» »

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak

««
9 / 9
»
»»

kingsix ::

Najbolj smešni so pa tisti, ki ne jejo mesa..veselo pa kupujejo vegan izdelke, ki v velik imeri vsebujejo palmino olje...jedo kup riža, zaradi katerega se v zrak spusti ogromno metana...in se pelje 250m s svojim 3.0. TDI dizlom po svoj vegan-kebab. Das Auto. A ne.

zmaugy ::

Torej nisi odprl nove teme? Jaz jem meso. V bistvu v vsakem obroku. Ampak si ne zatiskam oči pred dejstvi. Če bi lahko enostavno kupil na primer okusne zrezke, ki bi bili veganski, bi takoj začel to kupovat in zmanjšal svojo porabo mesa.
V bistvu so najbolj smešni tisti, ki si zatiskajo oči pred resnico.

stara mama ::

Električarji 20% bolj umazani od dizla

http://www.avtomanija.com/default.asp?r...
Evo ga, da vidimo zdaj vse dizel haterje in elektro-promotorje ala Utk in podobni...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To sem že stokrat pisal, ampak ker gre debilom težko kaj v bučo, moram še enkrat.
1. ADAC je bullshit. Podeseteril je število glasov za avto leta, da je zmagal golf. Link si kar išči, sem ga že dal.
2. ADAC je bullshit. Daciji je izpustil eno gumo, da je pogrnila na losovem testu. Link si kar išči, sem ga že dal.
3. ADAC je bullshit. Kitajskim avtom je rezal stebričke, da so se v crash testu razpadli. Za to sicer ni dokazov, ampak je edino logično, ker je isti avto v drugih testih čez en mesec čisto normalno šel čez. Ne perfektno, ni se pa razpadel.
4. C02 je bullshit, in 3 leta po dizel aferi govorit o C02...kot da si pod kamnom živel 3 leta, in ADAC tudi. C02 pri dizlu nikoli ni bil sporen. Kaj pa vse drugo? A bojo dizle v mestih prepovedali zaradi C02?

J.McLane ::

stara mama je izjavil:

Električarji 20% bolj umazani od dizla

http://www.avtomanija.com/default.asp?r...
Evo ga, da vidimo zdaj vse dizel haterje in elektro-promotorje ala Utk in podobni...


CO2 in onesnaževanje zraka? Pa daj prosim se o neki stvari najprej poduči preden začneš obujat več mesecev stare teme tu na forumu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

stara mama ::

@Utk, a smo malo ButtHurt, ko pogledamo dejstva? :))

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

UTK se zaveda, da tudi s svojim bencinarjem onenažuje in da je naslednji za odstrel v mestih.

stara mama ::

X. Utk je bullshit. Link si kar išči, sem ga že dal.
Vozi se na 1km relacijo in se zaveda, da takrat najbolj onesnažuje, ampak si ne prizna. Da bi šel tist kilometer peš, mu je pa izpod časti.

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Utk itak propagira bencinarje kot filtre za čistejši zrak.

D3m ::

Bencinarji so, ko kamilice.

Priporočam, da namestite cev in redno vdihavate kamilične izpuhe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

stara mama je izjavil:

@Utk, a smo malo ButtHurt, ko pogledamo dejstva? :))

Dejstva so, da VW goljufa, ADAC mu pri tem drži vrečo, bedaki jim pa še naprej verjamete.

D3m ::

Mhhhhhmmmmm kako dišijo bencinarji.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

UTK se zaveda, da tudi s svojim bencinarjem onenažuje in da je naslednji za odstrel v mestih.

To je jasno kot beli dan. Zato bo naslednji na elektriko ali pa vsaj plugin hibrid. Naslednji nov avto od stare mame je bil narejen pred 5 leti, lani je Nemcu že odslužil svoje, trenutno stoji nekje na parkirišču, drugo leto ga bo pa balkanec kupil, za "male pare". Nihče ga noče, on ga bo komaj dobil.

D3m je izjavil:

Bencinarji so, ko kamilice.

Priporočam, da namestite cev in redno vdihavate kamilične izpuhe.

