» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
5 / 12
»»

JeBelaCesta ::

a kdo ve kako namestiti/aktivirati m.stik še na tablico ? Kode ki sem jih uporabil na telefonu so očitno samo za enkratno uporabo...
lep pozdrav iz višav ;-)

delavec44 ::

Ja, naročiš še enega.

miko22 ::

jabe je izjavil:

Daj povej, ko veliko net.stik uporabljaš. Se da kje izklopiti, da vsakič ko se logiras v net.stik, dobiš mail. To bi izklopila.

In pa če slučajno kdo ve, ali je mogoče na prvi strani po svoje razvrstiti račune. Imam pooblastilo se za otroške in gre po vrsti, kot so številke TRR. Jaz bi seveda raje imela svojega na prvem mestu.


Jaz sem si naredil v mailu pravilo, da mi te maile sproti briše(ali pa da v posebno mapo kot prebrane). Preprosto, pa če kdaj rabiš preveriti še vedno maš tam.

jabe ::

ja, sem jaz zdaj isto naredila. označi kot prebrano pa direktno v arhiv. Važno, da mi ne popupajo vsakič, v arhivu me ne motijo.

zavajon ::

con28 je izjavil:

zavajon je izjavil:

A kdo ve, če tista aktivacijska koda poteče po par dnevih?
Po vnosu kod in določitvi pina dobim "Prosim vnesite veljavno aktivacijsko kodo in poskusite znova".


Si dobil odgovor?

Ja, takoj ko sem poslal mail, sem dobil novi kodi.
Najbrž je tam nekoliko tako priseben, da je takoj vedel, v čem je problem.
Danes sem tudi dobil odgovor na mail, v katerem me sprašujejo po davčni številki. Kot da ne bi mogli te najti iz mojega imena in kontaktnega maila. Verjetno je pri njih veliko komitentov z istim imenom in kontaktnim mailom.

showsover ::

Ga Sparkasse večkrat serje s svojim m.Stikom? Ene par minut nazaj sem kakor dobil neko obvestilo, pogledam, kaj - nič. Se prijavim preko weba, hočem še nekaj plačat - Signature nima gumba Generate (mimogrede, geg qr c/r vrne 8 cifer, kar je po novem, nepravilno). Pa m.stik dela včasih neverjetno počasi. A imajo preveč strank, da se tako nenavadno lotevajo stvari?

GupeM ::

Ja, imajo kar težave, amaterji. Tudi jaz sem dobil obvestilo, ga kliknem, nič ... Samo "Dobrodošli" je pisalo v levem zgornjem kotu. Zaprem app, ga ponovno odprem, traja kakšne pol minute, nato pa mi vendarle pokaže sporočilo.

Sicer v sporočilu ne piše nič pametnega, kar mi ne bi že ene 100x povedali.

Šmorn ::

Workaround za neobstoječ Generate gumb za potrjevanje plačil v spletnem netstiku: Zaklenite in odklenite telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

showsover ::

Ja, ni ravno super, ampak naj bo. Zakaj pa ne dodajo (dodate) optičnega qr c/r v m.stik kot je bil v antičnem gegu?

bucket ::

showsover je izjavil:

Ja, ni ravno super, ampak naj bo. Zakaj pa ne dodajo (dodate) optičnega qr c/r v m.stik kot je bil v antičnem gegu?


Kako to misliš "dodajo"?
Da so dodali še eno avtentikacijo so morali narediti nov app. Si predstavljaš, če bi vsako leto dodali 4 funkcionalnosti, bi prav zasmetili app store.

Ne gre jim prevec. Zjutraj je blo prav nadležno. Očitno niso stestirali tistega notificationa. Sploh. Kaj šele, da bi jih pošiljali postopoma.

showsover ::

Ok, ne vem, če pravilno zaznavam sarkazem ali ne, vendar resno mislim... Upam, da kdo od njih bere tule in bo to posredoval)...

Če greš na net.stik (web, ki je bolj pregleden in podpira več storitev), dobiš pri določenih plačilih QR črtno kodo in 8 cifer. Če je to delovalo v predpotopnem gegu (ki je zdaj pa res neuporaben), verjetno ni problem narediti tudi tega v m.stik, kjer lahko, če želiš, še vedno ročno vtipkaš challenge, lahko pa ga 'poskeniraš', ker 2021.

Meni osebno je to res zoprno, tiste cifre klofat, če je rešitev že obstajala, v m.stik pa nikdar ni bila prenesena, ker (sparkasse) kekci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Šmorn ::

Če imajo lahko opcijo slikaj in plačaj, verjetno ni težko dodati še slikaj in potrdi?

showsover ::

Napiši Sporočilo banki še ti, mogoče bo kak učinek. Čez čas, ko nam dopi* in bomo menjali banko...

blink ::

JeBelaCesta je izjavil:

a kdo ve kako namestiti/aktivirati m.stik še na tablico ? Kode ki sem jih uporabil na telefonu so očitno samo za enkratno uporabo...


