» »

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi

«
1
2

vančika ::

Pozdravleni,
Sem nova na forumu, vem pa da je bilo o tem že govora. Morda pa ima sedaj kdo rešitev, ki bi mi pomagala dejansko omogočiti, da bo TV bral 3D podnapise?
TV je kupljen pred 1 tednom, s sliko nimam problema, trenutno tudi z zvokom ne, le podnapisi #$%&# !!!!

Resnično bom hvaležna za vsak predlog, saj sem downloadala cel kup programčkov...pa nič...Film ima sicer že podnapise noter - tistih pa sploh ne predvaja. Nato sem poskušala s podnapisi.net potegniti podnapise, ki pa so v pdf formatu, in jih popraviti s 3D subtitlerjem, pa podnapisov še vedno ne bere...

Znamka TV: LG 42LM640S-ZA.

miraldi ::

Podnapisi in naslov filma morata imeti enak naslov z tem, da ima podnapis na koncu srt.

Se pravi: Film: Ime filma, Podnapis: Ime filma.srt.

Za vžgane podnapise v film pa nevem kaj lahko narediš.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

vančika ::

Ja, miraldi, vem, ime je pravilno. Ampak LG televizije ne predvajajo .srt formata 3D podnapisov. Ravnokar pa sem probala GOM player, in .ass podnapise dodala v subtitle explorer v GOM-u in na PC-ju dela....zdaj moram pa probat, če bi ti podnapisi delali tudi na TV, ali pa bom pc priklopila na TV in probala tako. Javim, ko bom imela podatke.

Hvala in če še vedno ne bo šlo, naj tema še ostane aktivna. Skupaj smo močnejši :)

miraldi ::

Aja LG kar noče predvajati srt formata v 3D filmu? Slaba to. Jaz pri Samsungu nimam nobenega problema z podnapisi.
OK ti kar javi :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

vančika ::

Evo - nove informacije - na tv sem zdaj videla podnapise s pomočjo prikopa pc-ja na tv in filma, zagnanega v GOM-u.
Ampak - podnapisi so bili "vija vaja" - levo in desno, kaj pa zdaj?

ttommy ::

Dol si potegni program 3D Subtitler. Nastavitve si pa naredi tako:

 3D podnapisi

3D podnapisi



Aja, sam imam LG LM 615S in mi televizor brez problema predvaja 3D filme, podnapisov pa ne. Zato pa imam Patriot office box, ki predvaja čisto vse.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

vančika ::

ttomy,
Torej samo Patriota kupiš, povežeš TV in zunanji disk ali pa PC - s katerega želiš, da gledaš film? Si to prav predstavljam? Si ga pri nas kupil?
To bi bila kar super rešitev.
Hvala :)

S subtitlerjem mi tudi ne delajo podnapisi. Film teče ok, podnapisov pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Saj pravim, da TV 3D podnapisov ne podpira. Tudi DTS zvoka ne. Patriota ne prodajajo več, je pa ta:
http://www.mimovrste.com/artikel/217011...
Pač kupiš kaj podobnega. Ja, predvajalnik priklopiš na TV z HDMI kablom, v predvajalnik pa lahko normalno vtakneš USB ključ, ali pa zunanji trdi disk. Lahko pa ga tudi priklopiš na omrežje in preko DLNA gledaš filme z računalnika.
Gamer

vančika ::

Super ttommy, kaj pa na Amazonu - sem našla ta dva, kaj misliš, bi tisti cenejši prišel v poštev, jaz se ne spoznam:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?...

Hvala za nasvet :)

ttommy ::

Zgleda da bi moral biti v redu, ampak nisem siguren. Jaz imam tadražjega, na Mimovrste sem pa dal zanj 79€ pred dvema letoma.
Jaz ti lahko potrdim samo za PBO Core, da predvaja čisto vse kar vtakneš noter- tekoče brez zatikanja.
Lahko kdo drug da kakšen predlog, kateri HD media player bi bil zanjo primeren?
Gamer

TOP ::

Ja lahko pogleda za Asus oplay ali pa WD TV live.

vančika ::

Dečki, super ste :) ttommy našla sem enega - bi ta bil ok: http://www.lovecnacene.si/dvd-predvajal...

TOP, mi lahko kakšen link prilepiš prosim?


ty :)

vančika ::

Za WD TV Live sem našla kar nekaj naprav, pa ne vem, katera bi bila prava, fantje:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?...

lol, oziroma, kaj (katere formate) moram iskati pri napravi, da bo brala za LG 3D televizor?

