» »

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

««
6 / 6
»
»»

Skyman ::

Vem da ima NLB apple pay,zato sem pa napisal da so alternative.Predno sem docakal ta apple pay,sem ze pri alternativah dobil 2 nove kartice(potekle prejšne).

OK.d ::

delavec44 je izjavil:

Mene čudi, da vas je med uporabniki tehničnega foruma še vedno toliko na NLB. Kaj ni veliko boljših alternativ?

Ali še nisi slišal, da se je lažje ločiti kot pa banko zamenjati;)
LPOK.d

delavec44 ::

OK.d je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mene čudi, da vas je med uporabniki tehničnega foruma še vedno toliko na NLB. Kaj ni veliko boljših alternativ?

Ali še nisi slišal, da se je lažje ločiti kot pa banko zamenjati;)


Nisem :D. Zamenjal že ca. 8 bank (štejem tudi fintech), žena je pa še vedno prva.

Kekec ::

Če si zamenjal 8 bank, je mogoče v tebi problem ;)

telexdell ::

Skyman je izjavil:

teh 1.5gb glih ni surfanje bolje penzicko browsanje :)) pa se drago placal.

Dobis na NLB Pay tudi za prilive sms? ker na applu dela apple pay ze ce je nlb kartica dodana v wallet,za ostale stvari so druge kartice

A si že kdaj stopil iz hotela mama vsaj do bližnjega otroškega igrišča? Npr. v Egiptu te minuta pogovora stane skoraj 4€, 100 kB podatkov pa nekaj čez 1€. Tebi pa je 12 € drago?
Pa kaj od "...če imaš WiFi..." nisi razumel?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

predi ::

Evo, ne. Že imam prvi problem po ukinitvi SMS Alarma. Za kartico pooblaščenke push notifikacije ne pridejo, čeprav ima svojo instanco NLB Pay za svojo kartico. Torej na telefonu, kjer laufa ta instanca ne pride nič. Na mojem telefonu pa tudi nič. Odlično.

telexdell ::

predi je izjavil:

Evo, ne. Že imam prvi problem po ukinitvi SMS Alarma. Za kartico pooblaščenke push notifikacije ne pridejo, čeprav ima svojo instanco NLB Pay za svojo kartico. Torej na telefonu, kjer laufa ta instanca ne pride nič. Na mojem telefonu pa tudi nič. Odlično.

Pa ima dodan račun in kartico vstavljeno v NLB Pay?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

predi ::

Imela je nameščeno pre- Google Pay verzijo aplikacije iz nekega razloga. Zdaj bo verjetno delalo.

Skyman ::

telexdell je izjavil:

Skyman je izjavil:

teh 1.5gb glih ni surfanje bolje penzicko browsanje :)) pa se drago placal.

Dobis na NLB Pay tudi za prilive sms? ker na applu dela apple pay ze ce je nlb kartica dodana v wallet,za ostale stvari so druge kartice

A si že kdaj stopil iz hotela mama vsaj do bližnjega otroškega igrišča? Npr. v Egiptu te minuta pogovora stane skoraj 4EUR, 100 kB podatkov pa nekaj čez 1EUR. Tebi pa je 12 EUR drago?
Pa kaj od "...če imaš WiFi..." nisi razumel?


Seveda ce sem sam dal 10EUR za 40gb v egiptu porabil pa 20gb...s tem da sem delil podatke.zakaj moram iz mama hotela iti? kaj ima tukaj to veze? Vrjetno si ti v mama hotelu ko nisi seznanjen s cenami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

delavec44 ::

Kekec je izjavil:

Če si zamenjal 8 bank, je mogoče v tebi problem ;)


Dokler banke dajejo ugodnosti novim strankam in nič obstoječim bom še naprej to delal. Enako počnem s telekomunikacijami. Če je problem si vzeti vsake 2 leti eno uro časa, za 200EUR+ prihranka, pa ne vem.

Moj arhiv: Intesa, Sparkasse, Sberbank, N26, Monese, Revolut, Vivid, Addiko, Nuri, W1tty, Unicredit, NKBM. Nekaj od teh je še aktivnih.

Zgodovina sprememb…

Gospod ::

Od kdaj bankomat ob dvigu ne izpiše več stanja na računu ampak samo znesek dviga?
Lp.

nejc_nejc ::

Odvisno kateri bankomat.....firma...

donvito ::

Gospod je izjavil:

Od kdaj bankomat ob dvigu ne izpiše več stanja na računu ampak samo znesek dviga?

