» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
2 / 11
»»

looser ::

tale nov m.stik Photopay izgleda ok, za geg ni več potrebe potem, ali??
edino zoprnija je (ali pa niti ni, odvisno), da ti tudi predolg Namen prebere in se potem pritoži, da moraš ROČNO skrajšat.
ma je in ni zoprnija, lahko bi bilo po izbiri :-)

MrStein ::

Mastercard

Danes sem imel poravnavo računa, a zdaj vidim, da imam porabljeno že nekaj EUR.
V spisku kaže kup plačil iz preteklosti, ki se iz nekega razloga štejejo v novi interval. Nekateri tudi 9 dni stari.
A je to stalna praksa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bastadu ::

Da. Obračunsko obdobje je običajno do 10. v mesecu, seveda je pa odvisno kako padejo dnevi (delavniki oz. vikendi), včasih je to 9. včasih tudi že 8.
Letos je 10. februar padel na nedeljo, zato se je najverjetneje obdobje zaključilo že v petek. 8.2., transakcije po tem datumu se ti štejejo v naslednji mesec ...

johnnyyy ::

MrStein je izjavil:

Mastercard

Danes sem imel poravnavo računa, a zdaj vidim, da imam porabljeno že nekaj EUR.
V spisku kaže kup plačil iz preteklosti, ki se iz nekega razloga štejejo v novi interval. Nekateri tudi 9 dni stari.
A je to stalna praksa?


To je stalna praksa. Obračunsko obdobje, bremenitev računa in sprostitev limita niso hkratni ampak so nekaj dni narazen (10 ali 11 dni neki tazga). Torej obračun se zgodi npr 6. v mesecu, 18. v mesecu plačaš in se ti sprosti limit, ki si ga porabil do 6. Kar si porabil od 7. naprej gre v nov mesec. :)

buttcrack ::

Včasih, ko je bila to moja primarna kartica, sem imel težavo, da sem do npr 7ga v mesecu skuril limit potem pa je bila kartica do 18ga neuporabna, ker je še vedno štel prejšnji interval... Glupo do konca, ne vem pa če je to še kar tako.

MrStein ::

Verjetno preostanek izpred 50 let, ko so to še ročno računali... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

btw. če kdo iz glave ve kako predčasno plačat MC oz. če lahko tut več nakažeš da imaš povečan limit?

zavajon ::

Iz https://netstik.sparkasse.si/eb/obvesti...

Predčasno sprostitev limita na vašem Mastercard kartičnem računu lahko izvedete s
pomočjo vaše elektronske banke Net.Stik, in sicer na način, da v orodni vrstici izberete
možnost Plačila in nato Interno plačilo ter si iz transakcijskega računa nakažete željeni
znesek na Mastercard kartični račun.

buttcrack ::

Tnx

buttcrack ::

itak, da mi še zmer ni uspelo... sem hotel na vsak način nakazat iz bonus računa :)

se pa ne da "preplačat" in fiktivno povečat limit :(

MrStein ::

A kdo ve na pamet, kako se pa lahko poveča limit za MasterCard?
Se da v Net.Stik?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

buttcrack je izjavil:

se pa ne da "preplačat" in fiktivno povečat limit :(

Verjetno zato ne, ker moraš za povečanje limita plačati in bi tako izgubili delček zaslužka.

A so še kakšne nove izkušnje, kako je s to m.stik na rootanih telefonih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

MrStein ::

A imajo danes kake težave z MatserCard-i?

Po plačili preko interneta dobil SMS o plačilo 0,00 EUR. Dvakrat.
Če grem gledati online zgodovino, ni o transkaciji ne duha ne sluha.
Vmes je sicer prišel nov SMS, o možnosti obročnega plačila, tam pa piše pravi znesek.
Uro pozneje v m.stik ali net.stik transakcije še vedno ni (ponavadi je tam že po par sekundah vidna).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, zdaj gledam in vidim, da je omenjena transakcija v spisku, ampak nekje vmes. Zgleda, kot da sploh ni sortirano.

Hja, še en opomnik, da je čas spet menjati banko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kaj sem jaz še edini komitent sparkasse? :)

No, WTF dneva:



(pravilno geslo ima 8 cifer)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Pri meni je vse ok. Zgleda da maš preveliko resolucijo pa ti ne pokaže vsega.Predvidevam...

