkve in tam naj opravljajo svojo dejavnost. Kritika šolstva, splavov, homoseksualnosti in drugih družbenih pojavov pa ni njihova naloga. Ravno s to kritiko so po mojem mnenju izzvali nekatere ekstremiste. Nikakor pa ne moreš govoriti o gonji proti cerkvi. Ravno nasprotno - vse bolj se poudarja vlogo cerkve v naši družbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

boom-bar ::

Thomas kaj bi si mislil ce bi ti hotl v sluzbo (ali solo) vpeljat muslimani molitev.
Da ti nebi dovolili iti v svoj sveti kraj (cerkev, dzamija, Kolosej,...)

Meni se zdi to sovrastvo do cerkve glede na njihovo obnasanje skorajda upraviceno.

Ce te en useka ga usekas nazaj.
Legalizirajte mehke droge!!!

Slowenc ::

Točno tako.

Vsekakor ga Cerkev lomi na veliko.
Skiny gate.

sajmon ::

Kopernik: A ti bi bil pa zadovoljen, če bi k teb v stanovanje pri šli sosedje, pa izklopil kable iz tvojga hi-fi sistema, ker poslušaš glasbo preveč naglas in jih motiš.

Enako lahko gledamo na akicjo v Kopru. Šlo je za poseg v zasebno lastnino.

Pa ne sedaj argumentirat s tem, da so zvonovi preglasni. So pravne možnosti, da se utišajo zvonovi, če so preglasni, prav tako pa imajo sosedje možnost, da te prijavijo policiji, ker kršiš javni red in mir.

Samo v primeru, da bi sosedje prišli k tebi, bi policija reagirala, v primeru iz Kopra pa vprašanje, če bo kdo sodno odgovarjal.

Thomas ::

boom-bar - ti si en tak primerek, ki ne šteka, da nimaš pravice "vračati udarcev cerkvi", kot jih izračunaš, da bi jih moral. Oziroma - ne dojemaš nivoja debate.

kopernik - Cerkev ima pravico povedati, kaj misli o homoseksualnosti. Ni važno, če je tisto prav po tvoje - je prav po njenem. Ti pa lahko rečeš, da je njihov nauk povsem zmoten. Ne sme se pa požigati križev, ovijati zvonov v cunje in podobne zadeve. Ali pa takim izgredom ploskati ali jih ne preganjati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boom-bar ::

Nivo debate je iz strani cerkve zelo nizek.
Legalizirajte mehke droge!!!

kopernik ::

Thomas, že, že... Jaz samo pravim, da to ni nek vsesplošen pojev- gonja proti cerkvi. Večina ljudi nima nič proti cerkvi (morda se nekateri ne strinjajo, tako kot jaz). Gonja bi bila, če bi ljudje npr. požigali cerkve in linčali duhovnike. Jaz vse skupaj vidim kot boj cerkve s prihodnostjo. Status quo ali podreti temelje ?

Thomas ::

Tvoj nivo je kvečjemu nižji boombar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Gonja bi bila, če bi ljudje npr. požigali cerkve in linčali duhovnike.

To bi bila samo višja stopnja gonje. Ne pravim, da bo do nje prišlo, smo pa že "na določeni stopnji".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boom-bar ::

Sem proti fizicnemu obracunavanju da se razumemo.

Ampak ce cerkev hoce verouk vtakniti meni (ali mojim naslednikom cez leta) verouk v solo ceprav sm/so ateisti se mi ti zdi nacin ki so ga imele velesile v casu osvajanj-spreobrni se ali zivljenje/cvek
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

Bravo, Thomas. Res se 100% strinjam s tvojim mnenjem. Problem pri nas je (kot tudi drugje po svetu), da ne moremo prenašati drugače mislečih oz. drugačnih od nas. Recimo, eni se bodo že stepli zaradi različnega okusa glasbe, drugi zaradi športa (LJ vs. MB), tretji zaradi rasizma.... vse ista pesem, ki se ponavlja skozi zgodovino v nedogled in temu še zdaleč ni videti konca. Tudi Bush ne priznava nobene države, kjer ne vlada striktni kapitalizem. :)

Thomas ::

Povej, da ne maraš verouka. Ne pošiljaj svojih otrok tja. Tko kot jest. Ki niti na Polnočnico ne grem, ki nisem niti krstil otrok. Ampak po drugi strani pa NOČEM sodelovati v levičarski gonji proti RKC. Če pa eden gre k Polnočnici ... potem naj bo IMO tiho tudi zaradi verouka. Ni treba, da je. Samo bolj logično bi bilo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boom-bar ::

Ampak ti moznost imas da ne gres h verouku ali polnocnici.