To pa že kar nekaj časa. Za stanje moraš posebej zahtevat. Vsaj GB in NLB.

BlaY0 ::

Kekec je izjavil:

Če si zamenjal 8 bank, je mogoče v tebi problem ;)

Banka, štrom, zavarovanje, internet provider, mobile provider... vse to se da danes precej enostavno menjat. To da imaš možnost menjave in jo izkoristiš ne pomeni da imaš problem ampak imaš rešitev. Danes ti večina providerjev za zgornje storitve ponudi nek bonus za prvo leto ali dve zvestobe. Ne vem zakaj ne bi rotiral med providerji ter vsako leto ali pa vsaj enkrat na dve leti pokasiral vsaj en bonus. Mogoče se komu to ne izplača, oziroma se mu zdi da je prihranek v razmerju s komplikacijami pri menjavi premajhen. No, meni se te menjave zdijo precej enostavne in se mi izplačajo.

telexdell ::

BlaY0 je izjavil:

Kekec je izjavil:

Če si zamenjal 8 bank, je mogoče v tebi problem ;)

Banka, štrom, zavarovanje, internet provider, mobile provider... vse to se da danes precej enostavno menjat. To da imaš možnost menjave in jo izkoristiš ne pomeni da imaš problem ampak imaš rešitev. Danes ti večina providerjev za zgornje storitve ponudi nek bonus za prvo leto ali dve zvestobe. Ne vem zakaj ne bi rotiral med providerji ter vsako leto ali pa vsaj enkrat na dve leti pokasiral vsaj en bonus. Mogoče se komu to ne izplača, oziroma se mu zdi da je prihranek v razmerju s komplikacijami pri menjavi premajhen. No, meni se te menjave zdijo precej enostavne in se mi izplačajo.

Slovenija ni zgolj Ljubljana. Če hočem do poslavalnice prve banke, katera ni NLB moram vsaj 15 km daleč. Pa še v nasprotno smer od službe. Če mi tista ni všeč potem imam do naslednje tam 35 km. Če pa mi ti dve nista všeč pa jih v razdalji 80 km dobim še 3 ali 4. Pol se pa odločiš za tistega kateri onljublja najboljše obresti (npr. Diba, Sberbank), pol ga pa čez nekaj let ni več pri nas in si prisiljen takoj najti drugega...Sedaj imam mesečni strošek z banko tam 6 €. Koliko ceneje mora biti 80 km stran, da se mi splača.

PS pa ne s tem, da lahko vse urediš preko spleta.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GodoBoy ::

Kaj pa ne moreš? Sam nisem bil na banki že kar nekaj let...

delavec44 ::

Vse lahko urediš preko spleta ;) Pri nekaterih še odprtje računa.

Jaz v prihranek vračunam tudi kakšen priporočilni bonus ter boljšo depozitno mero.

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

BlaY0 je izjavil:

Kekec je izjavil:

Če si zamenjal 8 bank, je mogoče v tebi problem ;)

Banka, štrom, zavarovanje, internet provider, mobile provider... vse to se da danes precej enostavno menjat. To da imaš možnost menjave in jo izkoristiš ne pomeni da imaš problem ampak imaš rešitev. Danes ti večina providerjev za zgornje storitve ponudi nek bonus za prvo leto ali dve zvestobe. Ne vem zakaj ne bi rotiral med providerji ter vsako leto ali pa vsaj enkrat na dve leti pokasiral vsaj en bonus. Mogoče se komu to ne izplača, oziroma se mu zdi da je prihranek v razmerju s komplikacijami pri menjavi premajhen. No, meni se te menjave zdijo precej enostavne in se mi izplačajo.


Ni ravno tako enostavno:
- Banka: če jo imaš tudi zaradi drugih stvari (skladi, varčevanja, trgovanja) ne boš menjal ker nekaj ni ravno tako kot bi želel.
- štrom: ta je mogoče še res najbolj enostaven zamenjati
- zavarovanje: spet podobna zgodba kot pri banki, ne gledam samo ceno zavarovanja ampak tudi kaj mi omogoča, pa kako so odzivni ko jih potrebujem
- internet: pri menjavi je spet menjava razenim modemov, boxov itd. Če mi en ponudi popust za pol leta prej preverim pri mojem če mi ponudi isto ... se da kaj dogovoriti ... ni vredno razen če je kvaliteta res toliko boljša. Kar pa se mi zdi da pri nas ni ravno neke razlike.
- mobile: mogoče, čeprav osebno ne menjam Telekoma za nebenega drugega.

