» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
6 / 11
»»

Vaseer ::

Sem ravno gledal nov cenik in je kar razočaranje. Očitno od 1k+ ki nam leži na TRR ne dobijo več dovolj profita... Bi raje videl da dvignejo mejo na 1,5k+ povprečja/mesec...

showsover ::

Ok, sile sicer res ni, ampak iz principa grem gledat druge ponudbe, normalno, da pi*duni dvigujejo pristojbine/provizije, ker jim premalo kapne. Sicer, če nimaš res veliko (n x 0.26EUR) upn/db/er mesečno za plačat, se UPozitivniR še vedno verjetno precej splača v Sloveniji, ali (pač, če uporabiš tistega jurja 'investicijo' namesto za potrošnjo). Mislim, da je DH kar ok... Ah saj, res ZPS pravi, da za naše potrebe (nekje 3 upn, 4 er, 3 db, 0/banka, 2/dviga, ebanka), hmm, je zanimivo, spk manj ugodna od Primorske hranilnice Vipava (e-paket), Delavska hranilnice (klasični in digitalni) in Sberbanke (start in direkt). v resnici tudi mastercarda več ne potrebujeomo, nikdar (ampak to je fixed cost, tudi, če ne uporabljaš za UP*R, preverjeno).

Menda (nisem bil povsem 'accurate' glede vseh parametrov) bi se nam celo bolj splačal UPlusR v primerjavi UpozitivniR!!!111enaena (za 16 euriča letno, ki jih raje dam za cirozo)... Aja, shit, še poslovni račun je gor obešen, aha, aha...

Pismo, samo ne morem imeti Revolut in N26 kot glavne banke, mater :-)
Bi pa bilo pametno vse te upn, er, db in to prenesti na Revolut, to pa ja!

Sem sicer dolgoročna stranka na SPK, včasih se mi zdi, da že predolgo. Moram še vse transakcije eksportirat prej, če že slučajno kdaj rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

MrStein ::

amacar je izjavil:

Spet dražijo, pri udobnem pozitivnem uvajajo plačilo za uporabo spletne banke (0.5EUR).

A to je na mesec? Leto? Enkratno? Za vsak login?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

amacar ::

To je za vsak neumen komentar.
Drugače pa je logično, da je to mesečno, če ne pač preveri prilepljen cenik, če ti je pretežko sklepati.

MrStein ::

No, če si tak pameten pa pokaži, kje to piše. (izgovore pa lahko prišparaš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destroyer2k ::

MrStein je izjavil:

No, če si tak pameten pa pokaži, kje to piše. (izgovore pa lahko prišparaš)

Na koncu pod vodenje računa označeno z zvezdico.

*Višina mesečnega nadomestila je odvisna od prejemkov potrošnika

buttcrack ::

priznam, ne ljubi se mi iskat...

a zdej bojo zaračunaval 0.5€ al ne?

osebno imam ta račun samo še zato, da ga imam, prometa na njem skoraj da ni nič na leto.

Zaradi tega jim 6€ na leto 100% ne bo dajal.

showsover ::

buttcrack je izjavil:

a zdej bojo zaračunaval 0.5EUR al ne? osebno imam ta račun samo še zato, da ga imam, prometa na njem skoraj da ni nič na leto. Zaradi tega jim 6EUR na leto 100% ne bo dajal.

Bodo, ja, če ne uporabljaš, zapri in prevesklaj na kakšen net fintech. E-plačila pa imajo zdaj provizijo 0,26 iz 0,24EUR. Ni hudo, ni pa fajn, je pa dovolj, da ti dopiz*i in da zakurblaš kakšno poceni motorko. Pišem za (Ne)Udobni Pozitivni Račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

amacar ::

Direktne obremenitve bodo 0.26EUR, plačila preko spletne banke pa se dvignejo na 0.39EUR (udobni pozitivni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

showsover ::

Točno! Bravo (mislim, ni bravo, sranje je). No, zdaj bomo pač upne in to plačevali preko revoluta, eračune pa skenslali, mogoče še db. A revoluit najbrž nima eračunov in db, ima pa verjetno sepa template?

amacar ::

Revolut ima zastonj DB (že pred leti prestavil vse db tja), eračunov pa res nima.

showsover ::

Ja, bomo mi tudi, dokler se bo najbolj splačalo, se nabere čez čas.

miko22 ::

amacar je izjavil:

Spet dražijo, pri udobnem pozitivnem uvajajo plačilo za uporabo spletne banke (0.5€). Celoten cenik: https://www.sparkasse.si/content/dam/si...


pa lahko to delajo, če odpremo račun pod nekimi pogoji? Operaterji sicer to nonstop delajo :D

MrStein ::

destroyer2k je izjavil:

MrStein je izjavil:

No, če si tak pameten pa pokaži, kje to piše. (izgovore pa lahko prišparaš)

Na koncu pod vodenje računa označeno z zvezdico.

