» »

Izbira banke

Izbira banke

«
1
2 3 4

zee ::

Pozdravljeni.
Ker me je Mastercard kartica stare banke, izdala tako, da nisem mogel placati racuna za bivanje v hotelu, sem se odlocil, da zamenjam banko. Dodatno naj pojasnim, da omenjena bancna kartica ni bila prav nic obremenjena, sam racun v hotelu pa je bil pod mesecno omejitvijo. Da, to se ni zgodilo prvic. Se je pa to zgodilo prvic v tujini. H sreci je racun placala punca s kartico konkurencne banke.

Torej, katero banko naj izberem?

Kriteriji:
- enostavno poslovanje
- elektronsko poslovanje je nujno. spletno poslovanje mora delovati pod Linuxom in Leopardom(Mac).
- cim nizji stroski vodenja racuna
- cimvecja mreza bankomatov

Kaksne so vase izkusnje? Katero banko bi mi priporocili?

Prav lepa hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Ce se lahko odpoves "cim nizjim stroskom" in "cimvecji mrezi bankomatov", potem je SKB kar ok.

Praviloma je drazja od konkurence in ima (vsaj po obcutku) manj bankomatov kot nlb ali abanka. Ostalo je precej dobro zrihtano.

zee ::

Hvala.

Pozabil sem omeniti, da mi NLB ni pri srcu zaradi gnilega odnosa do strank.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tilinho20 ::

Kaj pa HypoGroup...

dolenska ::

jaz sem za sparkasse...
zastonj plačuješ račune na spletu in dviguješ denar na kateremkoli bankomatu...
ja nlb smrdi tudi meni

zee ::

HypoGroup mogoce kasneje, ko bomo kupovali kaj velikega...

Sparkasse? Grem pogledat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sc0ut ::

Hm, sparkasse imam dolgo ze jas, me res zanima, ce to o zastonj storitvah drži. Če ni to samo za študente.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zee ::

Hm. ja to bi bilo zanimivo vedet, saj nisem student.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nejcpirc ::

Kar se tice Sparkasse:
PLUS - ni provizije pri plačevanju položnic(NetStik) in pri dvigu gotovine na kateremkoli bankomatu pri nas
MINUS - obdelovanje transakcij (dvigneš gotovino na bankomatu recimo v petek popoldan, pa se bo stanje na računu spremenilo šele v ponedeljek dopoldan)
(pa se veliko bi se jih našlo, tako plusov, kot minusov)

Mastercard mi še ni delal težav (plačevanje goriva na pumpi, na blagajni v trgovini, paypal, direktno plačevanje z mastercardom preko spleta,...).

Če ne bi bilo tistega minusa, bi bil prevesel. Je pa dokaj logična posledica, saj niso lastniki bankomatov pri nas, tako kot SKB ali NLB.

Pa še en plus...odnos do strank (bom potrkal;)

In nisem več študent, tako da drži;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

zee ::

Odlicno! Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dolenska ::

odnos do strank velik plus, glede spremembe stanja v ponedeljek me pa ne moti. saj smo vsi pismeni in recimo znamo štet kolk zapravmo.

zee ::

to je res, ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

A od Sparkasse web banking dela na vseh platformah? Imaš generator gesel, smart kartico, certifikat ali kaj tretjega?

Kakšne so pa poslovne rešitve pri njih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nejcpirc ::

Za fizične osebe je certifikat, za pravne je kartica (mogoče imajo tudi kaj drugega, ne vem). Glede delovanja na drugih OS-ih(kot XP) pa žal ne vem...pomoje ne bi smelo biti težav, dokler browser podpira standardne certifikate oz. OS kartične sisteme.

kihc ::

Pri kateri banki se ti je pa to zgodilo? Abanki mogoče? Ker se spomnem, da sta starša tudi imela težave z mastercardom.
x

zee ::

Banka Koper in ni se zgodilo prvic. tokrat se je zgodilo prvic v tujini, kjer bi lahko imel resne tezave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Genetic ::

Te je res izdala Mastercard ali si samo presegel limit?

Meni namrec obracunajo stroske z Mastercardom vsakega 28. v mesecu in sicer takrat placam, kar je bilo prometa od 19. prejsnjega meseca do 18. tekocega meseca.