BlaY0 ::

No, pa smo prišli od tega kako je problem v nekom, ki mu je brez problema ratalo zamenjati že 8 bank, do tega kako zelo velik problem je zamenjati skoraj karkoli. Ja očitno ni tak problem, če mu je ratalo 7x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

telexdell ::

GodoBoy je izjavil:

Kaj pa ne moreš? Sam nisem bil na banki že kar nekaj let...

Pač koristiš le storitve, za katere ne rabiš na banko. Dvig večje količine gotovine ne moreš izvesti preko spleta. Tudi težko zamenjaš Evre v Dolarje ali Funte. Pa prodaja naložb v skladih tudi ne gre preko spleta. Za kakšen kredit je tudi nujen obisk banke, če želiš optimizirati obrestno mero...
Če pa zgolj dobiš na račun plačo in pol gledaš, kdaj boš šel/ali ne v minus je pa splet čisto dovolj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GodoBoy ::

Lol, redno delam prav vse kar si navedel preko spleta, le velike količine gotovine ne dvigujem. Pač ne utajam davkov ker drugače ne vem kaj počneš z "veliko količino gotovine".

telexdell ::

Skyman je izjavil:


Seveda ce sem sam dal 10EUR za 40gb v egiptu porabil pa 20gb...s tem da sem delil podatke.zakaj moram iz mama hotela iti? kaj ima tukaj to veze? Vrjetno si ti v mama hotelu ko nisi seznanjen s cenami

Mama hotel ima veze v povezavi z 12€ in da je to drago.
In za 2 € razlike bi naj iskal prodajalne lokalnih operaterjev, stal v vrsti, dal kopirat potni list kar tam enim, razstavlja telefon, da vstavim SIM, po možnosti še plačal s kreditno kartico... pol pa dobil 10x več podatkov, ko pa niti svojih nisem pokuril več kot 50%?

PS Obisk WC-ja na letališči, ko sem čakal na prtljago je žena plačala 2 €.

GodoBoy je izjavil:

Lol, redno delam prav vse kar si navedel preko spleta, le velike količine gotovine ne dvigujem. Pač ne utajam davkov ker drugače ne vem kaj počneš z "veliko količino gotovine".

A pol dobiš virtualne dolarje v denarnico?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

GodoBoy ::

Kolikor rabim dolarjev ali drugr tuje valute v valuti je dvignem na lokaciji. Na računu pa imam trenutno preko 90% v dolarjih. Zakaj pa ti rabiš dolarje v denarnici? So redke države kjer kartice ne špilajo...

MrStein ::

delavec44 je izjavil:

Vse lahko urediš preko spleta ;) Pri nekaterih še odprtje računa.

Ne, ne moreš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

telexdell ::

GodoBoy je izjavil:

Kolikor rabim dolarjev ali drugr tuje valute v valuti je dvignem na lokaciji. Na računu pa imam trenutno preko 90% v dolarjih. Zakaj pa ti rabiš dolarje v denarnici? So redke države kjer kartice ne špilajo...

Pol verjetno tistemu, kateri ti nekje v centralni Afriki nese kovčev od recepcije do sobe plačaš s kartico? Pa vožnjo s taksijem kje v Perujskih Andih verjetno tudi. Al pa sladoled kje na kakšni Turški stojnici je katica the best izbira. Pa če jahaš kamelo v Egiptu le kartico potegneš pa je Beduin presrečen, ker ima končno signal... Pa pol ko zapustiš hotelsko sobo osebju namesto nekaj $$ kar kartico pustiš....?
Kot Slovenija ni zgolj Ljubljana tako tudi Svet ni le Evropa, ZDA, Avstralija in milijonska mesta...Na večih mestih po Svetu, kot jo lahko uporabiš za plačilo si s kartico lahko rit obrišeš, če ne boš imel gotovine za sekret papir.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GodoBoy ::

A si ti pismen? Sem ti napisal da gotovino v tuji valuti kolikor je potrebujem dvignem na lokaciji. Tega res ni veliko. Pa sem 99% prepričan da potujem veliko več od tebe. In ja, tudi vse kar si naštel (razen Turške stojnice) sem že bil. Pa za to res ne rabim toliko gotovine, da bi rabil imeti lastno banko oddaljeno največ 10km od doma kot ti problematiziraš. Fak se sprenevedaš, velike količine gotovine na 10km oddaljenosti od doma rabiš zgolj če vse doma plačuješ v cashu. Utajuješ ali pomagaš utajevati. Teli tvoji primeri za veliko količino gotovine kot je menda ti vsakodnevno rabiš pač ne pijejo vode.