WhiteAngel ::

MrStein je izjavil:

Kaj sem jaz še edini komitent sparkasse? :)

No, WTF dneva:



(pravilno geslo ima 8 cifer)


Hahah. Web interface in text-overflow: ellipsis; zmagata :)) Idioti vorhni nesposobni bankirski :|

stb ::

To je dodaten varnostni ukrep - Dinamična Varnostna KodaTM
V tem trenutku bi moral vpisati 36550984, v naslednji sekundi 36550983 itd ... ;((

MrStein ::

miko22 je izjavil:

Pri meni je vse ok. Zgleda da maš preveliko resolucijo pa ti ne pokaže vsega.Predvidevam...

Resolucije ne morem nastavljati. Niti velikosti besedila (kar je sicer bil predlog support-a).

Gre se za to, da se uporablja proporcialni font (kar je skoraj vedno fail za številke...) in če je številka sestavljena iz samih širokih cifer, je vse skupaj širše od odmerjenega prostora. Če pa je slučajno števika ožja, pa se seveda prikaže prav.

Pač niso dovolj temeljito testirali (plus slab dizajn).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WhiteAngel ::

stb je izjavil:

To je dodaten varnostni ukrep - Dinamična Varnostna KodaTM
V tem trenutku bi moral vpisati 36550984, v naslednji sekundi 36550983 itd ... ;((


To je dodaten varnostni ukrep-mora se ti večkrat zgenerirat, da ti pride "prava" kombinacija na zaslon. Oh wait :))

miko22 ::

Resetiral sem telefon sedaj pa bi se moral ponovno prijaviti v m.stik.
Nimam referenčne kode(oziroma je potekla). Gledam aktivacijo na ceniku pa piše 5€. Kaj vedno ko na novo namestim moram plačati 5€?!
So normalni?

buttcrack ::

Poši na support, so kar odzivni v DČ.

miko22 ::

Ja in kaj naj rečem? Da mi naj naredijo izjemo pri plačilu? Čez pol leta bom menjal telefon pa spet?

buttcrack ::

Ne, povej da menjaš telefon in da ne boš še enkrat plačal tega, sicer menjaš banko. Boš videl da se da marsikaj dosečt.

miko22 ::

Ne morem menjat banke, ker imajo oni mene v šahu. Naslednjih 14 let še :)
Sicer pa uporabljam samo za poplačilo kredita ostalo mam drugje. tak da se 1x na mesec not prijavim.

buttcrack ::

pol pa res nimaš špage, ja :(

MrStein ::

Za informacijo: plačilo položnic v aplikaciji M.Stik s slikanjem QR kode nastavi plačilo na zadnji dan roka

A je to nek standard, dogovor ali prosta izbira? (beri: a to vse bančne aplikacije tako delajo?)




PS: tole bo kmalu:

Obveščamo vas, da bo zaradi rednih vzdrževalnih del prihajalo do občasnih kratkotrajnih motenj pri delovanju elektronske banke Net.Stik in mobilne banke M.Stik v soboto, 20. 04. 2019, med 8. in 13. uro ter motenj pri delovanju elektronske banke Net.Stik v četrtek ,18.04.2019, med 22:30 in 23:59 uro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

showsover ::

MrStein je izjavil:

Za informacijo: plačilo položnic v aplikaciji M.Stik s slikanjem QR kode nastavi plačilo na zadnji dan roka

meni pa je to fajn, dobim kar pike, če kakšno 'položnico' plačam predčasno, če hočeš nastavit prej, pač vpiši prej, ne more vedeti, kdaj bi rad plačal (če ne danes).

bosslipxx ::

Prebral temo...

Se pravi moram najprej magisk hide zrihtat in skrit root za m.stik aplikacijo, pa bo delalo, right??
slo-fishing.si

c0ck4m0u53 ::

Točno tako, v magisk managerju s pomočjo magisk hide, skriješ root za m.stik.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

bosslipxx ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Točno tako, v magisk managerju s pomočjo magisk hide, skriješ root za m.stik.

Hvala
slo-fishing.si

MrStein ::

MrStein je izjavil:

miko22 je izjavil:

Pri meni je vse ok. Zgleda da maš preveliko resolucijo pa ti ne pokaže vsega.Predvidevam...

Resolucije ne morem nastavljati. Niti velikosti besedila (kar je sicer bil predlog support-a).

