» »

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak

krneki0001 ::

renault zoe - 120km dosega, ko je polno napolnjen, ker toplotna črpalka požre ogromno za gretje kabine. Poleti je bilo max 206km dosega.

limonovec ::

Aston_11 je izjavil:

S stališča enega biciklista ste rahlo smešni - navor v nogah, izpuh CO2 in metan, nekaj vode, kaj boljšega. Itak pa nas bo vse povozila elektrika, tako da si ga lahko merite in zdravitev svoj ego še en par let, potem bo v bistvu konec primerjav na temo, katerega izpuhi so bolj zdravi za dihat. Rad bi videl lastnika bencinarja, kako vdihuje izpušne pline (lastnike dizla sem na netu že videl, verjetno niso živeli dolgo po terapiji z izpušnimi plini, pri čemer bi bil vw zdravilen proti temu, kar so spustili vase).

Nato ukinemo drva (to, kar se vali iz dimnikov, nese vse dizle in bencinarje skupaj).



Se popolnoma strinjam s tabo. Ko človek kolesari v dneh ko je koncentracija delcev v zraku visoka te kar zareže po grlu.....

Aston_11 ::

limonovec je izjavil:

Ko človek kolesari v dneh ko je koncentracija delcev v zraku visoka te kar zareže po grlu.....
Fant, ni ti treba sredi Ljubljane kolesariti, na deželi teh problemov izven vasi nimamo, kot tudi drugih problemov ne. Pa še v vaseh ne, če le malenkost ne piha.

krneki0001 je izjavil:

renault zoe - 120km dosega,
Popolnoma dovolj za 3/4 slovenskega naroda, še enega starega dizla na lagerju za daljše poti, pa smo zmagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

SuperVeloce ::

Hja, tule je cela savinjska dolina posvinjana, smog ftw. Pa sploh ni tako gosto poseljeno. Da se bom pa na Črnivc vozu po svež "luft", pa tudi nisem nič naredil :)). V drugih letnih časih je sicer precej bolje, ampak vseeno marsikdo kuri (bolje rečeno smodi) drva za ogrevanje vode
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

Popolnoma dovolj za 3/4 slovenskega naroda, še enega starega dizla na lagerju za daljše poti, pa smo zmagali.


Zakaj pa ne starega bencinarja s 5.0 motorjem? Za do morja in nazaj je čisto vseeno koliko spije. Sej greš ja na dopust, kjer ne šparaš.

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

Sej greš ja na dopust, kjer ne šparaš.
Če pri čem lahko prišparaš, pa te zaradi tega nič ne boli, ne ego, ne denarnica, toliko bolje. Zakaj bi torej metal proč skozi okno, če ni treba? Samo zato ker lahko in ker imajo nekateri idejo, da se na dopustu mora neracionalno obnašati samo zaradi tega, ker se gre na dopust? Preveč razmišljaš z BTC-ji na računu oziroma na način s_polno ritjo je lahko srati.

Utk ::

SuperVeloce je izjavil:

Američani kupujejo štrom, ker ne hendlajo ;)

Ne bluzi, Slovenija uvaža 100% nafte pa nekako hendla.

Mufasa ::

Sj so bencinarji že sedaj subvencionirani s strani proizvajalcev...so cenejši kot primerljivi dizli. 8-)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

HotBurek ::

Dizli so dobri, ker imajo več navora, kot bencinarji.

Pa v hladnem malo težje vžgejo: YT primer
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

bambam20 ::

HotBurek je izjavil:

Dizli so dobri, ker imajo več navora, kot bencinarji.

Pa v hladnem malo težje vžgejo: YT primer


Če ga znaš izkoristit. za umirjeno vožnjo ga ne potrebuješ. S tem da pišeš, kot, da bencinarji ga nimajo. S tem da dizelski mlinčki nimajo resnega nvora in jih zmanjka. Tisto se začne pri kubiturah nad 2000 cm.. tam je pa res navora za domet.

Ampak spet. Večina slovenčkov vozi te 1.2, 1.4, 1.5, 1.6 dizlčke , ki so po večini ovire na cesti in avtocesti.

PrimozR ::

HotBurek je izjavil:

Dizli so dobri, ker imajo več navora, kot bencinarji.

To seveda ni res.

bambam20 ::

PrimozR je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Dizli so dobri, ker imajo več navora, kot bencinarji.

To seveda ni res.


Pač občutek , ker dizel načeloma zaradi turbine začne vleči pod 2000 obratov. Samo ga pa zmajka nad 4000 :).

Ok, če kupiš nov avto in se ti jebe, ker je turbina v garanciji.


Lep primer je moj kolega. Vozi BMW dizla serije 3, Rabljenega .

zato, ker ima nižjo porabo. Povprečno 6 litrvo.

tako kot on vozi mene prime srat. zato da ima 6 porabo. Ob normalni vožnji, da nisi ovira na cesti tak 136 konjski 2.0 dizl spije 7.5l

Kaj sem želel povedat. Zdaj se mu je pokvarila bosch pumpa. NOva drga ko hudič Okol. Onova pa se začne pri 700EUR in še to je, če je kaj na elektirnčen delu, drugače je to čez 1000EUR in potegne za sabo precej dela.