GodoBoy ::

Pa kot zanimivost. Tudi v Afriki se od gotovine poslavljajo. V Keniji recimo praktično vsa plačila potekajo preko telefona.

telexdell ::

GodoBoy je izjavil:

A si ti pismen? Sem ti napisal da gotovino v tuji valuti kolikor je potrebujem dvignem na lokaciji. Tega res ni veliko. Pa sem 99% prepričan da potujem veliko več od tebe. In ja, tudi vse kar si naštel (razen Turške stojnice) sem že bil. Pa za to res ne rabim toliko gotovine, da bi rabil imeti lastno banko oddaljeno največ 10km od doma kot ti problematiziraš. Fak se sprenevedaš, velike količine gotovine na 10km oddaljenosti od doma rabiš zgolj če vse doma plačuješ v cashu. Utajuješ ali pomagaš utajevati. Teli tvoji primeri za veliko količino gotovine kot je menda ti vsakodnevno rabiš pač ne pijejo vode.

Lepo, da veliko potuješ. Čeprav že sedaj potuješ več kot jaz, ti želim, da potuješ še več. Želim ti tudi, da se se ti navseh potovanjih uresniči vse kar si si zastavil in še več. A kot nekateri gredo na Triglav in druge gore s običajno opremo nekateri to pot začno z visokimi petkami ali oguljenimi teniskami. Eni se ob prihodu na plažo zaščitijo s kremo za sončenj ein se skrijejo pod senčnik, drugi potegnejo ležalnik na čistino in počivajo...Eni pač imajo denar v žepu, da lahko vse porihtajo- drugi pač pridejo s kartico nekam in dvignejo denar, da lahko vse porihtajo. Kje je tu problem? Zakaj bi moral menjati banko, da bi nekje sredi sahare vse porihtal s kartico, če pa lahko sedaj z gotovino?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

predi ::

Zanimivo je tudi, da sem pred izključitvijo SMS Alarma dobival tri notifikacije pri vsakem plačilu s kartico (NFC) - za SMS, od NLB Pay in še od Google Pay - zdaj pa sem pri prvem plačilu po spremembi dobil samo eno, od NLB Pay. Tako je sicer bolj praktično.

BTW, spremembo sem moral opraviti prek videoklica, ker mi je Klik vrgel gor popup, da moram.

Še ena razlika med SMSi in push notifikacijami, ki mi pade na pamet, je zgodovina. Slednje so "ephemeral" že po naravi, torej živijo samo v notification pulldownu, dokler jih ne swipneš, nakar izginejo v praznino. SMSi pa lahko s tabo ostanejo prek več telefonov, desetletja.

Dosan ::

predi je izjavil:



Še ena razlika med SMSi in push notifikacijami, ki mi pade na pamet, je zgodovina. Slednje so "ephemeral" že po naravi, torej živijo samo v notification pulldownu, dokler jih ne swipneš, nakar izginejo v praznino. SMSi pa lahko s tabo ostanejo prek več telefonov, desetletja.



SMS alarm je...obvestilo.
Notification na telefonu je...obvestilo.
Če pa želiš gledati seznam vseh teh "obvestil" pa je ta vedno lepo urejen in pregleden v tvoji listi transakcij znotraj bančnih aplikacij. ;)

predi ::

Tisti "vedno" si pozabil dati v narekovaje, kot sem pravkar storil sam. Nad tistim seznamom ti kontrole nimaš, ima ga banka.

Prvi SMS alarm sem tako dobil tak čas leta 2015. Če grem gledat transakcije iz tistega leta na Klik, seveda dobim praznino.

Nobena banka ti ne bo tega na svojih strežnikih držala v nedogled. Kar samo potrjuje mojo poanto iz prejšnjega prispevka.

Patrik0 ::

No od konca leta 2023 se je kar nekaj spremenilo na področju e-bančništva.
Nekatere banke so se združile, nekatere so tik pred tem, nekatere pa no ja-kot je bilo 10 let nazaj, tako še je danes ?.
No na kratko pri Addiko, SKB ter pri vseh treh hranilnicah se ni od lani spremenilo kaj nič, imajo v ponudni nekja novih paketov in akcij ter v teh pol letih dodatno optimirali in varnostno izboljšali svoje spletne in mobilne banke, to pa je to-kar se tehnike in aplikacij tiče.

