» »

Peka pizze

Peka pizze

««
8 / 25
»»

nejcek74 ::

Horas je izjavil:

felixov kečap je veliko bol dober in okusen ko pa neka mezga.

kečqp je omaka iz paradižnikov, kisa, sladkorja, čebule, česna, ter parih začimb, vključno z nageljnovimi žbicami - klinčki. Po pripravi in sestavinah je blizu marmeladi (oziroma je marmelada, ker je paradižnik itak sadež). Na pizzo sodi približno toliko kot ananas, se pravi dodatek pomakne pizzo zelo daleč stran od tradicionalne kuhinje, v območje t.i. "fusion" kuhinje, torej reinterpretacija tradicionalnih jedi skozi popolnoma drugo kuhinjo.
Lahko das gor tudi krvavico, sirove struklje, suhe slive al pa tenstan krompir za "slovensko" pizzo, cheviche za perujsko ali pa curry, riževe rezance.....stvar (osebnega) okusa

c3p0 ::

reeves je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Prave pizze v naših krajih ni, švoh testo, pri nekaterih celo zapečeno do suhega, kompenziramo z "bogatim" nadevom iz najcenejših sestavin, pa še kaka Tina nacho omaka gor, fuj.

Verace ima dobre napolitanske pizze v Ljubljani. Je pa res, da jih veliko sploh ne mara takih pizz.


Verace je OK, ja, ampak sem redko v LJ, v MB bil parkrat tam, dokler so še bili. Podobno si zdaj spečem kar doma, caputo moka.

cebelar123 ::

Malo da obudim temo. Zadnje čase se malo igramo doma s picami.
Včerajšna priprava mini pic v navadni pečici na kamnu.

Poolish po 18h


Uporabljeni pelati


Pred peka


pice

TOP ::

Super,daj napiši recept.

kriptobog ::

TOP je izjavil:

Super,daj napiši recept.


youtube - pizza poolish by vito

cebelar123 ::

TOP je izjavil:

Super,daj napiši recept.


Moka


ali katera druga manitoba 00

Tukaj je skoraj vse kaj moraš vedet


Potem pa je še.
Pred gretje kamna, če ga imaš 1h na ventilaciji in nato daš noter pico samo s pelati, ko rob dobi lepo barvo daš pico ven in jo naložiš z nadevom.
Nato daš pico nazaj in vklopiš ventilacijo plus zgornji žar, ko sir "mocarela" začne brbotati daš vse ven. Tako neboš nikoli zažgal sira.
Vse pečeš na max stopinjah pri meni je to 275C

Scaramouche ::

pri meni je to 275C

Katero pečico uporabljaš?

cebelar123 ::

Scaramouche je izjavil:

pri meni je to 275C

Katero pečico uporabljaš?


Od gorenja navadna vgradna pecica
Gorenje BOP799S51X.

Aja pa rob pice preden das pect lahko premazes z olivnim oljem za barvo

6151 ::

cebelar123 je izjavil:

Malo da obudim temo. Zadnje čase se malo igramo doma s picami.
Včerajšna priprava mini pic v navadni pečici na kamnu.

Poolish po 18h


Uporabljeni pelati


Pred peka


pice



Se ti ne zdi mal preveč spečena skorja?

Še moja izpred nekaj dni: https://i.imgur.com/ivKE8Wy.jpeg
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

krempelj ::

cebelar123 je izjavil:

Poolish po 18h


Pazi, ce ga bos prevec okoli 24ur pustil, bo postal kisel, raje potem se testo dodatno vzhajaj. Pa delaj ga s 500 moko, 50:50 hidracija, pa toliko kot das kvasa notri daj se medu ;) Zadevoo pusti v hladilniku cez noc v vertikalni posodi, pa obvezno kaksno uro pred delanjem testa na sobno temperaturo. Manitobo potem uporabis za testo, moka 500/550 bolje nafutra kvas.