Ce imas torej limit 1300 EUR in si do 18. porabil 1200 EUR, potem do 28. ne mores placati vec kot 100 EUR, saj bi presegel limit, kljub temu, da gre v naslednje obracunsko obdobje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Genetic ()

zee ::

Limita (~800 EUR) 100 % nisem presegel (racun je bil nekaj vec kot 600 EUR), saj kartice nisem uporabljal vec kot eno leto zaradi cesar sem tik pred odhodom narocil novo, saj sem pozabil PIN kodo na stari.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

Vidim da hvalite Sparkasse, jaz pa iščem dobro banko, ki ima sledeče dobro pokrito:

- čim cenejše online plačevanje
- možnost plačila v tujino
- dober online pregled nad računom

Ostalo me niti ne zanima :)

Invictus ::

Vzemi kako avstrijsko banko, sploh če boš v bodočnosti jemal kak kredit za stanovanja, ker so precej ugodnejši kot slovenske banke.

Sparkasse bi se izogibal, ker nisem kaj dobrega slišal o njih, pa tudi svetovalci so po mojih izkušnjah precej levaki. Netstik ne dela v firefoxu ...

LP I.

STASI ::

Mogoče UniCredit Banka?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kmetek ::

Imam kolega, ki dela na Hypo Banki, je OK?

zee ::

Darn. Ce ne dela v Firefoxu, verjetno ne dela niti v Safariju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigFoot ::

Sam sem že dolgo časa pri SKBju in sem zelo zadovoljen. SBK.net dela fajn, problemov še nisem imel. Ko mi je crknil tisti generator gesel sem novega po pošti dobil že naslednji dan. Pri njih imam tudi VISA kartico (že dve leti in pol) in mi tudi dela brez problemov. Tako da izkušenj z drugimi bankami nimam, SKB ti pa lahko toplo priporočam.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

metalc ::

UniCredit (bivša BA-CA):
- vodenje TRR: 1,99€/mesec
- OnlineB@nka: dela v Java appletu (neodvisno od OS, lahko sprobaš demo na njihovih straneh), dobiš "kalkulatorček" (bolj slaba izdelava - pokrovček se mi je takoj zlomil, folija nad ekrančkom se mi nekaj guba, sicer pa dela), ki ga rabiš tako za prijavo kot za vsako transakcijo. Naj bi bilo varno na kateremkoli, tudi javnem, računalniku. Sicer pa skrajno grd design.
- mreža bankomatov: minimalna, ampak njihov bankomat rabiš samo za spremembo PINov, drugače ni provizije nikjer v Sloveniji in evroobmočju
- ni provizije za nekatere trajnike, s katerimi imajo pogodbe (Triglav PZZ, Elektro itd.)
- stvari lahko urejaš (za razliko od NLB, vsaj pred časom) v katerikoli poslovalnici
- sicer mi ni treba pogosto hoditi v poslovalnice, ampak res nisem nikoli dolgo stal v "vrsti" (doslej max. 3 pred menoj)
- članarina za Mastercard (na voljo je tudi Visa), IIRC nazadnje 15€ na leto, zaenkrat še nobenih problemov, nabijejo ti mesečni limit v odvisnosti od plače, ampak ga lahko brez problemov začasno ali trajno zvišaš.
- traja kar nekaj dni od plačila z MC in da to vidiš v spletni banki.
- po lanskem preimonovanju so uvedli kartice s čipi, vendar so postale nagravžno grde.

koyotee ::

jaz sem ze od vedno(7 let) pri NKBM pa je kr uredu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AndrejS ::

Samo NKBM ne...
Ko sem bil študent tam, sem imel 30.000 SIT odobrenega minusa brez problema, nato sem se zaposlil in zaprosil za navadno kartico (namesto študentske). Ko sem jo dobil mi niso hoteli odobriti minusa, dokler niso dobile 3 nakazal (plač), Čeprav bi ta nakazila lahko preverili na študentski kartici!

Sedaj pa morem vsako leto, če hočem imeti odobren minus tja hodit - čakat v vrsti in papirje podpisovat....

Jaz tudi iščem novo banko.

zee ::

Po vsem napisanem mi se najbolj "disita" Unicredit in Sparkasse, slednja zal odpade, ker spletna banka ne dela v Firefoxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

koyotee ::

AndrejS, 30k limita so ti najbrz krili starsi, ki so verjetno za stalno zaposleni. Koliko mislis, da se v tem primeru razlikujejo banke med sabo?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zee ::

Ni nujno. jaz sem imel v casu studija limit 50kSIT. Sem sicer imel nekaj skoraj rednih prihodkov, saj sem imel cas veliko delati.

