» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
83 / 83
»
»»

tiborrr ::

Saj ne rabite kalkulatorja. Dajmo po osnovnošolsko:
(((12,8/2)^2*pi)/1000)*10m=1,28L

Saj je fino, da je debata in vse, samo ko nekdo iz riti potegne, da so problemi z enimi enotami, češ da imajo nekvalitetne plate HX, ker Alfa Laval je pa ja bog i batina, me pa prime malo srat. Ker njihov rostfraj bo pa čudežno nukleacijo ustvarjal tam, kjer je nek tretji rostfraj ne more.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

energetik ::

Utk je izjavil:

https://www.inchcalculator.com/pipe-vol...

Tu naračuna da je v 10 metrih 1/2" cevi dober liter vode. In ne rabi prit ravno iz bojlerja, da je topla za roke umit.
Če je hiša na 22 stopinjah, cev izolirana, iz bojlerja pride 40+ stopinj...ne boš dobil ravno mrzle vode kaj dost več kot jo je v sami pipi.
Voda v cevi ima 22° in to je zame hladna voda. Če imam roke od šmira ali od prijemanja surovega piščanca, mi to nič ne pomaga, hočem imeti 40° vodo.
Lahko da je liter pa pol, ampak traja pa v nedogled, lahko štopam ampak na uč je to vsaj 10 sekund - če je pipa odprta povsem na vroče, sicer še dalj.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Utk ::

Kubik vode je 3 evre. 30x na dan si lahko z mrzlim štartom opereš roke od piščanca za 3 evre na mesec. Zelo dvomim, da ti cirkulacija ne porabi več od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Ne da se mi čakati, zakaj bi? Točno iz tega razloga sem naročil majstrom cirkulacijo. Porabi zelo malo, pumpa je 20W, dela pa zelo redko, na povratnem vodu je termostat na 40°, ki jo krmili. Laufa minuto, nato stoji komot 20minut. Kar je porabe, so izgube toplote iz cirkulacijskega voda. Kar pozimi še izgube niso.
vires in numeris

sbawe64 ::

tiborrr je izjavil:

Saj ne rabite kalkulatorja. Dajmo po osnovnošolsko:
(((12,8/2)^2*pi)/1000)*10m=1,28L

Saj je fino, da je debata in vse, samo ko nekdo iz riti potegne, da so problemi z enimi enotami, češ da imajo nekvalitetne plate HX, ker Alfa Laval je pa ja bog i batina, me pa prime malo srat. Ker njihov rostfraj bo pa čudežno nukleacijo ustvarjal tam, kjer je nek tretji rostfraj ne more.

Tako je lažje:

volumen: premer * dolžina , pi *r^2 * dolžina
cev premer: 1/2 inča, 1/2 * 2,54 cm -> 2,54/2 cm

r = 2.54/2 * 1/2 cm = 2,54/4 cm

dam premer v dm in dobim litre za 1 meter 1/2 inč cevi
(2,54/4 * 1/10)^2 * 3,141592654 * 10 [dm^2 * dm] = 0,12667687 l


1 dm^3 = 1l
1m = 10 dm
2020 is new 1984
Corona World order

jabe ::

Roko na srcw, vsak nacin izračuna, ki ste ga podali, je vecje kompliciranje. Najlazji ostaja prvi - spletni kalkulator. Njegova hiba je le, da ce ga ne poznas in uporabljas prvic, moras se zmeraj preveriti...

alekskac ::

tiborrr je izjavil:


Saj je fino, da je debata in vse, samo ko nekdo iz riti potegne, da so problemi z enimi enotami, češ da imajo nekvalitetne plate HX, ker Alfa Laval je pa ja bog i batina, me pa prime malo srat. Ker njihov rostfraj bo pa čudežno nukleacijo ustvarjal tam, kjer je nek tretji rostfraj ne more.