Omakic pripravljenih, se ne splaca uporabljati dobi pelate v kosu, posoli, olivno olje in na koscke raztrgana bazilika, potem pa z rokami zadevo "spusti skozi prste" (ne miksat), da je notri se malo kosckov. Za bolj koncentriran okus pelatov jih najprej precedi skozi kaksno gosto cedilo (celo piksno prevrnes notri), da spravis vodico ven.

Ce kdaj delas omako iz svezih pelatov, jih na plinu ozges kot papriko, da koza odstopi in potem olupis.

Pecico na max kolikor se da, pa se ventilator, ce ga pecica ima, dlje kot se pece, bolj suho bo testo.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

6151 ::

krempelj je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Poolish po 18h


Pazi, ce ga bos prevec okoli 24ur pustil, bo postal kisel, raje potem se testo dodatno vzhajaj. Pa delaj ga s 500 moko, 50:50 hidracija, pa toliko kot das kvasa notri daj se medu ;) Zadevoo pusti v hladilniku cez noc v vertikalni posodi, pa obvezno kaksno uro pred delanjem testa na sobno temperaturo. Manitobo potem uporabis za testo, moka 500/550 bolje nafutra kvas.

Omakic pripravljenih, se ne splaca uporabljati dobi pelate v kosu, posoli, olivno olje in na koscke raztrgana bazilika, potem pa z rokami zadevo "spusti skozi prste" (ne miksat), da je notri se malo kosckov. Za bolj koncentriran okus pelatov jih najprej precedi skozi kaksno gosto cedilo (celo piksno prevrnes notri), da spravis vodico ven.

Ce kdaj delas omako iz svezih pelatov, jih na plinu ozges kot papriko, da koza odstopi in potem olupis.

Pecico na max kolikor se da, pa se ventilator, ce ga pecica ima, dlje kot se pece, bolj suho bo testo.


Jaz pustim poolish 16-20 ur na sobni temperaturi, potem pa ~8-10 ur pred peko pizze naredim testo, dodam še malo kvasa (2x toliko kot v poolish), vzhajam, 2 uri pred samo peko pa se začne akcija (da narediš močno testo, cca 1hr pred peko imaš potem končane kroglice). Za omako pa priporočam hofrove bio paradižnike, malo olivnega olja, soli ter začimbne mešanice za pizzo. Ena piksna mi je ravno dovolj za 3 pizze (3x 250g kroglice)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

cebelar123 ::

Evo nekaj od danes



papak ::

Pizza dough calculator

Za peko v pečici s kamnom ali jeklom vzameš ameriško varianto, priporočam vsaj, da hlebčke naredite zjutraj, za uporabo popoldne/zvečer. Na youtube so še videi kako narediti testo, hlebčke, ... Model sicer prodaja opremo, ampak tudi kaj pokaže. Brez kamna ali s slabo pečico se da najprej v pečico samo testo z omako.

Vzameš navadno (ne pizza šunko), bivoljo mozzarelo (oboje prej malo izsušiš) v Hoferju in dobre pelate, ki jih ročno spasiraš (in po želji dodaš kako začimbo). Lahko se potem igrate naprej, ampak tole je precej fool proof.

Za to da bo dobro spečeno in da bo nasploh dobro velja pravilo manj je več. Naj vas ne premami nametat na pico preveč. Thank me later.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papak ()

sass628 ::

1. Zmešam testo
2. Pozabim na testo in se spomnim čez cca.1-2 dni
3. Se poigram s testom in naredim obliko, robove nafilam s sirom
4. Uporabim domišlijo in se poigram s topingi
5. Segrejem pečico na max
6. Pečem cca 20 min






Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

cebelar123 ::

Na max pečeš 20 min? Jaz morem ven vzeti po 7-8min max drugače je zažgano vse.
Zanimivo

Zgodovina sprememb…

sass628 ::

cebelar123 je izjavil:

Na max pečeš 20 min? Jaz morem ven vzeti po 7-8min max drugače je zažgano vse.
Zanimivo.


