» »

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

1
...
3 4
5
»

alešhojs ::

MrStein je izjavil:

A se je realnost spet cepila?

V moji polovici velja tole:

MrStein je izjavil:


NLB Klik aplikacija na telefonu v nedeljo popoldan dejansko izvede nakazilo takoj, za razliko od Sparkasse app-a (M.Stik), ki "avtomatsko popravi datum izvršitve plačila na 14.8.2023"


Instant (torej traja nekaj sekund) plačila/nakazila delujejo že nekaj let. 7 dni v tednu.
Nekatere banke sicer zamujajo z implementacijo, ampak zdaj jih ima že večina.
Obe udeleženi banki morata podpirati, sicer seveda ne gre.

NLB podpira, ter precej slovenskih bank. Ter seveda kup evropskih. Je tudi spisek: https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
Glej spodaj SCT Inst

NLB podpira že od decembra 2020 (evropske pa nekatere že od leta 2017, torej več kot pet let).

Zakaj pol na ta novem kliku zdaj na N26 nakazilo ni več instantno med vikendom?..

sija ::

MrStein je izjavil:

A se je realnost spet cepila?

V moji polovici velja tole:

MrStein je izjavil:


NLB Klik aplikacija na telefonu v nedeljo popoldan dejansko izvede nakazilo takoj, za razliko od Sparkasse app-a (M.Stik), ki "avtomatsko popravi datum izvršitve plačila na 14.8.2023"


Instant (torej traja nekaj sekund) plačila/nakazila delujejo že nekaj let. 7 dni v tednu.
Nekatere banke sicer zamujajo z implementacijo, ampak zdaj jih ima že večina.
Obe udeleženi banki morata podpirati, sicer seveda ne gre.

NLB podpira, ter precej slovenskih bank. Ter seveda kup evropskih. Je tudi spisek: https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
Glej spodaj SCT Inst

NLB podpira že od decembra 2020 (evropske pa nekatere že od leta 2017, torej več kot pet let).


Zanimivo. Mogoče je treba izbrati kakšno dodatno opcijo ali pa kaj doplačati ... Na starem kliku je SEPA nakazilo vselej trajalo tako, kot sem napisal zgoraj, če plačaš 40 centov. Spomnim se neke opcije "nujno", ki je nikoli nisem uporabil in je malenkost dražja. Je ta opcija to instantno plačilo, o katerem govorite?

Tudi na NKBM sem enkrat neučakano klical in so rekli, da se plačilo izvede isti delovni dan, niso pa omenili instantnih plačil.

VIP58 ::

Pri prvi prijavi v novi klik, ne ponudi možnost prijave s prstnim odtisom, ves čas sem imel to nastavljeno.
Zahteva pin, nimam pojma če ga sploh imam. OTP mi ne pošlje. Kakšna ideja? da mi ne bo treba klicat suporta:|
Too much of everything is just enough.

tony1 ::

B.p. pokliči support, vedo kaj delajo in ekspresno pomagajo.

MrStein ::

sija je izjavil:


Zanimivo. Mogoče je treba izbrati kakšno dodatno opcijo ali pa kaj doplačati ... Na starem kliku je SEPA nakazilo vselej trajalo tako, kot sem napisal zgoraj, če plačaš 40 centov. Spomnim se neke opcije "nujno", ki je nikoli nisem uporabil in je malenkost dražja. Je ta opcija to instantno plačilo, o katerem govorite?

Ne. Instant je default. Brez doplačila.

Če zadnji teden več ne dela, pa je prišlo do spremembe.

Bo pa kmalu Instant obvezen, za zdaj je "prostovoljen".

Tule je sicer ločena tema: SEPA Instant Credit Transfer - pri nas?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sija ::

MrStein je izjavil:


Bo pa kmalu Instant obvezen, za zdaj je "prostovoljen".