Po mojem je bolj problem v izdelavi kot materialu, ali izbiri debeline. Sicer, vprašaj tiste ki popravljajo, pa katere znamke izmenjevalcev so menjali, katerih pa ne. Jaz osebno ne vlečem iz riti, podal sem samo osebno izkušnjo. Imam dve toplotne LG, na obeh je spustil izmenjevalec. Koliko jih imaš ti, in kakšne so tvoje izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

bm1973 ::

NA svetu sta samo 2 tovarni, ki delata izmenjevalce. Tukaj proizvajalec toplotne sploh ni faktor.

alekskac ::

bm1973 je izjavil:

NA svetu sta samo 2 tovarni, ki delata izmenjevalce. Tukaj proizvajalec toplotne sploh ni faktor.

Kateri pa sta to?

alekskac ::

Jaz mislim da is to res iz bikove riti potegnil. Jaz najdem Sonflow (https://sonflow.eu/heat-exchangers/braz... in Alfa Laval (https://www.alfalaval.com/products/heat... sam v Evropi. Teli naj bi ibli narjeni v Nemčiji, čeprav je firma iz Azije (https://www.hrsasia.co.in/brazed-plate-.... Pol najdem tega kitajčka (https://en.sj-mvr.com/collections/braze..., pa tegale (https://hisaka-asia.com/bhe), pa to je v par minutah na guglu? Mislim, neki odštancat it rosfreja in hardlotat plate skup naj bi znale sam dve podjetji na svetu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

bm1973 ::

alekskac je izjavil:

bm1973 je izjavil:

NA svetu sta samo 2 tovarni, ki delata izmenjevalce. Tukaj proizvajalec toplotne sploh ni faktor.

Kateri pa sta to?

Neki tajvanski firmi...

KAr se lahko hitro ustavi, če ZDA zaostrijo politiko do Kitajske s kakimi glupimi sankcijami.

Čeprav je uradno Tajvan še vedno Kitajska.

alekskac ::

Mimo si brcnil. Samo v Evropi so vsaj tri ... in mimo si brcnil tudi s Tajvanom. Tajvan nikoli ni bil Ljudska republika Kitajska in tudi katerakoli Kitajska ne. Na Tajvanu Hanski Kitajci (priseljenci, imigranti) živijo komaj od 1624 (priselili so se pod Portugalsko kolonizacijo), sam otok pa je poseljen 25.000 let, z domačini Tajvanci pa vsaj 6.000 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

tiborrr ::

alekskac je izjavil:

tiborrr je izjavil:


Saj je fino, da je debata in vse, samo ko nekdo iz riti potegne, da so problemi z enimi enotami, češ da imajo nekvalitetne plate HX, ker Alfa Laval je pa ja bog i batina, me pa prime malo srat. Ker njihov rostfraj bo pa čudežno nukleacijo ustvarjal tam, kjer je nek tretji rostfraj ne more.

Po mojem je bolj problem v izdelavi kot materialu, ali izbiri debeline. Sicer, vprašaj tiste ki popravljajo, pa katere znamke izmenjevalcev so menjali, katerih pa ne. Jaz osebno ne vlečem iz riti, podal sem samo osebno izkušnjo. Imam dve toplotne LG, na obeh je spustil izmenjevalec. Koliko jih imaš ti, in kakšne so tvoje izkušnje?

Jaz sem osebno izdelal ene tri kaskadne kompresorske sisteme (R-507/R-1150) za -100°C s plate-HXi in eno enostopenjsko avtokaskado za -80°C, ki je držala -65°C pri 250W toplotne obremenitve (COP 0.4) s kombinacijo R-600/R-290/R-570/R-744/R-1150, tako da nekaj vem o tem.

