» »

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo?

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo?

1
2
»

Iztirjenec ::

Jackass a pa sploh veš pravi razlog, zakaj se cerkev tako brani spolnih odnosov??? Pomislite malo...

Kot drugo: Cerkev ne dovoljuje kontracepcije... Sam rode je v intervjuju na poptv (v 24urah) dejal da je spolnost upravičena le takrat ko ne misliš nase ampak tudi na ostali dve osebi, ki sta vključeni zraven (torej žensko in otroka ki se dela)... Pa še jasno se je izrazil da je spolnost namenjena le reprodukciji...

"Če živiš po Cerkvenih načelih do zanositve izven zakona (torej v mladih letih) sploh ne pride."
Naj prvo pred svojim pragom pometejo, če že majo zaukazan celibat... Zakaj pa mislite da se župniki tako menjavajo... Ravno zaradi tega, ker stare bice marsikaj vidijo, kako župnik kakšno mlajšo žensko obdeluje, same se pa počutijo zapostavljene... In zakaj bi potem morali najstniki živeti v celibatu??? Če tega ne verjameš pač tvoj problem...

"Obiskoval sem 9 let verouka in pred birmo smo imeli tudi nekakšno spolno vzgojo."
Ste meli spolno vzgojo ja... :D A te je župnik malo na kolena vzel pa ti bombon dal?>:D Ok, resno; kako lahko nekdo ki ni nikoli videl v živo kako spolnost zgleda govori in uči o spolnosti??? Tega pa ne razumem...

Ja se vidi, da so s tabo tudi fejst manipulirali, in to celih devet let...

Rimokatoliški cerkvi se v prihodnosti obeta propad, enostavno zaradi zgrešene politike, ki jo gonijo že od pamtiveka. In če se ne bo modernizirala, postala bolj strpna in odprta, bo temu res tako... In če ne bo propadla zaradi tega, ker ljudstvo enostavno ne bo imelo želje zahajati v cerkev, potem bo propadla zaradi pomanjkanja kadrov... Razen če bodo ukinili celibat...

l_jst ::

Torej oprane možgane imaš takrat, kadar misliš s svojo glavo?


Kako pa veš, da glih ti nimaš opranih?

Jackass a pa sploh veš pravi razlog, zakaj se cerkev tako brani spolnih odnosov??? Pomislite malo...


Ej a bi lahko to ti povedu, ker se mi zdi, da ne obstaja niti en pameten razlog?

Rimokatoliški cerkvi se v prihodnosti obeta propad, enostavno zaradi zgrešene politike, ki jo gonijo že od pamtiveka. In če se ne bo modernizirala, postala bolj strpna in odprta, bo temu res tako... In če ne bo propadla zaradi tega, ker ljudstvo enostavno ne bo imelo želje zahajati v cerkev, potem bo propadla zaradi pomanjkanja kadrov... Razen če bodo ukinili celibat...


Dej nehi RKC ne bo propadla. Usaj še ne v bližnji prihodnosti, ker je preveč povezana pa ker ma PREVEČ dnarja. So ogromni lastniki nevem česa usega. Poleg tega si ne želiš njihovg propada, ker potem ne bo jasen kdo je lastnik vsega njihovega premoženja in bi ratu kaos.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

flipflop ::

Zakaj pa mislite da se župniki tako menjavajo... Ravno zaradi tega, ker stare bice marsikaj vidijo, kako župnik kakšno mlajšo žensko obdeluje, same se pa počutijo zapostavljene


Aha,to bo. Spet eno glupo posploševanje. Bi navedel konkretni primer,ne samo eno gobezdanje v tri dni?

Barakuda1 ::

Aha,to bo. Spet eno glupo posploševanje. Bi navedel konkretni primer,ne samo eno gobezdanje v tri dni?


:\

Komot, sam ne smem iz dveh razlogov.