PS: Da se ne bo kdo "usajal" - tisti cas sem imel narejene vse izpite in diplomo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Utk ::

Meni so kot študentu, samo na štipendijo, dali 50 jurjev limita, na SKB. Še več ga bi morda, ampak mi je blo to dost.. Pa nimajo pojma kdo so moji starši in kolk zaslužijo. Hvala bogu :)

NoBody- ::

Sam imam pri PBS ( Poštna banka slovenije )in tudi sam imam masetercard in z njo brez problema plačujem v tujini, tako da me za zdaj še ni pustila na cedilu. Imam tudi onlineB@nko, res da je provizija 30centov pri plačevanju in transakcijah, ampak se da preživet, zraven dobiš "kalkulatorček" za prijavo. Zaenkrat brez težav z njim, kot tudi z banko.

Ima pa mama pri UniCreditBank in je z njo zelo zadovoljna, tako da bi ti jaz priporočal eno od teh dveh bank!

lp

_Dejan_ ::

Jaz imam pa z NLB same dobre izkušnje,
-Imam Mastercard in sem imel 500€ limita, en mesec imel porabljenega 300€ in sem ročno poravnal(iz klika nakazal) na mastercard račun 200€ ker sem moral opraviti en nakup in mi je manjkalo... Ker naslednji dan(prenos traja 1-2dni) je bilo zabeleženo da sem nakzal denar vendar se stanje ni spremenilo sem preko klika razložil zadevo in so me v roku 2h poklicali na GSM in me vprašali če sem v tujini. Nato sem povedal za kaj se gre in ker drugače gospa ni mogla rešiti zadeve mi je povišala limit na 1000€. to je bilo v petek okoli 19-20h. Tako da če bi se mi podobna situacija pripetila v tujini mislim da nebi bilo problemov.
-Tudi kot študent nisem imel problemov z nobenimi storitvami(enkrat sem vzel študentski kredit).
-Tudi pri kreditu za avto(9000€) nisem imel problemov kljub temu da sem bil redno zaposlen manj kot 3 mesece ko sem se začel dogovarjati in na dan ko sem dobil 3jo plačo sem dobil odobren kredit.
-Klik uporabljam že ene 5 let. dela v IE in Firefoxu, na dlančniku z Windows Mobile 6 pa deluje samo polovično :D
-Recimo včeraj sem zaprosil za VISA kartico in danes me je gospa iz poslovalnice klicala da je dobila zahtevek in mi je potekel osebni dokument in da potrebuje podatke novega...
-Verjetno pa komitente katere imajo Zlati račun tudi malo drugače obravnavajo...

Sem pa kot študent odprl račun tudi pri Sparkasse vendar kljub temu da sem ob podpisu zahteval da mi vklopijo tudi internetno opcijo(KLIK varianta) mi je niso vklopili(Še do danes in se ne obremenjujem ker kartice ne uporabljam več...)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

zee ::

Moje izkusnje z NLB so , ahem, neprijetne...

a) Lansko leto sem se namenil pri njih kupiti angleske funte (pustimo ob strani dejstvo, da jih v poslovalnici trenutne banke sploh niso imeli), pridem tja, povem, koliko funtov hocem. Gospa za pultom mi pove protivrednost v evrih, podam bancno (ne-NLB) kartico, saj sem med postopkom ugledal POS terminal ob njej, nakar mi ona poove, da ne gre placati s kartico. Poudariti moram, da gospa ni niti poskusila.

b) Letos januarja sem se oborozen z informacijami iz prospektov odpravil v NLB, da bi odprl zlati racun. V NLB so me izredno osabno in nonsalantno odpravili (A:"Zakaj pa tega ni v prospektih?" B:"Ja gospod, zato sem pa jaz tukaj..."). Skratka odnos do strank "v podnu", kot se rece.

To nista bili edini priliki, ko sem imel negativno izkusnjo z NLB, sta pa najbolj "svezi". V splosnem sem pa vselej dobil vtis, da sem manjvreden oz. iz strani zapolsenih vecredni, kar nisem na pravi strani pulta oz. oni so.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

levaky ::

Pri nas doma imamo vsi PBS in smo več kot zadovoljni. Glede stroškov z dvigovanjem na bankomatih ne vem kako je, ker sem študent in imam brezplačno (poglej na cenik). Za internet banko imaš kalkulator, stran je dokaj simpl, meni deluje kot navaden html:). Dela na FF, konqueror, IE in operi(to sem do sedaj sprobal).