Zdaj pa bom res počakala na odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Če lahko dobiš še kje PATRIOT BOX OFFICE HD, ti lahko iz prve roke garantiram za predvajanje 3D filmov in podnapisov. Z nakupom tega ne boš falila nič. Podnapisov iz SRT v 3D tudi ni problem spremenit.
Je pa res, da sem moral naložiti novejši firmware, ker mi pri nekaterih filmih ni predvajalo slike- samo črn ekran.
Gamer

vančika ::

Super si ttommy. Enega sem našla, rabljenega sicer, ampak piše, da ima naslednje značilnosti:

Lastnosti:
oFull HD video predvajanje in navigacija (do 1080p)
oMožnost razširitve notranje kapacitete
oPodpira naslednje formate:
oWMA, MP3, Real Audio (RA) Grafika - JPEG, BMP, PNG Video - [MPEG-1]
oMPG/MPEG/DAT, [MPEG-2] MPG/MPEG/VOB/ISO/TS/TP/M2TS, [MPEG-4] MP4/AVI/MOV,
oWMV9, FLA, [H.264/AVC] MKV/TS/AVI/MOV/M2TS, [DviX 3/4/5/6, Xvid] AVI/MKV, [Real Video
o8/9/10] RM/RMVB
oInputs: 10/100 Ethernet, 3x USB 2.0 ports & internal 2.5" SATA HDD konektor (HDD ni
ovkljucen).
oOutputs: HDMI, kompoziten A/V, S/PDIF

Podpira slovenske podnapise :srt,sub,smi, idx+sub,ssa,ass,možne nastavitve barve in velikost podnapisov in lego podnapisov na TV (višje,nižje)


Vsebina paketa:
oBox Office Media predvajalnik
oDaljinski upravljavec
oKompoziten AV kabel
oHDMI 1.3 kabel
oNapajalni adapter
oVodic za hitro namestitev
oProgramska oprema in navodila priložena na CD-ju

Bo to tisto, kar rabim?

Hvala 1.000X za pomoč!

ttommy ::

To je to, ja. A lahko daš link, da vidim?
Gamer

vančika ::

Evo tu pa je link:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

sem se dogovorila, da ga vzamem, če mi poveš, da bo na LG-ju končno predvajalo 3d filme s podnapisi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Točno takšnega imam. Ko ga boš dobila, boš samo pogledala kateri firmware ima gor in ga po potrebi posodobila. Najbrž ga je pa že sam posodobil.
Ja- na tem ti bo 100% predvajalo 3D filme in podnapise.
Predvaja tudi slike (image Blue ray diska. 50 GB velik film mi je predvajalo tekoče, brez zatikanja.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

vančika ::

Krasno!!
Do sedaj sem gledala filme na LG plazmi, ki smo jo kupili pred 5-imi leti, preko multimedijskega predvajalnika La Cinema Clasic,ki ima sam 1T spomina - tega:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/6...

pa sem mislila, da bo šlo tudi na novem 3D LG-ju, ki smo ga kupili nedavno...potem pa tako razočaranje...Pol pa na bloge in pretvarjati podnapise in spet ni šlo. Zelo deprimirujoče, no. Skratka, hvala 1000X za pomoč. Če pa bom potrebovala pomoč pri posodavljanju, pa se spet priporočam, lahko?

niknk ::

Sam imam nov LG 47LM670 - normalno mi bere, tako preko USB, kot tudi iz PC preko DLNA (Nero MediaHome) podnapise .srt in sicer tako pri 2D, kot 3D filmih. Ne bere pa mi 3D podnapisov, ki so v 2 datotekah.

Za .srt podnapise morata biti v mapi le film in podnapis, ki imata popolnoma enako ime. 100 % deluje, če jih preimenujem (obvezne so pike (.) med besedami, ne sme biti praznega prostora):

imefilma.01
imefila.01.srt

npr.:

Bait.01
Bait.01.srt

TOP ::

Glej vsi tile novejši predvajalniki ti predvajajo 3D filme in podnapise.Fora je,da dokler ne boš predelala s programom podnapise ti ne bodo delali prav ampak ti jih bo raztegnilo čez cel ekran in so neberljivi.Tako kot ti je napisal ttommy.

vančika ::

Jaz sem si dol potegnila podnapis in ga spremenila v .ass format, pa izgledajo, kot da so razdeljeni - z leve in z desne prihajajo podnapisi.