1. če to nardim, bom zagrešil kaznivo dejanje, česar pa nočem
2. iz povsem etičnih razlogov. Ko bi gospoda imenoval, bi naredil škodo tudi "gospodični" in njegovi hčeri in sinu.:(

Barakuda

A se vam ne zdi, da je butasto zahtevet konkretne podatke. A vam je to res še zadnja obrambna linija nemorale posamezne duhovščine, kateri slepo sledite in ki jo res na pomilovanja vreden način ščitite:|

Gandalfar ::

Nekoc je nekdo rekel, da ce bi se vsi drzali desetih zapovedi in bili pobozni bi bilo na svetu veliko lepse. Strinjam se z njim saj naceloma ni nic narobe v tem, da ljubis svojega bliznjega.

Ce pa se ljudje ob tem hinavsko obnasajo se mi pa ne zdi to problem vere ampak bolj cloveske rase.

Cerkev kot institucija pa ma itaq, da je podvrzena zakonom drzave in tukaj se mi ne zdi nic potrebno komplicirat.

Se vedno ne vem zakaj ne bi smeli zupniki razlagati svoje resnice in o tem kako naj se ljudje obnasajo v svetu in izrazajo politicno mnenje. Politiki, sportniki, itd. pa to lahko brez problema naredijo.

To ali je to eticno v okviru cerkve kot institucije je pa drugo. Vendar sem mi ne zdi, da je to temelj te debate.

flipflop ::

Ne,barakuda,ne zdi se mi butasto zahtevat konkretne podatke. Ampak vsak lahko trdi kar trdi Pizdun,seveda brez vsake podlage. Je verjetno,da so tudi duhovniki ki niso zvesti celibatu,ampak a so zato vsi taki? A zaradi nekaj takih duhovnikov lahko reče,da so vsi ki so bili prestavljeni kršili celibat/so pedofili/kaj tretjega?

Sploh pa ne razumem nekaj ljudi v tej temi. Pravite,kako bo cerkev propadla,pa kako nima nobene oblasti,zraven se pa razburjate,kot da bi bil predsednik Rode,ne pa Drnovšek. Bi bilo bolje,če bi obrekovali tiste ki res vladajo,ne pa cerkev ki itak nima nobene oblasti. Sploh ne vem,zakaj se tako razburjate?

Barakuda1 ::

flipflop:)

Ziher sam zato, da tebe jezimo. Jaaa, si pa tud taprav, da tega še nis skapiral:D

Barakuda

p.s.

A zate pa tisto o posploševanjo ne velja al kaj:| Daj si no preber moj prvi prispevek na to temo, pa pol opletaj naokol z posploševanji:|

Barakuda1 ::

Nekoc je nekdo rekel, da ce bi se vsi drzali desetih zapovedi in bili pobozni bi bilo na svetu veliko lepse. Strinjam se z njim saj naceloma ni nic narobe v tem, da ljubis svojega bliznjega.


:\

Še bolj načeloma pa ne bi bilo nič narobe, če bi bilo to res. Posebaj če govoriš o religiji, ki pozna 10 zapovedi.
Načeloma seveda predpostavljam, da 10 zapovedi res tudi poznaš.

Če imam o zgornji predpostavki načeloma prav, potem tvojo trditev načeloma zavračam iz povsem moralno-etičnih razlogov.


Barakuda

p.s.

Da ne bo nepotrebnih vprašanj. 10 zapovedi in ljubezen do svojega bližnjega sta si vsak sebi, kot noč in dan. Toliko o načelnosti

MadMicka ::

Jaz sm vprašal patra, pa mi ni znal povedat: in sicer, če se rodim in umrem nekje, kjer za Boga še niso slišal, ali obstaja možnost, da pridem v nebesa. Zdej me pa še zanima, kaj je s tistimi, ki so se rodili pred našim štetjem, alli oni lahko pridejo v nebesa. In če lahko, čemu potem Cerkev?

