» »

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega?

1 2 3
4
5

SasoS ::

Meni se zdi še kar OK, čeprav bi lahko bil bolj podroben layout za desktop (pač glupo je gledat ogromne gumbe na 24" zaslonu). Izvoz transakcij je v CSV, meni je ok sem prilagodil svoj uvoz, pa vsaj več podatkov je (kdo je plačnik/prejemnik...ne samo opis transakcije).

Manjkata mi dve zadevi:
- ne vidi se več knjiženega stanja (težko uskladim z zunanjo aplikacijo ker ne uvažam Pending transakcij)
- izvoz kartic ne deluje

Kawhi ::

nejc_nejc je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Ugibaj kar hočeš, samo pravim da je novi vsaj tako uporaben kot stari. In da dela vse kar zgoraj pravijo da ne dela. In da klikov ni več sedaj na novem kot je bilo na starem. Boste pa stari prdci, ki vam je vsaka sprememba muka seveda še naprej nabijali svoje.


stari prdci so vedeli in vejo, kaj je prostor na ekranu, kaj je hitrost delovanje ter število potrditev za posamezni korak



Število potrditev je enako, samo vedeti moraš kam kliknit. Pač ni povsem enako kot prej. Prostor na ekranu vas pa mede verjamem.

MrStein ::

ripmork je izjavil:

Ok, sem našel.

Pod plačila, kliknit pretekla plačila, izbrat preteklo plačilo, desno odpret zavihek in kliknit "ponovi".
V starem kliku (na računalniku) si kliknil na menu "hitra plačila" in si imel vsa na voljo. Manj klikanja za nekaj najpogosteje uporabljenega v Kliku.

Ne trudi se. Fanboyi so fanboyi. Hvalili bodo ne glede na vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MadMax ::

Interni prenos.
Prej si povsem nedvoumno izbral "iz računa" "na račun", vnesel znesek, fertik.
Zdaj je sicer jasno "na račun", ni pa vidno iz katerega računa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nejc_nejc ::

Jasno, je, da niso analizirali kolicine obremenjenosti posameznih delov stare app temveč so sli spreminjat samo zato, ker so morali zdruzit klik in klikin.

Vse ostalo razen zdruzitve, je neka, 2m od tal, ideja nekih naspidiranih majstrov ki so površno kopirali ostale identicne aplikacije oziroma izhajali iz svoje uporabe le teh.

Kawhi ::

MrStein je izjavil:

ripmork je izjavil:

Ok, sem našel.

Pod plačila, kliknit pretekla plačila, izbrat preteklo plačilo, desno odpret zavihek in kliknit "ponovi".
V starem kliku (na računalniku) si kliknil na menu "hitra plačila" in si imel vsa na voljo. Manj klikanja za nekaj najpogosteje uporabljenega v Kliku.

Ne trudi se. Fanboyi so fanboyi. Hvalili bodo ne glede na vse.


Lol, zdaj sem še fanboy banke oz. bančne aplikacije ;))

OK.d ::

Kawhi je izjavil:

Fak no, nič niso podrkali. Smešen si. Ne vem kakšen internet/pc/telefon imaš, meni dela v sekundi ali max 2.

Glede kategorizacij, sam tega ne uporabljam, tudi na recimo n26 ne. Tam nekaj po svoje not meče in je tudi več ali manj neuporabno zame.

Verjetno imaš shranjena 3 plačila, da ti tako hitro dela.

MadMax je izjavil:

Interni prenos.
Prej si povsem nedvoumno izbral "iz računa" "na račun", vnesel znesek, fertik.
Zdaj je sicer jasno "na račun", ni pa vidno iz katerega računa.

Big fail je to, ja.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Kawhi ::

Shranjenih imam 45 plačil.

klein ::

Kaj samo meni ne dela avtomatska kategorizacija plačil? Ali še komu ne? Kdo bo to ročno za vsako posebaj označil? Wtf
take care..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klein ()

martincek1 ::

Vemby bi rekel, da si pač nesposoben.

Kawhi ::

Vemby je že rekel da ga kategorizacija prav malo briga in je ne uporablja. Rekel je da se je srečal s kategorizacijo pred leti na n26 in da mu je brezveze. Ker si tko brihten da veš kaj bi Vemby rekel, bi lahko vedel tudi kaj je Vemby že rekel vsaj v tem threadu.

sija ::

Meni osebno se zdi slabo, da me NLB sili v uporabo blob OS-a in pametnega telefona, da lahko po spletu plačam položnico, ne da bi obiskal poslovalnico.