Vmes je seveda tudi zamenjal sklopko z vztrajnikom in je dal čez 1000EUR,

Kaj želim povedat. na koncu v dizla, ker je tako ugoden zmečeš 4000- 5000EUR za popravila delov, ki jih bencinar atmosferec nima.

Čakam, da mu ckrne še turbina, ker že malo piska. Tudi tukaj ne bo obnova 400EUR, kot se določeni radi hvalijo.
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkolord ::

ki so po večini ovire na cesti in avtocesti.
A ker dizli ne grejo več kot 50 oz. 130 km/h?

bambam20 ::

darkolord je izjavil:

ki so po večini ovire na cesti in avtocesti.
A ker dizli ne grejo več kot 50 oz. 130 km/h?



Ker vozijo počasi, da poraba ne naraste. S pol gasa, nežno. Terab ločit med tistimi, ki mečkajo na cesti in tisitmi, ki vozijo dinamično in tistimi, ki do divjaki.

V primeru mojega kolega. On si vzame čas. Prestavlja počasi , d aneb poraba bla 6.2 litra.

Sem si sam lastil točno takšnega bmw 2.0d 100 kw in sem imel porabo 7.5litra, s tem da jaz pospešim čim hitreje do 90 km/H in vse, ki so se vozili pod omejitvijo izven nasleja sem prehitel, če je bila posta pot.

On? Bog ne daj, d abi se peljal normalno. raje 10 km pod omejitvijo kot koliko je omejitev. Prehitevanje? kaj je že to. Raje se bo vozil za nekom, ki vozi pred njim 75 km/h, čeprav je omejitev 90 km/H.

Tako, ne mi o dizlaših, ker jih 99% prehitim,ker so ujetniki 2 nizka poraba" in ne vožnje.

Redki so, ki se peljejo tako kot se zagre, da nimajo za sabo kolono vozil. prav veš, da je v večini primerov dizel ali pa ženska. Ali pa oboje.

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Dizli so dobri, ker imajo več navora, kot bencinarji.

To seveda ni res.


Pač občutek , ker dizel načeloma zaradi turbine začne vleči pod 2000 obratov. Samo ga pa zmajka nad 4000 :).

Ok, če kupiš nov avto in se ti jebe, ker je turbina v garanciji.


Lep primer je moj kolega. Vozi BMW dizla serije 3, Rabljenega .

zato, ker ima nižjo porabo. Povprečno 6 litrvo.

tako kot on vozi mene prime srat. zato da ima 6 porabo. Ob normalni vožnji, da nisi ovira na cesti tak 136 konjski 2.0 dizl spije 7.5l

Kaj sem želel povedat. Zdaj se mu je pokvarila bosch pumpa. NOva drga ko hudič Okol. Onova pa se začne pri 700EUR in še to je, če je kaj na elektirnčen delu, drugače je to čez 1000EUR in potegne za sabo precej dela.

Vmes je seveda tudi zamenjal sklopko z vztrajnikom in je dal čez 1000EUR,

Kaj želim povedat. na koncu v dizla, ker je tako ugoden zmečeš 4000- 5000EUR za popravila delov, ki jih bencinar atmosferec nima.

Čakam, da mu ckrne še turbina, ker že malo piska. Tudi tukaj ne bo obnova 400EUR, kot se določeni radi hvalijo.
Lp.


Toliko kretenizma v enem postu....

a) Odvisno od motorja, ampak TDI doseže boost na okoli 2500 obratih. Max konje pa doseže šele na 4000 obratih. Pa itak - a bencinarji pa nimajo turbine? Ecoboost brez turbine ne bi šel nikamor.

b) BMW, rabljen. Dovolj si povedal. Lahko rečem, da kolega z passatom pri 140 po avtocesti kuri malo nad 6 litri.

c) Boš črpalke se začnejo pri 370€. Za 60€ dobiš kit za menjavo tesnil.

d) Sklopka in vztrajnik - BMW, dražja znamka. Material dobiš že za 600€, lokalni mojster ti za 150€ premenja.

e) Dvomasne vztrajnike, turbine, električne sisteme... imajo tudi bencinarji. Fora je v temu, da bencinarji niso nikoli kronično voženi na dolge razdalje in z prevrtenimi kilometri.
#TeamFelix

          ::

Nikoli ne bom zastopil 90% ljudi iz naše vasi, ki vsi po vrsti uporabljajo dizle za razdalje ~500m. Kje je tu ekonomika, ne vem. Imamo pa še drug problem: ker smo na podeželju, v vseh 80 hišah kurimo na drva. Zato je vas, čeprav stoji dobesedno v gozdu, celo zimo zavita v meglo, oz. smog. No ja, ker je smog od drv, je vsaj bio ali eko.