*Višina mesečnega nadomestila je odvisna od prejemkov potrošnika

Ja, to je pod "Vodenje računa" postavka "Mesečno nadomestilo", ki ima tole zvezdico in sploh ne rabi razlage, saj lepo piše že v imenu, da je "mesečno".

Jaz pa sprašujem za postavko "Provizija za uporabo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

showsover je izjavil:

Kakšna je razlika med to novo app in m.stik? Ima qr c/r ali nima?

...
Pa baje je barva ozadja ponekod drugačna.


To z ozadjem so resno vzeli, tu je recimo bela, čeprav ima stran bele napise:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jabe ::

No, saj flik je pa še vedno zastonj. Plačam z računa od mojega, ki ima SEPA se vedno zastonj, in mu fliknem nazaj. Komaj kaj več dela. En Flik!

buttcrack ::

S 1.6. se potem poslavljam s SK. Bilo je lepo dokler je trajalo. Podlasice požrte.

jabe ::

Ne vem, kam pa iti za imeti samo denar naložen kolikor ga je pač na banki? 0,5€ na mesec me ne bo konec, v pol leta sem pa ene 2 sepa naloga se plačala. Za tekoče zadeve imam n26, ampak na teh bankam pa jaz denarja ne želim imeti. Kako se to ubadas s podporo, ko nekaj ne špila, ni šans, da je tam kaj več kot par jurjev.

Jasno dvignem kdaj denar na bankomatu pa fliknem komu kaj, ker je pač zastonj. Ko ne bo več, pa pač tudi tega ne bom več uporabljala, ker je prvenstveno da imam denar nekje "doma" cimceneje. Nekaj je pač treba imeti na TRR.

miko22 ::

samo vseeno, da kar tak nabijejo neke "dodatke", ko pišejo kao da je udobni pozitivni zastojn. pa ni.

jabe ::

Vse se draži, pa se banke ne bi. Sploh zdaj, ko je imeti denar od komitentov na trrjih prej strošek kot profit. Ne rečem, vsakič ko mi takole nekdo nekaj podraži, mi ni všeč. Ampak zdaj, da grem stran od užaljenosti - kam, za manj za to, kar rabim, pa da tam nič ne dražijo... Pol evra je ravno toliko, da nekaj je, za tiste, ki bi imeli vse zastonj, pa da ni preveč, da bi se splačalo kam drugam iti. Ker je drugod pa se dražje.

buttcrack ::

od pol evra ne bo nikogar konec, mene 100% ne, gre se bolj za princip.

jabe ::

Hja, princip je pa kaj? Jaz bi vse zastonj, grdi grdi tisti, ki mi ne dajo. Zadeva nekaj pove ne le o banki, precej tudi o njenih komitentih. Res pa je, da je nas, ta "najboljše", pridobila na tak način, ko je bilo še kaj koristi od nasega sedečega denarja tam. Zdaj je pa bumerang.

LeQuack ::

jabe je izjavil:

Hja, princip je pa kaj? Jaz bi vse zastonj, grdi grdi tisti, ki mi ne dajo. Zadeva nekaj pove ne le o banki, precej tudi o njenih komitentih. Res pa je, da je nas, ta "najboljše", pridobila na tak način, ko je bilo še kaj koristi od nasega sedečega denarja tam. Zdaj je pa bumerang.


Ubistvu pozitivni račun ni zastonj, ker moraš imet gor 1000+€, od katerega oni delajo obresti, po vsej verjetnosti več kolikor dobijo od denarja za vodenje računa.
Quack !

jabe ::

Tega jurja imam tak ali tak gor. Zdaj pa ali raje pavšal pol evra na mesec ali negativne obresti na bizarno nizko vsoto kot kaki omiljeni fintechi. Dokler je banka kaj zaslužila s tistim jurjem+ gor, je dala gmah. Ti cajti so trenutno preteklost, najbrž prihodnost, ampak trenutno pa...