Trenutno se v NLB Klik na spletu prijavljam z odprtokodnim OTP avtentikatorjem. Tudi nov NLB klik na nlbklik.si preverjeno deluje, vendar me po prijavi od mene zahteva, da se strinjam z novimi pogoji uporabe (na starem Kliku si lahko popup preprosto odstranil z uBlock Origin in nadaljeval z uporabo aplikacije, novi te sploh ne spusti notri).

Odprtokodna implementacija NLB Klik OTP generatorja je na https://splet.4a.si/nlb.shtml

NKBM recimo, kjer imam tudi račun, počasi sili v svojo aplikacijo, vendar zame še vedno deluje z SMS OTP gesli za prijavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sija ()

MrStein ::

No, še sam probam ta novi klik (v browserju na PC).

Po prijavi na vrhu ikona zvončka s številko 3. Kliknem, prikaže dve sporočili. Kliknem "Naložite več" in ... nič. Gumb postane siv, a se nič ne naloži. (se pa vsebina spletne strani "spodaj" premakne navzdol za "eno vrstico")

Prva točka.

Tudi ko kliknem na prikazani dve sporočili, potem kliknem v meniju "označi kot prebrano", še kar prikazuje te dve sporočili. O tretjem ne duha ne sluha. (ja, verjetno je kje skrito v GUI, jaz sem pa neumen)

Glede debatiranih hitrih plačil.

Zdaj so zgleda pod "Prejemniki".


No pa primerjajmo s starim Klik (ali Sparkasse Net.Stik, kjer je skoraj isto):

- izbira menija (en klik za odpreti, en za izbrati) "Hitra plačila"
- klik na vrstico v spisku shranjenih plačil

Shranjen UPN se pokaže, izpolnjen, možno je popravljati.

Novi klik:

- v meniju klik na "Prejemniki"
- klik na enega prejemnika
- klik na enega od prikazanih preteklih plačil (na ikono puščice ki kaže v krog - Verjetno pomeni "ponovi plačilo", nikjer sicer tega ne piše)

Shranjeno plačilo se pokaže, izpolnjeno, možno je popravljati.

Torej namesto dveh korakov so zdaj 3.

Torej sploh ne gre za "Hitra plačila", ki so v bistvu "shranjena plačila", ampak zapomnjena vsa(?) plačila zadnjih 14 mesecev.


Pa precej počasno je. Veliko klikov rabi več sekund da izpiše rezultat. Nekateri čakajo, ne da bi sploh pokazali vrteči krogec. Tako uporabnik čez čas klikne še enkrat, potem pa dobi isti dialog (ali kar je pač rezultat klika) dvakrat.

Beta izdelek, v smislu "spremembe zavoljo sprememb".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sija ::

Kaj je novega?

Letu 2023 primerna količina javascripta, da ne bodo zaostajali za ostalimi bankami!

Samo da odprem login page: 1155 requests (!), 10,5 MB resources (8,8KB transfered zarad cacha, na strani sem že bil), finished v 16 sekundah.

Ne le to, nalagajo CSS neposredno iz googlovih strežnikov! Super varno, da ima google možnost dostopa do mojih osebnih podatkov, ko obiskujem spletno banko. Čestitke.

k--p ::

Kakšen source, da je možno, da google zbira osebne podatke preko google fonts (resno me zanima, ker je google fonts tako popularen po vseh pagih)?

Ali ciljaš na to, da si lahko shranjujejo IP-je requestov?

sija ::

Ah ne, bolj ciljam na površnost NLBja.

Zgolj zanimivost: S CSS selektorji lahko bereš podatke v HTML input poljih, glej "CSS Keylogger": https://bytescout.com/blog/css-keylogge... (predvsem Limitations, zadeva ni tako uporabna, kot se sliši). Lahko pa s temi selektorji po mojem kar dosti informacij izvlečeš.

Sicer google ne bo delal tega, ker je verjetno protizakonito, ampak vseeno bi se počutil bolj varno, če bi fonte gostovali lokalno.

Glede IP naslovov pa ne vem. Mogoče imajo itak CDN postavljen tako, da jim je težko zbirat in analizirat traffic na tak način, ampak konec koncev so le eno največjih oglaševalskih podjetij.