NLB je lani prenovila v celoti sovje digitalne kanale in predstavila novo poenoteno spletno in mobilno banko Klik ter od letos ponudila tudi podporo za Apple pay in od prej tudi že Google pay. V tem času so se združili tudi z Nbanko, nekdanjo Sberbank.

Sparkasse je leto aprila prenovila svojo podobo mobilne banke, in izboljšala uporabniško izkušnjo, v tem času so predstavili novi ProStik, ki bo postopoma nadomestil v celoti poslovni Stik. Kmalu bo pa tudi verjetno na vrsti osebni NetStik za občane, tega bodo tudi prenovili. V tem času so se tudi v celoti povezali z družbo ErsteCard, in se preimenovali v Sparkasse Pay- to je Diners, tudi tam so prenovili aplikacijo.

Deželna banka je tudi oplemenitila svojo ponudbo z novimi krediti in prenovila spletno banko od a-ž v celoti. Dosti boljša je za uporabo in dosti bolj uporabniku prijazna in sodobna. Med tem pa je mobilna banka ostala nespremenjena. Tukaj še bo treba počakati, saj bo tudi ta slej ko prej prenovljena.

Kaj se tiče SKB in NKBM, je predvideno avgusta-septembra, da se le ti združite in preimenujeta v novo OTP banko. Nekatere storitve ostajajo enake, nekaj pa so na ponudbi tudi spremenili ali izvzeli iz paketov (sploh iz paketa komplet) in pa pričakujejo nas nove cene, ene pa ostajajo nespremenjene. Uporabniki dobijo nove št. Računov in pa nove debetne kartice. Novost pa je tudi to, da bo nova banka po združitvi v celoti podpirala poleg Google Pay tudi Apple pay in pa nova banka bo v celoti bazirala na aktualni strukturi Nove KBM, kar pomeni, da bodo pri OTP banki komitenti uporabljali BankaNet (nekaj novega za komitente sedanje SKB).

Unicredit banka je ostala več ali manj enaka, tukaj so pa tudi samo dodelali in spremenili oz. bolj ali manj posodobili izgled spletne in mobilne banke, kljub temu pa še zmeraj v novi posodobljeni različici ne podpirajo e-računov, kakor tudi SKB tega še nima.
Vmesno še omenim Gorenjsko Banko, ta je v celoti prenovila svojo digitalno infrastrukturo, sicer že lani, so pa jo vendarle letos dodelali, ni tako napredna kot recimo od katere druge banke, vendar pa zadeva sedaj deluje dosti bolj tekoče, kot pa lani septembra, ko vsak drugi dan nisi moral dostopati no linka. No letos maja so stari Link ukinili in vse uporabnike prestavili no novi osebni in novi poslovni LINK. Sta pa mobilni in spletni Link skorajda identična.

MNENJE:
Najbolj v oči mi je padla prenovljena spletna banka DBS NET, se jo splača kaj pogledat in preizkusit. Zelo fina je tudi nova posodobljena mobilna banka MStik od Sparkasse, dosti lažje za navigiranje in hitreje najdeš stvari.
Na samem vrhu pa sta še vseeno Nova KBM z bankanetom in pa Intesina ISPS ebanka, obe se nenehno izboljšujeta in postajata uporabniku vedno bolj prijazne. Bomo pa videli predvsem pri Bankanetu kako bo po združitvi pri novi OTP banki.


SLIKE:

Nova KBM: https://ibb.co/WHHhFyq
Intesa: https://ibb.co/856CsR8
Gorenjska Banka: https://ibb.co/CPwzG0g
Nlb: https://ibb.co/C0mxzSQ
Sparkasse: https://ibb.co/9sq7fRc


Tako to je pa zaenkrat vse kar je za povedati z mojega vidika in testiranja aplikacij.
Lep dan vsem.

WizzardOfOZ ::

NKBM in SKB bosta 22. Avgusta pridruženi OTP grupi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899217 (195) Tene
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11920009 (1851) delavec44
»

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
724900 (1071) polozweii
»

1. Poročilo o primerjavi spletnih in mobilnih bank

Oddelek: Loža
61300 (1155) Patrik0
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697131922 (38931) WizzardOfOZ

Več podobnih tem