BigWhale ::

MadMicka:

Povej ti patru, da naj dobro prebere sveto pismo, ker bo v njem nasel odgovor na tvoje vprasanje... ;)

Jose ::

Odgovor ni tako preprost. En odgovor boš dobil od enih, drug pa od drugih duhovnikov. Mislim, da vem, kaj o tem misli Rode, vem pa kaj misli Grmič, ki pravi, da bo dober človek prišel v nebesa, ne glede na to, če je veren.

Jackass ::

MadMicka: Glede na to, da praviš, da si obiskoval verouk do 2. letnika (če se ne motim), bi si lahko odgovoril sam.

Lahko ti pa js osvežim:
Pred Jezusovim vstajenjem, naj ne bi bilo posmrtnega življenja. Torej si samo umrl. Jezus pa začne novo dobo, ko naj bi človeška duša, po SP, tretji dan vstala od mrtvih. In ravno to je bistvo krščanstva, da verjameš v Jezusovo vsajenje in posmrtno življenje.

Zdej na to ni treba podajat replik, morda kakšn popravek, ker je tema o Jezusovem vstajenju že odprta!

Morm se popravt, k sm napisu, da se Cerkev zavzema za pouk o verstvih. Tudi sam sem gledal TV klub (al kaj je že tist del oddaje 24 ur) in je Rode rekel, da si Cerkev prizadeva, da bi bil v šoli Verouk na voljo kot izbirna vsebina in da bi se verouk priznal kot izbirna vsebina.

Potem je zgori en korenjek napisal, da v srednjem veku ni bilo kanalizacije (ki so jo poznali že v Rimu).

A za stanje srednjega veka je kriva Cerkev? Večje bedarije pa še ne! To je popolno ne poznavanje zgodovine! V srednjem veku se je vse začelo znova! V evropski prostor so vdrla necivilizirana ljudstva, kar je pomenilo popoln zaton takratne civilizacije. Propadlo je blagovno-denarno gospodarstvo, izrinilo ga je blagovno-menjalno. Edino plačilo pa je bila zemlja. Od mogočnega Rima se ni ohranilo NIČ!
VSe se je začelo od začetka. In Cerkev je bila v tem času edina, ki je ohranila vsaj delček rimske kulture, latinščino in razne zapise. Menihi so s pokristjanjevanjem skušali civilizirati nova ljudstva. Seveda v ospredju je bilo širjenje Božje besede (pokristjanjevanje). Civilizirati za koga? Za Cerkev. Tako kot danes za zahodni svet npr. Bušmani niso civilizirani, mi pa, zanje pa obratno. Širili so krščanski način mišlenja. Pokristjanjevali so z mečem in besedami. Prvi način je krut in sporen. Tisti del pokristjanjevanja, v katerega so bili vključeni menihi kot Ciril in Metod, pa so tedanji Evropi prinesli vsekakor več dobrega kot slabega. Do investiturnega boja so bili tudi že nekateri obredi v jezikih ljudstva. Torej se je tudi Cerkev prilagajala. Tu ni nazadnjaštva. V zgodnjem srednjem veku je bila Cerkev edina, ki je pravzaprav pospeševala razvoj.
Z investiturnim bojem in uspehom le-tega pa so bili spet vsi obredi samo in izključno v latinščini.

In že smo pri križarskih vojnah. Pa si poglejmo:
Kdo je v bistvu izzval križarske vojne? Arabci oz. muslimani. Ti so začeli ogrožati romarje v Jeruzalemu. Sprva so jim začeli zaračunavati, nato pa so jim celo prepovedali. To je bil povod, da je takratni rimski papež Urban II. pozval kristjane naj se udeležijo križarskega pohoda in osvobodijo Sveti grob. Posamezne boje oz. pohode pustimo ob strani, ki so bili v splošnem popolna katastrofa. Napaka je bila to, da je papež obljubil vsem udeležencem pohoda, da se jim oprostijo vsi grehi. To pa so nekateri (oz. večina) začeli izkoriščati. Ropali so po krajih na poti, večina pa jih do Jeruzalema oz. Palestine sploh ni prišlo. Torej popolna polomija.