To ste si izmislili dizelaši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fujtajksel ::

Utk je izjavil:

To sem že stokrat pisal, ampak ker gre debilom težko kaj v bučo, moram še enkrat.
1. ADAC je bullshit. Podeseteril je število glasov za avto leta, da je zmagal golf. Link si kar išči, sem ga že dal.
2. ADAC je bullshit. Daciji je izpustil eno gumo, da je pogrnila na losovem testu. Link si kar išči, sem ga že dal.
3. ADAC je bullshit. Kitajskim avtom je rezal stebričke, da so se v crash testu razpadli. Za to sicer ni dokazov, ampak je edino logično, ker je isti avto v drugih testih čez en mesec čisto normalno šel čez. Ne perfektno, ni se pa razpadel.
4. C02 je bullshit, in 3 leta po dizel aferi govorit o C02...kot da si pod kamnom živel 3 leta, in ADAC tudi. C02 pri dizlu nikoli ni bil sporen. Kaj pa vse drugo? A bojo dizle v mestih prepovedali zaradi C02?


Pozabil si še ono točko da so že par let prej delali svoj Oekotest emisij pa tele NOx&PM goljufije niso hoteli zavohat. Me sicer preseneča da še niso obrnili plošče, glede na to da so jo njihovi sponzorji že in bodo dizla kot kaže rajši ubili kot reševali.

Invictus ::

stara mama je izjavil:


http://www.avtomanija.com/default.asp?r...
Evo ga, da vidimo zdaj vse dizel haterje in elektro-promotorje ala Utk in podobni...

Nekaj, kar nekateri vemo že dolgo časa.

Za Priusa je bil že leta izračun, da mora narediti 300kkm, da se izenači z ICE avti...

Precej izpustom je šlo na račun, da dele za avto parkrat v procesu peljejo iz enega konca sveta na drugega z ladjo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

Kako ste dobri ko vsi vse veste.

Veš kaj pa VEM jaz? Da Prius bistveno manj škoduje slovenskemu kolesarju mimo katerega se pelje, kaj mene briga koliko folka je pobil na Japonskem kjer so ga naredili? Ali koliko CO2 je nastalo pri izdelavi, sem mislil da bo afera dizelgate dvignila splošno izobrazbo glede škodljivih plinov pa vidim da sem se močno zmotil, spet je CO2 sovražnik long live dizel.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/e...
https://www.adac.de/infotestrat/tests/e...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

D3m ::

J.McLane je izjavil:

Kako ste dobri ko vsi vse veste.

Veš kaj pa VEM jaz? Da Prius bistveno manj škoduje slovenskemu kolesarju mimo katerega se pelje, kaj mene briga koliko folka je pobil na Japonskem kjer so ga naredili? Ali koliko CO2 je nastalo pri izdelavi, sem mislil da bo afera dizelgate dvignila splošno izobrazbo glede škodljivih plinov pa vidim da sem se močno zmotil, spet je CO2 sovražnik long live dizel.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/e...
https://www.adac.de/infotestrat/tests/e...


Zakaj se pičkariš potlej?
|HP EliteBook|R5 6650U|

J.McLane ::

Zato ker ta zrak vseh teh zjahanih dizlov moram dihati tudi jaz in zato ker očitno te dizel propagande v EU še vedno ni konec, kljub temu da je pred letom dni že lepo kazalo.

P.S. To koliko Japončkov umre je bilo malo sarkastično mišljeno, za to pač morajo poskrbeti sami s svojimi regulacijami in brez skrbi da za to oni imajo lepo poskrbljeno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

stara mama ::

Utk je izjavil:

UTK se zaveda, da tudi s svojim bencinarjem onenažuje in da je naslednji za odstrel v mestih.

To je jasno kot beli dan. Zato bo naslednji na elektriko ali pa vsaj plugin hibrid. Naslednji nov avto od stare mame je bil narejen pred 5 leti, lani je Nemcu že odslužil svoje, trenutno stoji nekje na parkirišču, drugo leto ga bo pa balkanec kupil, za "male pare". Nihče ga noče, on ga bo komaj dobil.

D3m je izjavil:

Bencinarji so, ko kamilice.

Priporočam, da namestite cev in redno vdihavate kamilične izpuhe.