No, epilog:
Avtor aplikacije Halcom me pošlje na Sparkasse, oni me pošljejo na Telekom, oni pa spet na Sparkasse, jaz pa grem na N26

Zanimiva izkušnja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Bravi, si še dolgo vztrajal ;)

miko22 ::

Napisal pritožbo na Sparkasse, da ne mislim plačevat mobilne banke vedno ko resetiram telefon ali zamenjam.
Dobim odgovor, da so cenik objavili v začetku leta. Pa jih tega sploh nisem spraševal.
Kr neki..

MrStein ::

Mimogrede, a kdo najde v ceniku postavko za vklop M.Stik?

Najdem "Ponovna aktivacija mobilne banke M.Stik" in nekaj za nove uporabnike.

Sicer piše tole:
Aktivacija mobilne banke M.Stik za obstoječe imetnike Net.Stika do 23.1.2019* 0,00 EUR

A to pomeni, da nekdo, ki je imel Net.Stik pred omenjenim datumom, ima vklop za 0 EUR? Ali pa je to akcija, ki je veljala "do 23.1.2019" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

miko22 ::

do tega datuma je veljala akcija, pol pa vsaka ponovna namestitev stane 5€.

MrStein ::

Ja, saj to me zanima. Ne gre za ponovno namestitev, ampak prvo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

tudi prva te stane 5€, kot vsaka naslednja. Ravno to se mi zdi slaba praksa. Plačat ponovno za neko storitev, ki si jo že.

ALT ::

Cena aktivacije je 2€, ne 5..

Glede na to, da uporabljajo enak app kot skb, kjer lahko poljubno in brezplacno sam dodajas nove naprave znotraj spletne banke, je zaracunavanje kode res malo podlo..

ALT ::

Pa tudi s Titanium Backupom ni mozno Sparkasse appa obnoviti brez ponovne aktivacije ob novi namestitvi sistema, enako kot skb appa.
Med tem ko nlb dela normalno naprej..

showsover ::

glede na podoben problem nekoč; ni potrebno na novo plačati m.stik/geg dostopa, lahko aktiviraš na več napravah, moraš vnesti uporabniško številko aktivacija preko geg, kjer vneseš enkratno geslo z druge naprave, glej še, da bo čas pravilno nastavljen... imej resnično staro napravo za backup (>=4.1), če bi bilo potrebno... :-) pa nekoč je bilo dražje, se mi zdi, 10EUR za aktivacijo naprave.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Na novi aplikaciji več ne moreš sam aktivirati nove naprave, samo tako, da ti oni pošljejo nove podatke.
V stari je šlo, ja, sedaj so pa to onemogočili.

showsover ::

to pa je v resnici precej pomembno (sam sem že pozabil glede m.stik), torej, nikdar ne odinstalirati geg, čeprav menda nima pay by scan :-)

miko22 ::

Danes sem našel obvoz. Pač ne bom uporabljal nove aplikacije. Stara aplikacija je še vedno na Playu. Namestil nazaj na moj telefon z pomočjo ženinega telefona, ko je imela gor staro aplikacijo.
Tisto pa deluje brez problema.

MrStein ::

Seveda deluje. Samo tam nič ne moreš, zgolj geslo za vstop v Net.Stik ti generira.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ALT ::

In tudi vprasanje koliko casa bo se delalo.
Novih namrec ne izdajajo vec od kar je izsel app.

MrStein ::

Novih česa?
Stari GEG app lepo dela in bo še lep čas, ker novi uporablja isti algoritem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ALT ::

Novih kod za aktivacijo GEG appa seveda.. nikakor ne mores vec dobiti.
Kaj je "se lep cas" bomo pa videli..dvomim da bodo se posodabljali stari app.

MrStein ::

Aja, to že.
Lahko pa ga aktiviraš z kodo iz novega app-a. ;)

(ali starega, seveda, če ga še imaš kje aktivnega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fiction ::

Danes (18.5.2019) očitno že od zjutraj ne dela NetStik. HTTP error 503. M.Stik to malo bolj gracefully pohandla in napiše, da nekateri
podatki ne bodo na voljo. No in potem res ni nič drugega dosegljivega kot reklame. Kdo kaj ve - je bil kak announced maintenance?

Sem našel, https://www.sparkasse.si/sl-si/Novice/4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139028 (2279) TrumpDonald
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22824761 (2680) no comment
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

smartphone rezerva (kraja, izguba, okvara)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61250 (997) Cveto
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451707 (28442) MrStein

Več podobnih tem