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sej greš ja na dopust, kjer ne šparaš.
Če pri čem lahko prišparaš, pa te zaradi tega nič ne boli, ne ego, ne denarnica, toliko bolje. Zakaj bi torej metal proč skozi okno, če ni treba? Samo zato ker lahko in ker imajo nekateri idejo, da se na dopustu mora neracionalno obnašati samo zaradi tega, ker se gre na dopust? Preveč razmišljaš z BTC-ji na računu oziroma na način s_polno ritjo je lahko srati.


Ne rabiš se neracionalno obnašat, ampak če celo leto šparaš za dopust, ne boš še na dopustu šparal. Sem večkrat to delal, pa sva oba celo leto dajala denar na stran da sva lahko šla na dopust za 3 tedne v afriko ali še kam dlje.

bambam20 ::

Heavy je izjavil:


Toliko kretenizma v enem postu....

a) Odvisno od motorja, ampak TDI doseže boost na okoli 2500 obratih. Max konje pa doseže šele na 4000 obratih. Pa itak - a bencinarji pa nimajo turbine? Ecoboost brez turbine ne bi šel nikamor.

b) BMW, rabljen. Dovolj si povedal. Lahko rečem, da kolega z passatom pri 140 po avtocesti kuri malo nad 6 litri.

c) Boš črpalke se začnejo pri 370€. Za 60€ dobiš kit za menjavo tesnil.

d) Sklopka in vztrajnik - BMW, dražja znamka. Material dobiš že za 600€, lokalni mojster ti za 150€ premenja.

e) Dvomasne vztrajnike, turbine, električne sisteme... imajo tudi bencinarji. Fora je v temu, da bencinarji niso nikoli kronično voženi na dolge razdalje in z prevrtenimi kilometri.


a) 2.0d e46 doseže boost pri 1750 obratih . tako malce za izobraževanje.
ne posplošuj, da imajo vsi bencinarji turbine, ker to se je razpaslo zadnja 4-i leta na polno.

b) E46 136 konjski ima porabo malce pod 6 litrvo pri hitrosti 140 km/H. In to realni hitrosti. Pri 170-180 km/H je poraba 7 litrov. Šri 200 km/h konstantne vožnje pa 8.5l. In ne mi primerjat passata in BMW-ja. Čist tko.

c)lokalni mojstri niso usposobljeni in men nebi noben delal doma v garaži. Vsak misli, da zna menjavat. če ti misliš, da je menjava vztrajnika in sklopke , da ti bo delala z 25€ po uri . jaz ti ne bi.

d)spet posploševanje. Bosh črpalka, kvalitetna ni za drobiž. S tem da ti ni jasno da je sestavljena iz dveh delov. Ne bova o tem debatirala. Obnova se znače pri 700- 800 € in gor. NOva , kvalitetna je približno pri 2000 jurjih in tle sene špara. Seveda se špara pri slovenčkih , ki biradi luksuz, popravljali pa s poceni kitajskimi kopijami.

e) noben atmosferc nima turbine. Nehi mi tle pisat o turbo bencinskih jajcah. Nobe atmosferski bencinar nima bosh pumpe, grelnih svečk, egr ventila, turbine, PDF filta ( no tega imajo zdaj ti novi avti)... Jaz ti govorim o zadevah, ki jih bencinar nima! Ni ne mi posta, da se z bencianrji ne vozi relacijsko. Tisti, ki rabi dnevno prevozit po 100 km ima napačno službo.

          je izjavil:

Nikoli ne bom zastopil 90% ljudi iz naše vasi, ki vsi po vrsti uporabljajo dizle za razdalje ~500m. Kje je tu ekonomika, ne vem.



Haha... moj oče je bil poklicni voznik tovornjaka . On skoz dizla vozi,čeprav na letni ravni z osebnim vozilom naredi nekje 16.000 km :)). Pa moja mama isto razmišlja,ker ima nižjo porabo. :D

Jaz sem samo nasmehnem in si mislim svoje. Določeno mislenost ne moreš premakniti . ni boga. je kot slon , ki se ne bo premaknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

solatjek ::

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.

GeRo ::

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.


Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.

bambam20 ::

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.



S tem avtom je nekaj močno narobe. Vsak dizel , kjer mu normalno deluje termostat se bo ogrel po zimi tam do 20 km vožnje. Bencinar se na 10 km ali celo prej.

Lp.

GeRo je izjavil:



Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.



Webasto je doplačilo in to precj drago in je zelo redko v avtih. Pa ko ckrne je tud zelo resni strošek v globini denarnice.

Pisat, da se dizel pozimi ne ogreje in ti 1 uro piha mlačen zrak je malce neumno. :))

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

c)lokalni mojstri niso usposobljeni in men nebi noben delal doma v garaži. Vsak misli, da zna menjavat. če ti misliš, da je menjava vztrajnika in sklopke , da ti bo delala z 25€ po uri . jaz ti ne bi.