Mene osebno zelo motijo čudni odpiralni časi bank, pri PBS pa lahko vse urejaš na pošti. Tudi pošt je veliko več kot bank:P

Kot minus mi morda dodal zanimivost, da se mi je v 4ih letih, odkar ima PBS, 2-3x naredilo, da sem ostal brez stanja na računu. Sicer se je stanje naslednji dan pojavilo nazaj, ampak ravno takrat ni bilo, ko sem potreboval. Je pa to zelo redek dogodek. Se je enako dogajalo kolegici na probanki, ne vem, ali se to dogaja tudi drugod.

I'm all for PBS:)

Vanquish ::

ne da se mi vsega brat - ampak na moji banki je sedeca siutacija. Na Raiffeisen banki imas maestro lahko brez limita - se pravi koliko imas na racunu toliko lahko placas.
Eurocard limit imas v visini tvojih prilivov na racun - verjetno se da dogovoriti tudi za kaj vec.
V vseh EU državah kjer je primarna valuta € imaš dvigovanje na bankomatih zastojn.
Elektronsko bančništvo je vezano na certifikat od Poštarce dela pa na Internet Explorer in Firefox tako da ni omejeno na operacijskih sistem

zee ::

Hvala za informacijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nekdo123 ::

Glede stroškov, je Sparkasse najugodnejši. Nekaj čez 3 EURe mesečnih stroškov, pa imaš brezplačen MasterCard, brezstroškovno plačevanje računov preko Net.Stik-a (e-banka) in brezplačne dvige na bankomatih tudi drugih slovenskih bank.

zee ::

To ze, vendar kot razumem, njihova spletna banka ne deluje v brskalnikih, ki niso IE. Zame je to velik minus, saj IE-ja ne uporabljam (in ga tudi ne morem zaradi Linux/Mac platforme).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

...ampak na moji banki je sedeca siutacija. Na Raiffeisen banki imas maestro lahko brez limita - se pravi koliko imas na racunu toliko lahko placas.
Eurocard limit imas v visini tvojih prilivov na racun - verjetno se da dogovoriti tudi za kaj vec.


Sam delam na banki in imam maestro kartico brez limita - tok kot imam tok lahko porabim. Vodenje računa je 0,60 evra za tak račun na mesec.

Kar se tiče eurocarda - praksa je da imaš limit v vrednosti 2 in pol ali pa 3 kratne plače.

zee ::

na Raiffeisnu?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marsovcek ::

Zadnje leto uporabljam Sparkasse.

+ provizija za položnice preko interneta je le 10 centov (ne, ni popolnoma zastonj)
+ dober odnos do strank
+ enostavno nakazovanje v tujino

- po defaultu imaš nek neumno nizek limit dviga na bankomatu in plačila s kartico, mislim da 120/800 €. Oboje menda lahko povišaš
- zakasnelo obračunavanje transakcij
- netstik, o katerem se bom malo bolj razpisal: ni res, da v FF ne deluje, res pa je malo "neroden". Pooblaščen sem za račun od punce, ki ima na koncu nižjo številko. Zaradi tega mi pri plačevanju položnic avtomatsko predlaga njen račun & podatke. Številka TRR je v drop-down boxu in vse bi bilo v redu, če bi po spremembi TRR spremenilo tudi osebne podatke na položnici... a jih ne in je potrebno ročno popravljanje.

Druga pomanjkljivost je nedelujoča omejitev števila znakov v posameznem polju številke TRR, kamor plačuješ. Tako moraš kar malo ugibati, koliko jih gre v prvo polje itd. Občasno celo deluje iskanje TRR pravnih oseb, ponavadi pa ne. Tudi postavitev gumbov je nekako narejena za IE, v FF se malo prekrivajo, ponavadi imajo izpade funkcije okrog spreminjanja nastavitev obveščanja..., a v več poskusih ponavadi uspe.

Nenazadnje je še en precejšen minus: netstik deluje s certifikatom Pošte, za katerega le-ta računa letno nadomestilo!! Prvo leto imaš sicer gratis, potem te pa precej nepričakovano doleti položnica za ~ 4 €.

jype ::

Na NLB so se tudi meni zamerili z odnosom do strank. Če klošar pride položit par milijonov, se ga normalna banka ne otepa.