A M.stik in net.stik ne potrebujeta več telefonske številke?

zavajon ::

M.stik sigurno rabi, ker dobiš eno kodo na SMS.

olnt ::

Ali so kakšne omejitve ali stroški pri prenakazilih med primarnim (Udobni Pozitivni račun) in bonus računom?

jabe ::

Ne. Če sta seveda oba tvoja.

JeBelaCesta ::

iz/na Bonus račun itak da mislim lahko prenašaš samo preko svojega TRR
lep pozdrav iz višav ;-)

bosslipxx ::

Pozdrav

Zanima me ali vam delujejo spletna plačila zdaj po novem (po 1. 1. 2021) v M.stiku?

Z maestro kartico bi rad plačal naročilo na e-hrani, v appu na androidu.

Pričakoval bi, da bom po naročilu, iz aplikacije M.stik dobil notification, ki ga bom potrdil (s prstnim odtisom??) in izvedel spletno plačilo, vendar mi najprej pokaže ono staro okno za pošiljanje SMS kode na fon, vendar ko pritisnem naprej, pokaže belo stran in nič se ne dogaja. 2x potem plačilo ni bilo procesirano na e-ehani.

Bi moglo tak delat, ali kako drugače??

Hvala
slo-fishing.si

MrStein ::

Sem pravkar plačal nekaj z Maestro kartico in je šlo kot prej: spletna stran, ki pošlje kodo preko SMS
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JeBelaCesta ::

preveri ali imas omogočeno placevanje z Maestro kartico preko spleta
lep pozdrav iz višav ;-)

bosslipxx ::

Preverim nastavitve. Hvala obema
slo-fishing.si

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

Sem pravkar plačal nekaj z Maestro kartico in je šlo kot prej: spletna stran, ki pošlje kodo preko SMS

Nisi plačal z maestral ampak TRR.

showsover ::

Izgleda, Paypal ne dovoljuje Maestro card, Amazon.de tudi ne... Alipay dovoljuje iz Slovenije?

Zimonem ::

showsover je izjavil:

Izgleda, Paypal ne dovoljuje Maestro card, Amazon.de tudi ne... Alipay dovoljuje iz Slovenije?

Ne ker sredstva niso zajamčena. Banka ti omogoča da praktično plačaš v web olišpan predračun. Sama kartica ne ponuja online plačila.

showsover ::

Saj z debetnimi Revolutkami Visa debetnimi karticami gre plačevat na paypal, amazon, alipay, lahko bi tudi z Maestrom. Če bi lahko Maestro Debit vsaj pripravil za reloadanje Revolut Debit, ni potreben več Mastercard odložena/kreditna nikjer. Samo Revolutke imajo CVC/CVV, Maestrica pa nima, vsaj moja (še) ne!

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ker opravljajo online promet. Maestro je pa MasterCard produkt za banke primarno namenjen bankomatom in posom. Če hočeš online je pa treba doplačati, sicer naj se pa banka sama matra.

amacar ::

Sej s sparkassejevo debit maestro lahko topupaš revolut, za CVC/CVV vneseš 000. Deluje preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Zimonem ::

amacar je izjavil:

Sej s sparkassejevo debit maestro lahko topupaš revolut, za CVC/CVV vneseš 000. Deluje preverjeno.

Stem si naredil prenos sredstev na online plačilno sredstvo. Isto kot bi šel na banko in prenakazal na drug račun. Ni pa to plačilo ali poravnava bremenitve.

amacar ::

Odgovarjal sem na
Če bi lahko Maestro Debit vsaj pripravil za reloadanje Revolut Debit

jabe ::

Ne vem, če sem že vprašala, ampak odgovor se je vsekakor izgubil. Imam androida 10 (xiaomi telefon) in mobilno banko M.stik. vklopljena imam push sporočila za obvestila, nakazila ipd. Medtem ko obvestila delujejo, m.stik nikdar ne obvesti, da je prišlo nakazilo. A komu to dela? Sem šla čez nastavitve in dovoljenja pa ni haska. Mrbit kaj se nisem poskusila?

Zimonem ::

Praktično nakazuješ s tem med dvema računoma.

showsover ::

Auch, boli, kje si bil prej, dela, ne morem verjeti, res dela, ne morem verjet. A lahko potem zdaj skenslam Mastercard v okviru (Neveč)Udobni Pozitivni Račun? Tistih 20EUR letno ali koliko lahko tudi na cirozi zapravim. Sploh ne rabim več. Si grem kar nalit kozarec ene. Saj sem naredil 7244 korakov danes.