Marsikateri lokalni mojster se je izučil na uradnem servisu in je potem začel doma šraufat, ker mu je šlo nategovanje uradnih servisov na živce.
Imam več kolegov mehanikov, vsi šraufajo v garaži, ker radi ponoči mirno spijo. Ko bo menjal stvari, se pravi, ko bo razdrl, te bo poklical in ti povedal, kaj vse je še za zamenjat, na tebi pa je da se odločiš ali boš ali pa ne zamenjal. Medtem ko ti na uradnem servisu rečejo smo zamenjali, izstavijo račun, čez par tednov pa vse skupaj ribne in ugotoviš da pol stvari iz računa sploh ni bilo menjanih.

Moji ženi je na uradnem servisu menjal nove zavorne obloge in ji podturil stare, prednje ploščice je samo spihal, zračni filter je bil samo spihan, olje in oljni filter ni bilo menjano, menjali so samo jermen in svečke, vodne pumpe niso menjali. Na računu je bilo pa vse napisano vodna pumpa, napenjalec, jermen, olje, oljni filter, svečke, zračni filter, prednje ploščice in zadnje pakne, kot da so vse zamenjali.

bambam20 je izjavil:

Webasto je doplačilo in to precj drago in je zelo redko v avtih. Pa ko ckrne je tud zelo resni strošek v globini denarnice.


Vgradnja webasta je okoli 1000 evrov (delo in material). Pa se splača. Jaz sem ga dal vgradit v 2 avta.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

c)lokalni mojstri niso usposobljeni in men nebi noben delal doma v garaži. Vsak misli, da zna menjavat. če ti misliš, da je menjava vztrajnika in sklopke , da ti bo delala z 25€ po uri . jaz ti ne bi.


Marsikateri lokalni mojster se je izučil na uradnem servisu in je potem začel doma šraufat, ker mu je šlo nategovanje uradnih servisov na živce.
Imam več kolegov mehanikov, vsi šraufajo v garaži, ker radi ponoči mirno spijo. Ko bo menjal stvari, se pravi, ko bo razdrl, te bo poklical in ti povedal, kaj vse je še za zamenjat, na tebi pa je da se odločiš ali boš ali pa ne zamenjal. Medtem ko ti na uradnem servisu rečejo smo zamenjali, izstavijo račun, čez par tednov pa vse skupaj ribne in ugotoviš da pol stvari iz računa sploh ni bilo menjanih.

Moji ženi je na uradnem servisu menjal nove zavorne obloge in ji podturil stare, prednje ploščice je samo spihal, zračni filter je bil samo spihan, olje in oljni filter ni bilo menjano, menjali so samo jermen in svečke, vodne pumpe niso menjali. Na računu je bilo pa vse napisano vodna pumpa, napenjalec, jermen, olje, oljni filter, svečke, zračni filter, prednje ploščice in zadnje pakne, kot da so vse zamenjali.



S tabo se strinjam, ker se pač spooznaš.

ampak dobro veš, da sem imel v mislih mojstre, ki niso delali predhodno na uradnih serivisih in potem mal servisirjao doma pod kozolcem ljubiteljsko :|

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


ampak dobro veš, da sem imel v mislih mojstre, ki niso delali predhodno na uradnih serivisih in potem mal servisirjao doma pod kozolcem ljubiteljsko :|

Praktično vsi domači fušarji so ali deljo na uradnih servisih.

Samoukov danes ni več. Preveč elektronike.

Sicer ga pa lahko preveriš ;).

Kar se še tiče dizlov... Tudi za uvoz so cenejši. DMV zna biti kao zaradi kao manjših CO2 izpustov precej manjši. Naj gredo v PM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

bambam20 je izjavil:


b) E46 136 konjski ima porabo malce pod 6 litrvo pri hitrosti 140 km/H. In to realni hitrosti. Pri 170-180 km/H je poraba 7 litrov. Šri 200 km/h konstantne vožnje pa 8.5l. In ne mi primerjat passata in BMW-ja. Čist tko.


Kje dobim ta čudež od avta, ki kljubuje zakonom fizike? Če bi pri 140 res pokuril malo pod 6 l (že v to dvomim), bi imel pri 200 kmh porabo čez 11 l:
http://ecomodder.com/forum/tool-aero-ro...

Nazaj v srednjo šolo. Čist tko.

Grey ::

J.McLane je izjavil:

bambam20 je izjavil:


b) E46 136 konjski ima porabo malce pod 6 litrvo pri hitrosti 140 km/H. In to realni hitrosti. Pri 170-180 km/H je poraba 7 litrov. Šri 200 km/h konstantne vožnje pa 8.5l. In ne mi primerjat passata in BMW-ja. Čist tko.


