» »

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak

stara mama ::

bambam20 je izjavil:

stara mama je izjavil:


Js ti nič jajca in moke ne mešam, in ne rabim nobene prve roke od nekega mojstra, ker sam imam ta avto že 6 let.
In ja, tud pumpo sem že menjal...
Povsem možno, da sem v bmw vodah že odkar si bil sam v plenicah
Ampak ok, če mi nekdo na forumu neki palamudi kar je nek mojster reku, bo pa že res :P


Ti mal po svoje pišeš. jaz sm povedu besed od mojstra, ki obnavlja bosch pumpe. sem bil osebno pri njem. In Avtolektronika iz črnuč ima v imenu da se z elektro delom ukvarjajo. Dvomim, da oni obnavljajo mehanski del bosch pumpe in sem prepričan, da jih ne ;). ne tko mal na pamet pisat.

POvsem možno, da sem jaz v BMW vodah bil že v očkovih jajcih, ko me je naredil v BMWju. ;)

Ko boš vozu bmw-je minimalno 20 let se mi oglasi pa bova kakšno rekla.


Ti pa mal slabo bereš, kot sem zgoraj napisal oni popravijo samo električni del ja, zato je popravilo cenejše in nezanesljivo.
Bo treba mal bolj natančno brat, pa se ne tako hitro jezit.

On tvoj kolega pa naj LMM preveri...

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Mufasa je izjavil:

Furbo je izjavil:

se pa dobijo te webasto priveski. Drugi si pač nadenemo bundo in jo slečemo po par km.


Ali pa prižgemo gretje sedežev ki te instant ogreje...imho bistveno bolša reč ko webasto


Točno to. Pa v bistvu je treba gretje sedežev precej hitro potem zregulirat oziroma izklopit, ker hitro postane preveč toplo.

krneki0001 ::

GeRo je izjavil:

Furbo je izjavil:

GeRo je izjavil:

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.


Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.

Dej ne prodajaj bučk no.


Iz izkušenj govorim in ne "prodajam bučk", če si že mogoče na to ciljal. Dodatno dogrevanje (naprimer Webasto) zelo dobro opravlja svoje delo in imaš sprejemljivo hitro odtajano prednjo šipo in hkrati toplo v kabini. Tudi danes pri -12°C.


Prednja šipa v boljših avtomobilih ima ogrevanje tako kot zadnja. Pritisneš gumb in se otaja sama, brez pomoči webasta. webasto je za ogrevanje prostora in ogrevanje motorja. Ko ti ogreje motor na 60 stopinj delovne temperature in kabino na 23 stopinj, je to neprecenljivo. Tudi za motor je dobro, ker je že olje toplo in ko ga vžgeš, olje že maže, kar v trem mrazu brez webasta ne in avto prvih nekaj obratov naredi na suho.

GeRo ::

No pa smo rešili problem, da se dizel ne more pozimi ogreti na neko normalno temperaturo.

Mufasa ::

krneki0001 je izjavil:

Prednja šipa v boljših avtomobilih ima ogrevanje tako kot zadnja. Pritisneš gumb in se otaja sama, brez pomoči webasta. webasto je za ogrevanje prostora in ogrevanje motorja.


...na severu smo že en tedn pri -10 zjutraj / sneg / poledica / ... par špric tekočine na zmrznjeno vetrobransko okno (za do -25) in je v cca 20 sek zadeva rešena. Bistveno enostavnejše (če ne pozabiš) je jasno kos polivinila čez prednjo šipo..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

bambam20 ::

stara mama je izjavil:



Ti pa mal slabo bereš, kot sem zgoraj napisal oni popravijo samo električni del ja, zato je popravilo cenejše in nezanesljivo.
Bo treba mal bolj natančno brat, pa se ne tako hitro jezit.

On tvoj kolega pa naj LMM preveri...


Dobro vem kaj oni popravljajo. jaz sem ti pa povedal, da je bosch pumpa sestavljena iz dveh delov in avto ne vžeg več. Simptomi pa zagotovo niso okvara LMM.

Sej se ne jezim.

Lp.

GeRo je izjavil:

No pa smo rešili problem, da se dizel ne more pozimi ogreti na neko normalno temperaturo.



Ni res. ne tega pisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

stara mama ::

bambam20 je izjavil:

Simptomi pa zagotovo niso okvara LMM.