Ne uporabljam notifikacij za prilive/odlive, manj, ko vem, manj boli. :)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

showsover je izjavil:

Saj z debetnimi Revolutkami Visa debetnimi karticami gre plačevat na paypal, amazon, alipay, lahko bi tudi z Maestrom. Če bi lahko Maestro Debit vsaj pripravil za reloadanje Revolut Debit, ni potreben več Mastercard odložena/kreditna nikjer. Samo Revolutke imajo CVC/CVV, Maestrica pa nima, vsaj moja (še) ne!

Nekatere Maestro (po novem) imajo CVC številko.

Z Maestro lahko plačuješ na večini amazon spletišč, razen nemške*. Neka njihova "politična" odločitev.

* in še nekaterih: ZDA in se mi zdi japonske, sem pred časom v temi o Amazon napisal bolj točno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gregyk ::

jabe je izjavil:

Ne vem, če sem že vprašala, ampak odgovor se je vsekakor izgubil. Imam androida 10 (xiaomi telefon) in mobilno banko M.stik. vklopljena imam push sporočila za obvestila, nakazila ipd. Medtem ko obvestila delujejo, m.stik nikdar ne obvesti, da je prišlo nakazilo. A komu to dela? Sem šla čez nastavitve in dovoljenja pa ni haska. Mrbit kaj se nisem poskusila?


Baje bo v naslednji verziji aplikacije to delovalo, tako pravi podpora.

showsover ::

A samo meni javlja napake (in izlogira) pregled transakcij na m.stik?
Tale SPK ga že fino serje včasih.
Bo res potrebno čisto prevekslati na revolut?

GupeM ::

Sem poskusil. Meni tudi vrže ven napako (napaka 0) in odlogira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Enako, napaka 0.

JeBelaCesta ::

v podpori že gruntajo kaj bi lahko bilo narobe...
lep pozdrav iz višav ;-)

MrStein ::

me too


Pa pred dnevi se je zgodilo, da ko sem recimo kliknil "Promet" je javilo nekaj v stilu "niso vsi podatki prikazani, zaradi težave pri dostopu do strežnika".

Spletna stran https://netstik.sparkasse.si/ sicer deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tomazhin ::

Meni dela bp

GupeM ::

Zgleda so zrihtali. Zdaj tudi meni dela.

PrimoZ_ ::

A je še komu prenehal delat M.stik danes ?

Malo prej sm dobil notification, da me čaka novo obvestilo v centru za informacije in ko sem hotel pogledti kaj je, mi je samo zaprlo app.
Sedaj se sploh ne zažene več, zaslon samo blinkne ko tapnem ikono.

MrStein ::

Meni dela. Pravkar preveril. Prijava, promet na računih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimoZ_ ::

Nevem, meni kot da se je app sesul, niti zažene se ne.

Sem pobrisal cache, rebotal telefon in isto.
Niti do kode za netstik ne morem.

Brez slabe vesti lahko rečem da so najbolj nesposobna banka.

jabe ::

a si probal kaki drug app, ki uporablja taka in drugačna obvestila. če si na androidu... danes zjutraj se je sesuvalo vse od vibra, gmaila ipd. napaka na neki googlovi sistemski aplikaciji, ki sesuva aplikacije, ki omogočajo push obvestila (tako zelo laično povedano, pozabila sem katera). Xiaomi se je sicer hitro pobral, so že dopoldne poštimali, sestra na samsungu me gnjavi še eno uro nazaj, da nič ne dela

tako da meni zdaj torej deluje, tudi net.stik

amacar ::

Updejtaj WebView, je že odprta podobna tema: Samsung - aplikacije se ne zaganjajo Sparkasse je pa čisto ok, v rangu ostalih bank.

jabe ::

ta ja...
tudi vivid banka je zdajle poslala mail, navodila najbrž enaka:

We'd like to notify you about a technical issue that has occurred with Google Play, which may result in issues launching some applications on Android devices. Your Vivid Money app might be impacted, meaning it may crash when you try to open it.

If you are facing the above issue, please proceed with the following steps:

Go to your Play Store app
Search for Android System WebView (https://play.google.com/store/apps/deta...
Select the "Update" option
Repeat these steps for Google Chrome (https://play.google.com/store/apps/deta...

For further information, you can find details on the Google Workspace Status Dashboard page.

Should you encounter any ongoing issues, please don't hesitate to respond to this email with more information and our Customer Care team will be happy to support you.


Best wishes,

Your Vivid Team ?

PrimoZ_ ::

Pa res.
Nikoli ne bi pomislil, ker ni delovala zgolj in samo mstik aplikacija.
Viber je ves čas deloval takisto revolut, bitstamp, binance, slack,...

Očitno moj predsodek ko so se nazadnje tako leseno lotili posodobitve aplikacije.

amacar ::

Spet dražijo, pri udobnem pozitivnem uvajajo plačilo za uporabo spletne banke (0.5€). Celoten cenik: https://www.sparkasse.si/content/dam/si...
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426353 (995) dronyx
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140552 (3803) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053075 (2598) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452227 (28962) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615691 (13545) ...:TOMI:...

Več podobnih tem