» »

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih

1 2
3
4 5

TheBlueOne ::

zmaugy je izjavil:


Sam si si odgovoril. Če nekdo pokupi dovolj stanovanj ali če gre za skupino ljudi, ki potem usklajuje cene najemnin, se lahko zgodi kljub nižjim cenam stanovanj, da se najemnine ne znižajo, ker takšna skupina diktira tržne cene in je ostalih premalo, da bi lahko bistveno vplivali.


Ta riziko imas vedno, ker je zadeva sorazmerna. Po odstotku so donosi dosti podobni in se ti enako splaca sedaj in potem. Ce investiras ne gledas, da je relativno poceni ampak kaksen je donos na kolicino denarja. Tisti, ki bo v tvojem scenariju pokupil recimo 80% stanovanj, jih lahko danes 60% z enakim donosom in ima priblizno enak polozaj. Kjer danes lahko se slepari z davki, brez posledic oddaja na crno itn.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Ja, ampak 80 % je boljše kot 60 % dolgoročno, ker ubiješ konkurenco. Ni vse trenutni donos.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

TheBlueOne ::

Ze ampak ce bi kdo to zelel in bil sposoben, bi to pocel ze danes in bil brez regulative skoraj sigurno uspesen. Ker ga ni, ga ni za pricakovati tudi, ce bo vse nekoliko ceneje.

Ce zlatu pade cena za 20% se tudi ne bo nasel nekdo, ki ga bo pokupil in picil monopol. Je malo pozno za "diamantni scenarij". :)

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

@Mr.B, ti si opisal metodo selekcije najemnikov. Ampak ko je enkrat najemnik notri, recimo da je najemnica, zanosi, dobi otroka, samohranilka, oče se prijavi drugje. Ni pogodbe, ki to reši, če te hočejo peljat na zastonj vožnjo, pa jo lahko overi kdorkoli.
Nisem za to, da se takšne ljudi meče na cesto, če ne morejo plačati najemnine, naj vskoči država. In bojo vsi zadovoljni.

Ja ja.. Balkan pa to...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Spock83 ::

Jaz imam 74m2 prazno in obnovljeno stanovanje v LJ. Pa ga raje ne oddjam, ker če dam normalno ceno bom verjetno na koncu v izgubi, ko bo treba vse prenavljat in obnavljat.

jype ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam 74m2 prazno in obnovljeno stanovanje v LJ. Pa ga raje ne oddjam, ker če dam normalno ceno bom verjetno na koncu v izgubi, ko bo treba vse prenavljat in obnavljat.
Tako je. Ko bodo prazne nepremičnine ustrezno obremenjene, bo pa bistveno ceneje oddajati prazna stanovanja.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


En od mojih prijateljev je precej oddajal stanovanja (ZDA, EU) in je imel v Nemčiji primer, ko podnajemnika ni spravil iz stanovanja nekaj let, le ta mu ni plačeval najemnine, stroškov etc. Ko je kot ukrep odjavil določeno komunalno storitev, je fasal tožbo in jo je moral prijavti nazaj in naprej plačevati stroške.
Mislim da mu je na koncu moral plačati, da se ga je znebil.

To še ni nič. Poznam (osebno) primer, ko je mlada družina (otrok 1-2 leti star) kupila hišo, potem pa se ni mogla vseliti, ker je "že en not bil". Seveda nobene najemnine ni plačeval, niti stroškov. V Sloveniji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagarin ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam 74m2 prazno in obnovljeno stanovanje v LJ. Pa ga raje ne oddjam, ker če dam normalno ceno bom verjetno na koncu v izgubi, ko bo treba vse prenavljat in obnavljat.


Mal bluziš, če imaš na normalni lokaciji se ti seveda še zmeraj splača oddajat, če stanovanja ne boš prodal/zasedel prej kot v 2 letih. Moraš imeti že res smole z najemnikom, da ti tako potolče, da si navkljub kavciji za takšne primere v izgubi.

P.s.: osebno sicer mislim da glede na temo ti mal lepo trolaš...

zmaugy ::

@TheBlueOne: Kakor koli obračaš, s prodajo posameznih stanovanj se bo število lastnikov zmanjševalo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

Gone ::

Argumenti za davek so enaki že vseskozi, vendar ga s Sloveniji zaradi razporeditve lastništtva nenako ni za pričakovati, kar je po moje prav. Stranka, ki bo šla v to si bo naredila medvedjo uslugo pri volivcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

Gagarin ::

jype je izjavil:

Volite desno.


