» »

Uporabnost USB na LCD TV-jih

Uporabnost USB na LCD TV-jih

1 2
3
»

Marilyn ::

ttommy je izjavil:

Vsi ti problemi so rešeni,če se nabavi HD media player.Imam isto Philips,pa ni predvajal podnapisov prek USB o DTS zvoku sem pa lahko samo sanjal.
http://www.mimovrste.com/artikel/111005...


No vidiš, jaz pa nimam niti tega problema, da moram dati najmanj 100€, da lahko gledam filme iz diska.

ttommy ::

He he,jaz pa nimam več teh problemov,da bi moral vsak MKV film,ki ga dol potegnem prekodirat v ac3 in podnapise not zapečt.Čeprav bi res najraje videl,da bi mi lepo preko USB porta na TV delovalo vse.
Samo mi ne in mi ne bo.Ta HD predvajalnik pa bere čisto vsako obliko video zapisa,da sploh ne omenjam možnosti, ki jih ima za nastavitve podnapisov-od ogromnih čez cel ekran do mikroskopskih...
USB vhod na TV lahko primerjate s fotoaparatom na telefonu-saj naredi sliko,ampak v idealnih svetlobnih pogojih,medtem, ko pravi fotoaparat res slika.....
Pa nisem rabil dajat 100 evrov, ampak me je prišel s poštnino vred 84,41 EUR.
Daljinca sta pa dva in ne trije.
Gamer

Marilyn ::

ttommy je izjavil:

He he,jaz pa nimam več teh problemov,da bi moral vsak MKV film,ki ga dol potegnem prekodirat v ac3 in podnapise not zapečt.Čeprav bi res najraje videl,da bi mi lepo preko USB porta na TV delovalo vse.
Samo mi ne in mi ne bo.Ta HD predvajalnik pa bere čisto vsako obliko video zapisa,da sploh ne omenjam možnosti, ki jih ima za nastavitve podnapisov-od ogromnih čez cel ekran do mikroskopskih...
USB vhod na TV lahko primerjate s fotoaparatom na telefonu-saj naredi sliko,ampak v idealnih svetlobnih pogojih,medtem, ko pravi fotoaparat res slika.....
Pa nisem rabil dajat 100 evrov, ampak me je prišel s poštnino vred 84,41 EUR.
Daljinca sta pa dva in ne trije.


dej malo boljše prelistaj forum, pa potem pisari. NE POTREBUJEM VSTAVLJATI PODNAPISE V SLIKO, TISTI AC3 ME PA PRAV NIČ NE MOTI, ČE GA MOREM SPREMENIT IZ DTS. Torej, ko vstavim usb v TV, je učinek popolnoma enak kot pri tebi, ki imaš HD predvajalnik. zmenjeno? :D, no kakorkoli že, jaz imam v + 100€ :)):)):))

ttommy ::

OK,sorry za moje nevmesne poste.
Gamer

SmeskoSnezak ::

Ob nakupu TV-ja se razmislja tudi o 5.1 ali 7.1 sistemu, tak da ne jamrat o neslišanju razlik na stereo. Nisn za luno doma :P + dts ima bolši bass zvok.
@ Pusti soncu v srce... @

Marilyn ::

Debata se vrti okrog tega, kaj mu podpira USB, tako, da preveri forum preden pišeš. Če bo pa povezal optiko na TV, potem pa kar naj gleda ali mu TV podpira DTS. Ampak močno dvomim da bo tako, verjetno bo predvajal sliko iz PC-ja, tako, da bo imel zvočnike itak povezane na PC. Kakorkoli že...razlika med AC3 in DTS je poznana samo kadar res nažgeš tiste zvočnike. Sam nisem potreboval kupovati nobenega HD predvajalnika, ker mi iz USBja bere .mkv+AC3...

LP

ttommy ::

Za mene je DTS ali pa AC3 vse eno s....e, ker itak uporabljam zvočnike od TV-ja.
Bi pa prosil, če bo kdo na tem forumu našel kakšen Firmware, ki bi se lahko uporabil za moj Philips pfl5405h/12, da bi mi potem preko USB vhoda predvajalo filme s podnapisi, zvok pa tako ni problem spremenit.Za MKV filme sem uporabljal program MKVtoolnix, vendar jih TV vseeno ni bral, medtem, ko mi na tak način vtisnjene podnapise Patriot normalno bere. Da pa bi šel 16GB velik film na novo prekodirat samo zaradi podnapisov, je pa tudi brezveze-računalnik melje par ur in je vsaj moj medtem neuporaben...
Gamer

Marilyn ::

ttommy je izjavil:

Da pa bi šel 16GB velik film na novo prekodirat samo zaradi podnapisov, je pa tudi brezveze-računalnik melje par ur in je vsaj moj medtem neuporaben...


očitno še nisi slišal za mkvmerge GUI ;)

ttommy ::

Slišal in delal z njim.S tem programom mi računalnik vtisne podnapise v 8.33 GB velik MKV film. Ne zapeče jih pa v sliko.Take podnapise mi potem bere HD player, TV mi jih pa ne bere.
Veš kaj več?
Gamer

neki4 ::

ima kdo probleme z Wd zunanjimi diski povezanimi na lcd tv 42ld450. Meni sicer zazna usb disk in lahko tudi gledam slike in mp3 vendar ob izklopu televizije in ponovnem vklopu le te, piše da ne zazna usbja, težave z usb, napaka usb..ko kabel od usb diska (električni ali usb) odklopim in ponovno povežem, spet normalno zazna usb disk.