Ampak dobro saj nima veze. Ponudba je kaka, je. Na Sparkasse me ne veže nič, če imam pri nas lahko v kateri banki denar ceneje, kar povedat. Se prestavim. Samo pravim, da mrbit naj se raje malo ustavi te konje užaljenosti, ker bržkone bo neki "glup" kvazi princip stal več, kot bi mu grda grda Sparkasse zaračunala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

GupeM ::

jabe je izjavil:

Hja, princip je pa kaj? Jaz bi vse zastonj, grdi grdi tisti, ki mi ne dajo. Zadeva nekaj pove ne le o banki, precej tudi o njenih komitentih. Res pa je, da je nas, ta "najboljše", pridobila na tak način, ko je bilo še kaj koristi od nasega sedečega denarja tam. Zdaj je pa bumerang.

Ne, to ni princip. Princip je, da oglašujejo, da je zadeva brezplačna, s tem privabijo stranke, potem pa BOOM! Cene gor. Tukaj je težava in to bi moralo biti z zakonom prepovedano. Če se od podpisa pogodbe pogoji v n letih spremenijo, ne le, da imam možnost brezplačnega odstopa. Banka bi morala plačati pogodbeno kazen.

Naj mi od začetka povejo, da bo zadeva stala 50 centov, ne pa to nategovanje. Jaz sem decembra odprl udobni pozitivni račun. Ravno sem vsepovsod zamenjal TRR (direktne bremenitve, plača, eno, drugo, ...) In zdaj naj še enkrat vse to počnem? Naj banka v takšnem primeru plača moje delo + delo računovodji/tajnic po podjetjih.

Drugo leto bojo že dvignili na 1 eur, potem bomo pa kmalu na nivoju NLB. Paket za kakšnih 15 eur na mesec + doplačila za sms, spletno banko, mobilno banko, osebni obisk poslovalnice, osebni odhod iz poslovalnice, ...

delavec44 ::

LeQuack je izjavil:

jabe je izjavil:

Hja, princip je pa kaj? Jaz bi vse zastonj, grdi grdi tisti, ki mi ne dajo. Zadeva nekaj pove ne le o banki, precej tudi o njenih komitentih. Res pa je, da je nas, ta "najboljše", pridobila na tak način, ko je bilo še kaj koristi od nasega sedečega denarja tam. Zdaj je pa bumerang.


Ubistvu pozitivni račun ni zastonj, ker moraš imet gor 1000+EUR, od katerega oni delajo obresti, po vsej verjetnosti več kolikor dobijo od denarja za vodenje računa.



Žal trenutno ne. Nekatere banke že ležarino zaračunavajo.

Upam, da vsaj vodenja računa ne bodo začeli zaračunavati.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

delavec44 je izjavil:

Upam, da vsaj vodenja računa ne bodo začeli zaračunavati.

Kot jaz vidim v tem ceniku, se bo vodenje računa za Udobni Pozitivni račun plačevalo 8,49€, če nisi prejemnik socialne.

showsover ::

zavajon je izjavil:

Udobni Pozitivni račun plačevalo 8,49EUR, če nisi prejemnik socialne.

Mislim, da se tale pozitivnost 1000EUR nanaša na minimalno povprečno stanje zadnjega meseca, ne glede na to, kaj je vir prihodkov. Ali?

1 V kolikor bo povprečno stanje v mesecu obračuna preseglo mejo povprečnega stanja 1.000,00 EUR, bo strošek vodenja brezplačen. Pod mejo povprečnega stanja, se strošek vodenja obračuna v skladu z
vsakokrat veljavnim cenikom banke

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Ja, prav imaš, sem mislil, da velja opomba * za 1. Tako je bilo že prej, da je bilo nadomestilo, če ni bilo jurja v povprečju gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

lenovo2 ::

Udobni Pozitivni račun omogoča prejem USD kot nakazilo iz kripto menjalnice?

