» »

podnapisi pri filmih in serijah

podnapisi pri filmih in serijah

WallSreet ::

Hitro vprašanje.

Ok zanima me naslednje. Podnapisi pri serijah in pri filmih. Vem da se morajo podnapisi ujemati s filmom samo, da pri filmski datoteki na koncu izbrišem tudi piko. Skratka vse se mora držati skupaj in hkrati ujemati z datoteko filma. Zdaj me pa zanima naslednje. Kako narediti v primeru, če bi imel rad dvoje podnapise. Slovenske in Angleške, kako potem spremenim podnapise? Ker če naredil enako kot s prejšnjimi podnapisi, mi javi, da to besedilo že obstaja in, da ga ne morem uporabiti... Če pa spremenim pa se seveda ne ujema z imenom filma??

Upam, da razumete o čem govorim.

Primer:

serija: Fargo.S02E02.720p
Podnapisi :Fargo.S02E02.720p.srt

Torej če bi želel še angleške podnapise kaj narediti? Kako spremeniti ime angleških podnapisov, da bo potem angleške in slovenske zaznal na tvju???

ghost13xc ::

Spremeni podnapise ene v *.srt druge v *.sub mogoce bo slo :)

pe3c ::

Fargo.S02E02.720p.EN.srt
Fargo.S02E02.720p.SI.srt

AmokRun ::

A na TV-ju ne moreš ročno izbrati podnapisov?

WallSreet ::

AmokRun

Ne, ker mi jih enostavno ne prikaže, če jih ne preoblikujem tako, da se vse skupaj drži. Edino če so že vgravirani notri...


pe3c in ghost13xc

bom probal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

pe3c
Probal in zdaj ne zazna niti Slovenskih niti Angleških.... BTW če grem po tvoje, kako potem spremenil ime serije? Sam sem ga pustil tako kot sem zgoraj napisal Fargo.S02E02.720p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

pe3c ::

Veliko je odvisno od samega TV-ja in player-ja, ki ga ima le ta vgrajenega. Nekateri ne podpirajo vec eksternih podnapisov.
V primeru, da TV podpira, bi lahko poskusil z zdruzevanjem podnapisov. Sam tega se nisem pocel.

WallSreet ::

ghost13xc

probal s srt in sub in mi zazna samo tiste s srt končnico :/


Ravnokar opazil, da ima serija že vgrajene podnapise ampak mi jih na tv-ju ne prikaže oziroma mi sploh ne, da možnosti, da izberem...





Torej:

Ko želim spremeniti podnapise na tv-ju grem pod podnapisi in tu mi pokaže katere podnapise imam na razpolago. Čudno je to, da kljub temu, da so nekateri podnapisi vgrajeni v serijo mi jih ne pokaže medtem ko mi jih na računalniku pokaže brez problema.



Ko grem pod nastavitev podnapisev lahko vidite, da imam zadevo vklopljeno...




Je problem v tem, da gre za Samsunga in, da ne podpira podnapisev? Recimo ko iz partisa potegnem dol kakšno serijo kjer so podnapisi že vgrajeni mi brez problem te tudi prikaže ali pa recimo pri blu ray filmih, kjer so prav tako vgrajeni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

pe3c je izjavil:

Veliko je odvisno od samega TV-ja in player-ja, ki ga ima le ta vgrajenega. Nekateri ne podpirajo vec eksternih podnapisov.
V primeru, da TV podpira, bi lahko poskusil z zdruzevanjem podnapisov. Sam tega se nisem pocel.


To mi ni všeč ker je več podnapisov hkrati. To je bolj, če se želiš naučiti kakšnega jezika in si tako pomagaš...

hotig ::

Najbolj enostavno bo, če že rabiš slo in ang podnapise, da nardiš dve mapi z enako video datoteko in različnimi podnapisi.

WallSreet ::

hotig je izjavil:

Najbolj enostavno bo, če že rabiš slo in ang podnapise, da nardiš dve mapi z enako video datoteko in različnimi podnapisi.


Sem tudi to že razmišljal ampak mi potem vzame preveč prostora na zunanjem disku . Imam samo še 150 GB. 1del je 2GB+ in bi mi vzelo preveč prostora...

Če pozna kdo še kakšno rešitev...

ghost13xc ::

Danasnji televizorji so katastrofa... mene je minilo in sem kupil WDTV, od takrat ni problemov...

Kar pa se tice podnapisov, poglej katere formate podpira tvoj tv in jih potem spremeni. .srt in .sub je bil le primer...

WallSreet ::

ghost13xc je izjavil:

Danasnji televizorji so katastrofa... mene je minilo in sem kupil WDTV, od takrat ni problemov...

Kar pa se tice podnapisov, poglej katere formate podpira tvoj tv in jih potem spremeni. .srt in .sub je bil le primer...


Ker se na formate ne spoznam ravno najbolje, bi mi lahko povedal samo, če morda veš, kateri podnapisi bi delali (s katerimi končnicami) če imam na razpolago naslednje formate:
AVI, MKV, AVC HD, MPEG-2, MPEG-4, MOV and WMV


Pa ko smo že ravno pri tem, če pozna kdo rešitev kako predvajati mkv datoteke, glede na to, da samsung tega ne podpira... Obstaja kakšen program??

Je že kdo slišal za Kigo Video Converter Free ? Deluje?

https://www.quora.com/Why-does-my-Samsu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

DaMachk ::

Živjo, sklepam da gre za direktn priklop pomnilniškega medija na TV?
Ima TV mogoče opcijo DLNA?
Meni osebno najbolj optimalno deluje Mezzmo na računalniku, ki deluje kot streamer, nato pa DLNA TV ali Androidna naprava z DLNA podporo za predvajanje vsebine.