Marilyn ::

Pri meni vem, da je tako, da včasih moram nekaj sekund počakat. Torej: ko vklopim disk pokčakam in potem začne tv brati iz diska. Sicer mi tudi piše, da enota ni vključena, čeprav je disk vlkjučen.Pa ravnotako ga morem izključit in ponovno vključit.

JayKay ::

Danes dobil wifi ključek za samsung TV. Tega http://www.amazon.co.uk/Hama-Wireless-3...
Glede na to da c530 nima allshare je bilo treba spremenit model v servis meniju v 550 ali 580. Ključek sam ovklopiš in v network nastavitvah vklopiš wireless ter nastaviš nastavitve omrežja. Za dlna uporabčljma windows media player in share opcijo. TV najde vse fajle in jih tudi predvaja, nisem še probal mkv. na sliki je tudi desire z 2player dlna ki lahko glasbo iz wmp dlna predvaja na tv. nekateri lahk otudi video.

Slike tukaj

DarkoP ::

TV: Philips 40pfl9705
Hišni kino: Harman & Kardon AVR 255, povezava s TV je HDMI
Disk: Passport

MKV filme obdelam s Xilisoft Video converter Ultimate 6
- zvok pretvorim v 5.1 AC3
- dodam podnapise
izhodna datoteka HD-MKV

Predvajanje dela OK, le ko preklopim na gledanje televizije je potrebno resetirati TV. Če gledam preko USB ključka je vse OK.

awajobi ::

Torej nabavil sem 16gb usb ključek za gledanje full HD filmov se pravi datoteke s končnico .mkv, a se mi zaplete ker mi sony LCD tv ne prebere ključka, ki je formatiran v NTFS, pri FAT formaciji pa tv prebere ključek, se pa ve, da ne morem naložiti večjih datotek od 3gb, filmi so pa približno 6gb naprej. Ima kdo kakšno možno rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: awajobi ()

Gapi ::

awajobi predlog je da režeš filme na pol. Ni najboljša rešitev je pa vsaj delujoča.
No person is rich enough,to buy back his past.

Yossarian ::

Moj Samsung C652 bere iz USB vse živo video formatov (divxvid, vob, mkv, mp4...) in prav tako vse živo avdio formatov (mp3, ac3, aac, dts...), ne glede na to, ali je ključek formatiran fat32 ali ntfs. Bere seveda tudi podnapise v srt formatu (isto ime filma in podnapisov), ne bere pa podnapisov pri vob datotekah in podnpaisov, ki so vdelani v mkv
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lupin ::

Yossarian, jaz imam tudi c652 in sem ful zadovoljen. Potrebujem pomoč glede podnapisov. Filem mi predvaja, podnapise pa ne. Sledil sem tvojim navodilom ma mi kjub temu ne delajo podnapisi, je še kakšen drugi trik poleg tega, da sem datoteko imenoval isto kot filem?

Hvala.

Yossarian ::

Ne bi vedel, ker podnapise avtomatsko prikazuje. Zaženi en film, nato pa stisni "Tools", nato "Nastavitev podnapisov" in poglej, če imaš vklopljene.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Lupin ::

so vklopljeni podnapisi.
mapo s podnapisi vidim ma ko jo odprem je prazna.

dj cotto ::

Mapa s podnapisi?

Podnapisi morajo biti v isti mapi kot film.

awajobi ::

Gapi je izjavil:

awajobi predlog je da režeš filme na pol. Ni najboljša rešitev je pa vsaj delujoča.

a druge opcije res ni, da bi mi v FAT formatu nalagal tudi večje datoteke ali če moram kašne posebne nastavitve naštimat pri formatiranju, ker moj sony očitno ne bere NTFS ključke -.-

Lupin ::

dj cotto je izjavil:

Mapa s podnapisi?

Podnapisi morajo biti v isti mapi kot film.


Ja, podnapisi in filem je in je bil v isti mapi. Problem je rešen in zadeva deluje. Pri imenu podapisa nisem opazil, da je ena pika (.) preveč.

Huwala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lupin ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392102779 (43223) kitka77
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355124 (4667) Ashrack
»

Samsung TV DLNA - dts zvok (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6916004 (13660) Dekinio
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303493 (2943) jest10
»

Kateri lcd samsung ali LG

Oddelek: Zvok in slika
214600 (3524) nx6325

Več podobnih tem