Ampak nekaj je bilo pa vseeno dobrega, če na koncu pogledamo. Posledica Križarskih vojn je bil vzpon trgovine. V Evropo je prišlo toliko novih odkritij, stvari, ki so jih trgovci in popotniki prevzeli od Arabcev. Nekaj je bilo torej le dobrega v vsej tej zmešnjavi.

Dejstvo je, da vera pogojuje način življenja. Torej verjetno je nekaj na tem, da se je ravno v Evropi razvila sodobna miselnost, da je prišlo do industrializacije in vseh odkritij. Verjetno Cerkev oz. kršanska miselnost le dopušča toliko svobode vsakemu posamezniku, da se je samo na tem prostoru razvila najsodobnejša civilizacija.

Zakaj se ni razvila v Ameriki, Aziji, Avstraliji, Afriki, kjerkoli kjer je bila drugačna miselnost? Samo v Aziji se jim je uspelo dokaj približati Evropskim dosežkom! Torej kršanska miselnost le ni tako slaba!

Dejstvo je, da če bi bila v evropskem prostoru katerakoli druga vera, evropa danes ne bi bila to kar je. Če bi bila ljudstva še vedno poganska, pa še toliko kasneje.

Torej govorjenje, da bi bila Evropa že v 15. st. tako razvita kot je danes, je upoštevanje nekaterih in zanemarjanje nekaterih zelo pomembnih drugih dejstev!
jAcKaSS

MadMicka ::

Jackass, če prov razumem, potem ti trdiš, da le kristjani gredo lahko v nebesa. Pripadniki drugih ver in neverujoči pa zgolj umrejo al kako? Nimajo posmrtnega življenja? Ali pa gredo lahko le v pekel?

In razlož, še naslednje: Bog je ustvaril človeka davno preden je poslal Jezusa na zemljo. In v vsem tem blazno dolgem vmesnem času ni bilo posmrtnega življenja?

In še glede nebes in pekla. Bivanje tamkaj traja celo večnost. Mar ni nekam kratko življenje, na podlagi katerega se človeku določi usoda za večno?

Barakuda1 ::

Dejstvo je, da vera pogojuje način življenja. Torej verjetno je nekaj na tem, da se je ravno v Evropi razvila sodobna miselnost, da je prišlo do industrializacije in vseh odkritij. Verjetno Cerkev oz. kršanska miselnost le dopušča toliko svobode vsakemu posamezniku, da se je samo na tem prostoru razvila najsodobnejša civilizacija
.
:\ 8-O


Še dobr, da so Yaponci najbolj zarukan, najbolj zaostal in tehnološko primitivn folk.

Prav jim je. če bi bli kristjani, bi bli lohk dons tko razviti k smo mi.:|


Ma dajte no klatit mal majn neukosnih sadežev z drevesa dejstev, sej nismo več v raju neumosti in traparij.;(

Barakuda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Zheegec ::

Do vseh odkitij - denar, papir, tisk,... seveda v Evropi (no, mogoče pa vendarle na Kitajskem).

:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nico ::

Dejte no pogledat resnico. RKC je ena izmed najbolj agresivnih verstev oz. ima na vesti daleč največ krvi pred ostalimi. Če bodo hoteli npr. muslimani jo dosežt se bodo morali še precej potrudit.
Jackass: a ti križarske vojne kličeš zmešnjava?
Everybody banana on your head!

Barakuda1 ::

Morda je malce izven naslovne teme, a vendarle.

Dajmo enkrat razčistit nekatere pojme. Za začetek naprimer:

1/ Kaj je tisto kar neko organizacijo ali institucijo opredeljuje kot "Zločinsko organizacijo" in kot

2/ Kdaj in katere člane takšne organizacije ali institucije štejemo kot aktivne udeležence in izvrševalce zločinov.

Ko bomo imeli te pojme vsaj malce razdelane, bo morda tudi lažje diskutirat o krivdi ali odgovornosti kogarkoli.

