» »

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

1 2
3
4 5

mirkuma ::

Bogsigavedi koliko let bo trajalo, da se bodo znebili OTP in prešli na passkey autentifikacijo? SMS/2SF/Autentikatojr/OTP se počasi opušča, NLB pa to šele integrira...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Dosan ::

BuDi79 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Seveda je problem, večina bančnih aplikacij blokira delovanje na rootanih ali kako drugače "tampered with" telefonih.
Če bi bilo to res in ne samo PR bullshit odgovor NLBja...
Res nenavadno, da so do zdaj na custom romu (primer xiaomi.eu) normalno delujejo vse ostale slovenske banke + Revolut, N26, Paypal, Skrill, Bunq, Monese in Curve.

NLB Pay pa pač ne deluje.

Torej, ja - povsem običajna praksa večine bančnih aplikacij... od NLBja...



Večinoma rooted telefonov ne podpirajo. Mogoče boš imel nekaj uspeha z Magiskom, ali nekimi verzijami custom ROMov, specifik ne poznam, ampak v osnovi bančne aplikacije naj ne bi podpirale rooted telefonov, ker je pač resen security issue to za njih.
Vsaka bančna aplikacija najbrz tudi malo po svoje izvaja root/security compromised/emulator device check, so your mileage may vary.
V NLB primeru so očitno spremenili/upgrejdali security check in ti zdaj zazna napravo kot neprimerno.

klemenSLO ::

MOj komentar za Desktop web:
-absolutno preveliki razmaki pri prikazu transakcij. Naj omogočijo nek 'zgoščen' pregled.
Dobedno le ena transakcija se prikaže spodaj... 80% zgoraj pa je ime računa/št.računa in veliko praznega naokoli
- kje je IZVOZ podatkov v .Qif fromatu al pa .OFX? Vso zgodovino imam v zunanji aplikaciji. Super da omogočajo neke analize znotraj klikina ampak naj pustijo izvoz.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kow ::

Desktop web ne obstaja vec, gre bolj za nateg industrije. Lahko sicer izboljsas izkusnjo, ampak v osnovi tega nihce vec ne pocne, ker je predrago.
Ideja je tudi: kaj pa imas TI za izvazati podatke, kaj nic ne cenis svoj cas? Placaj dodatno storitev, pa ti bomo mi risali grafe itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Patrik0 ::

Uporabniska izkusnja novega klika je pac slabsa, so ven prisli danes neki popravki in je aplikacija obcutno pocasnejsa. Ko smo pa pilotni uporabniki pol leta nazaj pisali kake funkcije so smiselne so nas ignorirali inndelali svoje, pa se zdaj sprasujem zakaj je bilo potek toliko anket itd. glede implementacije funkcij, ce so pop itak delali vse nekaj po svoje.

Desktop web app se mi zdi da ni tak hudo slab, ma nekaj buggov je res, ampak v primerjavi- stari mobilni klikin in novi klik na mobilcu je pa sranje- je le osebno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Patrik0 ()

tony1 ::

"Ko smo pa pilotni uporabniki pol leta nazaj pisali kake funkcije so smiselne so nas ignorirali inndelali svoje, pa se zdaj sprasujem zakaj je bilo potek toliko anket itd. glede implementacije funkcij, ce so pop itak delali vse nekaj po svoje."

Ker se enim ni dalo delati, drugim pa ne njihovega dela plačati... :P

Patrik0 ::

tony1 je izjavil:

"Ko smo pa pilotni uporabniki pol leta nazaj pisali kake funkcije so smiselne so nas ignorirali inndelali svoje, pa se zdaj sprasujem zakaj je bilo potek toliko anket itd. glede implementacije funkcij, ce so pop itak delali vse nekaj po svoje."

Ker se enim ni dalo delati, drugim pa ne njihovega dela plačati... :P



Pol pa skoda tega dnarja. Je banka vstran zmetla dnar za licence za apple developer program pa za test flight:D.

tony1 ::

a) Vseeno jim je.

b) Ko je bil enkrat predvideni buđet porabljen, je bilo konec z resnim delom. Ništa novog na zapadu...

WizzardOfOZ ::

nejc_nejc je izjavil:

Pa se ena cvetka, ki sem jo pricakoval pa je ocitno zelja iz druge galaksije. Dobiš poloznico s kodo, po emailu, kako jo lahko placaš? Rabis dve napravi oziroma prekucavas. Slabo.