To je bilo mišljeno glede na porabo.

bambam20 ::

stara mama je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Simptomi pa zagotovo niso okvara LMM.

To je bilo mišljeno glede na porabo.



Se opravičujem. Ampak vseeno e46 320d 100kw in to karavan nima pod 6 litrov porabe. ;) ...

6 do 6.5 pa brez porabe, lepe , umirjene vožnje.

čeprav mesto, pozimi, bo šla poraba nad 7 litrov.

Moj oče je bil poklicni voznik in verjemi, da še kako zna vozit in si je lastil enak model touringa 2001 in je bil poraba pozimi nad 7 litrov.

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

Moj oče je bil poklicni voznik in verjemi, da še kako zna vozit in si je lastil enak model touringa 2001 in je bil poraba pozimi nad 7 litrov.
Na stju se učimo tudi logike, ta pa pravi, da ni nujno, da so poklicni vozniki kaj bolj šparovni kot ostali. Drži pa nasprotno, večinoma tiščijo do daske, kolikor morejo in imajo porabo daleč najvišje od vseh ostalih.

bambam20 ::

Aston_11 je izjavil:

Na stju se učimo tudi logike, ta pa pravi, da ni nujno, da so poklicni vozniki kaj bolj šparovni kot ostali. Drži pa nasprotno, večinoma tiščijo do daske, kolikor morejo in imajo porabo daleč najvišje od vseh ostalih.


S-t nima logike , ko pride do vožnje.

Z redkimi izjemami, ki imajo sploh na tem forumu pojma o motoroznanstvu, je večina slabo podkovanih in posplošujete.

Poklicni voznik, še kako gleda da vozi optimalno tovornjak, priklopnik, polpriklopnik, kombi. Verjemi, da je že kakšen voznik izgubil službo, ker je imel nadpovprečno visoko porabo s svojim priklopnikom in delal izgubo.


In poklicni voznik ni vsak gumpec, ki vozi.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

Poklicni voznik, še kako gleda da vozi optimalno tovornjak, priklopnik, polpriklopnik, kombi.
Jih vidimo vsi vsak dan. Šparanje je nekaj, kar ne obstaja ali pa velja za njih drugačna fizika kot za ostale. Sploh pa je slog vožnje povsem primerljiv z vožnjo bwja. Bmwja kupiš zato, da boš jadral po slovenskih avtocestah in z njim šparal. Dva različna svetova. Torej ti ne verjamem. Jaz bi ga spravil še za liter dol, pa nisem poklicni voznik.

FTad ::

Grey je izjavil:

Da bi se splačalo kupiti bencinarje, bi morali biti V6 minimalno in gorivo po maksimalno 0.8EUR/Liter...aja sej to imajo...v Ameriki (gorivo po 0,22EUR/liter). Dokler tega ne bo, bo verjetno dizlov več in več. Vse to novodobno Eco računalniško sranje, ki ga tlačijo v bencinarje jih naredi neodzivne in nezanimive za vožnjo. Poleg dejstva, da so glasni med vožnjo po avtocesti in nasplošno se bolj vrtijo, če želiš, da avto kam gre - spet, glasnost. V6 bencinar in dizel sta pač toliko bolj prijetna sluhu.


To mi je edini sprejemljiv argument (trenutno), da bi se odločil za bencinarja.

bambam20 ::

Aston_11 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Poklicni voznik, še kako gleda da vozi optimalno tovornjak, priklopnik, polpriklopnik, kombi.
Jih vidimo vsi vsak dan. Šparanje je nekaj, kar ne obstaja ali pa velja za njih drugačna fizika kot za ostale. Sploh pa je slog vožnje povsem primerljiv z vožnjo bwja. Bmwja kupiš zato, da boš jadral po slovenskih avtocestah in z njim šparal. Dva različna svetova. Torej ti ne verjamem. Jaz bi ga spravil še za liter dol, pa nisem poklicni voznik.


Offtopic...

Ko je govora o BMW-ji si ga kupiš zaradi odličnih voznih lastnosti, neprosredni povratni odziv cestišča na volan, močni motorji , novi imajo po 2 turbini, veliko konj, velik navor, dobri pospeški. Od nove serije F so postali tudi bencinski modeli varčni in to zelo.

nekdo , ki ne dela ogromno km, lahko mirno vzame F30 320i .. poraba povprečno med 6 -7 litrov.