Če se komu zdi moj predlog nesprejemljiv, naj ga mirno ignorira. O.k.

Barakuda

Jackass ::

Barakuda: Japonska in Južna koreja sta izjemi, kaj pa ostalo? Ja ostal del pa je najbol zarukan... kar si že našteval.

MadMicka: Ne, pripadniki drugih verstev naj bi prav tako šli v nebesa, vica ali pekel, odvisno od njihovega življenja.

Ne posmrtnega življenja naj ne bi bilo, duše naj bi šle v večni Jeruzalem ali nekja takega! Za to nism prepričan! Moram prevert v knjigi!

ALIEN3001: tisk je izumil Guttemberg, Nemčija
Drugače se pa pogovarjamo o današnji razvitosti. V času srednjega veka je bila pa Kitajska vsekakor bol razvita. Pa glej no glej, pa tam ni bilo RKC, pa je danes manj razvita kot pa Z Evropa! Le kako je to mogoče? Pa izhajali so z boljšega položaja?

Nico: RKC ni verstvo, ampak institucija. Bistvena razlika. Nočem biti nesramen, samo ti ne poznaš in ne veš prav veliko o religijah? Sej tudi jaz ne, samo ta je pa malce huda! Muslimani morajo širiti vero (prav tako tudi kristjani), vendar za razliko, tudi z mečem, če je potrebno. Res je, da pokristjanjevanje v srednjem veku ni nič drugega kot širjenje vere z mečem, vendar to še zdaleč ni prav. To je bila napaka, ki jo Cerkev danes prizna! Problem je pa, da za muslimane širjenje vere z mečem ni napaka. Tu torej pride do razlik. Danes RKC pokristjanjuje z besedo, knjigo... muslimani se pa grejo eno sveto vojno...

Potem so pa tu še razne črnske, indijanske religije, kjer so živemu človeku iztrgali srce in ga žrtvovali njihovim božanstvom. Ampak to tako ali tako ni agresija?!
jAcKaSS

MadMicka ::

Se pravi Jackass, verni, ne glede na to, v katerega oz. v katere Bogove verjamejo, gredo lahko v nebesa, neverni pa ne?

Barakuda1 ::

Japonska in Južna koreja sta izjemi, kaj pa ostalo? Ja ostal del pa je najbol zarukan... kar si že našteval.

Potem so pa tu še razne črnske, indijanske religije, kjer so živemu človeku iztrgali srce in ga žrtvovali njihovim božanstvom.


:\ 8-O

Jackass:(

Tvoji prispevki, tako po vsebini, kot tudi po tvojem prikazanem znanju, da o širini duha, sploh ne govorim, me spravljajo samo v :'( :'(

Tvoj pristop k problematiki, je žal preveč ortodoksen in ne dopušča ničesar izven strogo začrtane dogmatske logike, ki mi je več kot tuja.

V neki drugi temi sem že imel opravka s podobnimi, kot si ti. Tam sem tudi videl (tako kot ostali sodelujoči) da dialog ali diskusija s takšnimi kot si ti in tebi podbnimi sploh ni možen.
Iz istega razloga kot v tisti temi, se zavestno odpovedujem polemiziranju s tabo, ker je to več kot neproduktivno.

Žal lahko ob tvojih prispevkih, tako kot sem že rekel samo :'( :'(


Barakuda:(

p.s.

Jackass

Med drugim si zapisal

Nočem biti nesramen, samo ti ne poznaš in ne veš prav veliko o religijah? Sej tudi jaz ne


Upam, da se res zavedaš kako prav imaš, vsaj v tem delu.

Kar se mene tiče pa bi nanj odgovoril.

Tudi jaz nočem biti nesramen, samo ti resnično ne poznaš in ne veš prav veliko o religijah! Jaz za razliko od tebe vendarle vem o tem malo več, in prav zato mi gre ob branju tvojih prispevkov samo na :'( :'(

l_jst ::

Drugače se pa pogovarjamo o današnji razvitosti. V času srednjega veka je bila pa Kitajska vsekakor bol razvita. Pa glej no glej, pa tam ni bilo RKC, pa je danes manj razvita kot pa Z Evropa! Le kako je to mogoče? Pa izhajali so z boljšega položaja?