TOP ::

Točno tole sem že napisal,kaj se zgodi in kaj je rešitev.

vančika ::

Hja, saj v tem je fora - poskušala sem 2 dni, pa nisem uspela, ker nisem ravno pc genij. Se ne spoznam na te stvari. Zato mi je varianta, ki jo je ttommy dal glede PBO bolj simpatična. Res je strošek, ampak brez cirkusancij....

vančika ::

Evo, tole sem poskušala...z nekega bloga sem si shranila, pa do Tsmuxerja ni problema, potem pa samo še zmeda, ker sem po uporabi Tsmuxerja dobila podnapis, ki ima takšno končnico - mkv.mks ???? :

How to make 3d Subtitle to work on all equipments ( 3d TV, PC, ...)

Step 1:
Use 3D Subtitler
Create 3d subtitle *.sup file
Duration ~ 5 minutes (depends cpu)

Step 2:
USE Tsmuxer
Transform movie *.mkv to *.ts
Duration ~ 15 minutes (depends cpu)

Step 3:
USE RipBot264
Transform movie *.ts to *.mkv again
Now in option use "Permanent subtitle" and use *.sup file from first step.
CQ = 18 (Best quality)
Duration ~ 4 hours (depends cpu)

The final result is 1 file movie .mkv with 3d permanent subtitle who works on every equipment.

in 4 ure čakanja :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Ti kar počakaj, da dobiš Patriota. Dokler si pa za vse 3D filme, ki jih imaš, pripravi 3D podnapise z uporabo 3D Subtitlerja.
Gamer

vančika ::

Hvala ttommy...PBO bi moral priti ju3 po pošti. Pa ni updatan firmware....To še bo hec lol

ttommy ::

Sploh ni problem naredit update:
http://www.patriotmemory.com/forums/sho...
Pač najprej boš preverila, katero verzijo imaš gor in, če ti kdaj ne bo kaj delalo, boš posodobila.
Gamer

vančika ::

Ok, javim ju3 oz. ko mi bo dostavljeno.Hvala, ttommy!

Golnar ::

niknk je izjavil:

Sam imam nov LG 47LM670 - normalno mi bere, tako preko USB, kot tudi iz PC preko DLNA (Nero MediaHome) podnapise .srt in sicer tako pri 2D, kot 3D filmih. Ne bere pa mi 3D podnapisov, ki so v 2 datotekah.

Za .srt podnapise morata biti v mapi le film in podnapis, ki imata popolnoma enako ime. 100 % deluje, če jih preimenujem (obvezne so pike (.) med besedami, ne sme biti praznega prostora):

imefilma.01
imefila.01.srt

npr.:

Bait.01
Bait.01.srt


imam isti problem pri 3d filmih in 3d podnapisih na LG 55LM640S.
prav težko je gledat navadne srt podnapise v 3d filmu. pozna kdo kako rešitev?

ttommy ::

Pa ja ne moreš gledat SRT podnapisov v 3D filmu, no.. Če si dal toliko za TV, boš pa že še en HD media predvajalnik kupil...
TV ti sigurno ne bo predvajal 3D podnapisov, vsaj kolikor jaz vem.
Gamer

TOP ::

Jao pa kaj mislite,da če ma TV predvajanje mkv,da bo vse delalo ,kot mora.Nebo in to ziher,ker TV majo tole bolj za silo in to je spet bolj marketinška poteza,kot brskanje po internetu.Če hočeš res uživat in ne se igrat stemi raznimi filmi in nonstop jokat meni tole ne prdvaja, se kupi en HD predvajalnik in je čista zmaga.Preko njih dela vse in so problemi rešeni.

Golnar ::

ne ne, če že dam toliko denarja, se pričakuje da bo delalo tudi to, ne pa kontra. vendar če pač ne gre, ne gre. tako ali tako bo treba dokupiti neko ozvočenje, ker kar je vgrajenih zvočnikov je ena velika žalost, pa se bo morda v paketu z zvočniki še kakšen soliden predvajalnik znašel.

lp, golnar

vančika ::

Jaz pa vsa vesela sporočam, da sem dobila PBO, vendar nimam časa, da ga preizkusim. Bo moralo počakati do večera, ker imam en obvezen seminar. Na prvi pogled pa sem videla, da je priložen še usb wi-fi. Sporočim zvečer, ko ga priklopim.

Dečki, zlati ste, kar se pomoči tiče!!