Mezzmo je sicer plačljiv ($30, danes trenutno $21) ampak se mi zdi da precej odtehta svojo ceno s tem da podpira tudi streamanje MKV datotek in tudi oblikovanih podnapisov (.SSA in .ASS).
Za androidno napravo pa uporabljam BubbleuPnP kot odjemalca, ter MX Player kot predvajalnik vsebine.

Mislim da ima edino včasih probleme s Č-ji, ostali šumniki pa ponavadi grejo brez težav skozi.

Če pa to ni rešitev ki bi jo želel, pa sam hvalabogu potrošil zgolj par sekund (tvojga) časa.
No signiature, as you see..

ghost13xc ::

Kolikor vem podnapisi delujejo v vseh video formatih, bolj problem je katere formate podnapisov podpira tvoj tv (.srt, .sub, .ass, .txt in se jih je).

Za pretvorbo mkv lahko uporabis katerikoli program za pretvarjanje pazi le na kvaliteto. Vedno poskrbi, da isces datoteke, ki jih tvoj tv podpira. Vem da z .mp4 ne bos imel tezav za ostale formate pa zal, zato, ce imas veliko video datotek (filmi serije), se ti splaca kupiti WDTV ki podpira 99% vseh video datotek in podnapisov.

WallSreet ::

ghost13xc je izjavil:

Kolikor vem podnapisi delujejo v vseh video formatih, bolj problem je katere formate podnapisov podpira tvoj tv (.srt, .sub, .ass, .txt in se jih je).

Za pretvorbo mkv lahko uporabis katerikoli program za pretvarjanje pazi le na kvaliteto. Vedno poskrbi, da isces datoteke, ki jih tvoj tv podpira. Vem da z .mp4 ne bos imel tezav za ostale formate pa zal, zato, ce imas veliko video datotek (filmi serije), se ti splaca kupiti WDTV ki podpira 99% vseh video datotek in podnapisov.



Ja no glej bom probal zdaj še z .ass .txt. po tistem tvojme zapisu. Pa javim...

ghost13xc ::

Pa da ne bos podnapise shranil v beleznici kot .ass, .srt, .sub, itd za to moras imeti program (npr Subtitle Workshop) v katerem odpres trenutne podnapise in jih potem shranis v nov format.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ghost13xc ()

WallSreet ::

ghost13xc je izjavil:

Pa da ne bos podnapise shranil v beleznici kot .ass, .srt, .sub, itd za to moras imeti program (npr Subtitle Workshop) v katerem odpres trenutne podnapise in jih potem shranis v nov format.


aja še to :/ Jaz sem pa samo končnico zamenjal z desnim klikom in properties ahh. Potem pa kar pustite. Ko bom imel denar pob kupil tisti WDTV pa je to to...

DaMachk ::

O katerem modelu TVja je pa sploh govora? Da če ne drugega pogledmo katere vrste podnapisov zna prebrati.

EDIT: Subtitle Workshop je bezplačen za uporabo, za odpret in shranit podnapise v novem formatu pa potrebuješ manj kot minuto :)
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

WallSreet ::

DaMachk

Imam pa Samsunga H6400

Bom probal z Subtitle Workshop...

DaMachk ::

Vidim da TV brez težav podpira DLNA.
Uporabljaš DLNA ali kako drugače dostopaš do datotek?
No signiature, as you see..

WallSreet ::

DaMachk je izjavil:

Vidim da TV brez težav podpira DLNA.
Uporabljaš DLNA ali kako drugače dostopaš do datotek?


Filme in serije imam na zunanjem disku in zunanji disk nato vklopim v tv, če to misliš. Drugače če povežem računalnik in tv preko hdmi kabla delajo vsi podnapisi brez problema ampak jaz ne želim povezovati kompa in tvja, ker je komp skoraj vedno zaseden zato sem tudi kupil zunanji disk. Upam, da sem ti pravilno odgovoril...

BorutK-73 ::

pe3c je izjavil:

Fargo.S02E02.720p.EN.srt
Fargo.S02E02.720p.SI.srt

Jaz dam pa namesto pike pomišljaj.
film-eng
film-si
film-hr
film-srb
....

WallSreet ::

BorutK-73 je izjavil:

pe3c je izjavil:

Fargo.S02E02.720p.EN.srt
Fargo.S02E02.720p.SI.srt

Jaz dam pa namesto pike pomišljaj.
film-eng
film-si
film-hr
film-srb
....


Saj je verjetno isto ali pa če recimo namesto tega -, daš tole _ važno, da se vse drži skupaj. Verjetno to ni vzrok zakaj ne zazna podnapisov...

IL_DIAVOLO ::

Kupi si hdmi kabel in priklopi tv z računalnikom, pa bojo vsi problemi čudežno izginili oz. boš še imel večjo svobodo.

WallSreet ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kupi si hdmi kabel in priklopi tv z računalnikom, pa bojo vsi problemi čudežno izginili oz. boš še imel večjo svobodo.


Saj imam hdmi kabel :) ampak ga ne morem uporabljati ker komp ni moj in je vedno zaseden. Vem, da z hdmi kablom dela vse brez problema...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579106082 (10686) Morison
»

Philips slabo kaže podnapise

Oddelek: Zvok in slika
186159 (3829) kretze
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173208833 (52296) scipascapa
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529268 (8062) ttommy
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155667 (47558) Lupin

Več podobnih tem