Pride tudi to in to prav kmalu, ker to vsi pogrešamo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Patrik0 ::

Kakorkoli glede na zadnji mesec ali dva ce gledas reviewe na google play in appstorju so ljudje z novim appom nezadovolni.

nejc_nejc ::

Res ne vem, zakaj rabim čez 1/3 ekrana na fonu narisano bancno kartico.
Bolano.:))

tony1 ::

Pa preden sem, metuzalem, pogruntal, da jo moram najprej tapniti, da lahko nekomu pošljem €€€ prek flika je tudi minilo nekaj časa, ker so sicer knofi za to skriti ;((

nejc_nejc ::

Sam da JE, ostalo je nepomembno.

Tako kot vse skupaj, v kar rinemo.

tony1 ::

Ah, ja. Kakšno društvo povprečnežev so postali... Fantje in dekleta, mene resno skrbi za moj gnar :|

Smartphone aplikacija Klikin je dobila novo ikono in novo vsebino. Ali kaj.

Pa odprem zadevo in glej čudo, tudi prikaz 8-mestne (mimogrede, sekjuritaš, ki je izumil tako dolgo rolling kodo namesto pol krajše ima tako hudo paranojo, da je gotovo tudi fizično nevaren sebi in drugim 8-O) OTP kode so sfukali. Prej je bila prikazana bolj berljivo, z več presledka med ciframi. Zdaj so pač stlačene skupaj.

Okej, odtipkam kodo, enkrat. Dvakrat, trikrat. Ne dela. Dobim error:
"Nepravilen vnos PIN-a, uporabniškega imena ali enkratnega gesla OTP.

Priporočamo ponovni vnos podatkov.

Za več informacij pokličite pomoč uporabnikom na tel. št.: 01/477 20 60."

Kličem cifro in, tukaj bi pa že tulil, če bi me hotel kdo poslušati, dedec na drugi strani z najbolj flegma glasom na svetu (nagnati ga je treba že včeraj, takoj jutri pa rukniti na cesto še tistega, ki je tak voice talent plačal :D) pove: "Vašega klica žal ne moremo sprejeti, pokličite informacije". Gotovo bi kdo ta povprečen postal še pameten, če bi odzivnik naučil povedati, če so vsi operaterji zasedeni ali pa če so ob 17h že odšli domov :D

Skratka, tudi v Klik ne morem. Kapo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

2f4u ::

Evo.
NoK.

Zelel sem placati prezivnino, nekaj hranjenih nakazil,... nic od tega.
1.
Ne da sem klikal; nasel sem hranjeno nakazilo, ga zelel uporabiti pa mi jqvlja napake.
Ne obarva mi moznosti naprej.
Prvic sem uporabljal na tulifonu.
Uporabiti sem moral fliko, da sem pomagal otrokom. Proklik, da sem placal racune.
Ko pridem iz dopusta bom pa premuslil, ali bom se nadaljeval z NLB.

Sem se enkrat pogledal; ne dovoli reuporabo starega placila oz. tezi z podatki naslov, mwsto.. kar ne poznam. St.racuna in IBAN pa je bilo dovolk za sedaj .. niti ne predlaga, ce bi nasel po racunu. Vse rocno delo...
... majku jim in to na dopustu naj jim pisem... no go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

OK.d ::

Debile so naredili iz uporabnikov.
LPOK.d

nejc_nejc ::

Zakaj, se pač uporablja samo za placevanje položnic, pa še to je napol narejeno. Ne morem plačevati položnice prejete po mailu, brez, da telovadim kot na benčmašini.
Za vso ostalo ropotijo ki jo kao nudijo, sploh ne vidim potrebe in neke uporabnosti.

nejc_nejc ::

Za arhiv dokumentov se ne da vpisat datuma, temvec scrola po koledarju.
Malo nerodno za več let nazaj.

It..jevci. ali se to da rešiti?

k--p ::

Hitra plačila so izginila oz. jih nikjer ne najdem ... To se mi je zdelo uporabno.

lolipop2 ::

k--p je izjavil:

Hitra plačila so izginila oz. jih nikjer ne najdem ... To se mi je zdelo uporabno.