Drugače pa sem delal tudi v razvoju v podjetju, ki so izdelovali velike klimate. Vsi HXi so delani iz približno enako debele pločevine in so "varjeni" na enak način (ker glej ga glej, 304/314 nerjavno jeklo je težko trdo lotati na kateri koli drug način...). Najbolj pogost fault mode plate HXov v open-loop pretočnih sistemih, kot so toplotne črpalke je bodisi napačna montaža, ki rezultira v slabšem izkoristku (silno redko, rang loterije) ali pa FOD v vodi (svinjarija, kalcinacija, kemikalije), ki zamaši kanale ali celo povzroči korozijo. Ne glede na znamko.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

alekskac ::

tiborrr je izjavil:


Drugače pa sem delal tudi v razvoju v podjetju, ki so izdelovali velike klimate. Vsi HXi so delani iz približno enako debele pločevine in so "varjeni" na enak način (ker glej ga glej, 304/314 nerjavno jeklo je težko trdo lotati na kateri koli drug način...). Najbolj pogost fault mode plate HXov v open-loop pretočnih sistemih, kot so toplotne črpalke je bodisi napačna montaža, ki rezultira v slabšem izkoristku (silno redko, rang loterije) ali pa FOD v vodi (svinjarija, kalcinacija, kemikalije), ki zamaši kanale ali celo povzroči korozijo. Ne glede na znamko.

Torej nimaš nobenih izkušenj s consumer toplotnimi črpalkami? In se čutiš poklicanega tukaj modrovati, ker si nekje videl dva klimata? Koliko si jih osebno montiral, me zanima ... In koliko jih redno osebno uporabljaš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

tiborrr ::

Bwhahaha, domišljavost pa taka. Okej, ti si kar domišljaj svoje. Pa ko si že pri fantaziranju morda odpri kakšno knjigo z osnovami termodinamike, šele potem se loti kakšne bolj specifične teme, kot je hlajenje in (psevdo)azeotropni plini. Ko boš zaključil s tem pa morda vrževa kakšno debato o matematičnem modelu za 2-fazni tok in težavah numeričnega modeliranja. Ker trenutno je tvoj pridonos (in posledično moj) le in samo čista entropija.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

telexdell ::

tiborrr je izjavil:

Bwhahaha, domišljavost pa taka. Okej, ti si kar domišljaj svoje. Pa ko si že pri fantaziranju morda odpri kakšno knjigo z osnovami termodinamike, šele potem se loti kakšne bolj specifične teme, kot je hlajenje in (psevdo)azeotropni plini. Ko boš zaključil s tem pa morda vrževa kakšno debato o matematičnem modelu za 2-fazni tok in težavah numeričnega modeliranja. Ker trenutno je tvoj pridonos (in posledično moj) le in samo čista entropija.

Ko si že tak strokovnjak za količino vode v cevi in osnov termodinamike pol pa pri izpustu vode iz pipe daj v enačbo še ohlajanje vode med bojlerjem in 10 m oddaljeno pipo. Koliko vode mora steči iz pipe, da bo voda temperature npr. 40°C v bojlerju pritekla iz pipe s temperaturo vsaj 38°C. Bo še vedno le liter in nekaj?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

alekskac ::

tiborrr je izjavil:

Bwhahaha, domišljavost pa taka. Okej, ti si kar domišljaj svoje. Pa ko si že pri fantaziranju morda odpri kakšno knjigo z osnovami termodinamike, šele potem se loti kakšne bolj specifične teme, kot je hlajenje in (psevdo)azeotropni plini. Ko boš zaključil s tem pa morda vrževa kakšno debato o matematičnem modelu za 2-fazni tok in težavah numeričnega modeliranja. Ker trenutno je tvoj pridonos (in posledično moj) le in samo čista entropija.

Kot rečeno. Niti pleha nisi s kake consumer TČ snel, pa se čutiš poklicanega pametovati ob okvarah? Tvoje mnenje tukaj ne šteje, žal. Nič narobe če se mal pohvališ kaj vse bi morda znal zračunat, a se nismo pogovarjali o tem. Podal sem osebne izkušnje, ki jih ti nimaš. Iz ne vem kakega razloga ti niso bile všeč, ampak moja izkušnja se te ne tiče, bodi všeč ali ne. Na to objavo ti ni treba odgovoriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()
««
83 / 83
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13010657 (1217) DamijanD
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16614684 (6999) a_borlak
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22561816 (26545) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7142742 (13384) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382163383 (130207) Zvezdica27

Več podobnih tem