Torej je le bilo treba kaj dodatno omogočiti?
Glede na sporočilo v linkani niti (https://slo-tech.com/forum/t750626/p722... bojda na NLB klik web dejansko zadeva ni delovala ... Ko bom naslednjič moral izvesti nakazilo, bom videl, če je sedaj z novim nlbklik.si instantno.

WizzardOfOZ ::

sija je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

solatko je izjavil:

alešhojs - Že skoz je instantno samo nakazilo na račun NLB, vse ostalo ob delavnikih.

ne laži. instantno plačilo dela vedno, če je račun tistega, ki mu plačuješ pri banki, katera je v IP shemi (torej tudi po celi eu).
če pa banka ni v tej shemi, potem gre pa plačilo naslednji delovni dan(če plačuješ med vikendi).
izjema so pa še napovedane prekinitve, ko se kak nov kos programske kode nalaga. to je ponavadi v večernih urah med 22:00 in 00:00.

Ne laži, plačilo iz NLB na NKBM račun traja več ur, je pa izvedeno v istem delovnem dnevu. Prav tako se plačila izvajajo samo med delovniki in ne ponoči. To je daleč od "instant plačil".

Pa ne zaradi NLB. Na nlb je plačilni sistem 24/7 "up and running".
Se moraš pa vprašat ali je NKBM v instant pay sistemu? Če ni, potem lahko dobijo transakcije samo med časom, ko njihov plačilni sistem deluje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

Vse Slo banke imajo omogočen prejem sepa instant transferjev. Lahko testirate z Revolutom, ki vedno pošlje instantno. Torej, če traja par ur ali 2 dni je to napaka pošiljatelja.

kow ::

Kaj je novega? Kliku pol stvari ne dela. Ce gres na video klic, ti pa predlagajo da posljes mail, ker bos drugace predolgo cakal :))

A link na starega se se kje najde?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Evo, ker sem pustil okno odprto, sem po 3 minutah dobil okno odprto in mi je razlozil kje najdem funkcionalnost. Vec klikov kot prej, ker je vmesnik narejen za telefone.

Sam bom verjetno raje reinstaliral OS na telefonu, kot se jebal z uporabnisko izkusnjo na PCju. Zmagali so :)

Aja, pa ce vam kamera na firefoxu ne dela, chrome je odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

harvey ::

kow je izjavil:

Kaj je novega? Kliku pol stvari ne dela. Ce gres na video klic, ti pa predlagajo da posljes mail, ker bos drugace predolgo cakal :))

A link na starega se se kje najde?

Starega od 23.8.23 ni več.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nejc_nejc ::

Beseda arhiv ne obstaja več.

MrStein ::

Arhiv je eno, aktivna aplikacija pa drugo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Skoraj gotovo jo imajo za rezervo se vedno aktivno, samo skrili so jo.

dunda ::

Ko smo ravno pri NLB - ali je na voljo tudi spletni dostop do NLB Proklika?
Na spletni strani so glede tega zelo skopi, zadevo sicer drobno omenijo. Za test sem poskušal odpreti prijavno stran, vendar mi ta javlja "Napačno digitalno potrdilo ali nepravilno geslo.". Kartica in geslo sta preverjeno ok, saj se brez težav prijavim v SKB Pronet.
Bega me, ker spodaj piše "(C)1999-2018 Halcom d.d.", kar kaže na to, da je spletna stran (za)stara(na). Je treba kaj vključiti?

Če se kdo sprašuje, zakaj ne vprašam na banko - sem klical, pa sem vedno xx-ti v čakalni vrsti. Na povratni klic, ki je bil obljubljen, še kar čakam. Kontaktni obrazec je po pritisku na gumb POŠLJI obstal ...
Slo-tech je pa itak forum vseznalcev in ni hudič, da ne bo kdo vedel.
https://www.kacnje.eu

velikBrokoli ::

NLB Proklik? Jaz imam dostop do spletnega NLB Klika, ne vem pa kaj točno je Proklik.

dunda ::