To ste si izmislili dizelaši.

Men dol visi kaj in na kako gorivo bo naslednji avto, važno da dobim vredu vožnjo za pameten denar.
Lej če bo plin, pa naj bo - se ga čist nič ne branim. Ampak dokler so predelave v k****, Serijsko pa LPG sistemov ni v skoraj nobenem avtu, črpalke pa redke, ga tud ne mislim povohat.
Ko pa se bo to splačalo pa bo. Treba potegnit svojo glavo ven iz dreka in videt, da jo drugi že dlje časa uporabljamo in da nismo vsi tipični - kupujem samo nemce iz avtohiš - vozniki.
Nekateri se znamo celo ulečt pod avto in kakšno stvar zamenjat! (ti pa iz lastnih izkušenj povem, da so francozi in korejci daleč od mehaniku prijaznih!)

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Veš kaj pa VEM jaz? Da Prius bistveno manj škoduje slovenskemu kolesarju mimo katerega se pelje, kaj mene briga koliko folka je pobil na Japonskem kjer so ga naredili?

Če smo že egoisti, zakaj bi nas pa slovenski kolesar kaj bolj brigal od japonca, kitajca ali otroka v afriki, ki dela v rudniku kobalta?
Ker je drugačne rase? Ker ima drugačno barvo kože in drugačne oči?

J.McLane ::

Zato ker moramo v prvi vrsti skrbeti za okolje okoli sebe, danes je kolesar nekdo drug jutri bom jaz, jaz si želim da me prehitevajo Priusi, ta dizel propaganda škodi direktno meni in čist zrak hočem imeti jaz.

ČE bi tako egoistično razmišljali vsi bi vsi na tem svetu imeli boljši zrak.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

jernejl ::

danes je kolesar nekdo drug jutri bom jaz, jaz si želim da me prehitevajo Priusi,

Aha. Ti bom vrnil s tvojimi besedami. Kaj me briga.

K0l1br1 ::

J.McLane je izjavil:

Zato ker ta zrak vseh teh zjahanih dizlov moram dihati tudi jaz in zato ker očitno te dizel propagande v EU še vedno ni konec, kljub temu da je pred letom dni že lepo kazalo.

P.S. To koliko Japončkov umre je bilo malo sarkastično mišljeno, za to pač morajo poskrbeti sami s svojimi regulacijami in brez skrbi da za to oni imajo lepo poskrbljeno.

Pa si pazljiv, da slučajno ne vdihneš zraven še zrak, ki ga je spustil bencinar, hibrid, peč iz hiše na drva, termoelektrana Šoštanj, diezel lokomotiva, tovornjak, letalo, ki je preletelo Slovenjijo, hlape lokalne lakarnice itd itd., tvoja peč na drva, tvoj ice avto?

J.McLane je izjavil:

ČE bi tako egoistično razmišljali vsi bi vsi na tem svetu imeli boljši zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Utk ::

Nekateri se znamo celo ulečt pod avto in kakšno stvar zamenjat! (ti pa iz lastnih izkušenj povem, da so francozi in korejci daleč od mehaniku prijaznih!)

Jaz ne ležim pod avtom, ker imam kanal. Sicer mi pa niti v kanal ni treba kaj dost, ker ne kupujem odsluženih avtov.

jernejl je izjavil:

Veš kaj pa VEM jaz? Da Prius bistveno manj škoduje slovenskemu kolesarju mimo katerega se pelje, kaj mene briga koliko folka je pobil na Japonskem kjer so ga naredili?

Če smo že egoisti, zakaj bi nas pa slovenski kolesar kaj bolj brigal od japonca, kitajca ali otroka v afriki, ki dela v rudniku kobalta?
Ker je drugačne rase? Ker ima drugačno barvo kože in drugačne oči?

Ne. Ker sem ta kolesar morda jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

Sem že zgoraj odgovoril v tem tonu.
Ko drvim s svojim težkim avtom z močnim motorjem po cesti, mi je enako vseeno zate kot za japonce in otroke v afriki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

J.McLane ::

Tudi ti v v svojem težkem avtu vdihavaš izpuste avta pred sabo, ti je vseeno kakšen je avto pred tabo?