Nevem, verjetno ti segrejes pecico prej? Jaz je ne. Mogoce zaradi tega

harvey ::

cebelar123 je izjavil:


Tukaj je skoraj vse kaj moraš vedet


Ja tale Vito Iacopelli je kar kralj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

6151 ::

Še moja današnja (no zdaj je že prek polnoči, tako da včerajšnja)

https://i.imgur.com/Y8YLLnZ.jpeg
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

c3p0 ::

sass628 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Na max pečeš 20 min? Jaz morem ven vzeti po 7-8min max drugače je zažgano vse.
Zanimivo.


Nevem, verjetno ti segrejes pecico prej? Jaz je ne. Mogoce zaradi tega


Bi rekel, ja. No, vsak ima svoj okus, če ti je le dobra taka precej suha pizza.

cebelar123 ::

6151 je izjavil:

Še moja današnja (no zdaj je že prek polnoči, tako da včerajšnja)

https://i.imgur.com/Y8YLLnZ.jpeg

V čem si jo to pekel?

6151 ::

cebelar123 je izjavil:

6151 je izjavil:

Še moja današnja (no zdaj je že prek polnoči, tako da včerajšnja)

https://i.imgur.com/Y8YLLnZ.jpeg

V čem si jo to pekel?


Ooni Fyra
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

cebelar123 ::

6151 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

6151 je izjavil:

Še moja današnja (no zdaj je že prek polnoči, tako da včerajšnja)

https://i.imgur.com/Y8YLLnZ.jpeg

V čem si jo to pekel?


Ooni Fyra

Se mi je zdelo da ni navadna pecica

Avenger ::

Mogoče bo kdo sprobal moj način peke pice - s testom se ukvarja moja boljša polovica in se v to ne bom spuščal, meni je prepuščena med drugim peka. Testo se raztegne/razvalja na peki papir, ki ga potem obrežemo, da je čisto majhen rob. Pečem na šamotnem kamnu (debeline ene 3 cm, delajo jih v Mengšu), ki ga dam v pečico na prvo višino od spodaj navzgor, pečico dam na max, v mojem primeru je to 300°C, počakam slabo uro. S termometrom pomerim temperaturo kamna, ki mora biti nekje med 245-260°, potem zmanjšam temperaturo na uri na cca 270 in počakam še kakih 10min (v tem času obložim pico). Preverim še enkrat temp. kamna in gre pica not. Vklopim zgornji žar na max. Pečeno v 4-5 minutah. Medtem oblagam drugo pico not. Prva gre ven, druga not. Oblaganje tretje, druga ven, tretja not.

Še vedno malo preizkušam variante npr. z ventilatorjem/brez itd. ampak je ventilator varianta zelo delikatna, sem ziher, da pri tej temperaturi z ventilatorjem sir ne bi preživel več kot ene 3 minute, spodaj pa še ne bi bilo pečeno. Idealno bi bilo verjetno če bi bil kamen enih 280°, ampak bi zahtevalo preveč časa za gretje. Pa tudi težko je potem bit ziher kdaj je dovolj, sploh, ker iz 280 po prvi pici temperatura pade in se je ne da hitro dvignit... Ampak tak način se lepo obnese tudi v domači, dokaj povprečni sodobni pečici.

Razne ooni variante mi pa niso všeč, ker pico zelo rade zažgejo, pa še zahtevajo da moraš pico med peko obračat, vsaj kolikor vem.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

6151 ::

cebelar123 je izjavil:

Se mi je zdelo da ni navadna pecica

Na navadno pečico me živ bog ne spravi več za peko pizze, razen če začnejo delat takšne, ki gredo na vsaj 400 stopinj

Avenger je izjavil:

Razne ooni variante mi pa niso všeč, ker pico zelo rade zažgejo, pa še zahtevajo da moraš pico med peko obračat, vsaj kolikor vem.


Pizze ne zažge pečica, ampak tisti ki jo peče :)) Ja, med samo peko, ki traja ~90 sekund moraš vsako stran pečti približno 20 sekund, vzameš ven, obrneš, daš nazaj notri.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Badwolff ::

Avenger je izjavil:

Testo se raztegne/razvalja na peki papir, ki ga pot


Men se je redno dogajalo, da je peki papir delno pooglenel in dal okus testu.