To je ena boljših stvai v mobilni banki. Oz katerikoli. A sedaj bo treba vsaki na novo tipkat vse podatke?

chucki ::

Vceraj bp nakazal na poljsko preko upn, tudi arhiv placil mi deluje. Ne vem zakaj imate taksne tezave....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mirkuma ::

lolipop2 je izjavil:

k--p je izjavil:

Hitra plačila so izginila oz. jih nikjer ne najdem ... To se mi je zdelo uporabno.


To je ena boljših stvai v mobilni banki. Oz katerikoli. A sedaj bo treba vsaki na novo tipkat vse podatke?

Hitra plačila so preimenovana v Prejemnike, imaš jih pod Plačili.
Drugače pa ima nov KLIK navodila, morda bi jih bilo dobro prebrati, preden se jamra za vsako stvar ki ni identična kot pri starem kliku.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

nejc_nejc ::

mirkuma je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

k--p je izjavil:

Hitra plačila so izginila oz. jih nikjer ne najdem ... To se mi je zdelo uporabno.


To je ena boljših stvai v mobilni banki. Oz katerikoli. A sedaj bo treba vsaki na novo tipkat vse podatke?

Hitra plačila so preimenovana v Prejemnike, imaš jih pod Plačili.
Drugače pa ima nov KLIK navodila, morda bi jih bilo dobro prebrati, preden se jamra za vsako stvar ki ni identična kot pri starem kliku.

Oprosti, da menjas staro besedno sintakso pod pretvezo izboljsave je bolano.

nejc_nejc ::

Aja še to.
Cilj programerja bi moral biti, da ne pise navodil.

dukedl ::

ne morm narest screenshota..ampak..včeri posodobil..zdej mam povsod skor "SL-Angleški prevod", ala "SL-My products, SL-More, SL-Home, SL-Dashboard, ..."
Če grem spodaj na + Plačaj, mam pa v pod gumbi "Lorem ipsum dolor" :D

a to prov tekmujejo kater updejt bo slabš? Nesposobneži. btw, v8.0.5
lp dukedl

tony1 ::

Očitno 01/477 20 60 sploh ne dela. Obenem so pa tako jebivetrski, da je niso avt. preusmerili na klicni center. Ali pa, še bolje, če bi ob napaki spletna stran izpisala pravo telefonsko? :|

Nato kličeš tega na 01/477 20 00, kjer se vsaj oglasi odzivnik, ki ti ne dvigne pritiska... dokler ti ne pove, da trenutno beležijo povečano število klicev :)) Kaj čudnega, če se pa norčujejo iz strank? >:D

Sem pa nato vsaj dobil gospo, ki mi je stvar zrihtala.

no comment ::

Nisem več ravno rosno mlad in nimam (več?) rad sprememb zaradi sprememb samih... Ampak s prehodom na novi Klik nisem imel težav. Še celo na novi telefon sem si ga lahko prenesel brez pomoči banke, kar pri ženi, z appom druge banko, ni šlo.

Hitra plačila so dosegljiva pod drugim imenom, big deal.

Sicer se ne spomnim kdaj sem nazadnje plačal kakšno položnico, sem pa par tednov nazaj hotel uporabit Klikov 'Slikaj in plačaj'za testiranje QR kod, ki jih generiram, ampak mi je za vse kode napisalo, da je koda napačna. Potem sem ugotovil, da težava ni pri meni, ker je mBills lepo prebral vse moje kode. Klik pa ni prebral niti QR kod iz položnic, ki jih dobiva žena. Mogoče so vmes že popravili?

Moja edina pripomba je, da njihov backend očitno po novem velikokrat ne deluje, ker app napiše, da Klik trenutno ni dosegljiv...

solatko ::

Cca 10 dni imam na telfonu nov klik in deluje b.p., tako plačevanje položnic, hitra plačila, slikanje položnic,.... Če je kak ukaz drugje, kot je bil na starem, si pač poglejte navodila, je vse lepo naslikano (me spominja na nemška navodila za butaste švabe). Nekateri imate res pri vsem kar je iz FB oz. Mete ven, probleme.
Delo krepa človeka

telexdell ::

Ko prebiram gornje zapise se resno sprašujem, ali smo postali dežela debilov? Folk vse ve o tem, kako preko cepiv vstaljajo 5G čipe, kako na zahodu v laboratorijih ustvarjajo točo in jo pošiljajo nad progresivne države ali kako je očitno, da je Zemlja ravna plošča... ne znajde se pa v aplikaciji, kjer s zamenja A z B ali zapis C nad zapismom Č... Ker dvomim, da je folk res toliko zarukan se tolažim s tem, da take poste piše konkurenca, da bi kakšnega manj veščega uporabnika klika spravila pod svojo, še bolj grozno aplikacijo...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

rokp ::

telexdell je izjavil:

olk vse ve o tem, kako preko cepiv vstaljajo 5G čipe, kako na zahodu v laboratorijih ustvarjajo točo in jo pošiljajo nad progresivne države ali kako je očitno, da je Zemlja ravna plošča... ne znajde se pa v aplikaciji, kjer s zamenja A z B ali zapis C nad zapismom Č...