MrStein ::

Lahko imaš USD račun, tako da verjetno ja. Probal pa nisem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fiction ::

USD devizni podračun imam tudi jaz. To je zastonj, trik je samo v tem, da tega stanja ne vidiš na bankomatu in tisto tudi ne šteje za 1000 EUR pozitivnega stanja. Je pa pomoje težava v tem, da preko SEPA ne boš mogel dvigniti dolarjev. To bo moralo iti preko SWIFT, kar je dražje in sigurno bo kriptoborza vsaj del teh stroškov prevalila nate. Se pravi, če imaš možnost pretvorbe v EUR na menjalnici in potem SEPA dvig, je to verjetno cenejša opcija, tudi če hočeš kasneje hraniti USD.

enemon ::

Meni top-up na Revolut iz Sparkasse ne deluje več, odkar so uvedli verifikacijo v aplikaciji m.Stik. Ko hočem narediti top-up, dobim samo SMS z geslom, ki pa ne prime. Moralo bi me preusmeriti iz Revoluta v m.Stik, da bi potrdil po mojem. Ima še kdo take težave?

MrStein ::

Sem pravkar naredil topup (Sparkasse/Maestro --> Revolut).

Dela isto kot prej: pokaže ono SecureCheck spletno stran (obvezno desni rob odrezan), prileti koda po SMS, vpišem, fertik

To "potrjevanje v aplikaciji" še sploh nisem videl. Kdaj se to sploh pojavi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

enemon ::

MrStein je izjavil:

Sem pravkar naredil topup (Sparkasse/Maestro --> Revolut).

Dela isto kot prej: pokaže ono SecureCheck spletno stran (obvezno desni rob odrezan), prileti koda po SMS, vpišem, fertik

To "potrjevanje v aplikaciji" še sploh nisem videl. Kdaj se to sploh pojavi?


Ugotovil, da sem imel blokado tujinskih plačil LOL. Zdaj dela.

miko22 ::

je kdo poskusil na sparkasse izračunati stanovanjski kredit?
Ali jim stran ne dela, ali pa meni nekaj ne dela.

c0ck4m0u53 ::

Poizkusil zdajle in dela.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

miko22 ::

Meni ne dela. Vnesem znesek kredita in dobo pa se nič ne zgodi.

c0ck4m0u53 ::

Brskalnik? Mogoče kakšen (novo dodan) addon blokira?

Na FF deluje bp.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

miko22 ::

heh, ko sem izklopil VPN zadeva deluje.

bosslipxx ::

Lepo dvigujejo. In kaj je ta provizija za uporabo M.stik npr. Vsakič ko se not prijaviš ali enkrat na mesec, ali za vsako transakcijo???

Začasen dvig limita na MC so za 2 eur dvignili iz 3 na 5 eur.
slo-fishing.si

jabe ::

Na mesec.

Vaseer ::

Vprašanje za tiste, ki ste že menjali aparat in aktivirali M.Stik na novem aparatu.
Vem, da je treba naročiti nove aktivacijske kode, ampak iz cenika ne razberem pravilne postavke - je to "Ponovna aktivacija mobilne banke M.Stik" in cena 0€?

V Net.Stiku je pri naročilu novih aktivacijskih kod kljukica s katero se strinjaš s stroški, ki pa tam niso navedeni (niti ni linka na cenik).

showsover ::

Ne spomnim se, meni se zdi, da niso računali, nisem pa 100%.
Najboljše je, da jih kar pokličeš.
In prideš povedat še sem.

amacar ::

Ni stroškov, menjal že večkrat.

GupeM ::

Menjal kakšna 2 meseca nazaj. Brez stroškov.

miko22 ::

Sparkasse spet draži. Dobil obvestilo

buttcrack ::

jest sm v petek zaprl račun, je bilo rečeno da mi v ponedeljek prenakažejo vsa sredstva na drugo banko, ampak do danes ni bilo ničesar. 50 centov pa še niso odšteli za nsetstik...

delavec44 ::

Na sedaj veljavnem ceniku je 0.25€ za spletno banko. Zgleda so spremenili iz 0.5€. Govorim za pozitivni račun.

jabe ::

Pa so komu trgali? Meni niso. Trga se ponavadi zadnjega v mesecu za tisti mesec.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139009 (2260) TrumpDonald
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22824745 (2664) no comment
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451703 (28438) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615541 (13395) ...:TOMI:...

Več podobnih tem