Problem se pojavi ko hoce musliman v dzamijo in nima izbire ker je cerkev proti izgradnji le-te (pa tudi ostali so proti da ne bo kriva samo cerkev).
Ne me imet za ksenofoba ali rasista ampak ne prenesem takega ravnanja cerkve, ceprav zaradi tega ne bom sel in pozgal kriza, pretepel duhovnika in zminirol cerkve.
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

Heheh, po birmi tudi mene ni bilo več na spregled v nobeni cerkvi, niti v bližini le-te. Nimam pa nič proti tistim, ki to še vedno obiskujejo, vse dokler ne pomešajo svojega ega s tem in me obravnavajo za nekaj nižjega kot so oni. Je pa tudi res, da večina "vernikov" to sploh ni; celo zase si upam trdit, da sem v mnogih pogledih večji "vernik" kot mnogi tisti, ki so vsak teden v cerkvi in pri izpovedi, vendar pa je to povsem irelevantno v tej debati, kjer je govora nasprotovanju obstoja neke stvari, ki nas nič ne moti, če tega nočemo. :)

undefined ::

> Problem se pojavi ko hoce musliman v dzamijo in nima izbire ker je cerkev proti izgradnji le-te (pa tudi ostali so proti da ne bo kriva samo cerkev).

Hmm. Mislim, če se Musliman preseli v državo, kjer vlada drugačna vera, se avtomatsko odpove džamiji, kajne? Če mu je džamija toliko pomembna, bi menda ostal doma? Ali se motim? Kje pa bo katoličan v muslimanski državi dobil svojo cerkev? Nikjer. Pa koga vidiš, da bi se o tem pritoževal? Jest ga ne. :)

boom-bar ::

A pol moramo zapreti se pravoslavno cerkev?

Ne vem zakaj nebi smela biti v Ljubljani (ali Sloveniji) dzamija!!!
Legalizirajte mehke droge!!!

sajmon ::

IceMan: motiš se glede cerkva v muslimanskem okolju. So, samo s to razliko, da se skladajo s arhitekturo okolja in ne izstopajo.

Pa mene osebno izgradnja džamije ne bi motila. Glede cerkve pa ne vem, al so izrazili, da so izrazito proti ali so opozorili na to, da džamija ni samo verski objekt, kot je cerkev.

kopernik ::

NOČEM sodelovati v levičarski gonji proti RKC

A lahko malo bolj natančno razložiš to gonjo? KAJ se dogaja takšnega, da lahko govorimo o levičarski gonji proti cerkvi? Te moti tsti CD izpred petih let? Požig križa? Ne razumem tvoje gorečnosti Thomas. To so ekstremistični izpadi. Eden je bil na sodišču, drugi pa morda še bo. IMHO, nič posebnega.

boom-bar ::

opozorilo je bilo v takem tonu da je vsakemu jasno kaksno je stalisce cerkve

opozorili so da je dzamija tudi politicni objekt: so fu*** what sej je se cerkev tudi ubada s politiko
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

> A pol moramo zapreti se pravoslavno cerkev?

A sem to morda kje rekel?

> Ne vem zakaj nebi smela biti v Ljubljani (ali Sloveniji) dzamija!!!

Bom komentiral v naslednjem odstavku...

> motiš se glede cerkva v muslimanskem okolju. So, samo s to razliko, da se skladajo s arhitekturo okolja in ne izstopajo.

No, potem so pa tudi pri nas lahko džamije po naši arhitekturi. Moje mnenje. :)

> Pa mene osebno izgradnja džamije ne bi motila. Glede cerkve pa ne vem, al so izrazili, da so izrazito proti ali so opozorili na to, da džamija ni samo verski objekt, kot je cerkev.

No, govorimo o nasprotovanju ljudi proti cerkvi. To, da cerkev marsičemu nasprotuje, že vemo. Dosti stvarem nasprotuje povsem upravičeno (po mojem mnenju), je pa nekaj stvari sigurno tudi neupravičenih. :)

bradek ::

Thomas, absolutno se strinjam s tabo da na tak nacin kot se nekateri upirajo Cerkvi se to ne pocne.

Kako pa ti gledas na to, kaj ima zate vecjo tezo, ko nekdo zveze zvone al pa zazge kriz, in to, kaksen vpliv ima cerkev in kako manipulira ljudi s svojimi (konzervativnimi in nemalokrat skodljivimi) mnenji s tem ko izpostavlja druzino in ze zlajnane vrednote, ki so kot besede ze zdavnaj zgubile svoj pomen, medtem ko je znotraj cerkve ogromno primerov (zlorabe, pedofilija, denar, skratka druge prioritete kot ucenje tistega kar pise v svetem pismu) tega proti cemer se oni "borijo" ?