Pa saj to je ista kategorija.

Kawhi ::

Men tud ni jasno kaj eni pišejo. Novi klik mi je čist kul...

solatko ::

telexdell - Ravno v tem je problem, da morajo trikrat+ cepljenim, "strokovnjaki" razlagat, kaj morajo pritisnit in kolikokrat. Tisti, ki mislimo s svojo glavo, nobena od zgoraj naštetih stvari ne kravžlja možganov, vendar tudi špikat rame, nismo hitel, ker stvari v osnovi niso bile jasne, ne zato, ker beremo FB (ga ne).
Programček je čisto o.k., rabil sem 20 sekund, da sem ugotovil, kje je kaj.
Delo krepa človeka

MadMax ::

Novi klik?
Katastrofa od govna.
Tistemu, ki je odobril ta zmazek bi treba jajca na panj. Pa ne odsekat, ampak samo oreng vsekat.
Hitra plačila so šla v 3PM. Ja, številke računov so ostale, to je pa vse. Sklici, nazivi, vse je izginilo.

Naj si nekdo proba plačat nek znesek na Viso: prej si samo spremenil znesek po želji in gremo Miki.
Zdaj?

Pa prejšnja "uporabi ponovno", kje je?

Tisti, ki zagovarjate branje navodil: za starega ni bilo treba nobenih navodil, je bilo vse intuitivno.
Zdaj? Še z navodili ne gre.

Pa še glede varnosti, ena pregrada manj pri prijavi, pa toliko poudarjanja varnosti? Resno?

Očitno bo treba menjat banko, če mislijo vztrajat na tem pasjem sranju iz otroškega peskovnika.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

ripmork ::

MadMax je izjavil:


Hitra plačila so šla v 3PM. Ja, številke računov so ostale, to je pa vse. Sklici, nazivi, vse je izginilo.

Pravkar preveril, res je (vsaj na mobilnem kliku). Kera bedarija. UX jim je zgleda španska vas.

OK.d ::

Ja hitra plačila so katastrofa, preden najdeš in ugotoviš kako in kaj.In zdaj naj bi šel navodila brat, za stvar katera je že enkrat lepo delovala.V glavnem iz dežja pod kap:P
LPOK.d

ripmork ::

Še na računalniku preveril zdej.

Hitra plačila so dobesedno 95% uporabe Klika, kar se mene tiče. Torej, zdej bom moral podatke (ki sem jih imel v starem Kliku ves čas shranjene) vsakič še enkrat izpolnjevat za brezveze, poleg tega so pa še en layer varnosti (varnostno geslo) umaknili. Kretensko.

Kawhi ::

Ste res tako trdi?
Hitra plačila; klikneš na plačila in prejemniki,

Ponovitev plačila, uporabi ponovno: klikneš na pretekla plačila, izbereš preteklo in klikneš zgoraj desno na polkrogec s puščico
Ali kliknes na prejemniki, zadnjih 5 plačil, izbereš in zoper polkrogec zgoraj desno

ripmork ::

Ok, sem našel.

Pod plačila, kliknit pretekla plačila, izbrat preteklo plačilo, desno odpret zavihek in kliknit "ponovi".
V starem kliku (na računalniku) si kliknil na menu "hitra plačila" in si imel vsa na voljo. Manj klikanja za nekaj najpogosteje uporabljenega v Kliku.

Je mogoče kaka opcija, da vklopiš nazaj uporabo gesla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

nejc_nejc ::

Sedaj je fino, da se s prsti sprehaja po ekranu, večkrat bolje.:))

martincek1 ::

Kawhi je izjavil:

Ste res tako trdi?
Hitra plačila; klikneš na plačila in prejemniki,

Ponovitev plačila, uporabi ponovno: klikneš na pretekla plačila, izbereš preteklo in klikneš zgoraj desno na polkrogec s puščico
Ali kliknes na prejemniki, zadnjih 5 plačil, izbereš in zoper polkrogec zgoraj desno


Ugibam, da so tebi tudi eDavki čist super in ne vidiš potrebe po kakšni izboljšavi?
Ker to kar je NLB dal ven je čist navadno UI/UX skropucalo v letu 2023.