Hvala, saj veš da bomo, le normalno desno stranko v Slo rabimo.

jype ::

Gagarin je izjavil:

Hvala, saj veš da bomo, le normalno desno stranko v Slo rabimo.
Tudi normalno levo stranko rabite.

Gagarin ::

jype je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Hvala, saj veš da bomo, le normalno desno stranko v Slo rabimo.
Tudi normalno levo stranko rabite.


Ja, seveda, imamo samo bolševike in anarhiste, normalne leve pa ni.

Pa jaz imam čas, mislim da me kar nekaj let ne bo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

jype ::

Boljševiki se imajo v Sloveniji za desne, anarhisti pa ne morejo legalizirati dejanske enakopravnosti, dokler nimajo večine.

Alien123 ::

Pri nam bo eno stanovanje postalo prazno, niti približno se ne bo oddajalo v najem.. pa se lahko vi levaki jočete tu

Matejjjjj ::

Zaradi ambicij mladih. Ker je študij v Sloveniji poceni. Zato, ker je Slovenija do sedaj bila ena najmanj centraliziranih in najbolj enakomerno razvitih držav. zdaj pa se intenzivno centralizira in urbanizira. Obrobje je svoje otroke veselo pošiljalo masovno študirat v Lj. Tem ljudem so se dvignili apetiti glede delovnih mest in zdaj iščejo delo, ki ga na obrobju ni. V nasprotju z vrstniki, ki so šli po SŠ delat v tovarne doma, oni niso več pripravljeni delati v tovarnah ampak se zaposlujejo v storitvah. Torej v Lj. V resnici je njihov standard zaradi najemnim precej nizek, ampak raje životarijo kot se vrnejo domov. Masovna urbanizacija je doletela vsak narod, Slovenci smo vanjo vstopili z zamikom.

Enako velja za tujce, ti se bolje počutijo v centrih mest, ker tam najlažje najdejo socialne stike. vsi tujci, ki pridejo k nam gredo tja kjer so že drugi tujci. Torej spet v Lj. Tam se najlažje pomešaš z množico, ne izstopaš kot na vasi. To velja tudi za migracije znotraj Slovenije.

Ne vidim niti promila šanse, da bi cene oz najemnine lahko padle. Sploh ker bomo začeli izgubljati tisoče delovnih mest v industriji na obrobju. Tehnološka revolucija in selitev centra moči v Azijo jih bosta odnesla. Gorenje, Prevalje, avtoindustrija... Veliko slovenske in evropske industrije je zdaj na istem kot je bil tekstil 20 + let nazaj. Ta industrija pa je edina, ki nekaj mladih še zadržuje izven Lj. Počakajte na morebitno recesijo, takrat šele bodo znorele najemnine..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

nsa_ag3nt ::

jype je izjavil:

Davek se vedno prevali na najemnika. Dokler volite desnico, nihče ne bo imel interesa, da bi kaznoval najemodajalce, ki oddajajo na črno.

90% časa je na vladi levica (v zgodovini Slovenije).


jype je izjavil:

Slovenske mestne občine naj povzamejo sheme, ki uspešno delujejo v mestih na severu, pa bo bistveno manj ljudi živelo v hudi materialni stiski.

Katera so ta mesta ?
Berlin in Munchen ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Mato989 ::

Timurlenk je izjavil:

Nič ni ogromnega povečanja, zmanjšala se je ponudba oz. razpoložljiv fond. Imaš x stanovanj in y ljudi, pri čemer y>x (in to občutno večji).

Stanovanjsko področje je od jazbinška naprej dejansko popolnoma prepuščeno zgolj "prostemu trgu" in njegovo delovanje nas je pripeljalo v katastrofalno situacijo, ko se potrebe po bivališčih iz leta v leto višajo, število bivališč pa se vneto manjša glede na potrebe.


Nič se ne manjša število nepremičnin, samo ljudje nočejo skeširat več denarja, ker 30 letniki nimajo 2 jurčka prihranjeno v povprečju, to je osnovna težava!!! Od mojih 30 letnih kolegov, samo 1 gradi bajto, drugi pa potujejo ipd... v zadnjih 8 letih so šli na 10 potovanj v povprečju, pa na 100 fešt... zdaj pa računajte koliko bi prihranli če ne bi šli... pol pa nimajo niti 20%...