Kam bi ti spravil dol? Seveda lahko spraviš dol ampak poslušaj. To ni potem vožnja pač pa mučenje s pol gasa oz. izrazito nežno po stopalki za plin. Verjemi.

če želiš dokazati gre e46 320d pod 6 litrov,( 5.2 ) vendar to ni normalna vožnja. O dinamični pa ne bova.

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

BMW farerji, kakor je meni znano, dobijo realno nižjo porabo (vsaj 1l nižjo!), že samo iz dejstva da uporabljajo avtomobil pred njimi da jim "reže zrak". Edina slaba stran je da je potrebno vozit tik ob zadku avtomobila spredaj, kar pa naj ne bi bilo moteče, saj si lahko voznik škode ali drugega inferiornega vozila dodobra pogleda resno mašino. Win-win praktično.
Nekaj malega pa pridobijo še na optimiziranem električnem sistemu poziciskih utripalk.

Skratka. Das Auto.

GeRo ::

bambam20 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Poklicni voznik, še kako gleda da vozi optimalno tovornjak, priklopnik, polpriklopnik, kombi.
Jih vidimo vsi vsak dan. Šparanje je nekaj, kar ne obstaja ali pa velja za njih drugačna fizika kot za ostale. Sploh pa je slog vožnje povsem primerljiv z vožnjo bwja. Bmwja kupiš zato, da boš jadral po slovenskih avtocestah in z njim šparal. Dva različna svetova. Torej ti ne verjamem. Jaz bi ga spravil še za liter dol, pa nisem poklicni voznik.


Offtopic...

Ko je govora o BMW-ji si ga kupiš zaradi odličnih voznih lastnosti, neprosredni povratni odziv cestišča na volan, močni motorji , novi imajo po 2 turbini, veliko konj, velik navor, dobri pospeški. Od nove serije F so postali tudi bencinski modeli varčni in to zelo.

nekdo , ki ne dela ogromno km, lahko mirno vzame F30 320i .. poraba povprečno med 6 -7 litrov.

Kam bi ti spravil dol? Seveda lahko spraviš dol ampak poslušaj. To ni potem vožnja pač pa mučenje s pol gasa oz. izrazito nežno po stopalki za plin. Verjemi.

če želiš dokazati gre e46 320d pod 6 litrov,( 5.2 ) vendar to ni normalna vožnja. O dinamični pa ne bova.

LP.


Se popolnoma strinjam.

tikitoki ::

matobeli je izjavil:

But... but, 5l/100km!

Eni dizli res tako strupeno smrdijo, nek dizelsko kiselkasti vonj... Obup. Čimprej prepovedat izven avtocest.


Prepovejmo osebna vozil,a ce ni izkazana nujnost in je najbolj cisto:)

Grey ::

bambam20 je izjavil:


Ko je govora o BMW-ji si ga kupiš zaradi odličnih voznih lastnosti, neprosredni povratni odziv cestišča na volan, močni motorji , novi imajo po 2 turbini, veliko konj, velik navor, dobri pospeški. Od nove serije F so postali tudi bencinski modeli varčni in to zelo.

nekdo , ki ne dela ogromno km, lahko mirno vzame F30 320i .. poraba povprečno med 6 -7 litrov.

Kam bi ti spravil dol? Seveda lahko spraviš dol ampak poslušaj. To ni potem vožnja pač pa mučenje s pol gasa oz. izrazito nežno po stopalki za plin. Verjemi.

če želiš dokazati gre e46 320d pod 6 litrov,( 5.2 ) vendar to ni normalna vožnja. O dinamični pa ne bova.

LP.

Za dinamično vožnjo ne rabiš BMWja, ampak hot hatchback avto z zelo dobrim razmerjem moč masa in majho kubaturo motorja (Ford Fiesta ST 1.6 npr). Za normalno vožnjo je vse kar rabiš ena velika mašina zato, da dela na čim nižjih obratih, veliko navora, da potegne ko je treba in avtomatskim tempomatom, ki zavira in čim boljšimi gumami. Po možnosti še avtomatski menjalnik.

PrimozR ::

bambam20 je izjavil:

Ti si najprej nabavi takšnega BMW-ja potem pa meni pametuj. :).

bencinar BWM 318i mi je imel pri 200 km/H porabo 10 litrov. Pa se nisem peljal 200 km/h z njim 3 minute. A, ja. Bilo je ponoči. prazna cesta na AC-ju, da mi ne boš pisal, da ni možno.