Update: https://developers.google.com/fonts/faq... pravijo, da so nedolžni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sija ()

MrStein ::

S temi fronti so imeli težave v Nemčiji. Bom poiskal link...

Tole: https://www.heise.de/news/Wackeliges-Ge...

Je sicer vprašljivo in specifično za nemške razmere.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mat11 ::

Kako z novim klikom lahko slikaš in plačaš položnico?
mat

Machete ::

Plačila, slikaj in plačaj ikona na sredini zaslona :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

Ne vidim opcije, kako se na androidu v klik logirati s prstnim odtisom.

Kawhi ::

Zgoraj desno na osebo, varnost in zasebnost, vklop biometrije. Samo tole pa lahko tudi jaz popljuvam, rabi eno minuto da vklopi...

solatko ::

Pet sekund pa res.
Delo krepa človeka

mat11 ::

Machete je izjavil:

Plačila, slikaj in plačaj ikona na sredini zaslona :D

:( Klikam, pa se nič ne zgodi, niti v Chrome in ne v Firefoxu.
mat

OK.d ::

Android aplikacija se sama ob neuporabi ne izklopi in jo je vedno potrebno ob ponovni uporabi prisilno ustaviti in šele potem lahko ponovno zaženeš preko prstnega odtisa.
LPOK.d

mat11 ::

mat11 je izjavil:

Machete je izjavil:

Plačila, slikaj in plačaj ikona na sredini zaslona :D

:( Klikam, pa se nič ne zgodi, niti v Chrome in ne v Firefoxu.

Da bo jasno govorim o novem Kliku,ki ga lahko uporabljaš samo preko browserja.
mat

MrStein ::

Plus:

NLB Klik aplikacija na telefonu v nedeljo popoldan dejansko izvede nakazilo takoj, za razliko od Sparkasse app-a (M.Stik), ki "avtomatsko popravi datum izvršitve plačila na 14.8.2023"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tony1 ::

Ker ima stari OTP Klik že od uvedbe bug, da podaljšanje seje (z starim geslom) deluje le ene 5x oz. nekaj ur, nato pa nove prijave od začetka (z OTPjem) ni mogoče narediti brez ponovnega zagona browserja, sem šel za štos narediti prenos sredstev iz varč. računa na osebnega. Funkcija, ki jo sam največ uporabljam.
Nisem je našel.

OK, grem na plačila ali kaj že. Glej no, uporablja se "nebančne?"/"za debile?"/"osladne?"/Gen Z (ja, to bo!) termine za vir in prejemnika sredstev, kot so ZA in OD. S tem, da na ločenem "ekranu" z miško "tapneš" najprej račun ZA in na naslednjem "ekranu" račun OD.

Debilni so. Zajebavajo se, mi jim pa nosimo denar. Vreščal bi, če bi me hotel kdo poslušati.

Zgrabila me je sveta jeza in gruntam, da bi menjal banko. NLB Trgovalni račun bo tudi brez osebnega računa še vedno deloval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

predi ::

Spletna banka NLB Klik in mobilna banka Klikin se poslavljata

Tudi sami smo jima že pomahali v slovo, na vaših pametnih napravah in računalnikih pa bosta na voljo le še do 23. avgusta 2023 do 10. ure.

Nadomestil ju bo novi NLB Klik - enotna digitalna banka tako na spletu, kot na mobilnih napravah.

WizzardOfOZ ::

tony1 je izjavil:

sem šel za štos narediti prenos sredstev iz varč. računa na osebnega. Funkcija, ki jo sam največ uporabljam.
Nisem je našel.


Plačila -> Plačilo ali prenos -> izbereš prejemnika (izbereš svoj račun in vpišeš znesek)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tony1 ::

Drži. Je pa butasto do amena, da za vpis OD in ZA (terminologija je gotovo prilagojena tudi manku placa na zaslonu mobitela) porabiš dva zaslona (spet prilagojeno mini mobilnemu zaslonu).

Tlačenje mobilne aplikacije na web je polomija. Tega se tako ne dela in nihče ne piše takih web aplikacij. Zadevo so dizajnirali in razvili otroci, ki so se učili brati na iPadu.

nejc_nejc ::

in razvili otroci, ki so se učili brati na iPadu.