Kje dobim ta čudež od avta, ki kljubuje zakonom fizike? Če bi pri 140 res pokuril malo pod 6 l (že v to dvomim), bi imel pri 200 kmh porabo čez 11 l:
http://ecomodder.com/forum/tool-aero-ro...

Nazaj v srednjo šolo. Čist tko.

Renaultov dizel 1.5 je tega sposoben tudi pri 150 km/h (manjša kubatura in malenkost lažji avto).

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

ampak dobro veš, da sem imel v mislih mojstre, ki niso delali predhodno na uradnih serivisih in potem mal servisirjao doma pod kozolcem ljubiteljsko :|


Ljubitelj ponavadi ve več o avtu, kot večina pooblaščenih serviserjev skupaj. Ne mešat ljubiteljev zraven. Ljubiteljsko jaz šraufam subaruja. Pa menjam vsak del na njem, četudi ni zanič, ampak se mi samo zdi, da bi lahko crknil v naslednje pol leta.

Problem so mehaniki, ki šraufajo v službi, potem pa še popoldne pod kozolcem. Ker mora dvojno delat, da si zasluži sploh normalno plačo (ker na uradnih servisih kaj več kot minimalca težko dobijo). Tak je naveličan dela in bo slabo delal v službi, pa verjetno tudi pod kozolcem.

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

ampak če celo leto šparaš za dopust, ne boš še na dopustu šparal.
Če moraš šparat za it na dopust, je bolje, da si doma. In če ti je nato fetiš, da moraš zagoniti vse, kar si našparal in to v podivanjani maniri, hvala lepa. Saj se ti ni treba spremeniti v histeričnega podivjanega zapravljivca, ko greš na dopust.

Heavy je izjavil:

Lahko rečem, da kolega z passatom pri 140 po avtocesti kuri malo nad 6 litri.
Moj passat 140 2.0, karavan, morda je tu razlika (teča), ima povprečno porabo 6 litrov, kar pomeni, da po AC na 140 ne more biti niti približno na 6 litrih. Raje na 8 litrih. Pa sem voznik, glede katerih tule po forumu določeni osebki z duševno motnjo dobivajo ošpice, ker mine kakšen dan, ko morda celo nikogar ne ogrožam. Kar za razne voznike zgonjenih cliotov in ostalih rjavih kant ne morem reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

krneki0001 ::

Aston_11 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ampak če celo leto šparaš za dopust, ne boš še na dopustu šparal.
Če moraš šparat za it na dopust, je bolje, da si doma. In če ti je nato fetiš, da moraš zagoniti vse, kar si našparal in to v podivanjani maniri, hvala lepa. Saj se ti ni treba spremeniti v histeričnega podivjanega zapravljivca, ko greš na dopust.


Sej ni treba iz ene skrajnosti v drugo. Ni ti treba šparat, ko greš na dopust, ne da rataš podivjani zapravljivec. To pomeni, da greš brez problema v gostilno nekaj pojest, namesto da bi si sam kuhal. Ne pa da boš sedaj vse kar imaš že prvi dan zapravil.

bambam20 ::

J.McLane je izjavil:

bambam20 je izjavil:


b) E46 136 konjski ima porabo malce pod 6 litrvo pri hitrosti 140 km/H. In to realni hitrosti. Pri 170-180 km/H je poraba 7 litrov. Šri 200 km/h konstantne vožnje pa 8.5l. In ne mi primerjat passata in BMW-ja. Čist tko.


Kje dobim ta čudež od avta, ki kljubuje zakonom fizike? Če bi pri 140 res pokuril malo pod 6 l (že v to dvomim), bi imel pri 200 kmh porabo čez 11 l:
http://ecomodder.com/forum/tool-aero-ro...

Nazaj v srednjo šolo. Čist tko.



Ti si najprej nabavi takšnega BMW-ja potem pa meni pametuj. :).

bencinar BWM 318i mi je imel pri 200 km/H porabo 10 litrov. Pa se nisem peljal 200 km/h z njim 3 minute. A, ja. Bilo je ponoči. prazna cesta na AC-ju, da mi ne boš pisal, da ni možno.


BMW f30 320 dizl ma pri 170 km/h porabo 4.8 litra . ja, sej vem._ za vas tle je to znastvena fantastika dojemanja.


Cmax 1.6d pa pri 130 km/H porabo 5 litrov.Mu je pa pri 140 km/h narasla na 5.2 litra

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

A 318i sploh gre do 200km/h? Tko, po ravnem?

Glede na številke tebi števci lažje za precej več kot tistih 5%.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:


ampak dobro veš, da sem imel v mislih mojstre, ki niso delali predhodno na uradnih serivisih in potem mal servisirjao doma pod kozolcem ljubiteljsko :|

Praktično vsi domači fušarji so ali deljo na uradnih servisih.

Samoukov danes ni več. Preveč elektronike.

Sicer ga pa lahko preveriš ;).

Kar se še tiče dizlov... Tudi za uvoz so cenejši. DMV zna biti kao zaradi kao manjših CO2 izpustov precej manjši. Naj gredo v PM...