Sem bila namreč že vsa obupana, kot je Golnar rekel, da se pričakuje da bo delalo, prodajalec pa me tudi ni opozoril glede LG-ja...Če je sploh vedel...

Skratka se slišimo in few :)

lp, V

ttommy ::

Kaj je fora 3D televizorjev? Da bodo zmožni predvajati 3D filme iz Blueray predvajalnikov. Bodite srečni, da obstajajo poceni HD media playerji, ki predvajajo vse formate, tudi image Bluerayev. Vgrajen predvajalnik je pač tako- tako.
Vančika- če se ti podnapis ne bo sam zagnal, pritisni tipko Subtitle na daljincu, izberi podnapis in Enter.
Gamer

TOP ::

To je že res ,da se da toliko denarja in pričakuje ,da bo vse delalo ampak nažalost ni tako,jaz prej ko sem kupoval TV sem vedel da ne bo tako vse kot eni govorijo ali piše,zakaj pa se prodajajo HD predvajalniki.Trenutno ni TV ki bi predvajal vse tako kot HD predvajalnik stem se je treba sprijaznit pred nakupom.

vančika ::

Evo, preizkusila. Heh...težave:

1. ne dela zvok, čeprav je na ful - pri nobenem formatu filma

2. pri 3D ne predvaja slike - črn ekran (pri formatih: 1. pri označbi filma .......SBS.3D.SLO.CRO.Subs-DrSi-ml in 2. pri .....HOU.3D.2011.SLO.CRO.Subs-DrSi.mkv

3. pri bluray filmu, ki je označen takole: ....SLOSubs.720p.BluRay.x264-es.mkv - ne delajo podnapisi in ni zvoka

Dalje nisem poskušala, ker me je malo prestrašilo. Internet sem uspela vzpostaviti - priklop na domače omrežje preko routerja.

Kako naj ugotovim, katera verzija je firmware, ki je gor - sem šla po meniju in nisem nikjer našla podatkov...mogoče sem kaj spregledala?

Hvala za odgovor.

ttommy ::

V pojavnem meniji pritisni Stop in potem še Pavzo. Če ti bo napisalo naslednje, potem imaš zadnjo verzijo:
System revision P 0020BC18-70R2
Kernel Revision- 337222
Bootup: 18 Bootcode: 0001.0202.0018.

Audio: 337460 Video: 337171
RootApp: 337222 rootfs: 337222

Region code: 0 HW:RTD 1073 DEMO

Če bodo številke nižje, naprimer:
(System revision) P 0020BC 18-61
Kernel Revision- 323634
Bootup: 18 Bootcode: 0001.0202.0018.

Audio: 329564 Video: 329035
RootApp: 329742 rootfs: 329742

Region code: 0 HW:RTD 1073 DEMO
....potem potrebuješ nadgradnjo.

Patriota poveži s televizijo s kompozitnimi kabli (rdeč, bel in rumen). Pripravi si USB ključ in ga formatiraj v FAT32. Potegni si nadgradnjo:
http://www.patriotmemory.com/forums/sho...
tu imaš navodila, saj znaš angleško, se mi ne da prevajat, ker grem spat.
-Firmware System Revision update Procedure-
*To check which bootcode version is installed, press Stop then Pause button @ HOME screen*

0) Hook up composite cable if possible and watch progress over composite connection.
1) download firmware
2) unzip/unrar
3) copy "install.img" file to the ROOT directory of a FAT32 FORMATTED USB drive ONLY.
4) Put USB drive into front usb port of Patriot Box Office
5) Go to SETUP -> SYSTEM -> SYSTEM UPDATE, & select SYSTEM UPGRADE
6) The screen will black out for about a few seconds until the update process initiates.
The whole update process may reboot & resume, please DO NOT remove the usb drive
UNTIL the screen goes back to the setup page or the Patriot Logo Screen.

Update je tista plava povezava ko je na koncu napisano .BETA_P70R2.zip
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

vančika ::

ok, bom ga morala nadgradit. hvala ttommy! Bom probala

vančika ::

Hja...naredila...pa tudi neko klamfo "usr..."...Ko je completal update, se je pojavilo sporočilo - "inštalirali ste 2.5" SATA SSD in ga je treba fomatirati". (tip od katerega sem PBO kupila mi je rekel, da je dokupil še trdi disk 320 Gb) Ok, pa sem to naredila.

Ko sem izklopila "composite" kable, pa PBO in TV priklopila s HDD kablom, na TV screenu PBO-ja ni prepoznalo, oziroma, kao da ni nič priklopljeno. Pa sem izklopila PBO in poskusila še enkrat na vse možne HDD porte, pa spet nič.