BMW f30 320 dizl ma pri 170 km/h porabo 4.8 litra . ja, sej vem._ za vas tle je to znastvena fantastika dojemanja.


Cmax 1.6d pa pri 130 km/H porabo 5 litrov.Mu je pa pri 140 km/h narasla na 5.2 litra

Kje kupim te avte? Mi garantiraš takšno porabo? Mi vrneš dvojno kupnino, če bo poraba višja?

m0LN4r ::

To je poraba na racunalniku, pol pa ce bi vodil spritmonitor statistiko bi pa blo bolj blizu 6, kot 5.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimozR ::

bambam20 je izjavil:

novi imajo po 2 turbini, veliko konj,

Bolj nimajo kot imajo. Kar sem že napisal. Konjev pa toliko kot že zadnjih 10 do 15 let v večini primerih, ni bilo nekega preskoka.

m0LN4r je izjavil:

To je poraba na racunalniku, pol pa ce bi vodil spritmonitor statistiko bi pa blo bolj blizu 6, kot 5.

Tut poraba na računalniku ne bo 10 litrov pri 200 km/h. Sem imel eno tako epizodo, kjer naj bi 318i kuril 10 litrov, par let nazaj (ne v BMW-ju). V ~50 km po AC je šlo vsaj četrt tanka, torej dobrih 10 litrov. Kar nanese ~20 na 100. Ni pogojev, da bo nekaj drugega imelo pol nižjo porabo, če bi jo, bi to oglaševali kot zmešani.

Fizike se pač ne da pretentati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

D3m ::

PrimozR je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Ti si najprej nabavi takšnega BMW-ja potem pa meni pametuj. :).

bencinar BWM 318i mi je imel pri 200 km/H porabo 10 litrov. Pa se nisem peljal 200 km/h z njim 3 minute. A, ja. Bilo je ponoči. prazna cesta na AC-ju, da mi ne boš pisal, da ni možno.


BMW f30 320 dizl ma pri 170 km/h porabo 4.8 litra . ja, sej vem._ za vas tle je to znastvena fantastika dojemanja.


Cmax 1.6d pa pri 130 km/H porabo 5 litrov.Mu je pa pri 140 km/h narasla na 5.2 litra

Kje kupim te avte? Mi garantiraš takšno porabo? Mi vrneš dvojno kupnino, če bo poraba višja?


Moja Astra ST 1.6 CD TI 136PS, poraba 5,1
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

sami šparovčki... meni zdaj ob tem minusu 1.4 kantica pije cca 10l

(predn kdo uleti; dela se 95% kratkih vožen cca 4km ena stran)
#brezpodpisa

Furbo ::

bambam20 je izjavil:

O dinamični pa ne bova.

Dinamiki.. ponavadi sami tepci, ki niso sposobni spremljati prometa 100m naprej in je njihova vožnja eno samo zaganjanje in zaviranje. Skratka, že današnji slabi računalniški šoferji so boljši od njih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatjek ::

Ta tema postaja brezvezna, nabijanje v tri dni in daleč od tega, kar je v naslovu, da osebni mlinčki bolj onesnažujejo od tovornjakov.

Kar se pa bencina vs diesel tiče pa je tako. Kdor vozi bencinarja, ga bo zagovarjal, kdor vozi dizla bo zagovarjal dizla. Vsak pri sebi ve, zakaj se je tako odločil, kaj si lahko privošči, ali mu je bolj pomembno da je avto nov, kot nek star dizel, ki malo pokuri, ali mu zadostuje mali avto ali rabi karavana, kakšne so relacije in nenazadnje, kakšne občutke doživlja, ko se vsede v svoje vozilo. Vsak se je odločil individualno in vsak je za sebe izbral pravilno odločitev!

Grey ::

solatjek je izjavil:

Ta tema postaja brezvezna, nabijanje v tri dni in daleč od tega, kar je v naslovu, da osebni mlinčki bolj onesnažujejo od tovornjakov.

Kar se pa bencina vs diesel tiče pa je tako. Kdor vozi bencinarja, ga bo zagovarjal, kdor vozi dizla bo zagovarjal dizla. Vsak pri sebi ve, zakaj se je tako odločil, kaj si lahko privošči, ali mu je bolj pomembno da je avto nov, kot nek star dizel, ki malo pokuri, ali mu zadostuje mali avto ali rabi karavana, kakšne so relacije in nenazadnje, kakšne občutke doživlja, ko se vsede v svoje vozilo. Vsak se je odločil individualno in vsak je za sebe izbral pravilno odločitev!