Domači fušar nima stika z izobraževanjem. In potem se učijo preko spleta. Minili so časi, ko si potreboval zgolj orodje pa programsko opremo.

Večina jih ima pomnjkljivo znanje, če govoriva o tistih, ki so nekoč delali na kakšenm servisu.

Drugo so tisti, ki še vedno delajo na enem od servisu.

matobeli je izjavil:

A 318i sploh gre do 200km/h? Tko, po ravnem?

Glede na številke tebi števci lažje za precej več kot tistih 5%.


Haha. Prosim te lepo. BMW dela motorje v pravem pomenu in ni zastonj slogan "veselje do vožnje" .

Ta pa je neumno vprašanje.Seveda gre in to še kako. Vsi modeli 318i razen tistega iz 80-ih gredo najmanj 200km/h , realnih. Po ravnini na AC-ju. Če visi navzdol pa 206- 208km/h .

Pri BMW-ju je odstopanje pri števcu minimalno tudi pri visokih hitrostih.


Števc mi laže pri renaultu . Tle pa je konretno dostopanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GeRo ::

matobeli je izjavil:

A 318i sploh gre do 200km/h? Tko, po ravnem?

Glede na številke tebi števci lažje za precej več kot tistih 5%.


Kolikor gledam teh. specifikacije na netu, gre 318i glih do ali pa malo čez 200 km/h. Je pa res da je več variant 318i glede kW.

stara mama ::

bambam20 je izjavil:


Pač občutek , ker dizel načeloma zaradi turbine začne vleči pod 2000 obratov. Samo ga pa zmajka nad 4000 :).
Ok, če kupiš nov avto in se ti jebe, ker je turbina v garanciji.


Lep primer je moj kolega. Vozi BMW dizla serije 3, Rabljenega .
zato, ker ima nižjo porabo. Povprečno 6 litrvo.

tako kot on vozi mene prime srat. zato da ima 6 porabo. Ob normalni vožnji, da nisi ovira na cesti tak 136 konjski 2.0 dizl spije 7.5l

Kaj sem želel povedat. Zdaj se mu je pokvarila bosch pumpa. NOva drga ko hudič Okol. Onova pa se začne pri 700EUR in še to je, če je kaj na elektirnčen delu, drugače je to čez 1000EUR in potegne za sabo precej dela.

Vmes je seveda tudi zamenjal sklopko z vztrajnikom in je dal čez 1000EUR,

Kaj želim povedat. na koncu v dizla, ker je tako ugoden zmečeš 4000- 5000EUR za popravila delov, ki jih bencinar atmosferec nima.

Čakam, da mu ckrne še turbina, ker že malo piska. Tudi tukaj ne bo obnova 400EUR, kot se določeni radi hvalijo.
Lp.

Tole si pa mal napihnil
e46 100kW pije 5.5-6l/100km z kolkertolk normalnimi kolesi in ne valjarji - preverjeno. Če je več, lahko da mu je LMM crknil.
Poprava elektronike na VP44 pumpi stane okrog 300EUR (v Črnučah delajo to), ampak to je bolj tako.... za neki časa pač.
Obnovljena kompletna črpalka pa je tam 900EUR.
In ja, to je hiba teh avtov, sj kaki drugi majo pa druge hibe (recimo alu pumpe in opilke in podobno....)
Pa ta avto je mel serijsko notri Webasto na nafto (5er tudi)

Mimogrede, tud bencinarji bojo dobili DPF, turbine že imajo, dvomasne vztrajnike tud, injektorji tudi jebejo (npr. TSI), ....
Juhuhu veselica :P


Pa še to: Za začetek primerjaj enake avte.... 320d in 318i.
Pa polota bencinarja in polota dizla.
Pa golfa 2 bencinar in golfa 2 dizel.
...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

GeRo je izjavil:

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.


Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.

Dej ne prodajaj bučk no.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stara mama ::

Furbo je izjavil:

GeRo je izjavil:

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.


Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.

Dej ne prodajaj bučk no.

Webasto je prav fina stvar, bavarci so jih neko obdobje imeli notri serijsko, zdaj pa majo neke električne grelce.
Pa ne boš vrjel, ampak Golf 2 je zelo hitro ogrel kabino (in to brez vebasta) 8-O

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

Pa ne boš vrjel, ampak Golf 2 je zelo hitro ogrel kabino (in to brez vebasta) 8-O


Ker je termostat pravilno delal in je šla vsa topla voda skozi pečko kabine.

GeRo ::

Furbo je izjavil:

GeRo je izjavil:

solatjek je izjavil:

Danes je zunaj -14. Ravno danes sem bil sopotnik v dizlovem VW-ju, ki se na relaciji 70km ni ogrel, v kabino je pihal ves čas mlačen zrak. Ali je to normalno ali je kaj z avtom narobe, ne vem, ampak vem pa, da je bencinar po 5 km že fajn topel.