Sevede ne ker sploh niso mel agresivne vere. V kero vojno pa je sila Kitajska oz. kero pizdarijo pa je nardila Kitrajska. s tem mislm na predkomunistično, ki je bla pod vplivom njihove vere. S komunisti je bla pa druga stvar.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Nico ::

Nico: RKC ni verstvo, ampak institucija. Bistvena razlika. Nočem biti nesramen, samo ti ne poznaš in ne veš prav veliko o religijah? Sej tudi jaz ne, samo ta je pa malce huda! Muslimani morajo širiti vero (prav tako tudi kristjani), vendar za razliko, tudi z mečem, če je potrebno. Res je, da pokristjanjevanje v srednjem veku ni nič drugega kot širjenje vere z mečem, vendar to še zdaleč ni prav. To je bila napaka, ki jo Cerkev danes prizna! Problem je pa, da za muslimane širjenje vere z mečem ni napaka. Tu torej pride do razlik. Danes RKC pokristjanjuje z besedo, knjigo... muslimani se pa grejo eno sveto vojno...

Saj verstvo brez dovolj mogočne institucije je nula. Res je, vem bolj malo o religijah. Poznam pa dobro princip na katerem delujejo, katero značilnost človeka izkoriščajo, da zagotovijo svoj obstoj. Zato se mi zdijo nekoristne.
Kako širijo eni al drugi vero je čisto relativno od situacije. Muslimani nimajo kako drugače širit vero kot so jo kristjani v srednjem veku. Nekega dne, ko bodo imeli dovolj krvi na rokah bodo priznali napako in jim bo oproščeno. Pa ja seveda!!!:D ;((
Everybody banana on your head!

MadMicka ::

Mislm, madona no, a danes muslimani širjo svojo vero z ognjem in mečem? Pa ste normalni?

Se mi zdi pa smešn, da se na S. Irskem katoličani in protestantje še vedno dobesedno fizično obračunavajo med sabo :D In to v današnjem času v razviti državi. Ja, vera je res megli zdravo presojo.

Še glede Rodeta: o postavitvi džamije je povedal, da on ni naslov za to vprašanje, saj o tem odloča mestna oblast.

Mestna oblast odloča tudi o postavitvi spomenika ženskam, ki so v času okupacije demonstrirale za boljši jutri (za pravice svojih zaprtih mož in sinov). No, pri tej zadevi pa se je Rode precej razpištolu in grozil (v dovoljenih okvirih) županji, kaj in kako, če bo spomenik postavila nazaj. Čudn, da tudi pri tej temi ni zgolj dejal, da je to stvar mestnih oblasti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Iztirjenec ::

A pa veš zakaj je Japonska svetla izjema in gospodarsko tako razvita oz. bolj od tistega dela sveta kjer ordinira RKC??? Pa dal si razlog zakaj pol afriške države niso tako razvite, če isto niso mele RKC?
Iz preprostega razloga: na japonsko RKC ni poslala svojih misionarjev, in so se lepo razvijali naprej, medtem ko uganite kaj, v afriko pa jih je...
No malo ironije ne škodi...
Ampak res je da je vera glavni krivec za poboje in vojne še danes... Zato pa sem reko, da če vere ne bi blo, potem bi vsi lepo živeli...

Pa še to o rimskem imperiju in cesarstvu ter potem o srednjem veku... Ja, res so v srednjem veku vpadala ljudstva in pustošila po evropi... Ampak a niso tudi v rimskem imperiju???

Sicer pa je vera (in s tem vse institucije ki jo širijo) le en lep izgovor, da si predstavniki le-teh kopičijo bogastvo in premoženje. Ljudstvo pa obljubla meglo...