NE, sinovi in hčere posvečenih.

Veron ::

Nov poskus prevare SMS:

Številka: 4242
NLB: Mednarodno placilo vneseno 16/08 zahteva dodatno preverjanje. Obiscite varnosti center prek varnost-klik.com cim prej

SMS brez šumnikov in čudno spisan stavek...

Bolj kot vse, me zanima kje staknejo telefonske številke?

kow ::

Ce tvoje telefonske stevilke nihce ne pozna, izgubi vsak smisel - je ne rabis.

sija ::

Veron je izjavil:

Nov poskus prevare SMS:

Številka: 4242
NLB: Mednarodno placilo vneseno 16/08 zahteva dodatno preverjanje. Obiscite varnosti center prek varnost-klik.com cim prej

SMS brez šumnikov in čudno spisan stavek...

Bolj kot vse, me zanima kje staknejo telefonske številke?


Verjetno pošiljajo po vrsti. 041000000, 041000001, 041000002 itd.

WizzardOfOZ ::

Nič ne gredo po vrsti. Danes se vse kupi.
V kako bazo si dal svojo cifro in firme te podatke prodajajo naprej.

Ti ljudje tako dobro zaslužijo s temi prevarami, da se jim splača plačat 100k€ za par takih baz s podatki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

solatko ::

WizzardOfOZ - Večji problem je to, da pridejo do telefonskih številk v bazah raznih trgovcev in poslovnežev, ki imajo te baze slabo varovane. Svojo telefonsko številko daš praktično pri vsakem nakupu, prijavi v e-službe (zdravje, JU, internetni operaterji,...), tudi google v končni meri.
Potrebna je pazljivost, ko te kdorkoli, katerega nimaš v svojih stikih kontaktira in hoče kakršne koli podatke od tebe, takrat mu enostavno poveš fuck you in prekineš.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Večji problem je to, da pridejo do telefonskih številk v bazah raznih trgovcev in poslovnežev, ki imajo te baze slabo varovane.


Napačno razmišljanje.
Eno je "legalna" prodaja, ko firme prodajajo podatke naprej (celo ubuntu prodaja naprej vse podatke), druga pa preko hekerjev. Hekerji kradejo podatke, potem pa te podatke prodajajo takim, ki kradejo s kartic. Ti ki kradejo s kartic so svoja kasta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sija ::

Ena dobra baza 041 številk: http://4a.si./dir/041.txt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sija ()

alešhojs ::

Mene pa zanima glede NLB debetne mastercard kot zamenjava za N26, za nakupe preko spleta itd.

Namreč NLB debetna mastercard je, če prav razumem, vezana na moj transakcijski račun, kamor prejemam praktično vse prihodke. Iz te strani se mi uporaba tega za spletne nakupe ne zdi ravno varna, glede na to, da je gor večina mojih prihodkov. Imam seveda ločen varčevalni račun, pa vseeno.

Ali obstaja morda možnost, da naredim nek ločen račun samo za spletne nakupe (tako kot si denar iz TRR prenakazujem na varčevalca, vse v sklopu NLB)..?

N26 mi kmalu poteče, pa tudi ne vidim smisla, če imam zdaj baje lahko vse znotraj ene same banke.

PINki ::

https://www.nlb.si/plus
Aja ti ze imas prenakazovanje. Lahko vzames se dodatno paket Digitalni in imas dodaten trr za online nakupe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Robert ::

Novi Klik je dosti bolj nepregleden, če npr. vzamemo za primerjavo s starim, si tam imel bolj pregledno skupno stanje prilivov in odlivov.

BuDi79 ::

NLB je pripravil celo online "seminar", o novem Kliku.

kajtimara ::

KLIK ima moje kartice notri. Drugače ne dela. In ko sem v tujini, ne morem posredovati moje kartice za plačilo, zavarovanje posla.
Ali to pomeni, da lahko plačujem samo preko KLIK-a - kjer št kartice ne vidim?

nejc_nejc ::

BuDi79 je izjavil:

NLB je pripravil celo online "seminar", o novem Kliku.


Da moraš, za "novi Klik" uvest nek "seminar", bi se jaz kot programer globoko zamislil.....
So očitno morali narediti pod prisilo, ker je nekdo z visokim činim znorel, na število nezadovolnjih uporabnikov.

sija ::

No, lahko se malo vživimo v težko zagato, v kateri se je znašla naša uboga banka.