Ta nova generacija bi rada pač free nepremičnine ko si tako zmislijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Reycis ::

Žal so zgodbe kot jo je podal zmaugy preveč pogoste, ceno za takšne podvige pa na koncu plačujejo pošteni najemniki. Dolgo sem razmišljal, da bi z akumuliranim kapitalom tudi sam šel v najemodajalske vode - namen sem imel na svoji parceli zgraditi objekt s štirimi enotami za oddajanje. Po temeliti raziskavi sem zaključil, da je najboljša garancija solidna služba najemnika. Če bi jaz odajal, bi želel videt plačilne liste. Ker pa vseeno pričakujem, da se bo paradigma dolgoročne ekonomske rasti končala v desetletju-dveh sem se na koncu odločil, da takšna poteza nebi bila dolgoročno profitabilna.

Mato989 ::

Te zgodbe niso preveč pogoste, če pomisliš da se oddaja na desetine tisoče nepremičnin in je teh zgodb koliko par na leto, pa še če je 5x tega skritega je to še zmeraj nekaj 10 zgodb...

Problemi so drugje:

1. mladi ne načrtujejo reševanja stanovanjskega problema do poznih 20tih ali celo začetka 30tih! Logično da če se pri 30tih usedeš dol in potuhtaš da bi pa zdaj ti rad živel na svojem, po tem ko si 10 let bluzil po faksih, delal priložnostno in vse zagonil za žurke in potovanja, da pač uspeha ne bo še vsaj 5+ let... Redkokdo od mladih začne VARČEVAT denar, da bi si lahko pri 3X kupil nepremičnino!

2. Problem je, da so stavbe v povprečju vedno starejše... VSAKA MESTNA OBČINA bi morale biti zakonsko obvezana, da vsako leto zgradi vsaj 1 blok z vsaj 30 stanovanji... MESTNIH OBČIN imamo ene par... itak želimo več moćnih središč namesto samo LJ!

3. ZAKONODAJA glede najemodajalstva se mora spremenit v prid lastnika... če imaš ti pogodbo o NAJEMU z določenim datumom, mora lastnik imet možnost da dan po preteku najemne pogodbe pride not z tem papirjem in te v spremstvu policije VRŽE VEN, kako motenje posesti no lepo vas prosim! Policija bi morala imeti pooblastila da te DELOŽIRA v kolikor lastnik lahko dokaže na mestu da ti je potekla pogodba oz. ti je vročil odpoved pogodbe o najemu in je datum pretekel! Če to uvedemo, bo tudi več najemnikov razmislilo o tem da da nepremičnino na trg!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joggi79 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pac ne vem, kjer zivite, ampak najemnine v Sloveniji so enostavno predrage, kakor, da je povprecna placa dvakratnik realnosti.

Pa si slucajno ze pogledal kako je s tem kje v tujini? Bi te rad videl dobiti stanovanje za priblizno isti procent place, kot ga dobis pri nas. Poskusi dobiti 60m2 stanovanje za 800-900eur/mesec na Dunaju. Ker ne glede na to, kaj si ljudje mislijo, place v Avstriji niso x2 ali x3 ampak kaksnih 20-30% visje kot pri nas... najemnina na Dunaju je pa vsaj x2 v primerjavi z Ljubljano... da ne recem se vec v primerjavi s krajem, ki je blizje centru Ljubljane kot obrobje Dunaja centru Dunaja.

Matejjjjj ::

sej pravim, najemninam ni meja navzgor, eni tega ne želijo razumeti ampak tako bo. Turizem vidim bolj kot generator delovnih mest, ki privlači zaposlene = najemojemalce in ne kot vzrok rasti v smislu airbnb

Reycis ::

Glede 3. je trenutni sistem OK, ampak postopek bi moral trajat par dni, ne pa par let. In pa odstranit je treba prisklednike kot je npr. izvršitelj.

Mato989 ::

Reycis je izjavil:

Glede 3. je trenutni sistem OK, ampak postopek bi moral trajat par dni, ne pa par let. In pa odstranit je treba prisklednike kot je npr. izvršitelj.


Nikakor ni OK... če si ti LASTNIK nepremičnine... in nekomu poteče najemna pogodba je drugi dan ob 00:01 NEZAKONITO v tvojem stanovanju kar se mene tiče... to je enako kto bi TI živel tam bi mel odprta vrata in bi 3je majmuni prišli not in bi klical policijo da jih POSPREMI ven takoj in bi ti policija rekla da morš it na sodišče...