Kaj pa zdaj?

vančika ::

Pa tudi PC ga ne prepozna, pravi da je "neznana" naprava - da ker naprava ni delovala pravilno, je Windows ne prepozna in da gre za napako - Koda 43???

vančika ::

Tako...rešila zadevo s PC, zdaj pa rešujem še ono za TV - pa ne HDD kabel, šlo je za HDMI, pardon, je bilo že zelo pozno, ko sem to pisala in resnično sem bila v paniki....ga še nisem uporabila pa sem ga že pokvarila lol...Drugače pa stvar z onim drugim kablom pa dela....Je po moje samo kakšna nastavitev...Čudno, ker bi moral to rešiti avtomatično, tako piše v navodili...da sam prepozna... Ok, zdaj rešujem stvar na blogu. Javim, kako je šlo.

ttommy ::

Nadgradnja je šla skozi? Kaj ti piše sedaj, ko pritisneš v glavnem meniju Stop in Pavzo? Meni je tudi originalni HDMI kabel crknil in sem kupil novega. Stvar mora delati. Imaš TV system v PBO nastavljen na 1080p 60hz? Saj naprave izklopiš iz elektrike, ko priklapljaš kable?
Gamer

vančika ::

Nadgradnja je šla skozi ok. Potem pa me je vprašal, če formatira SSD. Sem to potrdila in ga je sformatiral. Takrat sem bila še na onih navadnih kablih. Potem pa sem izklopila napravo, nič iz elektrike, ampak samo s stikalom odzadaj, in menjala kable na HDMI. Pa ga TV ni prepoznal...TV je v PBO-ju nastavljen na 1080p 60hz. V Settings - Video - Video System - HDMI Auto, jaz imam to zadnjo možnost sivo - ne morem je potrditi.
Misliš, da bi kabel crknil po/zaradi nadgradnje? Pa še nekaj je, sem probala če pod onimi drugimi kabli PBO dela kot mora, pa je pri 3D podnapise resda bral, pač pa je problem, ker imam spet sliko v sliki - pred nadgradnjo sem probala in je bila slika OK (ko je bilo priklopljeno s HDMI kablom, ki je takrat delal)- zdaj pa imam 2 sliki, pa sem normalno vklopila TV na 3D....Mogoče zaradi kablov? Aja, zvok, ki pa prej ni delal, pa zdaj po nadgradnji dela - na onih kablih.

Aja - na blogu pa mi niso še nič odgovorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Nabavi drug HDMI kabel, saj ni drag. Pa na TV poskusi v drug HDMI priključek.

Ni hudič, da ne bo delalo, Pač malo več truda, bo pa veselje toliko večje..
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

vančika ::

ttommy, misliš da bi pomagalo, če bil restorala na default? Ker sem v navodilih to dvoje prebrala skupaj, mogoče bi morala.....?

HDD Format: When you install a new 2.5" SATA SSD or HDD you will need to format the HDD. Press "OK", for the system to start the format process.
Restore to Default: This function will restore all settings to the default configuration.

Dober si ti tolažnik :) Hvala, res. Sem probala že vse HDMI priklope na TV, noben nič. Mogoče pa je res kabel, ja. Torej ne restorat? Kaj pa ti to naredi? Samo nastavitve restora ali ti tudi izbriše nadgraditev?

evo...našla drugi HDMI kabel, poskušam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vančika ()

ttommy ::

Lahko poskusiš na default- to pač nastavi vse nastavitve tako, kot je bilo, ko je bil kupljen. Še zmeraj lahko potem spreminjaš.
Gamer

vančika ::

omg!! Dela! Res je samo kabel zanič!! Hvala bogu in ttommyju z izkušnjami :)) Zdaj pa preverit, kako dela film 3D :)))

ttommy ::

No, pa sem si tudi jaz oddahnil, da nisi zaradi mene kupila zanič predvajalnik.
Gamer

vančika ::

Zdaj moram samo ugotoviti, zakaj mi en film predvaja podnapise, drugi pa ne. Hvala, ttommy!!! Bi te kar kušnila od sreče :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209490 (52953) scipascapa
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511543 (5996) kitl76
»

3D (SBS) in podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
112471 (1958) j3rn3jk
»

Patriot box office (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
565931 (4200) polde66
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155910 (47801) Lupin

Več podobnih tem