Kawhi ::

Ugibaj kar hočeš, samo pravim da je novi vsaj tako uporaben kot stari. In da dela vse kar zgoraj pravijo da ne dela. In da klikov ni več sedaj na novem kot je bilo na starem. Boste pa stari prdci, ki vam je vsaka sprememba muka seveda še naprej nabijali svoje.

MadMax ::

Hitra plačila, imam jih nekaj prek 100.
Ko kliknem "prejemniki", traja skoraj 10 sekund da nekaj naloži.
Ko prvič oddrsam po abecedi navzdol, pridem ponavadi nekje do C, največ D in se scrolanje ustavi kot da je konec seznama.
Če želim izbrati nekaj proti koncu abecede,traja tudi 2 minuti. Na vsak "ekran" ali dva je treba čakat vsaj 5 sekund.
Hitra plačila, pajade...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kawhi ::

Pa daj no, a veš komu boš plačal? Klikni na prejemniki, na lupo zgoraj in vpiši pevo črko ali dve. Ajde kaj še pa sam pogruntaj...ni težko.

Boobiz ::

a nobenga ne moti, "niti half baked" feature kategorizacije prometa?

vsako transakcijo moraš ročno kategorizirat, ker ni opcije da ti vse naslednje transakcije iz istega naslova/imena kategorizira avtomatsko. da se kategorij ne more dela po želji še nekako požrem, ma tole z označevanjem vsake jebene transkacije ročno pa res ne vem zakaj so sploh zabijali čas s tem, ker v taki podobi, dvomim, da kdo to uporablja.
I'm drunk, what's your excuse?

MadMax ::

Kawhi je izjavil:

Pa daj no, a veš komu boš plačal? Klikni na prejemniki, na lupo zgoraj in vpiši pevo črko ali dve. Ajde kaj še pa sam pogruntaj...ni težko.

Ne, ne vem, ker so podrkali vse nazive.
Pa še vedno po kliku "prejemniki" melje 10 sekund preden se karkoli zgodi.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kawhi ::

Fak no, nič niso podrkali. Smešen si. Ne vem kakšen internet/pc/telefon imaš, meni dela v sekundi ali max 2.

Glede kategorizacij, sam tega ne uporabljam, tudi na recimo n26 ne. Tam nekaj po svoje not meče in je tudi več ali manj neuporabno zame.

MadMax ::

LTE, 5G, wifi optika 500/100, vse isti drek.
Pa Samsung S22.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nejc_nejc ::

glavno, da se tortica riše...8-)

Kawhi ::

martincek1 je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Ste res tako trdi?
Hitra plačila; klikneš na plačila in prejemniki,

Ponovitev plačila, uporabi ponovno: klikneš na pretekla plačila, izbereš preteklo in klikneš zgoraj desno na polkrogec s puščico
Ali kliknes na prejemniki, zadnjih 5 plačil, izbereš in zoper polkrogec zgoraj desno


Ugibam, da so tebi tudi eDavki čist super in ne vidiš potrebe po kakšni izboljšavi?
Ker to kar je NLB dal ven je čist navadno UI/UX skropucalo v letu 2023.


Aja, tudi na eDavki se povsem znajdem če te zanima.

nejc_nejc ::

Kawhi je izjavil:

Ugibaj kar hočeš, samo pravim da je novi vsaj tako uporaben kot stari. In da dela vse kar zgoraj pravijo da ne dela. In da klikov ni več sedaj na novem kot je bilo na starem. Boste pa stari prdci, ki vam je vsaka sprememba muka seveda še naprej nabijali svoje.


stari prdci so vedeli in vejo, kaj je prostor na ekranu, kaj je hitrost delovanje ter število potrditev za posamezni korak
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
713523 (525) Invictus
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo??

Oddelek: Loža
464067 (481) Gambino
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517413 (2070) Patrik0
»

1. Poročilo o primerjavi spletnih in mobilnih bank

Oddelek: Loža
61017 (872) Patrik0
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16142008 (5715) Machete

Več podobnih tem