Ma saj sploh ne vem, če ima s tabo kakšen smisel, ampak moram probat. Nekateri mislite da rešujete celotno sliko (ali da se itak nič ne da storiti), v resnici pa škodite sebi in svojim bližnjim.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

jernejl ::

Tudi ti v v svojem težkem avtu vdihavaš izpuste avta pred sabo, ti je vseeno kakšen je avto pred tabo?

Avto pred mano seveda mora biti na elektriko.
Moj pa lahko poljubno onesnažuje, ker s svojim avtom nikoli ne peljem mimo samega sebe, kadar kolesarim. Tudi v koloni nikoli ne stojim izza lastnega avtomobila.

Ma saj sploh ne vem, če ima s tabo kakšen smisel

Želim ti pokazati, da egoizem ni smiseln, kakor se je tebi zdelo nekaj centimetrov višje v tej temi.

K0l1br1 ::

J.McLane je izjavil:

ti je vseeno kakšen je avto pred tabo?
A tebi ni? Jaz imam najraje, da ni nobenega avta pred mano, ko sem na biciklu, pa ne maram sicer videti bencinca, ker tisto, kar spusti iz sebe, fajn peče v pljučih. Začuda je takih več kot starih dizlov, ki kadijo. Skratka, jaz za svoja pljuča nočem nobenega, čudi pa me, da ti hočeš vdihovati tisto, kar spusti iz sebe bencinar. Po možnosti pa tudi kadiš in piješ alkohol? Taki ste sploh dobri za moralke zganjat.

J.McLane ::

OK, potem pa egoizem na EU ravni :)) bo tako bolje?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

K0l1br1 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

ti je vseeno kakšen je avto pred tabo?
A tebi ni? Jaz imam najraje, da ni nobenega avta pred mano, ko sem na biciklu, pa ne maram sicer videti bencinca, ker tisto, kar spusti iz sebe, fajn peče v pljučih. Začuda je takih več kot starih dizlov, ki kadijo. Skratka, jaz za svoja pljuča nočem nobenega, čudi pa me, da ti hočeš vdihovati tisto, kar spusti iz sebe bencinar. Po možnosti pa tudi kadiš in piješ alkohol? Taki ste sploh dobri za moralke zganjat.


Zanimivo opažanje. Tudi mene med tekom najbolj zaduši bencinar. Nikakor ne trdim, da je to merilo kaj je bolj svinjsko, gre za gostilniško primerjavo, ampak dizel še kar prebavim. Star bencinar pa še 5 min komaj dihaš, tako nagravžno smrdi. Jaz bi se prej spravil na 10+ let stare bencince, kot pa gonil tole anti dizel gonjo..

(Ker smo outdoor športaši najboljši določitelji kaj je strupeno :D)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

link_up ::

sicer cisto prizadet predlog...mi ne zamerite, ampak verjetno bi bilo boljse, ce bi kolesarili po naravi? V mestu pac ni enako kajne? Se dobro, da poleti veckrat disi tudi po cevapih...
In and Out

Utk ::

Stari bencinarji so problem samo dokler so hladni, pod pogojem, da delajo normalno, valda. Stari dizli so problem samo če kadijo (mislim resno stari dizli, ne "10 let"). Novi bencinarji in dizli so pa problem, ker ne smrdijo, so pa oboji vseeno še bolj strupeni. Bencinarji zaradi DI, dizli pa itak.
Najboljši so dobro delujoči navadni bencinarji, po možnosti na plin. Hladni še zmeraj smrdijo, jasno, ampak to je malenkost proti drugim možnostim.

K0l1br1 ::

Utk je izjavil:

Stari bencinarji so problem samo dokler so hladni, pod pogojem, da delajo normalno, valda.
Imam čast voziti tudi za novimi bencinarji in tile, ko gredo v kakšen klanec, seveda fajn ogreti, so enak šrot kot stari clioti. Za njimi smrdi in peče v pljučih. Tako da morda v kakšnem testnem ciklu, v real lifo so real life umazanci.