BigWhale ::

> Sicer pa je vera (in s tem vse institucije ki jo
> širijo) le en lep izgovor, da si predstavniki
> le-teh kopičijo bogastvo in premoženje. Ljudstvo
> pa obljubla meglo...


Ja, se najbolj pa Dalaj lama in njegovi pripadniki! Mar ne?



"Baldrick, do you know what irony is?"
"Yes sir, it's the same as bronzy or goldy, except that is made out of iron."

l_jst ::

> Sicer pa je vera (in s tem vse institucije ki jo
> širijo) le en lep izgovor, da si predstavniki
> le-teh kopičijo bogastvo in premoženje. Ljudstvo
> pa obljubla meglo...


Ja, se najbolj pa Dalaj lama in njegovi pripadniki! Mar ne?


Mislm, da je to bl letel na RKC. Ker kolkr vem si dalejlama in usi njemu podobni niso nakopičl nikakeršnega bogastva. Tut če niso glih reveži, ker situacije ne poznam pa si upam 100% trdit, da so proti RKC, ki ma premoženja...
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

BigWhale ::

Jest tud ne maram RKC... :P Dalaj lama je pa faca... Sploh takrat, ko ga kdo kaj prasa in pricakuje razsvetljenje in resitev vseh njegovih problemov, on mu pa rece samo 'I don't know'

:))

Teokracija? Ne hvala. Nikjer in nikoli.

Daedalus ::

>Iz preprostega razloga: na japonsko RKC ni poslala svojih misionarjev, in so se lepo razvijali naprej, medtem ko uganite kaj, v afriko pa jih je...

No ja, RKC je poslala svoje misijonarje na Japonsko, samo tam jih niso preveč resno jemali:)) So ostali zvesti svoji veri, razen majšega števila posameznikov. Pa v srednjem veku se je Japonska razvijala praktično popolnoma ločena od zunanjega sveta. Če pa koga zanima kaj več o tem, pa naj si prebere zgod. roman Shogun...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Kakršnakoli vera že, človeku ne seže dovolj globoko.

Afričane krščanstvo ne naredi bolj krotke in tudi Islam jih ne razdivja dosti bolj, kot so že.

Afriška kultura, ki ostane spodaj še generacije pod vsako drugo civilizacijo in kulturo zapoveduje - ubij bližnjega, če le imaš kaj od tega! Da te ne začara in uroči.

So bili belci 3000 let nazaj kaj boljši? Lahko da so bili, za par procentov. Lahko pa, da so bili še za par procentov slabši. Oboje je možno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Islam dela ljudi bolj divje, kršanstvo pa bolj krotke? Tko je to, človek nabija laž za lažjo in potem sčasoma začne verjeti v laž.

Daleč največ ljudi je poklala bela rasa. Pa niti ne nujno zato, ker bi bila najbolj zlobna ali pa najbolj krvoločna, temveč zato, ker je najmočnejša. Namočnejši imajo največ krvi na rokah. To uči zgodovina.

I. in II. svetovna vojna, kolonialne vojne, starorimske vojne, vse to ima, če že ima, ima vezo s krščanstvom in ne z islamom. Osebno menim, da niti z enim, niti z drugim.

Res mi gre prov na bruhanje, ko nekateri takole iz strani potiskajo laži v ospredje!

Thomas ::

Meni gre pa na bruhanje, ko nekdo hoče biti na vsako silo politično korekten.

Potem pa stresa autorasistične o beli rasi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Asgard ::

razlika med drzavo je kot med amd in intel. Oba sta si konkurenta a izdelujeta isto sranje !



a gre kdo en linux prek neta. baje de je ful zabavno :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vera (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33120564 (9452) Vanich
»

Verouk v šole (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20425508 (21510) Pithlit
»

Cerkev proti DZ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24535435 (31065) nuclear
»

Verouk kot oblika pranja možganov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30817801 (13184) Barakuda1
»

ali sodi verouk v šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
735319 (4502) Gandalfar

Več podobnih tem