Trenutno pečem na žaru, kamen + pokrov, 3 minute, vmes mal obrnem. Ni čist ooni, dost pa tud ne manjka.

c3p0 ::

450-500C pač ni šala in sekunde odločajo med perfektno pizzo ali zažganim podplatom.

6151 ::

c3p0 je izjavil:

450-500C pač ni šala in sekunde odločajo med perfektno pizzo ali zažganim podplatom.


Eh ne, ni tako težko, je zadeva presenetljivo dobro optimizirana :)) Če dost hitro obračaš je dobra pizza garantirana, dno se ne zažge (temperatura kamna hitro pade iz 500 stopinj - zažgeš le, če ti uspe zakurit tako, da gre preko 550 stopinj - praktično nemogoče), samo pazit moraš da se ne zažge skorja (s hitrim obračanjem). Timing tega osvojiš po nekaj pizzah.

Obstaja tud plinska, bolj primerna za začetnike, ker so pogoji skoz konstantni, pa še vidiš lahko pizzo med samim pečenjem.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

cebelar123 ::

Avenger je izjavil:

Mogoče bo kdo sprobal moj način peke pice - s testom se ukvarja moja boljša polovica in se v to ne bom spuščal, meni je prepuščena med drugim peka. Testo se raztegne/razvalja na peki papir, ki ga potem obrežemo, da je čisto majhen rob. Pečem na šamotnem kamnu (debeline ene 3 cm, delajo jih v Mengšu), ki ga dam v pečico na prvo višino od spodaj navzgor, pečico dam na max, v mojem primeru je to 300°C, počakam slabo uro. S termometrom pomerim temperaturo kamna, ki mora biti nekje med 245-260°, potem zmanjšam temperaturo na uri na cca 270 in počakam še kakih 10min (v tem času obložim pico). Preverim še enkrat temp. kamna in gre pica not. Vklopim zgornji žar na max. Pečeno v 4-5 minutah. Medtem oblagam drugo pico not. Prva gre ven, druga not. Oblaganje tretje, druga ven, tretja not.

Še vedno malo preizkušam variante npr. z ventilatorjem/brez itd. ampak je ventilator varianta zelo delikatna, sem ziher, da pri tej temperaturi z ventilatorjem sir ne bi preživel več kot ene 3 minute, spodaj pa še ne bi bilo pečeno. Idealno bi bilo verjetno če bi bil kamen enih 280°, ampak bi zahtevalo preveč časa za gretje. Pa tudi težko je potem bit ziher kdaj je dovolj, sploh, ker iz 280 po prvi pici temperatura pade in se je ne da hitro dvignit... Ampak tak način se lepo obnese tudi v domači, dokaj povprečni sodobni pečici.

Razne ooni variante mi pa niso všeč, ker pico zelo rade zažgejo, pa še zahtevajo da moraš pico med peko obračat, vsaj kolikor vem.



Zato pa v navadni pečici prvih par minut pečeš samo s pelati, da se robovi lepo napihnejo in dobijo barvo.
Nato nadevaš kaj bi rad imel gor, vklopiš zgornji žar in vzameš ven ko sir začne brbotati drugače se ti zažge.
Drugače ne gre v navadni pečici se predolgo peče.

c3p0 ::

6151 je izjavil:


Eh ne, ni tako težko, je zadeva presenetljivo dobro optimizirana :)) Če dost hitro obračaš je dobra pizza garantirana, dno se ne zažge (temperatura kamna hitro pade iz 500 stopinj - zažgeš le, če ti uspe zakurit tako, da gre preko 550 stopinj - praktično nemogoče), samo pazit moraš da se ne zažge skorja (s hitrim obračanjem). Timing tega osvojiš po nekaj pizzah.