Haha Matko res je. Česa drugega ob objavi tovrstnih novic (ali katerihkoli drugih s tehnične plati) ne moreš nikoli pričakovati. Nimamo opreme za merjenje izpušnih plinov in tako ne moremo neodvisno testirati teh trditev? Zato tako, kot ponavadi, ostane v komentarjih merjenje e-penisa in pametovanje kot v nešteto drugih temah. :)
Brez zastavljenega cilja debate je nemogoče dobiti pameten zaključek (oz. ga nikoli ni, ker se potem čez čas debata vrti v krogu), ker je cilj samodejno impliciran v glavah posameznikov glede na posameznikovo trenutno materialno in psihično stanje ter osebnostne lastnosti.

Da navržem kost in dejansko poanto take novice (srž problema) - imamo dva rezila meča. Eno rezilo je višja poraba a malo nižje onesnaževanje (bencin) in tako skrajšan čas do globalnega pomanjkanja nafte, hitro rastoča cena. Drugo je nižja poraba in malo višje onesnaževanje (katerega seveda lahko s pomočjo tehnologije zavremo, znižamo ali popolnoma izničimo) ter mnogo daljši globalni čas uporabe motorjev na notranje izgorevanje in nižja cena, ker nafto počasneje trošimo. Kaj je splošno boljše za prihodnost človeštva/planeta?

krneki0001 ::

Grey je izjavil:

Da navržem kost in dejansko poanto take novice (srž problema) - imamo dva rezila meča. Eno rezilo je višja poraba a malo nižje onesnaževanje (bencin) in tako skrajšan čas do globalnega pomanjkanja nafte, hitro rastoča cena. Drugo je nižja poraba in malo višje onesnaževanje (katerega seveda lahko s pomočjo tehnologije zavremo, znižamo ali popolnoma izničimo) ter mnogo daljši globalni čas uporabe motorjev na notranje izgorevanje in nižja cena, ker nafto počasneje trošimo. Kaj je splošno boljše za prihodnost človeštva/planeta?


Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin. Vžgeš na bencin, ko se ogreje, preklopiš na plin in relacijo voziš na plin, ko pa v mesto prideš pa na elektriko.
Tako še manj onesnažuješ in hkrati si že napol na elektro vozilu.

Grey ::

krneki0001 je izjavil:

Grey je izjavil:

Da navržem kost in dejansko poanto take novice (srž problema) - imamo dva rezila meča. Eno rezilo je višja poraba a malo nižje onesnaževanje (bencin) in tako skrajšan čas do globalnega pomanjkanja nafte, hitro rastoča cena. Drugo je nižja poraba in malo višje onesnaževanje (katerega seveda lahko s pomočjo tehnologije zavremo, znižamo ali popolnoma izničimo) ter mnogo daljši globalni čas uporabe motorjev na notranje izgorevanje in nižja cena, ker nafto počasneje trošimo. Kaj je splošno boljše za prihodnost človeštva/planeta?


Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin. Vžgeš na bencin, ko se ogreje, preklopiš na plin in relacijo voziš na plin, ko pa v mesto prideš pa na elektriko.
Tako še manj onesnažuješ in hkrati si že napol na elektro vozilu.

Hibrid je pa meč :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

b3D_950 ::

krneki0001 je izjavil:

Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin.


Najboljš, da to kar vse preskočiš in greš direkt na jedrsko energijo. Enkrat "tankaš" pa imaš mir za 50let.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

krneki0001 ::

Grey je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Grey je izjavil:

Da navržem kost in dejansko poanto take novice (srž problema) - imamo dva rezila meča. Eno rezilo je višja poraba a malo nižje onesnaževanje (bencin) in tako skrajšan čas do globalnega pomanjkanja nafte, hitro rastoča cena. Drugo je nižja poraba in malo višje onesnaževanje (katerega seveda lahko s pomočjo tehnologije zavremo, znižamo ali popolnoma izničimo) ter mnogo daljši globalni čas uporabe motorjev na notranje izgorevanje in nižja cena, ker nafto počasneje trošimo. Kaj je splošno boljše za prihodnost človeštva/planeta?


Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin. Vžgeš na bencin, ko se ogreje, preklopiš na plin in relacijo voziš na plin, ko pa v mesto prideš pa na elektriko.
Tako še manj onesnažuješ in hkrati si že napol na elektro vozilu.

Hibrid je pa meč :D


b3D_950 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin.


Najboljš, da to kar vse preskočiš in greš direkt na jedrsko energijo. Enkrat "tankaš" pa imaš mir za 50let.


Ja, ja sej vem, dizel je najboljši!!!

HotBurek ::

Je pa veliko odvisno, kater 2 literski (dizl) motor imaš. S kolko konji? Eni majo mal čez 100 konjev, ti nimajo dosti moči in navora, zato pa pijejo več. Če imaš 160,170 ali več konjev, prideš na normalno nizko porabo, pa še manj daješ na gas, da se avto prestavi na semaforju.

Po nekih testih, je poraba pri 200kmh okrog 10, 11 litrov. Pri 130 je poraba 6 litrov, gre pa z 110-120 tudi pod 6. Mora bit pa konstanta, s tempomatom, da realno vidiš.

Sicer pa za izobraževanja je dosti mojstrov, ki posnamejo cel postopek, da vidiš, kako stvari odpret in popravit. Pol pa vaj na avtih pa je. Naprimer ta .
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

dexterboy ::

          je izjavil:

Nikoli ne bom zastopil 90% ljudi iz naše vasi, ki vsi po vrsti uporabljajo dizle za razdalje ~500m. Kje je tu ekonomika, ne vem. Imamo pa še drug problem: ker smo na podeželju, v vseh 80 hišah kurimo na drva. Zato je vas, čeprav stoji dobesedno v gozdu, celo zimo zavita v meglo, oz. smog. No ja, ker je smog od drv, je vsaj bio ali eko.

Evo, to trobim mojim znancem in frendom. Vem, rahlo off topic, ampak prikazuje SLO mentaliteto;
bajta za žvet in diesel pred bajto. NIKOLI, ampak res, NIKOLI ne bom razumel tega. Kuri se na drva in je potlej smog ali pa se fura dizel na način, ki je že opisan na tej temi... In potem slišim od folka, kako kajenje škoduje zdravju, ker jih pokadim tiste tri na dan...
Veliak praznina je v naših glavah.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Aston_11 ::

HotBurek je izjavil:

Je pa veliko odvisno, kater 2 literski (dizl) motor imaš. S kolko konji? Eni majo mal čez 100 konjev, ti nimajo dosti moči in navora, zato pa pijejo več.
2.0 TDI 110 KM 250 Nm, pod 5 litrov na 100. Več kot kaj pijejo?

solatjek ::

Poraba je tako relativna, tako pri bencinarju kot pri dizlu. Zelo je odvisno, koliko ljudi in tovora se vozi v avtu, kakšne so relacije, hitrost na AC 100 ali 115 je lahko tudi pol litra razlike, teža platišč in širina gum, nenazadnje tudi kakovost goriva. Pomembnen dejavnik je tudi uporaba gretja, uporaba klime, poletje/zima itak in tudi ali je avto garažiran - pri garažiranem avtu vžigaš motor, ki ima 20 stopinj, to se takoj segreje - poraba takoj pade. Potem je tu še način vožnje, ali avto mučimo pri nizkih obratih, pogosto pospeševanje in ustavljanje... Tako da govoriti, da nek avto porabi 5 litrov na 100 je nesmiselno. Povsem enak avto v drugih pogojih lahko pije 7.

Sam vozim Civic 1.8 140KM in sem komot dosegal porabo pod 6 litrov, celo 5,5 sem imel večkrat (po izračunu 5,7 - za 0,2 mi računalnik laže). Sedaj so se mi razmere spremenile, ne vozim se več sam, nekoliko več je mestne vožnje in kratkih relacij in realno pridem na 7 litrov z enakim avtom, le režim vožnje in pogoji so se spremenili. Sedaj ne bom avta koval v nebo, ker sem dosegel tako majhno porabo in vztrajal pri tem, da meni pač tako malo potroši, se pa pod določenimi pogoji da in tu je dokaz:
 poraba

poraba

b3D_950 ::

krneki0001 je izjavil:


b3D_950 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Hibrid - bencin in elektrika, s tem da bencin predelaš še na plin.