Zato pa imajo vsi malo bolj resni avti na dizel (tudi VW) dodatno Webasto gretje in je v kabini še prej toplo kot pri bencinarju.

Dej ne prodajaj bučk no.


Iz izkušenj govorim in ne "prodajam bučk", če si že mogoče na to ciljal. Dodatno dogrevanje (naprimer Webasto) zelo dobro opravlja svoje delo in imaš sprejemljivo hitro odtajano prednjo šipo in hkrati toplo v kabini. Tudi danes pri -12°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeRo ()

zmaugy ::

Glede na številke, je edini način, da se dizlov znebimo s cest, evolucija v električna vozila. Bi rad videl vlado, ki bi poskusila čez noč zajahat več kot pol prebivalstva brez posledic za svojo politično prihodnost, sploh ker tudi bencinci niso neke rožce.
Moderni dizli imajo filter trdnih delcev in uporabljajo Adblue, tako da lahko nehamo delat paniko. Bi se pa organi pregona namesto z jahanjem dežurnih krivcev na majhnih prekoračitvah hitrosti lahko spravili nad modele, za katerimi se kadi kot iz kurilnice starih gum in na očitne divjake, ki gonijo 90 po conah 30 in ob tem ribajo robnike pločnikov.

In prej omenjene kurilnice gum (tako ali drugače) na kolesih niso samo stare kante ampak tudi na videz prestižnejši primerki precej novejšega datuma, predpostavljam da z odstranjenim filtrom trdnih delcev. Mislim da bi policisti lahko na oko ocenili kateri avto bi bilo treba odstraniti s ceste in pospremiti na tehnični pregled in ob pričakovanem rezultatu voznika izdatno oglobiti ali mu zapleniti avto do plačila globe.
Ampak to je težje kot jahati nekoga za prekoračitev 5 km/h.

l0g1t3ch ::

Danes pri -12 je cagar za vodo prišel na 90C na poti od Milj pa do AC Kranj vzod in ko sem se na AC peljal mimo petrola je že kazalo 90.
To je cca 7km.

Dizel.

Torej če se ti v 1h ne ogreje, pomeni da imaš termostatski ventil v K*** in voda stalno teče skozi hladilnik.

Ravno to isto težavo je imel kolega na Golfu 4, avto se ni nikoli pozim ogrel na 70, in je prav hitro izgubljal temperaturo če je bila manjša obremenitev. Ko je zamenjal termostat se je stanje normaliziralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

zmaugy ::

Meni piha topel zrak v kabino po manj kot kilometru sredi zime. Ni takoj za kratke rokave, ampak...

l0g1t3ch ::

To ne pove nič. A sredi zime kot je bilo prejšni teden okoli 0 ali danes zjutraj ko je bilo -12.
Poleg tega piha toplo že precej prej kot ima voda 90.

Furbo ::

GeRo je izjavil:

Iz izkušenj govorim in ne "prodajam bučk", če si že mogoče na to ciljal. Dodatno dogrevanje (naprimer Webasto) zelo dobro opravlja svoje delo in imaš sprejemljivo hitro odtajano prednjo šipo in hkrati toplo v kabini. Tudi danes pri -12°C.

Resnost dizla ni pogojena z webasto priveskom, imam dizle že od kar vozim avte in me še v nobenem ni zeblo pozimi.

Seveda je mrzel ko se usedeš vanj te dni, ampak se ogreje.
Za tiste jokice, ki jim je pa še to prehudo, se pa dobijo te webasto priveski. Drugi si pač nadenemo bundo in jo slečemo po par km.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bambam20 ::

GeRo je izjavil:

matobeli je izjavil:

A 318i sploh gre do 200km/h? Tko, po ravnem?

Glede na številke tebi števci lažje za precej več kot tistih 5%.


Kolikor gledam teh. specifikacije na netu, gre 318i glih do ali pa malo čez 200 km/h. Je pa res da je več variant 318i glede kW.


Sem ti lepo napisal da e30 iz obdobja 1984- 1991 ne gre 200 km/H. oz. malce manj.

vsi ostali gredo najmanj 200 km/h in to brez problema.

Bmw motorji zadihajo na ac-ju, pa naj ima samo 115 konjev. Temu botrujejo da so visokoturažni motorji in zelo dolga prestavna razmerja .