Ni težko, moraš dobit malo grifa in gre. Jaz sem prvo pizzo zažgal (in pojedel), druga pa je bila že spodobna.

gruntfürmich ::

kakšni so vaši recepti za testo? je moja probavala nekaj, pa ji testo ni dobro ratalo.

pa gobice (narezane) date gor suhe, ali vložene v kisu in dobro posušene?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Zadnje čase so popularni razni poolish in biga fermenti, na YT imaš tega polno.

Gobice, sveže, narezane.

Aston_11 ::

Pri plinski pečici je bila razlika v T kamnna na delu pri gorilcu in delu, ki je na drugi strani, cca 100 st. C. Preko 400 stopinj, če se prav spomnim, pa v nobenem primeru ni šlo.

gruntfürmich je izjavil:

kakšni so vaši recepti za testo? je moja probavala nekaj, pa ji testo ni dobro ratalo.

Nič posebnega. Kot za kruh, s tem, da je voda mrzla.
Ali pa moka za pico (00), tisto nekaj kvasa, (mrzle) vode in soli, pa en dan prej zamesiš in daš v hladilnik preko noči. Naredi kar razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

cebelar123 ::

gruntfürmich je izjavil:

kakšni so vaši recepti za testo? je moja probavala nekaj, pa ji testo ni dobro ratalo.

pa gobice (narezane) date gor suhe, ali vložene v kisu in dobro posušene?


Poglej si video katerega sem objavil par postov višje.
Če imaš navadno pečico peči po postopku, da najprej daš noter testo s pelati nato pa nadev in dodatno pečeš ter paziš da se ti sir ne zažge " sir mocarela". "tudi to sem napisal par postov prej.
Pečica zmeraj na max kaj gre.
Gobe če le gre sveže, jaz sem jih včasih malo z olivnim premazal.

gruntfürmich ::

sva imela 'navadno' testo, pa je prišlo kot iz trgovine; za nič.
tako da mislim da je kakšen poseben recept za testo za pico.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cebelar123 ::

gruntfürmich je izjavil:

sva imela 'navadno' testo, pa je prišlo kot iz trgovine; za nič.
tako da mislim da je kakšen poseben recept za testo za pico.


Poglej si video tam je postopek za pripravo testa.
Moka naj bo manitoba 00 Mlinotest, Žito ali pa kaka druga znamka. Pa pozoren bodi kako dela hlebčke.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

hvala zaenkrat!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Badwolff ::

Kar se testa tiče imaš veliko pristopov, recimo bolj napolitanskega ali pa bolj rimskega ali pa... Probaj različne in vzami kar ti paše. Osebno sem drože opustil, ker se mi ne da s tem ukvarjat. Če planiram peko, naredim testo dan prej in ga dam v hladil ik, večinoma pa se spomnim šele zjutraj in sem kar blizu klasike, edin z mokami precej kombiniram.

feryz ::

Zanimivo. Naši me fentajo, če naredim kruh s paradajzom.
Pri nas je ultra tanka, brez roba. Zmeraj razvlečem več kot rabim in obrežem.
Mažem do konca testa in še čez.

Testo pa čista klasika. Moka, kvas, sol, mogoče zelo malo olja, če se spomnim. Moke dam pol pol, gladke in ostre.
Če imam, uporabim namesto ostre, doma mleto. Ima še kake koščke vmes. To je najboljše.

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

sva imela 'navadno' testo, pa je prišlo kot iz trgovine; za nič.
tako da mislim da je kakšen poseben recept za testo za pico.


Pri meni izpade pizza od prekratkim enaka kot napolitanska. Sem pa moral predelati rostilj, da temperatura gre tudi cez 400 stopinj.

Recept je simpl (7 pizz):

Dan prej:
200g moke + 200g vode + zlicka sladkorja + 7g suhega kvasa
To se imenuje pulish ali nekaj takega. Skratka 100% hidracija.

Na dan peke zjutraj:
800g moke
vode preracunam za 60% hidracijo
dodatne 7g suhega kvasa
4 cajne slicke soli

Pustim kaksno uro ali dve, potem pa naredim kuglice in jih dam vzahajti na hladno do popoldneva.