Ko ti POGODBA O NAJEMU poteče MORAŠ zakonsko gledano na lastnini drugega biti kot nekdo ki nima tam kaj iskat in dat policiji pooblastila da te če je treba NASILNO pospremi ven na pobudo lastnika nepremičnine!

Enako kot te pospremijo nasilno iz lokala varnostniki če delaš svinjarijo in ne ubogaš pravil! Pa še fašeš jih za povrh!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matejjjjj ::

legalno oddajam. po slišanem se mi zdi, da je v Lj veliko veliko več lastnikov, ki so se povampirili zaradi najemnim kot pa je nepoštenih najemnikov.

Mato989 ::

Matejjjjj je izjavil:

legalno oddajam. po slišanem se mi zdi, da je v Lj veliko veliko več lastnikov, ki so se povampirili zaradi najemnim kot pa je nepoštenih najemnikov.


To ni povampirjanje to je samo čisto NORMALEN odnos ko želiš za svoje dobit največ kar se da... kakšne pridevnike uporabljate, kdo pa hoče svoje zadeve oddajat in prodajat pod ceno? Nihče!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matejjjjj ::

jaz to pocnem, 30% pod ceno ali več. za stanovanje kupljeno iz prihrankov. in ja, lastniki so ponoreli, izkoriščajo, da davcni primež uničuje periferijo, migrante iz teh krajev pa nategujejo potomci tistih, katerim je Jazbinskov zakon podaril stanovanja. stanovanja, zgrajena tudi iz prispevkov periferije. neplacevanje davkov je KRIMINAL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Mato989 ::

Matejjjjj je izjavil:

jaz to pocnem, 30% pod ceno ali več. ne vem, za stanovanje kupljeno iz prihrankov. in ja, lastniki so ponoreli, izkoriščajo, da davcni primež uničuje periferijo, migrante iz teh krajev pa nategujejo potomci tistih, katerim je Jazbinskov zakon podaril stanovanja. stanovanja, zgrajena tudi iz prispevkov periferije. neplacevanje davkov je KRIMINAL.


To pomeni da imaš ti pač nenormalen odnos do svojega... to ne pomeni da so drugi nenormalni ti pa normalen =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matejjjjj ::

ne, imam podnajemnika ki mu zaupam ze dve leti. v dveh letih se nismo videli. vse je uradno. vem kaj pomeni biti dober do drugih ki nimajo veliko. Ti najbrž ne veš. po tvojih objavah se tega od tebe tudi ne pričakuje. prej obratno, s svojimi debilizmi v času kripto si marsikomu zagrenil življenje. no, meni ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Mato989 ::

Matejjjjj je izjavil:

ne, imam podnajemnika ki mu zaupam ze dve leti. v dveh letih se nismo videli. vse je uradno. vem kaj pomeni biti dober do drugih ki nimajo veliko. Ti najbrž ne veš. po tvojih objavah se tega od tebe tudi ne pričakuje.


To kaj jaz zaupam ali ne, nima veze s tem, da če nekaj prodajam ali oddajam, da želim pridobit kar največ za svoj vložek... to je NORMALNO... Vedno pa za nekoga nekdo nima veliko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

Nič ni ogromnega povečanja, zmanjšala se je ponudba oz. razpoložljiv fond. Imaš x stanovanj in y ljudi, pri čemer y>x (in to občutno večji).

Stanovanjsko področje je od jazbinška naprej dejansko popolnoma prepuščeno zgolj "prostemu trgu" in njegovo delovanje nas je pripeljalo v katastrofalno situacijo, ko se potrebe po bivališčih iz leta v leto višajo, število bivališč pa se vneto manjša glede na potrebe.


Nič se ne manjša število nepremičnin, samo ljudje nočejo skeširat več denarja, ker 30 letniki nimajo 2 jurčka prihranjeno v povprečju, to je osnovna težava!!! Od mojih 30 letnih kolegov, samo 1 gradi bajto, drugi pa potujejo ipd... v zadnjih 8 letih so šli na 10 potovanj v povprečju, pa na 100 fešt... zdaj pa računajte koliko bi prihranli če ne bi šli... pol pa nimajo niti 20%...

Ta nova generacija bi rada pač free nepremičnine ko si tako zmislijo!