Če me spomin ne vara,, 3 -ja do 145km/H . 4 ta do 180 km/h 5 -ta do 201 km/H..

bambam20 ::

stara mama je izjavil:


Tole si pa mal napihnil
e46 100kW pije 5.5-6l/100km z kolkertolk normalnimi kolesi in ne valjarji - preverjeno. Če je več, lahko da mu je LMM crknil.
Poprava elektronike na VP44 pumpi stane okrog 300EUR (v Črnučah delajo to), ampak to je bolj tako.... za neki časa pač.
Obnovljena kompletna črpalka pa je tam 900EUR.
In ja, to je hiba teh avtov, sj kaki drugi majo pa druge hibe (recimo alu pumpe in opilke in podobno....)
Pa ta avto je mel serijsko notri Webasto na nafto (5er tudi)

Mimogrede, tud bencinarji bojo dobili DPF, turbine že imajo, dvomasne vztrajnike tud, injektorji tudi jebejo (npr. TSI), ....
Juhuhu veselica :P


Pa še to: Za začetek primerjaj enake avte.... 320d in 318i.
Pa polota bencinarja in polota dizla.
Pa golfa 2 bencinar in golfa 2 dizel.
...


Lej. Obnova bosh pume je od 700€ naprej in to ti povem iz prve roke pri mojstru, ki to popravlja. IN ta je eden najboljših in tudi med najbolj ugodnimi. Ne mi jajca pa moke mešat.

Kot drugo. Ne mi govorit da ima letnik e46 2.0 100 mw dizl porabo pdo 6 litrov. je nima. na gumah 205/55/15

Pozimi se ta dvigne nad 7 litrov. No problem.

To so buče in jajcanje s pol gasa. Če se želiš dejansko pelat je poravba 7 - 7.5. S tem da se pleješ in ne da se mučiš.


5.5 porabo ima e46 318d oz 2.0 motor ) 115 konjev ... ta ima res pod 6 litrov.

zmaugy ::

l0g1t3ch je izjavil:

To ne pove nič. A sredi zime kot je bilo prejšni teden okoli 0 ali danes zjutraj ko je bilo -12.
Poleg tega piha toplo že precej prej kot ima voda 90.


Ob predpostavki okrog 0.

Mufasa ::

Furbo je izjavil:

se pa dobijo te webasto priveski. Drugi si pač nadenemo bundo in jo slečemo po par km.


Ali pa prižgemo gretje sedežev ki te instant ogreje...imho bistveno bolša reč ko webasto
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

stara mama ::

bambam20 je izjavil:


Lej. Obnova bosh pume je od 700EUR naprej in to ti povem iz prve roke pri mojstru, ki to popravlja. IN ta je eden najboljših in tudi med najbolj ugodnimi. Ne mi jajca pa moke mešat.

Kot drugo. Ne mi govorit da ima letnik e46 2.0 100 mw dizl porabo pdo 6 litrov. je nima. na gumah 205/55/15

Pozimi se ta dvigne nad 7 litrov. No problem.

To so buče in jajcanje s pol gasa. Če se želiš dejansko pelat je poravba 7 - 7.5. S tem da se pleješ in ne da se mučiš.


5.5 porabo ima e46 318d oz 2.0 motor ) 115 konjev ... ta ima res pod 6 litrov.

Js ti nič jajca in moke ne mešam, in ne rabim nobene prve roke od nekega mojstra, ker sam imam ta avto že 6 let.
In ja, tud pumpo sem že menjal...
Povsem možno, da sem v bmw vodah že odkar si bil sam v plenicah
Ampak ok, če mi nekdo na forumu neki palamudi kar je nek mojster reku, bo pa že res :P

Zgodovina sprememb…

GeRo ::

Mufasa je izjavil:

Furbo je izjavil:

se pa dobijo te webasto priveski. Drugi si pač nadenemo bundo in jo slečemo po par km.


Ali pa prižgemo gretje sedežev ki te instant ogreje...imho bistveno bolša reč ko webasto


webasto "privesek" + gretje sedežev + gretje volana in si zmagal. Toplo zelo hitro in se ne voziš okoli kot nek eskim. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeRo ()

bambam20 ::

stara mama je izjavil:


Js ti nič jajca in moke ne mešam, in ne rabim nobene prve roke od nekega mojstra, ker sam imam ta avto že 6 let.
In ja, tud pumpo sem že menjal...
Povsem možno, da sem v bmw vodah že odkar si bil sam v plenicah
Ampak ok, če mi nekdo na forumu neki palamudi kar je nek mojster reku, bo pa že res :P


Ti mal po svoje pišeš. jaz sm povedu besed od mojstra, ki obnavlja bosch pumpe. sem bil osebno pri njem. In Avtolektronika iz črnuč ima v imenu da se z elektro delom ukvarjajo. Dvomim, da oni obnavljajo mehanski del bosch pumpe in sem prepričan, da jih ne ;). ne tko mal na pamet pisat.

POvsem možno, da sem jaz v BMW vodah bil že v očkovih jajcih, ko me je naredil v BMWju. ;)

Ko boš vozu bmw-je minimalno 20 let se mi oglasi pa bova kakšno rekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15817871 (12742) -valvoline-
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142484 (87211) krneki0001
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40488994 (66200) MadMax
»

Zaradi goljufanja pri meritvah Volkswagnu grozi milijardna globa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27772668 (58890) stara mama
»

Če bi Dizel vladal svetu... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20930704 (24640) Pyr0Beast

Več podobnih tem