Je pa za res perfektno povrsino treba imeti se pravilno tehniko gnetenja testa. Sicer ni nek glavni faktor za okus, je pa absolutno glavni del za look.

Badwolff ::

Robot ;)

cebelar123 ::

feryz je izjavil:

Zanimivo. Naši me fentajo, če naredim kruh s paradajzom.
Pri nas je ultra tanka, brez roba. Zmeraj razvlečem več kot rabim in obrežem.
Mažem do konca testa in še čez.

Testo pa čista klasika. Moka, kvas, sol, mogoče zelo malo olja, če se spomnim. Moke dam pol pol, gladke in ostre.
Če imam, uporabim namesto ostre, doma mleto. Ima še kake koščke vmes. To je najboljše.


Rob je na teh picah v bistvu poln zračnih mehurjev, kar je tudi fora vsega "hrustljavo a hkrati mehko".
To ni polni rob testa kot, da kruh ješ. Od roba dalje pa je tanka pica tak kot mora bit.

Primer recimo:

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Če imaš to rad, pač imaš. Meni se zdi škoda metati stran. Ker tega nihče ne poje.
Sicer pa jaz delam kvadratne pizze. Maksimalna velikost, ki gre v pečico.

ytodf ::

Ja, to suho skorjo pri nas jemo, takrat, ko res ni česa drugega...
Ni, da bi se šli nekakšno finočo ali kaj, ampak čisto tako, ne paše in konec.
Razen res izjemoma...

V gostilni včasih za mizo komu odstopimo, če nas postrani gleda.
Ni to nič takšnega, nikarte biti tako fini, saj smo sami domači.
Pa lepo obrežemo vnaprej in ne pacamo...

Recimo, no.

krempelj ::

Ja, ce je testo zanic skorje ne pojes. Ce je pa testo dobro, ga pa namakas v sredino... :)

Tole je bil kar dober primer.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Linko ::

sass628 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Na max pečeš 20 min? Jaz morem ven vzeti po 7-8min max drugače je zažgano vse.
Zanimivo.


Nevem, verjetno ti segrejes pecico prej? Jaz je ne. Mogoce zaradi tega

Za vsako stvar je potrebno pečico ogreti, in potem peči...

Sicer pa...
delam tako

vedno uspe..


500g strong flour
5g salt
10g fresh yeast
325ml lukewarm water

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

krempelj ::

Pa se en nasvet, ko greste prvic v pizzerijo, narocite margarito. Ce je zanic, se v tisto pizzerijo ne splaca hodit ker bo vse samo maskiranje nesposobnosti pizzopeka. Podobno kot, ce v gostilni narocis ribo in ti jo zalije s cesnom (skriva staro ribo ali lastno nesposobnost).
Praskam...

TOP ::

Naj nekdo napiše recept,kot se dela,ker iz tistega yt posnetka ni vse lepo razvidno,koliko kaj,samo za začetni polish,pa za eno osebo.
Hvala

cebelar123 ::

TOP je izjavil:

Naj nekdo napiše recept,kot se dela,ker iz tistega yt posnetka ni vse lepo razvidno,koliko kaj,samo za začetni polish,pa za eno osebo.
Hvala


Celotni recept je.
Najprej poolish naredi , potem pa pokaže kaj moraš naredit drugi dan " oboje pove točno količino in kako narediš hlebček". Če bi rad za več oseb potem pač podvoji za količino za dve pici, potroji za 3 in tako naprej.
Edino kvasa daš 5g tam do 5 pic.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

TOP ::

Za eno osebo,kot razumem daš
100ml.vode 2gr.kvasa 100gr.mode in malo meda 2gr.Potem pustiš zunaj 1 uro in daš v hladilnik za 16-24 ur
potem pa dodaš 10gr.mrzle vode 5gr.soli in 60gr.moke lepo gnetiš in pistiš 1-2 ure vzhajat in to je to
Kaj prav razumem.
Lp
««
8 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15146162 (9368) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742139711 (60216) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22452773 (32646) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531657 (17830) joze67
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25491331 (74421) korenje3

Več podobnih tem