To je za poslovne subjekte.
https://www.kacnje.eu

lolipop2 ::

Tudi meni nova "funkcionalnost" ni všeč. Več klikanja je. LAhko bi npr. obstajal kak search po preteklih plačilih, da potem narediš "pay again". Pa tam, ko greš na odjavo, bi lahko zgoraj (prek app-a), kjer je tvoj referent, dodali opcijo, da ga skineš oz. bi lahko bil manjši. Kaj me briga, kdo je, ker nikoli ni dosegljiv.
Vsaj slikaj in plačaj deluje OK. :)

WizzardOfOZ ::

dunda je izjavil:

Ko smo ravno pri NLB - ali je na voljo tudi spletni dostop do NLB Proklika?
Na spletni strani so glede tega zelo skopi, zadevo sicer drobno omenijo. Za test sem poskušal odpreti prijavno stran, vendar mi ta javlja "Napačno digitalno potrdilo ali nepravilno geslo.". Kartica in geslo sta preverjeno ok, saj se brez težav prijavim v SKB Pronet.
Bega me, ker spodaj piše "(C)1999-2018 Halcom d.d.", kar kaže na to, da je spletna stran (za)stara(na). Je treba kaj vključiti?

Če se kdo sprašuje, zakaj ne vprašam na banko - sem klical, pa sem vedno xx-ti v čakalni vrsti. Na povratni klic, ki je bil obljubljen, še kar čakam. Kontaktni obrazec je po pritisku na gumb POŠLJI obstal ...
Slo-tech je pa itak forum vseznalcev in ni hudič, da ne bo kdo vedel.


Enkrat počakaj do konca xx-ti v čakalni vrsti. Kontaktni center pozna svoje delo in ti bodo najbolje svetovali. Če lahko tukaj par ur čakaš na odgovor, boš tudi tistih 5 do 10 minut na telefonu počakal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dunda ::

Sem čakal dvakrat po dvajset minut. Saj še čakam na povratni klic, ampak ga očitno ne bo kmalu ...
Sicer pa bo njihov odgovor verjetno boljši kot Slo-techovski :-)
https://www.kacnje.eu

velikBrokoli ::

dunda je izjavil:

To je za poslovne subjekte.


Ah, saj res. Imam tudi jaz dostop do NLB Klikpro preko telefona, na webu mi pa nikoli ni uspelo zadeve usposobiti. Itak si samo 1x na mesec prenakažem sredstva iz poslovnega računa na Revolut :))

WizzardOfOZ ::

dunda je izjavil:

Sem čakal dvakrat po dvajset minut. Saj še čakam na povratni klic, ampak ga očitno ne bo kmalu ...
Sicer pa bo njihov odgovor verjetno boljši kot Slo-techovski :-)


Viber?
viber://pa?chatURI=nlbkontaktnicenter

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Viberja pa nimam.
Bom še malo počakal, saj ne gori voda. Pa še enkrat poskusil s klicem. Jao, te podpore so pa sedaj res pod nivojem.
https://www.kacnje.eu

WizzardOfOZ ::

Niso podpore pod nivojem, problem je neznanje ljudi, pa potem za vsak k**** kličejo kontaktni center.

Maš pa še idiote, ki kličejo KC, pa ko se mu ženska oglasi, se sleče in ji začne k**** kazat. (kljub temu, da se ve katera stranka kliče)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

sija ::

dunda je izjavil:

Ko smo ravno pri NLB - ali je na voljo tudi spletni dostop do NLB Proklika?
Na spletni strani so glede tega zelo skopi, zadevo sicer drobno omenijo. Za test sem poskušal odpreti prijavno stran, vendar mi ta javlja "Napačno digitalno potrdilo ali nepravilno geslo.". Kartica in geslo sta preverjeno ok, saj se brez težav prijavim v SKB Pronet.
Bega me, ker spodaj piše "(C)1999-2018 Halcom d.d.", kar kaže na to, da je spletna stran (za)stara(na). Je treba kaj vključiti?