Najboljš, da to kar vse preskočiš in greš direkt na jedrsko energijo. Enkrat "tankaš" pa imaš mir za 50let.


Ja, ja sej vem, dizel je najboljši!!!


Dizli so zanič. Elektrika je boljša, ampak ni pa spet najboljša.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Aston_11 ::

b3D_950 je izjavil:

Dizli so zanič.
Dizli so super. Prav lepo peljejo. Odlični so tudi za frustriranje lastnikov bencinarjev. Ta boljši dizli še lepo pokadijo zadaj. Moji ne več, so jih zjebali s filtri. Sicer tudi bencinci niso od muh, ko zasmrdi po amoniaku za njimi, da je treba z bicikla dol. Sploh renoji so biseri, med njimi razni zgonjeni clioti, ki že novi niso naredili dveh ovinkov po svojem pasu.

darkolord ::

dexterboy je izjavil:

Evo, to trobim mojim znancem in frendom. Vem, rahlo off topic, ampak prikazuje SLO mentaliteto;
bajta za žvet in diesel pred bajto. NIKOLI, ampak res, NIKOLI ne bom razumel tega. Kuri se na drva in je potlej smog ali pa se fura dizel na način, ki je že opisan na tej temi... In potem slišim od folka, kako kajenje škoduje zdravju, ker jih pokadim tiste tri na dan...
Veliak praznina je v naših glavah.
S tem zadnjim stavkom si lepo opisal svojo situacijo, ja.

Kot da bi zasvojenec s heroinom razlagal, da ne razume, kako lahko ljudje uporabljajo mikrovalovne pečice, ker sevanje škoduje zdravju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Utk ::

Američani aretirali vw direktorja zadolženega za laganje Američanom. V Detroitu predstavitev novega tiguana za ameriški trg, to je trenutno najbolj vroč njihov izdelek in edini, ki mu raste prodaja, visokih nemških živin pa na predstavitev ni bilo. Nimajo jajc it v Ameriko pojasnit kako fajn je dizel, ker bi znali še koga zapret. Niti nimajo jajc homologirat dizla za ameriški trg, čeprav ima adblue in vse po spisku, pri nas seveda ni nobenga problema. Tako super je dizel.

bambam20 ::

solatjek je izjavil:

Poraba je tako relativna, tako pri bencinarju kot pri dizlu. Zelo je odvisno, koliko ljudi in tovora se vozi v avtu, kakšne so relacije, hitrost na AC 100 ali 115 je lahko tudi pol litra razlike, teža platišč in širina gum, nenazadnje tudi kakovost goriva. Pomembnen dejavnik je tudi uporaba gretja, uporaba klime, poletje/zima




Mhm. Še dobro da se ne voziš 130-150, ker potem bi ti pa pil. A ne. Dej, ne hval se tuki, da se voziš upokojensko po AC-ju.

Klima pri novih vozili porabi zelo malo. Minimalno pol litra.

Aston_11 je izjavil:

Odlični so tudi za frustriranje lastnikov bencinarjev.


Lol. Mhm. vidim kako vozite dizlaši. Vlečete kolone za sabo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

FTad ::

Utk je izjavil:

Američani aretirali vw direktorja zadolženega za laganje Američanom. V Detroitu predstavitev novega tiguana za ameriški trg, to je trenutno najbolj vroč njihov izdelek in edini, ki mu raste prodaja, visokih nemških živin pa na predstavitev ni bilo. Nimajo jajc it v Ameriko pojasnit kako fajn je dizel, ker bi znali še koga zapret. Niti nimajo jajc homologirat dizla za ameriški trg, čeprav ima adblue in vse po spisku, pri nas seveda ni nobenga problema. Tako super je dizel.


source?

J.McLane ::

m0LN4r ::

Tolko grdega cez slovencke z dizli xD
Ste vidli kok dizlov je v Nemciji? Pa ne to, ko ste enkrat sli nekam na izlet pa nazaj, ampak v vsakdanjiku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

Vlečete kolone za sabo. :))
Samo tiste z nekimi čudnimi bencinarji, ki imajo 50 KM motorčke in ne zmorejo prehiteti enega bogega dizelčka. Ostali gredo mimo.

stara mama ::

Aston_11 je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Dizli so zanič.
Dizli so super. Prav lepo peljejo. Odlični so tudi za frustriranje lastnikov bencinarjev.