Nwm no, letos sem si kupil stanovanje z 0 prihranka.. jebiga, malo se je uživalo pri 20ih.. ni problem šparanje, problem so plače, ker folk ne dobi kredita tudi če ima 20% našparano..

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

Nič ni ogromnega povečanja, zmanjšala se je ponudba oz. razpoložljiv fond. Imaš x stanovanj in y ljudi, pri čemer y>x (in to občutno večji).

Stanovanjsko področje je od jazbinška naprej dejansko popolnoma prepuščeno zgolj "prostemu trgu" in njegovo delovanje nas je pripeljalo v katastrofalno situacijo, ko se potrebe po bivališčih iz leta v leto višajo, število bivališč pa se vneto manjša glede na potrebe.


Nič se ne manjša število nepremičnin, samo ljudje nočejo skeširat več denarja, ker 30 letniki nimajo 2 jurčka prihranjeno v povprečju, to je osnovna težava!!! Od mojih 30 letnih kolegov, samo 1 gradi bajto, drugi pa potujejo ipd... v zadnjih 8 letih so šli na 10 potovanj v povprečju, pa na 100 fešt... zdaj pa računajte koliko bi prihranli če ne bi šli... pol pa nimajo niti 20%...

Ta nova generacija bi rada pač free nepremičnine ko si tako zmislijo!


Nwm no, letos sem si kupil stanovanje z 0 prihranka.. jebiga, malo se je uživalo pri 20ih.. ni problem šparanje, problem so plače, ker folk ne dobi kredita tudi če ima 20% našparano..


Kako ne? NKBM šteje malic in prevoz... Delavska še regres... kar pomeni da je vsak ki ima minimalca + 120EUR malice + prevoz 90EUR + vsaj regres v višini 900EUR kreditno sposoben za VSAJ 55.000EUR... Če pa od 24-32 recimo nisi zmogel prihranit 25 jurčkov pol pa bi moral it DELAT že pri 18tih, ker si za brezveze hodil na faks ki ti je finančno neuporaben oz. imaš takšno družinsko situacijo, da bi bilo bolje da bi šel delat prej in služil že takrat in se izobrazil za iskanpoklic.

Pazi, kreditno sposobnost sem napisal za minimalca tole... kar pomeni da če si na minimalcu si moral it delat najkasneje pri 20tih, ker če imaš faks in delaš za minimalca si failal lajf, tisti ki imajo minimalca še pri 30tih, so morali it delat pri 18tih, torej 12 let šparanja, sploh če doma živiš, ni izgovora da ne bi mel 25 jurčkov, tudi z minimalcem... to je 2k na leto, ko živiš doma!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Alien123 ::

Za 55k€ ne dobiš kaj pametnega..

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Za 55kEUR ne dobiš kaj pametnega..


Pa 25 jurčkov prihranjenih je to 80k... čim gledava izven LJ, Bleda in obale dobiš za 80k že dokaj dobro... Kar pomeni da 80k je dobra cifra za 85% ali celo 90% Slovenije!

Jaz sem na štajerskem letos kupil 61m2 za 73k... 2012 70% renovirano stanovanje (okna, podboji, vrata, laminat ) lani nova kuhinja/klima... 2 sobno. Seveda razvajenci ki vidijo samo LJ je pa problem, ampak če delaš v LJ za minimalca je to spet absurd in je treba razmislit o selitvi ven!

To je namreč ravno problem vseh ki debatirate kako ni stanovanj...

Tiščite nekoga za minimalca ali par 10EUR več v LJ ki bi kao MORAL met nepremičnino v lasti v LJ ali radiju 40km...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pika na i ::

En, ki je včer vzel kredit, je zdej tle najbolj brihtn? Ker mu je uspel prihranit 10k, zdaj vsem, ki tega niso storili, teži, ker potujejo in ne varčujejo?
A boš že nehal?
A bomo čez pol leta brali, da si na kruhu pa vodi, ker moraš plačevat kredit, pa za položnice tudi nimaš?
Varčuj, zakreditiraj se do smrti, druge pa pusti na miru!
Kdo pa si ti, da boš določal, koliko mora kdo varčevati?? Pa kdaj?!

Stanovanjska politika - ki je sploh ni - je kriva za debilnost stanovanjskega trga!
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

slotech5 ::

zuzelka je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pa mislim da marsikdo tudi rajše ne oddaja stanovanje, kot da špila socialno službo ljudem, ki ne plačujejo najemnine, stroškov, delajo škodo in se jih ne da izselit, ker je država kavalirska na račun najemodajalcev.