Še huje je bilo, ko sem bil še "študent". Z največjim veseljem sem šel tja, vrnil maestro od študentskega računa in zateženi babi za šalterjem v odgovor na "številko računa bote mel isto, sam novo kartico dobite čez kšn mesec, vmes pa loh na banki dvignete dnar" rekel, da bi rad račun zaprl in da imam običajen transakcijski račun že pri konkurenčni banki. O banki ogromno pove že to, da se ji ni zdelo vredno povprašat o razlogih za nezadovoljstvo ali kaj podobnega, samo en brezvezen pildek sem dobil za izpolnit.

tarbul ::

Pri Sparkasse sem že kar nekaj časa. Brez večjih pripomb.

Provizije za položnice in PN preko neta NI, če izbereš paket, ki te stane 3€ na mesec.

krneki0001 ::

Na NLB so se tudi meni zamerili z odnosom do strank. Če klošar pride položit par milijonov, se ga normalna banka ne otepa.

Še huje je bilo, ko sem bil še "študent". Z največjim veseljem sem šel tja, vrnil maestro od študentskega računa in zateženi babi za šalterjem v odgovor na "številko računa bote mel isto, sam novo kartico dobite čez kšn mesec, vmes pa loh na banki dvignete dnar" rekel, da bi rad račun zaprl in da imam običajen transakcijski račun že pri konkurenčni banki. O banki ogromno pove že to, da se ji ni zdelo vredno povprašat o razlogih za nezadovoljstvo ali kaj podobnega, samo en brezvezen pildek sem dobil za izpolnit.



Pa si to zapisal v knjigo pritožb, al samo gobcaš naokoli? Taki mi greste zelo na k****, ker samo gobcate, kakšen je odnos pritožit se pa ne upate, al pa da bi vsaj zapisal to v knjigo pritožb. Ne, vi ste nekaj "boljšega" vam tega ni treba vpisovat, boste samo slabo reklamo delal na osnovi rekla kazala.

Če se gre za odnos do ljudi, ga je potrebno popravit. Velika večina ljudi pa tega niti ne upa zapisat v knjigo pritožb, zato taki bedaki, ki niso za med ljudi, še vedno ostajajo na šalterjih in odganjajo stranke. Če vas kaj moti, je za to knjiga v katero se to vpiše. Lahko verjamete, da je ogromno ljudi, ki bi radi videli, da je odnos do strank odličen, ampak ne morejo nič, dokler ni pritožb. Ko bodo pa pritožbe čez take ljudi na šalterjih, bodo pa lahko ukrepali.

pecorin ::

nebivedu, ko te enkrat spravijo tako dalec, da zapres racun in gres k drugi banki, potem ti je cisto vseeno kaj bodo oni na podlagi pritozb naredili cez pol leta za druge stranke...

jype ::

nebivedu> Pa si to zapisal v knjigo pritožb, al samo gobcaš naokoli?

Samo gobcam naokoli. Ne mislim se ukvarjati z nekakšnimi knjigami pritožb v ustanovi, ki je padla tako nizko in ob konkurenci, ki me še nikoli ni niti grdo pogledala. I don't have to put up with it, so I don't.

zee ::

Tocno tako.

Meni se pa ne gre toliko za gobcanje, ampak predvsem zato, da ljudi opozorim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tr0n ::

Heh, skoraj vse zadeve se dajo uredit preko NLB Klika. Fizicno na banki nisem bil ze vsaj ene 2-3 leta pa sem vmes nabavil Mastercard, dobil nov transakcijski racun, polozil depozit, napovedal vecji dvig in prenos v tujino, placeval poloznice, narocal preko spletnih trgovin (direktna obremenit preko Klika) itd...

Odnos do strank je pac odvisen od dneva. Kaj mislis, da je drugje kaj boljse? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

zee ::

Hja, moje izkusnje kar se odnosa s strankami tice so na Banki Koper izredno pozitivne. Se nikoli nisem bil napizden (prim. z NLB).

V vsakem primeru je treba iti fizicno na banko, ko odpres racun in, ce ti ze takrat "razbijajo skatle" ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141069 (4320) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053172 (2695) cortez
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228814 (23179) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615711 (13565) ...:TOMI:...

Več podobnih tem