Nisem za tak nacin izrazanja nasprotovanja cerkvi kot je bil predstavljen tukaj, zanima me samo kako ti vidis ta dva problema. Se ti ne zdi logicno da ce je nekdo napaden da se brani?

Razmisljajmo.

Thomas ::

> KAJ se dogaja takšnega, da lahko govorimo o levičarski gonji proti cerkvi?

Levičarska gonja je. Hanžek (visok državni funkcionar) pravi, da ne bo niti raziskal obtožb o napadih na RK Cerkev, ker da si je sama kriva. Hanžek je levičar in je visok državni funcionar. To potem je (levičarska) gonja. Da nekdo s tega položaja zabrusi nekomu, da ne bo mignil s prstom zanj, ker si je sam kriv za situacijo, v kateri se je znašel - zaradi svojega izzivanja.

Oprostite - ampak tako kot Hanžek Katoličanom, bi "ombdusman v Tretjem Reichu" (če bi ga takrat imeli) - povedal Židom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Dokler je zadeva v skladu z zakonom naj bo. No neko preveliko pranje možganov mi ni ravno povšeči, res pa je da nihče naj nebi poniževal vernike.

Tudi sam sem hodil k verouku... vsaj do birme.
Pa grem zadnjič v cerkev, ena spomniska maša... počutil sem se tuje tam in res ne vem zakaj sem šel tja. Komur paše naj, komur ne paše pač naj ne in tudi ga ni treba siliti naj (ne) hodi v cerkev.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Aspirinix ::

Nisem gledal trenj ampak sem naključno naletel na debato. vseeno pa.

Thomas, če drži tole s Hanžekom, potem je tip lahko edino ob službo ali si prikrbi disciplinsko. Če je državni funkcionar v skladu z zakonom ne sme pristopati na strani, temveč stvar raziskati ne glede na to ali ge za cerkev ali za (ne žalim samo primer dajem) klošarja. Vsak ima enake pravice.

Po moje se pa cerkev res preveč meša v zadeve dežave. Ko ljudem vzkipi so pa ljudje vsega krivi oni, cerkev je pa angelček.
Če nekdo noče tega ali onega, potem velja za tudi za cerkev, da ne sme VSILJEVATI stvari. Kot jaz ne smem priti k tebi domov in tvojemu otroku zabičati, da ne drži npr. zakon gravitacije, ker je to neki tip rekel. Vsi vemo, da pademo dol in ne gor.

undefined ::

> Po moje se pa cerkev res preveč meša v zadeve dežave.

Kaj pa je po tvojem država? Vlada? Prebivalci? Kaj ni potem to tudi Cerkev? Del države?

Thomas ::

Brad,

Cerkev je organizacija, katere pripadniki (funcionarji) podležejo državnemu zakonu. Tako mežnar, ki si je prisvojil "puščico", kot škof, ki je še kot duhovnik prakticiral pedofilijo. Problem je to, da naša država zna prijeti kakšnega mežnarja, ne zna pa tistih, ki so si pri SIB banki prisvojili za cel kamion denarja.

Problem je tudi ta, da sila dosti govorimo o nekaj deset duhovnikih pedofilih, ne pa tudi o (nekaj?) 10 tisoč pedofilskih očetih.

A dam kakšen edu link, da so številka bržkone take?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, mene pa zanima, kaj te je spreletelo, da si se tako močno zavzel za tole mnenje, s katerim se sicer popolnoma strinjam. :D

Thomas ::

Aspirinix,

Sem gledal po TV Hanžeka, KO JE RAVNO to govoril. Čez nekaj dni so se zbudili škofje in protestirali.

Kar se tiče Rodeta in njegovega govorjenje pa tale anekdota (brez imen) iz Slovenije, cca 6 let nazaj:

Nekdo je bil obsojen zaradi umora na 10 let. (Jest bi mu dal še več, ampak jest JASNO nisem faktor.) Tip gre potem v časopisih razlagat, kako ga je namočil sodni izvedenec ... itd. ... itd.. Sodni izvedenec reče, da je delal pač po svoji vesti in prepričanju, da pa ne bo polemiziral ker je PRIVILEGIJ obsojenega da se priduša in govori karkoli, on kot sodni izvedenec pa NE SME in NE BO rekel nič. (Pral umazanega perila obsojenega).

