» »

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel!

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel!

1
...
3 4
5
»

jype ::

Najlažje ugotoviš tako, da poizkusiš najt par primerljivih stanovanj, ki jih ponujajo v najem na kakšnem nepremičninskem portalu, pa povprečno ceno znižaš za 5-10%. Za jurja na mesec boš sicer težko oddal, IMO, v Ljubljani je kolega pred kratkim nekaj podobnega najel za 700.

hammock ::

jype je izjavil:

Najlažje ugotoviš tako, da poizkusiš najt par primerljivih stanovanj, ki jih ponujajo v najem na kakšnem nepremičninskem portalu, pa povprečno ceno znižaš za 5-10%. Za jurja na mesec boš sicer težko oddal, IMO, v Ljubljani je kolega pred kratkim nekaj podobnega najel za 700.

Oddajajo se pretezno neopremljena oz iztrosena stanovanja, jaz pa imam v nulo zrihtano in kompletno in kakovostno opremljeno stanovanje, vseljivo 2 minuti po podpisu pogodbe. Kjub temu mislim da vec kot 460-500€ v MB ne morem pricakovati (~vrednost/240).

Vprasanje koliko bom na koncu sploh imel plusa ko me FURS upali... najraje bi prodal, ampak ta trenutek res nimam pametne opcije kam investirat, tako da bom rajsi obdrzal nepremicnino.

jype ::

Prodajaj za 20% višjo ceno in če kdo kupi prodaj, če ne pa ne.

Mato989 ::

hammock je izjavil:

Da ozivim tole temo. Imam prazno stanovanje v Mariboru, ker sem kupil hiso, pa ker trenutno ne potrebujem 110-120k€ kolikor je realno vredno se poigravam z idejo da bi ga oddajal. 75 kvadratov, energetsko sanirana stavba v centru, s parkiriscem z rampo, lokacija top, obnjeno na jug, minimalni stroski za ogrevanje.

Koliko bi lahko bila neka realna najemnina? Nekje sem prebral da je 0,5% vrednosti stanovanja okvirno primerna mesecna najemnina...mnenja? Meni se zdi to relativno drago za Maribor.



Realno gledano, bi jaz rekel okol 450-500€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hammock ::

Realno gledano, bi jaz rekel okol 450-500€...

Tudi sam razmisljam v tem rangu, hvala!

Magic1 ::

Damn, v Lj. se za ta denar luknje s pol tolk kvadrature in 40 let staro opremo oddajajo.
Magic

hammock ::

Magic1 je izjavil:

Damn, v Lj. se za ta denar luknje s pol tolk kvadrature in 40 let staro opremo oddajajo.

Ja, v LJ so cene precej napihnjene, sploh ce upostevas da povprecen osebni dohodek ni toliko vecji kot v MB. Je pa vec ljudi, ki si lahko privoscijo drazja stanovanja (ali pa preprosto nimajo izbire).

Saj 5 let nazaj je tudi 500€ bila za MB absurdna najemnina za taksno stanovanje, zdaj pa je to kar realna trzna cena...

Utk ::

Cene nimajo nič z napihovanjem niti kolk denarja imajo ljudje, samo s tem da je v Ljubljani stanovanj premalo, v Mariboru pa preveč.

hammock ::

Utk je izjavil:

Cene nimajo nič z napihovanjem niti kolk denarja imajo ljudje, samo s tem da je v Ljubljani stanovanj premalo, v Mariboru pa preveč.

Ne bo cisto drzalo, v Mariboru primanjkuje stanovanj, sploh manjsih, enako kot v Ljubljani. Razlika je v tem da lahko 15 min iz Maribora dobis stanovanje ali hiso za pod 1000e/m2, zato tudi cene niso tako absurdne.

Jaz sem kupil recimo 200m2 hiso v super stanju z nekaj zemlje 5km od centra na lepi lokaciji, placal pa pod 1000€ po kvadratu. Samo zato ker ljudje nocejo taksnih his, raje imajo manjse kvadrature.

Utk ::

Če lahko dobiš 15 min stran poceni, potem jih ne primanjkuje.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če lahko dobiš 15 min stran poceni, potem jih ne primanjkuje.


Seveda jih primanjkuje... Ampak ne primanjkuje ogromnih his... Zato pa pac folk nqrdi kompromise in kupi ogromne bajte 15min iz maribora ceprav bi marsikdo raje kupil stanovanje za enak denar v mestu... Samo ni pravih tlorisov ali ponudbe mikrolokacije

Sicer v 2 letih bo 2k stanovanj zgrajenih ampak moralo bi bit 2x toliko.

Predvsem kar primanjkuje so relativno ugodna stanovanja v velikosti 45 do 50m2 novogradnje ali v zadnjih 20 letih grajeno in cene pod 80k... Z primernimi tlorisi

To isce marsikateri mlajsi do 35 ce nima otrok in tega ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211322 (740) St235
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124996 (13676) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431990 (25244) poweroff
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109087 (62060) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162892 (132837) thramos

Več podobnih tem