To, predvsem to!
In zagotavljajo večno vojno na ST med dizlaši zaradi porabe in bencinaši zaradi zavisti do prvih.
(slednjim je glavni protiargument seveda smrad in VW afera)

Utk ::

J.McLane je izjavil:

https://www.engadget.com/2017/01/09/rep...
https://www.cnet.com/roadshow/news/fbi-...

Dodam še to:
http://www.cbsnews.com/news/fbi-arrests...


Herbert Diess, a member of Volkswagen AG’s board of management, appeared in Detroit Sunday evening to introduce a new version of VW’s Tiguan SUV ahead of the North American International Auto Show. He wouldn’t comment when asked if some Volkswagen executives refused to come to the auto show for fear of being arrested.

“I’m here, at least,” he said.

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:

Tolko grdega cez slovencke z dizli xD
Ste vidli kok dizlov je v Nemciji?

This!

Utk je izjavil:

J.McLane je izjavil:

https://www.engadget.com/2017/01/09/rep...
https://www.cnet.com/roadshow/news/fbi-...

Dodam še to:
http://www.cbsnews.com/news/fbi-arrests...

Kaj bi rad s temi članki povedal, naj ne kupim dizla?
Jok, odpade :))

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

stara mama je izjavil:

In zagotavljajo večno vojno na ST med dizlaši zaradi porabe in bencinaši zaradi zavisti do prvih.
Dejstvo pa je tudi, da se dizelaši za porabo ne sekiramo, ker ga enostavno ne moremo spraviti na tako porabo, da bi se morali zaradi nje sekirati. Nato so nam bencinaši pripisali, da vozimo počasi zaradi šparanja! Vozimo zato ker lahko! Bencinarja se počasi ne da voziti, pa zaradi bencin kante se tudi ne bo nihče sekiral, ampak jo bo gladko prehitel ali pa vozil za njo, če ima dizla, ker dizelašem taka vožnja seveda ne predstavlja frustracije in jim ne povzroči erektilne disfunkcije.

stara mama je izjavil:

(slednjim je glavni protiargument seveda smrad in VW afera)
Nekaj so morali najti, tudi če problema smradu in afere ne razumejo dobro. Vendar od lastnikov bencinarjev očitno drugega niti ni mogoče pričakovati. Bencinski posnemovalci (torej lastniki bencinarjev s turbino) pa kaj...

Utk ::

Razumem, da pred afero ljudje niso vedeli, da je dizel strupen, čeprav nekateri smo. Razumem, da tudi po aferi še zmeraj ne vejo vsi tega. Ampak vi, ki očitno veste, ste pa enostavno kreteni, če še zmeraj zagovarjate dizel.

dexterboy ::

@darkolord; s tvojim komentarjem opisuješ svoje stanje?
Če ne razumeš, kaj sem želel povedati, raje ne komentiraj.
Pa brez osebnih zamer, ampak ne beri "diagonalano", bolje vsebinsko.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

matobeli ::

Pa sej sploh ni nobenih problemov z dizli, obvezen AdBlue, DPF in bodo dizli precej bolj prijazni do okolja.
Na tehničnih pa preverjat vse te parametre.

Bencinarji smo že zdavnej morali na katalizatorje in neosvinčen bencin. Pa pomojem ni več nobenega heroja ki bi se mučil z odstranjevanjem, ker se je pač "pokvaril"...

Grey ::

Utk je izjavil:

Razumem, da pred afero ljudje niso vedeli, da je dizel strupen, čeprav nekateri smo. Razumem, da tudi po aferi še zmeraj ne vejo vsi tega. Ampak vi, ki očitno veste, ste pa enostavno kreteni, če še zmeraj zagovarjate dizel.

Ne bluzi. Tudi benzen je strupen (karcinogen) in ta leti lepo ven iz izpuhov bencinarjev. Oboje (dizel in bencin) je šit za zdravje. Pač malo morajo mešati drek zakonodajalci, da se več denarja pobere iz naših denarnic (ali pa denarnic podjetij).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15817872 (12743) -valvoline-
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142492 (87219) krneki0001
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40488999 (66205) MadMax
»

Zaradi goljufanja pri meritvah Volkswagnu grozi milijardna globa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27772670 (58892) stara mama
»

Če bi Dizel vladal svetu... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20930704 (24640) Pyr0Beast

Več podobnih tem