Kapo dol pred tem sodnim izvedencem. Verjamem, da jih je še več takih. Taki pa bi morali biti tudi vsi državni funkcionarji in uradniki. Rode se lahko priduša kolikor se hoče nad državo - tako kot vsak. Uradniki in funkcionarji pa morajo to jemati kot dobrohotne in potencialno koristne nasvete.

Potem bo država na nivoju Britanije - recimo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Thomas true.

Drzi pa tudi da tukaj ni predmet pogovorov predofilija kot dejanje ampak da Cerkev pridiga o teh stvareh (vkljucno o homoseksualnosti in ostalih zadevah) medtem ko veliko ljudi znotraj cerkve prakticira ravno to? Dvolicnost? Kaj pa tisto reklo... pometimo pred svojim pragom? To je tisto kar me moti. Al pa recimo zadeve v stilu, vsak ima pravico do svobode, odlocanja itd, po drugi strani pa so vsi homoseksualci za zazgat na grmadi. Razlicna interpretacija svetega pisma?

lp

Tr0n ::

Ah, jaz na vse to gledam kot na se eno dodatno stvar, da ljudem pac na tem osamljenem planetu ni dolgcas :).

marS ::

Ne vem če sem ravno ateist, ma ne bi enačil to, če nekdo zvonove ovije s krpo da mu ne razbijajo po glavi vsakih par ur s posegom v zasebno lastnino in spodbujanjem nestrpnosti.
Zažiganje križa? To prav gotovo nekaj pomeni na simbolni ravni. Ampak križ kot simbol je starejši od cerkve tako da bi o tem lahko tekla debata še naprej. Ne strinjam se pa s tem da si nekdo lasti simbol na tak način da potem od neke institucije/države/ zahteva kazenske sankcije za nekoga ki je ta simbol zažgal.
Gonje proti cerkvi ne vidim, to, da ima pa katoliška cerkev kot institucija, v 21.stoletju, probleme sama s sabo je pa dejstvo.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Thomas ::

IceMan - najprej čestitam za napredovanje. Iz "Rudija" v moderatorja. Mislim, da boš kot moderator koristnejši za Slotech, kot si bil kot ... celo non grata, ne samo Rudi. No, ampak to tako, off topic in osebno.

Kaj me je napeljalo? Ja mogoče to, da imam nestrpnosti dežurnih strpnežev že vrh glave! S tem mislim na 80 ali 90% FDV kadra in podobnih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

V bistvu gre za dve strani, ki ena po drugi pluvata in se ne marata. Vsaka ima svoj prav ampak obe strani pa se nista pred svojim pragom pometla, pa ze pometata pri sosedih.

Skoda... :)

root987 ::

Thomas: Prosim.

Sicer pa...Drži se zase in se ne vmešavaj v posle drugih. Pri tem bi se lahko Slovenija veliko naučila od Švice, Švedske in ostalih podobnih držav...

Sicer pa je Cerkev od nekdaj znana po takšnih dejanjih in splošni "škodi" vernikom...Napačni ljudje na napačnih pozicijah, če me kdo vpraša.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

undefined ::

> IceMan - najprej čestitam za napredovanje. Iz "Rudija" v moderatorja.

Hmm, ne vem če so ravno čestitke na mestu. Ustregel sem le Primoževi prošnji, nič več. Sicer pa mi je naziv Rudija prav pasal, sedaj ga celo pogrešam. Tale dolgočasen naziv "moderator" ni ravno ne-vem-kaj, prej sem imel vsaj lep dolg naziv v vseh komentarjih foruma. ;)

> Mislim, da boš kot moderator koristnejši za Slotech, kot si bil kot ...

Sem poskušal bit koristen že ves čas pred tem, le noben ni hotel poslušat mojih nasvetov. :)

> celo non grata, ne samo Rudi. No, ampak to tako, off topic in osebno.

Seveda, Thomas. Ti se kar izpovej, kar ti leži na duši. Če je pa še kaj več, pa lahko tudi uporabiš ZS. :)

Aspirinix ::

Zgodba slovencev ali še koga drugega?
Na mnogo koncih se kaže tako vedenje tako cerkve kot institucije, ki naj bi stala za nekaj humanega in humanitarnega. Na drugi strani pa tudi države, ki se dostikrat kaže zelo mačehovska do cerkve kakor tudi do običajnih ljudi.
Zaenkrat nimamo izdelanih vseh kriterijev o delovanju pravne države, kakor tudi cerkev nima izdelanih kriterijev o novih socialnih pojavih, ki jih v preteklosti ni bilo (beri homoseksualnosti itd.). Srednjeveški teologi in ne vem kdo še niso predvideli, da se bo to zgodilo.
Novi x-logi pa tega še enostavno niso uspeli na pameten način uskladiti s svetim pismom in doktrinami cerkve.