Ni res.

Stanovanja so vsa polna delavcev iz tujine ki plačujejo najemnino na roke.
Pa nehajte nabijat o najemnikih ki delajo škodo. Še vsakič ko sem se selil so lastniki jokali da mi ne morejo vrniti varščine ker komajo plačati strokovno beljenje, čiščenje in menjavo zraka... tako da ne nasedajte tem "ubogim revežem" s 5imi stanovanji ki jih oddajajo na črno.


varščina je nateg in ne poznam primera, ko jo je najemodajalec vrnil.

nsa_ag3nt ::

joggi79 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pac ne vem, kjer zivite, ampak najemnine v Sloveniji so enostavno predrage, kakor, da je povprecna placa dvakratnik realnosti.

Pa si slucajno ze pogledal kako je s tem kje v tujini? Bi te rad videl dobiti stanovanje za priblizno isti procent place, kot ga dobis pri nas. Poskusi dobiti 60m2 stanovanje za 800-900eur/mesec na Dunaju. Ker ne glede na to, kaj si ljudje mislijo, place v Avstriji niso x2 ali x3 ampak kaksnih 20-30% visje kot pri nas... najemnina na Dunaju je pa vsaj x2 v primerjavi z Ljubljano... da ne recem se vec v primerjavi s krajem, ki je blizje centru Ljubljane kot obrobje Dunaja centru Dunaja.

Si dober kandidat za politika.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

jype ::

Pika na i je izjavil:

A boš že nehal?
Nehal bo, ko ga bomo vrgli na cesto, ker bo NEZAKONITO v družbenem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Za 55kEUR ne dobiš kaj pametnega..


Pa 25 jurčkov prihranjenih je to 80k... čim gledava izven LJ, Bleda in obale dobiš za 80k že dokaj dobro... Kar pomeni da 80k je dobra cifra za 85% ali celo 90% Slovenije!

Jaz sem na štajerskem letos kupil 61m2 za 73k... 2012 70% renovirano stanovanje (okna, podboji, vrata, laminat ) lani nova kuhinja/klima... 2 sobno. Seveda razvajenci ki vidijo samo LJ je pa problem, ampak če delaš v LJ za minimalca je to spet absurd in je treba razmislit o selitvi ven!

To je namreč ravno problem vseh ki debatirate kako ni stanovanj...

Tiščite nekoga za minimalca ali par 10EUR več v LJ ki bi kao MORAL met nepremičnino v lasti v LJ ali radiju 40km...


Ko pa otrok pride pa boš prodajal.. jaz se v roku pol mesca selim v 78m2 trosobno dvo etažno stanovanje na štajerskem, pa sem dal 5k več kot ti.. s tem da nisem imel nič našparano.. jaz pravim da folk naj dela kar mu paše, je pa res da je velik problem glede stanovanj.

stalker ::

slotech5 je izjavil:


varščina je nateg in ne poznam primera, ko jo je najemodajalec vrnil.

Jaz sem jo dobil v celoti vrnjeno.

Gagarin ::

Nima kej za nehat, ker ima povsem prav, mlladi mislijo da je kar pravica da zivijo v Ljubljani in hodijo peš v službo, naj mal pogledajo kako je v tujini, pa kje folk na začetku kariere živi. Ostanki socializma v miselnosti mladih...

jype ::

Gagarin je izjavil:

naj mal pogledajo kako je v tujini,
Saj gledajo, pa vidijo, da se da, le pri nas so krščanarji zajebali celo situacijo.

PrimoZ_ ::

Alien123 je izjavil:

Pri nam bo eno stanovanje postalo prazno, niti približno se ne bo oddajalo v najem.. pa se lahko vi levaki jočete tu


Problem je samo, ker niso taka neizkoriščena stanovanja ustrezno obdavčena.
V kolikor bi bila, potem mi je vseeno če jih imate 5 ali pa 50.

jype je izjavil:

Gagarin je izjavil:

naj mal pogledajo kako je v tujini,
Saj gledajo, pa vidijo, da se da, le pri nas so krščanarji zajebali celo situacijo.