Verjetno je dandanes sila težko najti programerja, ki bi s sodobnimi knjižnicami v sodobnem jeziku napisal tako estetski in utilitarističen klik, kakršnega smo bili vajeni doslej. Vse spletne programerske firme sledijo modnim trendom na tržišču in tekmujejo, katera bo spisala čim več vrstic CSS in JS, da uporabniku odškrne čim več časa življenja s potratnimi animacijami, nalaganjem spletnih strani (lepo prosim, ikona za nalaganje spletne strani -- bizarno!) in iskanjem funkcije v belini paddingov, marginov, border-radiusov in kičastih efektov senčenja.

Stari NLB klik pa je bil po vsej verjetnosti že prerešetan z varnostnimi luknjami, zastarelimi knjižnicami in nujno potreben prenove. Samo ugibamo lahko, kako dobro spisan je bil z vidika pripravljenosti na posodobitve. Nemara se je posluževal bodisi komercialnih storitev, katerih licenčnina je potekla ali pa so dosegle EoL, bodisi programskih knjižnic, ki že leta niso uvidele popravkov.

Izgovorov oziroma razlag za naglo prisilno preusmeritev strank na novi klik pa banka po mojem vedenju ni podala. Jih je? So mogoče kaj razložili, pa sem spregledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sija ()

alešhojs ::

Koji kurac danes probam naložit iz klika na N26 nekaj denarja in mi kaže datum plačila 28.8.??

Včasih je blo to instantno, ne glede na to ali je vikend ali ne.

solatko ::

alešhojs - Že skoz je instantno samo nakazilo na račun NLB, vse ostalo ob delavnikih.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

alešhojs - Že skoz je instantno samo nakazilo na račun NLB, vse ostalo ob delavnikih.

ne laži. instantno plačilo dela vedno, če je račun tistega, ki mu plačuješ pri banki, katera je v IP shemi (torej tudi po celi eu).
če pa banka ni v tej shemi, potem gre pa plačilo naslednji delovni dan(če plačuješ med vikendi).
izjema so pa še napovedane prekinitve, ko se kak nov kos programske kode nalaga. to je ponavadi v večernih urah med 22:00 in 00:00.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

sija ::

WizzardOfOZ je izjavil:

solatko je izjavil:

alešhojs - Že skoz je instantno samo nakazilo na račun NLB, vse ostalo ob delavnikih.

ne laži. instantno plačilo dela vedno, če je račun tistega, ki mu plačuješ pri banki, katera je v IP shemi (torej tudi po celi eu).
če pa banka ni v tej shemi, potem gre pa plačilo naslednji delovni dan(če plačuješ med vikendi).
izjema so pa še napovedane prekinitve, ko se kak nov kos programske kode nalaga. to je ponavadi v večernih urah med 22:00 in 00:00.

Ne laži, plačilo iz NLB na NKBM račun traja več ur, je pa izvedeno v istem delovnem dnevu. Prav tako se plačila izvajajo samo med delovniki in ne ponoči. To je daleč od "instant plačil".

MrStein ::

A se je realnost spet cepila?

V moji polovici velja tole:

MrStein je izjavil:


NLB Klik aplikacija na telefonu v nedeljo popoldan dejansko izvede nakazilo takoj, za razliko od Sparkasse app-a (M.Stik), ki "avtomatsko popravi datum izvršitve plačila na 14.8.2023"


Instant (torej traja nekaj sekund) plačila/nakazila delujejo že nekaj let. 7 dni v tednu.
Nekatere banke sicer zamujajo z implementacijo, ampak zdaj jih ima že večina.
Obe udeleženi banki morata podpirati, sicer seveda ne gre.

NLB podpira, ter precej slovenskih bank. Ter seveda kup evropskih. Je tudi spisek: https://www.europeanpaymentscouncil.eu/...
Glej spodaj SCT Inst

NLB podpira že od decembra 2020 (evropske pa nekatere že od leta 2017, torej več kot pet let).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
713507 (509) Invictus
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo??

Oddelek: Loža
464061 (475) Gambino
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517404 (2061) Patrik0
»

1. Poročilo o primerjavi spletnih in mobilnih bank

Oddelek: Loža
61014 (869) Patrik0
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16142000 (5707) Machete

Več podobnih tem