Če se kdo sprašuje, zakaj ne vprašam na banko - sem klical, pa sem vedno xx-ti v čakalni vrsti. Na povratni klic, ki je bil obljubljen, še kar čakam. Kontaktni obrazec je po pritisku na gumb POŠLJI obstal ...
Slo-tech je pa itak forum vseznalcev in ni hudič, da ne bo kdo vedel.


Kakor vem je proklik samo Win32 aplikacija.

Patrik0 ::

Kako ste zadovoljni z novim klikom? Kaksna so kaj mnenja pa kako je kaj glede nlb-ja in vkljucitev v apple pay? Saj google pay ze podpirajo.

nejc_nejc ::

A si ti kej prebral, gor nad sabo. Al si eden od unih, drugi teden letim v Xy, kaj si naj ogledam?

WizzardOfOZ ::

Patrik0 je izjavil:

Kako ste zadovoljni z novim klikom? Kaksna so kaj mnenja pa kako je kaj glede nlb-ja in vkljucitev v apple pay? Saj google pay ze podpirajo.


apple pay bo v kratkem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

no comment ::

Pri slovenskih bankah (posebej pa še pri NLB) se zna "kratko" precej raztegnit...

MrStein ::

Apple pay dela, sem preizkusil te dni.

Dodal NLB MAsterCard debit kartico, plačilo na POS v trgovini dela.

PA še cvetka aplikacije NLB Pay:

Po nedavni nadgradnji po zagonu zahteva novo aktivacijo.
Prvi korak je izbira banke, kjer ponudi le: NLB Črna gora

:P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pingme ::

MrStein je izjavil:


PA še cvetka aplikacije NLB Pay:
Po nedavni nadgradnji po zagonu zahteva novo aktivacijo.
Prvi korak je izbira banke, kjer ponudi le: NLB Črna gora
:P

Težavo odpravi uninstall in ponovna namestitev.

no comment ::

pingme je izjavil:


Težavo odpravi uninstall in ponovna namestitev.

Enkrat so tako čisto zb0rkali tudi NLB Klik aplikacijo. V NLB Pay so enkrat pokvarili fičr 'Zvestoba'. Nobene kartice ti ni več pokazalo na seznamu, tudi ponovno dodati jih nisi mogel. Pomagal je samo delete in install. Zgleda, da so se odločili za takšno uporabniško izkušnjo.

They are not stupid, just... special.

dronyx ::

Nočem nikogar strašit, samo menda danes ni dostopnih precej spletnih strani zaradi ddos napada, med drugim tudi Banka Slovenije. Samo kaj pa če se spravijo še na spletne banke? Tam se zdi precej večja škoda kot stran predsednice države, ki jo (skoraj) nihče ne glede. Če te spletne banke več dni ne bi delale ne vem kaj bi. Ali se da na pošti še ročno plačat položnico?

ToniT ::

dronyx je izjavil:

Nočem nikogar strašit, samo menda danes ni dostopnih precej spletnih strani zaradi ddos napada, med drugim tudi Banka Slovenije. Samo kaj pa če se spravijo še na spletne banke? Tam se zdi precej večja škoda kot stran predsednice države, ki jo (skoraj) nihče ne glede. Če te spletne banke več dni ne bi delale ne vem kaj bi. Ali se da na pošti še ročno plačat položnico?


Ne dajaj Rusom idej!

dronyx ::

ToniT je izjavil:

Ne dajaj Rusom idej!

OK, torej me mora biti strah. Sem mislil d aimajo kakšne storitve kot je Cloudflare, da preprečijo sesutje spletnih strani v takem primeru.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
713523 (525) Invictus
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo??

Oddelek: Loža
464066 (480) Gambino
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517413 (2070) Patrik0
»

1. Poročilo o primerjavi spletnih in mobilnih bank

Oddelek: Loža
61017 (872) Patrik0
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16142008 (5715) Machete

Več podobnih tem