Thomas ::

Brad,

Koliko Cerkev izvaja nemoralo med pridiganjem morale, takorekoč - za držvo ni važno. S tem koliko je in ni - naj se ukvarja Cerkev sama. Občestvo in duhovščina. Samo če in koliko kdo kje krši zakone, je stvar države. Sem slišal - oboji "se zavzemajo za dialog". Ma kakšen dialog neki! Država lahko samo posluša in (potem) postavlja zakone tako, da bo za vse najbolj prav in obstoječe izvaja. Ostali se NIMAMO kaj pustiti učiti od države drugega, kot kateri predpisi veljajo. Ko Predsednik države govori ob Novem letu ali kadarkoli - imam pravico zehati ali sploh ne poslušati - sej nisem učenec pred učiteljem. On je moj uslužbenec, pa če sem ga volil ali ne. Nadškof je pa zame - če sem ateist - kot predsednik Planinskega društva. Me ne briga dosti, kadar ta razlaga, kako smo vsi zapečkarji, ki ne hodimo na Triglav - in podobne. S tem, da predsednika planincev nič ne ščiti, da ne bi jest začel delovati v smeri, da se prepove planinarjenje, ker je nevarno ali ker moti kozoroge. Nadškofa in njegovo organizacijo ščiti pred čem takim tudi Ustava. Verska svoboda je - planinske ni. Tudi moja "ateistična čustva" niso nikjer zaščitena. Katoličanova verska so. In mislim, da je prav tako.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Tukej se pa strinjam s tabo v vsem razn v eni zadevi.
Kaksen vpliv imata predsednik planinskega drustva in skof na ljudi. Ne gre spregledat da je vera nekaj cist drugega, ima ogromen, neprimerno vecji vpliv na ljudi, ze v sami naravi verovanja je tako, in to je tut ena zadeva ki jo ne gre enaciti s tem da je isto ce Janez Novak rece da mu ni vsec sosedova Micka, ali pa nek visok predstavnik Cerkve.
Tako kot si rekel, cerkev se bi morala ukvarjat mal vec sama s sabo, ce bi se ji res slo za "dobro vseh zivih bitij".

Thomas ::

Ravno to je moja poanta. Rode lahko govori kar hoče, če ravno ne krši zakona s tem. Vsak lahko govori kar hoče, če ravno ne krši zakona s tem. Državni funkcionarji in uradniki - imajo pa za biti tiho, razen kar je v službi njihove službe in izvajanja njihovih pooblastil. Poslanci so edini od teh, ki lahko otrešajo jezik še bolj, kot navadni državljani. Tko nekako je to zamišljeno - demokratična država.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

To, da jih je Hanžek prijazno odslovil, je čisto OK. Ni slovenska RKC mušterija za ombutsmana. Se bi pa lahko vzdržal nekaterih dodatnih (proti)izjav. Netaktno.

Thomas ::

Kako ni mušterija? Seveda da je. Vsak, ki se čuti kakorkoli prizadetega v svojih pravicah - posamezno ali kolektivno - ima pravico, da Varuh vsaj pogleda, kako je s tem. Samo Hanžek ... tega ne ve, zgleda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Mogoce jih ma pa samo vrh glave ze ker se stalno pritozujejo :) Kar pa se vedno ne opravici dejstva da jih ne j*be 5%, se vedno je varuh clovekovih pravic pa pika.

Thomas ::

Če se stalno pritožujejo, je moral v svojih poročilih navesti, zakaj njihove pritožbe niso bile upravičene. Nove obtožbe pa obravnavati. To da ti tega ne veš Brad - ni problem. Niti ti ni treba. Da Hanžek "ne ve" - je pa HUD problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Tocno to sem povedal :)

Double_J ::

Ne vem, če je sploh kakšen problem.

Ljudje lahko govorijo, kar pač hočejo. Eni in drugi.

Zato imam pravico, da naslovim svoj CD z Jesus Christ - Sodomized. Naprimer.:))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vera (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33120385 (9273) Vanich
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729815 (21781) KaiV6
»

RKC : Država (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10915767 (15767) Daedalus
»

Cerkvi kar je njenega... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1027202 (5731) jype
»

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816454 (5195) Asgard

Več podobnih tem