In zato nam nekaterim ni nič do tega da se notri vlači še druge še bolj zaostale religije.
Sej vem, sej vem, vse veroizpovedi morajo biti enakopravne pa to...
Jaz bi jih enakopravno prepovedal v vseh organiziranih oblikah. Če hočeš verovati lahko to delaš sam zase ali v krogu družine/prijateljev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Shields ::

Alien123 je izjavil:


Ko pa otrok pride pa boš prodajal.. jaz se v roku pol mesca selim v 78m2 trosobno dvo etažno stanovanje na štajerskem, pa sem dal 5k več kot ti.. s tem da nisem imel nič našparano.. jaz pravim da folk naj dela kar mu paše, je pa res da je velik problem glede stanovanj.


Torej si ga dobil

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Za 55kEUR ne dobiš kaj pametnega..


Pa 25 jurčkov prihranjenih je to 80k... čim gledava izven LJ, Bleda in obale dobiš za 80k že dokaj dobro... Kar pomeni da 80k je dobra cifra za 85% ali celo 90% Slovenije!

Jaz sem na štajerskem letos kupil 61m2 za 73k... 2012 70% renovirano stanovanje (okna, podboji, vrata, laminat ) lani nova kuhinja/klima... 2 sobno. Seveda razvajenci ki vidijo samo LJ je pa problem, ampak če delaš v LJ za minimalca je to spet absurd in je treba razmislit o selitvi ven!

To je namreč ravno problem vseh ki debatirate kako ni stanovanj...

Tiščite nekoga za minimalca ali par 10EUR več v LJ ki bi kao MORAL met nepremičnino v lasti v LJ ali radiju 40km...


Pa dobr no.
Smo že več kot prevekrat slišali kako si revež, ni treba vedno znova pripovedovati te žalostne zgodbe.

2dark ::

Mato989 je izjavil:



Jaz sem na štajerskem letos kupil 61m2 za 73k...



Vse, kar ni Ljubljana ne šteje. Ker vidijo samo Ljubljano in jokajo. Ljubljana ni za siromake.

Alien123 je izjavil:



Ko pa otrok pride pa boš prodajal.. jaz se v roku pol mesca selim v 78m2 trosobno dvo etažno stanovanje na štajerskem, pa sem dal 5k več kot ti.. s tem da nisem imel nič našparano.. jaz pravim da folk naj dela kar mu paše, je pa res da je velik problem glede stanovanj.


Problem je, ker večina niste navajeni oz. spoosbni nič na mesec privarčevat. Se je potrebno okolici dokazovat pa dober avto na kredit vzet. Da pokažeš, da si uspešen življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Alien123 ::

nimam avta, tak da..

2dark ::

Alien123 je izjavil:

nimam avta, tak da..



Potem pa sploh bi moral navarčevat vsaj 2000€ na leto. Pa sem to premalo napisal.

Likalnik ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam 74m2 prazno in obnovljeno stanovanje v LJ. Pa ga raje ne oddjam, ker če dam normalno ceno bom verjetno na koncu v izgubi, ko bo treba vse prenavljat in obnavljat.


Samo, da se ti potem izplaca placevati vse stroske katere tako stanovanje potegne za sabo...trenutno si na ta nacin ziher delas plus.

Jaz ga na tvojem mestu isto sekundo oddam....

2dark je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz sem na štajerskem letos kupil 61m2 za 73k...



Vse, kar ni Ljubljana ne šteje. Ker vidijo samo Ljubljano in jokajo. Ljubljana ni za siromake.

Alien123 je izjavil:



Ko pa otrok pride pa boš prodajal.. jaz se v roku pol mesca selim v 78m2 trosobno dvo etažno stanovanje na štajerskem, pa sem dal 5k več kot ti.. s tem da nisem imel nič našparano.. jaz pravim da folk naj dela kar mu paše, je pa res da je velik problem glede stanovanj.


Problem je, ker večina niste navajeni oz. spoosbni nič na mesec privarčevat. Se je potrebno okolici dokazovat pa dober avto na kredit vzet. Da pokažeš, da si uspešen življenju.


Se strinjam....vazno, da je pred hlevam kjer zivi cela familija nova meca...alpa bendzola kar vam je ljubse...na kar pac sosedje palijo.
Se v zivljenju nisem imel avta drazjiga od 5.000€.
Ampak..sem si naredil hiso in trenutno kupujem apartma...avto se mi bo pa glihkar razpadu...pa kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124992 (13672) vostok_1
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058671 (40204) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29449242 (39624) KAVINSKY
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363361 (56277) Ishmael
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414700 (13186) Furbo

Več podobnih tem