Utk ::

Ce tvoj nos tako pravi, bo ze res. Ampak ubije te ne to kar vidis in zavohas.

zmaugy ::

J.McLane je izjavil:

stara mama je izjavil:

Električarji 20% bolj umazani od dizla

http://www.avtomanija.com/default.asp?r...
Evo ga, da vidimo zdaj vse dizel haterje in elektro-promotorje ala Utk in podobni...


CO2 in onesnaževanje zraka? Pa daj prosim se o neki stvari najprej poduči preden začneš obujat več mesecev stare teme tu na forumu.


krneki0001 ::

Pravljice eko teroristov.

Bolj ko se bosta topila severni in južni pol, več bo sladke vode izhlapevalo in več bo dežja. Še v puščavah bo dež padal, tako da se lahko nadejamo več zelenja, ki bo pobralo višek CO2 iz zraka.

SuperVeloce ::

Ja seveda, pa kaj še... Zato pa imaš ob ekvatorju od puščav do deževnih gozdov, ker je odvisno samo od izhlapene vode? Voda izhlapeva na površini morja, sam volumen vode ima s tem bore malo veze. Ko se recimo morski tokovi ugasnejo/spremenijo, se ti spremeni vreme globalno
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

V glavnem, klimatske zadeve so čisto preveč komplicirane, da bi jih kdo znal predvideti, ker se vedno lahko zgodi "butterfly effect". CO2 sigurno ima nek vpliv, kakšen točno pa ne more nihče trdit. Tudi ko bo cel svet šel v k** ne bomo mogli rečt: CO2 je krivec.

Za škodljive emisije se pa vsaj približno ve kakšen vpliv imajo na zdravje populacije in tudi na samo kvaliteto bivanja (vidno zaznavanje in smrad).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

zmaugy ::

Glavno da lahko sam sebe prepričaš in tiščiš glavo v pesek. Ko se bojo ugasnile luči, se bojo za nekaj milijonov let.
Sam sem se takoj pripravljen odreči svojemu avtomobilu in uporabljati samo javni prevoz. Če se sprejmejo takšna pravila, ne bom nič protestiral. In meso naj podražijo na minimum 100 EUR za kilo. In ga bomo jedli parkrat na mesec. In odpade večina toplogrednega sranja.
Ampak ne, rajši bomo tiščali glavo v pesek in se delali, da nič ne vemo, čeprav v primeru, da se motimo, gre vse u 3pm za vedno kar se tiče ljudi in še marsikatere druge vrste na Zemlji.
Zemlja sama ima še cca 500 milijonov let (ja, to se bo zgodilo dosti prej kot šele takrat, ko bo Sonce postala Rdeča velikanka), predno bo postalo prevroče zaradi počasnega povečevanja intenzitete sonca, tako da je možno, da za nami ne bo več inteligentnega življenja na Zemlji - s tem da nam so stvari jasne in znamo tudi preprečiti katastrofo.

PS: In ne, nič komplicirano ni, gre le za navidezno enakovrednost argumentov vaških posebnežev z argumenti večine znanstvenikov. Ker se nam ne da odreči udobju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jb_j ::

mogoče verjamem, da je dizel 10x bolj škodljiv za okolje kot bencin.
koliko je škodljiva rafinerija surove nafte v dizel pa bencin pa nisem še zasledil.

edin če majo rafinerije, hašišarske filtre kot uporabniki vodnih pip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

krneki0001 ::

SuperVeloce je izjavil:

Ja seveda, pa kaj še... Zato pa imaš ob ekvatorju od puščav do deževnih gozdov, ker je odvisno samo od izhlapene vode? Voda izhlapeva na površini morja, sam volumen vode ima s tem bore malo veze. Ko se recimo morski tokovi ugasnejo/spremenijo, se ti spremeni vreme globalno


Ob ekvatorju je zelo veliko puščav, ja.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rome bans all diesel vehicles .... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15817767 (12638) -valvoline-
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632141603 (86330) krneki0001
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40488713 (65919) MadMax
»

Zaradi goljufanja pri meritvah Volkswagnu grozi milijardna globa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27772477 (58699) stara mama
»

Če bi Dizel vladal svetu... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20930657 (24593) Pyr0Beast

Več podobnih tem